Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Pon 10. Sep 2018 17:02:50

Tá nominácia je známa. 2x Sagan, Baška, Čanecký, Tybor, Haring a Mahďar. Čaká sa iba na Erika, ako zvládne Okolo Slovenska. Či to s ním bude mať zmysel. Ak by ho mal niekto nahradiť, tak sa Jano rozhodne podľa Okolo Slovenska, resp. svojich sympatií. Pred našimi najdôležitejšími pretekmi nemá zmysel vydávať oficiálnu nomináciu. Môže tam niekto prekvapiť / sklamať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 15. Sep 2018 12:58:11

Ak pojdu kolumbijci na MS na Naira tak su blazni a nevyhraju...to ze nema pretekarskeho ducha to je moj vlastny nazor a nemusi s nim kazdy suhlasit ale to ze nema najlepsiu formu je snad jasne kazdemu...na koho by ale mali ist?...neviem...skoda ze Esteban nieje tam kde bol niekedy lebo pre mna by on bol vhodnejsi...ale je ich vela a ked to dobre zmanazuju tak aj tak budu pre mna top favoritom
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Sob 15. Sep 2018 20:55:40

majo píše:Ak pojdu kolumbijci na MS na Naira tak su blazni a nevyhraju...to ze nema pretekarskeho ducha to je moj vlastny nazor a nemusi s nim kazdy suhlasit ale to ze nema najlepsiu formu je snad jasne kazdemu...na koho by ale mali ist?...neviem...skoda ze Esteban nieje tam kde bol niekedy lebo pre mna by on bol vhodnejsi...ale je ich vela a ked to dobre zmanazuju tak aj tak budu pre mna top favoritom

Prečo na Naira, ich najúspešnejším klasikárom je Rigoberto. A v zálohe sú borci ako Lopez, Henao, Bernal, Sosa ... Takže aj bez Chaveza imho patria k favoritom na vrchárskom profile.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 19. Sep 2018 15:57:57

MS su uz za dverami a za chvilu dostaneme odpovede na vsetky otazky:) inak je mozne ze pocasie taktiez prehovori do priebehu. urcite uz nebude teplo ako tieto dni. coraz viac si myslim ze Valverde s Alaphilippom sa nejakym spôsobom vynuluju podobne ako na LBL a teda vitaz nebude ani jeden z nich. sranda by bola keby vyhra Moscon:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 19. Sep 2018 16:27:15

simko píše:sranda by bola keby vyhra Moscon:)

Moscon by bol pre mňa prekvapením, hoci je to veľmi všestranný cyklista... :) Ja si vo svojich úvahách dovolím zájsť ešte o kúsok ďalej. Myslím si, že bude pokračovať nenápadný trend a majster sveta nebude pochádzať z tradičnej cyklistickej veľmoci (tradičné cyklistické veľmoci sú podľa mňa: Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Španielsko, Taliansko a v posledných rok aj Veľká Británia). Ostatných päť majstrov sveta pochádzalo z Portugalska, Poľska a (trikrát) zo Slovenska. Mám také tušenie, že toto bude pokračovať, a mám také tušenie, že tentokrát to bude nejaký junák zo Slovinska alebo z Rakúska ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 19. Sep 2018 17:45:52

Ak ma niekto gule vstat a ist tak su to Roglic s Julien a vobec by mi nevadilo ak by bol v duhovom buduci rok niektori z nich dvoch
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Milanj55 » Str 19. Sep 2018 19:53:01

Zdravím Vás priatelia. Po dlhšom čase som tu opäť a doteraz som len pozorne čítal Vaše príspevky, ktoré na fóre majú aj svoju výpovednú hodnotu. O príspevkoch na úvodnej stránke to bohužiaľ povedať nemôžem, lebo kvalita niektorých príspevkov sa stratila, nakoľko prispievajúci sa prestali venovať športovým výkonom a prešli do osočovania športovcov , ďalej svojich oponentov a taktiež redaktorov tejto webovej stránky. Prosím Vás všetkých , aby sme sa všetci venovali tomu, k čomu bola táto stránka vytvorená: teda venovať sa športovým výkonom a čo najobjektívnejšie podávať svoje postrehy zo športového zápolenia. V žiadnom prípade sem politiku neťahajme, tá patrí na iné fóra a nie na toto! Vopred sa ospravedlňujem za svoj úvod, ale potreboval som sa vyjadriť k tomu , čo sa tu začalo pretriasať.Viem že som bol mimo témy, čo mi je ľúto"sorry".
Priatelia, teraz k príspevkom o MS, som podobného názoru , ako sú "Za Slušný Svet a majo".Pravdepodobne to nebudú najväčší favoriti ako sú Alaphilippe a Valverde. Valverdemu by som to samozrejme prial , veď na sklonku kariéry by si to zaslúžil najviac, ale bohužiaľ v závere Vuelty bol nesmierne vyčerpaný a je veľmi otázne , či jeho forma bude na maxime. Tá trať z maximálnym sklonom stúpania do 28% je hotový zabiják pre klasikárov a majú tak len mizivé percento dosiahnuť najvyššiu métu. Verím tomu, že ani Peter Sagan nepredá svoju kožu lacno a zabojuje o čo najlepší výsledok. Ako všetci vieme nádej umiera posledná a preto treba veriť a fandiť všetkým cyklistom(hlavne tým našim), aby podali čo najlepšie výsledky a mohli sa tak pozrieť každému fanúšikovi priamo do očí.
Pekný večer Vám prajem priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Str 19. Sep 2018 20:28:24

Z Francúzov ešte kto štartuje? Aj Pinot by mohol byť dobrý.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 19. Sep 2018 21:34:26

elviska píše:Z Francúzov ešte kto štartuje? Aj Pinot by mohol byť dobrý.

to ano a Pinotovi by som to aj velmi doprial kedze GT asi nikdy nevyhra. inak takisto Bardet bude mat rolu spolulidra. takze francuzsky tim je velmi silny ale je dost mozne ze to nejakym sposobom prekombinuju
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod vladiminator » Štv 20. Sep 2018 14:29:15

Ja si myslím, že treba počítať aj s Dánmi, konkrétne Fuglsangom (predpokladám, že bude líder). Na OH v Riu ukázal, že vie ísť aj jednorázové preteky. Dáni môžu mať silný tím (Valgren, Pedersen, Kragh Andersen, Juul-Jensen, Cort) a boli dosť aktívni aj v Bergene...
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Pia 21. Sep 2018 19:20:02

akosi sa zabuda na zraloka z messiny on je taky tichy zabijak neda sa odhadnut jeho forma ak ma ten stavec uz v poriadku myalim ze bude miesat karty ke to rodeny klasikar vie jazdit jednodnove preteky je skvely vrchar a zjazdar no na vyhru musi prist sam ospurtuje ho vpodstate kazdy, mojim ciernym konom je ale roglic ( teda okrem sagana :)) ten chlap jazdi tento rok britalne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod emor » Sob 22. Sep 2018 15:28:43

Vincenza ošpurtuje každý.??? Zabudol si ako prešpurtoval Richarda z Portu.? :lol: O ňom sa tu tiež nediskutuje... ale ktovie.? :idea:

Francúzi ,Španieli aj Kolumbijci pôjdu proti sebe... Belgičania - u nich je to jasné že to budú skúšať na únik a Taliani možno pôjdu naozaj na Vinca - ale to nemusí stačiť keď sa vpredu zrodí spolupracujúca skupina a tá ešte k tomu odtrhne prísavky a piavičky. V každom prípade ak sa počasie nastaví ako v dnešný víkend - bude majster s ktorým nikto nerátal a budúci rok bude dúha rovnako tragická ako keď ju nosil nešťastník Rui.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Sob 22. Sep 2018 16:08:55

No ja si teda na šprintérsky súboj Porteho s Nibalim nepamätám :D a myslím že kedže Porte nieje v nominácií BMC na ttt tak to s formou moc rúžové nebude. A čo sa Costu týka, nwm podľa mňa na jeho možnosti to unosil dobre len akurát ten rok čo nosil dúhu sa rozhodol skúšať gc a to jednoducho neni preňho. Kebyže s vtedajšou fazónou skúša etapy a klasiky, prípadne bodkovaný dres tak by robil parádnu reklamu dúhe ;D podľa mňa horšie to bolo s Gilbertom ktorému to teda v 2013 nešlo ani trocha. No a keď bude pršať tak si myslím že to práveže bude epická bitka a víťaz bude pravý majster sveta. S dažďom si môžeme vyškrtnúť Valverdeho s kolumbijcami a vyzerá to na epický súboj Nibali vs. Alaphilippe v zjazde z Gramartbodenu. Ja fandím Mosconovi, bude tam pri nich síce vyzerať rovnako zvláštne ako Sagan ale tak čo už :D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 22. Sep 2018 17:56:16

Neviete ci nebude nahodou RTVS davat tymovu casovku ked uz tam ide dukla?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Sob 22. Sep 2018 18:44:50

majo píše:Neviete ci nebude nahodou RTVS davat tymovu casovku ked uz tam ide dukla?

No v programe to nemajú, ale na FB , som videla niečo , ale asi budú vysielat na nete RTVS, alebo kukni Eurosport. https://www.facebook.com/sport.rtvs/pho ... =3&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Sob 22. Sep 2018 18:51:26

no neviem ci pozeram dobre ale ja to v programe vidim od 15:00 do 17:10
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Sob 22. Sep 2018 19:20:57

simko píše:no neviem ci pozeram dobre ale ja to v programe vidim od 15:00 do 17:10

Počkaj, idem kuknúť. Už aj mne to ukazuje, ale keď som pozerala, tak som to nevidela v programe.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 22. Sep 2018 19:23:39

Diky...zajtra som v robote a tam eurosport nemam preto som sa pytal...super tesim sa
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Ned 23. Sep 2018 17:40:58

Inak ľukovia kto bude lídrom Holandanov na MS, Dumoulin alebo Mollema? Lebo obaja majú šancu. Dumoulin obhajuje dúhový dres v individuálnej časovke. A ked už spomínam aj Mollemu, tak toto povedal na Petra, že aké má šance: So, will Innsbruck finally see the end to Sagan’s three-year reign as world champion? Dutch rider Bauke Mollema said don’t be too sure.

“You never know! I would not be surprised if he is still there in the final. The course looks super-hard so maybe everyone will wait until the final lap,” Mollema said. “That final climb is very steep so it’s not the perfect course for him, but you never know with Peter Sagan.”
Takisto aj Roman Kreuziger, nepodceňuje Petra. https://sport.idnes.cz/roman-kreuziger- ... istika_mt2
Ja tiež si myslím, že vyhrá vrchár, ale keď Peter bude mať formu, zdravie, šťastie, tak môže prekvapiť. Alebo pôjde do úniku. Ani v Kalifornii sme mu neverili, ked skončil v horskej etape, 6ty. . Viacej veria Petrovi jeho kolegovia z pelotonu, jak fanúšikovia.
A lídrom Talianska asi bude Moscon. http://www.cyclingnews.com/news/vincenz ... to-moscon/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 23. Sep 2018 18:19:29

Jedna varianta kedy by Peter mohol vyhrat mi napada. Ak by to dopadlo podobne ako na ME kde tak trochu favoritom unikla mensia skupina a potom by nemal kto kontrolovat preteky tak si viem predstavit ze by vyhral niekto z takehoto uniku. Peter musi byt aktivny ak chce zanechat stopu na tychto MS a ak bude v baliku favoritov tak to nedocieli. Takze chce to spravne nacasovanie a velku davku stastia. A co sa tyka posledneho kopca. Podobny kopec aj ked nie az taky narocny je ten do Mende ktory ma 3 km a 10,1% a Peter ho uz dvakrat dokazal vyjst velmi svizne. A to tam ani nie je skoro ziadny zjazd.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia

cron