Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Štv 13. Júl 2023 21:28:44

Co hovorite na nepredlzenie zmluvy s TE? Bude Peter jazdit horske len pod tovarenskou znackou Specialized bez timu? Alebo skusia ludia okolo Petra vybavit dajaky tim, aby sa na jar sutazne rozjazdil na jednotkovych a pro etapakoch? Osobne som tajne dufal, ze by siel k Jurovi robit mentora chalanom a daco by odjazdil za ich farby aj v roku 2024 (domace majstrovstva, Okolo Slovenska, nejake jednotkove etapaky, na ktore ich pozvu). ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Pia 14. Júl 2023 18:59:15

water202 píše:Ak sa Peter nezrani a dokonci TDF aj ked bez uspechu, ale podari sa mu priamo kvalifikovat na OH skrz umiestnenie na MS tak ja ako jeho fanusik to budem pokladat za uspech.
https://olympics.com/en/news/paris-2024-mountain-bike-qualification-system


Až na to že priama kvalifikácia na OH skrz MTB svetovy majstrak je daleko menej pravdepodobna ako ze sa mu nejakym zazrakom podari vyhrat sprint na Tour :roll:
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Sob 15. Júl 2023 9:00:47

pmts píše: Až na to že priama kvalifikácia na OH skrz MTB svetovy majstrak je daleko menej pravdepodobna ako ze sa mu nejakym zazrakom podari vyhrat sprint na Tour :roll:


Priznavam ze MTB pravidelne nesledujem.
Ale ak na sa na MS staci umiestnit tak aby si skoncil na takom mieste aby pred tebou bol len jeden pretekar z krajin v rankingu od miesta 20 a nizsie, tak mi to pride pravdepodobnejsie ako vyhrat sprint na TDF.
Pokial viem MVDP ide na MS za Holandsko, takze byt prvy z tej post TOP 19ky je asi pase, ale ak sa vyznas tak ktory su ostatny jazdci z krajin mimo TOP 19, ktorych sa ja ako fanusik Peta mam "obavat"?
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Sob 15. Júl 2023 10:47:47

water202 píše:
pmts píše: Až na to že priama kvalifikácia na OH skrz MTB svetovy majstrak je daleko menej pravdepodobna ako ze sa mu nejakym zazrakom podari vyhrat sprint na Tour :roll:


Priznavam ze MTB pravidelne nesledujem.
Ale ak na sa na MS staci umiestnit tak aby si skoncil na takom mieste aby pred tebou bol len jeden pretekar z krajin v rankingu od miesta 20 a nizsie, tak mi to pride pravdepodobnejsie ako vyhrat sprint na TDF.
Pokial viem MVDP ide na MS za Holandsko, takze byt prvy z tej post TOP 19ky je asi pase, ale ak sa vyznas tak ktory su ostatny jazdci z krajin mimo TOP 19, ktorych sa ja ako fanusik Peta mam "obavat"?


Van Der Poel aj Vader budú pred ním, neviem či sa teda ráta že sa kvalifikujú týmto pravidlom dvaja jazdci alebo dve krajiny. Ak krajiny, tak je to zaujímavejšie. Z krajín od 20 nižšie mi tie mená veľa nehovoria, tiež som ich pri zbežnom sledovaní MTB nezachytil, ale tak už len najlepší Mexičan a Izraelec majú skoro tisíc bodov, to asi nespadlo z neba, no a začnú z lepšej pozície ako Peťo. Narážal som však na to že odkiaľ berieš istotu že bude vôbec kompetitívny? Mišo Kolář v máji vravel, že Sagan len začína s tréningom na horákoch. Myslíš že za dva mesiace len tak dobehol chalanov čo roky jazdia aj svetové poháre ako napríklad ten Mexičan?
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Sob 15. Júl 2023 11:38:57

@pmts

The two highest-ranked NOCs at the 2023 UCI Mountain Bike World Championships in both the elite and under 23 races, which have not qualified a quota place through the UCI Mountain Bike Olympic Qualification ranking or the 2023 Continental Championships, will qualify a maximum of one place per NOC, with NOCs which have qualified through the elite race not eligible to qualify through the under 23 race.


O "istote" som nepisal nikde.

Islo mi len o to ze ak toto vsetko co sa deje na TDF smeruje k casovaniu formy na MS v MTB tak to dava zmysel.

Peto ma historiu posledne roky (post 2018) sa na nieco zamerat a vydret to.
Pisal som o tom o par prispevkov vyssie.

Plus v jednom rozhovore Uboldi spomenul, ze nikdy nevidel Peta tak nasrdeneho ako po OH v MTB v Riu, takze ako spravny rojko dufam, ze stale ma v sebe ten ohen smerom k OH a dokaze sa namotivovat.

Novacikom v MTB nie je. Ten start v Riu si hadam pamatame vsetci.
Nejaky vykon v nohach mat musi, inak by sa predsa nemotal v spurtoch TDF, kde bol vacsinou este cca 1km pred cielom vzdy v OK pozicii. V pohode splna casovy limit v horskych etapach.
Ked otocim tvoj argument, tak si skus predstavit tie mena co si spominal na TDF, ci by dokazali to co Peto.

Kazdopadne pozrel som si tohtorocny ranking.
Z krajin co su zatial mimo su najvacsi superi:

14 BLUMS Martins LAT
18 ULLOA AREVALO Jose Gerardo MEX
a MVDP

Takze si dovolim ti oponovat a tvrdim, ze je ovela nizsia pravdepodobnost vyhry v spurte TDF ako v skonceni jednej pozicie pred lotysom a mexicanom.

Vsetko toto som si samozrejme vyfabuloval v hlave aby mi tato TDF davala zmysel. Petovi do tekvice nevidim. Tak trochu v to dufam kvoli vsetkym co Petovi, ako najlepsiemu cyklistovi slovenskej historie, este stale fandia.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Sob 15. Júl 2023 13:20:52

Za ie roky ci sledujem cyjlistiku, tak ked horsky cyklista alebo cykloklosar ma dobru formu a da si do toho nejake cestne preteky, tak tu formu vidiet aj na ceste.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Sob 15. Júl 2023 13:47:36

water202 píše:@pmts

The two highest-ranked NOCs at the 2023 UCI Mountain Bike World Championships in both the elite and under 23 races, which have not qualified a quota place through the UCI Mountain Bike Olympic Qualification ranking or the 2023 Continental Championships, will qualify a maximum of one place per NOC, with NOCs which have qualified through the elite race not eligible to qualify through the under 23 race.


O "istote" som nepisal nikde.

Islo mi len o to ze ak toto vsetko co sa deje na TDF smeruje k casovaniu formy na MS v MTB tak to dava zmysel.

Peto ma historiu posledne roky (post 2018) sa na nieco zamerat a vydret to.
Pisal som o tom o par prispevkov vyssie.

Plus v jednom rozhovore Uboldi spomenul, ze nikdy nevidel Peta tak nasrdeneho ako po OH v MTB v Riu, takze ako spravny rojko dufam, ze stale ma v sebe ten ohen smerom k OH a dokaze sa namotivovat.

Novacikom v MTB nie je. Ten start v Riu si hadam pamatame vsetci.
Nejaky vykon v nohach mat musi, inak by sa predsa nemotal v spurtoch TDF, kde bol vacsinou este cca 1km pred cielom vzdy v OK pozicii. V pohode splna casovy limit v horskych etapach.
Ked otocim tvoj argument, tak si skus predstavit tie mena co si spominal na TDF, ci by dokazali to co Peto.

Kazdopadne pozrel som si tohtorocny ranking.
Z krajin co su zatial mimo su najvacsi superi:

14 BLUMS Martins LAT
18 ULLOA AREVALO Jose Gerardo MEX
a MVDP

Takze si dovolim ti oponovat a tvrdim, ze je ovela nizsia pravdepodobnost vyhry v spurte TDF ako v skonceni jednej pozicie pred lotysom a mexicanom.

Vsetko toto som si samozrejme vyfabuloval v hlave aby mi tato TDF davala zmysel. Petovi do tekvice nevidim. Tak trochu v to dufam kvoli vsetkym co Petovi, ako najlepsiemu cyklistovi slovenskej historie, este stale fandia.


Lenže tí bikeri nejdú na Tour, naopak Peťo ide do ich terénu :D . A keď toľkokrát spadol na ceste tento rok, neviem či je na tom tak technicky dobre ako bol v Riu. Predsa len, je to sedem rokov (!!!) dozadu. So zvyškom čo si napísal ale problém nemám, prosto pome fandiť a uvidíme teda :D .
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Sob 15. Júl 2023 14:40:29

ohladom saganovej techniky v terene si staci pozriet toto video z jari. vacsina aktualnych xco trati je tazsia ako zilinske traily...

https://youtu.be/x8jk76hDcZU
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Sob 15. Júl 2023 14:55:50

konyk87 píše:ohladom saganovej techniky v terene si staci pozriet toto video z jari. vacsina aktualnych xco trati je tazsia ako zilinske traily...

https://youtu.be/x8jk76hDcZU


No tu by som si istý nebol, hento je enduro zjazd, také komplikované zjazdy na xco často nevidieť. Aspoň z prenosov mi to tak nepríde :D . Každopádne áno, Sagan jazdil na horských bikoch pred pätnástimi rokmi a aj od Ria to už je sedem rokov vozenia sa po ceste, tá technika už nebude ako bývala...
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Sob 15. Júl 2023 15:15:56

je pravda, ze video som videl uz davnejsie, tak je mozne, ze som si to pamatal jednoduchsie, ako to realne bolo, ale moderne xco ma casto useky, ktore su narocnejsie ako taketo hobby enduro.
osobne som sice bol len v novom meste na morave, ale to, co v tv vyzera ako obycajny rock garden su tak polmetrove schody :)

napr aj tento drop z posledneho svetaku vo val di sole nebol uplne jednoduchy a zo zien ho jazdila snad len jolanda. ale ta je trochu inde ako zbytok zenskeho pola - ustala napr aj ten drop v tokiu, na ktorom sa vyvalal mvpd (aj ked to bola trochu ina situacia)...

https://www.instagram.com/reel/CuU2gT4Lv2Y/
https://www.instagram.com/p/CR1oNwugIGI/
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Sob 15. Júl 2023 16:48:32

@konyk87

Takze ak sa vyznas do MTB tak mozes odhadnut aka je sanca porazit lotysa a mexicana.
Je jasne ze Peto si nejde po duhu na MS, ale malo by mu na postup na OH stacit porazit borcov na urovni tych dvoch.
MVDP je samozrejme off, kedze on si po duhu pravdepodobne ide.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Sob 15. Júl 2023 20:57:14

sledujem to len zbezne a ti jazdci mi nic nehovoria, tak mozem pozriet len vysledky:
- Martins Blums v juni zajazdil na svetovych poharoch 3. miesto v short tracku a 8. miesto v xco
- José Gerardo Ulloa Arévalo je aktualny americky kontinentalny sampion zo short tracku aj xco

tiez by som bol zdrzanlivejsi ohladom sanci mvdp na zlato - mam pocit, ze jeho ostatne vrcholove mtb preteky boli prave olympijske hry a predsalen je to dost iny sport.
a to je vlastne aj dovod preco som osobne skepticky voci saganovym sanciam - xco preteky maju cca 80 minut a idu sa vo vysokej intenzite, kde prudke vyslapy striedaju technicke pasaze, ktore zrejme nema moc najazdene. zatial som nevidel trat, ale zo saganovho prejavu v tomto roku mam pocit, ze mu take pretekanie nebude prilis chutit. realny je tiez scenar, kde ho zastavia technicke problemy, podobne ako v riu (defekt v xco je z 90% jazdecka chyba).
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 16. Júl 2023 19:01:42

Určite budem Petrovi držať palce, ale kvalifikovať sa bude veľmi ťažké. V roku 2016 bol Peter na vrchole kariéry, vytrvalostne, punchersky patril medzi top cyklistov svetového peletónu a napriek tomu to nestačilo ani na to aby prišiel do cieľa, hoci hlavne pre jazdecké technické nedostatky. Aj keby sa technicky zlepšil natoľko aby sa vyhol pádom a defektom, tak to podľa mňa stačiť nebude, pretože mu chýba dynamika taká potrebná na XCO, punchersky je tom mizerne a myslím si, že aj vytrvalostne nedokáže ísť v tempe vyše hodiny v teréne. Šanca však je vždy, jeho súperi o kvalifikáciu sa tiež môžu vyválať (nie žeby som im to prial), prípadne mať defekty, takže budem silno držať palčeky :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Pon 24. Júl 2023 12:27:55

https://sportnet.sme.sk/spravy/cyklisti ... ance-2023/

Pekny clanok o Petovi aj ked trosku nadneseny. All rounderi boli aj pred Petom nie len po nom

Vcera som tiez tak bilancoval v mysli Petovu karieru. Dala by sa rozdelit na par etap podobne ako cyklisticke preteky. Prva etapa jeho nastup do cyklistiky a vzostup az k hviezdam. Od Pariz Nice po koniec roka 2013 ked mlady Zilincan udivil svet a postupne zacal dominovat na Tour a jarnych klasikach. Potom prislo relativne slabsie obdobie roku 2014 a jari 2015 do Tour of California. Nebolo to vysledkovo zle ale Peter troska ustupil z pozicii a uz z jeho prvej knihy vieme ze sa necitil sam sebou a rozmyslal ze skonci. Potom prisla California ktora ho nakopla a zacal sa postupne vrchol jeho kariery kedy vyhral 3x majstrovstva a dva monumenty a mnozstvo etap. Skoda povestneho San Rema v 2017...Tuto eru podla mna utal pad na Tour 2018 odvtedy to uz nebol "stary dobry" Sagan. Od 2019 postupne nastal pozvolny ustup z pozicii kedy kazda dalsia sezona bola slabsia ako predosla. V Bore mal este dobre vysledky ale posledne dve sezony u TE sme uz pomaly zabudli na ten pocit vzrusenia ze Peto je v predu a bojuje o vitazstvo. Mozno je to na nieco dobre. Aspon nebudeme mat take "abstaky" ked uz nebudeme Peta sledovat.

P.S. Absolutne neviem ako sa moze dostat na OH alebo aka je sanca ci uz cez MS alebo cez svetovy pohar, ale budem Peta sledovat aj na horakoch a drzat mu palce.

P.S. 2 Takto si Peta zapamatame ako showmana. Toto video mi pripomenulo stare dobre casy ked okrem vykonov vedel aj pobavit svet :D
https://youtu.be/rpet-Lrtuz8
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pon 31. Júl 2023 5:22:59

Peto vyhral nejake criterium myslim ze niekde vo svajci…aspon takato mala radost prenho tento rok ;)
A na MS bude mat po ruke Matusa…ktovie ci si na znak zmierenia nevymenia ulohy a nakoniec bude Peto pomahat Matusovy 8-)
Inac priznam sa ze ja napriek vsetkemu co sme tento rok videli aj poculi stale verim v stvrtu duhu :P
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 31. Júl 2023 10:25:10

majo píše:Peto vyhral nejake criterium myslim ze niekde vo svajci…aspon takato mala radost prenho tento rok ;)
A na MS bude mat po ruke Matusa…ktovie ci si na znak zmierenia nevymenia ulohy a nakoniec bude Peto pomahat Matusovy 8-)
Inac priznam sa ze ja napriek vsetkemu co sme tento rok videli aj poculi stale verim v stvrtu duhu :P


Len aby obaja neskončili OTL ;) To je asi vyššia pravdepodobnosť. Pre Petra do roku 2019 ideálna trať, pre tohtoročného Petra žiaľ mission impossible, ale fandiť budem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Uto 01. Aug 2023 12:29:19

Vsade mozne na sportovych portaloch citam ze Sagan ma prve vitazstvo v sezone ze porazil aj Pogacara a dobre sa naladil na MS. Mam pocit ako keby bol rok 2012. V zmysle ze slovenski novinari stale nerozumeju cyklistike.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 04. Aug 2023 18:47:38

Je dobré, že Petra neopúšťa dobrá nálada, "určite sa viac teším na horské bicykle" a k cestným pretekom dodal, "trať bude dosť technická, tri týždne som sa vozil vo Francúzsku, to bola moja príprava" :lol: No neviem,či by som na mieste Petrovho zamestnávateľa bol spokojný s takýmito rečami.
Ono Peter nás na svoju neúčasť na najväčších pretekoch sveta celkom dobre pripravil, jeho ostatné tri účasti boli zo sezóny na sezónu horšie a horšie a prakticky na nich nič neukázal, takže úprimne, mne tam už chýbať nebude, aj keď samozrejme veľká vďaka za to, ako nás bavil cyklistikou na Tour do roku 2019 vrátane.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pia 04. Aug 2023 21:05:43

Ja som to s tym vozenim sa 3 tyzdne vo francuzsku pochopil ze to akoze “bola priprava” na horaky lebo podla mna ta otazka o priprava bola k horskej cyklistike nie cestnej
Ale v podstate je to jedno
Ja stale trosku verim ze nieco predvedie zaujimave ved naco by sa tam siel lentak trapit. Ci?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 04. Aug 2023 22:57:20

majo píše:Ja som to s tym vozenim sa 3 tyzdne vo francuzsku pochopil ze to akoze “bola priprava” na horaky lebo podla mna ta otazka o priprava bola k horskej cyklistike nie cestnej
Ale v podstate je to jedno
Ja stale trosku verim ze nieco predvedie zaujimave ved naco by sa tam siel lentak trapit. Ci?


Na ceste podľa mňa toho veľa nepredvedie, trať je ťažká, na okruhu je to stále hore-dole, síce krátke stúpania, ale relatívne strmé, čo je IMHO pre súčasného Petra príliš, celkom sa nastúpa 3 570 metrov čo je dosť, pre Petra vo forme z najlepších rokov by to bola skoro ideálna trať ale v súčasnosti ....
A horáky? V svojom najlepšom roku po príprave a aj po účasti na nejakých pretekoch to skončilo ako skončilo, teraz to IMHO nemôže skončiť lepšie, to by nemalo logiku. Po ceste povie, že sa aj tak tešil hlavne na horáky a po horákoch povie, že nemal v teréne natrénované lebo musel jazdiť nejakú TdF :D
Ešte poznámka, sú tam dvaja Slováci, ale každý jazdí sám, trochu zvláštne, iné tímy trénujú spolu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 256 hostia