Arctic Race of Norway 2021 (2.Pro), 5-8. augusta
1. | 5.8. | Tromso > Tromso | 142 km | Hoelgaard | ||
2. | 6.8. | Nordkjosbotn > Storfjord | 177 km | Laas | ||
3. | 7.8. | Finnsnes > Malselv | 184 km | Hermans | ||
4. | 8.8. | Gratangen > Harstad | 163 km | Walsleben |
Štartová listina | Juraj Sagan, Erik Baška |
1. | 5.8. | Tromso > Tromso | 142 km | Hoelgaard |
profil etapy, 1350 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Tento týždeň je v kalendári cestnej cyklistiky husto naplnený napriek tomu, že sa nekonajú žiadne preteky World Tour. Časť pretekárov sa na Vueltu pripravuje v Burgose, začína aj Sazka Tour, teda Czech Tour, ktoré sa nám tento rok do vydavateľského plánu nezmestilo. V Portugalsku majú národnú Tour a až sedem tímov najvyššej kategórie sa vybralo na úplný sever Európy - na Arctic Race of Norway, ktoré sú spoluorganizované A.S.O.
V zostave Bory boli aj naši Juraj Sagan s Erikom Baškom, no s Martinom Laasom ako lídrom na špurty. Zašpurtovať si chceli niekdajšie domáce hviezdy Alexander Kristoff s Edvaldom Boassonom Hagenom, ktorých mienili vyzvať Bryan Coquard či Danny Van Poppel. Bolo veľmi ťažké tipovať, kto by sa mohol presadiť v celkovom poradí. Asi by sme vsadili na ľudí zo severu ako Andreas Leknessund, no najcennejší dres si mohlo obliecť aj zo tridsať ľudí. Veľmi zaujímavo šiel v San Sebastiane ďalší Nór Odd Christian Eiking, ktorému by tieto terény mohli ideálne sedieť.
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Etapa mala klasický priebeh. V úniku boli štyria pretekári Gougeard (Ag2r), Brussenskij (Astana), Colman (Topsport) a Vabö (Coop). Pelotón ich mal plne pod kontrolou. Ťahali ho ľudia z Intermarché, Israelu, Bory či domáci reprezentanti, ktorí tu nastupovali s Kristoffom.
Na záverečnom okruhu v Tromse sa šiel krátky, ale výživný kopec Holtevegen s týmito parametrami: 1100 metrov; 7,9 % sklonu. Prešlo sa cezeň štyrikrát. Naposledy sa táto etapa šla v roku 2017, keď vyhral Dylan Teuns a svedčalo to silným ľuďom do únikov. Dalo sa tu odskočiť aj v celkovom poradí.
Markus Hoelgaard wins stage 1#ArcticRace pic.twitter.com/eCEQzebLtN
— Jan Willems (@CyclingWiz) August 5, 2021
V závere sa to podľa očakávania mlelo. Skúšali to rôzni ľudia vrátane Warrena Barguila, no balík sa s tým po stúpaní trikrát vysporiadal. Ostával posledný prejazd kopca. Tam to vyskúšal už jeden z favoritov Christian Eiking, zavesil sa za neho Barguil, no nevytvorili si rýchlo väčšiu medzeru. Súperi dlho žili, videli ich pred sebou, preto mali psychickú výhodu.
Na vrchole sa aj zlomili a v zjazde zaútočil Markus Hoelgaard z Uno-X. Vyzeralo to z jeho strany nenápadne až naivne, ale súperi za ním sa nevedeli sformovať, pozerali sa na seba a borec z Uno-X si nešpekulovaním vybojoval veľmi pekný triumf na domácich pretekoch, kde sa tradične presadzuje. Po dojazde sa vyjadril, že skúsi zabojovať aj o celkové poradie.
Alexander Kristoff vydržal delenia a bol v 28-člennej partii, ktorá finišovala vpredu, ale stal sa prvým porazeným. Pripomíname, že naposledy vyhral na Tour de France pred rokom. Odvtedy sa nevie presadiť a nemal tentoraz pri sebe v závere nikoho, kto by dokázal stiahnuť Hoelgaarda. Tretí bol Bryan Coquard.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 03:11:29 | 20 | ||||
2. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 00:02 | 10 | ||||
3. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 00:02 | 5 | ||||
4. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:02 | |||||
5. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:02 | |||||
6. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:02 |
64. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 01:27 | ||
95. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 03:14 |
7. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:02 | ||
8. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 00:02 | ||
9. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:02 | ||
10. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:02 | ||
11. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:02 | ||
12. | ZINGLE Axel | Cofidis | 00:02 | ||
13. | PRADES Eduard | Delko | 00:02 | ||
14. | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | 00:02 | ||
15. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:02 | ||
16. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 00:02 | ||
17. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:02 | ||
18. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 00:02 | ||
19. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 00:02 | ||
20. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:02 | ||
21. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 00:02 | ||
22. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:02 | ||
23. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:02 | ||
24. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 00:02 | ||
25. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:02 | ||
26. | FEDELI Alessandro | Delko | 00:02 | ||
27. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 00:02 | ||
28. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 00:02 | ||
29. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 00:15 | ||
30. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:15 | ||
31. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:20 | ||
32. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 00:20 | ||
33. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 00:20 | ||
34. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 00:20 | ||
35. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:20 | ||
36. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 00:20 | ||
37. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:20 | ||
38. | FERRON Valentin | Team TotalEnergies | 00:20 | ||
39. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 00:20 | ||
40. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:20 | ||
41. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:20 | ||
42. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:20 | ||
43. | DELETTRE Alexandre | Delko | 00:20 | ||
44. | RODRIGUEZ Cristian | Team TotalEnergies | 00:20 | ||
45. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 00:20 | ||
46. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:28 | ||
47. | VACEK Karel | Team Qhubeka NextHash | 00:28 | ||
48. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:28 | ||
49. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 00:28 | ||
50. | TRARIEUX Julien | Delko | 00:28 | ||
51. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 00:28 | ||
52. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 00:28 | ||
53. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:28 | ||
54. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 00:28 | ||
55. | HAAS Nathan | Cofidis | 00:28 | ||
56. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 00:28 | ||
57. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 00:35 | ||
58. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 00:57 | ||
59. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 01:09 | ||
60. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 01:21 | ||
61. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 01:23 | ||
62. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 01:27 | ||
63. | DREGE Andre | Nórsko | 01:27 | ||
64. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 01:27 | ||
65. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 01:27 | ||
66. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 01:27 | ||
67. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 01:27 | ||
68. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 01:54 | ||
69. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:28 | ||
70. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 02:29 | ||
71. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:29 | ||
72. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 02:29 | ||
73. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 02:29 | ||
74. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:29 | ||
75. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 02:29 | ||
76. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 02:29 | ||
77. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 02:32 | ||
78. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:32 | ||
79. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 02:32 | ||
80. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:32 | ||
81. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 02:32 | ||
82. | CARVALHO André | Cofidis | 02:32 | ||
83. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 02:32 | ||
84. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:32 | ||
85. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 02:32 | ||
86. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 02:32 | ||
87. | LUNDER Eirik | Team Coop | 02:32 | ||
88. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 02:32 | ||
89. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:54 | ||
90. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 02:56 | ||
91. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 02:56 | |
92. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 03:02 | ||
93. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 03:14 | ||
94. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 03:14 | ||
95. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 03:14 | ||
96. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 03:14 | ||
97. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 03:14 | ||
98. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 03:14 | ||
99. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 03:14 | ||
100. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 03:14 | ||
101. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 03:14 | ||
102. | HOLTER Ådne | Nórsko | 03:48 | ||
103. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 04:07 | ||
104. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 04:07 | ||
105. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 06:36 | ||
106. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 08:21 | ||
107. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 08:21 | ||
108. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 08:28 | ||
109. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 09:27 | ||
110. | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 13:59 | ||
111. | MORICE Julien | B&B Hotels p/b KTM | 18:12 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 03:11:19 | 20 | ||||
2. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 00:06 | 10 | ||||
3. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 00:08 | 5 | ||||
4. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:09 | |||||
5. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:10 | |||||
6. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:11 |
64. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 01:37 | ||
95. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 03:24 |
7. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:12 | ||
8. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:12 | ||
9. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 00:12 | ||
10. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:12 | ||
11. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:12 | ||
12. | ZINGLE Axel | Cofidis | 00:12 | ||
13. | PRADES Eduard | Delko | 00:12 | ||
14. | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | 00:12 | ||
15. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:12 | ||
16. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 00:12 | ||
17. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:12 | ||
18. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 00:12 | ||
19. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 00:12 | ||
20. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:12 | ||
21. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 00:12 | ||
22. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:12 | ||
23. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:12 | ||
24. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 00:12 | ||
25. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:12 | ||
26. | FEDELI Alessandro | Delko | 00:12 | ||
27. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 00:12 | ||
28. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 00:12 | ||
29. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 00:25 | ||
30. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:25 | ||
31. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 | ||
32. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 00:30 | ||
33. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 00:30 | ||
34. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 00:30 | ||
35. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 | ||
36. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 00:30 | ||
37. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 | ||
38. | FERRON Valentin | Team TotalEnergies | 00:30 | ||
39. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 00:30 | ||
40. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:30 | ||
41. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:30 | ||
42. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:30 | ||
43. | DELETTRE Alexandre | Delko | 00:30 | ||
44. | RODRIGUEZ Cristian | Team TotalEnergies | 00:30 | ||
45. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 00:30 | ||
46. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:38 | ||
47. | VACEK Karel | Team Qhubeka NextHash | 00:38 | ||
48. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:38 | ||
49. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 00:38 | ||
50. | TRARIEUX Julien | Delko | 00:38 | ||
51. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 00:38 | ||
52. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 00:38 | ||
53. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:38 | ||
54. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 00:38 | ||
55. | HAAS Nathan | Cofidis | 00:38 | ||
56. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 00:38 | ||
57. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 00:45 | ||
58. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 01:07 | ||
59. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 01:19 | ||
60. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 01:31 | ||
61. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 01:33 | ||
62. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 01:37 | ||
63. | DREGE Andre | Nórsko | 01:37 | ||
64. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 01:37 | ||
65. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 01:37 | ||
66. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 01:37 | ||
67. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 01:37 | ||
68. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 02:04 | ||
69. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:36 | ||
70. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:38 | ||
71. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 02:39 | ||
72. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 02:39 | ||
73. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 02:39 | ||
74. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:39 | ||
75. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 02:39 | ||
76. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 02:39 | ||
77. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 02:42 | ||
78. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:42 | ||
79. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 02:42 | ||
80. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:42 | ||
81. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 02:42 | ||
82. | CARVALHO André | Cofidis | 02:42 | ||
83. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 02:42 | ||
84. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:42 | ||
85. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 02:42 | ||
86. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 02:42 | ||
87. | LUNDER Eirik | Team Coop | 02:42 | ||
88. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 02:42 | ||
89. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 03:04 | ||
90. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 03:06 | ||
91. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 03:06 | |
92. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 03:06 | ||
93. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 03:21 | ||
94. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 03:24 | ||
95. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 03:24 | ||
96. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 03:24 | ||
97. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 03:24 | ||
98. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 03:24 | ||
99. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 03:24 | ||
100. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 03:24 | ||
101. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 03:24 | ||
102. | HOLTER Ådne | Nórsko | 03:58 | ||
103. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 04:17 | ||
104. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 04:17 | ||
105. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 06:46 | ||
106. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 08:31 | ||
107. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 08:31 | ||
108. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 08:38 | ||
109. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 09:37 | ||
110. | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 14:09 | ||
111. | MORICE Julien | B&B Hotels p/b KTM | 18:22 |
2. | 6.8. | Nordkjosbotn > Storfjord | 177 km | Laas |
profil etapy, 2070 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Piatok sa súťažilo aj na nórskych a fínskych cestách, na programe bola druhá etapa na podujatí Arctic Race of Norway. Druhá previerka začala v Nordkjosbotn a merala 177 kilometrov a mala zvlnený profil. Najmä druhá časť bola náročná a vo finále sa očakávali viaceré scenáre. Jedným z nich bol záverečný šprint, ktorý nakoniec vyhral Martin Laas z Bora - hansgrohe. Pre estónskeho cyklistu išlo o štrnáste profesionálne víťazstvo v kariére.
Do celodenného úniku sa dostalo päť cyklistov. Menovite nimi boli Oliver Naesen z Ag2r Citroen, Jimmy Janssens z Alpecin - Fénix, Cédric Beullens zo Sport Vlaanderen - Baloise, Cériel Desal z Bingoal - WB a Fredrik Dversnes z Team Coop - Hitec Products. Už na 38. kilometri mali pred pelotónom náskok presne tri minúty, viac im balík nedovolil. V hlavnom poli sa o tempo staralo viacero tímov, takže pätica vedela, že dnes sa o etapu nepobijú.
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Naesen (Ag2r), Janssens (Alpecin), Beullens (Sport Vlaanderen), Desal (Bingoal) a Dversnes (Coop) spolupracovali do méty 50 kilometrov pred páskou. Potom sa vedúca skupina rozpadla a v úplnom čele zostali Naesen, Janssens a Dversnes. O tridsať kilometrov neskôr si z čela vystúpil aj belgický jazdec v službách francúzskeho celku. V tom čase mali utečenci k dobru už len minútu a pol a pomaly sa končila ich cesta za slávou. Na méte 15 kilometrov pred cieľom účastníci podujatia opustili Nórsko a vstúpili do Fínska.
Posledný dvaja členovia celodenného úniku boli dobehnutí na samom konci etapy. Do cieľa bolo treba prejsť posledných päť kilometrov. Následne bola scéna pripravená pre šprintérov. Ich súboj otvorili cyklisti z tímu Uno-X Pro Cycling Team, ktorí rozbiehali nielen svojho najrýchlejšieho muža, ale aj všetkých ostatných. V hromadnom dojazde mal najrýchlejšie nohy Martin Laas, len tesne za ním finišoval Alexander Kristoff. Tretie miesto obsadil Danny van Poppel.
????Martin Laas takes the win in Finland!!!#ArcticRace pic.twitter.com/aiKBDzlZAF
— Arctic Race of Norway (@ArcticRaceofN) August 6, 2021
Druhá etapa zmenila priebežné poradie v celkovej klasifikácii. Na prvé miesto sa dostal Alexander Kristoff, ktorého do najcennejšieho dresu posunuli bonifikácie za druhé miesto. Jeho dnešný majiteľ, Markus Hoelgaard, sa zosunul na druhé miesto. Priebežne druhý muž má rovnaký čas ako líder. Na treťom mieste zostal Bryan Coquard so stratou ôsmich sekúnd. Do najlepšej desiatky sa dostali Laurent Pichon, ktorému patrí siedme miesto, Dries van Gestel na ôsmej pozícii a Axel Zingle na deviatej priečke. Desiaty Antonio Angulo stráca na lídra dvanásť sekúnd.
Na podujatí štartujú aj Juraj Sagan a Erik Baška. Obaja slovenskí cyklisti pracujú pre svojho lídra a na konci dňa mohli byť spokojný. Sagan prišiel do cieľa so stratou minúty a pol na víťaza. V priebežnej klasifikácii podujatia sa prepadol na 89. miesto so stratou tri minúty a šestnásť sekúnd. Baška sa v cieľovej destinácii objavil o pol minúty skôr. Druhý slovenský zástupca na podujatí sa po dvoch dňoch nachádza na 98. mieste v priebežnej klasifikácii. Jeho strana na lídra je štyri minúty a sedemnásť sekúnd.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 03:56:14 | 20 | ||||
2. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 00:00 | 10 | ||||
3. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:00 | 5 | ||||
4. | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 00:00 | |||||
5. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 00:00 | |||||
6. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00 |
104. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 00:53 | ||
107. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 01:39 |
7. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:00 | ||
8. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
9. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 00:00 | ||
10. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 00:00 | ||
11. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 00:00 | ||
12. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
13. | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | 00:00 | ||
14. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 00:00 | ||
15. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 00:00 | ||
16. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 00:00 | ||
17. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
18. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
19. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00 | ||
20. | ZINGLE Axel | Cofidis | 00:00 | ||
21. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 00:00 | ||
22. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
23. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 00:00 | ||
24. | PRADES Eduard | Delko | 00:00 | ||
25. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | ||
26. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:00 | ||
27. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 00:00 | ||
28. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
29. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 00:00 | ||
30. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:00 | ||
31. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
32. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 00:00 | ||
33. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:00 | ||
34. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
35. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00 | ||
36. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 00:00 | ||
37. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:00 | ||
38. | FEDELI Alessandro | Delko | 00:00 | ||
39. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 00:00 | ||
40. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
41. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:00 | ||
42. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 00:00 | ||
43. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 00:00 | ||
44. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00 | ||
45. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:00 | ||
46. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
47. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
48. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:00 | ||
49. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
50. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
51. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 00:00 | ||
52. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | ||
53. | TRARIEUX Julien | Delko | 00:00 | ||
54. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:00 | ||
55. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 00:00 | ||
56. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
57. | DREGE Andre | Nórsko | 00:00 | ||
58. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 00:00 | ||
59. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:00 | ||
60. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 00:00 | ||
61. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 00:00 | ||
62. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
63. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 00:00 | ||
64. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:00 | ||
65. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
66. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:00 | ||
67. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
68. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:00 | ||
69. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
70. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
71. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00 | ||
72. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 00:00 | ||
73. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | ||
74. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 00:00 | ||
75. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 00:00 | ||
76. | HAAS Nathan | Cofidis | 00:00 | ||
77. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:00 | ||
78. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 00:00 | ||
79. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | ||
80. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
81. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
82. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | ||
83. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 00:00 | ||
84. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | ||
85. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 00:00 | ||
86. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
87. | LUNDER Eirik | Team Coop | 00:00 | ||
88. | CARVALHO André | Cofidis | 00:00 | ||
89. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 00:00 | ||
90. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 00:00 | |
91. | DELETTRE Alexandre | Delko | 00:00 | ||
92. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 00:00 | ||
93. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
94. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 00:00 | ||
95. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:16 | ||
96. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 00:16 | ||
97. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:16 | ||
98. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 00:16 | ||
99. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 00:16 | ||
100. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 00:16 | ||
101. | FERRON Valentin | Team TotalEnergies | 00:28 | ||
102. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 00:28 | ||
103. | HOLTER Ådne | Nórsko | 00:28 | ||
104. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 00:53 | ||
105. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 01:08 | ||
106. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 01:39 | ||
107. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 01:39 | ||
108. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 14:31 | ||
DNF | RODRIGUEZ Cristian | Team TotalEnergies | odstúpil | ||
DNF | VACEK Karel | Team Qhubeka NextHash | odstúpil | ||
DNS | MORICE Julien | B&B Hotels p/b KTM | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 07:07:33 | |||||
2. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
3. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 00:08 | |||||
4. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:09 | |||||
5. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:10 | |||||
6. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:11 |
89. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 03:16 | ||
98. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 04:17 |
7. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 00:11 | ||
8. | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | 00:12 | ||
9. | ZINGLE Axel | Cofidis | 00:12 | ||
10. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:12 | ||
11. | PRADES Eduard | Delko | 00:12 | ||
12. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 00:12 | ||
13. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:12 | ||
14. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:12 | ||
15. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 00:12 | ||
16. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:12 | ||
17. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 00:12 | ||
18. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 00:12 | ||
19. | FEDELI Alessandro | Delko | 00:12 | ||
20. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:12 | ||
21. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:12 | ||
22. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:12 | ||
23. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:12 | ||
24. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 00:12 | ||
25. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:12 | ||
26. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 00:12 | ||
27. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 00:12 | ||
28. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:12 | ||
29. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:25 | ||
30. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 00:26 | ||
31. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 | ||
32. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 00:30 | ||
33. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 00:30 | ||
34. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:30 | ||
35. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 00:30 | ||
36. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 | ||
37. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:30 | ||
38. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 00:30 | ||
39. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 00:30 | ||
40. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:30 | ||
41. | DELETTRE Alexandre | Delko | 00:30 | ||
42. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 00:30 | ||
43. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 00:38 | ||
44. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 00:38 | ||
45. | TRARIEUX Julien | Delko | 00:38 | ||
46. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 00:38 | ||
47. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:38 | ||
48. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:38 | ||
49. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:38 | ||
50. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 00:38 | ||
51. | HAAS Nathan | Cofidis | 00:38 | ||
52. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 00:39 | ||
53. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:44 | ||
54. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 00:45 | ||
55. | FERRON Valentin | Team TotalEnergies | 00:58 | ||
56. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 01:19 | ||
57. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 01:23 | ||
58. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 01:31 | ||
59. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 01:33 | ||
60. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 01:37 | ||
61. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 01:37 | ||
62. | DREGE Andre | Nórsko | 01:37 | ||
63. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 01:37 | ||
64. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 01:37 | ||
65. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 02:04 | ||
66. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:36 | ||
67. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:38 | ||
68. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:38 | ||
69. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 02:39 | ||
70. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 02:39 | ||
71. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:39 | ||
72. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 02:39 | ||
73. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 02:39 | ||
74. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 02:39 | ||
75. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 02:42 | ||
76. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 02:42 | ||
77. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 02:42 | ||
78. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 02:42 | ||
79. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 02:42 | ||
80. | CARVALHO André | Cofidis | 02:42 | ||
81. | LUNDER Eirik | Team Coop | 02:42 | ||
82. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 02:58 | ||
83. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 02:58 | ||
84. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 03:04 | ||
85. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 03:06 | ||
86. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 03:06 | ||
87. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 03:06 | |
88. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 03:10 | ||
89. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 03:16 | ||
90. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 03:24 | ||
91. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 03:24 | ||
92. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 03:24 | ||
93. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 03:24 | ||
94. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 03:24 | ||
95. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 03:24 | ||
96. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 03:40 | ||
97. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 04:07 | ||
98. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 04:17 | ||
99. | HOLTER Ådne | Nórsko | 04:26 | ||
100. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 05:00 | ||
101. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 05:25 | ||
102. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 06:46 | ||
103. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 08:31 | ||
104. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 08:31 | ||
105. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 08:38 | ||
106. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 09:37 | ||
107. | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 14:09 | ||
108. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 17:12 |
3. | 7.8. | Finnsnes > Malselv | 184 km | Hermans |
profil etapy, 2150 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Sobotu pokračovali aj etapové preteky Arctic Race of Norway treťou etapou. Merala 184 kilometrov. Na programe bola ďalšia zvlnená etapa, síce pre cyklistov bolo pripravených viac ako dvetisíc výškových metrov a vo finále museli vyliezť na kopec dlhý viac ako tri kilometre, pričom priemerný sklon bol viac ako sedem percent. Finále favorizovalo jazdcov, ktorým nie je cudzia jazda smerom hore, teda vrchárom a klasikárom.
Hneď na samom začiatku sa do úniku dostali včerajší víťaz Martin Laas z Bora - hansgrohe, Jens Reynders zo Sport Vlaanderen - Baloise, Xabier Azparren z Euskaltel - Euskadi, Fredrik Dversnes z Team Coop - Hitec Products a Julien Duval z Ag2r Citroen. Pelotón päticu utečencov počas celého dňa ďaleko nepustil, maximálne na tri minúty. Hlavné pole takmer celý deň ťahali jazdci reprezentanti Nórska.
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Predohrou pred veľkým finále bolo stúpanie Litjevatnet (1,5 km - 5,3 %), predposledné v itinerári dnešného dňa a v ňom mal veľké problémy Kristoff (Nórsko), jeho krajania a tímoví kolegovia totiž išli hranu a snažili sa pelotón vyselektovať. Na jeho chvoste sa objavil aj líder pretekov, tak následne Nóri prestali dupať do pedálov až tak tvrdo. Medzičasom náskok pätice utečencov klesol na dve minúty.
Laas (Bora), Reynders (Sport Vlaanderen), Azparren (Euskaltel), Dversnes (Coop) a Duval (Ag2r) zostávali pokope aj na méte 21 kilometrov pred cieľom. Všetci piati sa vkladali do spolupráce, v ich neprospech však hovoril fakt, že v pelotóne bolo stále veľké množstvo jazdcov a teda veľká sila. Napriek tomu utečenci dokázali získať zopár sekúnd na svoju stranu, keďže medzera medzi nimi a pelotónom sa zväčšila o pol minúty.
???????? Frederik Dversnes now has 21 points in the hunt for the ???? Salmon Jersey.
— Arctic Race of Norway (@ArcticRaceofN) August 7, 2021
It's comfortable at the moment.#ArcticRace pic.twitter.com/st78u8e7P1
O desať kilometrov neskôr sa celodenný únik zmenšil, zostalo v ňom kvarteto pretekárov. Laas (Bora) už ledva točil pedálmi a nedokázal ísť tak rýchlo ako ostatní členovia úniku. Ani nie o tisíc metrov neskôr si vystúpil aj Duval (Ag2r). Reynders (Sport Vlaanderen), Azparren (Euskaltel), Dversnes (Coop) ešte deväť kilometrov pred páskou mali k dobru rovnú minútu, lenže záverečné tri kilometre boli do prudkého kopca.
Reynders (Sport Vlaanderen), Azparren (Euskaltel) a Dversnes (Coop) si následne neustále nastupovali, až zostali vpredu iba poslední dvaja menovaí. Pelotón sa však rýchlo priblížoval. Do jeho čela sa vrátil aj Kristoff (Nórsko), ktorý posledné kilometre okupoval posledné priečky. Na méte štyri kilometre pred páskou mala vedúca dvojica už iba pár sekúnd k dobru, presnejšie jedenásť. Ich púť v čele sa skončila tri kilometre pred cieľom.
????It’s @hermansben who takes the win after a close finish with @Oddeiking!!#ArcticRace pic.twitter.com/LtL3WzSTGa
— Arctic Race of Norway (@ArcticRaceofN) August 7, 2021
Práve vtedy začala cesta stúpať a začali sa ukazovať najsilnejší pretekári na podujatí. Bryan Coquard stratil kontakt tisícpäťsto metrov pred páskou, Alexander Kristoff o dvesto metrov neskôr. Bolo tak jasné, že dnes sa bude preobliekať najcennejší dres. Tesne pred bránou označujúci posledný kilometer zaútočil Victor Lafay, udržali sa ho Odd Eiking a Ben Hermans. Práve posledný menovaný v šprinte udolal svojich súperov a zvíťazil.
Belgičan Ben Hermans rozhodol o svojom víťazstve až na páske a získal pre seba už sedemnáste profesionálne víťazstvo. Zároveň sa stal novým priebežným lídrom na podujatí. Záverečný deň tak strávi v žltom drese. Len štyri sekundy na neho stráca Odd Eiking, ktorý bude mať zajtra reálnu šancu pobiť sa o celkové víťazstvo. Bez šance nebude ani Victor Lafay. Bol to práve jeho atak, ktorý rozhodol o osude dnešnej etapy. Lafay stráca na lídra šesť sekúnd. Ostatní strácajú viac ako dvadsať sekúnd.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 04:14:28 | 20 | ||||
2. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:00 | 10 | ||||
3. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:00 | 5 | ||||
4. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:12 | |||||
5. | PRADES Eduard | Delko | 00:19 | |||||
6. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:19 |
82. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 06:06 | ||
91. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 06:06 |
7. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:19 | ||
8. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:19 | ||
9. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:19 | ||
10. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:22 | ||
11. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:22 | ||
12. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:24 | ||
13. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:26 | ||
14. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 00:41 | ||
15. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:41 | ||
16. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:47 | ||
17. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 00:53 | ||
18. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:55 | ||
19. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 00:57 | ||
20. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:59 | ||
21. | FEDELI Alessandro | Delko | 01:00 | ||
22. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:02 | ||
23. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 01:03 | ||
24. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 01:05 | ||
25. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 01:05 | ||
26. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 01:05 | ||
27. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 01:05 | ||
28. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 01:11 | ||
29. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:13 | ||
30. | ZINGLE Axel | Cofidis | 01:17 | ||
31. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 01:30 | ||
32. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 01:32 | ||
33. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 01:34 | ||
34. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 01:34 | ||
35. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 01:34 | ||
36. | TRARIEUX Julien | Delko | 01:47 | ||
37. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 01:51 | ||
38. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:51 | ||
39. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 02:05 | ||
40. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 02:06 | ||
41. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 02:20 | ||
42. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 02:20 | ||
43. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:20 | ||
44. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:20 | ||
45. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 02:20 | ||
46. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 02:29 | ||
47. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 02:59 | ||
48. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:09 | ||
49. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 03:28 | ||
50. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 03:28 | ||
51. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 03:28 | ||
52. | DELETTRE Alexandre | Delko | 03:31 | ||
53. | DREGE Andre | Nórsko | 03:39 | ||
54. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 03:44 | ||
55. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 03:47 | ||
56. | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | 04:03 | ||
57. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 04:03 | ||
58. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:06 | ||
59. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 04:07 | ||
60. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 04:09 | ||
61. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 04:38 | ||
62. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:38 | ||
63. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 04:44 | ||
64. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 04:44 | ||
65. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 04:44 | ||
66. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 05:01 | ||
67. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 05:01 | ||
68. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 05:20 | ||
69. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 05:31 | ||
70. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 05:40 | ||
71. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 05:40 | ||
72. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 05:42 | ||
73. | LUNDER Eirik | Team Coop | 05:42 | ||
74. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:46 | ||
75. | HAAS Nathan | Cofidis | 06:06 | ||
76. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 06:06 | ||
77. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 06:06 | ||
78. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 06:06 | ||
79. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:06 | ||
80. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 06:06 | ||
81. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 06:06 | ||
82. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 06:06 | ||
83. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 06:06 | ||
84. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 06:06 | ||
85. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 06:06 | ||
86. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 06:06 | ||
87. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 06:06 | ||
88. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 06:06 | ||
89. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 06:06 | ||
90. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 06:06 | ||
91. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 06:06 | ||
92. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 06:06 | ||
93. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 06:06 | ||
94. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 06:06 | ||
95. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 06:06 | ||
96. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 06:06 | ||
97. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 06:06 | ||
98. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 06:06 | ||
99. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 07:06 | ||
100. | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 07:54 | ||
101. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 07:54 | ||
102. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 08:11 | |
103. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 08:11 | ||
104. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 08:11 | ||
105. | HOLTER Ådne | Nórsko | 08:34 | ||
106. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 08:50 | ||
DNS | CARVALHO André | Cofidis | neštartoval | ||
DNS | FERRON Valentin | Team TotalEnergies | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 11:22:03 | |||||
2. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:04 | |||||
3. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:06 | |||||
4. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:20 | |||||
5. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:26 | |||||
6. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:28 |
88. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 09:20 | ||
93. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 10:21 |
7. | PRADES Eduard | Delko | 00:29 | ||
8. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:29 | ||
9. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:32 | ||
10. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:36 | ||
11. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:50 | ||
12. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:52 | ||
13. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:55 | ||
14. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:57 | ||
15. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 01:03 | ||
16. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 01:03 | ||
17. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 01:03 | ||
18. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 01:04 | ||
19. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:05 | ||
20. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 01:07 | ||
21. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:09 | ||
22. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 01:09 | ||
23. | FEDELI Alessandro | Delko | 01:10 | ||
24. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 01:15 | ||
25. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 01:15 | ||
26. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 01:21 | ||
27. | ZINGLE Axel | Cofidis | 01:27 | ||
28. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:30 | ||
29. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 01:39 | ||
30. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:41 | ||
31. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 01:43 | ||
32. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 01:44 | ||
33. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 01:58 | ||
34. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 02:08 | ||
35. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 02:16 | ||
36. | TRARIEUX Julien | Delko | 02:23 | ||
37. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 02:26 | ||
38. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:27 | ||
39. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 02:41 | ||
40. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:48 | ||
41. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:51 | ||
42. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 03:56 | ||
43. | DELETTRE Alexandre | Delko | 03:59 | ||
44. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 04:07 | ||
45. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 04:12 | ||
46. | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | 04:13 | ||
47. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 04:13 | ||
48. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:42 | ||
49. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:54 | ||
50. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 04:57 | ||
51. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 05:03 | ||
52. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 05:13 | ||
53. | DREGE Andre | Nórsko | 05:14 | ||
54. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 05:25 | ||
55. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 05:27 | ||
56. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 05:28 | ||
57. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 06:15 | ||
58. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 06:17 | ||
59. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 06:34 | ||
60. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 06:34 | ||
61. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 06:34 | ||
62. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 06:42 | ||
63. | HAAS Nathan | Cofidis | 06:42 | ||
64. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 06:46 | ||
65. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 06:47 | ||
66. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 06:49 | ||
67. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 06:51 | ||
68. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 07:17 | ||
69. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 07:27 | ||
70. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 07:41 | ||
71. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 07:41 | ||
72. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 07:41 | ||
73. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 07:42 | ||
74. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 07:57 | ||
75. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 08:00 | ||
76. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 08:05 | ||
77. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 08:08 | ||
78. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 08:22 | ||
79. | LUNDER Eirik | Team Coop | 08:22 | ||
80. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 08:23 | ||
81. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 08:41 | ||
82. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 08:42 | ||
83. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 08:43 | ||
84. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 08:46 | ||
85. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 08:46 | ||
86. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 09:02 | ||
87. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 09:08 | ||
88. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 09:20 | ||
89. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 09:28 | ||
90. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 09:28 | ||
91. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 09:28 | ||
92. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 09:44 | ||
93. | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | 10:21 | ||
94. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 10:51 | ||
95. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 11:15 | |
96. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 11:29 | ||
97. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 11:33 | ||
98. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 11:57 | ||
99. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 12:48 | ||
100. | HOLTER Ådne | Nórsko | 12:58 | ||
101. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 13:20 | ||
102. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 14:32 | ||
103. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 14:32 | ||
104. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 15:41 | ||
105. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 21:48 | ||
106. | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 22:01 |
4. | 8.8. | Gratangen > Harstad | 163 km | cieľ: 18:00 |
profil etapy, 2590 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Aj v záverečný deň sa bolo na Arctic Race of Norway na čo pozerať. Organizátori pripravili zvlnenú etapu, ktorá mala na záverečných okruhoch dvojkilometrový kopec, ktorý povzbudzoval na aktívnu jazdu. Po najnáročnejšom závere sobotňajšej etapy sa do vedenia v pretekoch dostal Ben Hermans z Israelu a tomu dnes vyhovovalo, ak by vyhral únik, aby jeho súperi nebrali bonifikácie. Bol to totiž veľmi vhodný deň pre Christiana Eikinga.
Vytvoril sa veľmi silný a početný únik, kde boli ľudia ako Terpstra (TotalEnergies), Walsleben (Alpecin), A. De Gendt (Intermarché) a ďalší. Neboli to ľudia v poradí. No viacero tímov im nechcelo dať príliš priestoru a nevypracovali si veľký náskok. Na okruhoch proti nim hralo aj robenie si pozície v balíku, ktorý vždy pred úzkymi uličkami cieľového Harstadu veľmi zrýchľoval a okrem spomínaného dvojkilometrového kopca, ktorý sa šiel trikrát, sa tiež trikrát prechádzalo cez cieľ, ktorý bol tiež do kopca (700 metrov; 5,8 %).
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
No Israel si to podľa predpokladov viac-menej kontroloval tak, aby bol Eiking pod kontrolou a nezacítil šancu na triumf. Ešte desať kilometrov pred páskou mal očesaný päťčlenný únik minútu k dobru. Šlo to, samozrejme, rýchlo dolu, veľmi ich vyčerpal aj posledný prejazd kopca a dva kilometre pred páskou ostali vpredu už len Niki Terpstra a Philipp Walsleben. No vzhľadom na náročný dojazd bolo ťažké tipovať, či im to vyjde na pásku.
Vyšlo, podľa očkávania tam bol Nemec Walsleben silnejší a podčiarkol víťaznú mentalitu Alpecinu - Fenix v tejto sezóne. Pre Terpstru to bol zasa typický nepodarený deň, keď bol blízko, ale TotalEnergies sa tento rok vyhrávať zasa nedarí. Pred balíkom to napokon tesne udržal ešte Alexandre Delettre z Delka, ktorý bol v pôvodnom úniku, a tak vzal bonifikácie Oddovi Eikingovi (Intermarché), ktorý sa na pásku dorútil takmer vedľa neho a ak by bol on tretí, pripísal by si celkový triumf.
???? It was the breakaway that held on to take the win as ???????? @pwalsleben beat ???????? @NikiTerpstra to claim victory on the 4th stage!
— Arctic Race of Norway (@ArcticRaceofN) August 8, 2021
See the final KM below ????#ArcticRace pic.twitter.com/XqqtIkgBFC
Celkovým víťazom pretekov sa tak aj s prispením veľkého šťastia stal Ben Hermans, ktorý si na sklonku kariéry ešte predsa pripísal celkom hodnotný triumf. Využil vhodnú konkurenciu aj formu, ktorú tento rok má. Vyhral i Giro del Appenino, či bol druhý na Okolo Maďarska. Prezradíme, že aj víťaz Arctic Race of Norway by mal o vyše mesiac druhý raz v kariére štartovať na Okolo Slovenska. Bodovaciu súťaž vyhral Alexander Kristoff, ktorý však ostal bez etapového triumfu, takže spokojný byť nemohol.
Juraj Sagan prišiel dnes do cieľa vskupine so stratou 8:20, Erik Baška preteky napokon nedokončil.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 03:41:40 | 20 | ||||
2. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 00:00 | 10 | ||||
3. | DELETTRE Alexandre | Delko | 00:17 | 5 | ||||
4. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:17 | |||||
5. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 00:19 | |||||
6. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:19 |
97. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 08:20 | ||
DNF | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | odstúpil |
7. | ZINGLE Axel | Cofidis | 00:19 | ||
8. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 00:19 | ||
9. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:19 | ||
10. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 00:19 | ||
11. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 00:19 | ||
12. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:19 | ||
13. | PRADES Eduard | Delko | 00:19 | ||
14. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:19 | ||
15. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:19 | ||
16. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 00:19 | ||
17. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:19 | ||
18. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 00:19 | ||
19. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:19 | ||
20. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 00:19 | ||
21. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:19 | ||
22. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 00:19 | ||
23. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:19 | ||
24. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:19 | ||
25. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:19 | ||
26. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:19 | ||
27. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 00:28 | ||
28. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 00:28 | ||
29. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 00:28 | ||
30. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 00:33 | ||
31. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 00:35 | ||
32. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:36 | ||
33. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 00:38 | ||
34. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 00:38 | ||
35. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:38 | ||
36. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 00:38 | ||
37. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:41 | ||
38. | TRARIEUX Julien | Delko | 00:43 | ||
39. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 00:50 | ||
40. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 00:52 | ||
41. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:52 | ||
42. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 00:54 | ||
43. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 00:56 | ||
44. | DREGE Andre | Nórsko | 00:59 | ||
45. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:59 | ||
46. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:12 | ||
47. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 01:22 | ||
48. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 01:26 | ||
49. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 01:29 | ||
50. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 01:48 | ||
51. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 01:56 | ||
52. | FEDELI Alessandro | Delko | 02:24 | ||
53. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 02:35 | ||
54. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 03:10 | ||
55. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:21 | ||
56. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 03:37 | ||
57. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 04:14 | ||
58. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 04:14 | ||
59. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 04:14 | ||
60. | HOLTER Ådne | Nórsko | 04:21 | ||
61. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 04:29 | ||
62. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 04:39 | ||
63. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 04:39 | ||
64. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 04:39 | ||
65. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 04:39 | ||
66. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 04:46 | ||
67. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 04:46 | ||
68. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 04:46 | ||
69. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 04:46 | ||
70. | HAAS Nathan | Cofidis | 04:46 | ||
71. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 04:46 | ||
72. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 04:46 | ||
73. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:46 | ||
74. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 04:46 | ||
75. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 04:46 | ||
76. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 04:46 | ||
77. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:54 | ||
78. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 05:12 | ||
79. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 05:20 | ||
80. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 05:20 | ||
81. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 05:20 | ||
82. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 05:20 | ||
83. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 05:20 | ||
84. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 05:20 | ||
85. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 05:20 | ||
86. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 05:20 | ||
87. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 05:25 | ||
88. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 05:25 | ||
89. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 05:26 | ||
90. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:38 | ||
91. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 06:19 | ||
92. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 07:19 | |
93. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 07:37 | ||
94. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 07:48 | ||
95. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 08:20 | ||
96. | LUNDER Eirik | Team Coop | 08:20 | ||
97. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 08:20 | ||
98. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 08:40 | ||
99. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 08:55 | ||
100. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 08:55 | ||
101. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 08:55 | ||
102. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 09:48 | ||
103. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 10:52 | ||
DNF | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | odstúpil | ||
DNF | KAŠKO Dávid | BORA-hansgrohe | odstúpil | ||
DNS | VAN GESTEL Dries | Team TotalEnergies | neštartoval |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | HERMANS Ben | Israel Start-Up Nation | 15:04:02 | 200 | ||||
2. | CHRISTIAN EIKING Odd | Intermarché-Wanty-Gobert | 00:02 | 150 | ||||
3. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:06 | 125 | ||||
4. | BATTISTELLA Samuele | Astana-Premier Tech | 00:20 | 100 | ||||
5. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:26 | 85 | ||||
6. | PRADES Eduard | Delko | 00:29 | 70 |
94. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 17:21 |
7. | LEKNESSUND Andreas | Nórsko | 00:29 | 60 | |
8. | BARGUIL Warren | Arkéa-Samsic | 00:32 | 50 | |
9. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:36 | 40 | |
10. | TRAEEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 00:50 | 35 | |
11. | DE BOD Stefan | Astana-Premier Tech | 01:01 | 30 | |
12. | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 01:03 | 25 | |
13. | BURGAUDEAU Mathieu | Team TotalEnergies | 01:03 | 20 | |
14. | SANCHEZ MAYO Pelayo | Burgos-BH | 01:04 | 15 | |
15. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:05 | 10 | |
16. | FELLINE Fabio | Astana-Premier Tech | 01:06 | 5 | |
17. | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix | 01:09 | 5 | |
18. | LIVYNS Arjen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:09 | 5 | |
19. | BYSTRÖM Sven Erik | Nórsko | 01:21 | 5 | |
20. | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka NextHash | 01:21 | 5 | |
21. | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 01:23 | 5 | |
22. | ZINGLE Axel | Cofidis | 01:27 | 5 | |
23. | KRISTOFF Alexander | Nórsko | 01:36 | 5 | |
24. | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 01:44 | 5 | |
25. | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 01:46 | 5 | |
26. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:49 | 5 | |
27. | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 01:52 | 5 | |
28. | MULUBRHAN Henok | Team Qhubeka NextHash | 01:58 | 5 | |
29. | PICHON Laurent | Arkéa-Samsic | 02:02 | 5 | |
30. | ANGULO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 02:16 | 5 | |
31. | PERRY Ben | Astana-Premier Tech | 02:24 | 3 | |
32. | COQUARD Bryan | B&B Hotels p/b KTM | 02:26 | 3 | |
33. | BOASSON-HAGEN Edvald | Team TotalEnergies | 02:41 | 3 | |
34. | TRARIEUX Julien | Delko | 02:47 | 3 | |
35. | MARIT Arne | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:48 | 3 | |
36. | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 03:08 | 3 | |
37. | FEDELI Alessandro | Delko | 03:15 | 3 | |
38. | DELETTRE Alexandre | Delko | 03:46 | 3 | |
39. | BEULLENS Cédric | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:13 | 3 | |
40. | DE GENDT Aimé | Intermarché-Wanty-Gobert | 04:30 | 3 | |
41. | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 04:31 | ||
42. | VANHOOF Ward | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:43 | ||
43. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:22 | ||
44. | RESELL Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 05:24 | ||
45. | COLMAN Alex | Sport Vlaanderen-Baloise | 05:47 | ||
46. | DREGE Andre | Nórsko | 05:54 | ||
47. | VAN ASBROECK Tom | Israel Start-Up Nation | 06:00 | ||
48. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 06:28 | ||
49. | DE PESTEL Sander | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:02 | ||
50. | GAUTIER Cyril | B&B Hotels p/b KTM | 07:05 | ||
51. | WALSLEBEN Philip | Alpecin-Fenix | 07:29 | ||
52. | ANDRE VABÖ Tore | Team Coop | 07:29 | ||
53. | GIDICH Jevgenij | Astana-Premier Tech | 07:56 | ||
54. | TERPSTRA Niki | Team TotalEnergies | 08:16 | ||
55. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 08:26 | ||
56. | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Fenix | 09:13 | ||
57. | VAN POPPEL Danny | Intermarché-Wanty-Gobert | 09:15 | ||
58. | RUSSO Clément | Arkéa-Samsic | 09:23 | ||
59. | SELIG Rüdiger | BORA-hansgrohe | 09:25 | ||
60. | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 09:52 | ||
61. | DVERSNES Fredrik | Team Coop | 10:12 | ||
62. | WAERENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 10:42 | ||
63. | HAAS Nathan | Cofidis | 11:09 | ||
64. | WAERSTED Syver | Uno-X Pro Cycling Team | 11:12 | ||
65. | FUENTES Angel | Burgos-BH | 11:13 | ||
66. | ZABEL Rick | Israel Start-Up Nation | 11:14 | ||
67. | PEŇALVER Manuel | Burgos-BH | 11:26 | ||
68. | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 11:40 | ||
69. | GOUGEARD Alexis | AG2R Citroën Team | 11:44 | ||
70. | DRUCKER Jempy | Cofidis | 11:49 | ||
71. | NOPPE Christophe | Arkéa-Samsic | 12:01 | ||
72. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana-Premier Tech | 12:07 | ||
73. | COATI Luca | Team Qhubeka NextHash | 12:08 | ||
74. | GUDMESTAD Tord | Team Coop | 12:09 | ||
75. | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 13:13 | ||
76. | PLANCKAERT Baptiste | Intermarché-Wanty-Gobert | 13:22 | ||
77. | DE BIE Sean | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:41 | ||
78. | REYNDERS Jens | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:42 | ||
79. | ORTS LLORET Felipe | Burgos-BH | 13:44 | ||
80. | DEBUSSCHERE Jens | B&B Hotels p/b KTM | 13:55 | ||
81. | VAN POPPEL Boy | Intermarché-Wanty-Gobert | 14:09 | ||
82. | LAAS Martin | BORA-hansgrohe | 14:17 | ||
83. | TANFIELD Harry | Team Qhubeka NextHash | 14:34 | ||
84. | HIVERT Jonathan | B&B Hotels p/b KTM | 14:56 | ||
85. | RIOU Alan | Arkéa-Samsic | 14:59 | ||
86. | JOSE LOBATO Juan | Euskaltel-Euskadi | 15:10 | ||
87. | WELTEN Bram | Arkéa-Samsic | 15:18 | ||
88. | LUNDER Eirik | Team Coop | 16:23 | ||
89. | SCHILLINGER Andreas | BORA-hansgrohe | 16:30 | ||
90. | HOLSTAD Ludvik | Nórsko | 16:34 | ||
91. | ALVAREZ RODRIGUEZ Rodrigo | Burgos-BH | 16:58 | ||
92. | MICHAEL GROSU Eduard | Delko | 16:59 | ||
93. | HOLTER Ådne | Nórsko | 17:00 | ||
94. | SAGAN Juraj | BORA-hansgrohe | 17:21 | ||
95. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 17:34 | ||
96. | DE BACKER Bert | B&B Hotels p/b KTM | 17:49 | ||
97. | SBA | RAJOVIC Dusan | Delko | 18:15 | |
98. | DUVAL Julien | AG2R Citroën Team | 19:33 | ||
99. | DEVRIENDT Tom | Intermarché-Wanty-Gobert | 19:36 | ||
100. | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel-Euskadi | 20:17 | ||
101. | SAGIV Guy | Israel Start-Up Nation | 21:21 | ||
102. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 23:08 | ||
103. | DESAL Cériel | Bingoal Pauwels Sauces WB | 26:15 |