Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 11. Jún 2018 17:48:57

no Peta som dnes celkom spravne odhadol, ale ten atak nebol uplne "all in" a navyse tam prisiel o sily potrebne na vitazstvo. ten sprint bol celkom chaoticky, skoda ze aspon Gaviriu nedal. uz tam nebolo velmi miesto, tlacil sa tam aj Colbrelli
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 11. Jún 2018 17:50:31

Nevadí Sonny je sympaťák.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 11. Jún 2018 21:02:26

Najviac podla mna Saganovi "zavadzal" dnes v dojazde Albasini. Nebolo kade nevadi. Zajtra by to mohol byt tiez sprint okresanej skupiny. Ak Fernando zajtra vydrzi mam vazne obavy smerom k zelenemu dresu na TDF. Inak ten attack aj mne prisiel taky na 80%. Skusil ci sa k nemu niekto prida ale nevyslo. Podla mna velmi nechcel ist sam.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 11. Jún 2018 22:19:05

Roman Kreuziger predstavuje okruh na spoločných majstrovstvách
https://www.facebook.com/silnice2018/vi ... 703633181/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 11. Jún 2018 22:24:11

@Keram
primarnou pricinou toho prehrateho sprintu boli podla mna tie minute sily pri tom ataku. cize ani tak nie ten sprint samotny kedy Peto isiel najprv na Colbrelliho a potom chcel nasat Gaviriu no a potom sa tam vsetci tlacili v strede. ale ja som rad ze to skusil, aj ked bolo vidiet ze tam sa velmi selekcia neda urobit ten peloton bol stale velmi pocetny. mozno keby skutocne ide ten atak v style bud-alebo, mozno by sa odputal ale ci by vydrzal tie 4 km ktovie. ale toto nebol kopec podobny tomu na ktorom Peto v roku 2016 atakoval. ten mal 1,3km a 11,5% priemer. tam uz to vtedy neuvisel ani Matthews ale tam to bol od Peta skutocny atak, nie ako dnes.

Gaviria potvrdzuje tu odolnost ale k zelenemu dresu je este daleko. hlavnym predpokladom je prist do Pariza:) no a potom je velmi dolezite byt konzistentny pocas 3 tyzdnov co v tej top konkurencii na Tour nie je uplne jednoduche. Peto bude vzdy lepsi vrchar ako Gaviria, ale tie umiestnenia sprinterskych premii mu tusim velmi nepraju. aspon co som tak zbezne pozrel. bude to velmi zaujimave a tie body sa zrejme budu delit medzi mnohých. neverim tomu ze nejaky sprinter vyhra 5 etap. netreba zabudnut aj na Ewana, ten kludne moze prehovorit aj v nejakom spurte do kopca, ved si len spomenme na 5.etapu na Vuelte 2015. Gaviria mal podla mna dobru formu uz v Kalifornii takze je otazne ci to nahodou zle nenacasovali. uvidíme ten kopec v zajtrajsej etape, snad preukaze nejaku slabost:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 11. Jún 2018 23:14:32

myslim ze mathews musi uz poznat kazdu krivku petovho zadku lebo sa od neho takmer nepohne...ale aj tak mu to je prd platne :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Uto 12. Jún 2018 7:57:39

@Simko
Ja sa o zelený dres na TdF neobávam, nevravím, že vyhrá ľavou zadnou, ale mal by to dať. Čím dlhšie bude viac jazdcov v boji o dres, tým to bude zaujímavejšie a napínavejšie. Petrovou výhodou je, že on býva v rovinatých etapách pravidelne v prvej päťke (obrazne). Navyše je tu ideálna 5. etapa do Quimperu s menším cieľovým stúpaním; na druhý deň etapa na Mur de Bretagne, kde by to v závere Bora mohla zrežírovať tak, že odpára Gaviriu a Ewana; a potom očakávaná 9. etapa do Roubaix - tam by to mali klasikári ako Sagan, GvA, Vanmarcke, Boom roztrhať, šprintéri by nemali prehovoriť v závere etapy. Navyše v šprintérskych etapách isto nebude jeden víťaz, čiže body sa budú deliť.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 12. Jún 2018 22:54:47

bolo by naivne si mysliet ze zajtra Peto nie je uplne bez sance? :) nasiel som profil toho zaverecneho stupania, ale neviem nakolko je presny. tu na C-I v preview etapy je udavana dlzka 14,1 km ale na tom pripojenom profile sa udava 15,8 km. takze v skutocnosti je ciel asi o nieco skor co este trochu zmiernuje ten priemer. problémom by trochu mohli byt tie 4 km s konstatnym stupanim 7% . muselo by ale zahrat do karat viacero veci okrem iného aj to ze na tom HC kopci by sa neslo brutalne tempo.
Prílohy
leukerbad.png
leukerbad.png (25.51 KiB) Zobrazené 10194 krát
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Str 13. Jún 2018 7:31:44

@Simko
Máš tam dobrých vrchárov, ktorí kôli časovkám nemajú šancu na GC a budú chcieť aspoň etapu. Počítam že napríklad Movistar tam môžu mať ambície. Takže už na tom predposlednom stúpaní sa pôjde zostra. Bora to asi vyhodnotí, že bude lepšie ušetriť sily na 6. etapu, kde je tiež dosť stúpania, ale menej atraktívna etapa pre vrchárov a pre Peťa vhodné posledné 3km. Problém ale môže byť únik.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 13. Jún 2018 9:48:42

@Santini
vdaka za link. je to tam vsetko prehladne. Peto je tam teda spominany ako mozny adept ale ako sme aj tu zhodnotili tak ta kombinacia dvoch kopcov za sebou moze byt prenho prilis. ale bude zalezat od tempa. aj ten HC kopec (Montana) ma druhu polovicu velmi lahku. nie som si isty ci sa nejaki lahki vrchari k niecomu odhodlaju. skor to vidim na nejakého tempara alebo klasikara. mozno GVA sa k niecomu odhodla.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 13. Jún 2018 11:52:45

Sagan je prilis tazky podla mna. Matthews ma podla mna vacie sance ak vobec dnes. Co sa tyka vcerajska tak neviem co tam Peter predviedol za sprint ale aby ho predbehol Lampaert to sa mi nevidi. Bud zle nacasoval alebo sa na to vykaslal pred paskou. V kazdom pripade je to jedno kedze islo o druhe miesto. O prve by ten sprint vyzeral inak. Ze to vcera nevydrzal Gav mi vlialo trochu nadeje do zil ze predsa len nebude az tak podkurovat Petrovi na TDF v zelenej sutazi. Aj ked stale ho beriem ako najvaznejsieho kandidata proti Saganovi. Zvlast ak vyhra par rovinatych etap na ukor Cavendisha, Kittela alebo Greipela. Potom bude tazke ho bodovo dobiehat. Matthews to bude mat tazke proti Petrovi. Nie je jedine miesto kde by ho dokazal utrhnut a v rychlych sprintoch sa nedokaze tak dobre umiestnovat ako Peter tak tam proti nemu bude stracat body. Ostatni mimo Sagana, Gaviriu a Blinga podla mna nemaju narok.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 13. Jún 2018 12:10:39

@keram
Podla mňa Peter aj Matthews sú na tom skoro podobne. Čo sa týka dnešnej etapy. Nemýslim si, že je až taký ťažký. Aj keď uvidíme, ako to dopadne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 13. Jún 2018 12:13:09

@Keram
Peto zle nacasoval ten sprint. zacal podla mna uz na mete okolo 300m. jednoducho sa za nim Matthews a Lampaert pekne vyviezli. neviem ci si myslel ze Juul Jensen je este dostihnutelny ale bolo to velmi zle nacasovane. alebo si veril na dlhy spurt, neviem. kazdopadne ano presvedcili sme sa ze Gaviria je urcite odolnejsi ako Kittel, Greipel, Cavendish , Demare ale nie je odolny ako Sagan, Matthews, GVA, Colbrelli. ale zas o to je lepsi spurter na rovine takze urcite je hlavnym Petovym konkurentom. ale Tour bude dlha a body sa podla mna budu delit medzi mnohých. ja osobne si myslim ze Gaviria nenacasuje formu spravne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 13. Jún 2018 12:30:06

@elviska

Su. Momentalne je asi Peto o nieco lepsi sprinter a Michael o nieco lepsi "vrchar". Ale typovo su na tom velmi podobne. Je velka sanca ze Bling dokaze v suboji jeden na jedna Petra presprintovat ale co si tak vsimam tak v rovinatych sprintoch nema Bling tu pozicnu schopnost a nevie skoncit druhy treti ako to vie Peter. Tam bude podla mna na TDF najvacsi rozdiel.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 13. Jún 2018 13:29:15

@Keram
Ja na sto percent neviem povedať, je možno pravda, že Peter je lepší šprintér. Ale kopce vie tiež prejsť, keď ma na to nohy, formu. Ale každý deň je iný. Peter je flamsky klasikar, Matthews ardensky klasikar, tiež vie prekvapiť v kopcoch. Napr pred troma rokmi som neverila, že Peter vyhra celkovo Kaliforniu. Ale dnešná etapa skôr vyhovuje vrcharom. V Bore je Konrad, Muelberger, v Sunwebe ešte Kelderman. Keď som zle napísala priezviska, tak prepáčte.
@simko
Peter nieco včera spomenul v športových správach, že okolo 2km už vedel, že nebudú bojovať o víťazstvo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 13. Jún 2018 14:10:45

@elviska
tym padom je jasne ze Peto neodstartoval skor preto, ze si myslel ze moze dostihnut Jensena. ale nic to nemeni natom ze isiel prilis skoro:) mozno si len chcel skusit dlhy spurt ale kazdopadne Lampaert jednoznacne nie je prenho super do spurtu takze Peto urobil chybu. snad na TdF uz pojde na istotu lebo tam pojde o kazdy bod.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Uto 03. Júl 2018 12:29:31

Prehľad víťazov majstrákov.
Obrázok
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 03. Júl 2018 14:10:25

Parádna grafika :) Tento rok po grafickej stránke bodujete! Palec hore! :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 03. Júl 2018 22:22:49

Faktická pripomienka k pekne urobenému prehľadu, Daryl Impey je z tímu Mitchelton-Scott.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 255 hostia