Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Str 02. Sep 2015 19:34:38

no v podstate ziadne extra velke prekvapenie, froome bol jasny uz par etap dozadu tvrdil som to, naozaj take tdf ako isiel vzme ovela viac sil ako sa zda , z toho pohladu sa javi vykon contadora na tdf ako epicky :), ani movistar ma neprekvapil to proste nejde drzat taku vrcholnu formu tak dlho a cez dve GT, neprekvapila ani astana pretoze v podstate iba astana dosla na vueltu s nazajstym cielom na gc kedze ani aru ani landa nesli tdf a ladili na vueltu, snad dumolin je take prekvapko pretoze vladze naozaj velmi vela , sice uz na tds ukazal velmi velku odolnost v brutalnom kopci v etape na retenbach gletshcer ale i tak to co predvadza tu je velkolepe uvidime ako dlho mu vydrzia sily a ci mu prave cervene nedavalo taky extra impluz, teraz bez neho ... uvidime... ag2r nic, majka ide to co som od neho cakal a na top 5 naozaj ma ktovie mozno urobi aj podium :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Str 02. Sep 2015 19:42:21

Tak asi jedine, že by Nairo nejak dokázal spamätať v treťom týždni, ale tam tie závery etáp nie sú na vrchole a to nie je dobré, časovka mu tiež nesvedčí. Čiže nevyzerá to dobre, hoci trebárs Doumolinovi ešte niekde podľa mňa sekne. Ale Aru je po dnešku prakticky najväčší favorit; hoci Rodrigueza som už predčasne odpisoval zo súbojov o GT vavríny a zrejme neprávom.

Stať sa samozrejme môže všeličo, jeden pád a všetko môže byť inak.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Str 02. Sep 2015 22:21:58

Invázia Tourdefrancov na Vueltu nedopadá zatiaľ dobre. Myslím, že postupne sa ukáže, že jedine Aru na to má. Aj keď budem veľmi tlačiť Joaquima očami,ten jeho záver dneska sa mi nezdal. Čo by najviac super bolo - Dumoulin to nakoniec naozaj nejak vydrží.

A ešte k tým návštevníkom z Tour - jaj, všetkých pomiatli, všetky možné predpovede sa objavovali a hop - nejde to tak skvele a Vuelta skončí tak, akoby tam ani neprišli. Alebo sa mýlim?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Boli to jatká...

Poslaťod berloq » Štv 03. Sep 2015 0:48:35

@Keram

Ale čo si predstavuješ pod pojmom epická etapa? Ja si myslím, že to epická etapa bola! Jednoducho to, čo museli cyklisti absolvovať to je nadľudská porcia. Dá sa to prirovnať k jednej etape, ktorá dopadla podobne... ale o tom neskôr, možno po sezóne.

Na tých prvých troch stúpaniach sa zdalo, že to bude nuda... Veď Froome určil tempo, ktoré znášal prakticky celý pelotón. Ťahal Knees, bez problémov sa držali domestici, pozostatky šprintérov, Tersptra na čele. Aj keď sa to zdať nemusí aj toto je znak takýchto zbesilých etáp, možno ten najviac typický. Sky nahodili takú údržbu, ešte som sa zameriaval na ich počty... Pred Froomeom 7 ľudí a v úniku bol Boswell, takže taká údržba, ktorú som očakával. Lenže... keď sa toto väčšinou deje v takto ťažkej etape, znamená to jediné - ticho pred búrkou. Aj keď to bola údržba (pre lídrov), ostatní jedinci boli radi, že sa držali. Potom čo to na Galline prebrala Astana, bolo okamžite vidieť s akým terénom majú dočinenie. A z toho všetkého nakoniec vyšiel ten najlepší... ten kto má najviac síl.

Jasne, možno sa dalo predstaviť, že lídri budú pretekať hneď od päty prvého stúpania. Lenže na rovinu povedané je to utopia... Ten profil, tie faktory, ktoré sa zišli. Počul som, že táto etapa mala byť súčasťou finálneho týždňa na TdF tam by Froome padol (myslené ako prianie fanúšikov). Lenže treba sa pozrieť na silný Movistar, ako to aj na TdF nechávali často do posledných chvíľ v tých surových alpských etapách. Jednoducho mne sa tá etapa páčila, ukázala najsilnejšieho jazdca, podľa mňa sa podarila parádne.

@bloy

Quintana sa nemá z čoho spamätať... on nemal nejakú krízu. On už proste nemá z čoho brať. Vo Francúzsku v Alpách vydal zo seba totálne všetko... A len to dokazuje tohtoročnú brutálnosť Starej dámy, aj taký borec ako Valverde sa nedokázal príliš otrepať.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Tibi » Štv 03. Sep 2015 10:23:32

Nechcem robiť unáhlený názor,ale ako tu všetci píšete,tak skutočne sa ukazuje,že vyhrať 2 GT po sebe je v dnešnej dobe nemožné.Favoriti na GT si v tomto roku vyskúšali hranicu svojich možností a možnosti ľudského tela.Tento rok sa im vyhýbali ťažké pády.Ukázalo sa,že odpočinutí favoriti sú v danej GT lepší a to môžu mať aj mierne slabšiu výkonnosť(papierovo) oproti tým čo išli minulú GT.
Pre mňa je to celkom príjemné zistenie.Chcem tým naznačiť,že súčastna cyklistika je zrejme čistá,alebo je určite čistejšia ako bola pred 10 rokmi.

Skutočne by to chcelo ešte nejako zatraktívniť cyklistiku.V tomto smere začínam chápať Tinkoffa,pretože to možno nemyslí až tak zle a možno nie je až taký blázon.
Ako docieliť to aby všetci lídri,ale aj domestici štartovali na všetkých GT ?????? A ak tam budú štartovať tak aj reálne pretekali a nevypustili nejakú GT?????? Viac menej by všetci mali rovnakú štartovaciu pozíciu a mali by aj rovnaké podmienky.Ak by sa to nejako do budúcna podarilo,tak by to podľa mňa neuveriteľne podvihlo cyklistiku.Možno by to mohlo ísť nejakým podobným systémom ako je v tenise.Jednoducho by museli štartovať 9 najlepší z toho tímu(zdraví).Mohlo by to byť ešte upravené na 2celkove,1špurtér,2vrchári,4 pomocnici.-samozrejme najlepší z tímu podľa nejakého cyklist.rebríčka.Podobne ako to je vo Velogames.
Samozrejme by sa každá GT nejako bodovala a podľa poradia aj pekne finančne ohodnocovala,kvôli tomu aby mali lídri ale aj tímy záujem pretekať na každej GT.
Možno tu len trepem a zbytočne snívam,ale začínam mať aj ja dojem,že cyklistika potrebuje REFORMY.Ja som tu opísal len jednu z nich,ale možno ešte dôležitejšia bude tá finančná o ktorej sa tu už chalani na fóre bavili(hlavne berlog mal prehľad).Toto sú,ale veľmi ťažké témy,preto radšej končím.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 03. Sep 2015 14:29:03

@berloq

Ok beriem mozno som cakal nieco nerealne. Ale sklamany nie som bola to dobra etapa.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Štv 03. Sep 2015 19:09:28

Dnes som etapu nesledoval, hlavne teda dojazd, ten úvod som mal pustený a len tak letmo počúval. A zachytil som ako Hačecký spomínal, ako sa jazdci sťažovali vedeniu, či to stálo za to, či to bolo potrebné tam streliť takú etapu. Ono to pre jazdcov bola asi naozaj nepekná "letná vyjížďka".

Priznám sa, že etapy GT pozerám vždy dopredu, na to si nejaký čas nájdem. Lenže tentokrát som to po včerajšku dôkladne popozeral znova a pri pohľade na to čo ich ešte čaká... no radosť. Pri pohľade na totálnu únavu pelotónu s ohľadom na to, že ich čaká ešte celá polovica pretekov. Taká tá trojica horských etáp v závere druhého týždňa je už tradičná. Lenže teraz začali mordou a v tých troch etapách ich nečaká nič iné ako utrpenie, to budú etapy, ktoré z nich vycucajú všetko... A teda som názoru, ak sme videli vôbec najťažšiu etapu Vuelty, uvidíme aj najťažší týždeň Vuelty.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2015 19:24:43

Tibi píše:Nechcem robiť unáhlený názor,ale ako tu všetci píšete,tak skutočne sa ukazuje,že vyhrať 2 GT po sebe je v dnešnej dobe nemožné.Favoriti na GT si v tomto roku vyskúšali hranicu svojich možností a možnosti ľudského tela.Tento rok sa im vyhýbali ťažké pády.Ukázalo sa,že odpočinutí favoriti sú v danej GT lepší a to môžu mať aj mierne slabšiu výkonnosť(papierovo) oproti tým čo išli minulú GT.
Pre mňa je to celkom príjemné zistenie.Chcem tým naznačiť,že súčastna cyklistika je zrejme čistá,alebo je určite čistejšia ako bola pred 10 rokmi.

Skutočne by to chcelo ešte nejako zatraktívniť cyklistiku.V tomto smere začínam chápať Tinkoffa,pretože to možno nemyslí až tak zle a možno nie je až taký blázon.
Ako docieliť to aby všetci lídri,ale aj domestici štartovali na všetkých GT ?????? A ak tam budú štartovať tak aj reálne pretekali a nevypustili nejakú GT?????? Viac menej by všetci mali rovnakú štartovaciu pozíciu a mali by aj rovnaké podmienky.Ak by sa to nejako do budúcna podarilo,tak by to podľa mňa neuveriteľne podvihlo cyklistiku.Možno by to mohlo ísť nejakým podobným systémom ako je v tenise.Jednoducho by museli štartovať 9 najlepší z toho tímu(zdraví).Mohlo by to byť ešte upravené na 2celkove,1špurtér,2vrchári,4 pomocnici.-samozrejme najlepší z tímu podľa nejakého cyklist.rebríčka.Podobne ako to je vo Velogames.
Samozrejme by sa každá GT nejako bodovala a podľa poradia aj pekne finančne ohodnocovala,kvôli tomu aby mali lídri ale aj tímy záujem pretekať na každej GT.
Možno tu len trepem a zbytočne snívam,ale začínam mať aj ja dojem,že cyklistika potrebuje REFORMY.Ja som tu opísal len jednu z nich,ale možno ešte dôležitejšia bude tá finančná o ktorej sa tu už chalani na fóre bavili(hlavne berlog mal prehľad).Toto sú,ale veľmi ťažké témy,preto radšej končím.



Neblázni človeče, nerob z toho Velogames :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 03. Sep 2015 20:55:27

Inak som si tak uvedomil ze v tej forme co Sagan predvadzal by mal kludne dnes Sagan taky 40 bodovy naskok na druheho v zelenom a zajtrajsiu etapu k dobru keby ho nezrazila ta motorka. Samozrejme mozno varim z vody a Sagan by uz aj tak na Vuelte nebol. Ale tazko by sa mu odchadzalo v zelenom drese. Ale myslim si ze ak by vydrzal do dnes tak ma podla mna okolo 120 bodov.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Tibi » Štv 03. Sep 2015 21:12:01

ifčo,bolo to viac menej myslené na to,že tohto ročna Vuelta(podobne ako aj minulý rok) bola podľa mňa veľmi sledovaná a to aj napriek tomu,že má veľké rezervy.Mená ako Froom,Quintana,Nibali,Aru,Landa,Sagan učite poriadne zvýšili sledovanosť a zvýšili záujem sponzorov.Čo ma za následok väčší zisk,alebo balík peňazí,len neviem komu tie peniaze idú,ale určite nie cyklistickým tímom.Nehovoriac o tom,ako títo borci zviditeľňuju cyklistiku.
Som toho názoru,aby veľkí cyklisti štartovali na veľkých pretekoch pravidelne.Teda Gire aj Vuelte,ktoré ale nemajú taký cveng ako má TDF.Je mi jasné,že cyklisti nie su roboti a majú nejaké limity.Ale pri určitých úpravach dĺžky etáp a možno aj skrátení samotných GT,by sa dalo o tom uvažovať.
Zatiaľ najviac do toho vŕta Tinkoff a možno má v niečom aj pravdu.Za súčastných podmienok je skutočne nemožné a dokonca hlúpe preferovať napr. Giro pred TDF. TDF je proste jedinečná. Akurát si vyberá svoju daň.Ako napr. Nibaliho minulý rok,keď sa celý rok šetril iba na TDF.Otázka znie oko spopulárniť Giro a Vueltu tak ,aby pri tom nestratila na prestíži TDF????
Pretože tým pádom by sa jednoznačne zviditeľnila celá cyklistika.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod cyklofan » Štv 03. Sep 2015 21:41:35

Keram píše:Inak som si tak uvedomil ze v tej forme co Sagan predvadzal by mal kludne dnes Sagan taky 40 bodovy naskok na druheho v zelenom a zajtrajsiu etapu k dobru keby ho nezrazila ta motorka. Samozrejme mozno varim z vody a Sagan by uz aj tak na Vuelte nebol. Ale tazko by sa mu odchadzalo v zelenom drese. Ale myslim si ze ak by vydrzal do dnes tak ma podla mna okolo 120 bodov.


... a 4 víťazné etapy (Stuyven, Sbaragli, Poppel) ;-)
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod cyklofan » Štv 03. Sep 2015 21:55:20

Tibi píše:ifčo,bolo to viac menej myslené na to,že tohto ročna Vuelta(podobne ako aj minulý rok) bola podľa mňa veľmi sledovaná a to aj napriek tomu,že má veľké rezervy.Mená ako Froom,Quintana,Nibali,Aru,Landa,Sagan učite poriadne zvýšili sledovanosť a zvýšili záujem sponzorov.Čo ma za následok väčší zisk,alebo balík peňazí,len neviem komu tie peniaze idú,ale určite nie cyklistickým tímom.Nehovoriac o tom,ako títo borci zviditeľňuju cyklistiku.
Som toho názoru,aby veľkí cyklisti štartovali na veľkých pretekoch pravidelne.Teda Gire aj Vuelte,ktoré ale nemajú taký cveng ako má TDF.Je mi jasné,že cyklisti nie su roboti a majú nejaké limity.Ale pri určitých úpravach dĺžky etáp a možno aj skrátení samotných GT,by sa dalo o tom uvažovať.
Zatiaľ najviac do toho vŕta Tinkoff a možno má v niečom aj pravdu.Za súčastných podmienok je skutočne nemožné a dokonca hlúpe preferovať napr. Giro pred TDF. TDF je proste jedinečná. Akurát si vyberá svoju daň.Ako napr. Nibaliho minulý rok,keď sa celý rok šetril iba na TDF.Otázka znie oko spopulárniť Giro a Vueltu tak ,aby pri tom nestratila na prestíži TDF????
Pretože tým pádom by sa jednoznačne zviditeľnila celá cyklistika.


Mne sa ten nápad páči. Skrátiť GT na 2 týždne a bolo by to celkom reálne. Normálne etapáky WT trvajú týždeň, tak GT by mohli stačiť dva. Dať tam zo 3 šprintérske, jednu časovku a zvyšok kopcovité a horské etapy. Ešte keď organizátori vymýšľajú stále náročnejšie profily etáp, ako by chceli cyklistov úplne zničiť. Potom je jasné, že ešte po mesiaci sú cyklisti z toho unavení. Načo to je dobré? A za tú trojtýždňovú drinu si niektorí zarobia fakt smiešne prachy. Futbalistovi by sa za to ani neoplatilo sadnúť na lavičku náhradníkov.
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 03. Sep 2015 21:56:07

cyklofan píše:
Keram píše:Inak som si tak uvedomil ze v tej forme co Sagan predvadzal by mal kludne dnes Sagan taky 40 bodovy naskok na druheho v zelenom a zajtrajsiu etapu k dobru keby ho nezrazila ta motorka. Samozrejme mozno varim z vody a Sagan by uz aj tak na Vuelte nebol. Ale tazko by sa mu odchadzalo v zelenom drese. Ale myslim si ze ak by vydrzal do dnes tak ma podla mna okolo 120 bodov.


... a 4 víťazné etapy (Stuyven, Sbaragli, Poppel) ;-)


Az tak som to nechcel vyhrotit ale myslim ze by nezostalo len pri jednom vitazstve na tejto Vuelte :) . Tych 120 bodov by mal aj za 3x druhe miesto v etapach 8. 10. a dnes :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Pia 04. Sep 2015 10:31:05

Asi to dám sem. Video nehody Petra Sagana a motorky. Počuť najma náraz, ale vidno že pred pelotonom bola motorka a potom ešte jedna sa rútila zozadu na ľavej strane.https://www.youtube.com/watch?v=20DG3NcErXU
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Pia 04. Sep 2015 17:21:08

elviska píše:Asi to dám sem. Video nehody Petra Sagana a motorky. Počuť najma náraz, ale vidno že pred pelotonom bola motorka a potom ešte jedna sa rútila zozadu na ľavej strane.https://www.youtube.com/watch?v=20DG3NcErXU

fuu tak ten retard isiel na tej motorke minimalne 80 to je hruza ved ho naozaj mohol zahlusit, s tym treba nieco robit
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Sob 05. Sep 2015 17:45:15

No čo berloq, stále trváš na svojej poznámke ktorú si mi smeroval ohľadom Quintanu ? ;)

Škoda len, že Valverde nie je vo svojej koži.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Sob 05. Sep 2015 20:26:32

Nairo dobre, zajtra pozajtra by ich ešte mohol popreháňať.
Koľko tak potrebuje Aru (a ďalší) získať na Dumoulina pred časovkou? Aspoň dve minúty, myslím. Alebo ho zlomia v pondelok?
Aru vraj už dostal aj otázku, či vidí ako možnosť stratiť dres v časovke a potom ho opäť získať v 20.etape.
Nuž ale po (mega)súbojoch Contador-Astana, Froome-Quintana, tu teraz sledujem Aru-Dumouline? Alebo aký súboj vlastne, koho s kým? Ešte aj Majka to môže vyhrať. To je aká Grand Tour? Zvláštna, nečakaná, zaujímavá???
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Alejandro Valverde

Poslaťod sportovec » Sob 05. Sep 2015 21:27:23

bloy píše:Škoda len, že Valverde nie je vo svojej koži.


Veru škoda. Keď to porovnáme s tým čo tu stváral v roku 2014 ...
(Bol celkovo tretí za dvoma najväčšími GC borcami - 1:50 za prvým Contadorom a 40s za Froome-om. Pričom Rodríguez dostal od Contadora náklad 3:25 a piaty Aru 4:48)

Keby mal minuloročnú svoju "kožu", tak si dovolím tvrdiť, že by tu teraz vyhral.

Nuž asi sa až príliš upiekol na TdF (namiesto kvalitného rozjazdenia ako minulý rok). Plus ešte sa snažil sem-tam pretlačiť Naira na prvé pred Froome-a. To je asi veľa aj na takého závodného koňa ako je on. Ale tretie miesto na TdF je asi z pohľadu cyklistu lepšie ako Víťazstvo na Vuelte :)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 06. Sep 2015 15:44:25

https://www.facebook.com/PeterSagFan/vi ... =2&theater Zaujimave video ako ma maser timu MOVISTAR rychlo schovat bicykel Naira Quintanu..
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Ned 06. Sep 2015 19:11:20

Focus-Shimano píše:https://www.facebook.com/PeterSagFan/videos/vb.603893189666515/880366058685892/?type=2&theater Zaujimave video ako ma maser timu MOVISTAR rychlo schovat bicykel Naira Quintanu..


Alebo ho išiel dať do druhého auta? Nepreháňate to trochu s tými konšpiráciami? :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia