Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Pon 19. Mar 2018 11:21:45

motyliLET píše:no k tomu vsetkemu jeden postreh peto je nenormalne strazeny a vsetci beru len jeho ako hrozbu je to dan bergen to zaklincoval, fabian skoncil i tom na kockove klasiky niet vacsieho favorita, takzke taktika? nemoze peter skocit do kazdeho uniku ako kedysi aj 50 km pred cielom vtedy sa to mlelo presuvalo teraz za nim vyrazi pol peletonu ak aj nie nik s nim nebude spolupracovat teda nema kto tahat vyzera to ako patova situacia , peter musi cakat na spravnu chvilu lebo ak skoci do uniku musi ist ten unik az do ciela teda ak to nebude uz daleko moze to tahat aj “sam” a na konci pred spurtom trosku zregenerovat ale ked vybehne unik ako minule ronde 80 km pred cielom peto sa tam nemoze ist vetrat a ist do kazdeho uniku snad len pr je take ze tam je vsetko rozbite a po arenberskom lese uz v podstate peleton neexistuje taky zacarovany kruh to je , aj tak si myslim ze forma je a peto bude silny uvidime som zvedavy uz na e3 ale ten team co tam ide trosku akoby tie preteky nesli vyhrat nejde ani bondar ani oss ani burghart skor to vidim ze bora niekoho posle do uniku a peto sa bude viezt minimalne po oude kwaremont kazdopadne sa tesim

Zdravím Vás priatelia. Celkom s Tebou súhlasím "motyliLET", aj já som trochu zaskočený tou zostavou BOH na E3. Tiež mi tam chýbajú hlavne tie dve motorové myši Daniel Oss a Maciej Bodnar a samozrejme aj Burghardt. To by mala byť na takýto typ preteku tá najsilnejšia zostava pre Petra, ale ako si už spomenul, tak sa možno zmenila taktika a Bora pošle niekoho do úniku. V tom prípade by Peter mal možnosť ušetriť čím viac síl do prípadného záverečného ataku, ktorý ale musí byť plánovaný až do samého záveru. Bude mať pri sebe iba samých rýchlych borcov,ale verím tomu že všetci budú pripravený pre svojho lídra ísť až na samé dno svojich síl, skrátka nechajú tam všetko pre čo najlepšiu východiskovú pozíciu do záverečného nástupu Petra. V tak silnom a vyrovnanom pelotóne sa musí klásť veľký dôraz hlavne na taktiku tímu, lebo rozloženie síl a kvalita jednotlivých lídrov je prakticky na jednej úrovni. V takomto prípade bude už len na športových riaditeľoch akú taktiku rozohrajú a musia naordinovať viacero variant, lebo preteky sa môžu vyvíjať viacerými smermi. No a podstatné bude mať aj kus šťastia , aby sa vyhli aktérom pády , technické problémy, tým aj zranenia...... Už sa teším na tento pretek, aj keď to možno nedopadne podľa našich predstáv, hlavne aby všetci došli do cieľa v poriadku. Prajem Vám pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Pon 19. Mar 2018 11:28:42

ja si myslim,ze keby tento pretek riadil valach,by zvolil inu taktiku.a to jednoduchu,drzat sa pri saganovi a pokryvat uteky na pogiu.keby sa niekto z nich pustil za nibalim,mozno vy to vypalilo inak.a stary sagan mozno trepe,vymyslel si tech.problem,aby ospravedlnil petrov neuspech.a co sa tyka spurtu,som cakal ze peter zabojuje aspon o bednu,aj ked bol zblokovany,ten dojazd nebol v poriadku,mozno mal naozaj ten problem,ale to mal povedat peter a nie jeho tatko.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Pon 19. Mar 2018 11:47:11

prevzaté:
Zatiaľ čo pred rokom zúril, keď ho Poliak Michal Kwiatkowski po tom, ako sa niekoľko kilometrov viezol v závetrí, predbehol na cieľovej páske, v sobotu bol spokojný. Osprchoval sa v čiernom tímovom autobuse Bora-Hansgrohe a pokojne odpovedal na otázky.

„Na Poggiu som Nibaliho zbytočne nenaháňal, sústredil som sa jedine na svoje tempo. Na konci klesania som však bol zvedavý, či ho začne niekto stíhať. Šanca dobehnúť ho tam stále bola,“ povedal Sagan pre Velonews.

„Vedel som, že ak zaútočím, Nibaliho dobehneme, avšak nik iný nereagoval, všetci čakali, že to spravím ja. A tak som si povedal: V poriadku. Buď vyhrá Vincenzo, alebo ho budeme naháňať všetci spolu,“ vysvetlil 28-ročný Slovák, ktorý nechcel dopustiť situáciu z roku 2017, keď za sebou viezol dvojicu elitných pretekárov.

„Som rád, že to takto dopadlo. Nibali ukázal, že má gule,“ dodal na záver.

no,neviem ci sa toto vyjadrenie bude pacit jeho sefom.a ani mne,ak sa na to citil,mal ist aj keby nevyhral,jeho kredit by opät stupol.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 19. Mar 2018 11:50:08

rado píše:stary sagan mozno trepe,vymyslel si tech.problem


V prvom rade poprosím úctivejší tón.
O tech. probléme hovoril sám Peter na RTVS ( tuším večerné správy ). Nikde inde to nespomína. Pochybujem že "cyklo"novinárom to bude vešať na nos. Skôr sa mi zdá že od "našich" dostával opäť "odborné otázky"

rado píše:
jeho kredit by opät stupol.


Nemyslíš vážne? Bol by za somára. Možno by VN dobehol a skončil by ako Trentin.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 19. Mar 2018 12:48:45

Šli na nejakých novinkách. Čiže tech. pr. sa nedajú vylúčiť. A ak by aj boli, Spec. sa tým isto nebude chcieť chváliť. Našiel ten stroj niekto? Mne sa nechce gugliť. A ten Cannon, to čo bolo za kozu? Nemá niekto detaily?
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 19. Mar 2018 13:01:47

Neviem, prečo by si Saganov otec mal niečo vymýšľať a neviem prečo by mal Petra ospravedlňovať. Treba si uvedomiť, že Specialized sa skladá na Petrov plat a tak Peter asi nechce verejne hovoriť o problémoch s bicyklom, ktovie, môžno, že to má aj v zmluve.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Pon 19. Mar 2018 13:04:36

Mino píše:
rado píše:stary sagan mozno trepe,vymyslel si tech.problem


V prvom rade poprosím úctivejší tón.
O tech. probléme hovoril sám Peter na RTVS ( tuším večerné správy ). Nikde inde to nespomína. Pochybujem že "cyklo"novinárom to bude vešať na nos. Skôr sa mi zdá že od "našich" dostával opäť "odborné otázky"

rado píše:
jeho kredit by opät stupol.


Nemyslíš vážne? Bol by za somára. Možno by VN dobehol a skončil by ako Trentin.

pre teba za somara,pre jeho zamestnavatela pokus o bednu.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 19. Mar 2018 13:18:31

@rado
rovnako bol pokus o bedňu špurt. Nerieš to že mu nevyšiel, to pri stíhaní Nibaliho nevedel. Vsadil na to že v špurte bude lepší ako ostatní. "Jeho zamestnávateľ" to mal aj pred pretekmi ako jednu zo stratégií.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 19. Mar 2018 13:39:53

cielom su monumenty...tak naco nicit vsetkych na E3?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 19. Mar 2018 18:28:15

@rado
Mohol si to aj troška slušnejšie napísať. Keď podaktorí neveríte starému Saganovi, tak včera aj Peter spomínal technický problém v športových správach na RTVS, je to aj v archíve. A dneska bol celkom dobrý článok od pána Lucanica v denníku Šport, Peter tam hovorí aj o iných veciach.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 19. Mar 2018 19:12:35

@elviska
o akych veciach? je to aj niekde na nete? lebo tlacenu verziu nemam k dispozicii
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod sbarcak » Pon 19. Mar 2018 19:23:57

dexterko píše:Šli na nejakých novinkách. Čiže tech. pr. sa nedajú vylúčiť. A ak by aj boli, Spec. sa tým isto nebude chcieť chváliť. Našiel ten stroj niekto? Mne sa nechce gugliť. A ten Cannon, to čo bolo za kozu? Nemá niekto detaily?


Ide i toto delo (canon):
https://youtu.be/1WbdcSLkAtY?t=57
podrobnosti neviem
sbarcak
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015 15:57:50

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 19. Mar 2018 19:37:42

simko píše:@elviska
o akych veciach? je to aj niekde na nete? lebo tlacenu verziu nemam k dispozicii

Spomína sa technický problém a že počas preteku mal aj kŕče na pravej nohe, ale bolo to len chvíľkové. Zajtra si môžeš stiahnut denník šport do PC zadarmo, z ich stránky. https://sport.aktuality.sk/dennik-sport/pdf-verzie/ . A v závere mal menšie technické problémy, začalo mu strielat zadné koleso. bál sa mohutnejšie šlapnúť do pedalov. A spomína, že nemal chut, všetko robiť, len sám, teda dostihnúť Nibaliho. A dopraje víťazstvo Nibalimu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 20. Mar 2018 7:33:52

simko píše:@elviska
o akych veciach? je to aj niekde na nete? lebo tlacenu verziu nemam k dispozicii

https://sport.aktuality.sk/c/327670/pet ... o-len-sam/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 20. Mar 2018 12:09:13

elviska píše:
simko píše:@elviska
o akych veciach? je to aj niekde na nete? lebo tlacenu verziu nemam k dispozicii

https://sport.aktuality.sk/c/327670/pet ... o-len-sam/

dakujem. precitane:)
na Strade Bianche to z hladiska techniky bolo vyborne, Jano Valach povedal vtedy ze ziadny clen timu nemal problemy pocas celych pretekov. tak snad sa to zopakuje aj na RvV a P-R. tam je velmi potrebne aby v tomto smere vsetko klaplo hlavne na P-R.
ono sa zda ze tych pretekov je este vela a ze este len zacinaju tie najdolezitejsie ale to sa mihne velmi rychlo, a je to velmi krehke. minuly rok Peto kludne mohol vyhrat 2 monumenty bol blizko tomu dalo by sa povedat. na MSR to bolo par cm a na RvV by mu Greg na Paterbergu urcite nestacil. a nakoniec z jari nemal nic. v tejto dobe ked je tak sledovany tie vyhry na WT klasikach sa velmi tazko ziskavaju.
pripajam link na Fabianove predpovede kde hovori ze ak vsetko pojde dobre tak Peto opat vyhra RvV lebo je jednoducho najsilnejsi. ano je to idealny pretek pre Petove charakteristiky ale aj tak to tam bude velmi tazke. tam si Bora bude musiet poriadne prebrat taktiku.
http://www.cyclist.co.uk/news/4359/fabi ... g-classics

inak neviem ci tento rok planuju nieco robit s tymi postrannými cestickami na hellingenoch. nech tam jednoducho daju bariery a bude pokoj. potom na E3 sa do zaveru dostanu aj ti ktorym skutocne kocky az tak nevonaju. a na RvV aspon nebudu cyklisti v pokuseni ist po Kwaremonte po bokoch.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 20. Mar 2018 13:35:20

"Povedal som si, že keď oni nemajú záujem, nebudem mať ani ja. Opäť som sa presvedčil, že sú v pelotóne aj takí, ktorí čakajú len na to, čo urobím ja".

Zbytočne to rieši. Bora mala dva plány A:útok na Poggiu B: šprint. Asi jediný tím v pelotóne čo mal na dva plány jedinú osobu. Plán A nevyšiel. Prečo? Príčin je mnoho ( GVA tvrdí že fúkal silný protivietor . sporza.be, Kwiatek - zaspal CN, Sagan v podstate to isté -osobne sa mi zdalo že v momente VN útoku tam ol dosť zavretý ). Zlyhal plán A musíme ísť na plán B. Kto je finišmen? - Sagan, Čo robí finišmen pred cieľom?- hladá pozíciu a hlavne šetrí, šetrí, šetrí. Kristoff, Matthews, Colbreli, Degenkolb Demare, všetci finišmeni a hlavne ich fans to vedia len od supermana Sagana čakáme že si spraví aj domestika.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kráľ klasikárskej jari

Poslaťod Smis » Ned 25. Mar 2018 21:33:08

Smis píše:
Smis píše:
Smis píše:
Rozhodol som sa bodovať umiestnenie na klasikách týmto spôsobom:
Za výhru na monumente - 5 bodov, za výhru na klasike WT/HC - 3 body, za umiestnenie v top 3 - 2 body, za umiestenie v top 5 - 1 bod.

Poznámka:
Ide mi o určenie kráľa jarnej klasikárskej sezóny 2018, takže bodovať umiestnenie od 6 miesta nemá zmysel.
Nebudem bodovať každého cyklistu, ktorý sa umiestni na klasike, iba tých, ktorí majú potenciál skončiť v top 5 častejšie ako raz. Niektorí cyklisti vyskočia iba náhodne a potom už nemusíme o nich počuť.


Aktualizujem poradie po Gent-Wevelgem:
Démare 6 B
Nibali 5 B
Viviani 5 B
Ackerman 4 B
Benoot 4 B
Hofstetter 4 B

Gilbert 3 B
Groenewegen 3 B
Sagan 3 B
Terpstra 3 B
Valgren 3 B
Debusschere 2 B
Bardet 2 B
Colbrelli 2 B
Ewan 2 B
Van Avermaet 2 B
Van Aert 2 B
Vanmarcke 2 B
Wisniowski 2 B

Kristoff 1 B
Laporte 1 B
Naesen 1 B
Planckaert 1 B
Roelandts 1 B
Stuyven 1 B
Valverde 1 B
Visconti 1 B
Smis
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 03. Feb 2016 15:41:28

Okolo Flámska

Poslaťod Svätopluk » Pon 26. Mar 2018 13:56:39

Qick-Step odkryli karty a ukázali svoju silu, z taktického hľadiska nie moc dobré lebo sa automaticky dostávajú pod tlak a idú na monument ako favorit č.1, to ich súperom iba vyhovuje. Bora má momentálne slabšie mužstvo ako Qick Step, ale ...ako keby v ten piatok na E3 tú slabosť hrali a včera v kopcoch tiež, viac povedia až preteky ako na tom Peter Sagan v skutočnosti je, ako bude reagovať na zrýchlenia v kopcoch 100km pred cielom ...
Svätopluk
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 26. Feb 2018 16:43:39

Re: Okolo Flámska

Poslaťod Mino » Uto 27. Mar 2018 9:02:20

Svätopluk píše:Qick-Step odkryli karty a ukázali svoju silu, z taktického hľadiska nie moc dobré lebo sa automaticky dostávajú pod tlak a idú na monument ako favorit č.1.


Toto platí posledných 20 rokov. Jednotlivci ako Cancellara, Sagan....môžu byť favoriti, ale tímový favorit číslo jedna je vždy QSF a vždy sú pod tlakom. ( belgičanov určite ) Tento rok im ide karta. Som zvedavý kto bude 1. Vyzerá že by to mohol byť Gilbert. Terpsta síce na E3 vyhral "brutálnym" spôsobom. Ale za sebou mal dvoch jazdcov ktorí sa nesprávali príliš športovo, BMC ktoré malo namysleného Grega (nevie/nechce? pomôcť kolegovi) a bandu belgičanov ktorá sa nechce pobiť o víťazstvo a stačí im prísť do cieľa. V neposlednom rade som myslel že Niki vypluje v cieli dušu lebo vyzeral že za chvíľu umrie. Štyby sa snaží pre tím spraviť maximum z vidinou pomoci na P-R. Na P-R si brúsi zuby Gilbert, tak asi opäť bude robiť Štyby iba pomocníka. Možno dopadne ako minulý rok a bude sa byť o víťazstvo.

Uvidíme akú taktiku zvolia. Minulý rok to rozbalili skoro. Na E3 po páde pol pelotónu im to vyšlo ale hlavne vďaka vyššie spomínanému. Na Ronde víťaztvo Gilberta bolo z kategórii epických ALE! Na monumenty, okrem formy, potrebuje šťastie a to Phil mal 2x. 1. pád Sepa Varmarcka, ktorý zo sebou zobral Bodnara, 2. Saganova "nepozornosť", nechcem písať smola, Tento rok majú tímy ešte o cyklistu menej.
Môžeme písať teórií milión, ukáže sa v nedeľu.
Pre mňa je favorit číslo jedna Sagan. Dôvod: pretože Sagan. Môžete si tvrdiť čo chcete ale Peter je cyklista, ktorý vie "z hovna upliesť bič". To že má len jeden monument je iba vecou náhody, smoly a "nepozornosti". Keď pozerám na jednotlivé edície už mohol mať monumentov 5 3xMSR 2x RVV a možno aj P-R . V športe o keby nejde tak má na monumentoch viac "smoly" ako šťastia a kde šťastena ubrala inde pridala ( viď majstrovstvá sveta ).
Môj favorit číslo dva je T.Benoot posledné 2 edície spadol a neverím že sa mu to podarí aj do tretice. Na E3 ma nasral že nebol príliš ochotný spolupracovať s Petrom. V tom momente mi vypli stream tak to mohlo byť aj inak. Dúfam.
Greg je výsledkovo tento rok jalový. Dalo sa to čakať, súperi už nie sú ochotný ho voziť do cieľa ako minulý rok. Keď to Greg pochopí možno začne znovu vyhrávať.
Gilbert má za sebou partiu cyklistov ktorá ho dokáže dostať na prvé miesto ale neverím že Terpstra spraví pre Gilberta to čo Gilbert pre Terpstru na E3.
Vanmarcke, Naesen, VanBaarle, Kwiatkowski, VanAert, Nibali.................
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 27. Mar 2018 9:56:29

Áno, Benoot vyzerá, že má skvelú formu. Ale ja osobne ako druhého najsilnejšieho považujem Vanmarckeho. Schválne nehovorím favorit č. 2, lebo neviem si ho úplne predstaviť ťahať 13 km samého od Paterbergu a v šprinte je jalový. No ten chlap vyzerá tento rok neuveriteľne silno hellingenoch!
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia

cron