Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Pia 23. Mar 2018 20:40:54

Dnes krásny pretek. Jediná chyba, že tam chýbal Peter. Terpstra ukázal dobrú formu a veľkú bojovnosť. Neviem čo tam dorábali chalani z BMC, boli tam 3 a sťahovať Terpstru sa nechcelo poriadne ani jednému. Benoot naozaj lieta a budúcu nedeľu pre mňa aj s Gilbertom veľký favoriti na víťazstvo.Aj keď Phil očividne ladí formu na Roubaix a to víťazstvo tam by som mu určite doprial.

Čo Sagan ? Dnes to teda nevyzeralo najlepšie. Oss veľmi slabý, ak tam nie je žiadny zdravotný problém, tak je to prúser pre Boru. Flandry pre Petra ružovo teda nevidím. Je to za týždeň, to sa už zázraky s výkonnosťou robiť nedajú. Konkurencia je silná, Quickstep je megasilný. Vyhliadky na Roubaix už vyzerajú lepšie, ale tam už bude Wout Van Aert :))
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 23. Mar 2018 21:45:50

Mino píše:Vyjadrenia Sagana a Valacha mi pripadajú, akoby sa na to v polovici vyprdli že šetríme sily na nedelu ?!?

https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/ ... -/38375732

Znie mi to ako výhovorky ktoré zakrývajú neschopnosť tímu, Bora je oproti QSF slabá. Popáde mali vpredu 5 jazdcov a nehli ani prstom kým QSF tlačil na pílu. Okrem Ossa a Petra všetci ostatní odpadli na prvom kopci.
"Then when Quick-Step attacked, Daniel and I took the responsibility to go across and close the gaps, bringing the chasing groups together. That required a big effort and when you do that so far from the finish, it's difficult."
Nemusím zo všetkým súhlasiť. Verím že to tak je a že to zabalili aby sa šetrili a nie že nie je forma.

Pozerám na to spätne. Peter mohol kludne zostať bez snahy dobiehať Terpstru a skončil by v pohode v 10. ale to by bol uplbne iný závod


Faktom je ze najskor mu usli GVA s Gilbertom a Benootom a neskor aj Sep , Naesen a dalsi takze to je to co ma celkom znepokojuje. Gent je lahsi a Sagan by to mal zahrat skor konzervativne (na sprint) a nevylucujem ze sa podari vyhrat alebo aspon ziskat podium. No Ronde bude ine kafe. Nechcem byt nejako prehnane negativny ale dnes mu celkom nadelili takze to nevyzera ruzovo. Ale budem sa rad mylit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 23. Mar 2018 22:07:41

no musim si este raz pozriet tie dolezite okamihy ale nejde ani tak o to ze Peto potom to zabalil. ide o to ze v momente ked chcel ist za Gilbertom to nezabalil ale nedoskocil k nemu, co by za normálnych okolnosti nemal byt prenho problem aj ked Gilbert sa predtým v tej skupine viezol. Benoot si ho doskocil. a odvtedy sa Peto prepadaval aj z tych dalsich skupin a to je to alarmujuce. keby tam aspon zotrval na chvoste. kedze E3 je tak trochu pretek pravdy pred RvV tak je dovod na miernu paniku ale tak uvidíme na G-W. ale ak by to aj mal byt len zly den tak aj tak je to zvlastne kedze v posledných dvoch sezónach si ziadny taky den u Peta v jarnej casti nepamatam. kedy vyslovene nebol ani medzi top 10 nasilnejsich pretekarov v pretekoch ktore su mu sedia. neviem ci mu nezacina vadit zima a zle pocasie:)

inak co je so Stybym? ved on sa cely cas viezol na chvoste skupin a dospurtoval si pred deviate miesto? kedysi som si myslel ze jeho sprint je omnoho lepsi. zato taky Avermaet to je neskutocne. myslel som ze ho obehnu na paske viaceri po tom priebehu. vybusnost a silu nema ako Peter ale po skutocne tazkych pretekoch by som pri zaverecnom sprinte asi vzdy vsadil na GVA:( inak prenho je P-R idealny pretek. on sice neutrhne ako Fabian nikoho na tych zaverecnych usekoch ale prenho je podstatne ze jeho tiez asi nikto neutrhne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pia 23. Mar 2018 22:42:27

@simko
Peter najprv zautocil ( po nastupe Terpstru s Lampartom ) chytil sa ho Gilbert a Benoot, Sa mi zdalo že sa z Benootom nedohodli alebo Peter nebol ochotný ťahať Philipa. Vtedy sekol stream na internete tak som si nie moc istý ako to bolo presne. Zdá sa mi že Benoot ochotnejšie striedal Gregovi, ale to je subjektívne

2. útok Sagana - chytil sa ho iba Philipp a dosť dlho ho Peter ťahal a nedoskočil dopredu

Oba však boli ďaleko pred cieľom a na rovinách. Greg zaútočil na kockách a v kopci. Mimochodom chvílu potom ako sa "šťavil" Peter. Potom mohol ísť ale myslím že ani Peter nie je superman a jednoducho ho to unavilo. Buď nevládal alebo to jednoducho vzdal keď nie víťaztvo tak pošetrím ( ale to myslím že nie je Sagan ) Rovnako vo vyjdarení bory sú naznaky že prvý Saganov pád znamenal určitú stratu a Boráci museli doťahovať balík.
Saganov výkon "nepotešil". Po jednom pokazenom preteku by som palicu nelámal. Možno E3 ozaj berie inak ako monument . Mohol sa celý deň voziť ako Matthews a byť 13.
Zaujímave je hodnotenie Bennoota na CN
Gilbertovo vyjadrenie k spolupraci:
"It all came together behind the leaders, but luckily Stybar was there too.," Gilbert said. "With him, we killed all the moves. We did our work. I know, it's no fun for the others. I don't like it either when someone does it, but it was our job. We had to do it. That's cycling. I really don't like that, but we had to do it. I think it helped Niki to win."
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 23. Mar 2018 23:13:41

Stále neviem, čo si mám o tom dnešnom výkone myslieť. Áno, vyštartoval naháňať Terpstru a Lampaerta a to sú výborní tempári, to by mu ale nemalo zobrať toľko síl, nestíhal ich podľa mňa až tak dlho a potom sa v podstate iba prepadal a nedokázal zareagovať na žiaden nástup. Ak bola toto ukážka jeho formy, tak na Monumentoch je bez šance pretože v priebehu dvoch týždňov sa veľmi ťažko dostane do požadovanej formy. Nechýba mu, že minulý rok neabsolvoval ani jednu GT? Ostáva dúfať, že to dnes boli iba také mimikry na ošálenie súperov :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 23. Mar 2018 23:55:14

@ifcopifco
suhlasim s tebou a som natom podobne.tiez som toho nazoru ze to nahananie cela pretekov ho nemohlo stat tolko sil aby v podstate narazil na uplne dno. inak teraz ked sa zamyslim tak v tej jednej etape Okolo Polska minuly rok Peto narazil takto na stenu. ale to bola celkom slusne kopcovita etapa a tusim sa snazil udrzat zlty dres. kazdopadne na druhy den uz bol v uniku:) tiez som rozmyslal nad tou GT ale zas napriklad takemu Valverdemu to zjavne nechyba:) to moze byt individualne. a najvacsou zahadou je pre mna to ze Oss bol natom uplne podobne. som v rozpakoch:) mali nejaky spolocny program cez tyzden? kazdopadne verim vo formu az dovtedy pokym RvV ma nepresvedci o opaku.
ale ak aj sa ukaze ze Peto formu ma pozadovanu, tak musia nutne nieco vymysliet na RvV lebo ak sa zacne pretekat takto skoro a opat tam nejaky tim bude v presile a Peto bude musiet velmi skoro nieco dotahovat tak potom vysledok bude rovnaky ako dnes. Peter nutne potrebuje aby sa to udrzalo pokope aspon do tych miest ako v roku 2016 utocil s Kwiatom. idealny scenar by bol keby sa vytvorila celna skupina a kazdy tim by tam mal zastupenie po jednom. ale po dnesnom vykone QS neviem ci sa nieco take da ocakavat. BMC taktiez vyzera silne.

inak este aj tie fotky Petovho dnesneho vyrazu mi pripominaju ten rok 2015
http://keyassets.timeincuk.net/inspirew ... -069-2.jpg
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 24. Mar 2018 0:20:30

@simko
Aký spoločný program riešiš?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 24. Mar 2018 0:38:18

ziadny. v podstate to len tak polozartom. lebo vyzerali velmi podobne. teoreticky mohli mat nejake spolocne treningy pred vyvrcholenim na RvV a P-R a tie mohli ovplyvnit ich vykon. cely tyzden o nich nebolo pocut ani fotky z treningov, je to nezvykle kedze vzdy pre pretekmi byvaju nejake fotky ci uz aj z obhliadky trasy a podobne. takze sa len tak zamyslam kedze neviem co si o dnesku mysliet.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 24. Mar 2018 10:12:39

Rovnao som zmätený výkonom Petra. Trochu nerozumiem prečo "zlyhal" aj Daniel. Nechce sa mi veriť že by ich stálo toľko síl naháňanie čela pretekov. Pravdou je že Peter zaútočil tri krát a vždy sa niekdo na neho zavesil ( Benoot, Gilbert.. ) Greg len raz. Peter to vzdal, jemu to nevyšlo Gregovi ano - psychika.

Pád na začiatku ( určitá eliminácia ak má udreté stehno tam je ) zlé počasie a v neposlednom rade agresívna jazda. Mám stále pocit že sa v Bore trápia s taktikou. Peter od MSR 2017 má zafixovaný pocit že sa sním stále niekto vezie, všetky klasiky od san rema sú tým "postihnuté"


Na druhej strane ako športovec som si vedomí že jednoducho mohol mať zlý deň. Musíme v tom vidieť aj pozitívum: zmiatol súperov
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Sob 24. Mar 2018 11:02:37

Mino píše:Rovnao som zmätený výkonom Petra. Trochu nerozumiem prečo "zlyhal" aj Daniel. Nechce sa mi veriť že by ich stálo toľko síl naháňanie čela pretekov. Pravdou je že Peter zaútočil tri krát a vždy sa niekdo na neho zavesil ( Benoot, Gilbert.. ) Greg len raz. Peter to vzdal, jemu to nevyšlo Gregovi ano - psychika.

Pád na začiatku ( určitá eliminácia ak má udreté stehno tam je ) zlé počasie a v neposlednom rade agresívna jazda. Mám stále pocit že sa v Bore trápia s taktikou. Peter od MSR 2017 má zafixovaný pocit že sa sním stále niekto vezie, všetky klasiky od san rema sú tým "postihnuté"


Na druhej strane ako športovec som si vedomí že jednoducho mohol mať zlý deň. Musíme v tom vidieť aj pozitívum: zmiatol súperov

Zdravím Vás priatelia. Tak som si pozorne prečítal všetky príspevky a prakticky vo všetkých sa objavujú otázniky, čo sa to dneska udialo, prečo to takto dopadlo. Mino a samozrejme aj viacerý tu podchytili viacero dôvodov prečo to dopadlo tak a nie inak, teda ako väčšina z nás pred pretekmi očakávala. Ono to vyzerá , že z každého toho dôvodu trošku:predčasný pád, v tom momente prudký nástup cyklistov QSF ,následne v predných pozíciách z BOH zostali iba dvaja a to Peter a Daniel Oss. Proti takému prečísleniu kvalitných súperov ako sú tímy QSF a BMC zostávala iba malá nádej na úspech v pretekoch. Mne to pripadalo tak, že po pár pokusoch o dotiahnutie sa na čelné pozície to po vzájomnej dohode Bora celkom vypustila a pošetrila sily na nedeľu , kde už pôjde o niečo iné (Gent-Wevelgem). A možno že sa tam jednalo o to, aby súperov trochu zmiatli a nadobudli presvedčenie o tom , že Sagan nebude patriť k najväčším top favoritom v nedeľňajšom preteku.Nech to už bolo akokoľvek , tak to sú všetko iba naše dohady a konšpirácie, veď zajtra sa všetko dozvieme. QSF je ozaj veľmi silný, ale netreba hádzať flintu predčasne do žita, lebo aj ostatné tímy sa na nedeľu viac zamerajú pre dosiahnutie lepších výsledkov ako to bolo včera. Ešte jeden postreh som chcel spomenúť a to príjazd Lampaerta do cieľa, ktorý mi pripadal veľmi sklamaný , možno až naštvaný. Na záver iba takáto maličkosť, pokiaľ sa jedná o preteky na mačacích hlavách(kockách), tak by usporiadatelia mali zabezpečiť, aby sa jazdilo výlučne po nich a nie po vybetónovaných krajniciach , ktoré lepšie vyhovujú cyklistom. Konečne by si to mali nejak ujednotiť a pri pretekoch použiť nejaké zábrany proti používaniu týchto nepovolených úsekov. Prajem Vám krásne zážitky z nedeľňajších pretekov ,ktoré nás dúfam viac potešia výkonmi a bojovnosťou tímu BOH a tým aj zlepšia našu náladu na záver víkendu.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Mar 2018 11:30:47

@simko - presne ten výraz som myslel, na tom G-W ale Peter ešte zabojoval a skončil 10. Včera to vyzeralo, že to úplne zabalil. Nech sa na mňa s Valachom nehnevajú, ale tie ich reči po pretekoch, to sú výhovorky ako od futbalových trénerov. Oni nestíhali s Ossom 70 km pred cieľom chytať nástupy? A koľko vydržali šlapať Terpstra s Lampaertom? Praktické celé preteky sa im nepodarilo ani raz docvaknúť niekoho pred nimi, naopak, im súperi utekali, kedy sa im chcelo. Toto sa asi Denkovi páčiť nebude, po minuloročnej klasikárskej jari a angažovaní Ossa určite v Bore čakali iné výsledky a výkony aké teraz ukazuje Sagan. Ak bol včerajší výkon skutočným odrazom jeho formy, tak na Ronde a Roubaix bude bez šance. Ja viem, každý má nárok na slabší deň, ale Peter zatiaľ neukázal dokopy nič, nič na najlepšie plateného cyklistu. Strašne som zvedavý na zajtrajšok, ako sa Peter predvedie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 24. Mar 2018 11:31:35

simko píše:ziadny. v podstate to len tak polozartom. lebo vyzerali velmi podobne. teoreticky mohli mat nejake spolocne treningy pred vyvrcholenim na RvV a P-R a tie mohli ovplyvnit ich vykon. cely tyzden o nich nebolo pocut ani fotky z treningov, je to nezvykle kedze vzdy pre pretekmi byvaju nejake fotky ci uz aj z obhliadky trasy a podobne. takze sa len tak zamyslam kedze neviem co si o dnesku mysliet.

No myslela som si, že si to myslel ako polozart. Ani ja som moc nevidela fotky z tréningu,,ale na instagrame som pár videla. Oss trénoval v Taliansku, Peter v okolí Monaka.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 24. Mar 2018 12:30:31

ifčopifčo píše: ale Peter zatiaľ neukázal dokopy nič, nič na najlepšie plateného cyklistu.


Takto to neber.Ešte má rok zmluvu, Peter by nebol prvý ani osledný športovec ktorý bol "preplácaný". Spomeň si čo sa stalo z Gilbertom po 2011... Tiež dostal lukratívnu zmluvu a ... 2012 majster sveta a nasledujúci rok vyhral jednu etapu

Možností je viac, možno nastal čas aby sa humbuk okolo neho ukludnil. Mal trošku viac "pre seba" S tým nič nenarobí žiadny Denk. či sa mu to páči alebo nie.
Jednu vec musíte uznať: BoRA prišla na E3 s tímom, s ktorým nemali šancu. Preberali sme to už pred pretekmi. Po Taienbergu boli iba dvaja boraci v hre. Bodnar, Burghart, Saramontins je iná káva ako Ackerman, Selig, Kolar.

Jeho výkon na E3 má pozitívum. Kurzy sa šplhajú hore. Nech ešte vypustí G-W a na RVV môžeme zbohatnúť :D
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 24. Mar 2018 12:43:53

@ifcopifco
ano tie reci po pretekoch to su take klasicke omacky. aj ked museli nejake nastupy chytit aj tak jednoducho podali slabe vykony. skoro kazdy z top 20 tam vcera musel nejake nastupy chytit alebo dotahovat po padoch alebo atakovat. ja len dufam ze zas nezacali experimentovat s treningom lebo pamatam si ze este v Cannondale v 2014 mu zmenili trening a zamerali sa na vydrz a vsetko sa tym pokazilo. a prave Patxi Villa to spomenul ze to bola chyba tak snad by sa rovnakej chyby nedopustil. aj ked mozno s vyhladom na MS v Innsbrucku ktovie ci nieco neupravili. bola by to blbost.
ale Peto nas urcite riadne vystrasil a teraz mame chrobaka v hlave nielen my ale aj superi:) ak to bol nejaky len slabsi den tak potom preco posledne dve sezony taky den nemal ani jeden? to mi pri Petovi nesedi ze mat slabsi den. pretoze prenho aj slabsi den znamena byt v zavere a bojovat o vitazstvo. mozno zlyhat v sprinte ale urcite patrit k najsilnejsim v pretekoch. ale mat takyto slabsi den ako vcera tak to je uplne ako z jari 2015 alebo v podstate aj z roku 2014.
ak sa to tyka formy tak to mi tiez nedava zmysel pretoze tie vykony na T-A a v podstate aj na SB a MSR hovoria o inom. aj ked z toho MSR sa vela neda vycitat.
neverim tomu ze profesional ako Peto by nieco zanedbal v priprave. jedine co by logicky vysvetlovalo vcerajsi vykon by bola nejaka choroba. ale to by asi Peto odstupil alebo ani nenastupil. ako na SB 2017 necitil sa dobre ale isiel pretekat a potom odstupil, nie kvoli tomu padu ktory tam mal ale kvoli mensej chorobe.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod vladiminator » Sob 24. Mar 2018 13:10:41

Ak by Peter zajtra vyhral G-W tak by bol historicky najlepsim ucastnikom /aspon podla udajov v PCS/.
https://www.procyclingstats.com/race/ge ... 8/overview

Mozno aj to bola scasti vcerajsia motivacia k setreniu energie (ak je to naozaj ten pravy dovod)...
Vsak uvidime zajtra... Drzme palce!!!
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 24. Mar 2018 13:11:13

Pridám sem svoj príspevok zo Sme:
Ak včerajší Petrov výkon je jeho tohtoročná klasikárska forma, tak je to z pohľadu vyhliadok na víťazstvo na monumentoch veľmi zlé. Pretože forma mala už byť v tomto čase. Ak to bol len zlý deň, ktorý má každý cyklista, tak sa nič nedeje. Uvidíme, čo prinesie G-W a RvV, ak nebude stíhať s najlepšími, tak sa niekde stala chyba.
Neverím, že vplyv rodiny (syna) na jeho formu je podstatný - väčšina cyklistov má už deti a nikdy sa nikto nesťažoval. Takže vplyv zo súkromia asi môžeme vylúčiť. Druhou možnosťou je ,,chyba v kalendári" - to, že Peter mal doteraz osvedčený program, neznamená, že ho časom netreba modifikovať. Príkladom je napr. Spartakus, ktorý pred kockovými klasikami menil program cca každé 3 roky (T-A chodil vždy, ale etapáky a menšie klasiky pred T-A boli rôzne). Aj GvA má zaujímavý program a pozorujeme, že úspešný - začína až vo februári na vrchársko-klasikárskej Volta a la Comunitat Valenciana (Okolo Valencie). Rozumiem, že každému vyhovuje iný kalendár, ale tento rok ak Peter zle ,,naplánoval" formu, tak za pokus by to isto stálo. :) Treťou možnosťou je, že mu chýba v nohách minuloročná TdF a celkovo pretekárske dni - už je vo veku, keď vytrvalosť sa udržuje práve množstvom pretekov.
Čo sa týka Daniela, asi tiež mal zlý deň, pretože na predchádzajúcich klasikách bol veľmi silný - keď bol v pozícii lídra, tak bez problémov sa držal ostatných favoritov. Treba však dodať, že aj on mal v BMC iný kalendár - nezačína v Austrálii na STDU, ale až vo februári na arabských etapákoch, takže mal isto viac kilometrov v nohách ako teraz.
Toto nemá byť kritika Petra, ak aj nič nevyhrá, život ide ďalej. Držíme palce. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 24. Mar 2018 13:20:53

Keby mal Peter chorobu tak by ju nezakryval. To sa v cyklistike nestava. Ked su cyklisti chori vacsinou to povedia na rovinu. Aj on ked bol niekedy chory vzdy to priznal. Na TA ta forma vyzerala uspokojivo a jemu miesto toho aby stupala tak mu nejako klesa. Podla mna zajtra asi vela nezmudrieme. Aj ked mozno Sagan sa bude snazit byt aktivny a "vybuchne" ako na E3. No keby som mal Bore poradit zajtra by sa mala zahrat na SKY a snazit sa aby to doslo pokope. Neviem ake bude pocasie ale GW ma potencial skoncit sprintom mensej skupiny a tam by Sagan mal mat sance.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Sob 24. Mar 2018 13:44:13

po tom. setkom co tu odznelo ma napadlo este cosi ci toto nie je zamer ukludnit konkurenciu a zahrat ze forma je slaba a ci to nie je premyslena taktika celej bory, reci o setreni su kecy team ktory poslala bora na tohtorocnu e3 bol este pred startom jasne nekokurencieschopny, trenovany klasikar musi vydrzat ist tychto par pretekov v plnej forme to je msr e3 g-w ronde pr to su v podstate 5 pretekov za tri tyzdne cancelara bonen atd oni vzdy sli naplno celu tuto seriu snad spartakus mozno vynechal niekedy g-w ale inak to musia zvladnut a musi ist tie preteky ten najsilnejsi team ktory je nato pripravovany nie je mozne aby male ronde siel favorit len s jedinym domestikom ostatni tam nato jednoducho nemali takze ci hraje bora mimikry a mrtveho chrobaka alebo je tam nieco ozaj zle sa ukaze vlastne az na ronde nie na zajtrajsom g-w, peter strasne tuzi po kocke z pr takze vobec by som sa nedivil keby absolutne tomu vsetko podriadili
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Mar 2018 13:59:44

Veď to, Peter a slabší deň, to tu nebolo už dosť dlho. Naposledy mal slabšie dni koncom roku 2014 a na jar 2015, tam je to ale jasné, spôsobili to zdravotné problémy o ktorých Sagan a ani nikto z tímu nehovoril. Odvtedy si trúfam povedať, že slabší deň prakticky nemal. Isté je, že E3 ako keby v Bore trochu dali do úzadia, tá zostava, v ktorej boli cyklisti z rovinatých menších klasík nemohla stíhať s tímami plnými špecialistov na profil ktorý sa išiel.
Ktovie, špekulujem, Peter toho v minulej sezóne najazdil menej ako obvykle a a skončil dosť skoro. Túto sezónu začal neskôr, austrálske preteky ako nejakú prípravu príliš neberiem, sú tam relatívne krátke etapy. Možno chýbajú pretekové kilometre, ťažšie kilometre ako ponúkne Austrália. Uvidíme, ja si myslím, že zajtrajšok predsa len prinesie určité vysvetlenie, zostava Bory je silnejšia, Peter asi bude aj väčšiu motiváciu, uvidíme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 24. Mar 2018 14:29:52

@motyliLET
to si nemyslim to by bolo velke hazardovanie. E3 je WT klasika a treba ju ist naplno a na vitazstvo. pretoze podriadit vsetko len P-R je nezmysel. na tych monumentoch sa moze hocico stat a je hned po nich. a potom nebude vyhraty ani monument ani klasika typu E3. ved vidime ako Peto dopadol posledne dva roky na P-R. a to bol brutalne silny. a co ak dopadne rovnako tento rok? cize obetovat umyselne klasiku ako E3 by bola uplna blbost od nich. alebo ako dopadlo cele BMC v roku 2016 na RvV.

@ifcopifco
ano zajtrajsok prinesie urcite vysvetlenie aj ked asi nie dostacujuce pretoze predsa len na Ronde sa bude pretekat podobne ako na E3 nie ako sa zvykne na G-W. ak bude Peto taky silny na Kemmelbergu ako posledne dva roky tak je to nadejne. ak nebude tak je to jasne...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 255 hostia