Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 01. Jún 2019 21:32:17

martyn26 píše:No ale som dosť zvedavý a myslím si, že vyhrá Carapaz :)

Tak nakoniec mi typ po 13. etape pravdepodobne vyšiel. Škoda, že pred Girom som mu vôbec neveril ani na pódium :) . Carapaz nikde nepreukázal najmenšiu slabosť, dokonca už v 4. etape vyhral, takže forma ako hrom od začiatku do konca. O rok by som ho rád videl na TdF, lebo s takouto formou by aj tam mal šancu uspieť. Kto by povedal, že najbližším víťazom GT z Movistaru po Quintanovej Vuelte 2016 bude Carapaz? Landa nakoniec nad očakávania, ale časovky mu lepší výsledok proste nepovolili. Nibali nieje isto spokojný. Nakoniec prehrá v podstate kvôli 14. etape. Tam bol 10 km pred cieľom len 18 sekundový náskok Carapaza, ak by to vtedy Nibali s Carusom stiahli, tak by bola situácia úplne iná. Aj keď bol Carapaz v kopcoch lepší, Nibali si to prehral čisto vlastnou chybou.

Roglič bol pred Girom trochu preceňovaný. Vedelo sa, že v najťažších kopcoch bude strácať, ale ľuďom akoby ostala v pamäti výhra z 19 etapy TdF (aj mne). Bola to síce výhra kvôli zjazdu, ale proste po Galibieri, takže v podstate získal u fanúšikov titul top vrchára kvôli zjazdu a pomoci od motorky :D . Aspoň čo som čítal rôzne diskusie na Cycling news a tak. Sám som pred Girom čakal, že v kopcoch bude tiež medzi top 3 najsilnejšími. Jednoducho to bolo očakávané, ale málokto to čakal 8-) . Nie každý časovkár, ktorý je dobrý v kopcoch je ako Dumoulin. Každopádne pre neho dobré Giro a nakoniec 2, možno aj 3 etapy.

Nakoniec Mollema vybojoval vyrovnanosťou svojich výkonov 5. miesto. Po Vuelte 2011 už bolo načase vrátiť sa do top 5. López asi 7., pretože predpokladám, že Majka mu dá tých 10s v ITT. S ohľadom na jeho výkonnosť je najviac sklamaní zo všetkých favoritov. Veľa smoly a zlá časovka. Ale ak by nedošlo k tomu incidentu s divákom, tiež by bol len o jednu pozíciu vyššie. Netreba však zabúdať, že pred rokom by dopadol tak isto, ak by Pinot a Yates nevybuchli a Pozzovivo nestratil v 19. etape. Teraz nikto nevybuchol a nikto okrem Dumoulina nespadol.

Majka mohol byť 5. alebo dokonca aj 4., ale tie 2 nevydarené dni. Teraz spadol, ale aj bez pádu by na tom bol tak isto. Maximálne by mal pred ITT istejšie 6. miesto. Yates bol pred Girom príliš sebavedomý a nakoniec 8. miesto no. Zatiaľ pre neho zlá sezóna, ale ak sa dobre pripraví na Vueltu môže opäť vyhrať. Predsa len Vuelta je pre neho ako šitá na mieru. Sivakov na jeho vek veľmi konzistentný a stavil by som sa, že je to budúci víťaz Tour.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 01. Jún 2019 22:33:37

martyn26 píše:Bola to síce výhra kvôli zjazdu, ale proste po Galibieri, takže v podstate získal u fanúšikov titul top vrchára kvôli zjazdu a pomoci od motorky :D .

Myslel som tú jeho výhru pod Aubisque v Laruns. Pomýlil som si to s TdF 2017, kde vyhral pod Galibierom.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Ned 02. Jún 2019 5:43:58

Focus-Shimano píše:Bolo to nudné ;)

Nuda. Žiaden šprint. Takisto chýbal aj Demáre na kamerách ako je nalepený na aute.
martyn26 píše:Nibali nieje isto spokojný. Nakoniec prehrá v podstate kvôli 14. etape. Tam bol 10 km pred cieľom len 18 sekundový náskok Carapaza, ak by to vtedy Nibali s Carusom stiahli, tak by bola situácia úplne iná. Aj keď bol Carapaz v kopcoch lepší, Nibali si to prehral čisto vlastnou chybou.

Podcenil ho totálne - rovnako ako Hornera na Vuelte 2013. Pravda, mohol vtedy použiť Carusa a stiahnuť nejaký ten čas - len sa tam tak motali. Zajtra môže Nibali stiahnuť aj minútu - stále to bude nebude stačiť.

Ale keď už toto spravil, tak mohol skúsiť aspoň tlačiť totálne na pílu a spáliť svoj tím, a skúsiť ho odpíliť na štýl Yatesa na Gire 2018. Celé toto Giro išli GC jazdci akosi pomaly. Veľa etáp stále vyhral nejaký únik. Minulý rok to až tak nebolo. Dokonca aj oddychová 17. etapa sa premenila v rozbíjačku, keď Bora chcela odpáliť Vivianiho a zobrať mu bodovaciu súťaž.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Giro 2018

Poslaťod sportovec » Ned 02. Jún 2019 5:55:39

berloq píše:Landa, Lopéz, Yates: alebo aj rovnako veľkí favoriti ako Roglič? Yates nad ostatnými dvomi určite vyniká a to najmä tým, že GT už dokázal vyhrať. Navyše, zdá sa, má oveľa vyšší potenciál pre časovky. Očividne na nich poriadne maká... Viď. tohtoročné Paris-Nice, áno časovka to bola krátka a zvlnená, ale to nie je dôvod, prečo by ho tam niekto z papierovo lepších časovkárov nemal poraziť. Nemám úplne rád tie kecy o tom ako bude jazdiť zadržanejšie a podobne... To nebol dôvod prečo vlani rupol... Jednoducho zle vyladil formu, mal ju príliš skoro. Áno, jazdci na GC sa určite musia čo najviac šetriť a nerobiť blbosti, ale to predsa neplatí pre situácie, kde jazdec vie, že bude lepší. Napr. aj Contador sa hneď niekoľkokrát vyjadril - akonáhle je príležitosť treba ju využiť. Ak sa nejaký cyklista cíti skvele a vie, že môže získať čas na ostatných, určite nebude čakať s myšlienkami "rupnem zajtra alebo nie..."

Tak Giro 2018 bolo tvrdé a postavenie v GC v závere bolo hlavne o tom kto koľko toho ušetril. Yates neušetril vtedy nič a totálne rupol. Dumoulin toho našetril veľa, ale nakoniec si to trápne prehral v zjazde proti Froomeovi. Contík to tiež párkrát v kariére pekne prestrelil. Závisí od toho ako tvrdo sa to celé ide. Tri týždne sú tri týždne. Je rozdiel pustiť únik a šlapať si to lážo-plážo, následne si to rozdať na poslednom kopci alebo to drviť skoro každý deň po dni. V tej 17. etape Gira 2018, všetci unavení GC muži po časovke čakali oddych, ale nakoniec to Bora rozprúdila a chcela Vivianiho vyhodiť zo sedla, tak to nebol oddych ani v pelotóne. Následne 18. klasická GC bitka a potom 19. Armagedon ;)

No a Yates vtedy držal to tričko už od 6. etapy, čo je vyčerpávajúce pre team aj pre lídra. Nie nadarmo sa to robí tak, že sa to na začiatok daruje šprintérskemu tímu alebo úniku. Toto Rogličovci pochopili až v šiestej etape - ale pre takýto slabučký tím to už bolo neskoro ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 02. Jún 2019 9:01:27

K Rogličovi... Očakávania boli veľké, forma vynikajúca, ale teraz sa ukazuje, že zrejme zle načasovaná. Nevydržala mu. Roglič mal najlepšiu kondíciu v Romandii (tam jazdil nebojácne a dravo) a počas prvého bloku (prvých deväť etáp) Gira. Potom postupne odchádzal a nedalo sa s tým nič robiť. Forma prišla o cca 2 týždne skôr. Čo už. Napriek slabej podpore tímu zanechal dobrý dojem ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 02. Jún 2019 11:04:17

Za Slušný Svet píše:K Rogličovi... Očakávania boli veľké, forma vynikajúca, ale teraz sa ukazuje, že zrejme zle načasovaná. Nevydržala mu. Roglič mal najlepšiu kondíciu v Romandii (tam jazdil nebojácne a dravo) a počas prvého bloku (prvých deväť etáp) Gira. Potom postupne odchádzal a nedalo sa s tým nič robiť. Forma prišla o cca 2 týždne skôr. Čo už. Napriek slabej podpore tímu zanechal dobrý dojem ;)

Nemyslím si, že zle načasoval formu. V Romadii nemal konkurenciu, niežeby tam boli zlí pretekári, ale nikto nešiel na Giro a väčšina to mala v programe TdR - CdD - TdF, alebo TdR - TdS - TdF. Dobrý príklad je Thomas, ktorý ešte skoro stratil pódium v časovke. To by sa v jeho top forme nestalo. Tiež Roglič nikdy predtým v tejto sezóne nešiel poriadne kopce. Tu na Gire mal Lago Serru, San Carlo, Mortirolo a Manghen. To je o dosť náročnejšie ako nejaké kopce na UAE, Adriaticu alebo v Romadii. Povedal by som, že na viac nemal, v budúcnosti by sa mohol viac zamerať na Tour. Tam niesu kopce ako Mortirolo, Finestré, Zoncolan atd.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 02. Jún 2019 13:52:34

toto som aj ja xcel napisat ze neuveritelne vela etap koncilo vitazom z uniku...samozrejme z velkej casti za to moze profil...malo vyslovene rovinatych etap kde by unik nahanali sprinterske teamy...vela povedzme klasikarskych etap kde gc teamom stacilo popracovat prvu hodinu kym boli spokojny s unikom a nasledne v uvodzovkach veget...mnohi hovoria ze skoda dumolina...pri vsetkej ucte k jeho schopnostiam tak si nemyslim ze by malo giro nejaky extra iny priebeh...to ma skor mrzi yates...cakal som od neho ine vykony hlavne ked sa netajil ze giro je jeho top vrcholom sezony a ze posledny rok kazdy den sadal na bicykel len kvoli giru...bohuzial nevyslo to ba dokonca z jeho strany by som to nazval totalnym prepadakom...este sa pristavim pri bore...okrem akotakej podpory cesareho a michaela bola cela gc len na mankovy a formolovy...obaja si myslim ze v danej situacii zajazdili paradne...majka bohuzial potvrdil ze asi nikdy nebude uplnym top gt jazdcom(bodaj by som sa mylil) a formolo mozno aj hej ale este nieco potrebuje...zvysena snaha a aktivita v 1ej,2och etapach po sebe ho nasledne vzdy stala silu a dalsiu etapu sa trapil...nasledne za pozbieral zas bojoval a zas ho potom vyplo...skoda ale verim ze on ma na to aby raz gt vyhral
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 02. Jún 2019 18:30:41

Nikdy som nepochopil prečo tu toľko ľudí fandí Majkovi... To úplne seriózne len preto že je so Saganom v tíme? Nesympatický, sebecký jazdec s nezaujímavým zašívackým jazdeckým prejavom, ani len o tie pódia nejazdieva nejak často...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 02. Jún 2019 18:55:15

pmts píše:Nikdy som nepochopil prečo tu toľko ľudí fandí Majkovi... To úplne seriózne len preto že je so Saganom v tíme? Nesympatický, sebecký jazdec s nezaujímavým zašívackým jazdeckým prejavom, ani len o tie pódia nejazdieva nejak často...

Ja som ho začal mať rád na TdF 2014, kde vyhral 2 etapy a vrchársky dres. Tiež mám celkom rád poľských cyklistov a ešte sa k tomu isto pričinilo to, že je so Saganom v tíme. Ale súhlasím, že ak ide na GC, tak je fakt nezaujímavý pretekár. Patrí medzi mojich obľúbenejších pretekárov ako napr. Pozzovivo, Mollema atd.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Jún 2019 19:21:39

pmts píše:Nikdy som nepochopil prečo tu toľko ľudí fandí Majkovi... To úplne seriózne len preto že je so Saganom v tíme? Nesympatický, sebecký jazdec s nezaujímavým zašívackým jazdeckým prejavom, ani len o tie pódia nejazdieva nejak často...


Áno, fandím mu, že je so Saganom v tíme a že Saganovi viackrát pomáhal a dobrá pohoda v tíme sa prenáša aj na Sagana.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro

Poslaťod Phobos » Pon 03. Jún 2019 2:04:21

Tipoval niekto pred pretekmi na výhru Carapaza? Asi nie... Fantastický a absolútne zaslúžený víťaz, žiadna slabosť počas troch týždňov, jeden z najsilnejších vrchárov s výbornou tímovou podporou a hlavne sa nebál zaútočiť. Movistar (a Landu) zvyčajne nešetrím ale teraz nemôžem povedať pol zlého slova. Amador, Pedrero, Carretero a Rojas podali vynikajúce výkony, myslím že v tíme fungovala chémia, horizontálne aj vertikálne - dobre zrejme zapadol nový DS Sciandri, takticky to bolo bezchybné.

Keď Unzué pred pretekmi rozprával o dosiaľ najlepšej Landovej forme, tak sme sa museli po prvom týždni pousmiať. Pridajme k tomu retardované reči a Landa mal nábeh zase raz stať sa tragikomickou postavičkou. A možno sa ňou napokon aj stal, ale z iných dôvodov. Mňa si získal a neskutočne ma serie, že skončil mimo pódia a bez etapy. Odhliadnuc od víťaza ho beriem ako muža tohto Gira.

Roglič zašiel veľmi solídne, no minulý rok na Tour zanechal podstatne lepší dojem. Je rozdiel rozdrviť konkurenciu v Romandii a na Gire a ak chce pomýšľať na víťazstvo nemôže prísť v každej horskej etape so stratou, nech ma akokoľvek dobrú časovku. Dosť často som čítal ponosy na jeho tím. Je pravda, že mal smolu so zraneným Gesinkom a následne chorým De Plusom a podpora prakticky neexistovala. Ale nemyslím si, že by menila situáciu, vždy sa nakoniec ocitol v nejakej skupine, ktorá mala záujem ťahať a vlastný tím by mu nijako viac nepomohol. Dumoulin bol v 2017 takisto sám (ok, v rozhodujúcich chvíľach mu pomohli Yates a Jungels), ale okrem časovky vyhral aj dojazd na kopci, na Blockhause patril k najsilnejším, v Bormiu stratil dve a pol minúty aj s vyprázdnením. Roglič asi bude musieť okresať program pred Grand Tour a rozhodnúť sa, čo chce vlastne vyhrať, nie je najmladší.

Pre Nibaliho to bolo veľmi trpké Giro. Jeho výroky po 13. etape ("Giro síce takto nevyhrám, ale nevyhrá ho ani Roglič") sa ukázali ako pravdivé. Akurát že Roglič na to nemal. Nibali áno a znova sa ocitol v situácii, ktorú zažil s Hornerom na spomínanej Vuelte, keď sa sústredil na Valverdeho a Rodrigueza. Alebo to bolo celé inak? Neslúži mu Roglič ako alibi na ataky, ktoré nemohol nasledovať ani on sám? To sa už nedozvieme, každopádne predviedol veľmi kvalitný výkon, azda najlepší od Tour 2014 a nemá sa za čo hanbiť. Stále platí, že čím ťažšie preteky a čím neskoršia fáza etapy, tým silnejší Nibali a to mu môže priniesť ešte jedno, dve GT pódia.

López odjazdil zvláštne preteky. Vynikajúca prvá časovka, medzičas na rovine na úrovni s Dumoulinom. Vyletí na Mortirolo, na rovine sa neudrží v skupinke. Dá pokyn Hirtovi na útok - nestíha za ním. Hneď potom spraví na ostatných trištvrte minúty. Papierovo najsilnejší tím využil iba v dvoch etapách - v oboch mal technické problémy, resp. rozdával pochopiteľné, ale nechutné údery. Najsilnejší vyzerá byť na sklonoch 6-7%, kde vie predviesť úžasnú akceleráciu a dokáže tempo udržať. Potreboval by viac finišov na kopci, nechápem prečo si vlastne zvolil Giro, Tour by mu tento rok sedela perfektne. Reálne mal asi na viac ako 7. miesto.

Súhlasím s tým, že Yatesovi viac sedí Vuelta. Dlhé, náročné vysokohorské etapy nevyzerajú byť jeho šálkou kávy (alebo skôr čaju) a tento rok mu nevyšli ani tie jednoduchšie. Ale keď mohol, tak útočil, tak ako sme u neho zvyknutí. V treťom týždni už ostal zaseknutý v spodnej časti top10, odkiaľ nie je dovolené ísť do úniku a inak na etapu nemal šancu. Mitcheltonu to aspoň vyšlo s Chavesom.

Sivakov a Madouas nad očakávania, ukázali sa aj Dunbar s Hamiltonom. Celkovo je latka pri mladíkoch nastavená tak vysoko, že iba štandardné odjazdenie prvej GT spojené so zbieraním skúsenosti sa už pomaly vníma ako neúspech. Príkladom je Sosa, od ktorého viacerí možno očakávali etapu, nebodaj vrchárske tričko.
Potešili aj prebudení Carthy a Dombrowski, výhra Hagu bola peknou bodkou a náplasťou pre Sunweb. Najväčšie sklamanie? Jungels. Okrem Movistaru z tímov najviac zaujalo Androni. Nechýbali snáď v žiadnom úniku, bojovali o body, prémie, etapy. Takí Dimension Data pri nich vyzerali ako amatéri.

Bolo to dobré Giro, nie výborné, ale slušné... Stále ponúklo príbehy, ktoré môže ponúknuť iba Grand Tour. Záver bol (podobne ako v roku 2017) trochu antiklimaktický. Mortirolo super, 20. etapa po Manghen výborná, no na nejaké väčšie pohyby sa muselo stretnúť viacero vecí, čo sa nestalo. Movistar si už tretí týždeň pekne odkontroloval. Takže Landa na pódium a všetko je v poriadku, za mňa spokojnosť.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 03. Jún 2019 8:29:35

@pmts
ja kedze mam k poliakom dost blizsko(manzelka je polka a byvam par metrov od hranice) tam im vseobecne dost casto fandim...mozno aj viac ako cechom...v hokeji urcite :D :D :D to ze jeho styl nieje prilis zaujimavy pre divaka tvrdim aj ja...vzdy tu pisem ze milujem utocny styl ala contador...ale ako si prisiel na to ze je sebec? myslim ze prave my fanusikovia sagana sme sa mohli uz neraz presvedcit ze nema problem zapracovat na druhych...a ci ne sympatak? to je vec osobneho nazoru ale videl som niekolko videi z tzv Majka Days co je uz pravidelna kazdorocna trojdnova akcia kde Rafal jazdi 3 dni stovky km z amaterskymi cyllistami a stretava sa tam s tisickami fanusikov a vzdy vsade posobil ako uplny pohodak a sympatak
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Pon 03. Jún 2019 11:57:33

Ja som ho párkrát stretol aj prehodil pár slov na pretekoch, aj na tour, a ako nesympatický mi moc neprišiel. Vždy usmiaty, veselý, otvorený fanúšikom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Vincenzo Nibali

Poslaťod sportovec » Pon 03. Jún 2019 13:12:23

Phobos píše:Pre Nibaliho to bolo veľmi trpké Giro. Jeho výroky po 13. etape ("Giro síce takto nevyhrám, ale nevyhrá ho ani Roglič") sa ukázali ako pravdivé. Akurát že Roglič na to nemal. Nibali áno a znova sa ocitol v situácii, ktorú zažil s Hornerom na spomínanej Vuelte, keď sa sústredil na Valverdeho a Rodrigueza. Alebo to bolo celé inak? Neslúži mu Roglič ako alibi na ataky, ktoré nemohol nasledovať ani on sám? To sa už nedozvieme, každopádne predviedol veľmi kvalitný výkon, azda najlepší od Tour 2014 a nemá sa za čo hanbiť.

Tak, tak. Evidetne v tej fáze darovali Carapazovi čas, ale ten im už spolu s Movistarom (hlavne oddaný Landa) nepustil nič zadarmo. Nezdalo sa mi, že by sa za ním nejako vtedy veľmi energeticky hrnuli.

Inak nie je taký nejaký nepísaný cyklistický "zákon". Ako je napríklad ten, že team čo má ružové tričko ťahá špicu a kontroluje únik. Ostatné teamy si ho vynucujú. A teda jazdec, čo má ružové tričko (virtuálne) vytiahne sa na špicu (v GC battle), keď ho stráca - ako to bolo v prípade Rogliča a Carapaza. Roglič totiž svoje virtuálne ružové tričko daroval Carapazovi so stratou +7s v 14. etape. Nečakal Nibali, že (virtuálny) líder si má brániť svoje tričko, keď príde k jeho preberaniu, už v tejto fáze pretekov? Ale tak to je len taký výstrel do tmy Nibaliho uvažovania :D

Phobos píše:Stále platí, že čím ťažšie preteky a čím neskoršia fáza etapy, tým silnejší Nibali a to mu môže priniesť ešte jedno, dve GT pódia.

S týmto sa dá len súhlasiť.

Toto som sa čudoval čo tých svojich ostatných bežných domestikov, čo mu tam boli len do počtu (Antonio!) neposlal na špicu sa zmárniť a ťahať domŕtva 18. a 19. etapu , nech je pretek ťažký, keď už videl že s víťazstvom je zle. (Movistar nabudený v plnej sile + Carapaz má formu.) Do 20.etapy by si nechal len Carusa a Pozzoviva.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vincenzo Nibali

Poslaťod Phobos » Uto 04. Jún 2019 9:57:29

Zaujímavé postrehy sportovec.

Neviem, či to bolo až také evidentné. V 13. etape bolo viditeľné, že nemôže reagovať na Landov útok a celkom možné, že nemohol reagovať ani na Carapaza a Majku. Po etape bol dosť rozčúlený. V 14. etape bol Carapaz jasne silnejší - či tomu zodpovedajú až tie dve minúty, to neviem, ale vyjadrenia Nibaliho boli kľudnejšie a vlastne aj pripustil väčšiu ochotu Rogliča spolupracovať.

Takže máme tri možnosti (alebo kľudne aj ich kombinácie):
1. Nereagoval lebo nemohol - podľa mňa nie úplne nereálna možnosť, ako bonus sa vyhovorí na Rogliča lebo tak ako si písal, on bol de facto v ružovom.
2. Nereagoval lebo sa rozhodol nereagovať (neberúc ohľad na Rogliča) - v zmysle "nech sa Carapaz vystrieľa, Giro je ešte dlhé, ten čas si ešte v pohode vezmem späť".
3. Nereagoval lebo Roglič mu žral nervy a chcel mu udeliť lekciu.

Samozrejme, Roglič mal vďaka dvom časovkám celkom legitímny dôvod nepretrhnúť sa. A keďže nepriznal žiadny zlý deň a z ksichtu sa mu nedalo vyčítať absolútne nič, Nibali si myslel že ho bude nosiť do konca Gira na zadnom kolese a tá predstava sa mu vôbec nepáčila. Keby u neho videl slabosť a mohol nasledovať Carapaza, tak to určite spraví.

To sú už ale také špekulácie, analýzy a špiritizovanie o teplej vode. Vôbec na tom nezáleží. Mám pocit, že konsenzus je žiaľ taký, že Nibali výhru Carapazovi daroval.

K tvojmu druhému bodu: veľa námahy s veľmi otáznym efektom. Ale máš pravdu, boli tam ozaj iba do počtu.
Nibalimu hlavne nezahralo do karát vyradenie Gavie. Na Mortirole by bol silnejší a súperi slabší. Smola aj pre Landu - ak by sa šla Gavia, neexistuje aby bol Roglič na pódiu.

Vtipné je aj to, že po tej etape si Nibali neodpustil ďalšie rýpnutie: vraj sa mu Carapaz nezdá v top forme. Ten mu na druhý deň odpovedal siedmimi sekundami a Nibali konečne pochopil akého má súpera. Ostával mu jeho trademark - zneistiť, znervózniť oponenta, vynútiť si chybu, využiť nepozornosť, zaútočiť keď sa oblieka, pije, je, ma problém s bicyklom, v zjazde... Prípadne sa črtala aliancia s Astanou, ktorá možno ešte verila v Lópezovo pódium. Prečo nie, supernáročný profil a o prekvapenia na Gire nebýva práve núdza. Začalo to dobre a tvrdo, brejk sa tvoril dosť dlho a keď Hirt na Manghen rozpustil hlavnú skupinu, tak si vravím, toto bude bohovské. Bohužiaľ, bolo to príliš ďaleko, vpredu bol únik ktorý to zabrzdil, celé sa to pospájalo, etapa začínala prakticky odznova a Nibali už nemal priestor na prekvapivé ťahy. A Movistar by ich ani nepripustil.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Vincenzo Nibali

Poslaťod sportovec » Uto 04. Jún 2019 13:38:06

@Phobos
Pekný a vyčerpávajúci príspevok.

Ja sa len zamýšľam nad tým, že prečo bol Nibali na Rogliča taký nasrdený.

Tak, tak Roglič mal vtedy nejaké kódexy, striedania a detailnú stratégiu únavy absolútne v paži - myslel si, že si Carapaza (+ zvyšok) natrie v poslednej časovke na chleba a dovtedy mu Movistar bude ťahať špicu.

Phobos píše:... 3. Nereagoval lebo Roglič mu žral nervy a chcel mu udeliť lekciu.

Samozrejme, Roglič mal vďaka dvom časovkám celkom legitímny dôvod nepretrhnúť sa ....

100% súhlas

Phobos píše:K tvojmu druhému bodu: veľa námahy s veľmi otáznym efektom. Ale máš pravdu, boli tam ozaj iba do počtu.

Ale čo už by si poradil Nibalimu v dobrej forme na domácej GT v 18. etape?
Myslím, že či je už druhý alebo desiaty mu už môže byť fakt ukradnuté.

Inak ako som pozeral v etapách na silu Movistaru a hlavne Landu ako ťahal, špicu a chytal aj útoky kľúčových domestikov ... tak si hovorím, že keby nebol Carapaz v ružovom, tak v ňom mohol byť kľudne Landa, keby to bolo v obrátenom garde. (Posledná časovka mu tiež celkom slušne išla.) Landa má holt smolu na lídra, v každej GT, kde má formu (Giro 2015 a TdF 2017) - no a oni zase šťastie na poriadneho domestika :)

Ja len dúfam, že Nibali nepôjde Tour a pôjde na Vueltu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Jún 2019 18:09:17

Ja so myslím, že tie Nibaliho reči, že je jedno či skončí druhý alebo desiaty netreba brať vážne, iste, vyhral tam už dvakrát, ale keby niekde prestrelil, zle odhadol sily a nakúpil minúty a skončil naozaj okolo 10. miesta tak by sa mu to nepáčilo a bolo by to oveľa horšie, ako byť vo Verone na stupňoch víťazov a mávať publiku. Bahrajn nezískal etapu, nemal žiadny dres a keby skončil Nibali mimo pódia, bolo by to pre nich fiasko, už len pre tím musel ísť s určitým rozumom a neriskovať všetko. On keď sa cítil, tak to skúšal, na Mortirole, na Civigliu .... ale na Carapaza výborne podporovaného oddaným tímom nemal, takže suma sumárum, môže byť spokojný. V 13. etape som trochu chápal, že sa nepustil za Carapazom, veď ho v GC iba doskočil, ale v 14. podľa mňa na to nemal, nenechal by mu len tak 2 minúty, už musel vedieť, že Carapaz je vo forme a keď k tomu pripočítame, že minulý rok skončil štvrtý tak neverím, že ho až tak nezmyselne podcenil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro

Poslaťod Phobos » Uto 04. Jún 2019 20:23:56

sportovec píše:Landa má holt smolu na lídra, v každej GT, kde má formu (Giro 2015 a TdF 2017) - no a oni zase šťastie na poriadneho domestika :)

Asi tak. A čo sa týka smoly všeobecne, doplnil by som ešte Giro 2016 a 2017 za pôsobenia v Sky. Za prestup bol vtedy dosť kritizovaný, ale jeho podmienkou bolo líderstvo v Taliansku a to mal splnené. Myslím, že ani sám nemohol dúfať, že bude lídrom aj na Tour, poslali by ho na psychotesty keby také niečo čo i len naznačil. Na oboch Giros bol v parádnej forme. V 2016 okolo 30 sekúnd za Kruijswijkom po prvom voľnom dni, po 50 kilometroch časovky. Potom za nejakých záhadných okolností balil švestky, neviem už presne, čo v tom bolo. V 2017 kolídroval s Thomasom. Kelderman vtedy získal ocenenie domestik roka - vyradil Thomasa, ktorý by to podľa mňa vyhral, a Landu, ktorý mohol po páde na GC zabudnúť. Nepochybujem, že by sa znova motal okolo stupňov víťazov. Ale aspoň bola show v horách :)


sportovec píše:Ja len dúfam, že Nibali nepôjde Tour a pôjde na Vueltu.

Aj ja, ale Tour pre Nibaliho je vraj kvôli sponzorom dohodnutá vec. Z toho istého dôvodu by mal ísť aj Roglič. Údajne aj Landa, možno ďalší z Gira. Škoda, súboje tejto partičky by som si pozrel aj na Vuelte, tie ich zákulisné doťahovačky boli v konečnom dôsledku a z nadhľadu celkom zábavné. Yates vs. zvyšok sveta, Nibali vs. Carapaz, Landa vs. Yates a leitmotív Nibali vs. Roglič. Pekne sa v tom odrazila aj kultúrna rozmanitosť pelotónu - anglický suchý humor, španielska horkokrvnosť, talianska teatrálnosť a nariekanie, východoeurópska rezervovanosť...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Giro d'Italia

Poslaťod Vercingetorix » Str 05. Jún 2019 6:35:32

ifčopifčo píše:Ja so myslím, že tie Nibaliho reči, že je jedno či skončí druhý alebo desiaty netreba brať vážne, iste, vyhral tam už dvakrát, ale keby niekde prestrelil, zle odhadol sily a nakúpil minúty a skončil naozaj okolo 10. miesta tak by sa mu to nepáčilo a bolo by to oveľa horšie, ako byť vo Verone na stupňoch víťazov a mávať publiku. Bahrajn nezískal etapu, nemal žiadny dres a keby skončil Nibali mimo pódia, bolo by to pre nich fiasko, už len pre tím musel ísť s určitým rozumom a neriskovať všetko.

Tifosi chcú hlavne víťazstvo a Nibali nemôže ani nič iné verejne deklarovať. Čo už si naozaj vo svojej v hlave myslel, tak to sa nedozvieme. A ak aj náhodou chcel ísť do vysokého rizika, tak mu to pravdepodobne v autobuse vysvetlili tak ako píšeš.

Bahrajn bol team, ktorý tam prišiel hlavne vyhrať Giro. Že sa nehrnuli po etapách alebo po nejakom inom drese alebo nebodaj po traguardo volante, to by som im nejako nevyčítal. Väčšinou je to tak, že tieto tímy čo idú na víťazstvo v GC, tak získajú etapu alebo iný dres len ako vedľajší produkt svojej hlavnej snahy. (Viď napríklad KOM pre SKY na Gire 2018.)

K Nibalimu by som napísal, že je to mág. Dokonale dokáže skrývať a načasovať svoju formu. Veď sa len pozrime na jeho víťazstvo Tour de France 2014 - nič v tej sezóne nevyhral pred tým. ( Len Národný šampionát - tesne pred.). Aj teraz sa výborne pripravil. Carapaza pokoril v každej časovke, takže energia tam bola. Pekne ho Phobos vystihol (ale aj iní diskutéri) že skúša súpera rozhodiť psychicky, dostáva ich pod tlak keď sú vyčerpaní, využije všetky dostupné zbrane (divoký zjazd), hrá nebezpečné hry (ktoré mu občas nevyjdú) ...

V kľúčovej 14. etape, kde Carapaz získal v rozhodujúci náskok bolo vidieť, že Carapaz šlape ako o život za víťazstvom v etape, do ružového dresu a za líderstvom v Movistare. Dáva do toho všetku svoju energiu s vedomím, že keď mu to nevyjde, tak sa v skupine vezie oddýchnutý Landa. Za toto by som Movistar veľmi pochválil, že konečne poriadne využil dve vysoké karty.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 07. Jan 2020 13:38:07

Viem, že do začiatku Gira je ešte 5 mesiacov, ale parádne sa zapĺňa aj menoslov šprintérov. Vyzerá to tak, že Peter bude nakoniec cieliť len na nejaké klasikárske etapy, pretože v šprintoch sú favoriti iní jazdci. Navyše v tíme bude aj Ackermann a ten isto chcieť uchmatnúť rovinaté etapy pre seba. ;) Z nekompletných zostáv by mali ísť celé Giro okrem Petra a Pascala aj Groenewegen (Jumbo-Visma), Kristoff (UAE), isto sa pridajú aj iní - Colbrelli alebo Bauhaus (Bahrain-McLaren), pretože na TdF asi pôjde ako jednotka Cavendish; Jakobsen (DQS); možno opäť Démare (Groupama-FDJ). Časť Gira tradične pôjde aj Ewan (Lotto-Soudal). Som veľmi zvedavý na profil etáp v Taliansku, azda 2 alebo 3 klasikárske sa nájdu. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia