Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Evenepoel

Poslaťod Phobos » Sob 31. Aug 2019 14:57:27

Včera v Nemecku ďalšia show od Evenepoela. 90-kilometrový sólo únik, Bora a UAE po sebe počas stíhačky bezradne pozerali, pridal sa Bahrajn a doraziť to musel sám Thomas. Kvalitný tréning na MS.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 01. Sep 2019 20:42:47

Tazko uverit ze Sep Vanmarcke vyhral svoj prvy world tour pretek. Sice vyhral aj Omloop ale to este nebol vtedy WT. Uz si zasluzil nejake vacsie vitazstvo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 13. Sep 2019 22:18:10

tak toto snad nie...ak by vyhral ktokolvek z tej stvorice so saganom tak ma to netrapi ale ze takto vyhral prave blink tak to ma fakt nasralo...sorry za vyraz ake nenasiel som vhodny ekvivalent
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 13. Sep 2019 22:22:19

majo píše:tak toto snad nie...ak by vyhral ktokolvek z tej stvorice so saganom tak ma to netrapi ale ze takto vyhral prave blink tak to ma fakt nasralo...sorry za vyraz ake nenasiel som vhodny ekvivalent

som natom podobne:) nuz ale ta celna skupina velmi nespolupracovala. myslim si ze ak by Julian nenastupil tak Peto by vyhral. oproti Matthewsovi minul v poslednych km omnoho viacej sil.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 13. Sep 2019 22:32:38

Tiez mam podobne pocity. :D Ale tak aspon forma je dobra. Alaphillipa si doskocil s prehladom. Slubny signal k MS.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod vladiminator » Pia 13. Sep 2019 22:33:53

Peto dnes celkom pekne a s prislubom na zvyšok septembra. ..
Julianovi palec hore za aktivitu.
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Sob 14. Sep 2019 2:22:55

Peto je kua silny on mohol ist aj sam ale juliana by netrhol tak si chhcel pockat skoda zvysok nechcel ist ani gva tesim sa na ms tam nieco uvidime citim to
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 14. Sep 2019 10:54:55

Ja si na teórie ako na tom Peter je počkám do nedele, predsa len, Montreal je ťažší, Quebec ukázal, že by to mohlo byť smerom k MS dobré, ale napríklad aj na Primavere si v závere Peter doskočil úniky, ale formu nemal dobrú, ako sa ukázalo neskôr.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 14. Sep 2019 11:27:05

ifčopifčo píše:Ja si na teórie ako na tom Peter je počkám do nedele, predsa len, Montreal je ťažší, Quebec ukázal, že by to mohlo byť smerom k MS dobré, ale napríklad aj na Primavere si v závere Peter doskočil úniky, ale formu nemal dobrú, ako sa ukázalo neskôr.

ano Montreal ukaze viacej. Clovek by ani neveril ze sa nastupa 4700 metrov. Ak by Peto nepodal extra vykon tak podla mna to nemusi este nic znamenat. Na druhej strane ak bude silny tak potom do MS uz urcite o tu formu nepride. Ak by sa Montreal jazdil naozaj tvrdo tak tieto preteky maju potencial byt omnoho tazsie ako Yorkshire. Takze ak aj bude Peto uvareny v poslednom kole oproti niektorym lepsim vrcharom tak to nemusi vela znamenat pre Yorkshire. Nieco mi hovori ze tohtorocny Montreal bude velmi tazky a bude jazdeny velmi aktivne. Alaphilippe uz nie je zavisly od vysledkov v tejto sezone a teda moze atakovat hocikedy aj keby to malo znamenat ze kvoli tomu pride o podium. Napriklad ako tomu bolo vcera. Pozitivne bolo ze Peto tam dokazal tie ataky pokryt a este aj z tej skupiny skoncil najlepsie. To znamena ze rychlo zregeneroval na zaverecny sprint. Cize ten rezervoar by mal byt dobry. Chcel by som vidiet aky by bol Matthewsov sprint ak by bol sucastou tej celnej skupiny ale to sa nedozvieme...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 14. Sep 2019 12:21:24

@ ifco
Mas pravdu. Quebec je vseobecne posledne roky dost nudna zalezitost. Neviem ci je to moj spomienkovy optimizmus ale tieto preteky v zaciatkoch boli omnoho viac selektivne. Teraz mi to pride ako taka zvlnenejsia sprinterska etapa. Montreal zvykne byt v tomto lepsi aj ked aj tam tusim vyhral Bling vlani v okresanom pelotone ak si dobre spominam. Tieto preteky by urcite nemali byt za 500 bodov. Maximalne styristo ako Valonsky sip alebo E3. Neviem cim si zasluzili mat tolko bodov ako monumenty alebo dlhorocne klasiky ako Amstel alebo Gent Wevelgem.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 15. Sep 2019 22:32:04

Quebec a Montreal preteky prisaviek a parazitov len sa prisat a cakat mozno to niekto zlepi a zaspurtovat :) zle sa nato pozeralo :) ti ktori naozaj chceli vysli naprazdno
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 15. Sep 2019 22:37:10

motyliLET píše:Quebec a Montreal preteky prisaviek a parazitov len sa prisat a cakat mozno to niekto zlepi a zaspurtovat :) zle sa nato pozeralo :) ti ktori naozaj chceli vysli naprazdno

ja by som sa na Gregovom mieste citil celkom trapne. nezdalo sa mi ze by sa tam posledných 5 km prestriedal co i len raz na cele stihania. raz darmo ked Peto hovori ze on rozhodne tak niekedy to naozaj plati. dnes sa rozhodol ze nenecha vyhrat Alaphilippa a tak sa aj stalo. bez jeho pricinenia by ich nedostihli.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 15. Sep 2019 23:05:42

Ach nahnevany som. Keby Peter nestriedal tak by to asi dopadlo ako obvykle a sice by isli o tretie miesto. Ani jeden z tych 15 co tam boli nemal gule na to so Saganom sa riadne prestriedat. Je to frustrujuce. Uz niekolko rokov nevie na klasikach najst poriadneho partaka do uniku. Nie vzdy plati ze Greg moze Saganovi podakovat za vitazstvo ale dnes by bez neho bol maximalne treti. 18.miesto pre Sagana v kontexte priebehu vyznie velmi nefer.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 15. Sep 2019 23:19:34

@Keram
jasne je to neferove ale bola to Petova volba. jednoznacne vedel ze je to samovrazedna misia. ako hovorieva Lefevere. ak nevyhrame tak Sagan prehra. a dnes Peto isiel v tomto duchu posledne kilometre. ak nemam vyhrat ja tak DQS tiez nie. a to sa aj stalo. skoda ze to vitazstvo pripadlo Gregovi az tak ho nemusim posledne roky.
ale najdime aj pozitiva. Peto tam bol a Matthews nie. 4700 nastupanych metrov. to je dobry vykon nie? Petova vrcharska forma je vyborna, snad to nezakriknem. a to bude mat Yorkshire asi o 1000 nastupanych metrov menej. podla mna Montreal ponal aj ako trening, trochu sa otestovat...
po kariere takého cyklistu akym je Peto sa nikto nebude pozerat ze kolko triumfov mal v Quebecu a Montreale. ano su to pekne jesenne mestske klasiky ale okrem toho ze maju poriadny pridel UCI bodov tak z historického hladiska vela neznamenaju. to uz je hodnotnejsia Bretagne Classic ktoru tak Peto nema rad.
inak tim INEOS vôbec startoval na týchto kanadských klasikach? Kwiatkowski v Quebecu dostal 10 minut a v Montreale DNF. hmm to je zvlastna priprava na MS ale mozne je to cele premyslena taktika...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 16. Sep 2019 8:23:35

myslim ze peto je na MS pripraveny vyborne...to ze v uplnom zavere uz nebol nieje ziadna znamka slabosti...montreal je tazky sam o sebe plus a to co odpracoval v poslednych km ukazuje ze je na tom dobre...mozno sa tam odpalil ale mne sa pacilo ze znova ukazal chut vyhravat ze si veril a mozno sa ako napisal tusim simko aj xcel trosku otestovat...asi vyhodnotil ze ak xce vyhrat treba ist a nie cakat a tak siel no bohuzial nevyhral(podobne ako v oboch pripadoch aj julien) mo a ti co radsej viacej cakali nakoniec zozali uspechy...ale ok nech si maju svoje kanadake GPs lebo my si aj tak ideme pre DUHU :twisted: :twisted: :twisted:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod vladiminator » Pon 16. Sep 2019 15:34:58

Vzhľadom na to že Peter bol ešte 10.9. vo vysokých nadmorských výškach v Utahu, Park City (vid jeho twitter), a teda v Kanade nemal mať ani zďaleka vrcholnú formu, tak je jeho vystúpenie OK.
Forma by gradovať v pravý čas koncom septembra... Dovtedy je potrebné aby zostal v pohode a zdravý. Ak sa následne pridá aj potrebné šťastie tak by to na MS mohlo dopadnúť veľmi dobre...
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 02. Okt 2019 6:47:59

videli ste zostavu bory na zajtrajsiu nemecku jednorazovku? pre mna jednoznacny lider by mal byt Duri :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Okt 2019 20:26:04

majo píše:videli ste zostavu bory na zajtrajsiu nemecku jednorazovku? pre mna jednoznacny lider by mal byt Duri :D :D :D


Juraj bude odvádzať svoju tradičnú dobrú robotu pri kontrole úniku aby v závere vyhral Pascal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 02. Okt 2019 21:13:40

ifčopifčo píše:
majo píše:videli ste zostavu bory na zajtrajsiu nemecku jednorazovku? pre mna jednoznacny lider by mal byt Duri :D :D :D


Juraj bude odvádzať svoju tradičnú dobrú robotu pri kontrole úniku aby v závere vyhral Pascal.


to fakt? :roll: :roll:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 10. Okt 2019 8:38:12

len druhykrat v kariere budem mat moznost naplno sledovat lombardiu a nenormalne sa na to tesim...favoriti su jasny ale ja budem zas raz fandit hlavne srdcom...vyhru zelam woodsovy a drzat palce budem borakom no tajne dufam ze svoju sancu dostane aj diego rosa ktory tu svojho casu pre nibaliho predviedol pre mna jeden z naj domestikovskych vykonov na ktory nikdy nezabudnem...bohuzial v ineose trocha zakapal a tak dufam ze teraz doma by mohol prist jeho den
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia

cron