Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 28. Sep 2018 12:34:25

@martyn26
myslim si ze je to pomerne presne. vedel by si tam zahrnut aj tu cast trasy pred okruhom? myslim si ze tam by mohlo byt tiez okolo 1500m.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Pia 28. Sep 2018 14:03:05

Martyn26, klobúk dole, chlape. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Pia 28. Sep 2018 18:23:36

Myslím že stúpania by si mal hodnotiť až od 3%+, 1,9 % to je proste rovina :D aj na hrádzi ti to niekedy vyskočí na 2% ale ani si nevšimneš, reálne zhruba si myslím že stúpanie cítiš od takých 3,5 až 4 percent a musíš ísť o prevod nižšie
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pia 28. Sep 2018 18:31:00

Parada ;) Niekde som videl podobny podrobny profil aj ked nie az tak podrobny so vsetkymi cislami. V kazdom pripade okrem jedneho kopca to je v podstate rovina ale ta dlzka plus uzke ulicky by mohli hovorit v prospech klasikarov alebo to skonci sprintom 30-40 clenej skupiny ako Quebec, Montreal, MS Bergen atd. A tych poslednych 600 metrov je sice 3,5 % ale vidno tam peknu rampu niekde medzi 600-400 metrov do ciela. Peter horuci favorit. Ak by som si mal tipnut niekoho kto by ho v takom redukovanom sprinte mohol porazit tak je to Caleb Ewan. On je tiez sikovny v kratkych strmych kopcoch. Uvidime o rok. ;) Ak Peter ziska co i len striebro osamostatni sa v medailovom hodnoteni na cele.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pia 28. Sep 2018 18:50:11

Článok, pre tých ktorý aspoň trošičku veria Petrovi, že niečo ukáže aj ked nevyhrá. https://rovalcomponents.com/blogs/true- ... win-worlds
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 28. Sep 2018 19:03:53

@elviska
take clanky vzdy potesia. uz len z toho mam zvyseny tep ked si len predstavim ze by sa stalo to, ze Peto by bol v hlavnej skupine pred tym zaverecnym stupanim :) ale napriek tomu ze Igls neni nic zavratne tazke, a tym skutocnym vrchárom sa tam tazko budu robit nastupy, tak ten pocet prejazdov je raz vela. na druhej strane si myslim ze tempo sa od zaciatku nepojde brutalne, lebo krajina ktora by sa k tomu odhodlala by sa velmi rychlo znizila v poctoch. GVA povedal ze ak by mal mat aspon nejaku sancu tak bude musiet ist do uniku. a to si myslim ze nejakym spôsobom by mohlo platit aj pre Peta. jedna vec je ista a sice ze Peto nebude musiet chytat ziadny nastup. nato su tam favoriti ako Alaphilippe, Valverde a ich timy aby to udrzali pokope. Peto si pojde svoje tempo bez ohladu nato kto bude nastupovat vpredu. aj tak sa to podla mna velakrat po vrchole Iglsu spoji, lebo v zjazde si to mnohi doskocia. a vieme ze Peto je ten najpovolanejsi ak si treba nejakých 20-30 sekund doskocit v zjazde.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod martyn26 » Sob 29. Sep 2018 10:42:01

Spravil som merania celej trasy. Tu sú:
LEEDS - HARROGATE
Dĺžka: 194km (Celá trasa má podľa mojich meraní 291,3km, oficiálne 284,5km)
Stúpania na trati: (hrubo napísané budú tzv. reálne stúpania, považoval som za ne stúpania s 4%+ priemerným sklonom) (DPO - do posledných okruhov)
Clarendon Road - 1,6km, 3,6%, prevýšenie 55m, 188km DPO
Otley Road - 3,9km, 3%, prevýšenie 116m, 182km DPO
Otley Old Road - 3,4km, 2,6%, prevýšenie 90m, 176km DPO
Warfedale Hill - 2,2km, 0,8%, prevýšenie 18m, 169km DPO
Church St - 4,1km, 1%, prevýšenie 41m, 162km DPO
Skipton Road - 5,8km, 2,6%, prevýšenie 152m, 155km DPO
Raikes Road - 2,2km, 3,2%, prevýšenie 70m, 147km DPO
Grassington Road - 4,1km, 1,1%, prevýšenie 47m, 142km DPO
Rylstone - 0,35km, 5,4%, prevýšenie 19m, 141km DPO
Cracoe Hill - 0,8km, 1,8%, prevýšenie 14m, 139km DPO
Kilsney Hill- 0,66km, 2,4%, prevýšenie 16m, 131km DPO
Kilsney Hill 2 - 0,23km, 7%, prevýšenie 17m, 129km DPO
Kilsney Hill 3 - 0,56km, 5,9%, prevýšenie 33m, 127km DPO
Starrbotton Hill - 0,49km, 2,9%, prevýšenie 14m, 123km DPO
Cray - 5km, 4%, prevýšenie 202m, 116km DPO
St. Head Bank - 0,37km, 4,1%, prevýšenie 15m, 109km DPO
Heads Bank - 1,63km, 5,3%, prevýšenie 83m, 102km DPO
Worton Hill - 0,93km, 2%, prevýšenie 19m, 96,5km DPO
Bainbridge - 1,28km, 1,9%, prevýšenie 24m, 94,5km DPO
Bainbridge Hill - 1,89km, 2,2%, prevýšenie 42m, 91,3km DPO
Buttertubs - 5,92km, 5,1%, prevýšenie 303m, 81,7km DPO
Gunnerside Hill - 0,8km, 4,2%, prevýšenie 33m, 71,3km DPO
Low Row - 1,06, 2,8%, prevýšenie 30m, 67,6km DPO
Reeth Hill - 2,41km, 1,7%, prevýšenie 42m, 62,7km DPO
Grinton Moor - 4,55km, 5,3%, prevýšenie 242m, 56,5km DPO
Kirkgate - 0,6km, 5,2%, prevýšenie 31m, 46,4km DPO
East Witton Hill - 0,9km, 3,4%, prevýšenie 31m, 43,3km DPO
Jervalux Hill - 0,46km, 4,6%, prevýšenie 21m, 40,5km DPO
Masham Bank - 1,23m, 1,8%, prevýšenie 22m, 38,4km DPO
Low Burton Hill - 1,2km, 2,6%, prevýšenie 31m, 31,1km DPO
Binsoe Hill - 1,08km, 1,6%, prevýšenie 17m, 28,5km DPO
North Stainley - 0,95km, 1,5%, prevýšenie 14m, 23,2km DPO
Quarry Moor Ln - 1,02km, 2,4%, prevýšenie 24m, 16,1km DPO
Harrogate Road - 4,06km, 0,9%, prevýšenie 38m, 11,5km DPO
Ripon Road - 2,03km, 1,2%, prevýšenie 24m, 7,3km DPO
Killinghall - 1,3km, 2,8%, prevýšenie 37m, 3,7km DPO
New Park Hill - 2,91km, 2,2%, prevýšenie 63m, 0km DPO
Nastúpané výškové metre: 2062m (Celá trasa má podľa mojich meraní nastúpaných 3665m)
(Nie všetky názvy kopcov sú pravdivé, pomenoval som ich podľa ulíc a dedín pri nich :) )
Prílohy
Snímka obrazovky (34).png
Snímka obrazovky (34).png (1.21 MiB) Zobrazené 11419 krát
Snímka obrazovky (32).png
Snímka obrazovky (32).png (140.23 KiB) Zobrazené 11422 krát
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Sob 29. Sep 2018 12:49:30

@martyn26
Dobrá práca, všetka česť. Čo sa týka profilu, tak nie je to úplne ideálne pre Peťa. Tie stúpania v posledných 50km nie sú dosť strmé, aby tam urobil výber. Skôr ako Caleba a Gaviriu by som sa obával útočníkov. Je to stále hore dole, pre nich ideálny terén, takže bude len dobre ak austrálčania pomôžu chytať útoky.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Sob 29. Sep 2018 13:10:22

ifčopifčo píše:No tak ja som dosť skeptický, čo sa týka šance Petra na nejaký slušnejší výsledok. Idú 7x cez Igls, ... Naozaj so neviem predstaviť scenár pri ktorom by Peter mohol skončiť v top 10 a to si myslím, že mám celkom dobrú predstavivosť. Petra do úniku nepustia a podľa mňa bude po prvom či druhom prejazde Iglsu sám, nikto zo Slovákov neprejde Igls 2x za sebou v peletóne, ak áno, budem veľmi prekvapený

Ifčo ja viem že je to ťažké. Napokon sám som tu trúsil pesimistické príspevky po zverejnení trasy. Ale človek vždy tak akosi automaticky predpokladá, že sa pôjde na šrot a vrchári to pole úplne rozsekajú. Ale tak to vôbec nemusí dopadnúť. Je tam niekoľko veľmi silných vrchárskych tímov, ktoré sa budú navzájom strážiť a nebudú sa chcieť oslabovať nejakou prácou navyše. A ak to pretaktizujú a urobia tú chybu že Peťo pod posledné stúpanie príde v balíku, tak sa môže stať doslova čokoľvek. Vieme ako GVA vyhral OH.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod martyn26 » Sob 29. Sep 2018 15:22:16

O chvíľu tu máme mužský pretek a ja sa ako milovník kopcov na tieto majstrovstvá neskutočne teším. Dokonca som rád aj napriek veľkého zníženia šance Sagana na 4. titul v rade, že niečo také prišlo. Je tu niekoľko silných tímov, ktoré budú môcť bojovať s niekoľkými jazdcami o víťazstvo.

Francúzko *****: Považujem ich za perfektnú zostavu pre tieto preteky. Sú pripravený na všetky možné scenáre. Majú silné trio Alaphilippe, Pinot a Bardet a všetci vedia jazdiť jednorázové preteky. Osobne najviac verím Pinotovi, nešiel Vueltu až tak ostro na GC a skôr sa to ukazovalo ako tréning pred MS. Jeho 2 etapové víťazstvá boli síce hlavne kvôli jeho nižšej pozície v GC, ale aj tak hlavne na Covadonge ukázal, že je dobre pripravený a veľmi mu to prajem. O Alaphilippovi sa veľa hovorí, ale nemyslím si, že by vyhral. Okrem nich na Vuelte sa dobre prezentovali Molard, Geniez, ale hlavne Gallopin a myslím si, že budú platný domestici. Forma Barguila je otázna. Myslím si, že nedokončí.

Holandsko ****: Papierovo asi najsilnejší, ale väčšina z nich narozdiel od Francúzov už nieje v úplne top forme v respektíve sú unavení. Momentálne sa zdá byť najsilnejší Poels a Krujswijk, ten ale musí byť unavení z kombinácie TdF-Vuelta. Kedže Dumoulin nevyhral časovku čo mu mala pefektne sedieť, asi nebude v najlepšej kondícii. Kelderman, Mollema a Weening celú sezónu jazdiatrochu pod očakávania. Mladíci Oomen a Tolhoek sú dobrí, ale predsa len niesu najväčšími kandidátmi na titul. Aj tak, ale patrí ich zostava medzi najlepšie.

Španielsko ****: Silná zostava na podporu Valverdeho, ktorý jazdí vo vynikajúcej forme a isto je jeden z najväčších favoritov. Na Vuelte sa v dobrom svetle ukázali Mas a Izagirre, ktorý môžu pokrývať útoky alebo aj sami zaútočiť. Ostatní by v pelotóne mali by vydržať dlho a byť k dispozícii Alejandrovi.

Taliansko ***: Majú podobný tím ako Španieli, ale trochu slabší. Nibali by už mohol byť pripravený konkurovať najlepším a trať mu dobre sedí. Zatiaľ, ale ešte nikto nevie, ako na tom naozaj je. Moscon je tiež dobrí tip pretekára na tento ročník, ale veľké šance mu nedávam. Veľa ľudí mu verí a myslím si, že je tak trochu preceňovaný. Namiesto Catalda by som v zostave radšej videl Formola, ale možno mu až príliš verím.

Kolumbia***: Dobrá zostava, no okrem Lópeza a ešte veľmi mladého Martíneza nikto neprežíva úspešnú sezónu. Rigoberto je jeden z favoritov, ale na Vuelte nevyzeral najlepšie. Možno to ale zobral ako prípravu a tu nám niečo predvedie. Jemu a Lópezovi dávam najväčšie šance. Quintana ich môže dobre podporovať, ale on na jedorázovkách nikdy dobrý nebol.

Veľká Británia***: Bratia Yatesovi už ukázali, že jednodňové preteky im nerobia problém a majú veľké šance. Som zvedavý na Adama na Vuelte sa v podstate šetril a tu možno bude líder. Simon po vyhratej GT bude vo forme, ale je otázne koľko tam nechal síl. Okrem Taa tam, ale nikoho do kopcov nemajú tak neviem akú zvolia taktiku.

Ostatné národnosti majú 1-2 pretekárov, ktorý môžu bojovať o dobré umiestnenie. Dobre by mohli ísť Slovinci, Poliaci, Nemci a Rakúšania.

Čo sa tíka Petra, bol by som veľmi rád ak by vyhral, ale veľmi si to neviem predstaviť. Museli by sa ísť naozaj kľudne aby mal šancu bojovať o víťazstvo. Neviem čo od tohto šampionátu mám čakať, keďže som ešte taký hornatý pretek nevidel.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 29. Sep 2018 22:25:28

tak uz sme tu o zajtrajsku pospekulovali dost ale ja dam este jedno meno ktore by ma az tak neprekvapilo ak by na konci vazne miesalo karty a ktoremu by som uspech aj celkom zelal...a to pre mna tento rok absolutne najkvalitnejsi a naspolahlivejsi domestik Jack HAIG...v zostave australanov by mohol byt lidrom a tuto jedinecnu sancu ist sam na seba by snad mohol premenit na nieco velke...inac stale ostavam verit a hlavne skokanovy :D no a samozrejme aj nasmu Petovy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 30. Sep 2018 18:15:47

Tak stary pan to predsalen dokazal...nikdy som sice nebol jeho velkym fanusikom ale uznavam jeho kvality a obdivujem jeho celirocnu vytrvalost a komplexnost a kedze to asi bola jeho posledna sanca na duhu tak sa naozaj tesim a zelam mu to...co sa peta tyka tak bohuzial ten pad na TdF mal asi vacsie nasledky ako sme si vsetci mysleli...aj keby vtedy nepadol dnes by asi nebojoval o vitazstvo ale neverim ze by vypadol s balika v case jed tam este v pohode ostavaliborci typu burghart styby a pod...markus dokonca o nieco neskor sa dokazal vratit do balika po technickych problemoch a zmetkoch mechsnikov a v pohode sa este zaradil na celo pola...nevadi lebo o rok verim v navrat duhy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 30. Sep 2018 19:35:19

Ono aj keby Sagy vydrží tie okruhy, tak tá záverečná stojka ho dorazí. To bolo ozaj peklo. Nemal by tam šancu proti vrchárom. Sme videli ako sa tam 60-kilový Alaphilippe zastavil. Veril som Mosconovi, ale keď som videl tie sklony, tak som bol ešte prekvapený ako dlho vydržal. Nakoniec vyhral najväčší favorit, tak to má asi byť. Dúfajme že budúci rok si opäť budú odovzdávať dúhový dres navzájom ;)
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Ned 30. Sep 2018 20:15:35

Vďaka tomu, že pustili úniku taký náskok, tak sa posledné kolá išlo brutálne, čiže nie vhodná varianta pre nás. Ale asi to bolo aj v tom, že Peťo tu nemal svoju TOP formu, čo sme aj tušili. Víťazovi to prajem pre tú všetku smolu čo mal na MS doteraz (aj keď taktické zlyhania tam boli tiež). Napokon každý veľký klasikár v kariére vyhral aspoň jednu dúhu azda okrem Cancellaru a Valverdemu už veľa času neostávalo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 30. Sep 2018 20:58:49

Tak Peter odpadol podla mna dost skoro takze ta forma asi nie je idealna ale v konecnom dosledku je to aj tak jedno. Vzhladom na dnesny priebeh by nevyhral. Valverde by sa mal volat Benjamin Button lebo mam pocit ze od roku 2015 ma kazdy rok zivotnu formu :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 30. Sep 2018 21:00:25

Peto nebol v nejakej extra forme, mozno sa trochu snazili mlzit do medii ze forma je slusna ale dnes sme videli ze to nebolo ono. dlhsie tam vydrzali pretekari, ktori by podla papierových predpokladov mali odpadnut skor ako Peto. naprikad Burgy alebo Styby. kazdopadne to bolo jedno ci by Peto vydrzal este o 1-2 prejazdy naviac, nic by to dnes neriesilo. ale na druhej strane Valgren to bol brutal vykon. v podstate v top 30 je asi jedinym zástupcom takého tazsieho klasikarskeho typu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dexterko » Ned 30. Sep 2018 23:01:30

@martyn26
OBROVSKÝ KLOBÚK DOLE hlavne za tú námahu...
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 01. Okt 2018 11:35:40

@martyn26
super robota

celkom som prekvapeny ze tie metre sa tam nastupaju nakoniec az k 3600. ale taky bol aj Bergen ze na prvy pohlad sa to nezdalo a nakoniec tiez bolo cca 3600. kazdopadne som myslel podla letmeho pohladu ze Yorkshire bude okolo 2500.

inak mne osobne sa nepaci ten trend tazkych kopcovitych profilov na MS a OH. mam pocit ze teraz kazdy chce este tazsiu este sokujucejsiu trasu. cize ja som bol sklamany ze talianska Vicenza pohorela a 2020 tak bude hostit Svajciarsko v Alpach. uz vidim ako sa budu snazit prekonat Innsbruck. cize 2018 MS-vrchari, 2020 MS-vrchari, 2020 OH-vrchari (aj ked tam je nadej kedze posledny kopec je dalej od ciela). a to nehovorim ze Rio bolo taktiez pre vrcharov. pre mna napriklad idealny kompromis bolo Firenze 2013. nehovorim ze kazde MS a OH musia byt kopiou tohto profilu ale tam mali sancu takmer vsetci okrem sprinterov:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Bubo » Pon 01. Okt 2018 11:42:15

simko píše:@martyn26
super robota

celkom som prekvapeny ze tie metre sa tam nastupaju nakoniec az k 3600. ale taky bol aj Bergen ze na prvy pohlad sa to nezdalo a nakoniec tiez bolo cca 3600. kazdopadne som myslel podla letmeho pohladu ze Yorkshire bude okolo 2500.

inak mne osobne sa nepaci ten trend tazkych kopcovitych profilov na MS a OH. mam pocit ze teraz kazdy chce este tazsiu este sokujucejsiu trasu. cize ja som bol sklamany ze talianska Vicenza pohorela a 2020 tak bude hostit Svajciarsko v Alpach. uz vidim ako sa budu snazit prekonat Innsbruck. cize 2018 MS-vrchari, 2020 MS-vrchari, 2020 OH-vrchari (aj ked tam je nadej kedze posledny kopec je dalej od ciela). a to nehovorim ze Rio bolo taktiez pre vrcharov. pre mna napriklad idealny kompromis bolo Firenze 2013. nehovorim ze kazde MS a OH musia byt kopiou tohto profilu ale tam mali sancu takmer vsetci okrem sprinterov:)


tak pre mna ako srdcom "vrchara" sa mi ten trend naopak páčí..
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Majstrovstvá sveta-Valach a jeho hodnotenie

Poslaťod Miki » Pon 01. Okt 2018 11:55:15

Výsledky našIch na MS nikoho neprekvapili.Celá cyklistická verejnosť/aspoň trocha informovaná/to očakávala.Iba Valach ostal prekvapený.Kladiem si otázku:on nie je informovaný o výkonnosti jednotlivých pretekárov,on nevedel,že na Slovensku nemáme ani jedneho vrchára s odpovedajúcou výkonnosťou,on nevie, že tí pretekári,ktorých na Slovensku máme sa hodia, tak na rovinaté etapy,maximálne tak prejsť nejaké brdky na Flámsku.Dozvedel sa to až po týchto pretekoch.Preto som ostal veľmi prekvapený jeho kritikou po preteku ,akoby nepoznal súčastný stav.Však aj on pracoval v štruktúrach slovenskej cycklistiky.V Bore resp.Tinkoffe pracuje len tri roky.Ak to má za cieľ vyburcovať všetkých, ktorí pracujú vo vedení slovenskej cyklistiky súhlasím,ale s podobným hodnotením mal príSť pred MS.Že sa niečo v Slovenskej cyklistike robí zle, musí byť každému jasné.Peter Sagan je vo vrcholovej cyklistike skoro už jedno desťročie a za ten čas nevidím nikoho,kto by aspoň trocha zaplátal dieru,ktorá po ukončení jeho športovej kariéri príde.A to cyklista nepotrebuje celoživotnú prípravu od 4,.5 rokov, ako niektoré odvetvia športov.Napr.hokej.Prečo spomínam hokej.Aj hokejisti boli majsti sveta.Každý sa predháňal v sľuboch o rozvoji hokeja o budovaní hokejových ploch a rád sa pretrčal na výslní, keď sa nosili medaily a skutek utek.Takže, ak chceme, aby aj v budúcnosti nám cyklistika robila radosť nesmie to ostať len pri cyklistickej akadémii P.Sagana,ale to by zodpovední nesmerovali finančné prosriedky na futbalové štadiony súkromným klubom ,ale za peniaze daňovných poplatníkov sa snažili budovať potrebnú cyklistickú infraštruktúru,aby to nevyzeralo tak,že zo širšej krajnice spravia další jazdný pruh /Strečno /a nebodaj z cyklochodníka cestu.Takže tak .Držím Vám palce p.Valach aj celej cyklistike,aby sa zas našiel nejaký samorast Sagan,alebo Velits,Svorada,lebo asi to ináč nebude. Pomôže len náhoda.Meno Sagan na všetko nestačí.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 76 hostia