Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Štv 15. Mar 2018 14:24:57

Je mi ľúto, že fanúšik cyklistiky vidí vo vyjadrení Sagana hlúposť. Kwitek hovorí že nemusí vyhrať najsilnejší ale najšikovnejší ( najmúdrejší ). Michal neuzná, že Sagan chcel vyhrať za každú cenu kým jemu bolo jedno či to príde alebo nie. Keby sa Peter na to vyprdol rovnako ako Mišo s Julianom tak ich peloton dobehne.
Na Paris-Nice v cieli 5. etapy hovoril víťaz Cousin " nie je pekné vyhrať takto ale chcel som..." Nemudroval že vyhral najšikovnejší.

Neospravedlňujem Sagana za chybu ktorú spravil s Kwiatkom. Ale vo svojich vyjadreniach o práci v úniku má 100% pravdu. A cyklista ktorý sa tvári že niekoho porazil vďaka "múdrosti" a pritom len zneužil niekoho chuť je obyčajný dilino. To čo Kwiatok predviedol nebola múdrosť ale "wheelsuckering" Netvrdím že MK sa takto správa vždy ale ak by cyklisti mali byť "múdrejší" vyzeralo by to ako napr. na Omloope2018. V úniku veľké mená a v cieli 60 pelotón. Namiesto bedne 20. až 50. miesto.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka) - MSR

Poslaťod miakee » Pia 16. Mar 2018 11:24:20

dúfam že nezabudnú že tento rok bude trochu menej sily mať balík. takže to môže byť faktor ktorý mení edíciu. Tímový a športový na to isto už mysleli. No jazdci to možno až tak nemajú vžité. Pri tej dĺžke na to počas preteku človek zabudne. Takže možno ani nezaváži. bo vydržia akurát vytrvalci a ten kto má najlepšie zásoby glygogému. no netreba ich vyplytvať predčasne. o 24 ľudí menej. OSs bi mal byť posilov. Tak uvíme ako to celé dopadne.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 17. Mar 2018 9:36:59

gilbert sa na instagrame prezentuje utokom na velku 5ku a vsetci dobre vieme ze MSR by malo byt prenho najtazsim orieskom...on ma len jednu moznost utok...ale preco by to malo byt az na poggiu?...nemozeme ocakavat unho vabank a utok uz na ciprese?...co sa tyka jeho sanci myslim ze by to mohla byt aka-taka sanca...no uvidime...kazdopadne ak dnes nepredvedie silny utok tak velku 5ku moze minimalne na rok zabudnut...a mozno aj navzdy :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 17. Mar 2018 9:41:06

@majo
no ja si myslim ze prave naopak:) podla mna prenho je najlepsia moznost zautocit tak 1,5 km do ciela a dufat ze favoriti sa budu strazit a obzerat jeden po druhom. utok na CIpresse to uz v dnesnej modernej dobe nie je mozne. to by muselo padnut pol balika aby boli timy oslabene v stahovani naskoku. a utok na Poggiu nato podla mna Gilbert uz nie je dost vybusny.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 17. Mar 2018 9:49:06

simko píše:@majo
no ja si myslim ze prave naopak:) podla mna prenho je najlepsia moznost zautocit tak 1,5 km do ciela a dufat ze favoriti sa budu strazit a obzerat jeden po druhom. utok na CIpresse to uz v dnesnej modernej dobe nie je mozne. to by muselo padnut pol balika aby boli timy oslabene v stahovani naskoku. a utok na Poggiu nato podla mna Gilbert uz nie je dost vybusny.


ano aj tato moznost tu je...to by mozno aj mohlo vyjst s tym suhlasim...no o tej jeho vybusnosti by som az tak nepochyboval ked si spomeniem na minulorocny cauberg
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 17. Mar 2018 10:58:50

majo píše:
simko píše:@majo
no ja si myslim ze prave naopak:) podla mna prenho je najlepsia moznost zautocit tak 1,5 km do ciela a dufat ze favoriti sa budu strazit a obzerat jeden po druhom. utok na CIpresse to uz v dnesnej modernej dobe nie je mozne. to by muselo padnut pol balika aby boli timy oslabene v stahovani naskoku. a utok na Poggiu nato podla mna Gilbert uz nie je dost vybusny.


ano aj tato moznost tu je...to by mozno aj mohlo vyjst s tym suhlasim...no o tej jeho vybusnosti by som az tak nepochyboval ked si spomeniem na minulorocny cauberg


Majo prečítaj si a najmä si pozri ten graf
http://inrng.com/2018/03/the-sanremo-paradox-tv/
Cipressa nedokáže roztrhať peletón takým spôsobom, aby sa po zjazde nespojil a potom má nejaký únik minimálne šance na úspech. Keď aj nejaký cyklisti zdrhli na Cipresse, peletón ich buď pohltil pred Poggiom alebo v stúpaní. Kilometre medzi kopcami uberú úniku množstvo síl a proti silnému peletónu nemajú prakticky šance.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 17. Mar 2018 11:10:29

@ifco

statistiky su pekna vec ale cyklistika nieje kvantova fyzika ale sport a v sporte sa dokazu diat veci...a neukazal prave Gilbert minuly rok na ronde ze statisky sice pekne ale nemusia vobec nic znamenat?...ano ano viem mal kopec stastia a zahrali mu do kariet veci nad ktorymi vsetci len krutili hlavou ale kto z nas zaruci ze sa nemoze nieco podobne stat aj dnes?...gilbert nieje ziaden zelenac on velmi dobre vie kde su jeho silne stranky a ak by spojil to co vie najlepsie s momentom prekvapenia a este by mu do toho zahralo aj stastie tak preco nie?...pripraveny stastie praje a ked neskusis tak neuvidis...samozrejme ja viem ze ten utok na ciprese je veeelmi malo pravdepodobny a jeho uspech takmer nemozny ale ak to moze niekto skusit a nakoniec aj dokazat tak gilbert je ten na koho by som vsadil...stale tvrdi ze xce MSR vyhrat a keby nevidel sancu nemyslim si zeby to len tak vypustal do vetra ci?...kazdopadne uvidime uz o par hodin...velmi sa na to tesim a na najvyssom stupni xcem vidiet duhu...velmi si to zelam...vlstne velmi to zelam hlavne jemu :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 17. Mar 2018 12:38:44

ja mam z MSR podobny pocit ako z Bergenu. zdalo sa mi nemozne ze by to Peter vyhral. ale tou spravnou taktikou a tym spravnym pokrytim niektorých utokov v posledných km to dokazal. a myslim si ze podobna cesta vedia aj k vitazstvu na MSR. po minulorocnom uspesnom uniku si myslim ze Poggio bude velmi nervozne a budu chciet byt vsetci vpredu. a ak zautoci Kwiatkowski tak urcite ho nenechaju ako v roku 2016. kto bude aspon trochu moct tak ho zacne stahovat. Alaphilippe urcite. zalezi aj aka silna bude Bora v zavere. trochu mam pocit ze Sky to zahraju na Moscona. lebo Kwiato bude urcite sledovany a najme Petom. on je jediny ktoreho nech si Peto strazi. lebo spolu s Petom a mozno Alaphilippom je jediny ktory by to vedel mozno dotiahnut sam do ciela. kdezto GVA, Gilbert neverim tomu ze by to dali od Poggia.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 17. Mar 2018 18:29:33

Bravo žralok bravo. Saganov špurt bol dosť slabý.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Sob 17. Mar 2018 18:48:15

Sagan nemohol naplno špurtovať, ho tam zavreli najprv z prava a potom zľava (alebo naopak). Si to pozri ešte raz.
Škodaaa. Sagan na Nibaliho mieste, už minimálne 4 by za ním upaľovali.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 17. Mar 2018 18:51:27

Ak1n0m píše:Sagan nemohol naplno špurtovať, ho tam zavreli najprv z prava a potom zľava (alebo naopak). Si to pozri ešte raz.
Škodaaa. Sagan na Nibaliho mieste, už minimálne 4 by za ním upaľovali.

suhlas. nechcem znizovat Nibaliho vitazstvo ale dostal tam 10 sekund zadarmo co by Petrovi nikto nikdy nenechal. ale to je chyba aj Bory samozrejme. a QS pre Vivianiho uz zacali stahovat neskoro
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 17. Mar 2018 19:02:38

Podľa mňa mal miesta dosť. Nezdal sa mi byť v najlepšej forme.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Sob 17. Mar 2018 19:08:47

super nibali, po petovi som to vitazstvo priala najviac jemu..
co planuje na flandrach :?:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Sob 17. Mar 2018 19:11:06

Najprv Demar, Sagan prestal špurtrovať a potom z druhej strany to bol asi Matthews, musel ich nechať a znova začať šprint. Z hora to pekne vidieť.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Sob 17. Mar 2018 19:30:17

vincenzovi to prajem, vyuzil ze nie on je ten koho budu vsetci za kazdu cenu chytat v zjazde peto prvy a vsetci len visiet za. im pojavice strasne pojavicny je tento pretek ktovie preco to peto neskusil na poggiu ja viem jeho mata ze pritiahne do ciela malu skupinku a prespurtuju ho ale takto sance vyhrat nema v spurte na msr nevitazi najrychlejsi ale najstastnejsi skoda no z mojej strany strasne sklamanie v podstate len jediny utok a to od nibaliho ktory ani nemal inu moznost ak chcel urobit nejaky vysledok komplet vsetci favoriti co by mohli utocit len cakali na sagana a mathews redviedol vysoku skolu pijavicnu, samozrejme pretoze na viac nema
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Sob 17. Mar 2018 19:58:43

Zdravím Vás priatelia. Tak nedopadlo to podľa nášho očakávania, ale nevadí život ide ďalej a nemôžme to všetko brať smrteľne vážne. Nibalimu to po Petrovi prajem najviac a nie je to len fráza , lebo žralok si to dneska zaslúžil najviac. Urobil pre to všetko čo mohol, veď dobre vedel , že v záverečnom špurte zvyšku pelotónu by neuspel. Ako sme videli , tak všetci favoriti sa sústredili na osobné ustráženie sa navzájom a teda hlavne na Petra, čo sa im v závere aj vypomstilo a mohli bojovať o ostatné priečky a nie o víťazstvo. Focus-Shimano, dneska s Tebou nemôžem súhlasiť, že Petr tam mal miesta dosť. Len si pozri ešte raz záverečný špurt a zistíš, žemotyliLET a Ak1n0m majú pravdu vo svojom tvrdení a Demare opäť križoval Sagana v závere a dokonca dvakrát tam menil smer, čím prinútil Sagana k spomaleniu. No a ku Čavovi, k tomu už iba toľko, tak ako som bol písal v minulom svojom príspevku, tak toho osud dobehol až mi ho už začína byť ľúto.Dúfam, že sa mu nič vážneho nestalo, lebo ten kotrmelec vyzeral veľmi strašidelne. O Matthewsovi tu už bolo písané dosť a prezývka "pijavica" mu sedí ako vyšitá, ale každý to už skúša nejakým spôsobom ako poraziť Sagana a on si vybral tento. Priatelia nezúfajme veď karta sa raz obráti a trochu toho šťastia sa ujde aj Petrovi a teda aj celej BOH. Prajem Vám všetkým pekný zvyšok víkendu.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 17. Mar 2018 20:15:57

Ok Milan tvoj názor si vážim a máš pravdu . Pozrel som si to ešte raz a naozaj tam bol Peter zavretý. Ja som s víťazom spokojný nevyhrala žiadna pijavica ala Matthews ale super pretekár po krásnom ataku.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 17. Mar 2018 20:27:42

inak trochu by som sa zamyslel nad tym ze Peto a Kwiatkowski sa sleduju a nakoniec koncia bez vitazstva. napriek tomu ze Kwiatkowskeho az tak nemusim hlavne kvôli minulému roku tak si myslim ze ich spolupraca byvala profitujuca pre oboch. ci uz to bolo SB 2014, ci uz to bolo E3 2016 na týchto dvoch pretekoch podla mna Kwiato zvitazil ferovo. takisto vyprovokoval necakany unik na RvV, Peto isiel za nim a vieme ako to dopadlo. podla mna oni dvaja su idealni partaci do unikov. nerad by som bol keby pokracovali v tomto trende. viem ze Kwiato sa chysta tento rok na RvV tak dufam ze sa nebudu obzerat po sebe aj ked na týchto pretekoch nepatri Kwiatkowski ani do top 10 adeptov. ale clovek nikdy nevie. viem si ich predstavit spolu v uniku aj na AGR. bude velmi zle ak si budu chciet navzájom kazit preteky v buducnosti. verim ze iba MSR je v tomto vynimka.

inak QS dnes no musim sa smiat. to co predviedli? kde zostalo "strive for five"? Viviani potom ani poriadne nespurtoval neviem co sa mu udialo.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 17. Mar 2018 20:51:03

Mino píše:Kto nemá na šprint (musí) mal by to skúsiť. GVA, Sep, Kwiato, Benoot, Nibali. Bez Cavendisha aj Hagen ....
Tento rok sú výsledkovky plné prekvapení tak prečo nie?


Napriek tomu že som to predpovedal, nečakal som že to niekto dá. Vincenzo si to zaslúži urobil jedinú vec ktorú cyklista jeho charakteru môže spraviť to je zautočiť.
Nibali zautocil 7,1 km pred cielom čo je o 800 metrov skor sko Sagan minulý rok. Rozdiel do kopca ( neviem aký je to sklon v % ) je dosť obrovský. Sagan aj keby sa za Vincenza zavesil možno by to nezvládol. V.N. je vrchár. Za Nibalim nestíhali iní vrchári. Potom mám pocit že vačsina tímov riešila čo Bora alebo tam jednoducho nebolo cloveka co by to sťahoval. Ale to bolo rovnaké ako minulý rok . Je to jedno vyhral Nibali pretože si to zaslúžil a podla mojho názoru je to po dlhých rokoch cyklista ktorý si to aj sám odmakal. Gratulujem

Pod člankom sa riešia picoviny. Nechápem načo tí ludia sledujú cyklistiku. Je mi z toho zle. V pelotone je 200 cyklistov čo chcú vyhrať a keby Sagan všetko vyhrával tak by to nikto nesledoval iba rado,bidon,laco,jano a iní ............ Taktika BORY bola rovnako "zlá" ako taktika 16 ( či kolkých) tímov. Jediný tím zo správnou taktikou bol Bahrajn. Tupelá čo si myslia že Sagan príde o fanúšikov nerozumejú ani za mak tomuto športu pretože Sagan je Saganon za 11.etapu tdf 2016 a podobné kúsky, nie za víťaztvo v Bergene 2017.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 17. Mar 2018 20:51:32

No pozrel som si finale este raz to video co je na CI. Sagan nejaku vaznejsiu chybu nespravil. Skor by som povedal ze vsetky timy zaspali ked Nibs zautocil akoby neveril ze akurat on moze predviest vitazny utok. Samozrejme keby Peter alebo nielen on ale aj GVA, Gilbert, Alaphillipe ci Kwiatko zautocili tak sa asi sformuju stihaci skor. Bolo vidno ze akonahle Nibali zautocil s tym lotysom tak Bahrain-Merida prestali tahat a Nibali velmi rychlo ziskal dost rozhodujuci naskok. Potom sa trochu snazil Oss ale ono to tak uz na MSR zvykne byvat ze domestici kym sa sformuju po Poggiu tak to je tak 2km do ciela co v tomto pripade nestacilo. Peter stavil dnes na sprint myslim ze to ze tahal skupinu v zjazde nejaka vazna chyba nebola a na rovine sa viditelne zaradil a stavil na to ze ostatne stimy so sprintermi Nibaliho chytia. Nevidalo. K tomu spurtu sa nejako neviem vyjadrit ci nemal nohy alebo ho zavreli. Uvidime o tyzden ake ma nohy. Samozrejme ma dost mrzi ze sa Saganovi opat nepodarilo vyhrat tuto loteriu ale Nibali si to zasluzi. Inak GVA je podla mna idealny adept na utok na Poggio preco nikdy neutoci? Ved musi vediet ze proti sprinterom nema ziadnu sancu. Najlepsie umiestnenie 5 miesto ked to tam zamiesal Gaviria svojim padom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia