Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 19. Apr 2024 10:45:44

https://twitter.com/willoo31/status/1780593118733103297
Skjelmoseho hypotermia na Valónskom šípe, takú som ešte nevidel, hoci jednu miernejšiu som zažil na vlastnej koži.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2428
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 11. Máj 2024 19:46:04

Príjemne ma dnes prekvapil Liška v Maďarsku, prišiel v čase víťaza aj keď viem, že to bolo poriadne natiahnuté.

Je mi záhadou, prečo na Slovensku nemáme ani jedného vrchára aspoň na úrovni kontinentálnej cyklistiky, prakticky od čias Petra Velitsa. Nebude niekde chyba v metodike ktorá sa u nás v príprave používa? Alebo sa skutočne neprihlasujú na cyklistiku chalani schopní stať sa aspoň priemernými vrchármi a aspoň na konti úrovni? Už roky vychádzajú z mládežníckych kategórií cyklisti ako cez kopirák, nie príliš rýchli aby mohli byť šprintérmi a zároveň neschopní byť aspoň priemernými vrchármi. Kubiš či Štoček sú ako keby ich jedna mater mala, sú to "klasikári", ale nesmú tam byť väčšie kopce alebo ani väčší počet menších, to už nestíhajú a zároveň ich šprint je priemerný. Preto je ich možnosť vyhrávať značne obmedzená a ide to iba z nejakého podareného úniku a šprintu menšej skupiny v nie príliš ťažkom profile. Čo si o tom myslíte?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2428
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 11. Máj 2024 19:54:06

ifčopifčo píše:Príjemne ma dnes prekvapil Liška v Maďarsku, prišiel v čase víťaza aj keď viem, že to bolo poriadne natiahnuté.

Je mi záhadou, prečo na Slovensku nemáme ani jedného vrchára aspoň na úrovni kontinentálnej cyklistiky, prakticky od čias Petra Velitsa. Nebude niekde chyba v metodike ktorá sa u nás v príprave používa? Alebo sa skutočne neprihlasujú na cyklistiku chalani schopní stať sa aspoň priemernými vrchármi a aspoň na konti úrovni? Už roky vychádzajú z mládežníckych kategórií cyklisti ako cez kopirák, nie príliš rýchli aby mohli byť šprintérmi a zároveň neschopní byť aspoň priemernými vrchármi. Kubiš či Štoček sú ako keby ich jedna mater mala, sú to "klasikári", ale nesmú tam byť väčšie kopce alebo ani väčší počet menších, to už nestíhajú a zároveň ich šprint je priemerný. Preto je ich možnosť vyhrávať značne obmedzená a ide to iba z nejakého podareného úniku a šprintu menšej skupiny v nie príliš ťažkom profile. Čo si o tom myslíte?


Popravde baví ma analyzovať našu novú generáciu bez Sagana a dovolím si oponovať. Kubiš a Štoček sú ozaj veľmi podobní, hoci tento rok má Lukáš tak skvelý šprint že už si dovolím dúfať aj vo výsledky v hromadných dojazdoch. No a ten zvyšok? Sivok je fajn vrchár, dokonca v Bahraine s ním počítali dlhodobo podľa výkonov na talianskon okruhu a v tréningu, navyše s dobrým ťahom na rovine. On by mal byť GC jazdec. Škoda preškoda toho nešťastia vo februári, vraj mal parádnu formu. Svrček má šprint mizerný ale klasikársku odolnosť veľkú, aj časovka super narozdiel od ostatných. Ten zvyšok jazdí zatiaľ preteky kde kopec ani nevideli, tak nevieme, ale napríklad Kováč z Dukly bol tretí v šprinte ozaj okresanej skupiny na vrchole dlhočízneho kopca v Bosne v silnej konti konkurencii.
pmts
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 11. Máj 2024 21:14:15

pmts píše:
Popravde baví ma analyzovať našu novú generáciu bez Sagana a dovolím si oponovať. Kubiš a Štoček sú ozaj veľmi podobní, hoci tento rok má Lukáš tak skvelý šprint že už si dovolím dúfať aj vo výsledky v hromadných dojazdoch. No a ten zvyšok? Sivok je fajn vrchár, dokonca v Bahraine s ním počítali dlhodobo podľa výkonov na talianskon okruhu a v tréningu, navyše s dobrým ťahom na rovine. On by mal byť GC jazdec. Škoda preškoda toho nešťastia vo februári, vraj mal parádnu formu. Svrček má šprint mizerný ale klasikársku odolnosť veľkú, aj časovka super narozdiel od ostatných. Ten zvyšok jazdí zatiaľ preteky kde kopec ani nevideli, tak nevieme, ale napríklad Kováč z Dukly bol tretí v šprinte ozaj okresanej skupiny na vrchole dlhočízneho kopca v Bosne v silnej konti konkurencii.


O Sivokovi a a Svrčovi písať nebudem, pretože Tomáš v tejto sezóne ešte nepretekal a v minulej sezóne to tiež nebolo bohviečo ( aj keď uznávam, že talent to je , Lunigiana 2022 to potvrdila) a Svrčo, tam už vôbec neviem čo si mám myslieť, pretože v tejto sezóne je .......
Ak myslíš toto tretie miesto Sama Kováča
https://www.procyclingstats.com/race/ba ... 24/stage-2
tak tam prišlo v rovnakom čase 51 cyklistov a záverečný kopec bol na 4,6 km s priemerom 4,1% aj keď uznávam, že etapa to bola hornatá ale asi nebola príliš selektívna. Ja som ako slušného vrchára videl iného Sama -Tuku, ktorý sa mi ako 18 ročný mladík páčil na pretekoch Okolo Slovinska v 3. etape a vždy sa mi zdal ako vhodný somatotyp na vrchára, ale nemám pocit, že by sa nejako zlepšoval, aj keď je stále mlaďoch. Tak dúfajme, že aspoň jednému nášmu cyklistovi sa podarí stať slušným vrchárom. Čo sa týka Kubiša, samozrejme mu držím palce ale nemyslím si, že sa šprintérsky ešte nejako zlepší.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2428
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Predchádzajúci

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

cron