Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 13. Máj 2019 9:47:36

skor bol druhy ako na beziacom pase...ci to bolo este rok predtym? :o
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 13. Máj 2019 11:21:35

Minulý rok vyhrával na okolo poľska , criterium du dauphine , Romandia , Brussels cycling classic
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 13. Máj 2019 20:03:54

podla mna dost prisne vylucenie vivianiho...klobuk dole pred gaviriom
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Pon 13. Máj 2019 21:11:39

majo píše:podla mna dost prisne vylucenie vivianiho...klobuk dole pred gaviriom


Za mňa tiež dosť prísne, aj keď Vivianiho veľmi nemusím. Ale na druhú stranu ukazuje to férovosť Gira, že takto vylúčili domáceho pretekára. Na TdF by sa to určite nestalo. Ako povedali v dnešnom podcaste, tam by vylúčili aj Gaviriu, nech je Démare prvý :D
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Máj 2019 9:40:02

martyn26 píše:
majo píše:podla mna dost prisne vylucenie vivianiho...klobuk dole pred gaviriom


Za mňa tiež dosť prísne, aj keď Vivianiho veľmi nemusím. Ale na druhú stranu ukazuje to férovosť Gira, že takto vylúčili domáceho pretekára. Na TdF by sa to určite nestalo. Ako povedali v dnešnom podcaste, tam by vylúčili aj Gaviriu, nech je Démare prvý :D


Neviem, čo má rozhodcovská jury delegovaná UCI spoločné s krajinou kde sa preteky konajú a kto ich organizuje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Uto 14. Máj 2019 20:25:48

Nibali si teda robí zálusk na víťazstvo, keďže jeho čierna mágia už pracuje na plné obrátky. Byť Rogličom, Lopezom alebo Yatesom, čakajú ma bezsenné noci
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Uto 14. Máj 2019 21:16:32

Nevidel som ten pád, ale celkom ostré vyjadrenia od Landy na Yatesa...
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 21. Máj 2019 16:02:11

Ja starý somár :( Pred Girom som sem pridal príspevok, v ktorom som tvrdil, že tá prvá polovica pretekov je len naoko šprintérska... Že v skutočnosti skončí len pár (3-4) etáp šprintom. Ako veľmi som sa mýlil... Do prvého voľného dňa sme videli päť šprintov a po voľnom dni uvidíme ďalšie dva. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho zmiatol, pripadne, ak niekto kvôli mne zle natipoval :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 21. Máj 2019 17:52:02

Za Slušný Svet píše:Ja starý somár :( Pred Girom som sem pridal príspevok, v ktorom som tvrdil, že tá prvá polovica pretekov je len naoko šprintérska... Že v skutočnosti skončí len pár (3-4) etáp šprintom. Ako veľmi som sa mýlil... Do prvého voľného dňa sme videli päť šprintov a po voľnom dni uvidíme ďalšie dva. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho zmiatol, pripadne, ak niekto kvôli mne zle natipoval :?


nemusis si z toho robit tazku hlavu my tu aj tak tvoje nazory neverieme vazne cize je uplne jedno co si tvrdil :D :lol: ;)

just joking...why so serious :mrgreen:
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 22. Máj 2019 17:43:57

majo píše:
Za Slušný Svet píše:Ja starý somár :( Pred Girom som sem pridal príspevok, v ktorom som tvrdil, že tá prvá polovica pretekov je len naoko šprintérska... Že v skutočnosti skončí len pár (3-4) etáp šprintom. Ako veľmi som sa mýlil... Do prvého voľného dňa sme videli päť šprintov a po voľnom dni uvidíme ďalšie dva. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho zmiatol, pripadne, ak niekto kvôli mne zle natipoval :?


nemusis si z toho robit tazku hlavu my tu aj tak tvoje nazory neverieme vazne cize je uplne jedno co si tvrdil :D :lol: ;)

just joking...why so serious :mrgreen:


Fuj, to mi odľahlo... :D
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Str 22. Máj 2019 18:30:41

A zajtra... Hurá do Pinerola!!!

https://www.youtube.com/watch?v=y4kjKvqOr2U#

:lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Štv 23. Máj 2019 21:05:51

Ja už som si nemyslel, že by mohol Benedetti niečo vyhrať a pozrime sa. Je pekné vidieť, že človek čo denno-denne ťahá pelotón vyhrá etapu na GT. On okrem časoviek v podstate nemal žiadny deň kedy by si mohol oddýchnuť. Jungels a Formolo trochu stratili, ale s najväčšou stratou spomedzi favoritov prišiel Bilbao. Celkom prekvapenie, ale možno dostal za úlohu vypustiť GC a plne sa sústrediť na podporu MAL.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pia 24. Máj 2019 20:17:31

Veľká škoda, že to je bez Dumoulina a Bernala. Dnes sa jazdilo ako v poslednej etape. Som zvedavý komu vyfučí ako prvému :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 25. Máj 2019 8:54:27

hujhe píše:Veľká škoda, že to je bez Dumoulina a Bernala. Dnes sa jazdilo ako v poslednej etape. Som zvedavý komu vyfučí ako prvému :D

Ak by som mal vybrať akému favoritovi dojde ako prvému, bol by to určite Mollema. Zvedavý som na Zakarina, či to bol len dobrý deň, alebo má fakt formu z roku 2017. Veľmi mu nesedí, že 14 a 16 etapa majú cieľ v podstate za zjazdom a ako všetci vieme, tam môže stratiť, alebo aj spadnúť... No ale som dosť zvedavý a myslím si, že vyhrá Carapaz :)
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Ned 26. Máj 2019 1:08:54

Tak dve surové vysokohorské etapy spravili predpokladané zemetrasenie a tak nejako zmenili pohľad na celé Giro.

Z pôvodných veľkých favoritov predčasne skončil len Dumoulin. Ostatní sú všetci v hre... Lenže je ešte možné, aby vyhrali taký Lopéz alebo Yates?

Lopéz je na tom v horách dobre. Dnes sa udržal s Rogličom a Nibalim, a to to sem tam preložil vlastným nástupom. Lenže práve tie nástupy za veľa nestáli... to boli také 50m ataky, ktoré nemohli nikoho zo silných jazdcov ohroziť. Jediné pozitívum na tom bolo, že keď sa mu nedarili, tak sa hneď na to dokázal zrovnať naspäť s tempom skupiny... On momentálne stráca viac ako 5 minút, čo by nemusela byť úplne neprekonateľná prekážka, lenže to by sa v treťom týždni musel dostať do neskutočného laufu, ďalej by potreboval, aby celá Astana bola v laufe a k tomu ďalšie zaváhania favoritov. A to už je veľa podmienok. Hlavne tá Astana... Izaguirre už tradične pre svojich lídrov nič veľké predvádzať nechce (podobne ako keď mal pracovať pre Valverdeho alebo Quintanu), Hirt išiel nepochopiteľne pred Girom Trentino aj Romandiu (ako keby si dal polovicu GT ešte pred Girom), teraz má problémy s kolenom a dlho s lídrom nezostáva, no a Bilbao síce pracuje, ale tlak lídrov nevydrží... A celkovo tá partia Astany vyzerá neskutočne, ale zatiaľ to príliš nejde, ale ich chvíľa ešte prísť môže.

Yates napriek dnešnému zlepšeniu to nejaká paráda nie je... K Lago Serrú dostal naložené a vlastne ani dnes sa v tom najťažšom stúpaní favoritov neudržal. Je fakt, že vlastne dopadol relatívne dobre, ale to bolo vďaka tomu, že nikomu nestál za nasledovanie... Pritom tím Mitchelton pracuje skvele a nikdy žiadny líder v tomto tíme nemal takú podporu na GT ako ma Simon Yates. Ak by sa nejako výrazne zlepšiť, zrejme ešte dokáže otriasť poradím, nakoľko vrchár je skvelý, ale k výhre by potreboval súhru toľkých faktorov, že je ťažké si predstaviť, že by sa mohli stať...

Carapaz + Landa Sledovať dnes Carapaza, to bolo ako deja vu vidieť mladého Naira Quintanu a jeho ľahkosť v horách. Caruso v tom stúpaní išiel poriadne tempo, Carapaz však ukázal zdrvujúce zrýchlenie. Ten minulý ročník nebola ani trochu náhoda! Landa zase predviedol svoje vrchárske umenie na Nivolet. Movistaru paradoxne môže teraz to nosenie ružového trikotu uškodiť... jednak celý tím bude musieť pracovať, ale na oboch to bude aj väčšia psychická záťaž. Doteraz bol Carapaz braný, ako také ucho... on mohol všade len získať, on sa len učil, navyše Movistar vytiahol do Gira s Landom ako lídrom. Teraz sa ukazuje, že Carapaz je na tom možno ešte lepšie ako Landa a už ho nikto nikam nepustí (nie, že by ho dnes niekto púšťal - nemali na neho). Len sa bojím, aby mu forma vydržala až do záveru... aby neskončil ako Chaves v roku 2016, ktorého Nibali ohlodal až na kosť a potom drvivo porazil. A Landa tiež... u neho nebolo žiadne pokojné budovanie formy na jar. Aby mu celá ta zimno-jarná sezóna nechýbala - tiež podobne ako v roku 2016 (kedy celú jar nejazdil - potom na Trentine vyhnal formu "do neporaziteľna" a došlo Giro a po časovke už mával...). Ak by však obaja vydržali, tak z každého jedného jazdca vyžmýkajú maximum, bez pohľadu na to či to pre nich dobre dopadne!

Je to medzi Nibalim a Rogličom? Niabli už zase rozohráva mediálne teátro... V tejto šaráde sa mu teda len málokto môže rovnať... Už to skúšal na Contadora, na Dumoulina, obe neúspešne... žeby do tretice...? Ono, on zrejme využíva všetky možnosti ako Rogliča rozhodiť, a toto je zrejme súčasť jeho taktiky... Lenže on by sa zrejme mal trošku viac sústrediť na seba, nakoľko dnes prehral on. V takejto konštalácii by Roglič Carapaza o tých pár sekúnd v časovke poľahky obral... zatiaľ čo Nibali si tým byť istý nemôže. Zbytočne pripustil ďalšieho súpera (i keď je fakt, že dnes na Carapaza nikto nemal). Každopádne Roglič robí všetko dobre - od Nibaliho si udržuje časový odstup a na ceste si ho stráži. On samozrejme vie, že jeho tím nemá v horách takú výkonnosť, takže vlastnými silami musí nakladať veľmi rozumne. Bolo by od neho veľmi hlúpe ak by sa nechal Nibalim vyprovokovať k predčasnej aktivite. Nibali ho proste musí v horách udolať... A mal by na to mať, otázka formy je zodpovedaná, Nibali ju má skvelú, tím má silný a oddaný (Pozzovivo aj Caruso perfektné výkony). Ono povedzme si na rovinu... Nibali je predsa pretekár z úplne iného koša ako jeho súperi. Tí sa len snažia spraviť taký ten prvý krok na GT, on už to veľakrát zažil, patrí do výkladnej skrine histórie talianskej cyklistiky. A práve pre toto by si Nibali to jeho vyplakávanie v médiách mal odpustiť... on sa má činiť a nie poukazovať ako jazdia ostatní. Roglič má pred ním veľký náskok, nemá dôvod Nibalimu striedať a pomáhať mu v jeho plánoch, ktoré paradoxne slúžia k tomu, aby Rogliča poškodili... to znie až smiešne...

16. etapa nakoniec bez Gavie. Veľká škoda...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 26. Máj 2019 7:11:01

Nakoniec sa nám to ešte pekne zamotáva. Carapaz vyzerá byť najsilnejší v kopcoch, ale či bude schopný odpárať Rogliča, to nevieme. Určite, ale bude aktívnejší ako Nibali, pre ktorého je momentálne poriadne ťažké vyhrať Giro. Musí dúfať, že sa teraz karta obráti a dostane väčšiu voľnosť. Ak Carapaz dokáže odpárať Rogliča, môže vyhrať. Otázka len teraz zostáva, ako je na tom Roglič naozaj v kopcoch? Lago Serru nám toho veľa nepovedalo. San Carlo jedine to, že sa dokáže držať nerazantných nástupov Lópeza... Landa musí poriadne zaútočiť na Mortirole, aby sa priblížil Rogličovi a tým pádom výrazne pomohol Carapazovi. Keď sa mu to podarí v 20. etape to pre Rogliča nebude jednoduché. Ak tam budú Landa s Carapazom nastupovať a obaja budú v GC pri Rogličovi, tak raz ho musia zničiť. Aj keď v posledných rokoch tímové dvojice neboli až tak úspešné. (Tour a Giro 2015) Okrem Sky si nepamätám, že by to niekto pretavil do víťazstva.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 26. Máj 2019 8:20:10

krasna cyklistika v poslednych dvoch etapach no neprispel k tomu len profil oboch etap ale hlavne priebeh prveho tyzdna ktory vyprovokoval tuto krasnu utocnu cyklistiku...movistar je momentalne na koni vsetko ale bude zalezat od disciplinovanosti oboch lidrov...ak budu pokracovat tymto sposobom ze dnes ja a zajtra ty tak mozu byt uspesny lebo vzdy moze jeden relativne setrit...sancu ale podla mna stale maju viaceri otazne je len komu v tretom tyzdni dojde...to nevieme...co ale vieme je ze s najvacsou pravdepodobnostou nedojde Nibalimu...a to je dalsi dovod to skusat nielen na roglica ale zaroven zraloka...osobne fandim majkovy a landovy ale ako vitaza vidim skor nibaliho...momentalna situacia mu hra do kariet...no suhlasim s berloqom ze teatro si mohol odpustit...je uz dost stary dost skuseny a nepotrebuje uz nikomu nic dokazovat tak na co to vsetko bolo dobre?
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 26. Máj 2019 9:37:34

Veľmi sa čudujem ako Carapaz v takom mladom veku dokáže perfektne načasovať formu. Od začiatku sezóny o ňom nieje vôbec počuť, potom vyhrá pred Girom nejaký španielsky etapák, na ktorom nieje žiadna konkurencia a na Gire je najlepší v kopcoch. Zvyčajne pretekári v jeho veku majú celý rok konštantu výkonnosť, ale on preteká ako Nibali alebo Froome. Dúfam, že bude jedným z mala juhoamerických pretekárov, ktorý bude predvádzať dobré výkony aj po 30iatke... Ale je stále mladý a možno má vrchol práve teraz. To by bola škoda, lebo som mu celkom začal fandiť :) Teraz mu končí zmluva s Movistarom, ale myslím si, že sa ho bude snažiť udržať, keďže je to ich posledná nádej ak nepočítam už 2 a pol roka nevýrazného Quintanu.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 26. Máj 2019 11:14:23

@martyn26
ale on predsa netrenuje doma sam...ma okolo seba odbornikov z movistaru ktori mu nastavuju treningy analyzuju a vyhodnocuju a ak je dostatocne inteligentny a hlavne disciplinovany tak nevidim dovod preco by to nacasovanie nema vyjst...ja by som ale zatial velmi nejasal...mame za sebou len 2 horske etapy a este je priskoro tvrdit ze je najlepsi...kazdopadne aj ja som velmi zvedavy ako im to s landom pojde aj nadalej
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 26. Máj 2019 11:46:23

@majo
Veď jasne, že má okolo seba odborníkov. Ja som písal, že väčšinou mladší pretekári majú nemajú nejaký vrchol. Napr. Peter keď bol mladší jazdil všade na vysokej úrovni, ale čím je starší, tak tým viac sa zameriava na jednotlivé preteky. Monumenty, TdF, MS. Možno to je tým, že mladší chcú výsledok na každom preteku. Len som chcel podotknúť, že on sa viac sústredí na jednotlivý závod ako ostatní.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia