Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 01. Mar 2018 18:47:58

Dopĺňam, článok o ASO
http://inrng.com/2017/11/amaury-sport-a ... -finances/

Pozrite sa, ako lukratívne je trebárs organizovanie Dauphiné, čo sú celkom významné preteky. Spomeňte si, ako skončil Bergen.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 01. Mar 2018 20:49:33

Takto skončila Tour of Alberta, kde v prvom ročníku v roku 2013 vyhral Peter dve etapy a prológ.
http://www.cyclingnews.com/news/tour-of ... -its-wake/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 01. Mar 2018 22:08:09

@ifco
vyborne napisany prispevok diky zanho...a ospravedlnovat sa nemas za co...ak si budeme nadavat a ponizovat sa potom sa aj ospravedlnujme ale ak si len slusne vymiename nazory tak nevidim dovod aby si sa mi mal ospravedlnovat...vsetko je ok v tomto smere

trosku som sa bal aby si ty alebo niekto iny zle nepochopil tu moju myslienku o eurosporte...blbo som to napisal...jedine co som tym myslel je to ze eurosport pochopil ze cyklistika moze prinasat zisky...ano platia si prava ale len preto ze cyklistika ma sledovanost a pre nich sledovanost=zisk...a poviem ti ze ja si myslim ze maju veeeelmi slusnu sledovanost vsetkych pretekov aj tych okolo hnoja nielen tych najvacsich...ved preco by to inac vysielali...a preco si to myslim?...lebo ked tak dilino ako ja dokaze sledovat akykolvek pretek kde slovensko nema ziadne zastupenie kde neraz su wt teamy v pocte 4 tak som si isty ze belgani francuzy taliani a iny ktory tam maju kopec pretekarov tiez sedia pred telkamy a pozeraju...ale samozrejme nemusi to tak byt...no ak sa prenos vyraba co v cyklistike nestaci namontovat 2 kamery ako na stadione ale je to daleko komplikovanejsie tak tam dovod musi byt a ten dovod nevidim iny len taky ze je o prenos zaujem ze sa predava a ked ho niekto kupuje tak len preto ze ho niekto sleduje a ten niekto niesom len ja ale tisice mozno miliony takych ako som ja

no a k tomu ostatnemu uz len tolko ze v tom co si napisal mas kopu pravdy ale aj tak som presvedceny ze zmena fungovania a financovania by bola len dobra...takisto kludne by mohol celkom fungovat aj volny trh s pretekarmi nieco na sposob futbalu ci hokeja to by tiez mohlo priniest zisky ale je mi jasne ze taka zmena systemu by bola veeeeelmi komplikovana a narocna ale urcite nie nemozna

zhrniem a uzavriem...moj nazor je ten ze dnesny system financovania je zly a ze to bude len a len horsie ale co ja s tym narobim...btw STRADE je uz pozajtra :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 01. Mar 2018 22:15:37

@ifco

tak este k tym linkom co si pridal kym som pisal...papier znesie vela az tak uplne by som tomu neveril...ale rozhodne sa otvara otazka ako vyuzit to co vsetkym ostatnym sportom prinasa vyznamne zisky...ano ako vyuzit ludi ktory na pretek pridu...a v cyklistike to vedia byt nenormalne davy...ale ako?...predaj hambacov a chlastu nevystaci ale co ine?...netusim...no keby v yorkshire dal kazdy divak pri ceste do zvonceka libru tak maju uz zarobene aj na organizovanie GT :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Mar 2018 0:13:40

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Pia 02. Mar 2018 12:43:27

ifco ano je velmi tazke prirovnavat financovanie cyklistiku k comukolvek inemu cyklisti ak aj su team nemaju domace ihrisko chodia po svete po pretekoch mozno nejako spojit sponzorov teamov a organizatorov pretekov by bola cesta obaja by sa snazili o zisk a bola by stabilita takto si cyklistov v podstate kupuju organizatori a tym padom reklamny trh mna ale v danej situacii najviac zaraza nieco ine kazdy world tour team musi pred sezonou deklarovat a dat zabezpeku na fungovanie na nasledujuce sutazne obdobie ako to ze astana dostala licenciu ked negarantovala financovanie na tento rok? ako to ze odrazu nie su prachy ani na vyplaty cyklistov jasne astana je zvlastny pripad naftovej gubernie vlastniacu skupina oligarchov ale pre nic nemoze byt problem tych par desiatok milionov na chod teamu a ak nechcu nech vycuvaju ale pred sezonou nie pocas a bohuzial nie su ziadne paky ako ich donutit aby svoje zavazky splnili a to je hnus
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Pia 02. Mar 2018 14:09:09

Zdravím Vás priatelia. Tak po dlhšej odmlke , ktorá bola zapríčinená mojím zhoršeným zdravotným stavom, sa aspoň pár vetami pripomeniem. K tomu financovaniu, samozrejme mám podobný názor ako motyliLET, pokiaľ sú problémy finančné , tak nemôže byť garancia pre nadchádzajúcu sezónu. Neviem čo sa v Astane všetko udialo , ale chlapci jazdiaci za Astanu sú veľmi vybudený k maximálnym výsledkom v každom preteku. Takéto veci by sa nemali stávať počas rozbehnutej sezóny , lebo jazdiť pod takým tlakom môže dôjsť aj k nejakým zraneniam a vtedy budúcnosť daného zoskupenia môže mať krátku existenciu.Ešte k "ifčovi", veľmi pekný rozhovor s Danielom Ossom, veľmi sa mi páčil, za čo Ti ďakujem. Ahoj "majo", už sa toľko nedoťahujte s ifčom, veď po pár reakciách voči sebe sa hrany obrúsili a pekne ste si obaja sadli. Všetko je len o vzájomnej komunikácii, ktorá ľudí zbližuje. Sústredme sa už na zajtrajšie zápolenie Strade Bianche , kde budeme mať aj svoje najhorúcejšie želiezko Petra Sagana. Viem, že to nebude mať ľahké , veď po dlhšej odmlke , keď súperi majú už niečo odjazdené , tak mu bude pravdepodobne chýbať trocha výbušnosti , či kondície. Ale u Petra nikdy neviete na čom sme , všetko vie nahradiť veľkou bojovnosťou a skvelým prehľadom v zložitých situáciách. Má skrátka na to nos a hlavne pri sebe aj obetavých ľudí, ktorí sú schopný vydať zo seba všetko v prospech svojho lídra a priateľa. Tak držme palce tímu BOH a jej lídrovi Petrovi, nech to zajtra dajú pre spokojnosť svoju a nás všetkých. Pekný deň Vám prajem všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Mar 2018 14:11:25

motyliLET píše:ifco ano je velmi tazke prirovnavat financovanie cyklistiku k comukolvek inemu cyklisti ak aj su team nemaju domace ihrisko chodia po svete po pretekoch mozno nejako spojit sponzorov teamov a organizatorov pretekov by bola cesta obaja by sa snazili o zisk a bola by stabilita takto si cyklistov v podstate kupuju organizatori a tym padom reklamny trh mna ale v danej situacii najviac zaraza nieco ine kazdy world tour team musi pred sezonou deklarovat a dat zabezpeku na fungovanie na nasledujuce sutazne obdobie ako to ze astana dostala licenciu ked negarantovala financovanie na tento rok? ako to ze odrazu nie su prachy ani na vyplaty cyklistov jasne astana je zvlastny pripad naftovej gubernie vlastniacu skupina oligarchov ale pre nic nemoze byt problem tych par desiatok milionov na chod teamu a ak nechcu nech vycuvaju ale pred sezonou nie pocas a bohuzial nie su ziadne paky ako ich donutit aby svoje zavazky splnili a to je hnus


Možná príčina problémov Astany je možno vysvetlená tuto
https://www.reuters.com/article/us-glob ... SKCN1G40MI
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 02. Mar 2018 23:04:13

@Milanj55

cau Miňo...no kua tak to nerad pocujem ze mas zdravotne problemy...zelam skore uzdravenie nech sa das co najskor dokopy
a ta moje dotahovanie s ifco si myslim ze bolo maximalne v ramci slusnosti a ludskosti...obaja sme si povedali a svoje nazory a aj ked sa lisia tak sme sa neznizili k nadavkam a podobne lebo k tomu jednak nebol ziaden dovod a hlavne nam je obom s ifcom taketo znizovanie sa uplne cudzie...vsak ifco? :D
tak a zajtra si uzime to strade aj ked borci na trate to podla vsetkeho budu mat fakt peklo...len ziadne zranenia nikomu

maj sa Miňo a dufam ze zajtra si budeme moct znova napisat ze peto to dal :D :D :D cau
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 06. Mar 2018 19:44:02

ASTANU prebera ministerstvo sportu cize minimalne na tento rok by mali byt zabezpeceny...a nielen cyklisticky team ale vsetky cluby a sporty pod hlavickou ASTANA
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Str 21. Mar 2018 10:19:41

Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 22. Mar 2018 12:01:25

GVA sa snazi odputat pozornost superov od seba a maximalne ju preniest na Peta alebo s vekom prichadza rozum? ktoze ho vie?

http://www.sportnewscycling.sk/blog/van ... ti-vsetkym
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Štv 22. Mar 2018 12:47:43

Skor by som povedal ze Greg chvali Sagana a sikovne zaroven odputava pozornost. Superom ale treba pripominat ze je to GVA co vlani ovladol kockovane klasiky. ;) Sagan by mal rozpravat zhruba to iste na Gregovu adresu co on na jeho :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 22. Mar 2018 12:52:58

Keram píše:Skor by som povedal ze Greg chvali Sagana a sikovne zaroven odputava pozornost. Superom ale treba pripominat ze je to GVA co vlani ovladol kockovane klasiky. ;) Sagan by mal rozpravat zhruba to iste na Gregovu adresu co on na jeho :)

suhlas. akonahle sa belgicki novinári zhrknu okolo Peta tak by mal povedat ze Greg obhajuje prvenstva a kvôli minulorocnej jari je top favorit a bodka.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Štv 22. Mar 2018 13:54:19

Sagan nie je "diplomat". Nevie sa pretvarovať.
https://twitter.com/raffilpt/status/907015190767706113

Osobne mi vadia Petrove reči o "ne"spolupráci.
Nie je to žiadna novinka v cyklistike: https://www.youtube.com/watch?v=_cEV1l9i1ec
Na Omloope Sagan ani nebol a nikto s nikým nechcel spolupracovať.
Na druhej strane si myslím že je to jeho spôsob taktického boja. Verím že sa s tým Peťo naučí závodiť a hlavne vyhrávať ešte skôr ako sekne z cyklistikov.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Str 28. Mar 2018 10:31:08

Zaujimavý rozhovor so Zdenkom:

http://www.supercycling.cz/novinky/rozh ... rtRQi5uaHs

Niekedy by som mu aj fandil, ale jeho štýl sa mi vôbec nepáči. Niekedy je to účelné ale Štyby nemá v závere čo ponúknuť. Môže mu pomôcť silný tím ale je otázka či sa pre neho toľko obetuje Terpstra ako on pre neho. Chcem vidieť ako ide Zdenek do cieľa v dvojici so Saganom. Bude striedať? alebo čakať na kolegu vzadu?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 28. Mar 2018 21:04:41

aj mne je styby sympaticky a mozem o sebe povedat ze som tak trosku aj jeho fanusik ale naozaje len trosku lebo jeho styl sa mi vobec ale vobec nepaci...hovori ze mu chyba velke vitazstvo...ale zato si moze z velkej casti on sam...lebo takmer nikdy nepotiahne nic navyse lebo sa boji zobrat zodpovednost do vlastnych rok lebo nedokaze ist bud-alebo...toto jedine ho podla mna pripravuje o vitazstva

podlahari su tento rok klasicky velmi silny a zatial im to fakt ide...trosku tomu neverim zeby nemali vopred urcene ulohy a hlavne liderstvo...niky bral E3 elia mal brat gent Yves si obhajil DDW ROnde sa podla mna pojde na Stybyho a PR na gilberta...samozrejme oni nemaju problem si to premiesat vzhladom na vyvoj ale neverim ze to nemaju vopred akotak naplanovane...zatial ten vyvoj a praca teamu tomu nasvedcuje...alebo to je vsetko nahoda a ja si to len namyslam?...ano aj to je mozne :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 28. Mar 2018 21:22:00

@majo
myslim ze si to celkom trafil. Gilbert uz RvV nepotrebuje on potrebuje P-R a potrebuje plnu podporu timu. Zdenek pomahal v predchadzajucich pretekoch tak som si isty ze taky kvazi lider na RvV bude on. ale samozrejme vsetko bude zalezat od priebehu. mam trochu z neho pocit ze nato aby on vyhral by muselo vela veci zaklapnut. lebo Styby nema uplne top sprint, nie je uplne top na bergoch a nie je ani top co sa tyka tahu na rovine. vo vsetkom je velmi slusny ale ani jedno top. takze podla mna si urcite mozme skrtnut nejake solove vitazstvo z Paterbergu. jeho vitazstvo by sa mohlo zrodit po nejakom podceneni uniku v ktorom by boli velmi vhodni superi do zaverecneho sprintu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 28. Mar 2018 21:33:53

simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 29. Mar 2018 20:12:09

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia