Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 12. Okt 2019 17:40:22

krasna cyklistika lombardia nesklamala...monument ako ma byt...a aj ked nezvitazil nikto z mojich oblubencov tak som celkom spokojny...baukemu to zelam
btw behom tohto roku som parkrat zasol nad roglicom aky je skvely a ze nema slabinu ale uz az tak nezasnem...stale je skvely stale nema slabinu ale coraz viac sa mi prestava pacit jeho styl pretekania...potiahnut navyse sa mu absolutne nexce to sa radsej znici nastupom...skoda
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Sob 12. Okt 2019 21:45:08

majo píše:krasna cyklistika lombardia nesklamala...monument ako ma byt...a aj ked nezvitazil nikto z mojich oblubencov tak som celkom spokojny...baukemu to zelam
btw behom tohto roku som parkrat zasol nad roglicom aky je skvely a ze nema slabinu ale uz az tak nezasnem...stale je skvely stale nema slabinu ale coraz viac sa mi prestava pacit jeho styl pretekania...potiahnut navyse sa mu absolutne nexce to sa radsej znici nastupom...skoda


Si voci nemu velmi nespravodlivy. Od momentu ked necelych 20 km pred cielom, zautocil Molema az po 10 km pred cielom som nevidel nikoho odtiahnut to co Roglica. Fuglsang tam mal sice naznaky, ale bolo to iba na chvilu, inak nikto.
10 km pred cielom ked uz Roglic zvesil nohy a tym sa skupina zastavila este aj komentator na Eurosporte povedal "Roglic tam nikomu vola robit nebude" :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 12. Okt 2019 21:59:56

@zutu komentator na eurosporte povedal 6km pred vrcholom ze cavagna si ide po vitazstvo na tomto kopci a bolo zo pekne daleko od pravdy a reality

to co som napisal na roglica je len moj nazor a nikomu ho nevnucujem a napisal som to ze podobne spravanie som si unho vsimol uz viackrat to ale nemeninnic na tom ze stale ho povazujem za uzasneho cyklistu
vola nerobil ale ani nevyhral...v tom momente ako zacal spekulovat im mollema usiel o asi rozhodujucich cca 20 sekund...bol to ale nadherny pretek a presne takto nejako by podla mna mali vyzerat klasiky
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod mortirolo08 » Ned 13. Okt 2019 11:29:42

@majo ked mas tazke srdce na Roglica ze nespolupracoval tak povec co si myslis o Valverdem :lol: Roglic v tej skupine makal suverejne najviac...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pikovit » Ned 13. Okt 2019 14:10:27

presne tak, roglic tam makal najviac a jediny mal zaujem spolupracovat
Pikovit
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned 17. Sep 2017 13:17:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 13. Okt 2019 16:50:28

@mortiloro08
nemozem napisat co si myslim o valverdem lebo lukas s programatormi bu museli najst sposob ako vypipat slova verejne nezverejnitelne :D :D roglic sa asi citil ako sagan ked tiez v skupine s nim nikto nexce tahat ale mal by si uvedomit ze ked peto prestal v takych situaciach makat tak aj prestal vyhravat...bohuzial
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Okt 2019 17:56:40

majo píše:@mortiloro08
nemozem napisat co si myslim o valverdem lebo lukas s programatormi bu museli najst sposob ako vypipat slova verejne nezverejnitelne :D :D roglic sa asi citil ako sagan ked tiez v skupine s nim nikto nexce tahat ale mal by si uvedomit ze ked peto prestal v takych situaciach makat tak aj prestal vyhravat...bohuzial


Je nezmyselné aby jeden cyklista makal a na svojom chrbte priviezol cyklistov na čelo. Kedy Sagan vyhrával tak, že všetko odmakal? Nebolo to tak, že keď výrazne odpracoval viac ako súperi tak ho potom v závere porazili? Ako Avermaet, keď po Omloope povedal, že nevyhral najsilnejší ale najchytrejší. Peto prestal v takých situáciách makať aby nerobil zo seba somára. Keď s ním niekto spolupracuje, tak maká. Pripomeň, kedy Sagan vyhral tak, že väčšinu odpracoval on, nejako si nespomínam. Zvláštne, že nespoluprácu vyčítaš práve Rogličovi, ktorý ako jeden z mála o spoluprácu záujem a mal a sám reagoval na viaceré útoky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 13. Okt 2019 19:31:13

nebavme sa o menach lebo vtedy casto nastupuju emocie sympatie alebo nesympatie ale zoberme si to vseobecne...ked pretekar dobehne veduceho pretekara tak ma sancu vyhrat aj ked pri dobehovani moze stratit potrebne sily...ale ak ho nedobehne lebo sa mu pri tom lepia na rit iny tak vyhrat nemoze a co sa rata v sporte(v cyklistike hlavne)? vitazstvo a nic ine...sponzorov teamu urcite nezaujima vi zo seva robis vola alebo nie...spartakus a tommeke svojho casu boli na tom takisto rovnako ako vsetci hlavny favoriti...vzdy sa najdu cyklisti ktory to xcu nechat na hlavnych favoritoch a budu ako by povedal focus wheelsuckerovat ale sorry ja fakt nechapem ako si moze ktokolvek pustit moznu vyhru na monumente len preto ze su okolo neho jazdci ako valverde?ak na to nema ok ale ak citi ze v danom preteku ma sancu vyhrat tak je to pre mna fakt nepochopitelne
@ifco tych prikladov je azaz ale bohuzial zaroven je tu kopa petovych druhych miest kedy prave kvoli tomu nedokazal vyhrat ale ak by nemakal tak by ani tie druhe miesta casto neboli lebo by sa do boja o to prve nezapojil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Okt 2019 14:20:06

majo píše:nebavme sa o menach lebo vtedy casto nastupuju emocie sympatie alebo nesympatie ale zoberme si to vseobecne...ked pretekar dobehne veduceho pretekara tak ma sancu vyhrat aj ked pri dobehovani moze stratit potrebne sily...ale ak ho nedobehne lebo sa mu pri tom lepia na rit iny tak vyhrat nemoze a co sa rata v sporte(v cyklistike hlavne)? vitazstvo a nic ine...sponzorov teamu urcite nezaujima vi zo seva robis vola alebo nie...spartakus a tommeke svojho casu boli na tom takisto rovnako ako vsetci hlavny favoriti...vzdy sa najdu cyklisti ktory to xcu nechat na hlavnych favoritoch a budu ako by povedal focus wheelsuckerovat ale sorry ja fakt nechapem ako si moze ktokolvek pustit moznu vyhru na monumente len preto ze su okolo neho jazdci ako valverde?ak na to nema ok ale ak citi ze v danom preteku ma sancu vyhrat tak je to pre mna fakt nepochopitelne
@ifco tych prikladov je azaz ale bohuzial zaroven je tu kopa petovych druhych miest kedy prave kvoli tomu nedokazal vyhrat ale ak by nemakal tak by ani tie druhe miesta casto neboli lebo by sa do boja o to prve nezapojil


Lenže Roglič nič nepustil, v tom je ten problém. Pozrel som si posledných 30 km ešte raz a Roglič bol jasne najaktívnejší v hasení nástupov, bol skoro stále v popredí, bol to on kto naháňal Latoura aj počas zjazdu z Civiglia (s Fuglsangom), keď po zjazde prišli na rovinu a odstúpil z čela celá skupina sa zastavila, nikto nechcel ísť dopredu takže bolo jasné, že žiadna spolupráca fungovať nebude a tak potom spravil Roglič jediné čo mohol a skúsil to sám. Čo mal teda podľa teba robiť? Ťahať na tej rovine pod San Fermo skupinu sám, potom im zdrhnúť a vyhrať?
No daj nejaký príklady kedy Sagan makal výrazne viac ako ostatní a vyhral ;) Ja si totiž pamätám práve tie jeho druhé miesta a o tie asi už Peter nestojí, najmä keď potom víťazi filozofujú akí sú šikovní a ako to na Sagana vedia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod sportovec » Pon 14. Okt 2019 15:11:50

ifčopifčo píše:No daj nejaký príklady kedy Sagan makal výrazne viac ako ostatní a vyhral ;) Ja si totiž pamätám práve tie jeho druhé miesta a o tie asi už Peter nestojí, najmä keď potom víťazi filozofujú akí sú šikovní a ako to na Sagana vedia.

Pravda :D

majo píše:nemozem napisat co si myslim o valverdem lebo lukas s programatormi bu museli najst sposob ako vypipat slova verejne nezverejnitelne

Na Valverdeho treba nazerať ako na veľmi odolného šprintéra, čo sa skrýva v okresanom balíku a čaká na cieľový šprint. Veď za istých okolností porazil aj slávneho Zabela, keď bol ešte mladší ... pri ňom sa treba čudovať keď ťahá špicu. Veď napríklad od Kittela (česť jeho pamiatke) nikto nečakal, že vystrčí nos skôr ako posledných 500 m. A okrem toho je Valverde už starší pán, tak ak by míňal ďalšiu energiu, tak by možno dopadol ešte horšie.

Ale tak o tom je celá cyklistika - o stratégii a o prísavkách. Mollema to zvládol na jednotku, pekne odišiel a spolupráca za ním ideálne pre neho škrípala. Toto je umenie, že kedy už odísť.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 14. Okt 2019 20:03:06

@ifco
na taketo statistiky ze kto kde kedy ste tu odbornici vy ja si to do takych detajlov nepamatam ale v tych uspesnejsich sezonach hlavne na jar nemal problem zamakat a potom vyhral z okresanej skupiny alebo aj take vitazne ronde tam tiez zbytocne nespekuloval neobzeral sa a necakal ze kwiato ci sep s nim striedat proste siel a vyhral...viem ze teraz mi tu budes tvrdit ze to bolo nieco uplne ine ale uz som si zvykol ze kto nesuhlasi s tebou ten nemoze mat pravdu

suhlasim ale ze bol som trosku nefer teraz k roglicovy...tiez som si to este raz pustil a uznavam ze mal najvacsiu snahu molemu dobehnut a ostatny zvacsa spoloehali nanho...no nebol to ale prvy pripad ked zacal aj on spekulovat a preto som trosku neferovo voci nemu zareagoval

povedzte mi len jedno ked uz sa tak zastavate toho "nerobenia zo seba vola" ze ako si teda predatavujetw pretekanie?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Okt 2019 21:19:10

@majo - si zbytočne osobný, nechajme to tak ...
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 30. Okt 2019 7:02:27

https://www.cyclingnews.com/news/tour-o ... -for-2020/

pre mna dost prekvapujuca info. myslite ze Peto mal echo v predstihu a teda sa mu lahsie rozhodlo pre Giro? vieme ze na ToC to mal rad, aj kvôli vysokohorskej priprave, ale rovnako radi ho tam videli aj Specialized.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Califoronia

Poslaťod sportovec » Str 30. Okt 2019 14:00:01

simko píše:https://www.cyclingnews.com/news/tour-of-california-put-on-hiatus-for-2020/
pre mna dost prekvapujuca info. myslite ze Peto mal echo v predstihu a teda sa mu lahsie rozhodlo pre Giro? vieme ze na ToC to mal rad, aj kvôli vysokohorskej priprave, ale rovnako radi ho tam videli aj Specialized.

Specialized ako domáci o tom museli na 100% vedieť.
Sagan určite o tom vedel skôr. Aspoň sa mu ľahšie rozhodlo pre Giro, tak ako píšeš ;)
Čítal som, že tento pretek zabil najmä nejaký zákon o rovnakých platbách pre mužské i ženské tímy.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod mortirolo08 » Str 30. Okt 2019 14:54:08

@sportovec: Ak je to pravda tak to je fakt zle. Toto "zrovnopravnovanie" je fakt cele zle a vobec to neodzrkadluje sportovu stranku. Najviac ma to stve asi pri tenise, kde price money su rovnake, ale kto je zvedavy na uvrieskane zenske GS finale co trva hodinu a kto na 5h maraton Rafu a Novaka...
Nemam ziaden problem s tym aby mali zeny rovnako ako aj muzi, hoci aj viac je mi to jedno a plati to prehocijake odvetie. Ale nech je to odrazom realnej hodnoty a nie umelo vytvorene.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 13. Dec 2019 18:28:35

zaujimava info z belgicka...orgabizatori Kuurne-Brusel-Kuurne sa rozhodli vyrazne pozmenit trasu teda hlavne jej druhu polovicu aby to uz nebola sprinterska jednorazovka aj ked stale vraj bude moct vyhrat aj spronter len sa bude musiet obela viacej narobit aby sa dostal do finale s klasikarmi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod slovakpro » Pon 20. Jan 2020 23:04:14

Niekto live stream na TdU. Vďaka :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 21. Jan 2020 9:39:38

waau skvele 3. miesto pre erika...velmi sa tesim a gratulujem mu...dufam ze ho to spravne nakopne do dalsieho treningu a ze mu team da este dostatok sanci
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 21. Jan 2020 11:31:17

Erik vyborne zacal. na takto obsadených pretekoch to vidim maximalne na atakovanie toho tretieho miesta ale na nejakých iných pretekoch s mensou konkurenciou by to mohlo Erikovi vyjst aj na nejake vitazstvo:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 29. Jan 2020 10:18:29

AVE Remco...ten chalan je neskutocna lokomotiva...tesim sa na to co vsetko by mohol dosiahnut vo svojej kariere ak takto pojde dalej
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia