Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pon 12. Sep 2016 11:14:06

Dovolil som si napísať také dlhšie, no určite nie úplne komplexné zhodnotenie tohtoročnej Vuelty. Snáď nikoho neurazím dĺžkou tohto subjektívneho príspevku, ani názormi v ňom. ;)

Vuelta a España, tak ako po minulé roky, predstavovala opäť nezabudnuteľný zážitok pre fanúšikov cestného utrpenia. Už súpisky s menami najväčších GC hviezd pelotónu naznačovali, že priaznivci súbojov o tričko vedúceho pretekára celkového poradia (tentokrát Maillot y pantalón rojo) sa majú na čo tešiť. Horšie na tom boli fanúšikovia hromadných dojazdov, ktorí sa museli uspokojiť s treťou triedou (niekedy máte skrátka väčšiu konkurenciu v závode kategórie 2.1 ako na GT).

Vuelta opäť potvrdila to, čo sme už vedeli. Niet lepšieho vrchára ako Nairo Quintana, no najlepším pretekárom pre Grand Tour je jednoducho vychudnutý Brit narodený v Keni, ktorého nohy kmitajú akoby boli na kľúčik. Froomey je prakticky neporaziteľný a prehrať si to môže len sám (za výdatnej tímovej podpory). Quintana totiž môže ruky, nohy bozkávať španielskemu pištolníkovi, ktorý síce tentokrát nedosiahol ani na pódium, no v pravom momente dokázal nadviazať na útok Gianlucu Brambillu na Aramon Formigal (mimochodom ďalšieho neopomenuteľného hrdinu Vuelty) a trafiť tak tím SKY priamo do srdca (jediný český pretekár v tíme SKY by vedel rozprávať).

Bohužiaľ budúcnosť – napriek úspechu v Španielsku – pre Quintanu nevyzerá dobre. Jeho hlavným cieľom musí byť už zo zásady Tour. Tu však má všetky triumfy v rukách Froomey – oveľa silnejší tím (a to Movistar bude v budúcej sezóne ešte slabší), oveľa lepšia časovka, kde Chris dokáže pomerne pohodlne eliminovať nejakú tú prípadnú stratu z hôr, väčšia varibialita Froomovej jazdy (Froome je lepší na rovine, na vetre a vyzerá to, že aj v zjazde). Podobné zaváhanie ako na Vuelte je pritom pri sile s akou SKY chodí na Tour extrémne nepravdepodobné. Veľmi podobne je na tom Esteban Cháves, ktorý by mal rozhodne voliť skôr kombináciu Giro-Vuelta.

Do budúcna tiež možno očakávať, že na Frooma nebude mať ani Contador, ktorého ťažké prevody už zrejme nemôžu v horách konkurovať Froomeyho frekvenčnej jazde a stále viac sa zdá, že ani mladším puškám Cháves, Quintanu, či do budúcna bratov Yatesových, ktorých zrejme bude stále viac vídať v top 10. Na Vuelte sa rozhodne nestratil Simon a Orica preukázala aj peknú dávku taktických manévrov, keď jej akcie v bojoch o celkové poradie každý rok stúpajú vyššie a vyššie, kým taký Simon Gerrans akoby naopak začal upadať, podobne ako vytrácajúci sa Teejay van Garderen, ktorý mal Vueltu radšej vynechať (napokon asi len potvrdil, že v súčasnosti sa jasnou jednotkou ukazuje byť Porte, ktorý bol na Tour výborný). Len pre úplnosť, som celkom zvedavý, kde budúci rok zamieri Nibali, logické by sa javilo Giro, ale kto vie ? Pri súhre náhod by možno ešte mohol zopakovať aj výhru na Tour, to by však musela byť naozaj veľká súhra náhod. A súboj Kruijswijk, Cháves, Nibali (a možno niekto ďalší, Zakarin ?) na Gire by určite nebola na zahodenie.

Vráťme sa však k Vuelte. V šprintérskych dojazdoch sa tu pre kopcovitý charakter etáp v Španielsku naozaj nezišla elita. Nemožno však poprieť, že to zároveň dodávalo týmto záverom prvok nepredvídateľnosti. Žiadny veľký favorit tu tak nebol a o etapové víťazstvo sa mohli pobiť aj cyklisti, ktorí takúto možnosť inak príliš nemajú. Výborne sa chytili najmä Gianni Meersman a Magnus Cort Nielsen, ktorým sa podarilo ukoristiť až dve etapy. Ani jeden z nich pritom počas sezóny nezískal žiadne iné víťazstvo (ale treba uznať, že Meerman mal aspoň druhé, tretie mesta, hoci v nižších kategóriách. Podobne by ťažko čakal niekto ako víťaza Jensa Keukeleira. Skôr by sa možno očakával etapový triumf od víťaza bodovačky, no hoci Fabio Felline v hromadných dojazdoch nestratil, ďaleko viac udivoval v náročných horských dojazdoch. Tretie miesto v poriadne náročnej 20.etape v konkurencii pretekárov, ktorý s ním boli v úniku by mu snáď netipoval ani jeho najväčší fanúšik.

Vuelta však mala aj množstvo ďalších hrdinov. Vo veľkej paráde sa vrátil Sammy Sanchéz, ešte po 18. etape bol na skvelom 7.mieste so 40 sekundami na Talanskeho (ktorý po dlhšom čase opäť ukázal, že je kvalitným pretekárom na celkové poradie), no v ďalšej etape padol v časovke a bolo po viac ako slušnom výsledku, ktorý sa črtal. Nemôžem si pritom odpustiť poznámku, že vychutnanie si Sanchézovej profesionálnej a zrejme i osobnej tragédie tvorcami televízneho prenosu považujem za ďalšiu známku malej úcty médií k pretekárom. Aspoň teda ja osobne som rozhodne nepotreboval vidieť plačúceho zlomeného i dolámaného Sanchéza.

Gianluca Brambilla a David de la Cruz patrili taktiež k neopomenuteľným pretekárom. Brambilla, ktorý sa ukázal počas sezóny nejeden krát v tom najlepšom svetle rozpútal šialenstvo na Formigale a etapu dokonca zakončil víťazstvom, keď sa ho dokonca nedokázal striasť ani malý-veľký Nairo, bol však vidieť aj v iných etapách. David de la Cruz zas nielen dokázal získať víťazstvo v etape a nakrátko i červený dres, ale ako lev bojoval aj o top 10, z čoho nakoniec vyťažil skvelé 7. miesto. A to za sebou nechal mená ako Moreno, Scarponi, Valverde, či Peraud. Ťažko mohol dosiahnuť viac. Navyše v 27. rokoch takýto výsledok nie je na zahodenie.

Pierre Latour sa zas ukazuje ako muž (či skôr mladík) okamžiku, ktorý vie nájsť tú správnu etapu v ktorej zo seba všetko vydá a strhne na seba víťazstvo v ťažkej horskej etape. Akurát sa ešte neukázalo, čím tento mladý Francúz môže byť. Potenciál má na rozdávanie, no nie je ani prvý, ani posledný francúzsky mladík, ktorému sa predpovedala veľká budúcnosť.

Mathias Frank bol ďalším z nezdolných mužov, ktorí sa nebáli únikov. Víťazstvo v 17.etape bolo zároveň zavŕšením skvelej sezóny pre švajčiarsky IAM, ktorý sa (bohužiaľ) lúči, aj keď teda vo veľkom štýle, ktorý zatienil viaceré tradičné tímy. Frank bol nebezpečný prakticky v každom úniku ktorého sa zúčastnil a tak mu to jedno víťazstvo nemožno nedopriať. Podobne ako Robertovi Gesinkovi, ktorý opäť raz bol tým silným vrchárom, ktorý dokáže získať víťazstvo v náročnej etape.

Na Vuelte mala význam aj súťaž o najlepšieho vrchára. O modrý bodkovaný dres si to rozdávali Kenny Elissonde a Omar Fraille. Súťaž mala poriadne grády a svoje miesto tu mala aj taktika. Hoci sa dres napokon ušiel veteránovi Omarovi, ani Kennyho výkon nebol rozhodne na zahodenie. Napokon rozhodol jediný bod.

Naopak všetci vieme akým bojovníkom je Darwin Atapuma, čo však môže byť niekedy aj na prekážku. To, že ste najsilnejší totiž neznamená, že sa nemôžete „unastupovať“ na smrť.

Nakoniec by som chcel ešte spomenúť Leopolda König, ktorý výkonnostne mal na top 10, no podobne ako väčšina SKY podcenil 15.etapu. Po sezóne poznačenej zranením totiž tento opäť ukázal, že stále patrí medzi tých najlepších pretekárov na celkové poradie a v SKY by urobili chybu, keby s ním nepredĺžili kontrakt. Nepodarilo sa mu síce získať ani len etapové víťazstvo (zrejme kvôli taktickej chybe), no výkony podával nadštandardné.

Určite by sa našlo mnoho ďalších hrdinov (Geniez, Valverde, Hermans, atď.) ktorých som nespomenul, títo mi však asi utkveli v pamäti najviac, hoc ak som na niekoho pozabudol, tak sa ospravedlňujem.

A napokon ešte krátko ku tímom. Ak sa pre mňa na individuálnej rovine stal mužom Vuelty Contador za útok na začiatku etapy, ktorý by Froome podľa mňa nikdy nerealizoval, tak v tej tímovej to bol rozhodne Movistar, ktorý predvádzal neuveriteľné divadlo a dominoval v práci zameranej na víťazstvo Naira Quintanu. Skoro vždy boli tam, kde mali byť. Hoci sa na Vuelte celkovo jazdilo v celosezónnej únave, Movistar sa jej postavil najlepšie a dokázal skvelou prácou unaviť inde strojový SKY. Kde bolo treba boli v úniku, kde bolo treba „šťaviť sa“ pre Naira, tam sa „šťavili až na kosť“. Skvelo jazdiaci Rojas, jeden z najlepších Nairových domestikov, sa tak dostal až do nemocnice. Nezaháľali však ani ostatní. Ruben Fernandéz, Jonathan Castroviejo, Daniel Moreno, José Herrada, Immanol Erviti, Rory Sutherland a napokon šialený Alejandro boli skrátka jedným z dôvodov prečo Nairo získal prvenstvo a ako fanúšik som im za to vďačný. Podarilo sa im tak napraviť dojem z Tour, kde bohužiaľ nedokázali sekundovať dream tímu SKY (ktorý bol ale naozaj extrémne silný, zrejme najsilnejšia zostava sezóny).

SKY naopak zlyhali a to v rozhodujúcej chvíli. Naopak celkom sa mi pozdávali výkony Etixxu, IAM, BMC, či Oricy (ktorá mala viacero dobrých nápadov, ktoré dokonca aj dokázali realizovať). V žiadnom prípade si však netrúfam zhodnotiť tímové výkony komplexne, to prenechám CI.sk.

Vuelta teda nesklamala a mnoho etáp nám zrejme ostane ešte dlho v pamäti, podobne ako nejeden pretekársky výkon (Contador na Formigale, Froome v časovke, kde jazdil o triedu lepšie ako všetci ostatní a to je len crème de la crème). Možno nie som sám pre ktorého bola jedným z najlepších roka.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Vuelta a Espaňa

Poslaťod sportovec » Pon 12. Sep 2016 11:49:06

@bloy Pekný text - veď daj to ako článok na web a ešte si aj vypýtaj nejaké drobné od majiteľov ;)

bloy píše: Froomey je prakticky neporaziteľný a prehrať si to môže len sám (za výdatnej tímovej podpory).

Pravda.

Sky sa zase raz vrátila ich skostnatená taktika. Lea mali poslať do úniku k Morenovi v 14. etape a oddychovať.To by bolo ešte len celé zaujímavé ... No a potom panika v 15. etape - nemali ťahať špicu ani raz, (keď už sa im to celé rozsypalo ako domček z kariet), kým sa im nezlepí pelotón. Aj keď tam by bolo riziko, že budú mať výhru v GT alebo úplne nič.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 12. Sep 2016 11:52:06

@bloy - tlieskam :ugeek: a je škoda toto neuverejniť ako blog aby si to mohli prečítať aj tí, ktorí nechodia sem na fórum. Ešte raz, palec hore (tento emotikon mi tu trochu chýba).
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 13. Sep 2016 19:36:40

Alberto Contador naozaj prežil veľmi nešťastnú a smolnú sezónu. Je to po sezóne 2013 len jeho druhá, v ktorej nevyhral ani jednu GT. Keď zohľadníme faktory, ktoré formovali jeho tohtoročnú sezónu... bohužiaľ sa nie je čomu diviť. Ja si teda nedovolím tvrdiť, že Contador už nikdy Tour nevyhraje. Ono podobným spôsobom ho ľudia odpisovali už v roku 2013, keď sa nezvládol pripraviť na vrchol a Froome ho tam zmastil. A inu... Contador sa dokázal vrátiť. Aj keď trošku iný. Zmena bola vidieť napr. práve na prevodoch, ktoré bloy spomína. Hneď od úvodu tejto sezóny (´14) bolo vidieť zmenu. Je to podivné a priznám sa, že som niečo podobné nevidel, aby cyklista zmenil takto štýl a pri tom nijako výrazne neoslabol.

Ja už som tu o tom s niekým diskutoval... Nikto a v žiadnom športe nedominuje večne! Contador vládol tomuto športu dosť dlho a dosť výrazne. Jeho kariéra nesie podobné znaky, ako kariéra Rogera Federera. Obdobie tuhej dominancie - vyrovnanosti - no a to terajšie =stále špička svojho oboru, ale skrátka sú už lepší.

Jasne Froome dnes panuje pelotónu veľkolepým spôsobom - dostal sa do role dominátora, kde pred tým boli Armstrong, Indurain a ďalší velikáni. Preto poraziť ho, na ktoromkoľvek preteku, bude strašne náročné a to nie len u Contadora ale de facto pre všetkých. Froome je skrátka trieda sama pre seba - oveľa silnejší a pokaždé neomylne pripravený. Spolu s tímom tvoria kolos, ktorý prekonať bude ťažké.

Contador na tohtoročnej Vuelte formu nemal. Chýbala mu taká tá ľahkosť, všetko to drvtil cez bolesť a nasilu. Áno Froome aj Quintana ho výrazne predčili... Ale nejaké pódium? To je jedno... U cyklistu jeho formátu je to nepodstatné či sa vyfotí v Madride z víťazom alebo nie. Pozitívom skôr je, že sa trápil, mal pri sebe slabý tím, no aj tak skončil štvrtý. To je si myslím celkom slušné na cyklistu, ktorý 3 týždne pretrpel. A o jeho morále a bojovnosti netreba písať... je jedinečný.

Táto Vuelta bola odrazom celého fungovania a koncepcie tímu Tinkoff. Tento tím bol naozaj silný (ako tak...) naposledy na TdF v roku 2014. Nakupovanie hviezd a ich preplácanie preteky nevyhráva. O to väčšia patrí česť pretekárom tohto tímu, ktorí dokázali vyhrávať. Obrovský rešpekt patrí Contadorovi, Saganovi alebo Majkovi. Tam, kde ostatné mančafty stoja pri sebe a snažia sa niečo vymyslieť bývali Contador alebo Sagan sami v temnote. Iba absolútne špičková pripravenosť im tieto preteky vyhrala. Ak nie sú, tak sa s nimi tie tímy len pohrajú... Tinkoffove kecy, ako sa ide bojovať proti Sky a pod... Samozrejme líder musí byť silný, ale to častokrát nestačí. A to čo mal k dispozícii Contador nemohlo Sky, Movistaru, Astane a po novom ani Orice konkurovať.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 13. Sep 2016 19:43:23

bloy píše:Vuelta však mala aj množstvo ďalších hrdinov. Vo veľkej paráde sa vrátil Sammy Sanchéz, ešte po 18. etape bol na skvelom 7.mieste so 40 sekundami na Talanskeho (ktorý po dlhšom čase opäť ukázal, že je kvalitným pretekárom na celkové poradie), no v ďalšej etape padol v časovke a bolo po viac ako slušnom výsledku, ktorý sa črtal. Nemôžem si pritom odpustiť poznámku, že vychutnanie si Sanchézovej profesionálnej a zrejme i osobnej tragédie tvorcami televízneho prenosu považujem za ďalšiu známku malej úcty médií k pretekárom. Aspoň teda ja osobne som rozhodne nepotreboval vidieť plačúceho zlomeného i dolámaného Sanchéza.

Bolo to smutné. Vlastne nie je veľa jazdcov, ktorým fandím rovnako ako Sanchezovi. Aj keď samozrejme akceptujem, že tak isto jeho niekdajšie top obdobie už pominulo, fandil som mu, nech to dotiahne k top 5. To čo sa mu stalo je bohužiaľ veľmi nešťastné... :( . Škoda, ale aspoň opäť dokázal čo to je za klasu, že na to stále má!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 14. Jan 2017 17:12:37

jedno je iste: vuelta ani tento rok urcite nesklame...som len zvedavy ktori GC jazdci, vrchari a utocnici tam pojdu lebo budu to oni kto sa nam postara o zabavu :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Ned 15. Jan 2017 14:55:32

Vuelta bude profilovo o dosť iná ako vlani a zrejme o dosť ťažšia. Zatiaľ čo minulý rok tam bolo horských etáp naozaj málo, skôr to boli také presuny k záverečným prudkým výšlapom, tento rok je tam tých naozaj vysokohorských etáp dosť. Najmä teda tá končiaca v Sierra Nevade a potom samozrejme Angliru. Obidve tie etapy sú extrémne krátke, takže to bude opäť taký intenzívny "šprint", no vyložene brutálny. Alto de Hazallanas je masaker a za tým ďalšie dve super stúpania, to bude pekná nálož... No a na záver, po celej sezóne a hlavne po 3 týždňoch pretekania sa škriabať na Alto Angliru, ktorému budú predchádzať dve stúpania... Áno, Vueltu rozhodne Angliru, kto tam rupne, bude hotovo. S náročnosťou Gira sa to zrejme porovnať nedá, no aj tak je isté, že v Španielsku nechajú pretekári posledné sily, ktoré im po dlhej sezóne zostanú.

Trasa úplne iná, no čo sa týka potencionálnych favoritov je to jedno... pokiaľ sa Froome, Quintana alebo aj Contador s Nibalim rozhodnú tú Vueltu vyhrať, je jedno aká trať sa im postaví do cesty. Títo top jazdci to jednoducho predajú na každej trati.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 24. Júl 2017 10:29:21

Nezachytili ste niekto info, či sa chystá Dumoulin na Vueltu? Myslím, vyslovene aj s cieľom na celkové víťazstvo (menšie ciele po Gire už asi mať nemôžu).
Teším sa na potencionálny súboj s Froomom. Obidvaja už majú túto sezónu "zarobené", môžu jazdiť trochu uvoľnenejšie...
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pon 24. Júl 2017 11:33:07

Nechysta, jeho program do MS: San Sebastian, BinckBank, Kanada. A MS ako vrchol druhej casti sezony.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 20. Aug 2017 14:29:11

Tak nám konečne začala výborne obsadená Vuelta 2017. :)
Úvodná tímová časovka ukázala, aké to budú mať súperi Chrisa Froomea ťažké. Team Sky prišiel do Španielska/Francúzska ( ;) ) v skvelej zostave a forme.
Hneď po úvodných 14 km majú niektorí favoriti na Froomea značnú stratu (napríklad: Nibali 22 s.; Contador 26 s.; Aru 32 s.; Pozzovivo a Bardet 37 s.; Meintjes 38 s.).
Z pohľadu celkovej klasifikácie sa dobre držali jazdci tímov Orica a Sunweb. Už sa teším na prvú vrchársku previerku, ktorá príde v pondelok. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 22. Aug 2017 7:40:34

tak vcera nam to pekne GC jazdci roztocili...vlastne roztocil to len Froome so SKY ale velmi rychlo sa ukazalo kto na tom ako momentalne je...vyborne vyzera chaves no ostatny su podla mna dost sklamany ako lahko im chris s estebanom odskocili...strane ma mrzia tie straty contika a majku ale este by som ich vzhladom na profil vuelty neodpisoval...niesom nejaky extra fanusik Arua ale musim uznat ze ak niekto ked ho odtrhnu je schopny ist dlhsi cas cez limit a bojovat o co najmensi zasek popripade o navrat k najlepsim tak je to prave on a to sa mi unho fakt paci...uvidime ako to bude vyzerat dalej ale suhlasim s nibalim...bude to krasna vuelta
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Uto 22. Aug 2017 9:34:55

ano Chaves vyzera byt vo forme. mal dlhu prestavku, na TdF sa rozjazdil a na Vuelte by mohol prehovorit vyrazne do GC. skoda jeho slabsej casovky. Froome sa vcera ukazal a vidíme ze je vo forme. to vsak moze znamenat ze v tretom tyzdni bude upadat. naopak Nibali podla mna v tretom tyzdni bude najsilnejsi. verim ze sa mame na co tesit.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Uto 22. Aug 2017 10:35:32

Takéhoto Frooma sme na Vuelte ešte nevideli, toto nebolo jeho typické vuelťácke jo-jo, tu šlo Sky jasne o roztrhanie pelotónu a útok. Ten už síce nie je taký drvivý ako napr. na TdF 2013 alebo 2015, ale aj tak narobil slušný prievan a rozdal karty. Som rád že Froomey nie je Slovák, slovenský internet by bol zas raz zaplavený nárekmi o tom ako nikto nespolupracuje a ešte si ho aj dovolia v závere obehnúť.
Je vidno že tento rok nechce nechať nič na náhodu, čomu koniec-koncov aj prispôsobil celý rok. Som zvedavý na taktiku Sky, či bude Poels niečo ako Landa na tohtoročnej Tour a včera mal len zlý deň (uňho nič nečakané) alebo to bude brať zľahka aby bol stopercentne k dispozícii v najkritickejších etapách ako na minuloročnej Tour. Skôr sa prikláňam k druhej možnosti.
Nibalimu nebudú sedieť tie španielske steny, tam bude zrejme limitovať straty. Vyhovujú mu náročné horské (v tom pravom zmysle slova - nie len horský dojazd ako napr. Oropa alebo Blockhaus na Gire) etapy, možno tie v Sierre Nevade a Angliru? Jeho problémom je aj tím, to je obrovská bieda. Takmer každý tím ktorý to myslí s GC seriózne má okrem lídra minimálne jedného schopného vrchára, Nibali nemá nikoho.
Aru, Bardet, Zakarin, Orica (...) Vueltu určite oživia, hlavne Zakarin nie je typ cyklistu ktorý by bol spokojný s teplým miestečkom niekde v dolnej časti top10. Otázne je ako je to s formou "Tour" a "Giro" jazdcov, či bude tým prvým postupne dochádzať para a či sa tí druhí rozjazdia.

Trasa je pomerne atraktívna, tu vidno ten rozdiel pod akým tlakom je ASO pri príprave TdF a pri Vuelte. Jasné, geografia nepustí a je omnoho ľahšie spraviť peknú trasu v Taliansku a Španielsku ako vo Francúzsku. Pri TdF musia ale brať do úvahy aj Sky, Sagana, francúzskych jazdcov a to, že tam chcú mať šprintérsku špičku, toto všetko v Španielsku odpadá.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa-Foom nie je SLOVáK

Poslaťod Miki » Uto 22. Aug 2017 19:28:43

Phobos Ty si čudný patrón.Asi nepoznáš historiu a asi ani súčastnosť.Ono to bolo vždy tak,že silný utláčal slabeho.Silné národy utláčali a kolonizovali/zdierali slabé.A aj bude.Takže Froom nie je Slovák a ani nikdy nebude.Pokiaľ by bol, nikdy by 3 krát nevyhral Tour.A ak by vyhral musel by mať o triedu vyššiu výkonnosť,ako ostatní.Asi by si si mal ešte raz preštudovať priebeh pretekov,ktoré Sagan vyhral a ako ich vyhral/najmä MS a mnohé klasiky.Pokiaľ by Sagan nebol tak dominantný, nikdy by,ako Slovák nevyhral vo veku 27 rokov už 99 pretekov.Takže si už toľko nekydaj na vlastný prah.Sagan neplače a neplačú ani mnohí Slováci.Len vidia skutočnosť takú aká je.A o nej aj hovoria.Veľmi krásny ukazovateľ toho všetkého je fakt,ako sa Sagan porúčal z TDF atd...............
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 22. Aug 2017 21:44:35

@Miki - vôbec si nemyslím, že Phobos je čudný patrón, naopak, podľa mňa má veľmi dobré a rozumné príspevky. Skús polemizovať bez nezmyselných označovaní oponenta a nepleť sem prosím politiku, pretože to je najjednoduchší spôsob ako to tu dokonale rozhasiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Str 23. Aug 2017 0:38:42

Miki asi pracuje pre časopis zem a vek, a konšpirácie ho bavia :D

Ifčo, welcome to the paarty ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Miki » Str 23. Aug 2017 8:22:53

Ifčopifčo som prekvapený.To si ako fakt myslíš,že vrcholový šport nie je skrz naskrz prerastený politikou.Nemyslel som si,že si taký naivný.Podľa toho čo som si od Teba prečítal, mal som Ta zaradeného trocha inak.Tam kde ide o veľké peniaze /reklamu atd./tam bude vždy politika.Takže oddelovať sa to nedá.
Dexterko a Ty píšeš pre Sme?Phobosovi sa omlúvam za ten výraz nebol veľmi štastný.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 23. Aug 2017 8:58:19

@Miki
ja si myslim ze si zle pochopil Phobosovu poznamku...alebo ju zle chapem ja
podla mna to myslel tak ze slovensky fanusik je casto nenazrany a ked z toho vitazstvo nieje tak bud kyda na sportovca alebo na konkurenciu alebo pre istotu na uplne vsetko...a pritom je to uplne jednoduche...je to sport...a v sporte rozhoduju faktory ako vykonnost, stastie, istinkt a intuicia a schopnost sa spravne rozhodnut alebo aj odvaha risknut a vsadit vsetko na jednu kartu...v cyklistiky je to urcite megakombinacia tohto vsetkeho plus dalsie veci...3. etapa bola naozaj podobna mnohym etapam ci klasikam kde hral hlavnu rolu sagan...froomy to rozbil nasledne odtiahol az na posledny km a nakoniec nevyhral...kolkokrat sme to videli v petovom pripade?...a phobos podla mna xcel poukazat prave na to a hlavne na to co by sa spustilo v slovenskom internete ak by to bolo o saganovy...fakt si nemyslim ze xcel kydat na sagana ci slovac ako taku...ci?

ale o inom som xcel...tak bora to asi fakt zabalila co sa majku tyka bo vcera schytall na rovine vyse 3min
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa-Bora

Poslaťod Miki » Str 23. Aug 2017 9:09:06

Pokiaľ ide o Boru tak tam ide o stejne problémy,ako mal M.Kolar.Trpí nimi aj Majka aj Polannsky.Preto ten slabý výkon.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

$$$

Poslaťod sportovec » Str 23. Aug 2017 9:46:40

Miki píše:Ono to bolo vždy tak,že silný utláčal slabeho. Silné národy utláčali a kolonizovali/zdierali slabé.

Je to tak. Prečo asi Lars Boom vyhral 5. etapu na BBT? Veľká Belgická koalícia proti ostatným a najmä proti Saganovi. Sa na ňom točili ako na kolotoči. Ale nakoniec dopadli ako kohúti na smetisku - keď žiaden z nich nestiahol Booma (mimo koalície). A Sagan zase logicky čakal, že si ho koalícia stiahne.
Miki píše:Pokiaľ by Sagan nebol tak dominantný, nikdy by,ako Slovák nevyhral vo veku 27 rokov už 99 pretekov.

Pravda.
Miki píše:Veľmi krásny ukazovateľ toho všetkého je fakt,ako sa Sagan porúčal z TDF.

Tak, tak. Zahrávať sa s Cavendishom a jeho veľkým sponzorom je ako hrať sa s dynamitom. Aj keď asi sa tomu nedalo nejako rozumne vyhnúť. Ešte by som pripomenul ako nám UCI z ničoho nič stiahla body za spoločný šampionát.
Miki píše:... vrcholový šport nie je skrz naskrz prerastený ... ide o veľké peniaze /reklamu atd./ tam bude vždy politika. Takže oddelovať sa to nedá.

Je to tak. Peniaze a iné tlaky rozhodujú ako sa bude jazdiť. Taký Landa už mohol mať 2x GT, ale takto jazdil pre Arua a následne pre Frooma. Potom zase napríklad GB tlačili Frooma do Olympiády, lebo má veľký marketingový potenciál pričom Cummings mal oveľa väčšie šance. A chlapci ako BLYTHE Adam a WARBASSE Larry neskončili tento rok v pro-teame, hoci na to mali a pekné výkony. A takých príkladov je mnoho ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia