Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 22. Feb 2017 12:58:51

Pri omloope a Kuurne sa aj tak najlepsie pocuva flamstina zo sporza :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 22. Feb 2017 13:24:28

Focus-Shimano píše:Pri omloope a Kuurne sa aj tak najlepsie pocuva flamstina zo sporza :D


Nech brblú trebárs aj v svahilčine, len nech je solídne rozlíšenie a stabilný prenos ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 22. Feb 2017 14:13:49

Eurosport tuším dáva Omloop, ale zo záznamu, teda český Eurosport o 20:00. Dúfam že E3, G-W, Tour of Flanders , P-R, budú dávať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Str 22. Feb 2017 15:54:49

ifčopifčo píše:Nech brblú trebárs aj v svahilčine, len nech je solídne rozlíšenie a stabilný prenos ;)

:lol:

elviska píše:Eurosport tuším dáva Omloop, ale zo záznamu, teda český Eurosport o 20:00. Dúfam že E3, G-W, Tour of Flanders , P-R, budú dávať.


http://cz.eurosportplayer.com/cyklistik ... vent.shtml
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 22. Feb 2017 16:03:21

eres píše:
ifčopifčo píše:Nech brblú trebárs aj v svahilčine, len nech je solídne rozlíšenie a stabilný prenos ;)

:lol:

elviska píše:Eurosport tuším dáva Omloop, ale zo záznamu, teda český Eurosport o 20:00. Dúfam že E3, G-W, Tour of Flanders , P-R, budú dávať.


http://cz.eurosportplayer.com/cyklistik ... vent.shtml

V programe na sobotu je dajaký pretek z Belgicka, ale zo záznamu a mám taký pocit že to bude Omloop. http://www.eurosport.cz/#watch-schedule__wrapper
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 22. Feb 2017 16:18:27

Jasne ze je to omloop. Na druhy den davaju zo zaznamu aj kuurne. Tento rok budu vysielat aj dwars door vlaanderen,Wevelgem a dalsie flamske klasiky
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Str 22. Feb 2017 16:50:08

Nezúfajte nič, Dvojka RTVS odvysiela Omloop aj K-B-K naživo, pred pár hodinami sa dohodli priamo s Eurosportom. Bude u nás dnes článok, ale chcem tam napísať o všetkých prenosoch, ktoré vysielajú tento rok a šéf športu v RTVS mi zatiaľ nedvíha telefón. O jednej ďalšej klasike sa šušká, ale musí mi to potvrdiť, nechcem písať hlúposti.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 22. Feb 2017 17:06:51

lukas píše:Nezúfajte nič, Dvojka RTVS odvysiela Omloop aj K-B-K naživo, pred pár hodinami sa dohodli priamo s Eurosportom. Bude u nás dnes článok, ale chcem tam napísať o všetkých prenosoch, ktoré vysielajú tento rok a neviem sa šéf športu v RTVS mi zatiaľ nedvíha telefón. O jednej ďalšej klasike sa šušká, ale musí mi to potvrdiť, nechcem písať hlúposti.


Tak to je parada. Celkom prekvapenie pre mna, nebol by som si pomyslel ze RTVS bude takato akcna v suvislosti s tymto vikendom. A myslim si, ze sledovanost bude velmi slusna. Castejsie by sa mohli odhodlat k takymto krokom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 22. Feb 2017 17:53:13

Vau parada :) mna hlavne prekvapilo ze aj okolo flamska pojde na rtvs. Konecne nejake pozitiva.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Str 22. Feb 2017 23:49:33

lukas píše:Nezúfajte nič, Dvojka RTVS odvysiela Omloop aj K-B-K naživo, pred pár hodinami sa dohodli priamo s Eurosportom. Bude u nás dnes článok, ale chcem tam napísať o všetkých prenosoch, ktoré vysielajú tento rok a šéf športu v RTVS mi zatiaľ nedvíha telefón. O jednej ďalšej klasike sa šušká, ale musí mi to potvrdiť, nechcem písať hlúposti.

Tak to teda zíram! Je to super. Už som si myslel, že to budem vidieť len zo záznamu, lebo cez víkend som na chalupe a tam nemáme internet. Takéto prekvapenia by mohli byť častejšie. Už len aby prekvapil Michael Kolář.... Držím palce obom našim.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 23. Feb 2017 10:24:41

@lukas - si poslom dobrých správ, len tak ďalej :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Štv 23. Feb 2017 18:02:32

Zdravím Vás priatelia. Tak veľmi som očakával súboj medzi najrýchlejšími jazdcami v pelotóne, až som sa ho nedočkal.Je veľká škoda , že v záverečnej bráne posledného kilometra skončili svoje nádeje dvaja z najrýchlejších cyklistov , ktorý sa na pretekoch v Abú Zabí zúčastnili. Necelé 4 km pred métou spadol Pistolero a veľmi sympatická mi pripadla obetavosť celého tímu, ktorý reagoval na jeho pád a s pomocou 4 tímových kolegov sa dotiahol späť do pelotónu.Ten záverečný kilometer sa stal osudným pre Marcela Kittela a Caleba Ewana , s ktorými som počítal s umiestnením v prvej 5.Bol som hlavne zvedavý na Ewana , či mu tá dobrá forma vydržala z Austrálie. Bola by to najlepšia konfrontácia nastupujúcej šprintérskej generácie s tou špičkou ľadovca, ktorú predstavujú Cavendish, Greipel ,Kittel! Čakal som aj na rozhodnutie tímu BOH, koho dneska vyberú pre záverečný šprint. Tak v kútiku srdca som si želal a aby vybrali Erika Bašku, ktovie ako by to chlapcovi šlo?
No a v závere sa ešte vyjadrím k tej dobrej správe od Lukáša , že RTVS nám prinesie prime prenosy z belgických klasík.Tým pádom máme vystarané o prenos a nemusíme sa trápiť na niektorom live streame z horšou kvalitou obrazu a zvuku.Neviem prečo niektorý frflú nad moderovaním , veď aj tak každý z nás si názor na pretek vie vytvoriť sám. A ako písal priateľ" ifčopifčo" , tak väčšinou si moderátori pozvú aj hosťa na spolukoment a rád si vypočujem názory a postrehy na preteky aj od nich. Veď ako viete , tak človek sa učí po celý život a vždy sa dozvie niečo nové o tejto problematike. Už sa teším na víkendové súboje belgických klasík a verím, že súboje Petra a jeho tímu nás budú držať v napätí až do samého záveru. Pekný deň všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 23. Feb 2017 18:27:04

Pri tom pade v Dubai kotuc Marcela Kittela prerezel tretru jednemu z jazdcov timu SKY.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 23. Feb 2017 19:28:06

Focus-Shimano píše:Pri tom pade v Dubai kotuc Marcela Kittela prerezel tretru jednemu z jazdcov timu SKY.

Peter tiež trénuje na kotúčakoch, ale na pretekoch ich ešte nepoužil, tuším aj v Austrálii použival kotúčové brzdy počas tréningu, ale počas preteku nemal. https://www.facebook.com/PeterSagan/vid ... 356174467/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 23. Feb 2017 20:09:19

Focus-Shimano píše:Pri tom pade v Dubai kotuc Marcela Kittela prerezel tretru jednemu z jazdcov timu SKY.


Uff najskor som precital tepnu. Mraz mi prebehol po chrbte. Neviem co s tymi kotucmi. Vyzera ze je to pre peloton nebezpecne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 23. Feb 2017 20:16:58

Keram píše:
Focus-Shimano píše:Pri tom pade v Dubai kotuc Marcela Kittela prerezel tretru jednemu z jazdcov timu SKY.


Uff najskor som precital tepnu. Mraz mi prebehol po chrbte. Neviem co s tymi kotucmi. Vyzera ze je to pre peloton nebezpecne.

Ja si myslím že tie kotúče má svoje plusy aj minúsy. Je to nebezpečné pri páde, ale že vraj kotúčove brzdy lepšie brzdia ( najma ked je zlé počasie, keď je blato).
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Štv 23. Feb 2017 20:28:06

elviska píše:
Keram píše:
Focus-Shimano píše:Pri tom pade v Dubai kotuc Marcela Kittela prerezel tretru jednemu z jazdcov timu SKY.


Uff najskor som precital tepnu. Mraz mi prebehol po chrbte. Neviem co s tymi kotucmi. Vyzera ze je to pre peloton nebezpecne.

Ja si myslím že tie kotúče má svoje plusy aj minúsy. Je to nebezpečné pri páde, ale že vraj kotúčove brzdy lepšie brzdia ( najma ked je zlé počasie, keď je blato).

Tomu kúr, že brzdia lepšie, a oveľa lepšie. Jo,nemusíš ku každému svojmu názoru/komentu pridávať ako dôkaz ešte nejaký odkaz :D my ti všetci veríme ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 23. Feb 2017 20:40:07

@dexterko
Však ja viem že mi veríte, aj keď to nemusí byť pravda, nie všetko čo nájdem po internete musí byť aj pravdivé. Inak našla som niečo pre Vás. Čo hovoríte na túto fotku? https://twitter.com/NigelWynn/status/834816717750730752
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pia 24. Feb 2017 15:17:54

Zdravím Vás priatelia.Tak som sa dneska dočkal priameho súboja medzi šprintérskou špičkov. Tak , ako som včera spomenul, chýbali mi v závere dvaja z najlepších šprintérov skončiacich v páde. Dnes sa to konečne podarilo a títo dvaja cyklisti predviedli naplno svoje umenie. Caleb Ewan v závere doplatil na mladícku neskúsenosť a predčasne sa začal tešiť z víťazstva, Marcela Kittela vôbec neregistroval a v posledných metroch zvesil nohy, čo ho stálo víťazstvo v etape.K tým kotúčovým brzdám len toľko,že v pretekoch sú určite výhodnejšie, ale malo by sa to dotiahnuť aj v rámci bezpečnosti, aby sa predišlo zbytočným zraneniam.Tak už sa teším na zajtrajšie zápolenie a dúfam že nás to bude držať po celý čas v napätí.Pekný deň všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pia 24. Feb 2017 16:12:42

elviska píše:@dexterko
Však ja viem že mi veríte, aj keď to nemusí byť pravda, nie všetko čo nájdem po internete musí byť aj pravdivé. Inak našla som niečo pre Vás. Čo hovoríte na túto fotku? https://twitter.com/NigelWynn/status/834816717750730752

Zdravím Ťa"elviska".Pozrel som si ten materiál ,čo si sem zavesila a celkom ma to presvedčilo v názore, že tú tretru nerozrezali kotúčové brzdy Marcela Kittela. Stačí malé podozrenie a hneď sa rozbehne mašinéria negatívnych výrokov k tomuto problému. Doporučil by som aj ostatným , aby si pozreli tento materiál a určite to pozmení názor viacerých , ktorý sú zásadne proti používaniu kotúčových bŕzd počas pretekov.Často krát , bez patričných dôkazov ľudia berú viaceré výroky ako špekulácie zo strany prispievateľa a preto som rád , že svoje výroky vieš podložiť a neviem prečo to niekomu vadí(corpus delicti).Toto je môj názor, ak sa mýlim, tak ma opravte.Pekný deň.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia