Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 26. Máj 2019 12:50:16

@martyn26
no ano vyzera to tak ze sa nehrnie nasilu do kazdeho preteku vyhravat ale asi ked mu pred sezonou povedali ze pojde na giro ako lider tak to zobral ako hlavny ciel a prisposobil tomu vsetko...no uvidime co bude dalej
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Pon 27. Máj 2019 18:10:38

Zaujímavé, že Civiglio urobilo medzi favoritmi väčšie rozostupy ako San Carlo. Roglič to bude mať teraz ťažké, keď Carapazovi už stačí len o 30s väčší náskok aby mal dostatočnú rezervu do záverečnej ITT. Roglič zatiaľ prehráva vinou 14 etapy, kde nechal zbytočne veľa priestoru Carapazovi, ktorý už aj na Nivolete ukazoval veľkú formu a vo všetkých 3 horských etapách získal nemalý čas na hlavných konkurentov. Nemyslím si, že Richard vybuchne, pred rokom sa najlepšie ukazoval v najťažších etapách 3. týždňa. Landa by sa správne nemal snažiť o svoj výsledok, ale zatiaľ nikdy nebol úplne dvorným domestikom. (Giro 2015 a Tour 2017). Teraz by jeho útoky Carapazovi vôbec nepomohli. V 14. a 15. etape Landa nevyzeral až tak dobre, ale možno po aktívnej jazde v 12. a 13. etape mu nezostávalo až toľko síl. Formolo sa celkom zlepšuje, asi mal nejaký problém počas prvého týždňa, pretože za normálnych okolností by na Montose neodpadol spoločne s Jungelsom. Teraz na Civigliu však vyzeral silnejší ako Majka. Nakoniec ešte pripomeniem, že Roglič nieje jediný kto má smolu, aj Carapaz v jednej etape dostal defekt a stratil na pelotón okolo 50s.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Giro

Poslaťod Phobos » Pon 27. Máj 2019 20:42:03

Druhý týždeň sa dá označiť iba jedným slovom: chaos. GC pretkané baroudermi a jazdcami na celkové, traja ľudia v ružovom, videli sme vzostupy, pády, megaúniky, slovné prestrelky, napätie, lietali minúty, Engels sa šiel vyšťať na konci kvázi Lombardie. To čo bolo? Ako toto celé vlastne dopadne? No ja si to netrúfam vôbec povedať, asi by som neriešil koľko kto potrebuje sekúnd pred časovkou. Tá zápletka je tak komplexná, že sa to sotva dá odhadnúť.

Na pripomenutie GC po druhom voľnom dni vlani:

Yates
Dumoulin 2:11
Pozzovivo 2:28
Pinot 2:37
Lopez 4:27
Carapaz 4:47
Froome 4:52

Nechcem teda vravieť, že sa to bude znova takto radikálne meniť (pre Movistar je absencia Valverdeho požehnaním, sú silní a preto by aj tretí týždeň mal byť trochu viac pod kontrolou). Ale neprekvapilo by ma to. Kumuluje sa únava, môžu sa ozvať drobné choroby z vyčerpávajúceho prvého týždňa. Nibaliho sme takého silného na GT už dávno nevideli, Carapaz je v životnej forme. Landa je Landa, Roglič to má buď geniálne vykalkulované alebo je pokrový hráč, Lopez a Yates sa nevzdávajú a nepochybne budú útočiť. Vymyslia niečo Mollema, Majka, Zakarin? Som ohromne zvedavý, nedal som si to pokaziť Bernalom ani Dumoulinom, neskazí mi to ani Gavia. Toto Giro je proste trapas, ako sme sa mohli dočítať niekde pod článkom...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Landa

Poslaťod sportovec » Uto 28. Máj 2019 11:59:01

martyn26 píše:Landa by sa správne nemal snažiť o svoj výsledok, ale zatiaľ nikdy nebol úplne dvorným domestikom. (Giro 2015 a Tour 2017).


Landa je ukážkový dvorný domestik, niekedy sa na to nedá až pozerať.
Giro 2015? Lietal by v horách ako vták, keby nebol v klietke, stále pri Aruovi, ktorý nemal na víťazstvo. A najväčšia potupa bola to ako smiešne prišiel o tričko najlepšieho vrchára - taký poslušný domestik fakt nemusel byť.
TdF 2017? Tam pekne poslúchal a ťahal pekne Chrisa pre SKY, ktorý to vyhral, tak môže mať dušu na mieste, že to nebolo zbytočné.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 28. Máj 2019 15:22:10

@sportovec
suhlasim...aj ked bol jasne silnejsi tak vzorne pomahal kym mu DS nepovolil ist
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Landa

Poslaťod Phobos » Uto 28. Máj 2019 15:59:53

Podľa mňa to martyn26 myslel tak, že Landa bol vtedy domestikom proti svojej vôli a nebál sa to povedať. Niečo ako Froome Wigginsovi na Tour, ten o tom síce menej hovoril, ale v kopcoch si nenechal ujsť príležitosť zahanbiť Wigginsa. U Landu to bolo skôr naopak, úlohy si plnil, tam sa mu samozrejme nedá nič vyčítať, Aruovi dokonca pomohol k titulu na Vuelte.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Str 29. Máj 2019 17:41:20

Čo sa stalo s Majkom?! Zo začiatku vyzeral, že bude v top 5 alebo aj lepšie a teraz stráca na všetkých. Nehovoril nič o tom, že by mal teraz nejaké problémy, ale stráca dosť. V podstate s každou etapou horší výkon.
1 - Dobrá časovka, pár sekúnd za Nibalim alebo Dumoulinom
9 - Tiež dobrá časovka na úrovni Carapaza alebo Zakarina
13 - tam mu o 30s ušiel Carapaz, to bol dobrý výkon
14 - Udržal sa favoritov, ale v kopci bol už slabší ako López
15 - Na Civigliu ho musel ťahať Formolo, ale nebola to veľká strata
16 - Veľká strata, ale hovorím si, že OK veď nikdy nebol dobrý po voľnom dni a ani v daždi
17 - Teraz bol z favoritov na GC úplne posledný (ak nepočítame Polanca)
No neviem, možno načasoval formu príliš skoro, ale začínam mať opäť pocit, že už nebude taký ako pred 3-4 rokmi. Dúfam, že aspoň to 7. miesto udrží.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 29. Máj 2019 19:45:07

@martyn26
dnesnu etaclu som este nevidel cize netusim ako to vyzeralo na ceste ale Majka ma ako vrchar jednu velku slabinu ktora ho ako GC jazdca brutalne limituju...on totalne nezvlada zmeny tempa, nastupy, utoky a podobne...on by sa mal podla mna zameriavat na vrcharske dresy...ist do uniku a nasledne svojim pravidelnym tempom postupne likvidovat superov...dalej ma aj trosku smolu ze momentalne su v kurze skor kratsie steny ako dlhocizne temparske mamuty
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Pia 31. Máj 2019 20:56:17

Tak zajtra máme kráľovskú etapu, keďže zo 16 bola vylúčená Gavia. Nemyslím si, že uvidíme nejaké veľké zmeny v GC a tiež, že po troch rokoch sa nebude v záverečných 3 etapách meniť majiteľ ružového dresu. Ale aj keď mám rád Carapaza, rád by som sa mýlil. Je tu ešte možnosť, že Bahrain to dá ako Sky pred rokom. Má Pozzoviva a Carusa a v posledných etapách nič extra nevymýšľali, tak asi niečo chystajú. Tiež López by bol rád za tvrdé tempo, ale úplne na Carapaza s Landom a Nibalim sa nechytal. Roglič môže ešte stále vybuchnúť, hoci je to nepravdepodobné. Veľmi rád by som videl už nejaké útoky aj na Manghene, aj keď je to ešte ďaleko do cieľa, dá sa to tam rozrhať. Majka už našťastie vyzeral dobre, tak možno niečo vymyslí. (Aj keď u neho by to bolo prekvapivé ;) )
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 01. Jún 2019 20:02:20

co poviete na dnesnu etapu? moze byt nie? hlavne lopezov fight stal za to...ja by som na ich mieste mal niekolko fightov na kazdom stupani...landa s carapazom boli mega silny...sympaticka snaha od lopeza a nibaliho...vitazstvo som prial landovy...ukazkova gt od movistaru
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 01. Jún 2019 20:57:23

Bolo to nudné ;)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 01. Jún 2019 21:32:17

martyn26 píše:No ale som dosť zvedavý a myslím si, že vyhrá Carapaz :)

Tak nakoniec mi typ po 13. etape pravdepodobne vyšiel. Škoda, že pred Girom som mu vôbec neveril ani na pódium :) . Carapaz nikde nepreukázal najmenšiu slabosť, dokonca už v 4. etape vyhral, takže forma ako hrom od začiatku do konca. O rok by som ho rád videl na TdF, lebo s takouto formou by aj tam mal šancu uspieť. Kto by povedal, že najbližším víťazom GT z Movistaru po Quintanovej Vuelte 2016 bude Carapaz? Landa nakoniec nad očakávania, ale časovky mu lepší výsledok proste nepovolili. Nibali nieje isto spokojný. Nakoniec prehrá v podstate kvôli 14. etape. Tam bol 10 km pred cieľom len 18 sekundový náskok Carapaza, ak by to vtedy Nibali s Carusom stiahli, tak by bola situácia úplne iná. Aj keď bol Carapaz v kopcoch lepší, Nibali si to prehral čisto vlastnou chybou.

Roglič bol pred Girom trochu preceňovaný. Vedelo sa, že v najťažších kopcoch bude strácať, ale ľuďom akoby ostala v pamäti výhra z 19 etapy TdF (aj mne). Bola to síce výhra kvôli zjazdu, ale proste po Galibieri, takže v podstate získal u fanúšikov titul top vrchára kvôli zjazdu a pomoci od motorky :D . Aspoň čo som čítal rôzne diskusie na Cycling news a tak. Sám som pred Girom čakal, že v kopcoch bude tiež medzi top 3 najsilnejšími. Jednoducho to bolo očakávané, ale málokto to čakal 8-) . Nie každý časovkár, ktorý je dobrý v kopcoch je ako Dumoulin. Každopádne pre neho dobré Giro a nakoniec 2, možno aj 3 etapy.

Nakoniec Mollema vybojoval vyrovnanosťou svojich výkonov 5. miesto. Po Vuelte 2011 už bolo načase vrátiť sa do top 5. López asi 7., pretože predpokladám, že Majka mu dá tých 10s v ITT. S ohľadom na jeho výkonnosť je najviac sklamaní zo všetkých favoritov. Veľa smoly a zlá časovka. Ale ak by nedošlo k tomu incidentu s divákom, tiež by bol len o jednu pozíciu vyššie. Netreba však zabúdať, že pred rokom by dopadol tak isto, ak by Pinot a Yates nevybuchli a Pozzovivo nestratil v 19. etape. Teraz nikto nevybuchol a nikto okrem Dumoulina nespadol.

Majka mohol byť 5. alebo dokonca aj 4., ale tie 2 nevydarené dni. Teraz spadol, ale aj bez pádu by na tom bol tak isto. Maximálne by mal pred ITT istejšie 6. miesto. Yates bol pred Girom príliš sebavedomý a nakoniec 8. miesto no. Zatiaľ pre neho zlá sezóna, ale ak sa dobre pripraví na Vueltu môže opäť vyhrať. Predsa len Vuelta je pre neho ako šitá na mieru. Sivakov na jeho vek veľmi konzistentný a stavil by som sa, že je to budúci víťaz Tour.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 01. Jún 2019 22:33:37

martyn26 píše:Bola to síce výhra kvôli zjazdu, ale proste po Galibieri, takže v podstate získal u fanúšikov titul top vrchára kvôli zjazdu a pomoci od motorky :D .

Myslel som tú jeho výhru pod Aubisque v Laruns. Pomýlil som si to s TdF 2017, kde vyhral pod Galibierom.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Ned 02. Jún 2019 5:43:58

Focus-Shimano píše:Bolo to nudné ;)

Nuda. Žiaden šprint. Takisto chýbal aj Demáre na kamerách ako je nalepený na aute.
martyn26 píše:Nibali nieje isto spokojný. Nakoniec prehrá v podstate kvôli 14. etape. Tam bol 10 km pred cieľom len 18 sekundový náskok Carapaza, ak by to vtedy Nibali s Carusom stiahli, tak by bola situácia úplne iná. Aj keď bol Carapaz v kopcoch lepší, Nibali si to prehral čisto vlastnou chybou.

Podcenil ho totálne - rovnako ako Hornera na Vuelte 2013. Pravda, mohol vtedy použiť Carusa a stiahnuť nejaký ten čas - len sa tam tak motali. Zajtra môže Nibali stiahnuť aj minútu - stále to bude nebude stačiť.

Ale keď už toto spravil, tak mohol skúsiť aspoň tlačiť totálne na pílu a spáliť svoj tím, a skúsiť ho odpíliť na štýl Yatesa na Gire 2018. Celé toto Giro išli GC jazdci akosi pomaly. Veľa etáp stále vyhral nejaký únik. Minulý rok to až tak nebolo. Dokonca aj oddychová 17. etapa sa premenila v rozbíjačku, keď Bora chcela odpáliť Vivianiho a zobrať mu bodovaciu súťaž.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Giro 2018

Poslaťod sportovec » Ned 02. Jún 2019 5:55:39

berloq píše:Landa, Lopéz, Yates: alebo aj rovnako veľkí favoriti ako Roglič? Yates nad ostatnými dvomi určite vyniká a to najmä tým, že GT už dokázal vyhrať. Navyše, zdá sa, má oveľa vyšší potenciál pre časovky. Očividne na nich poriadne maká... Viď. tohtoročné Paris-Nice, áno časovka to bola krátka a zvlnená, ale to nie je dôvod, prečo by ho tam niekto z papierovo lepších časovkárov nemal poraziť. Nemám úplne rád tie kecy o tom ako bude jazdiť zadržanejšie a podobne... To nebol dôvod prečo vlani rupol... Jednoducho zle vyladil formu, mal ju príliš skoro. Áno, jazdci na GC sa určite musia čo najviac šetriť a nerobiť blbosti, ale to predsa neplatí pre situácie, kde jazdec vie, že bude lepší. Napr. aj Contador sa hneď niekoľkokrát vyjadril - akonáhle je príležitosť treba ju využiť. Ak sa nejaký cyklista cíti skvele a vie, že môže získať čas na ostatných, určite nebude čakať s myšlienkami "rupnem zajtra alebo nie..."

Tak Giro 2018 bolo tvrdé a postavenie v GC v závere bolo hlavne o tom kto koľko toho ušetril. Yates neušetril vtedy nič a totálne rupol. Dumoulin toho našetril veľa, ale nakoniec si to trápne prehral v zjazde proti Froomeovi. Contík to tiež párkrát v kariére pekne prestrelil. Závisí od toho ako tvrdo sa to celé ide. Tri týždne sú tri týždne. Je rozdiel pustiť únik a šlapať si to lážo-plážo, následne si to rozdať na poslednom kopci alebo to drviť skoro každý deň po dni. V tej 17. etape Gira 2018, všetci unavení GC muži po časovke čakali oddych, ale nakoniec to Bora rozprúdila a chcela Vivianiho vyhodiť zo sedla, tak to nebol oddych ani v pelotóne. Následne 18. klasická GC bitka a potom 19. Armagedon ;)

No a Yates vtedy držal to tričko už od 6. etapy, čo je vyčerpávajúce pre team aj pre lídra. Nie nadarmo sa to robí tak, že sa to na začiatok daruje šprintérskemu tímu alebo úniku. Toto Rogličovci pochopili až v šiestej etape - ale pre takýto slabučký tím to už bolo neskoro ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 02. Jún 2019 9:01:27

K Rogličovi... Očakávania boli veľké, forma vynikajúca, ale teraz sa ukazuje, že zrejme zle načasovaná. Nevydržala mu. Roglič mal najlepšiu kondíciu v Romandii (tam jazdil nebojácne a dravo) a počas prvého bloku (prvých deväť etáp) Gira. Potom postupne odchádzal a nedalo sa s tým nič robiť. Forma prišla o cca 2 týždne skôr. Čo už. Napriek slabej podpore tímu zanechal dobrý dojem ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 02. Jún 2019 11:04:17

Za Slušný Svet píše:K Rogličovi... Očakávania boli veľké, forma vynikajúca, ale teraz sa ukazuje, že zrejme zle načasovaná. Nevydržala mu. Roglič mal najlepšiu kondíciu v Romandii (tam jazdil nebojácne a dravo) a počas prvého bloku (prvých deväť etáp) Gira. Potom postupne odchádzal a nedalo sa s tým nič robiť. Forma prišla o cca 2 týždne skôr. Čo už. Napriek slabej podpore tímu zanechal dobrý dojem ;)

Nemyslím si, že zle načasoval formu. V Romadii nemal konkurenciu, niežeby tam boli zlí pretekári, ale nikto nešiel na Giro a väčšina to mala v programe TdR - CdD - TdF, alebo TdR - TdS - TdF. Dobrý príklad je Thomas, ktorý ešte skoro stratil pódium v časovke. To by sa v jeho top forme nestalo. Tiež Roglič nikdy predtým v tejto sezóne nešiel poriadne kopce. Tu na Gire mal Lago Serru, San Carlo, Mortirolo a Manghen. To je o dosť náročnejšie ako nejaké kopce na UAE, Adriaticu alebo v Romadii. Povedal by som, že na viac nemal, v budúcnosti by sa mohol viac zamerať na Tour. Tam niesu kopce ako Mortirolo, Finestré, Zoncolan atd.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 02. Jún 2019 13:52:34

toto som aj ja xcel napisat ze neuveritelne vela etap koncilo vitazom z uniku...samozrejme z velkej casti za to moze profil...malo vyslovene rovinatych etap kde by unik nahanali sprinterske teamy...vela povedzme klasikarskych etap kde gc teamom stacilo popracovat prvu hodinu kym boli spokojny s unikom a nasledne v uvodzovkach veget...mnohi hovoria ze skoda dumolina...pri vsetkej ucte k jeho schopnostiam tak si nemyslim ze by malo giro nejaky extra iny priebeh...to ma skor mrzi yates...cakal som od neho ine vykony hlavne ked sa netajil ze giro je jeho top vrcholom sezony a ze posledny rok kazdy den sadal na bicykel len kvoli giru...bohuzial nevyslo to ba dokonca z jeho strany by som to nazval totalnym prepadakom...este sa pristavim pri bore...okrem akotakej podpory cesareho a michaela bola cela gc len na mankovy a formolovy...obaja si myslim ze v danej situacii zajazdili paradne...majka bohuzial potvrdil ze asi nikdy nebude uplnym top gt jazdcom(bodaj by som sa mylil) a formolo mozno aj hej ale este nieco potrebuje...zvysena snaha a aktivita v 1ej,2och etapach po sebe ho nasledne vzdy stala silu a dalsiu etapu sa trapil...nasledne za pozbieral zas bojoval a zas ho potom vyplo...skoda ale verim ze on ma na to aby raz gt vyhral
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 02. Jún 2019 18:30:41

Nikdy som nepochopil prečo tu toľko ľudí fandí Majkovi... To úplne seriózne len preto že je so Saganom v tíme? Nesympatický, sebecký jazdec s nezaujímavým zašívackým jazdeckým prejavom, ani len o tie pódia nejazdieva nejak často...
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 02. Jún 2019 18:55:15

pmts píše:Nikdy som nepochopil prečo tu toľko ľudí fandí Majkovi... To úplne seriózne len preto že je so Saganom v tíme? Nesympatický, sebecký jazdec s nezaujímavým zašívackým jazdeckým prejavom, ani len o tie pódia nejazdieva nejak často...

Ja som ho začal mať rád na TdF 2014, kde vyhral 2 etapy a vrchársky dres. Tiež mám celkom rád poľských cyklistov a ešte sa k tomu isto pričinilo to, že je so Saganom v tíme. Ale súhlasím, že ak ide na GC, tak je fakt nezaujímavý pretekár. Patrí medzi mojich obľúbenejších pretekárov ako napr. Pozzovivo, Mollema atd.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia

cron