Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 12. Mar 2018 18:57:31

Fernando je neskutočný tragéd. V pelotóne asi nie je samozničujúcejší cyklista ako je tento kolumbijský "megatalent". Nechápem ako on môže jazdiť dráhu?
Spomeniem iba tri najpamatnejšie kamikadze MSR 2016, Doha 2016 a teraz T-A. Viem že má aj tu nejakých fanúšikov tak ma prosím za to nekameňujte. Na viaRoma 2016 to našťastie ustáli majstri za ním, to že zničil celý záver a dovolil vyhrať "podvodníkovi" sa určite "ne"zabudne. V Dohe sa z.ebal na rovnej ceste. Široko ďaleko nikoho a FG sa dochráme. Teraz si tá hviezda doláme ruku a položí polovicu pelotónu.
Nechápem ako sa mu podarilo vyhrať 4 etapy na Gire ale ked porážal v sprintoch Mareczka konkurencia asi nebola velka. "Našťastie" teraz nebude zavadzať Vivianimu na ceste za šťastím a prestane robiť hambu QSF na klasikách. Opäť sa ukázalo že Lefe. stárne a stráca cit pre mančaft. ( aj keď podľa mňa ho dávno stratil, výhier majú hlavne vďaka orient wxpresu a druhoradým pretekom. Je mi ľúto Štybyho aj Gilberta že v tomto mančafte musia jazdiť )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 12. Mar 2018 19:52:01

Zdravím Ťa "dexterko".Opäť si ma nesklamal,teší ma že som Ťa aspoň trošku pobavil. Uvedomujem si , že som sa nie najlepšie vyjadril v úvode príspevku, ale to sa môže stať každému, teda aj mne , aj Tebe , skrátka každému. Pokiaľ má oponent pravdu vo svojom príspevku, tak to bez akýchkoľvek problémov akceptujem. V príspevku na úvodnej strane redaktor napísal , že Peter mal poškodený bicykel, tak o tom som nevedel, čiže z toho dôvodu stratil ten kontakt s pelotónom. O to viac obdivujem ten jeho výkon , ktorý bol dnes famózny. Pekný večer všetkým priatelia, samozrejme aj "dexterkovi".
P.S. To naše tipovanie opäť nebude nejaké valné, ale aspoň sme to skúsili a tragéda Igora Matoviča -modrá knižka sme potešili.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-A už to začína.

Poslaťod Miki » Uto 13. Mar 2018 9:49:57

Blíži sa hlavná sezóna klasík a Belgičania po vzore s minulého roka začínajú s osieraním Sagana.Kedže sa Peter Sagan vyhol prvým dvom klasikám v Begicku,tak nezadal v tomto roku dôvod na kopance od Belgičanov.Mimo iného si myslím,že to bolo aj z tohto dôvodu,že tu neštartoval.Takže využívajú prvú možnosť na T-A.V článku uverejnenom v Neuwsblad mu vo včerajšej etape vyčítajú,že vraj ohrozil niektorých ich jazdcov,že museli brzdiť a vyčítajú mu nešportové správanie.Takže tak. https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180312_03404635 Na všetkých iných anglických portáloch za včerajšok samá chvála,ale v Belgicku je to ináč.Alebo sa mýlim?
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 13. Mar 2018 10:23:06

@miki
to nerieš. Nieuwsblad je bulvár tipu nový čas. Na druhej strane má ich redakcia právo na názor. To že sa PS "loktoval" v druhej etape je pravda. Priznal to že mal právo chrániť si svoju pozíciu. V šprinte normálna vec. To druhé tvrdenie je pritiahnuté za vlasy ( ako býva u bulváru zvykom, nie je podložené vyjadrením dotknutých ani videom )pretože jediný dovod prečo išli tí dvaja na brzdy ( ak vôbec) bol strach z toho že nezvládnu zákrutu a trepali sa kam nemali. Sagan mal opäť zadné koleso Kittela a jedna z vecí ktoré sú Petrovim majstrovstvom je výber a uhájenie si svojej pozíciu.
Niewsbladu sa nečudujem pretože belgáni opäť utreli hubu. Je ich tam ako hadov a jediný kto ako-tak je vidieť je Benoot. QSF je tragedia, GVA sa snaží pomocť Carusovi a tímu a o ostatných nemá cenu hovoriť.

Nemusí každí milovať Sagana. Na Slovensku sa nájde tiež "veľa" ľudí ( viď komentáre aj na C-I) ktorý ho v láske nemajú. Sagan je asi jediný cyklista ktorý je schopný byť na titulke aj bez víťazstva. Kittel vyhral a 99% cykloportálov má ráno na titulke dúhový dres. Kruté. či?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 13. Mar 2018 11:59:16

Písala som už aj ja davnejsie, že Petra podaktorí belgicania nemajú v láske. Píšu o o ňom jak keby bol najväčší bitkar v pelotóne. Určite má Sagan fanúšikov aj v Belgicku, ale od minulého roku mam na belgicanov, troška iný názor. Teda na podaktorych jazdcov, rozhodcu, novinárov. Aj na Slovensku sa nájdu neprajníci, to je tiež pravda. Čo sa týka druhej etapy, tak tiež som videla loktovacku, ale to aj sám Peter priznal. A mal ešte tuk s Carusom. Ale to prvý tukol Caruso, ale nebrala by som to tragicky. Ale včera som nebezpečnú jazdu nevidela od Petra, skôr ma bavil.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 13. Mar 2018 12:54:12

belgicania su niekedy uplne smiesni ako z nich srsi zavist. keby toto urobil napríklad Van Avermaet tak je pre nich kralom. nemozu prehryznut ze Peter hviezdi v roznych situáciách. zato taky GVA sa opat nenapadne plizi ku klasikam mnohi uz aj pomaly zabudli ze minuly sezonu dominoval a mal by byt strazeny rovnako ako Peto. ale vieme ze to tak nebude. opat bude moct tazit z toho ze vetko bude o Petovi. na Petovom mieste by som zo seba striasol pozornost s tym ze by som odkazoval na Grega a jeho vybornu minulorocnu jar. minimalne pred P-R. a pred MSR nech vyhlasi ze favorit je minulorocny vitaz:)

ale v sobotu uz zacina cast sezony s dolezitymi pretekmi. aj ked T-A bolo velmi dolezite z hladiska formy. ak by bolo Strade Bianche po Tirrene tak nepochybujem o tom ze Peto by patril k najsilnejsim. takze opat je tu to nestastne MSR stale bez Le Manie. dufam ze Peto bude mat potrebne stastie na týchto pretekoch. myslim si ze on nemusi vyvijat iniciativu na Poggiu. vieme ze ataky zavisia od smeru vetra. otazka znie co ak zautoci Kwiatkowski alebo Alaphilippe? ja si myslim ze týchto dvoch by si mal postrazit. nikoho iného. a oni dvaja urcite utocit musia lebo v spurte 30 cyklistov nemaju sancu, maximalne tak na nejake miesto pri konci top 10.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 13. Mar 2018 13:02:06

Recipročne to tu schytáva GVA, robí sa tu z neho chválenkár, wheelsucker ........ Pritom na Tirrene sa obliekol do modrého a v ťažkej etape vzorne bojoval a jeho udržanie, odvtedy pracuje na Carusa. Je iný typ cyklistu ako Peter, nikdy nebude na etapákoch taký viditeľný ako on, celkom nechápem, čo sa od neho na Tirrene očakávalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 13. Mar 2018 13:27:16

simko píše: ak zautoci Kwiatkowski alebo Alaphilippe? j


u Alaphilippa to nedáva zmysel. QSF má špurtéra. Fernandovým zranením sa vyriešila otázka jednotky. Teoreticky by to mohli skusit na Gilberta, ale to je asi utopia. PG už nemá rýchlosť. Alaphilip bol ( vraj ) kritizovaný na paris-nice za svoju aktivitu. Lefe sa vyjadril, dosť nahlas, že mrhá energiou . QSF je príliš zviazaný taktikou, aj Ked STyby a spol prezentuju navonok niečo ine.
Kawasaki, podľa mňa, určite niečo vyvedie. Michal je typovo "divoký" ako Sagan, a asi jediný cyklista ( možno ešte GVA, neviem ) čo sa Sagana "nebojí". Neviem aky má SKY plán B ak nie MK.

Naivne verím ataku Vincenza ala 2012. ( odtiahol to potom Fabian a Vincenzo tým možno "posral" Saganovi výhru. Nakoniec aj tak vyhral príživník Gerrans ).

Nech je ako chce MSR je lotéria a nevyhráva vždy naj-lepší ale naj-šťastnejší (šikovnejší, vychcanejší, drzejší ) Na každú edíciu sa hodí niečo iné.

@ifčo
GVA nebol v modrom. Ale to nemení nič na skutočnosti 1. že na T-A sa ide zodrať pre team, čo u neho nebýva zvykom.
2. že ho nemáme radi :lol:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 13. Mar 2018 13:57:31

@Mino
no sice QS maju Vivianiho ale nevidim dovod preco by Alaphilippe nemohol zautocit. a zvlast ked sa nanho nikto neprilepi. ak ano tak moze zvesit nohy. urcite by si zvysili sance na dobre umiestnenie ako len cakat na hromadny spurt s Vivianim ktory sice je vo forme ale zatial nema umiestnenie v top 3 na MSR.
navyse Alaphilippe je velmi silny v takýchto stuapniach co dokazal aj v Bergene a samozrejme aj minuly rok na MSR kedy si myslim ze pri tom dotiahnuti Petovho ataku bol silnejsi ako Kwiatkowski.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 13. Mar 2018 14:15:57

simko píše:@Mino
nevidim dovod preco by Alaphilippe nemohol zautocit


netvrdím, že by nemohol. Iba mi to nedáva zmysel. Dôvody som napísal dva. Tretí dôvod je že by musel utrhnúť rýchlejších jazdcov ako on, čo sú všetci čo majú reálnu šancu útočiť.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Santini » Uto 13. Mar 2018 14:28:25

Na Sobotu je na oblasť od Milána po San Remo predpovedaný dážď počas trvania celého preteku. Teplota medzi 5 - 11°C. Ako to môže ovplyvniť pretek a ktorý z cyklistov by mohol mať problém ?
Santini
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 07. Aug 2017 7:36:29

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 13. Mar 2018 14:49:32

@Mino
ok mne to pre zmenu zmysel dava:)
Alaphilippe neutrhne iba dvoch jazdcov. a to je Peto a Kwiatkowski. ak teda vychadzame z toho ze vsetci traja su natom podobne ako minuly rok. a moze sa stat hocico Kwiatkowski moze byt v tom okamihu privelmi vzadu (kvôli hocicomu) a Peto sa moze spolahnut na zaverecny spurt... a uz je situacia ze Alaphilippe pojde sam.
dovod preco si myslim ze Alaphilippe moze zautocit aj bez toho aby pokryval atak niekoho iného je ten, ze Viviani podla mna nema az take pevne miesto timovej jednotky pre MSR. a trochu sa mi zdalo ze na P-N mu dochadzal dych.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-A už to začína.

Poslaťod Keram » Uto 13. Mar 2018 14:52:30

Miki píše:Blíži sa hlavná sezóna klasík a Belgičania po vzore s minulého roka začínajú s osieraním Sagana.Kedže sa Peter Sagan vyhol prvým dvom klasikám v Begicku,tak nezadal v tomto roku dôvod na kopance od Belgičanov.Mimo iného si myslím,že to bolo aj z tohto dôvodu,že tu neštartoval.Takže využívajú prvú možnosť na T-A.V článku uverejnenom v Neuwsblad mu vo včerajšej etape vyčítajú,že vraj ohrozil niektorých ich jazdcov,že museli brzdiť a vyčítajú mu nešportové správanie.Takže tak. https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180312_03404635 Na všetkých iných anglických portáloch za včerajšok samá chvála,ale v Belgicku je to ináč.Alebo sa mýlim?


Co presne sa im na vcerajsku nepaci? Nerozumiem belgicky :P . A na brzdy musel aj Sagan.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné- Mlano San Remo

Poslaťod Miki » Uto 13. Mar 2018 15:03:15

Na to,ako môže pretek ovplyvniť dážd,sa nedá jednoducho odpovedať.Pre každého to bude náročnejšie.Technickejší jazdci sa vedia väčšinou vždy lepšie vyrovnať s podobnými podmienkami,ale nemusí to platiť vždy.Dôležité je však skôr to, že v závere predpovedajú protivietor,čo je oveľa dôležitejší faktor.Samotný záverčný kopec Pogio je veľmi málo selektívny a preto sa tu dá veľmi ťažko urobiť nejaký útok.Ak bude protivietor,tak je v podstate nemožné vytvoriť na Pogiu nejaký úspešný rozdiel.V tom prípade budú všetci čakať na záverečný šprint z redukovanej skupiny.V krátkosti na tvoju otázku Santiny.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Miki » Uto 13. Mar 2018 15:09:40

Keram.Neviem presne .Ja som tam včera nič nenašiel .Ani len náznak toho ,že niekoho Sagan obmedzil,nie to ešte ohrozil.Pozeral som to niekoľkokrát.Asi len spovedali niektorých Belgičanov a Tí sa im vyplakali,ako to robili aj minulý rok.Daj si to do prekladača.Ved ja tiež neviem ich reč.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 13. Mar 2018 15:20:07

Santini píše:Na Sobotu je na oblasť od Milána po San Remo predpovedaný dážď počas trvania celého preteku. Teplota medzi 5 - 11°C. Ako to môže ovplyvniť pretek a ktorý z cyklistov by mohol mať problém ?

ked som pozeral pred par hodinami tak tam boli len obcasne prehanky teraz je to vsak uz naozaj podstatnejsi dazd. ale to sa moze este zmenit.
preteky to urcite moze ovplvnit z hladiska padov. a ak bude dobry smer vetra tak taketo pocasie len podpori nejake ataky na Poggiu. pretoze ten zjazd ak by bol mokry tak z neho by atakujuci cyklisti mohli velmi slusne profitovat. dokonca si myslim ze vtedy by sa mohlo dat utrhnut aj v samotnom zjazde netreba ani atakovat v stupani. zle pocasie skutocnych odolnych klasikarov velmi neovplyvni ale niektorých takých cistokrvnejsich sprinterov by to malo poznacit
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 13. Mar 2018 15:28:43

Posledne ked prsalo na MSR v roku 2014 tak ani samotnemu Saganovi nezostalo vela sil.

Miki ten dojazd nevyzeral nebezbecne. Teda z toho co som z prekladaca pochopil zda sa ze sa odvolavaju na nebezpecny dojazd. No neviem...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 13. Mar 2018 15:35:56

Keram píše:Posledne ked prsalo na MSR v roku 2014 tak ani samotnemu Saganovi nezostalo vela sil.

inak 2014 a 2015 cast sezony boli tie roky kedy mal Peto problemy o ktorých hovoril Patxi Villa. cize ten rok 2014 by som ako benchmark nebral:) Peto uz je uplne inde nastastie
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Uto 13. Mar 2018 17:30:31

simko píše:
Keram píše:Posledne ked prsalo na MSR v roku 2014 tak ani samotnemu Saganovi nezostalo vela sil.

inak 2014 a 2015 cast sezony boli tie roky kedy mal Peto problemy o ktorých hovoril Patxi Villa. cize ten rok 2014 by som ako benchmark nebral:) Peto uz je uplne inde nastastie

Aké problémi máš namysli ak sa môžem slušne spýtať ? :D
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-A už to začína.

Poslaťod menovatel » Uto 13. Mar 2018 18:09:19

Keram píše:
Miki píše:V článku uverejnenom v Neuwsblad mu vo včerajšej etape vyčítajú,že vraj ohrozil niektorých ich jazdcov,že museli brzdiť a vyčítajú mu nešportové správanie.Takže tak. https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180312_03404635 Na všetkých iných anglických portáloch za včerajšok samá chvála,ale v Belgicku je to ináč.Alebo sa mýlim?


Co presne sa im na vcerajsku nepaci? Nerozumiem belgicky :P . A na brzdy musel aj Sagan.


Vraj v poslednú zákrutu rezal nešportovo (?), takže Stuyven a Debuscherre museli na brzdy. Myslím, že držanie si línie platilo až v záverečnej rovinke, takže sa len môžu vyhovárať prečo veľmi neuspeli. Keby zvládali zákrutu jeho rýchlosťou, nemôže ich križovať. A ešte do toho (asi novinári) priplietli lakťovačku z 2. etapy, kde bol boj o Kittelovo koleso a Modolo zľava aj ktosi sprava sa snažili Peťa vylakťovať z tejto pozície, ale on sa nedal.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia

cron