Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 16. Jún 2019 22:34:27

Ked som videl ten profil bol som aj zvedavy co tam je za cudo na konci. Ak pojdu naozaj cez 90 stupnovu zakrutu tak by ich to malo efektivne spomalit aby sprinteri nevyuzili zostatkovu rychlost a mohol by mat Peter navrh. Uvidime.

Edit: Na CN citam ze tych 100 metrov su dokonca kocky :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 16. Jún 2019 22:50:09

sorry ludia ale ako mozete napisat ze ostatne teamy nemali zaujem stahovat...tak na co tam vobec startovali? ja byt sponzor akehokolvek teamu co nema zaujem stahovat tak takych pretekarov si rovno skrtam z vyplatnej pasky...nechcem nikoho tu urazat ale z takych postov je mi na grc...sorry
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Jún 2019 23:11:43

Veď majú pravdu . Napr. Taký Sunweb sa len zasival , Trentin tam mal tiež ešte cca dvoch kolegov a ti nepohli ani wattmetrom .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Jún 2019 9:12:04

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 17. Jún 2019 12:29:16

Taky dojazd moze byt len na TDS :) Dufam ze sa tam nepozabijaju pred tou zakrutou...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 17. Jún 2019 12:49:50

@majo
Teraz súhlasím s Focusom, Sunweb sa dost zašíval, a mali tam dost ludí. Netreba to brat ako kritiku, ale tak to vyzeralo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Jún 2019 13:28:14

Ja som si to pre istou pozrel ešte raz a záverečné kilometre ťahal práve Sunweb a CCC. Vy ste mali v TV iný obraz? :o
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 17. Jún 2019 13:32:48

Áno , v závere ťahali , ale čo robili kilometre pred tým ? Zašívali sa , tak ako je to pre Sunweb už zaužívané .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Jún 2019 13:44:28

Focus-Shimano píše:Áno , v závere ťahali , ale čo robili kilometre pred tým ? Zašívali sa , tak ako je to pre Sunweb už zaužívané .

Skúsme fakty. Najskôr ťahal Mitchelton pre Trentina, 9,8 -8, potom CCC a 7,3 km pred cieľom už bol na čele cyklista Sunwebu ktorý sa párkrát prestriedal s cyklistom z CCC. Kto sa zašíval, bol Konrád z Bory, toho som tam nevidel ani raz ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Pon 17. Jún 2019 14:18:37

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:Áno , v závere ťahali , ale čo robili kilometre pred tým ? Zašívali sa , tak ako je to pre Sunweb už zaužívané .

Skúsme fakty. Najskôr ťahal Mitchelton pre Trentina, 9,8 -8, potom CCC a 7,3 km pred cieľom už bol na čele cyklista Sunwebu ktorý sa párkrát prestriedal s cyklistom z CCC. Kto sa zašíval, bol Konrád z Bory, toho som tam nevidel ani raz ;)

Konrad je líder Bory tak nemal dôvod pracovať do vyčerpania aby potom na konci etapy riskoval stratu v GC. Sunweb tam mal 5 ludí a ťahal 1 tak asi tak.
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Jún 2019 14:36:44

Aha, takže Bora tam mala lídra a tak mali ostatné tímy zapojiť všetkých ktorí tam boli, aby to vyhral Peter Sagan :-) Mne je jasné, prečo Konrád neťahal, preto ten smajlík. Je celkom možné, že Sunweb až tak úplne nechcel doskočiť Sancheza, len nechceli aby sa dostal s náskokom do žltého, pretože cítia šancu dnes alebo zajtra sa Blingom do žltého dostať. Oni majú lepšie informácie ako my, možno bol Matthews unavený a vedel, že nemá na víťazstvo. Každopádne Bora nemôže očakávať, že ostatní budú robiť na Sagana, minimálne taký Posti tam včera mal byť. Koho tam mal Sunweb? Keldermanna ktorý ide na GC, Rocha, ktorý bude jeho hlavný pomocník, mladého Hirschiho, Matthewsa, ktorý mal šprintovať a Kamnu, ktorý makal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 17. Jún 2019 17:14:04

dobre...velmi dobre...vyborne Peto
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 17. Jún 2019 17:18:24

Dege sa nejak rozčuľuje v tých dojazdoch poslednú dobu . Asi makkne
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 17. Jún 2019 18:16:29

ifčopifčo píše:Ja som si to pre istou pozrel ešte raz a záverečné kilometre ťahal práve Sunweb a CCC. Vy ste mali v TV iný obraz? :o

Ano ťahal Sunweb,, ale boli tam 5 pretekári zo Sunwebu, len jeden ťahal. Preto mi to bolo čudné,, ale to bolo včera. Nechajme to tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 17. Jún 2019 19:04:36

To bolo velmi dominantne. Dege by ho dnes dal jedine ak by si pozical sprievodnu motorku :).
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 17. Jún 2019 22:12:44

Zdravím Vás priatelia, tak dneska to Petrovi nádherne všetko vyšlo. Tie príspevky pod úvodným článkom , teda podaktoré , tak to je každý veľký znalec cyklistiky. Pokiaľ sa Petrovi nedarí, tak ho všetci zatracujú a najradšej by ho zahrabali pod čiernu zem a keď víťazí ,tak hneď si nájdu dajakú príčinu len aby si mohli do neho kopnúť. Viď záver tej dnešnej etapy, neviem čo sa tzv. odborníkom nepáčilo na Petrovom počínaní pri špurte do cieľa.Veď je to šport rýchli,technicky náročný a pokiaľ chce v ňom niekto vynikať, tak nemôže ponúknutú šancu prejsť bez povšimnutia, ale snažiť sa pretaviť ju vo víťazstvo.
Dege by dneska nemal na víťazstvo, ani keby mu Peťo prepustil tú pozíciu späť,jednoznačne by ho Peter presypal spolu s Vivianim. Peter mal dneska ozaj drvivý nástup vo finiši a v tom poslednom kopčeku sa aj mne zdalo že tam nejak čudne preradil, až mu nadskočil bicykel. Priznám sa , že som mal obavy , či mu neodíde reťaz.Všetko ale dobre dopadlo a Peter sa stal lídrom v celkovom poradí a tiež v bodovacej súťaži. Pri dekorovaní víťaza som čakal , že dostane ten kravský zvonec, ale asi ho teraz nedostal, mal by z nich už peknú zbierku. Pekný večer Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 18. Jún 2019 18:51:50

musim si to este pozriet ale dnes asi Peto nemal uplne top den. Sam Viviani povedal ze po tom poslednom stupani mal dost unavene nohy cize Vivianiho sprint musel byt tymto poznaceny a napriek tomu vyhral pomerne presvedcivo. To ze Matthews sa pri takomto dojazde dotiahol a predbehol Peta tiez podporuje podla mna tento predpoklad. Je sice pravda ze Peto bol na vetre dlhsie ako Matthews ale nebol to dnes Petov sprint ako z druhej etapy, on v takýchto zaveroch zvykne Matthewsa porazit v 9 z 10 pripadov. samozrejme forma vyzera super to je len tak rozoberam detaily:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Uto 18. Jún 2019 19:56:35

simko píše:musim si to este pozriet ale dnes asi Peto nemal uplne top den. Sam Viviani povedal ze po tom poslednom stupani mal dost unavene nohy cize Vivianiho sprint musel byt tymto poznaceny a napriek tomu vyhral pomerne presvedcivo. To ze Matthews sa pri takomto dojazde dotiahol a predbehol Peta tiez podporuje podla mna tento predpoklad. Je sice pravda ze Peto bol na vetre dlhsie ako Matthews ale nebol to dnes Petov sprint ako z druhej etapy, on v takýchto zaveroch zvykne Matthewsa porazit v 9 z 10 pripadov. samozrejme forma vyzera super to je len tak rozoberam detaily:)

Keby nehodí bicykel o 10m skôr ako mal tak by ho matthews neporazil ale inak suhlasím, že to nebol jeho šprint z 2. Etapy. Mi príde, že tie etapy po výhre mu nejak nejdú (asi to včera prehnali)lebo aj minulý rok na tour v tretej etape nestíhal po výhre v druhej etape :D
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 19. Jún 2019 17:28:22

Krátka rekapitulácia prvých piatich etáp Švajčiarska 2019 s pohľadu Petra Sagana: 7. miesto; 2. miesto; 1. miesto; 3. miesto; 2. miesto ;)
Na toto sa dobre pozerá. Asi ani tí najodvážnejší z nás nepredpokladali takúto výkonnosť :) Mňa osobne veľmi potešila úvodná časovka a najmä obrovská túžba víťaziť, ktorá z Petra srší :) Pred TdF sú to skvelé správy!
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 19. Jún 2019 17:49:35

Troska mrzi ze nevybojoval aspon o jedno vitazstvo viac. Ale tak forma je dobra, jedno vitazstvo sa rata a aj bodovacka by mala vyjst ak sa neodhodla daky jazdec na uniky v kazdej etape pripadne ak daky vrchar nevyhra vsetko co zostava. Ako bonus tri etapy zlty dres. Prekvapil ma Viviani. Pred pretekmi som tipoval, ze stvrtu a piatu etapu neprelezie tak, aby bojoval o vitazstvo. Zda sa ze su ti sprinteri coraz odolnejsi. Ale celkovo na tie profily dost male selekcie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia