Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 02. Sep 2020 19:40:59

no bohuzial nieje to tak ako by sme si vsetci zelali(predpokladam aj vratane samotneho Peta) a o pricinach sa mozeme len dohadovat...zranenie, strata motivacie, nechut trenovat a nuda na bicykli, rodinne problemy, zdravotne problemy, trener, casovanie formy atd atd...netusim kde je pravda ale pridam este dalsiu spekulaciu...co ked ta jeho obrovska konzistencia pocas celej dlzky sezony niekolko rokov a schopnost nielen vybudovat si obrovsku silu a zaroven aj vytrvalost a az neuveritelna schopnost regeneracie si zobrala svoju dan podstatne skor ako by sa cakalo? co ked sa Petove telo opotrebovalo rychlejsie ako to byva zvykom lebo roky fungovalo lepsie ako je zvykom? mozno je to blbost ale aj to by bolo vysvetlenie...nech uz je to cokolvek pozera sa na to velmi tazko...sme rozmaznany tym co nam predvadzal dlhe roky a xceli by sme viac a viac ale bohuzial monentalne to nejde...mne je to luto asi viac kvoli nemu ako kvoli nam fanusikom...uvidime co bude dalej...budem mu drzat palce rovnako ako doteraz aj ked uz nebude najlepsi
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 19:43:57

simko píše:@ifcopifco
neber mi posledne iluzie o casovani formy:) kazdopadne co by sme dali zato aby bol aspon ako na TdF 2019. lebo tam to bolo so sprintom o dost lepsie. ak by bol na vine iba pad tak preco by sa nedostal aspon do takej formy ako mal minuly rok na Tour alebo aku predviedol v na MS v Yorkshire?


Vidíš nejaké zlepšenie od Strade či Primavery? Ja teda nie. Keď bol Peter vo forme, tak po klasikách sa zabavil v Kalifornii, vo Švajčiarsku si išiel pre nejaké etapy, zašantil si na majstráku a na Tour bol od začiatku do konca vynikajúci. Žeby mu chýbalo vysokohorské sústredenie? Ako fajn, Peter nie je vo forme a možno už ani nebude, aj tak sa budem baviť, pretože iného slovenského cyklistu ktorý by ukazoval aspoň 10% toho čo Peter sa už asi nedožujem ;) Čo ma ale trochu štve je neúprimnosť aj jeho a aj Valacha. Veď oni musia vedieť ako na tom je a Peter povie, že "potrebujem mať len trochu viac šťastia"? Čo si myslí, že sme spadli z višne? Na konci roku 2014 Peter rozmýšľal, že to zabalí pretože veľa nevyhrával a trápil sa(písal o tom v jeho knihe), som zvedavý akú bude mať motiváciu po tejto sezóne, ktorá sa môže ľahko skončiť tak, že nezíska ani víťazstvo. Kiežby som sa šeredne mýlil :?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 02. Sep 2020 19:46:14

konyk87 píše:
elviska píše: :roll: Ukáž sa ty.


Ked sa ides najest do restauracie a nechuti ti, tak tiez odides spokojna lebo sama by si lepsie jedlo neuvarila a preto si nemozes dovolit skritizovat kuchara?

Napísal to dost dehonestujúco , a v poslednom čase má Gaučový profesionál také prispevky, len tolko k tomu. Viete ja nie som taká, že hneď s kritizujem jedlo. Ale keď chcete čítať slová ako prešťal, vála si šunky atd, tak nech sa páči.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 02. Sep 2020 19:49:02

Niečo Petrovi je, to je evidentné. Po dnešku je jasné, že po zelenom pôjde aj Bennett, ktorý isto spolu s DQT bude strážiť prémie pred kopcami v náročných etapách, výkonnostne isto má aj na to, aby uchmatol nejakú rovinatú 50-bodovú etapu. A prémie pred kopcami sú vo väčšine etáp, ktoré nás čakajú. A bude to nakoniec veľmi zaujímavé, ak o zelený sa bude rozhodovať aj počas poslednej etapy v Paríži. Čo sa týka budovania formy, zhodujem sa so slovami Ifča - Peter buď formu má celoročne, alebo nemá. S Girom by som sa veľmi neradoval, bude to vrchol pre Matthewsa, Démara a Gaviriu - ak budú vo forme, a Peter zostane v tomto ,,móde", tak šanca na etapu alebo dres z bodovačky je minimálna, navyše prémie na Gire nie sú veľmi bodované, takže sa na ne nemôže spoliehať.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 02. Sep 2020 19:49:26

@ifco
mozno preto to Petovy nejde ze ho prežúvaš :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 19:59:24

@majo - máš pravdu, môže to byť v tom, nebol by prvý a ani posledný cyklista ktorý mal vrchol kariéry skôr, príkladov je množstvo. Alebo to môže byť symbióza príčin. Ešte by som pridal, v tejto zvláštnej sezóne je viacero cyklistov ktorí sú zatiaľ mimo svojich obvyklých výkonov, Valverde, Colbrelli, Froome, Viviani, Lutsenko, Ackermann ..... a ani GVA, Naesen, Vanmarcke toho veľa neukázali, aj keď chápem, že pre niektorých ich vrcholy sezóny iba prídu.
@simko - Kristoff? Minulý rok skončil pred Petrom aj v PCS a aj v UCI rebríčku ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 02. Sep 2020 20:00:42

ifčopifčo píše:Froome

Ehm, veď len nedávno vstal zmŕtvych
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 20:01:43

majo píše:@ifco
mozno preto to Petovy nejde ze ho prežúvaš :lol: :lol: :lol:

Jedno písmenko a čo to spraví :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 20:07:05

Gaučový profesionál píše:
ifčopifčo píše:Froome

Ehm, veď len nedávno vstal zmŕtvych


Pád mal pred 15 mesiacmi a pred Dauphine tvrdil, že má čísla ako pred zranením. Trénovať začal ešte koncom minulého roku, ak sa nemýlim, ale mýliť sa môžem. Ja mu fandím a dúfam, že sa do formy ešte dostane, súboj Froomieho vo forme s Ineosom a Jumbom na budúcoročnej Tour, to by sa mi páčilo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 02. Sep 2020 20:14:29

ifčopifčo píše:@simko - Kristoff? Minulý rok skončil pred Petrom aj v PCS a aj v UCI rebríčku ;)

to ano ale jedine naco som si spomenul z minulej sezony je vitazne G-W:) inak uz potom som ho neregistroval:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 02. Sep 2020 20:30:30

ifčopifčo píše:
simko píše:@ifcopifco
neber mi posledne iluzie o casovani formy:) kazdopadne co by sme dali zato aby bol aspon ako na TdF 2019. lebo tam to bolo so sprintom o dost lepsie. ak by bol na vine iba pad tak preco by sa nedostal aspon do takej formy ako mal minuly rok na Tour alebo aku predviedol v na MS v Yorkshire?


Vidíš nejaké zlepšenie od Strade či Primavery? Ja teda nie. Keď bol Peter vo forme, tak po klasikách sa zabavil v Kalifornii, vo Švajčiarsku si išiel pre nejaké etapy, zašantil si na majstráku a na Tour bol od začiatku do konca vynikajúci. Žeby mu chýbalo vysokohorské sústredenie? Ako fajn, Peter nie je vo forme a možno už ani nebude, aj tak sa budem baviť, pretože iného slovenského cyklistu ktorý by ukazoval aspoň 10% toho čo Peter sa už asi nedožujem ;) Čo ma ale trochu štve je neúprimnosť aj jeho a aj Valacha. Veď oni musia vedieť ako na tom je a Peter povie, že "potrebujem mať len trochu viac šťastia"? Čo si myslí, že sme spadli z višne? Na konci roku 2014 Peter rozmýšľal, že to zabalí pretože veľa nevyhrával a trápil sa(písal o tom v jeho knihe), som zvedavý akú bude mať motiváciu po tejto sezóne, ktorá sa môže ľahko skončiť tak, že nezíska ani víťazstvo. Kiežby som sa šeredne mýlil :?


Ifco do bodky suhlasim. Aj s Valachom aj formou. Ja tiez budem fandit Petrovi kym nezavesi bicykel na klinec. Mne je smutno z toho ze Saganova era sa vyzera ze konci (fakt by som sa velmi rad mylil) a ako ho pozname on je schopny skoncit karieru aj po Gire ak ho to prestalo bavit. Nemal som iluzie ze by vydrzal jazdit do 40 to ani on nikdy netvrdil. No mam pocit ze je na sklonku kariery. Mozno som prehnane negativny a ak sa mylim budem len a len rad. Len momentalne nemame v dohlade ani z polovice takeho cyklistu ako Sagan a v najblizsej dekade vyzera ze ani mat nebudeme a tym padom by som si este rad uzil slovenskeho cyklistu na top podujatiach bojovat o top priecky. Nechcem este aby to skoncilo. Keby uz aj bol taky ako teraz nech este nekonci.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 20:32:22

simko píše:
ifčopifčo píše:@simko - Kristoff? Minulý rok skončil pred Petrom aj v PCS a aj v UCI rebríčku ;)

to ano ale jedine naco som si spomenul z minulej sezony je vitazne G-W:) inak uz potom som ho neregistroval:)

Čo by dal Peter za to, aby minulý rok vyhral nejakú klasiku. ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Peter Sagan

Poslaťod Vercingetorix » Str 02. Sep 2020 20:42:28

majo píše:...co ked ta jeho obrovska konzistencia pocas celej dlzky sezony niekolko rokov a schopnost nielen vybudovat si obrovsku silu a zaroven aj vytrvalost a az neuveritelna schopnost regeneracie si zobrala svoju dan podstatne skor ako by sa cakalo? co ked sa Petove telo opotrebovalo rychlejsie ako to byva zvykom lebo roky fungovalo lepsie ako je zvykom?

Roky nezastavíš. Telo profesionálneho cyklistu sa opotrebuje a tvrdý koniec raz príde. Či to bude hneď alebo za 10 rokov, nikto nevie ...

majo píše:mozno je to blbost ale aj to by bolo vysvetlenie...nech uz je to cokolvek pozera sa na to velmi tazko...sme rozmaznany tym co nam predvadzal dlhe roky a xceli by sme viac a viac ale bohuzial monentalne to nejde...mne je to luto asi viac kvoli nemu ako kvoli nam fanusikom...uvidime co bude dalej...budem mu drzat palce rovnako ako doteraz aj ked uz nebude najlepsi

Raz sa zase sa vráti ten čas, keď budeme bez SK cyklistu v profi-pelotóne.
Prípadne budeme radi, keď tam nejaký bude a raz za sezónu dostane voľnú ruku od domestikovania a dokončí etapu v top10.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 02. Sep 2020 20:49:54

@Keram
viem si predstavit ze Peto nie je zvyknuty na taketo rozne prehry a musi to byt prenho demotivujuce. on nie je Gilbert ktory sa len tak zabava hoci aj domestikovanim a potom obcas pride nejake niekedy aj velke vitazstvo ale drvivu vacsinu casu je jedndoducho mimo podii, mimo nejakych aspiracii na vitazstvo. otazka je len to ci je tento stav nezvratny alebo nie. ak by bolo toto maximum pre dalsie roky tak ano Peto tam uz dlho nepobudne. ale ak je to len o niecom inom, mozno viacero faktorov dokopy ktore ked sa vyriesia, ze by sa mohol priblizit k svojim top rokom tak si myslim ze Peto este neodide z pelotonu a este 1 zmluvu podpise.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 02. Sep 2020 21:24:19

Simko sam som zvedavy ako to dopadne. Hadam nas neprekvapi bud Peter alebo Bora a minimalne dodrzia zmluvu a potom sa uvidi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 22:16:39

Inak čo poviete na dnešný spôsob pretekania? Chápem, tranzitná etapa, ale mne sa to teda príliš nepáčilo, nebola to veľká reklama cyklistiky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2020 22:23:34

Keram píše:Simko sam som zvedavy ako to dopadne. Hadam nas neprekvapi bud Peter alebo Bora a minimalne dodrzia zmluvu a potom sa uvidi.

Neviem, či má Bora nejakú možnosť jednostranne zrušiť kontrakt, to pochybujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 02. Sep 2020 22:30:55

ifčopifčo píše:Inak čo poviete na dnešný spôsob pretekania? Chápem, tranzitná etapa, ale mne sa to teda príliš nepáčilo, nebola to veľká reklama cyklistiky.


Stava sa naozaj zriedka ze by nikto nemal zaujem o unik. Na druhej strane ovela zaujimavejsie by to asi nebolo ani keby bol nejaky 3-4 clenny unik. Dufam ze toto nebude trend. Denny unik do cyklistiky patri.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Str 02. Sep 2020 22:35:40

Keram píše:
ifčopifčo píše:Inak čo poviete na dnešný spôsob pretekania? Chápem, tranzitná etapa, ale mne sa to teda príliš nepáčilo, nebola to veľká reklama cyklistiky.


Stava sa naozaj zriedka ze by nikto nemal zaujem o unik. Na druhej strane ovela zaujimavejsie by to asi nebolo ani keby bol nejaky 3-4 clenny unik. Dufam ze toto nebude trend. Denny unik do cyklistiky patri.

Ozaj....a dostal dnes niekto červené číslo za aktivitu? Lebo sa v TV spomínalo, že by ani nemusela byť určená, keď niet komu.........
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2020 0:18:36

Val píše:Ozaj....a dostal dnes niekto červené číslo za aktivitu? Lebo sa v TV spomínalo, že by ani nemusela byť určená, keď niet komu.........


Podľa ofiko stránok Poels z Bahrajnu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia