Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 11. Júl 2022 20:05:29

ifčopifčo píše:Niektorí športoví žurnalisti sú čistá katastrofa, pozrel som si včerajšie G-B-S a najskôr vraj Jungels dosiahol 25. etapové víťazstvo a potom vraj Sagan vytvoril grupeto už 150 km pred cieľom. Žiadna úcta k faktom.


V domacej ci zahranicnej politickej ci kulturnej zurnalistike som si uz na to zvykol a uz ma to vobec nevzrusuje ale ze sa to uz deje aj v tej sportovej to ma teda pekne stve…casto je to tym ze vela novinarov len prebera informacie od inych…nieze netvoria autorsky ale ani si len neoveruju to co preberu a to je fakt smutne…vsetka cest tym co robis zurnalistiku poriadne
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 12. Júl 2022 8:05:20

ifčopifčo píše:Minulý rok mal po 9. etape Pogačar na Vingegaarda náskok 5:30, v závere v Paríži 5:20, tento rok má zatiaľ náskok 39 sekúnd.
Ak v minulých rokoch na Tour prejavil Pogačar nejakú slabosť, tak to bolo v opakovaných dlhých stúpaniach a vo veľkej horúčave, nejaké sekundy stratil na Vingegaarda, Rogliča či Lopeza a také etapy sú ešte pred cyklistami, takže Tour asi rozhodnutá nie je a to je dobre. Okrem toho môže zasiahnuť covid, pád, technické problémy či sila tímu, ale dúfam, že rozhodnú len športové aspekty.
Budem samozrejme Petrovi držať palce v boji o etapku a to čo povedal? Podľa mňa na tom nič také zlé nie je, vyjadril svoje pocity ktoré nemusia byť v súlade s nejakou štatistikou. WvA? Je ako stroj, zaujímavé je jeho porovnanie s MvdP, ten vykazuje známky ľudskosti ;)


Dovolím si nesúhlasiť, Pogačar práve v stúpaniach slabinu nemá. Každý Vingegaardov útok hasí po sediačky. A v opakovaných dlhých stúpaniach dokonca aj pár dní po sebe dokáže dokonca víťaziť. To sa ukázalo aj minulý rok a aj na iných pretekoch. Jeho slabinou sú práve rovinaté etapy, zlá pozičná jazda a vietor. Veterná bola naozaj len jedna etapa (Dánsko/mosty) a tam sa zachránil od pádu natlačením sa na bariéry. Rovnako urobil chybu v 4. etape, kde jeho pozičná jazda pred posledným kopcom bola hrozná a bol na 40-50. pozícii, kým Jumbo útočilo spolu s Ineosom. Akurát taktika Jumba je dosť divná na Tour a povedal by som, že v 4. etape uprednostnili uspokojenie Van Aerta pred Vingegaardovim ziskom v GC. Ak by ho Wout vzal na vrchole so sebou tak by dnes bol v žltom. Najväčší problém je v tom, že Jumbo nevyužilo jedinú Tadejovú chybu, a iné už prísť nemusia :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Júl 2022 10:14:47

Kde získal Pogačar náskok na Vingegaarda? 8 sekúnd časovka, 13 sekúnd etapa cez pave, 10 sekúnd bonifikácia 6. etapa, 4 sekundy bonifikácia 7. etapa a 4 sekundy bonifikácia 8. etapa. Takže získaval v časovke, na pavé a v klasikárskych dojazdoch.
Minulý rok, etapa, kde sa išlo v horúčave dvakrát cez Ventoux, pri druhom prejazde mu Vingegaard zdrhol o nejakých 20-30 sekúnd?, dobehol to až v zjazde. Podľa mňa horúčava a dlhé stúpania by mohli ukázať Pogačarovu slabosť oproti Vingegaardovi, samozrejme mohli a nie zákonite ukážu. Jasné, že sa niečo môže stať aj v rovinatých či klasikárskych etapách, Laengen chýba, Berg to bude mať ťažké a Hirschi či Bennett nevyzerajú byť v optimálnej forme a Soler je dosť nevypočitateľný, tím ešte nemusel riešiť nejakú vážnejší problém, uvidíme čo sa stane, ak taký nastane.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 12. Júl 2022 12:00:16

Mne sa zdá že Vingegaard je rád že je rád :D a za ten rozdiel 39 sekúnd môže byť vďačný za supermana Van Aerta na kockách. Inak by možno strácal cez 2 minúty a bol by niekde pri Primožovi 8-) takže to kde momentálne v klasifikácii je by som nedával určite na jeho "triko" a nerobil z neho hrdinu. Navyše taký prejazd, ako sa šiel cez Ventoux sa tento rok nejde, čiže taká páľava bez zelene nikde nehrozí. :idea: pravdou je to, že Pogačar zatiaľ získaval sekundy v každej možnej etape, a tam kde stratiť mal ich nestratil :D ja to vidím subjektívne tak, že dnes/zajtra sa rozhodne Tour. A áno myslím tým otvorene to, že Pogačar im riadne naloží ;) :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 12. Júl 2022 13:30:33

Bennet nakoniec nestartuje a aj majka mal vraj pozitivny test ale na starte bude…jumbo ak chce porazit tadeja tak musi ist teamove bomby kazdy den
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 12. Júl 2022 13:51:48

Hej Bennet je preč, tak možno Tadeja noniec porazí Covid a nie Jumbo :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 12. Júl 2022 15:27:28

Ak ste niekto pozerali dnes od startu tak sa smad so mnov zhodnete na tom ze asi okrem uae nikto naozaj nechce vyhrat tuto tour…sialena nahanacka o unik…uae totalne rozbite ked okrem mcnultyho nikto siroko-daleko pri tadejovy a ineos jumbo a dalsi sa obzeraju a ani neskusia sa utrhnut…s nakoniec odidu jazdci ktorych moze mat tadej a cele uae totalne na haku
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Júl 2022 15:30:00

CyclingGeek píše:Mne sa zdá že Vingegaard je rád že je rád :D a za ten rozdiel 39 sekúnd môže byť vďačný za supermana Van Aerta na kockách. Inak by možno strácal cez 2 minúty a bol by niekde pri Primožovi 8-) takže to kde momentálne v klasifikácii je by som nedával určite na jeho "triko" a nerobil z neho hrdinu. Navyše taký prejazd, ako sa šiel cez Ventoux sa tento rok nejde, čiže taká páľava bez zelene nikde nehrozí. :idea: pravdou je to, že Pogačar zatiaľ získaval sekundy v každej možnej etape, a tam kde stratiť mal ich nestratil :D ja to vidím subjektívne tak, že dnes/zajtra sa rozhodne Tour. A áno myslím tým otvorene to, že Pogačar im riadne naloží ;) :D


Ja z neho nerobím hrdinu, ale na to tam tím má, aby mu pomohol v teréne kde nie je dobrý, na rozdiel od Pogačara nejazdil kros. Uvidíme, ja by som len chcel aby to nebola taká nuda ako minulý rok, nemám proti Pogačarovi nič a vôbec mi nebude prekážať keď vyhrá, len chcem, aby to bolo dramatickejšie a tak možno je prianie otcom myšlienky ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Júl 2022 15:34:59

majo píše:Ak ste niekto pozerali dnes od startu tak sa smad so mnov zhodnete na tom ze asi okrem uae nikto naozaj nechce vyhrat tuto tour…sialena nahanacka o unik…uae totalne rozbite ked okrem mcnultyho nikto siroko-daleko pri tadejovy a ineos jumbo a dalsi sa obzeraju a ani neskusia sa utrhnut…s nakoniec odidu jazdci ktorych moze mat tadej a cele uae totalne na haku

Všetci jazdci na GC asi majú trochu v gatiach z následujúcich etáp a tak sa dnes šetria, aj keď je fakt, že ak chcú Pogačara poraziť musia sa snažiť získať na neho čas aj v etapách ktoré nie sú papierovo najťažšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 12. Júl 2022 15:41:54

Myslim si ze dnes by mu nieco nalozili
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 11:04:50

tak dnes a zajtra verim v paradne divadlo v GC. a je dost mozne ze Pogacar si vybuduje taky naskok ktory uz bude len udrziavat. dufam ze nikoho z vaznych GC adeptov (Pogacar, Roglic, Thomas, Vingegaard) nepostihne covid. to by bola sportova katastrofa. teda hlavne Pogacara s Vingegaardom lebo to su zjavne hlavni protagonisti. aj ked neverim tomu ze by Vingegaard mal co i len minimalnu sancu na Tadeja.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 13:58:00

van der Poel co isiel? vyskusat ci sa mu zazracne nepolepsilo?:) ta jeho ucast v uniku nebola premyslena ale na druhej strane netrvalo to dlho a asi nevycerpal vela sil. mal by si vyhliadnut jednu etapu, vhodnu prenho a do nej dat vsetko.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Str 13. Júl 2022 14:36:00

simko píše:van der Poel co isiel? vyskusat ci sa mu zazracne nepolepsilo?:) ta jeho ucast v uniku nebola premyslena ale na druhej strane netrvalo to dlho a asi nevycerpal vela sil. mal by si vyhliadnut jednu etapu, vhodnu prenho a do nej dat vsetko.

Tak asi sa chcel rozlucit s Tour
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 14:41:31

hujhe píše:Tak asi sa chcel rozlucit s Tour

ano je to tak, DNF
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Str 13. Júl 2022 14:49:01

Kde si mám uľaviť? Kolegyne by ma nepochopili. :-) Roglič s Vingegaardom atakujú na Telegrafe a STV śport ukazuje lanské snehy. Ani za ten svet nezmenia scenár, lebo neviem čo... Museli by zrazu komentovať preteky. Zúrim.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 15:00:20

ondro píše:Kde si mám uľaviť? Kolegyne by ma nepochopili. :-) Roglič s Vingegaardom atakujú na Telegrafe a STV śport ukazuje lanské snehy. Ani za ten svet nezmenia scenár, lebo neviem čo... Museli by zrazu komentovať preteky. Zúrim.

je to otras co sa tyka RTVS. drzia sa svojho harmonogramu bez ohladu na etapu. pritom v niektorych etapach sa zacina pretekat dost skoro a na to treba reagovat. a oni sa kolkokrat este v studiu bavia v danej chvili o nepodstatnych veciach.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod rado » Str 13. Júl 2022 16:12:30

neviem kto to tam reziruje,ale sa cudujem aj timkovi,ze mu tato fraska este nedosla.pritom by stacilo,keby aspon dali na pozadi aktualne dianie.byt sefom rtvs,reziser by dostal akomzity vyhadzov.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 16:51:05

no vobec by som sa necudoval keby v Pogacarovi uz sarapati virus. takuto krizu si unho nepamatam. to priam az nie je mozne pri jeho vykonnosti mat takuto krizu. urcitu krizu ano, stratit par desiatok sekund, ale urcite nie takuto porciu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Str 13. Júl 2022 16:54:59

No može to byť covid samozrejme, však s Majkom je nonstop, s Bennettom bol nonstop... mnohí si pýtali popreháňanie Pogačara, tak dnes sme sa toho ale dočkali :D Tadej hasil asi 10 útokov a očividne ho zničili a vypli :idea: otázkou je, či je to na dobro cyklistiky 8-) Zrejme máme vymalované na tento rok. Neviem si predstaviť, že Jumbo bude útočiť so žltým dresom, alebo predvádzať nejakú aktívnu cyklistiku. Skôr tam vidím absolútne zabetónovanie pelotónu a každý kto by chcel zaútočiť si ani "neprdne". Takýto scenár je asi najhorší možný pre fanúšika. Pre nás bude atraktívny už len asi šprint na elizejských poliach :idea: Čo sa Pogačara týka, nečudoval by som sa keby si z GC úplne vystúpil a šetril sa na Vueltu, či majstrovstvá sveta.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod Bubo » Str 13. Júl 2022 17:01:29

Za mna super etapa...najviac ma asi potesil solidny vykon Naira..snad to este na podium uhra:)
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia