Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Ned 15. Okt 2017 19:32:58

@ostrihaneovce
Čo sa týka 9. etapy, ja osobne som veľmi sklamaný. Táto etapa mala neskutočný potenciál, oni dajú len cca 3 km pavé sektorov. :/ Keď sa pozriem na mapu/profil P-R, tak Carrefour de l’Arbre je 17 kilometrov pred Roubaix a má dĺžku 2,1 km - čiže ostáva už len jeden kilometrový úsek niekde pred Carrefourom alebo po ňom (tipujem, že bude pred ním). Nevieme, ako pristúpia k tejto etape topklasikári - teda hlavne Peter a GvA - či sa oplatí útočiť alebo to bude o šprinte pelotónu. Závisieť to bude hlavne od Sky - ak budú chcieť utrhnúť Arua, Bardeta a Quintanu... Ak pôjdu aj Dumolin a Nibali, tak tí by nemali mať problém s kockami. Môže byť teda niekoľko variantov záveru: 1.) klasikári - Froome, Nibali, Dumolin a ich tímy - vzadu ľahší GC jazdci; 2.) klasikári a odolní GC jazdci - pozadu ľahší GC jazdci; 3.) pelotón spolu a šprint. Ešte raz - veľká škoda tejto etapy a strachu ASO dať viac kilometrov - osobne som čakal aspoň pätinu z P-R. :twisted:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 15. Okt 2017 22:50:22

@zakliata.panna
Ak si dobre pamätám, tak niekde písali, tuším cyclingnews, že bude ešte jeden úsek pred Carrefour de l’Arbre (Pevele?) a jeden po (už si nepamätám meno). Ako potenciál rozhodnúť etapu tam je, natiahne sa to, neverím tomu, že tam nedôjde k žiadnemu pádu, tiež sa to rozdelí. Čo sa týka GC, tak to bude tá etapa, kde sa TdF nedá vyhrať, ale dá sa stratiť.

A čo sa týka kociek, som čítal, že budúci rok to je len taký predkrm a že v 2019, keď Tour štartuje v Liege sa máme na čo tešiť :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 17. Okt 2017 13:07:22

tak nakoniec je to 15 sektorov a celkova dlzka kociek 21,7 km :) mame sa naco tesit aj ked je pravda ze skutocne narocne su 1-2. a ta piata ardenska etapa vyzera vyborne
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 17. Okt 2017 13:10:26

Dobre som zachytil, že etapa 9 do Roubaix má mať 21,7 km pavé cez 15 sektorov? :D Práve som sa musel v robote venovať na chvílu niečomu inému a toto mi ušlo z prezentácie. Čítam iba na cyclingweekly. To im teda riadne naložili :lol: Chcel by som vidieť detail na vrchárov, ktorí sedeli na prezentácii :D Asi im zmizli úsmevy :D

Takému Bardetovi sa museli v tom kresle tisnúť slzy do očí, keď to sledoval :D Na začiatku 35 km tímova časovka, pre AG2R katastrofa. Potom 21 km kociek a nakoniec mu dajú ešte v poslednej etape 30 km ITT :lol:
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 17. Okt 2017 15:12:37

Som si teraz našiel čas preštudovať podrobnejšie celú trasu...Musím povedať, že som normálne v šoku :D Aby tá konzervatívna Tour de France, ktorú poznáme prišla s týmto? :o
Naozaj odporúčam pozrieť všetkým, ktorí ste ešte tie etapy nevideli.
Pre mňa to vyzerá byť na papieri asi najzaujímavejšia trasa GT, akú som doteraz videl. Už teraz sa teším. Potešili veľmi.

Aby sa nám ešte Contador nevrátil z dôchodku, keď videl niektoré tie etapy :lol:
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Uto 17. Okt 2017 15:24:37

ostrihaneofce píše:@zakliata.panna
Ak si dobre pamätám, tak niekde písali, tuším cyclingnews, že bude ešte jeden úsek pred Carrefour de l’Arbre (Pevele?) a jeden po (už si nepamätám meno). Ako potenciál rozhodnúť etapu tam je, natiahne sa to, neverím tomu, že tam nedôjde k žiadnemu pádu, tiež sa to rozdelí. Čo sa týka GC, tak to bude tá etapa, kde sa TdF nedá vyhrať, ale dá sa stratiť.

A čo sa týka kociek, som čítal, že budúci rok to je len taký predkrm a že v 2019, keď Tour štartuje v Liege sa máme na čo tešiť :D


2019 startuje v liege??

kde si to cital, mas nejaky link?
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 17. Okt 2017 15:41:26

Fuha, no to už neviem, niekde som to čítal na anglickych strankach v súvislosti s trasami pre budúce roky.
Ale teraz, keď som to hladal, dívam sa že má štartovať v Bruseli, tak to sa ospravedlňujem. Asi som si to nejako zle pospájal v rýchlosti. Ale určite tam niekde bolo Liege spomenuté :)
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 17. Okt 2017 17:34:36

no naozaj to vyzera na velmi zaujimavu Tour a myslim ze nikto uz nemoze povedat ze trasa bola stavana na niekoho alebo proti niekomu...no pre mna najzaujimavejsie vyzera etapa c.17 s dlzkou LEN 65 km !!!!!!!!!! z toho az skoro 39km sa ide do kopca s priemerkou ponad 8% toto moze byt masaker etapa kde budu niektory padat v cieli ako zhnile hrusky lebo malo by sa ist brutal tempo cize to moze byt paradoxne jedna z najtazsich etap...a aj ten alpskych trojden vyzera uzasne plus pyrenejske kralovske kopce a obe casovky...nadhera...som uz len zvedavy kolko etap bude nakoniec klasikarskych pre peta
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 17. Okt 2017 23:19:53

22 km pave !!!!! pecka !!!!!
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 18. Okt 2017 18:44:20

Tak 15 sektorov pave je celkom dost. Myslim ze posledne dva razy v 14 a 15 tolko usekov az nebolo. Takze v tomto super :) . Miesto tej TTT mohli dat radsej ITT aby prilakali Dumoilina ktory asi ako jediny moze porazit Frooma. Neviem mne sa ta 65 km etapa nepozdava, zvlast ked je tam jedna co ma tesne cez 100. Viem ze je to atraktivne ale odtial potial. Niekedy davnejsie by to bola ITT :lol: Ale bude urcite zaujimava lebo to sa nebude dat kontrolovat. Az na tieto drobne vycitky si myslim ze sa mame na co tesit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 18. Okt 2017 19:43:20

Keram píše:Tak 15 sektorov pave je celkom dost. Myslim ze posledne dva razy v 14 a 15 tolko usekov az nebolo. Takze v tomto super :) . Miesto tej TTT mohli dat radsej ITT aby prilakali Dumoilina ktory asi ako jediny moze porazit Frooma. Neviem mne sa ta 65 km etapa nepozdava, zvlast ked je tam jedna co ma tesne cez 100. Viem ze je to atraktivne ale odtial potial. Niekedy davnejsie by to bola ITT :lol: Ale bude urcite zaujimava lebo to sa nebude dat kontrolovat. Az na tieto drobne vycitky si myslim ze sa mame na co tesit.


sunweb vyhral TTT na MS tak preco by mala TdF s TTT byt pre Toma menej lakava ako TdF s ITT?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Štv 19. Okt 2017 13:57:51

Velmi sa tesim na buduci rocnik tdf bude to masaker epicka edicia
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 19. Okt 2017 14:10:03

majo píše:
Keram píše:Tak 15 sektorov pave je celkom dost. Myslim ze posledne dva razy v 14 a 15 tolko usekov az nebolo. Takze v tomto super :) . Miesto tej TTT mohli dat radsej ITT aby prilakali Dumoilina ktory asi ako jediny moze porazit Frooma. Neviem mne sa ta 65 km etapa nepozdava, zvlast ked je tam jedna co ma tesne cez 100. Viem ze je to atraktivne ale odtial potial. Niekedy davnejsie by to bola ITT :lol: Ale bude urcite zaujimava lebo to sa nebude dat kontrolovat. Az na tieto drobne vycitky si myslim ze sa mame na co tesit.


sunweb vyhral TTT na MS tak preco by mala TdF s TTT byt pre Toma menej lakava ako TdF s ITT?


To je dobra pripomienka :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 21. Okt 2017 10:45:40

majo píše:
Keram píše:Tak 15 sektorov pave je celkom dost. Myslim ze posledne dva razy v 14 a 15 tolko usekov az nebolo. Takze v tomto super :) . Miesto tej TTT mohli dat radsej ITT aby prilakali Dumoilina ktory asi ako jediny moze porazit Frooma. Neviem mne sa ta 65 km etapa nepozdava, zvlast ked je tam jedna co ma tesne cez 100. Viem ze je to atraktivne ale odtial potial. Niekedy davnejsie by to bola ITT :lol: Ale bude urcite zaujimava lebo to sa nebude dat kontrolovat. Az na tieto drobne vycitky si myslim ze sa mame na co tesit.


sunweb vyhral TTT na MS tak preco by mala TdF s TTT byt pre Toma menej lakava ako TdF s ITT?


No na MS išlo iba 6 jazdcov a na GT strieda celý tím. A SKY má viac kvalitných časovkárov v rezerve. Na MS to bolo až 42,5km a rozdiel od SKY mal Sunweb iba 22 sekúnd. V individuálnej časovke by mal väčšiu šancu urobiť rozdiel na Frooma. Ale aj keď je potenciálne Dumoulin vďaka svojmu štýlu jazdenia do budúcnosti najnebezpečnejším súperom pre Frooma, tak ešte budúci rok IMO nemá šancu. Mal by sa sústrediť na Giro a Vueltu, získať ďalšie skúsenosti na GT a TDF môže skúsiť v 2019.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 21. Okt 2017 12:11:50

West píše:
majo píše:
Keram píše:Tak 15 sektorov pave je celkom dost. Myslim ze posledne dva razy v 14 a 15 tolko usekov az nebolo. Takze v tomto super :) . Miesto tej TTT mohli dat radsej ITT aby prilakali Dumoilina ktory asi ako jediny moze porazit Frooma. Neviem mne sa ta 65 km etapa nepozdava, zvlast ked je tam jedna co ma tesne cez 100. Viem ze je to atraktivne ale odtial potial. Niekedy davnejsie by to bola ITT :lol: Ale bude urcite zaujimava lebo to sa nebude dat kontrolovat. Az na tieto drobne vycitky si myslim ze sa mame na co tesit.


sunweb vyhral TTT na MS tak preco by mala TdF s TTT byt pre Toma menej lakava ako TdF s ITT?


No na MS išlo iba 6 jazdcov a na GT strieda celý tím. A SKY má viac kvalitných časovkárov v rezerve. Na MS to bolo až 42,5km a rozdiel od SKY mal Sunweb iba 22 sekúnd. V individuálnej časovke by mal väčšiu šancu urobiť rozdiel na Frooma. Ale aj keď je potenciálne Dumoulin vďaka svojmu štýlu jazdenia do budúcnosti najnebezpečnejším súperom pre Frooma, tak ešte budúci rok IMO nemá šancu. Mal by sa sústrediť na Giro a Vueltu, získať ďalšie skúsenosti na GT a TDF môže skúsiť v 2019.


samozrejme suhlasim ze ak by bola ITT namiesto TTT tak by to bolo pre dumolina vyhodnejsie ale nemyslim si zeby kvoli TTT mal zvazovat ci ist na tour ci nie...a taktiez si nemylim ze by mal cakat az do r.2019...naopak verim ze pojde uz buduci rok a verim ze SUNWEB postavi okolo neho team ktory mu maximalne pomoze a aj ked na tejto trase bude pre mna froomy jednoznacne top favoritom tak verim ze prave Tom bude ten ktory mu najviac zavari...a este dufam ze spaniely uprednostia landu pred nairom lebo tour potrebuje noveho pistolera :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 21. Okt 2017 13:53:08

Ja si myslím, že Dumolin pôjde Tour a časovky v tom nebudú najdôležitejším argumentom. Tá trasa je tak zostavená, že rozhodovať sa môže hocikde. Spomeňme si na Tour 2014. V kockovej etape to bolo také nervózne, že ešte ani nedošli na prvé pavé a už bol Froome x krát na zemi. Stať sa môže hocičo. Tým ho samozrejme nechcem odpisovať na budúci rok. U neho napr. vôbec nevieme ako mu chutí/nechutí pavé v pretekoch. Také náročné asi ešte nešiel. Celkovo som zvedavý ako si tí lepší GC jazdci rozoberú GT budúci rok. Verím tomu, že nie každému sa bude chcieť naťahovať na vetre a kockách prvý týžden a potom v brutál horách.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Sob 21. Okt 2017 20:09:40

ostrihaneofce píše:Ja si myslím, že Dumolin pôjde Tour a časovky v tom nebudú najdôležitejším argumentom. Tá trasa je tak zostavená, že rozhodovať sa môže hocikde. Spomeňme si na Tour 2014. V kockovej etape to bolo také nervózne, že ešte ani nedošli na prvé pavé a už bol Froome x krát na zemi. Stať sa môže hocičo. Tým ho samozrejme nechcem odpisovať na budúci rok. U neho napr. vôbec nevieme ako mu chutí/nechutí pavé v pretekoch. Také náročné asi ešte nešiel. Celkovo som zvedavý ako si tí lepší GC jazdci rozoberú GT budúci rok. Verím tomu, že nie každému sa bude chcieť naťahovať na vetre a kockách prvý týžden a potom v brutál horách.


Práveže Froome je spolu s Nibalim asi najviac odolný GC jazdec. Spomeň si na kockovú 4. etapu z roku 2015, keď utiekli Contadorovi (aj keď ten nemal bicykel úplne v poriadku) a Sagan to musel doťahovať. :) Ten pád a odstúpenie z roku 2014 boli aj dôsledkom nehody z predchádzajúcej etapy - už tam sa poriadne dotĺkol. Čo sa týka Dumolina, tak po víťazstve na BinckBank Tour ho môžeme zaradiť k chameleónom - tu ,,flámsku" kockovú etapu išiel skvele, aj keď na druhej strane nešlo sa také tempo ako na Ronde. :) Tak ako som písal v predchádzajúcom príspevku, trojica Froome - Nibali - Dumolin je o level pred ostatnými GC jazdcami, teda najmä pred Aruom, Bardetom a Quintanom. Samozrejme, múdrejší budeme až priamo počas etapy. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 21. Okt 2017 21:18:25

zakliata.panna píše:Práveže Froome je spolu s Nibalim asi najviac odolný GC jazdec. Spomeň si na kockovú 4. etapu z roku 2015, keď utiekli Contadorovi (aj keď ten nemal bicykel úplne v poriadku) a Sagan to musel doťahovať. :) Ten pád a odstúpenie z roku 2014 boli aj dôsledkom nehody z predchádzajúcej etapy - už tam sa poriadne dotĺkol.

Len na ozrejmenie, nechcel som vôbec nijako znižovať Froomove schopnosti. Ja mu v podstate celkom fandím na GT. Vybral som si ho len za príklad, toho, že vzhľadom na trasu sa môže stať hocičo. Inak súhlasím s tým, čo si napísal. On momentálne patrí spomedzi GC jazdcov k tým všestrannejším. Ale zasa taký Nibali je v tomto ešte iná, vyššia liga.

Len tak pomimo...nemyslíte, že na to, že Doumulin šiel v živote vlastne len jednu GT na výsledok (aj keď ju vyhral), je hneď až prehnane považovaný za hlavného (a pre niektorých jediného) vyzývateľa Frooma na Tour??
Ja by som mu to celkom prial, je mi sympatický jeho štýl pretekania. Len si myslím, že ľudia sú až príliš "opitý" tým jeho víťazstvom na Gire. Tour a Froome to je ešte vyšší level.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 21. Okt 2017 23:25:16

ostrihaneofce píše:
zakliata.panna píše:Práveže Froome je spolu s Nibalim asi najviac odolný GC jazdec. Spomeň si na kockovú 4. etapu z roku 2015, keď utiekli Contadorovi (aj keď ten nemal bicykel úplne v poriadku) a Sagan to musel doťahovať. :) Ten pád a odstúpenie z roku 2014 boli aj dôsledkom nehody z predchádzajúcej etapy - už tam sa poriadne dotĺkol.

Len na ozrejmenie, nechcel som vôbec nijako znižovať Froomove schopnosti. Ja mu v podstate celkom fandím na GT. Vybral som si ho len za príklad, toho, že vzhľadom na trasu sa môže stať hocičo. Inak súhlasím s tým, čo si napísal. On momentálne patrí spomedzi GC jazdcov k tým všestrannejším. Ale zasa taký Nibali je v tomto ešte iná, vyššia liga.

Len tak pomimo...nemyslíte, že na to, že Doumulin šiel v živote vlastne len jednu GT na výsledok (aj keď ju vyhral), je hneď až prehnane považovaný za hlavného (a pre niektorých jediného) vyzývateľa Frooma na Tour??
Ja by som mu to celkom prial, je mi sympatický jeho štýl pretekania. Len si myslím, že ľudia sú až príliš "opitý" tým jeho víťazstvom na Gire. Tour a Froome to je ešte vyšší level.


ano tiez ma to napadlo ale ja to pripisujem tomu ze vlastne ako jediny GT jazdec je momentalne schopny pobit chrisa v TT a preto je mnohymi povazovany za najvacsieho vyzyvatela...taky bardet ak nezmeni pristup tak by nemal na tour ani ist ale je to francuz cize pojde urcite ale buduci rok ho na bedni nevidim
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 05. Jún 2018 12:22:17

čo hovorite na 17. etapu? Môže to dopadnúť dobre, že v top 20 nebude mať žiaden tím veľkú prevahu a tak to bude etapa kde budú musieť ísť favoriti sami na seba. Alebo SKY tam bude mať 4roch ľudí a cele to urobia podľa seba :D neviem aký náskok dostane ta prvá skupina, ale ak veľký, tak to bude dosť somarina pre ostatných jazdcov pre ktorých to bude tranzitná etapa.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia