Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 06. Máj 2020 17:31:56

majo píše:ja dojmy nemam...ja mam len obavy ze sa nakoniec pojde max polovica z tychto pretekov ak vobec nejake...neverim ze sa vsetky tie krajiny dovtedy vycistia natolko aby sa tam mohli pretekat...nezvyknem byt pesimista ale v tomto pripade som :? :cry:

som natom podobne, tiez sa velmi nezamyslam nad tym kalendarom, uvidime aka bude situacia koncom juna a v juli. ale podla mna krajiny budu velmi opatrne. lebo hrat futbal na zatvorenom stadione je jedna vec. ale pustit cyklisitcke preteky, kde je vsetko nakope, ci uz divaci samotni, ci uz cyklisti samotni alebo aj divaci s cyklistami spolu v horskych etapach, tak to si bude vyzadovat bud aby situacia v Europe bola uz uplne pokojna bez pripadov (cize virus sa nejakym sposobom vytrati a nevrati v druhej vlne) alebo aby uz v tom case bola nejaka vakcina.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: nový kalendár

Poslaťod Phobos » Štv 07. Máj 2020 10:26:58

Jasné. Ja som sa chcel tomu vyhnúť, či je reálny, alebo nie. Možno je, možno nie je. Možno nebudú žiadne preteky, možno budú všetky, aj nejaké naviac. Človek robí na hovno odhady, je príliš fixovaný na súčasnú situáciu. Pred troma mesiacmi sme si nevedeli predstaviť, že vírus bude európskym problémom, teraz si nevieme predstaviť, že ním o ďalšie tri už nebude. Pamätám si na marcové modely Inštitútu zdravotnej politiky, za najprísnejších opatrení tu malo byť v júni viac ako pol milióna nakazených, neskôr to skorigovali na tretinu. No... ak ich bude tritisíc, zjem kefu. UCI a organizátori potrebovali niečo zverejniť. Je to na stole, takže skôr som chcel o tej vecnej podstate návrhu, keďže o všetkom ostatnom vieme holé NIČ.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 07. Máj 2020 11:00:46

@Phobos
jasne. ale tak ked nieco konkretne ku kalendaru, ja som hlavne zato, aby sa GT isli cele (minus maximalne nejake 2-3 etapy ak treba). ziadne 2 tyzdnove okresane verzie, to sa mne nepozdava. ak by sa mala odjazdit iba jedna z nich, tak ok, ale nech je cela.
inak v danej konstelacii mi pripadaju kanadske klasiky uplne zbytocne a obavam sa ze tam vela znamych mien nepojde. ved sa pocas nich jazdi TdF a Tirreno.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: nový kalendár

Poslaťod Phobos » Štv 07. Máj 2020 17:24:32

Súhlasím. Ja som si myslel, že tri plné GT sa nebudú dať odjazdiť, že to nebude v možnostiach tímov sa takto zariadiť. Ale ten kalendár nevyzerá vôbec zle, je to asi najlepší možný variant, aký sa dal spraviť. A keď sa už všetko pripraví a odjazdia sa dva týždne, nechápem, aký dodatočný problém by mal byť ten tretí týždeň, resp. čomu by malo pomôcť jeho škrtnutie.

Na druhej strane som rátal so zrušením Holandska v prípade Vuelty, uvidíme ako to bude s tými portugalskými etapami. Maďari dali tiež okamžite najavo, že s Girom to u nich nevyzerá ružovo (doslova). To som celkom prekvapený, že Vegni hľadá za takýchto podmienok a takto narýchlo náhradu, asi budú musieť poskytnúť nejakú zľavu. Neúčasťou Sagana sa síce dosť ušetrí na štartovnom, ale zas počítalo sa s forintami, ktovie, či tie platby už prebehli, a ak áno, či sa budú vracať...

Ak by sa mal kalendár ďalej zužovať, ako prvé by som škrtol MS. Blokujú celý týždeň a z hľadiska zachovania normálneho fungovania sú nepotrebné. No uvidíme ako to celé dopadne...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 27. Máj 2020 13:16:49

Citali ste tie sumy ze Sagan ma ist aj Giro a Tour a okrem MSR ma vynechat vsetky klasiky? No podla mna je to pekna kravina ak do toho naozaj pojde.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 27. Máj 2020 16:28:51

Mne sa to tiez nezda. Neviem odkial to tie media maju, no pisali o tom aj na celkom serioznom SME. Ale to je taka mala pravdepodobna vec ze sa to stane, ze podla mna kazdy seriozny novinar predtym nez to vyda to sveta tak si to overi. Takze ak mame serioznych novinarov a overili si tuto info tak asi to tak bude :(.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 27. Máj 2020 17:01:07

hujhe píše:Mne sa to tiez nezda. Neviem odkial to tie media maju, no pisali o tom aj na celkom serioznom SME. Ale to je taka mala pravdepodobna vec ze sa to stane, ze podla mna kazdy seriozny novinar predtym nez to vyda to sveta tak si to overi. Takze ak mame serioznych novinarov a overili si tuto info tak asi to tak bude :(.

No po roku 2016, neviem ci mame serióznych novinárov, možno pár sa ich nájde. Ale je ich málo. A SME je seriózny médium? No prepáč ale chce sa mi plakať aj smiať. Počkajme si radšej na oficiálne potvrdenie. Mňa tiež táto informácia s Girom prekvapila, ale radšej si počkám, dovtedy sa môže hocičo udiať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 27. Máj 2020 17:15:56

ja si myslim tiez ze to nie je dobre rozhodnutie, ale co narobime. kazdopadne tak ako je zatial v rovine fantazie cely kalendar od UCI tak su v rovine fantazie aj programy jednotlivych pretekarov. ak uprednosti Peto ucast na Gire tak to bude len kvoli startovnemu. lebo mohol by kludne ist na Giro v 2021 alebo 2022 ale je otazne ci to startovne prenho bude v takej vyske ako teraz, aj ked samozrejme konkretnu hodnotu nevieme. inak ja si myslim ze pri tom nahustenom kalendari sa bude dat odstupovat z pretekov kvoli ucasti na inych pretekoch. cize teoreticky by v polovici Gira mohol Peto odstupit a zucastnit sa na RvV a potom na P-R. kazdopadne nas premier povedal pri otazke jedneho z novinarov ohladom organizacie hromadnych podujati, ze aky bude ten limit ohladom poctu ucastnikov, aby sa jednotlivi organizatori mohli pripravit. povedal ze tento rok neocakava ze by sa nieco nad 1000 ucastnikov konalo (to si myslim ze moze byt kludne realne). inak ja osobne davam najvacsie sance odjazdeniu augustovym pretekom a aj to s obmedzenym poctom divakov na starte a v cieli.
inak napriklad organizacia monumentu trva niekolko mesiacov. neviem si predstavit ako sa postavia k pripravnym pracam ked ten termin nie je pevny a mozno sa pevnym stane na konci leta.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 27. Máj 2020 20:02:13

Trocha mimo temy no neda mi. To SME som myslel ako ze serioznejsie, ked si to porovname s Topky alebo neviem s cim. Tuto informaciu o Gire dali aj Aktuality a to sa tiez zvykne radit medzi serioznejsie...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 27. Máj 2020 20:33:46

hujhe píše:Trocha mimo temy no neda mi. To SME som myslel ako ze serioznejsie, ked si to porovname s Topky alebo neviem s cim. Tuto informaciu o Gire dali aj Aktuality a to sa tiez zvykne radit medzi serioznejsie...

No ale aj SME má titulky dost často jak topky, nový čas, pluska. A šport.sk (aktuality) tiež dakedy, aj ked tuším oni preberajú aj články z denníka šport. Ja som zmenila svoj názor na média, a to som dávnejšie až moc verila.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 27. Máj 2020 20:45:02

Správu vo Saganovom programe vydala SITA, reklamácie posielajte tam.
Peter si možno chce doplniť palmare a preto Primavera, Giro, možno je v tom štartovné, možno mu nesedí neskorý termín kockových monumentov v tejto rozbitej sezóne a radšej zájde to Giro a uvidí aký bude profil na MS.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 28. Máj 2020 18:02:00

@ifcopifco
Viaceré média to prebrali od dennika šport, a autor toho článku je pán Lucanic, je cyklistický novinár, ale odkiaľ to má Giro? Cyklisti Bory az v júni majú kemp, podľa mňa tam sa to najmä rozhodne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 22. Jún 2020 19:53:28

Škoda, že sa organizátorom Okolo Slovenska nepodarilo zmeniť termín - dať ho už na júl. Lebo českí kolegovia z Czech Tour majú parádne tímy, isto prídu aj veľké mená, ktoré sa budú chcieť rozjazdiť a aj dačo vyhrať, lebo sezóna môže dopadnúť hocijako - Bora, Mitchelton, Jumbo-Visma, Sunweb, NTT, Bahrain, Alpecin-Fenix atď. Naši môžu tento rok len snívať, škoda. :| Dokonca aj rumunský etapák Sibiu Cycling Tour nás asi kvalitou predbehne. Ako spomínal Lukáš v podcaste, mohli naši tento rok radšej pošetriť financie a zrušiť preteky - neboli by prví, nebola by to vôbec hanba... Čo už...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 29. Jún 2020 8:15:36

ahojte...je dakde trasa tour de pologne? lebo alebo som magor alebo ju este nezverejnili...ako sa poznam tak skor to prve a preto prosim o pomoc...diky
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Pon 29. Jún 2020 9:42:15

@majo

Chvíľku musíš vydržať:

https://www.tourdepologne.pl/en/2020/06/tour-for-bjorg/

On July 1, we will know more details about the route of the 77th edition of Tour de Pologne. On this day, the stage race will be presented in a special edition of “Sports Evening” on TVP Sport and on tvpsport.pl.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 29. Jún 2020 9:58:09

eres píše:@majo

Chvíľku musíš vydržať:

https://www.tourdepologne.pl/en/2020/06/tour-for-bjorg/

On July 1, we will know more details about the route of the 77th edition of Tour de Pologne. On this day, the stage race will be presented in a special edition of “Sports Evening” on TVP Sport and on tvpsport.pl.

clanok som cital(po polsky) ale tento odsek som adsi prehliadol...dikes
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 13. Júl 2020 18:18:59

v podstate uz nas deli len niekolko dni od restartu sezony, dolezite preteky ako S-B su uz 1.8. Ale ak mam pravdu povedat neviem si to velmi predstavit. Hlavne nasledne opatrenia ak bude niekto pozitivne testovany. na virus, nie doping:) vidime priklady aj z NHL alebo restartu futbalovych sutazi ze sa to nezaobislo bez pozitivnych testov. Hlavne si neviem predstavit ak pocas GT niekoho takto pozitivne otestuju ze co sa potom ma akoze diat. ak budu vsetci ostatni v pelotone negativni tak sa ide dalej? alebo skoncia niektori v karantene a tym padom na GT skoncili? neviem ci uz su zverejnene nejake pravidla a postupy ale naozaj som zvedavy ako sa bude v takychto pripadoch postupovat. pri jednodnovych pretekoch problem samozrejme nebude. ale niektore zname mena idu na Sibiu Tour. ak sa tam nieco objavi tak potom co s ohladom na S-B? ved nebudu moct tych jazdcov pripustit na Strade aj napriek negativnemu testu nie? museli by byt o 5-7 dni pretestovani. je mozne teda ze taky MvdP bude musiet ostat v pripadnej karantnene a moze mu ujst ucast na S-B? v takom pripade je vlastne celkom riskantne ist na nejake pripravne etapaky
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Uto 14. Júl 2020 10:37:58

Je to naozaj taká chúlostivá téma, ktorá sa zďaleka obchádza a nikto nechce vysloviť nahlas to, čo si aj tak každý myslí. Teda, že v prípade výskytu korony budú preteky zrušené a nariadená karanténa pre všetkých zúčastnených. Prichádza do úvahy niečo iné? Teraz sa to vezie na takej vlne optimizmu a očakávania, uvidíme, čo spraví stretnutie s realitou. Je asi naivné si myslieť, že sa niečo také nevyskytne a cyklistika je voči tomu imúnna, ale zas nemusí to ani znamenať, že sa neodjazdí vôbec nič.

Tie interné opatrenia a avizované "bubliny" sú podľa mňa v poriadku, viac sa toho sotva dá vymyslieť. Ak sa to nebude brať na ľahkú váhu, tak to bude efektívne. Viac otázok vyvoláva kontakt s divákmi. Ok, na rovine pri veľkých rýchlostiach asi cyklista nemôže byť vystavený takej dávke a po takú dobu, aby mohlo dôjsť k nákaze, ale čo v kopcoch? Tam to zrejme bude musieť byť nejako regulované. A potom samozrejme samotná interakcia medzi divákmi. To nie je problém všeobecne z pohľadu cyklistiky, s tým nemá nič UCI, tímy, ani nikto. Ale problém to stále je...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 23. Júl 2020 21:15:11

Tak Quebec aj Montreal sa asi podľa očakávania rušia, takže pre Okolo Slovenska, ak sa bude konať, celkom zlepšené výhliadky na september, hoci Tirreno a Tour sú stále mohutná konkurencia..
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Júl 2020 10:26:09

Ahoj, dnes začína Burgos a nedáva ho Eurosport, ale je na ČT Sport, tak nezabudnite, už dlho som sa tak netešil na nejakú cyklistiku v TV, dúfam, že po pretekoch nebudú musieť ostať tímy v karanténe.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia