Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 24. Mar 2018 17:10:32

ifčopifčo píše:Peter a slabší deň, to tu nebolo už dosť dlho


Problém nás, Petrových fanúšikov, že nie sme zvyknutý na takéto dni. Po prečítaní diskusií som sa zmieril s tým že PS nie je superman a doáže aj on mať deň blbec. Aj keď si myslím že minul s Ossom najviac energie na sťahovanie Terpstru a potom mu neostalo síl na Paterbergu. ( Od 70km bol Peter 10km v čele ) Skoro začali "závodiť". Pamätám Omloop 2017 a vyjadrenie Grega v cieli. Určite si to pamätá aj Sagan a psychika nepustí. QSF má recept ako poraziť Saganovcov - útočiť skoro a ísť tvrdo na to. Saganove veľké víťaztvá sa nerodili 70 - 80 km pred cieľom. Včera sa nechal strhnúť. Po vojne je každý generál ale myslím že keby sa skupina "viezla" za Terpstrom s Lampartom tak by to Niki nedal. Ibaže oni všetci závodili. To sú teórie. Myslím že skúšal či sa to dá a či na to má.

Robíme zbytočne paniku ohladom Saganovej formy. Chce to klud..
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Sob 24. Mar 2018 17:48:34

simko píše:@ifcopifco
ano tie reci po pretekoch to su take klasicke omacky. aj ked museli nejake nastupy chytit aj tak jednoducho podali slabe vykony. skoro kazdy z top 20 tam vcera musel nejake nastupy chytit alebo dotahovat po padoch alebo atakovat. ja len dufam ze zas nezacali experimentovat s treningom lebo pamatam si ze este v Cannondale v 2014 mu zmenili trening a zamerali sa na vydrz a vsetko sa tym pokazilo. a prave Patxi Villa to spomenul ze to bola chyba tak snad by sa rovnakej chyby nedopustil. aj ked mozno s vyhladom na MS v Innsbrucku ktovie ci nieco neupravili. bola by to blbost.
ale Peto nas urcite riadne vystrasil a teraz mame chrobaka v hlave nielen my ale aj superi:) ak to bol nejaky len slabsi den tak potom preco posledne dve sezony taky den nemal ani jeden? to mi pri Petovi nesedi ze mat slabsi den. pretoze prenho aj slabsi den znamena byt v zavere a bojovat o vitazstvo. mozno zlyhat v sprinte ale urcite patrit k najsilnejsim v pretekoch. ale mat takyto slabsi den ako vcera tak to je uplne ako z jari 2015 alebo v podstate aj z roku 2014.
ak sa to tyka formy tak to mi tiez nedava zmysel pretoze tie vykony na T-A a v podstate aj na SB a MSR hovoria o inom. aj ked z toho MSR sa vela neda vycitat.
neverim tomu ze profesional ako Peto by nieco zanedbal v priprave. jedine co by logicky vysvetlovalo vcerajsi vykon by bola nejaka choroba. ale to by asi Peto odstupil alebo ani nenastupil. ako na SB 2017 necitil sa dobre ale isiel pretekat a potom odstupil, nie kvoli tomu padu ktory tam mal ale kvoli mensej chorobe.

Tak začali ste tu hovorit o zmenenom tréningu tak sa pridám aj ja :
Pokial viem tak 2014 chceli z neho spraviť lepšieho pretekára v kopcoch to im velmi nevyšlo lebo ten rok nebol dobrý a aj sprint bol veľmi slabý ..... 2015 išiel do tinkofu a tam mal na jar zdravotne problémi a tam sa viditelne trápil .... 2016 isiel pred sezónou niekde do belgicka za nejakou doktorkou/fitnes trénerkou neviem presne aby sa mu vyhli zdravotne problemi na klasikách a to sa podarilo a pokial si dobre pamätám tak prave pred touto sezónou sa zameral hlavne na silu a vytrvalosť a to sa podarilo lebo celý rok bol natom výborne no a 2017 zopakoval pripravu z 2016 a to vyšlo bol perfekntne pripravnený sice možno trošku slabší v vytrvalosti ale lepší v šprinte ale formu mal vynikajúcu ... 2018 tak pred touto sezónou aj hovorili že peťo schudol čoho som sa obával ze či sa nezopakuje 2014 zatial niesom optimistický ale hádam sa pravý peťo ukáže na ronde a roubaix no a ešte mu zmenili trosku program nesiel otváracy vikend v belgicku mozno aj to niečo spôsobilo ale zase bol o týždeň dlhsie v sierra nevade čo môže tiež spôsobiť horšiu formu myslím tým že všetkého vela škodí a v v.n.v. sa môžeš lahko pretrénovať tak mám také obavy že sa zopakuje 2015 jar alebo 2014 hádam sa mýlim a peťo ukáže že je silný a neco vyhrá najlepšie ronde aj P-R tak pekny den prajem.
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Mar 2018 17:59:33

Ja si pamätám iba jeden úsek, medzi 65-63 km pred cieľom keď Sagan ušiel so skupiny, na chrbáte mal Gilberta a skúsil sa dostať na čelo. Znížil stratu z nejakých 15-20 sekúnd na 8-10 sekúnd a to bolo všetko. Už mal ten utrápený výraz v tvári, išiel zo sedla, keď Gilbert pokojne šlapal v sede. Priznám sa, že potom boli úseky, keď som preteky až tak pozorne nepozeral, ale vždy keď som si prepol na preteky, tak sa Sagan postupne prepadával, potom nereagoval ani na jednotlivé nástupy a neudržal sa ani v skupinkách ktoré sa tvorili. Tie dva kilometre by Saganovi vo forme nemohli zobrať toľko síl. Urobil potom ešte nejakú stíhačku ktorú som nevidel? Ja som ju nevidel.
Okrem toho si myslím, že ani z taktického hľadiska to nebolo príliš rozumné odísť zo skupiny, kde minimálne Benoot mal záujem podieľať sa na tempe.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 24. Mar 2018 18:21:26

@ifčo
https://twitter.com/BORAhansgrohe/statu ... 4387506176
prvý nástup z Benootom a Gilbert na chrbte, tam neviem či sa s Tiesjom nepohodli. Sekol mi prenos na youtube.
https://twitter.com/BORAhansgrohe/statu ... 7257205760
s Gilbertom na chrbte
https://twitter.com/BORAhansgrohe/statu ... 9584392193
toto je asi ten výraz, Treba si všimnúť kto doťahuje a Greg sa iba vezie
ifčopifčo píše:Okrem toho si myslím, že ani z taktického hľadiska to nebolo príliš rozumné odísť zo skupiny, kde minimálne Benoot mal záujem podieľať sa na tempe.

súhlas aj keď Benoot to tiež šetril čo to dalo, Peter sa moc šťavil. Keď odišli Greg a za ním Gilbert s Benootom, Celý čas ťahal Peter s Ossom, s tým že Sagan musel po každom kopčeku Daniela čakať, pretože ten už bol "mŕtvy" Keď ich dobehli zozadu, Oss odpadol a sagan sa zaradil na pred ale potom na paterbergu zautočil (myslím ) Sep a to už bol Peter v Prdeli. Ďalší záber bol iba ako ťahá Matthewsa
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 24. Mar 2018 19:43:33

neprehanate to trosku?vzdy som si myslel ze na konspiracne teorie som tu odbornik ja ale to co tu citam uz druhy den to je aj na mna moc...ano aj ja som si zelal iny vysledok aj ja som pri obrazovke trpel a nadaval ale vecer pri pivku som sa uz len pousmial nad vsetkym a uz sa tesim na nedelu...proste to nevyslo no a co...a je mi jednoco je za tym...peto je tiez len clovek a kazdy trenuje a xce vyhrat nielen on...mna by nemrzelo az tak ak by to nebola uspesna jar ako to co na slovensku rozputaju "mega vdacni akoze fanusikovia"
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Mar 2018 20:37:24

majo píše:neprehanate to trosku?vzdy som si myslel ze na konspiracne teorie som tu odbornik ja ale to co tu citam uz druhy den to je aj na mna moc...ano aj ja som si zelal iny vysledok aj ja som pri obrazovke trpel a nadaval ale vecer pri pivku som sa uz len pousmial nad vsetkym a uz sa tesim na nedelu...proste to nevyslo no a co...a je mi jednoco je za tym...peto je tiez len clovek a kazdy trenuje a xce vyhrat nielen on...mna by nemrzelo az tak ak by to nebola uspesna jar ako to co na slovensku rozputaju "mega vdacni akoze fanusikovia"

Nie, nepreháňame, normálne a slušne sa bavíme, veď Sagana tu nikto neuráža a ani nikto nezatracuje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Sob 24. Mar 2018 21:45:55

majo píše:neprehanate to trosku?vzdy som si myslel ze na konspiracne teorie som tu odbornik ja ale to co tu citam uz druhy den to je aj na mna moc...ano aj ja som si zelal iny vysledok aj ja som pri obrazovke trpel a nadaval ale vecer pri pivku som sa uz len pousmial nad vsetkym a uz sa tesim na nedelu...proste to nevyslo no a co...a je mi jednoco je za tym...peto je tiez len clovek a kazdy trenuje a xce vyhrat nielen on...mna by nemrzelo az tak ak by to nebola uspesna jar ako to co na slovensku rozputaju "mega vdacni akoze fanusikovia"

Mne nie je jedno čo za tým je, pri pivku ma to stále mrzelo. Asi to bude tým, že som jeho fanúšik. Na nedeľu sa však tiež teším. Aspoň v tom sa zhodneme.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 24. Mar 2018 21:49:55

@majo
nevidim žiadne konšpirácie
Rozoberáme výsledok, rovnako ako to robí "ujo" v prestávke hokejového zápasu s interaktívnou tabulou.

Nevidím žiadne nadávky, urážky, hádky. Každý napíše svoj pohľad a spolu sa snažíme pochopiť "zákutia" taktických variantov. ( p.Borbely by to napísal nepochopitelnejsie, na neho sa nechytam ) Normálna debata o preteku.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 24. Mar 2018 22:18:29

Ja si myslím, že majo, myslí na to, že až moc riešime Petovu formu a veci okolo toho. Ja tiež som bola troška včera sklamaná, ale nie až tak. Možno Peter nemá najlepšiu formu, ale neodpisovala by som ho, ako to robia podaktorí v diskusii pod článkom. Aj ked tam urážky a nadávky nie sú. Ale aj tak. Mne tiež nie je jedno, čo je za tým. Ale, zlé sezony mal Peter už aj dávnejšie. V roku 2014 sa mu nedarilo, takisto v roku 2015, najma cez jar, ked mal zdravotné problémy. Nikde to nespomínal, až na konci roka 2015. https://www.youtube.com/watch?v=ofH8qdLR-jE Len Juraj spomínal počas sezony, že Peter je pretrenovaný aj posed vtedy spomínali. Teda ak si dobre pamatám. .....Teraz podaktorí riešia jeho syna, že mu ubral silu, pripomína mi to komenty z roku 2014,2015 ked podaktorí riešili Saganovu priatelku (manželku), reklamu , Monako atd......... Ja som včera pivo nepila, ale dneska som konečne umývala okná.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Mar 2018 7:50:29

@ifco mino

citanie s porozumenim sa prebera hned niekde v prvej triede ZS ak sa nemylim...mozno v druhej :D to je jedno ale jediny kto ocividne vtedy v skole nechybal je elviska lebo ja som o ziadnych nadavkach urazkach a pod predsa nepisal...samozrejme ze sa tu nenadava na peta ani nic podobne lebo v tejto nasej kulturnej minikomunite sa to proste nerobi...E3 proste nevysla...amen koniec uz to nikto nevrati...osobne suhlasim s nazorom co tu padol ze ju bora obetovala uz vopred vzhladom na zostavu...a ked peto s danielom videli ze to dvaja nedaju tak sa na to proste vyprdli lebo asi to fakt nebol ciel...preco?...netusim ale ciele su jasne a to monumenty a tak sa to mozno rozhodli zahrat takto...tiez tu padol nazor ze moze byt z toho nakoniec pruser ze nebudu mat ani monument ani WT klasiku ale z toho sa uz budu musiet zodpovedat sami...oss na instagrame povedal ze nohy boli dobre ale vysledok nie...nemam dovod mu neverit mne on nepride ako kecalek...ano aj mne sa zdal vyfucany prilis skoro ale ak naozaj bola taktika vypustit E3 tak mozno len oddychoval...ja som vam predchadzajucim prispevkom len xcel povedat ze sa mi zda ze toaz prilis prezivate...no je to sport a emocie co prinasa su niekedy proste obrovske...peace priatelia a dnes viva GW
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 25. Mar 2018 8:24:18

@majo

Synak :D Najskôr ich skritizuješ, že to tu až moc prežívajú a že konšpirujú, a potom sem buchneš vlastné teórie na osem riadkov :D :D Dobré :D Tvoj humor sa mi páči :lol:

Inak, ja som rád, že sa tu o tom debatuje, je to plodná a zaujímavá diskusia ;) Užite si G-W! ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 25. Mar 2018 9:37:36

majo píše: xcel povedat ze sa mi zda ze toaz prilis prezivate...no je to sport a emocie co prinasa su niekedy proste obrovske...peace priatelia a dnes viva GW

čistá pravda, ja to prežívam ako keby som sedel v aute športového riaditeľa. Pritom sedím na stacionári a šlapem s nimi :lol:
Dúfam že 1. a 8. apríla bude vonku dostatočne teplo na to aby som nesedel doma a nečumel do bedne
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Mar 2018 11:01:39

Za Slušný Svet píše:@majo

Synak :D Najskôr ich skritizuješ, že to tu až moc prežívajú a že konšpirujú, a potom sem buchneš vlastné teórie na osem riadkov :D :D Dobré :D Tvoj humor sa mi páči :lol:

Inak, ja som rád, že sa tu o tom debatuje, je to plodná a zaujímavá diskusia ;) Užite si G-W! ;)


Tato :D no ved to ze sa mi vopchali do mojej konspiracnej kapusty tak som ich musel zdzubat :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 25. Mar 2018 11:45:18

Dúfam že sa dnes bude vo Wevelgeme špurtovať tak ako v roku 2014. To bol veľmi pekný ročník.

Môj tip:

1.Groenewegen
2.Kristoff
3.Sagan
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Ned 25. Mar 2018 12:13:14

No ja dnes dúfam v niečo podobne ako v 2016 ale hlavne s rovnakym víťazom ☺
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 25. Mar 2018 13:28:55

neverim ze sa bude spurtovat s velkou skupinou predsa len pribudli plugstraas a to balik dostatocne rozbije a za nim je este kemmelberg skor to vidim na uniknutu malu skupinku max 5 ludi alebo vacsiu skupinku tak do 20 ludi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Mar 2018 15:01:34

Ja naopak dúfam, že peletón príde rozcupovaný, šprintéri nech sa presadzujú v Hamburgu, na Scheldeprijs .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Mar 2018 17:17:21

Povedzte ako moze clovek fandit mathewsovy...ved ten had nepotiahol na spici zatial ani 2 sekundy...co nepotiahol on sa k nej ani nepriblizil na menej ako 5 metrov...vrrrrr....PETO do toho :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 25. Mar 2018 17:22:19

Veru Majo. Hnus
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 25. Mar 2018 17:35:25

Kokos to bol špurt. Zrejme je všetko OK.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 265 hostia