Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 14. Sep 2017 11:15:28

coraz viac som presvedceny ze Peto by to mal ponat konzervativne. je obdivuhodne kolkokrat sa on vrhne do utoku pri tom spurte akym disponuje. nech utocia ti co musia. som si isty ze Matthews to nebude, su to prilis dolezite preteky aby riskoval neisty výsledok a plytval silami. EBH ma vyborny spurt v poslednom case cize ani on by nemusel prilis utocit. musi rozhodne Kwiatkowski pretoze ak by prisla skupina 20-30 ludi tak je bez sance. to iste plati aj pre Gilberta. GVA utocit nebude si myslim, nema nato temparske schopnosti aby sam utiahol 10 km. cize jednoznacne Peto nech si strazi hlavne Kwiatkowskeho, ktory mozno nebude utocit ani tak v stupani ako v tom zaverecnom zjazde. Peto nemoze ustrazit vsetkych cize ak by sa vzdialila skupina tvorena jazdcami tzv."druhého sledu" tak nevadi. a mozno to aj tak dopadne ze ti hlavni favoriti sa budu sledovat a strazit a sami sa vynuluju. cize keby som tvorcom taktiky tak poviem Petovi nech si strazi top rivalov:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Sep 2017 14:30:40

simko píše:coraz viac som presvedceny ze Peto by to mal ponat konzervativne. je obdivuhodne kolkokrat sa on vrhne do utoku pri tom spurte akym disponuje. nech utocia ti co musia. som si isty ze Matthews to nebude, su to prilis dolezite preteky aby riskoval neisty výsledok a plytval silami. EBH ma vyborny spurt v poslednom case cize ani on by nemusel prilis utocit. musi rozhodne Kwiatkowski pretoze ak by prisla skupina 20-30 ludi tak je bez sance. to iste plati aj pre Gilberta. GVA utocit nebude si myslim, nema nato temparske schopnosti aby sam utiahol 10 km. cize jednoznacne Peto nech si strazi hlavne Kwiatkowskeho, ktory mozno nebude utocit ani tak v stupani ako v tom zaverecnom zjazde. Peto nemoze ustrazit vsetkych cize ak by sa vzdialila skupina tvorena jazdcami tzv."druhého sledu" tak nevadi. a mozno to aj tak dopadne ze ti hlavni favoriti sa budu sledovat a strazit a sami sa vynuluju. cize keby som tvorcom taktiky tak poviem Petovi nech si strazi top rivalov:)


Myslíš si, že si jeden človek môže ustrážiť v priebehu pretekov cyklistov ako sú Wellnes, Gilbert, Avermaet, Matthews, Kwiatkowski, Hagen, Kristoff .... a to som menoval len časť tých, ktorí môžu bojovať o prvenstvo? Viaceré tímy môžu hrať viacerými kartami a vtedy je veľmi ťažké rozhodnúť sa kedy si koho strážiť.
Šprint na konci ťažkých pretekov ktoré majú 270km vyzerá inak ako šprint na konci nejakej bežnej etapy. Peter to dobre vie a určite by som Kwiatka v prípade šprintu nepodceňoval.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 14. Sep 2017 15:07:06

ifčopifčo píše:Myslíš si, že si jeden človek môže ustrážiť v priebehu pretekov cyklistov ako sú Wellnes, Gilbert, Avermaet, Matthews, Kwiatkowski, Hagen, Kristoff .... a to som menoval len časť tých, ktorí môžu bojovať o prvenstvo? Viaceré tímy môžu hrať viacerými kartami a vtedy je veľmi ťažké rozhodnúť sa kedy si koho strážiť.
Šprint na konci ťažkých pretekov ktoré majú 270km vyzerá inak ako šprint na konci nejakej bežnej etapy. Peter to dobre vie a určite by som Kwiatka v prípade šprintu nepodceňoval.


ale ja som to inak myslel:) ak pride 30 ludi to znamena ze preteky nebudu selektivne a budu tam odolni spurteri (Kristoff, Viviani, Degenkolb...) a proti nim nema Kwiato sancu. cize to bude podobne MSR.
Kwiatkowskeho sprint je pre Peta nebezpecny iba ked su spolu v uniku a Peter je nuteny vydat velke mnozstvo sil. ako tomu bolo na E3 alebo na Strade Bianche (aj ked tam sa nejednalo o sprint). na MSR to bola trosku chyba Petova, pretoze aj napriek tomu ze odtiahol toho viacej ako Kwiato, tak keby stavil na kratsi spurt tak Kwiatkowskeho by porazil. a keby rovnocenne striedaju tak ho Peto porazi dovolim si tvrdit s prehladom. ja viem ze vsetko zalezi od priebehu. a viem ze sprint po 270km je iny. avsak tu by som rad poukazal na MSR ktore ma takmer 300 km a mnohokrát to az tak neublizi pretekárom. ale tempo v Bergene
bude isto krute. uvidíme co pocasie.

ja som hovoril o strazeni len najvacsich rivalov. GVA, Matthews (utocit nebude), Kwiatkowski (najme jeho) . ak ujde Wellens alebo Hagen a vyhraju tak ok. v podstate im by som to aj doprial keby sa Petovi nepostastilo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 14. Sep 2017 20:34:47

tu mate co si o MS mysli sam Kwiato: http://naszosie.pl/2017/09/13/michal-kw ... k-saganem/

@simko
ano MSR ma 300km ale kolko ma vyskovych metrov porovnani s trasou v Bergene?...no a este je tu aj faktor terminu...kazdy kto xce uspiet na San Reme tam ide viacmenej v plnej sile lebo ma dostatok casu sa nanho pripravit...teraz ale aj najvacsi borci mozu mat vybite baterky napriek tomu ze pripravu smerovali na tento termin...telo moze proste na takej trase vypnut skor ako by to bolo na tej istej dajme tomu v aprili
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 14. Sep 2017 21:14:22

@majo
musim priznat ze tymi vyskovymi metrami si nie som isty:) myslel som si ze podobne ako Bergen cize 3000 ale to si asi mylim z cias ked bola Le Manie sucastou. momentalne je to asi 1900m. takze ano porovnat sa to velmi neda. avsak plati tvrdenie, ze samotna dlzka preteku az tak spurterom nohy neoslabuje. ide teda o ten profil.
inak ked som pozeral supisky narodnych timov tak iba dve krajiny mi vychadzaju tak, ze by mohli mat zaujem na spurte 20-30 clennej skupiny a mozno v tom duchu aj budu jazdit. a to je Australia a Nemecko. ostatne krajiny maju ovela viac kariet ktorými mozu hrat. samozrejme ide iba o timy s 9 clennym zastupenim.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pia 15. Sep 2017 18:22:47

Peter nejde tímovú časovku.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 15. Sep 2017 19:48:14

elviska píše:Peter nejde tímovú časovku.


to je len dobre
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pia 15. Sep 2017 21:59:19

majo píše:
elviska píše:Peter nejde tímovú časovku.


to je len dobre

No na jednej norskej stránke píšu, že Peter je chorý.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 15. Sep 2017 22:26:39

elviska píše:
majo píše:
elviska píše:Peter nejde tímovú časovku.


to je len dobre

No na jednej norskej stránke píšu, že Peter je chorý.


ups tak to dobre nieje :cry:
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pia 15. Sep 2017 23:17:00

@majo
Alebo bol chorý po Kanade, dajak cudne mi to prelozilo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 16. Sep 2017 10:05:09

Bora uviedla ze nejde casovku lebo sa chce plne koncentrovat na treti titul. Nic o chorobe tam nebolo.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 16. Sep 2017 10:07:49

Focus-Shimano píše:Bora uviedla ze nejde casovku lebo sa chce plne koncentrovat na treti titul. Nic o chorobe tam nebolo.


focus-kamarat ty zijes? to som vazne rad ;)
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Sob 16. Sep 2017 11:21:38

Focus-Shimano píše:Bora uviedla ze nejde casovku lebo sa chce plne koncentrovat na treti titul. Nic o chorobe tam nebolo.

Hej, viem že Bora nespomínala chorobu, ale daktoré norske media hej. Ale médiam, sa nie vždy dá verit.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 16. Sep 2017 12:39:58

elviska píše:
Focus-Shimano píše:Bora uviedla ze nejde casovku lebo sa chce plne koncentrovat na treti titul. Nic o chorobe tam nebolo.

Hej, viem že Bora nespomínala chorobu, ale daktoré norske media hej. Ale médiam, sa nie vždy dá verit.


Focus-Shimano, elviska, nedumajte tu nad hlúposťami, či je Sagan chorý alebo nie... Lebo to na neho naozaj privoláte... Poďte si radšej s nami zatipovať do témy: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie ;) ;) ;) To je len moja pozvánka, aby ste sa trošku odreagovali ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Sob 16. Sep 2017 13:00:53

Za Slušný Svet píše:
elviska píše:
Focus-Shimano píše:Bora uviedla ze nejde casovku lebo sa chce plne koncentrovat na treti titul. Nic o chorobe tam nebolo.

Hej, viem že Bora nespomínala chorobu, ale daktoré norske media hej. Ale médiam, sa nie vždy dá verit.


Focus-Shimano, elviska, nedumajte tu nad hlúposťami, či je Sagan chorý alebo nie... Lebo to na neho naozaj privoláte... Poďte si radšej s nami zatipovať do témy: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie ;) ;) ;) To je len moja pozvánka, aby ste sa trošku odreagovali ;)

Ja som len o tom čítala včera. To skôr podaktore médiá privolaju a nie ja s Focusom. . Ja nie som na tipovanie. Jedine si zatipujem, len tak sám pre seba.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Sob 16. Sep 2017 14:48:28

No podla mna nieco na tom moze byt. Vynechanie timovej casovky z hladiska cestnych pretekov vyznam velmi nema. Je to 7 dni takze to by mu sily neubralo. Mozno prave naopak kedze Peto mal za posledny mesiac iba 2 pretekove dni by mu to ako trening mohlo pomoct. Tak dufajme ze mu ta choroba,ak bola po montreale, velmi nenaburala pripravu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Sob 16. Sep 2017 17:11:39

chory ci nechory to su len take medialne hry pretoze ide o vela v stavke je treti titul po sebe a takych moznosti vela nie , jasne ze fyzicky by mu ttt na 42 km 7 dni pred elite neublizilo ale je riziko padu a zranenia hlavne pri ttt vysoke nehovoriac ak nahodou zaprsi takze netreba nic riskovat ak by siel peter nesiel by barta a barta je myslim rovnocenna nahrada za peta v ttt minimalne , som zvedavy na taktiky velkych teamov belgania urcite sa budu snazit urobit velmi tazke pretekyak budu vsadzat na awermetov spurt poliaci pojdu na kwiatka a ten musi zautocit ak chce mat sancu australcania to budu kontrolovat pre mathewsa no taliani ci anglicania pojdu do unikov si myslim. emaju tam nikoho na spurt idealne by bolo aby sli dopredu nejaki noname a dobre by bolo aj keby tybor alebo canecky sli do uniku nasi by sa mohli starat len o vodu tym padom
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Sob 16. Sep 2017 18:38:25

@ "motyliLET"
Práveže naši nech nechodia do úniku, minimálne dvaja nech sa starajú o občerstvenie (napr. Baška a Kolář), Tybor a Čanecký nech sa čo najdlhšie motkajú vpredu (aspoň do 3 kola pred koncom) a potom Juro aspoň do začiatku Salmon Hillu - ostatné je už na Petrovi. :) Aj tak nikto z našich nebude v čele pelotónu, tam budú Nóri (pre Kristoffa), Austrálčania (pre Matthewsa), Briti (pre Swifta), Taliani (pre Trentina) a možno aj Belgičania (keďže budú hrať s viacerými kartami). Jednoducho povedané - každý Slovák v pelotóne je plusom pre Petrov relatívny komfort, únik aj tak padne 3 kolá pred cieľom.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Sob 16. Sep 2017 19:02:26

Nechápem, prečo by si mali vymýšľať hlúposti s chorobou, so zvýšenými teplotami a bolesťou hrdla, keby nechcel ísť TTT tak by jednoducho nešiel. Smerom k MS sú zdravotné problémy komplikáciou, každý vynechaný deň je problém najmä vzhľadom k tomu koľko Peter tento rok najazdil. Celkom tomu nerozumiem, dostáva sa do najlepšieho veku a stále je unavený a to má najazdených 60 pretekových dní. Som zvedavý, či tato zvláštna sezóna bez GT nepoznačí aj budúcu sezónu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Vercingetorix » Sob 16. Sep 2017 19:37:28

zakliata.panna píše:Aj tak nikto z našich nebude v čele pelotónu, tam budú Nóri (pre Kristoffa), Austrálčania (pre Matthewsa), Briti (pre Swifta), Taliani (pre Trentina) a možno aj Belgičania (keďže budú hrať s viacerými kartami). Jednoducho povedané - každý Slovák v pelotóne je plusom pre Petrov relatívny komfort, únik aj tak padne 3 kolá pred cieľom.


Tak trochu mám pocit, aby to celé nedopadlo ako Olympiáda v Londýne. Všetci mali strach z Cavendisha. Nakoniec bol veľký únik druhého sledu, ktorý sa nestiahol. Teraz to bude strach zo Sagana, prípadne z Matthewsa. Belgičania majú kopec kariet - môžu do každého úniku niekoho šupnúť - kto má peknú šancu na dúhu. Tento veľký únik nemusí byť hneď od štartu - môže vzniknúť aj na okruhu.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Acalyn a 72 hostia