Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 06. Mar 2018 16:32:58

Myslím že by ľudia mali prestať snívať o tom že Sagan v innsbrucku zabojuje o výhru. Na takom profile a proti vrchárom nemá šancu takže nech sa radšej sústrední poriadne na klasiky a hlavne na Roubaix.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 06. Mar 2018 17:06:24

Focus-Shimano píše:Myslím že by ľudia mali prestať snívať o tom že Sagan v innsbrucku zabojuje o výhru. Na takom profile a proti vrchárom nemá šancu takže nech sa radšej sústrední poriadne na klasiky a hlavne na Roubaix.

Peto urcite zatial neexperimentuje ohladom MS. vzhladom nato ze ma na konte len jeden monument tak urcite je jeho plne sustredenie na MSR, RvV a P-R aj z hladiska formy aj vahy atd. avsak vzhladom na profil tohtorocnych MS vyvstava otazka aky bude Petov ciel v zaverecnej casti sezony. ja to vidim ze bud pojde celu Vueltu a zabojuje o bodovacku alebo sa naozaj vrhne na nejaku vrcharsku pripravu a pokusi sa zucastnit MS a Lombardie. mozno tento rok bude mat Lombardia priaznivejsi profil ktovie. a co sa tyka MS tak ano tam su sance na vitazstvo takmer utópiou. ved treba si aj uvedomit ze Peto by bol po par kilometroch uplne sam. najvacsi problem tej trate ani nevidim v tom dlhom konstantnom stupani pri ktorom by Peto mohol zvolit vhodne tempo a pripadnu stratu by si stiahol v zjazde. problem vidim v tom kopci ktory je cca 10 km od ciela a ktory ma 3 km a priemer 11,5%. to je hlavny problem a tam sa podla mna vsetko rozhodne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Uto 06. Mar 2018 17:37:59

Simko ma predbehol, chcel som napísať dačo podobné. Plne sa stotožňujem aj s názorom Focus-Shimano. Peter predsa nemôže vyhrávať všetky MS a sústrediť sa na každé. Má 3 tituly v rade, tento rok dopraje inému. :) Prioritou sú isto ešte dva nezískané monumenty, najmä na P-R potrebuje silu a hmotnosť. Kvôli MS za necelých 6 mesiacov zhodiť kilá a preorientovať sa na výbušnosť v kopcoch - to je jednoducho nemysliteľné, aj keď ide o taký zjav, ako je Peter. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Mino » Uto 06. Mar 2018 18:48:30

MS sú strašne ďaleko, ale keď to tu riešite dám do placu menšiu úvahu. Je otázne koľko účastníkov bude môcť postaviť Slovensko. Predpokladajme že ako minulý rok 6. Kto teda pôjde? Aj keď máme 4 WT jazdcov pri všetkej úcte Erik z Mišom sú čistý rovinári a ich posielať do Ostereichu by bolo asi cez hranu. Ale ak chceme postaviť 6 jazdcov (neviem ši bude toľko miest ) tak to bude pre nás problém - obrovský.
Ja osobne som presvedčený že Peter sa na to nevyprdne ako na OH. už len zdovodu uradovania ako majster sveta..

Sagana som videl len raz ísť naplno vrchársku etapu, 2015 AToC, skončil 6. 50sek za Alaphillipom. Narozdiel od vrchárov išiel predtým 6 dní naplno.

Netvrdím že pôjde vyhrať to by bolo tvrdenie pritiahnuté za vlasy ale hovoríme o Saganovi ktorý je schopný ( keď chce ) zázrakov.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Uto 06. Mar 2018 21:06:38

50s za Alaphillipom, ktorý vôbec nebude favorit na týchto MS, je kopa oveľa lepších čistých vrchárov. A v etape, kde bol jediný kopec. V Rakúsku ich bude trochu viac. Toto sa moc nedá porovnávať ;)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Str 07. Mar 2018 9:23:27

MichalJ píše:50s za Alaphillipom, ktorý vôbec nebude favorit na týchto MS, je kopa oveľa lepších čistých vrchárov. A v etape, kde bol jediný kopec. V Rakúsku ich bude trochu viac. Toto sa moc nedá porovnávať ;)

To že je prevýšenie rozložené na viac kopcov je skôr v Peťov prospech, na zjazdoch doháňa i relaxuje. Na nejaké Ventoux alebo d'Huez by sa mohol rovno vykašľať. Ale tiež sa radím ku skeptikom, tak holt o rok. Keď už, tak škoda minulej olympiády.
K tomu chudnutiu: keď dnes vieme, čo bolo za Armstrongovou alebo Wigovou rýchlou prerábkou z ťažkého siláka na vrchára, poctivými metódami je to asi veľmi na dlho, ak sa to vôbec dá. Zvykol som to "propagovať" až mu dôjde motivácia - ale keď vidíme ako ztuha ide zbieranie monumentov, ktovie. Ak behom tejto jari, prípadne o rok nezíska San Remo a P-R, možno to už bude pasé.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Mino » Str 07. Mar 2018 9:38:59

Netvrdím že by mal vyhrať.
Iba by som rád videl keby MS absolvoval s maximálnym nasadením. Osobne mi je jedno či na tohtoročných MS skončí 30. alebo 50. Na pohľad L.L.S. ako v 14 etape TdF 2012 sa nezabúda :D

Ešte je čas riešiť MS. Ale pochybujem že sa tento rok nájde schopnejšia slovenská jednotka na rakuske kopce.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Svätopluk » Štv 08. Mar 2018 12:13:52

Focus-Shimano píše:Myslím že by ľudia mali prestať snívať o tom že Sagan v innsbrucku zabojuje o výhru. Na takom profile a proti vrchárom nemá šancu takže nech sa radšej sústrední poriadne na klasiky a hlavne na Roubaix.


...ja sa len zamýšľam, ak by mu nevyšli klasiky a aj tdf ... čo iné by mu ostávalo?
Svätopluk
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 26. Feb 2018 16:43:39

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Svätopluk » Štv 08. Mar 2018 12:38:43

Svätopluk píše:
Focus-Shimano píše:Myslím že by ľudia mali prestať snívať o tom že Sagan v innsbrucku zabojuje o výhru. Na takom profile a proti vrchárom nemá šancu takže nech sa radšej sústrední poriadne na klasiky a hlavne na Roubaix.


...ja sa len zamýšľam, ak by mu nevyšli klasiky a aj tdf ... čo iné by mu ostávalo?


A si aj sám odpoviem, pretože moja úvaha pokrivkáva práve na tom, že po tdf ktorá je od 07.-29.7.2017 sú len dva mesiace do majstráku 30.09.2018 ... :( takže moju teóriu prestávam v sebe živiť, ale ak tam Peťo pôjde, určite bude na čo pozerať, aj keď nevyhrá.

Tu je pekne animácia trate s prevýšením:
http://www.innsbruck-tirol2018.com/renn ... senrennen/
Svätopluk
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 26. Feb 2018 16:43:39

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Svätopluk » Štv 08. Mar 2018 12:41:06

Svätopluk píše:
Svätopluk píše:
Focus-Shimano píše:Myslím že by ľudia mali prestať snívať o tom že Sagan v innsbrucku zabojuje o výhru. Na takom profile a proti vrchárom nemá šancu takže nech sa radšej sústrední poriadne na klasiky a hlavne na Roubaix.


...ja sa len zamýšľam, ak by mu nevyšli klasiky a aj tdf ... čo iné by mu ostávalo?


A si aj sám odpoviem, pretože moja úvaha pokrivkáva práve na tom, že po tdf ktorá je od 07.-29.7.2017 sú len dva mesiace do majstráku 30.09.2018 ... :( takže moju teóriu prestávam v sebe živiť, ale ak tam Peťo pôjde, určite bude na čo pozerať, aj keď nevyhrá.

Tu je pekne animácia trate s prevýšením:
http://www.innsbruck-tirol2018.com/renn ... senrennen/


Ešte jednu nádej tu dám...uvidíme na TDF, akú taktiku zvolia a o čo mu na TDF pôjde, či to prerobenie po jarných klasikách aj náhodou nezačne...nevieme... Ak má niekto info o jeho cieloch po klasikách nech dá odkaz.
Svätopluk
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 26. Feb 2018 16:43:39

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 08. Mar 2018 13:19:00

Svätopluk píše:Ešte jednu nádej tu dám...uvidíme na TDF, akú taktiku zvolia a o čo mu na TDF pôjde, či to prerobenie po jarných klasikách aj náhodou nezačne...nevieme... Ak má niekto info o jeho cieloch po klasikách nech dá odkaz.

ale tym prerobenim sa nemoze mysliet nejaky znacny ubytok na vahe to je zalezitost mozno 2 rokov urcite nebude vyzerat v septembri ako Dumoulin. ja si myslim ze Peto sa urcite skusi vrcharsky pripravit. ci uz kvôli Vuelte alebo Lombardii + MS. a mozno pojde aj Vueltu aj MS+Lombardiu vzhladom nato ze minuly rok mal velmi malo pretekových dni tak mozno sa dohodli v time ze tento rok bude mat pre zmenu viac. napríklad Kwiatkowski ma tento rok v plane aj TDF aj Vueltu. a Vueltu bude brat ako pripravu na MS.
takze urcite Petova priprava po jarnych klasikach bude zamerana vrcharsky tento rok urcite viac ako po minule roky. aj kvôli TdF samozrejme. mozno bude o nieco stihlejsi ale ale nebude to nic markantne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 08. Mar 2018 16:54:01

Ešte jednu nádej tu dám...uvidíme na TDF, akú taktiku zvolia a o čo mu na TDF pôjde, či to prerobenie po jarných klasikách aj náhodou nezačne...nevieme... Ak má niekto info o jeho cieloch po klasikách nech dá odkaz.[/quote]

Veď ide na zelený dres a etapy na čo iné by sa mal na TDF zamerať? Radšej nech sa na nič neprerába. Ak pôjde Vueltu tak tam nech zabojuje o etapy a,bodovačku a to by stačilo. Proti vrchárom nemá v Innsbrucku žiadnu šancu ten 4 titul je len fantasmagória a nereálne prianie fanúšikov.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 29. Mar 2018 11:06:09

sorry ale aj pri vsetkej ucte k Petovy tak tento rok by sa o MS urcite zaujimat nemal...takto vyzera cast posledneho stupania: https://www.facebook.com/likecyclingtod ... KMYfFaBt8M
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 29. Mar 2018 11:25:33

Brutál kopec. Sagan tu nebude mať šancu bojovať s vrchármi.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Mino » Štv 29. Mar 2018 11:31:25

Tiež si myslím že by sa mal Peter tento rok na to vykašlať. No neviem koho postavíme do repre. Máme to kúsok za humnami.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Štv 29. Mar 2018 12:05:34

No bude to dosť ťažké, ale čo som naposledy čítala, tak chce štartovať na MS aj keď to bude pre vrcharov. Ale to je ešte ďaleko.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 29. Mar 2018 12:31:08

podla mna kazda trat ktora nekonci klasickym horskym dojazdom dava aspon co i len 0,01% sancu ze Peto tam nieco moze ukazat. problémom nie je kratucka pasaz s 28%. to sa ide cez silu to Petovi nerobi problem ved sme to mnohokrát videli na T-A. tusim v 2013 spolu s Nibalim davali 30% pasaze. problémom je to vsetko co je pred tymto kopcom ta kumulovana unava s takmer 5000 vyskovymi metrami v nohách. lebo keby tie preteky boli cele rovinate a 10 km pred koncom je takyto kopec tak si myslim ze Peto by v pohode patril do okruhu favoritov, nie top favorit ale hned v zavese ano. ja si myslim ze rozhodnutie ist na MS je spravne a podla mna treba zaradit aj Lombardiu. kedy ak nie tento rok?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Štv 29. Mar 2018 21:14:40

Ked Peter na MS nebude štartovat, tak pochopíme, aj kvôli profilu, ale z jeho vyjadrení mám taký pocit, že pôjde. Aj kvoli tomu, že je majster sveta momentálne, a Innsbruck nie je daleko od Slovenska, a takisto aj Bora, tam má nedaleko sídlo tuším.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 29. Mar 2018 22:47:11

ja som tiez presvedceny ze pojde ale "iba" ako domestik...pato tybor dokazal v Riu ze dokaze zajst tazku trat so ctou a podla mna dostane sancu aj tento rok v rakusku a peto mu pomoze kolko to pojde...alebo mozno niektory z mladikov sa ukaze behom sezony a dostane svoju sancu...napr cully
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 27. Jún 2018 19:59:03

majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 81 hostia