Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 27. Aug 2019 20:04:26

celkom som zvedavy ako to bude vyzerat buduci rok u podlaharov v sprintoch...ide mi hlavne o rozbiehacov...sabatini ide s eliom prec...podla mna momentalne najlepsi rozbiehac v pelotone richeze ide za gaviriom...zatial to vyzera ze ostava ten druhy najlepsi cize morkov ale...jacobsen ale aj hodeg uz ukazali ze dokazu vyhravat a jednotkou by mal byt bennet...ten je osamely jazdec ktory rozbiehacov velmi nepotrebuje ale co ked sa ukaze ze ak bude mat na poslednom km k dispozicii morkovovo kolesa tak bude beporazitelny? a co potom mladnaci? budu xciet pracovat jeden pre druheho? a co dokonca pre ira? no moze tam byt vcelku veselo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 28. Aug 2019 12:49:01

majo píše:celkom som zvedavy ako to bude vyzerat buduci rok u podlaharov v sprintoch...ide mi hlavne o rozbiehacov...sabatini ide s eliom prec...podla mna momentalne najlepsi rozbiehac v pelotone richeze ide za gaviriom...zatial to vyzera ze ostava ten druhy najlepsi cize morkov ale...jacobsen ale aj hodeg uz ukazali ze dokazu vyhravat a jednotkou by mal byt bennet...ten je osamely jazdec ktory rozbiehacov velmi nepotrebuje ale co ked sa ukaze ze ak bude mat na poslednom km k dispozicii morkovovo kolesa tak bude beporazitelny? a co potom mladnaci? budu xciet pracovat jeden pre druheho? a co dokonca pre ira? no moze tam byt vcelku veselo

ja si myslim ze DQS si to nejako vyriesi. Jakobsen a Hodeg maju este velmi dlhu cestu pred sebou. hlavne Hodeg. ano obcas vyhraju ale zdaleka nemaju extra uspesnost vobec zapojenia sa do sprintov. kdezto u konzistetnych sprinterov si mozes byt isty ze ak uz aj nevyhraju tak budu k tej vyhre aspon velmi blizko. pretekov je vela, mladi sa uspokoja aj s menej prestiznymi zatial.
akurát vcera som cital ze Bennett sice chce odist z Bory, ale vraj bola medzi nimi nejaka predbezna dohoda a robia mu problemy. davalo by to zmysel kedze Bennett este nikde nepodpisal a uz je to naozaj dlhy cas, navyse ma aj vysledky...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 29. Aug 2019 7:51:15

pred par dnami povedal bennet toto: https://naszosie.pl/2019/08/25/sam-benn ... odpisane/# uplne na konci clanku je nieco co ma celkom zaujalo a tak som fakt zvedavy ako to vlastne bude
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 29. Aug 2019 8:06:32

podla polskych vysetrovatelov pricinov Lambrechtovej nehody bolo ze trafil odrazku na ceste...paradoxom je ze odrazka velkosti 10x10 vystupujuca 1.8cm nad asfalt ktora ma za ulohu zvysovanie bezpecnosti na ceste sa podla vsetkeho stala "vrazdiacou" vysetrovanis stale trvaju
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 30. Aug 2019 13:15:25

majo píše:podla polskych vysetrovatelov pricinov Lambrechtovej nehody bolo ze trafil odrazku na ceste...paradoxom je ze odrazka velkosti 10x10 vystupujuca 1.8cm nad asfalt ktora ma za ulohu zvysovanie bezpecnosti na ceste sa podla vsetkeho stala "vrazdiacou" vysetrovanis stale trvaju

Tá odrazka bola príčinou straty rovnováhy a pádu, príčinou smrti bolo neskutočná smola, že Bjorg spadol hruďou na betónový priepust, keby spadol o sekundu skôr a lebo neskôr tak by mal tak maximálne nejakú zlomeninu. Obrovské nešťastie a smola.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod vladiminator » Uto 03. Sep 2019 10:50:12

Tak Arkea Samsic vo velkom nakupuje a chce do 3 rokov vyhrat GT, uvidime ako im to pojde...

https://www.team-arkea-samsic.fr/en/nai ... c-project/
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 01. Okt 2019 16:13:47

mate niekto este nejake info ohladom nakupov-prestupov bory? hadam Kamna nebude jediny?este predpokladam ze podpisu archbolda kedze dostal dost sanci a jazdil naozaj dobre.hovorilo sa o odchode benneta ale potvrdilo sa nieco? tak ci onak nevidim totalne ziadne posilnovanie petovej klasikarskej uostavy.je pravda ze zhodou nestastnych nahod v podstate neboli bobec odskusane minulorocne klasikarske posily gatto a drucker ale cakal som aspon jedno zaujimave meno na kocky aj tento rok
kazdopadne viacere teamy su dost aktivne ako ineos, EF alebo asi najviac arkea
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 01. Okt 2019 16:24:13

majo píše:mate niekto este nejake info ohladom nakupov-prestupov bory? hadam Kamna nebude jediny?este predpokladam ze podpisu archbolda kedze dostal dost sanci a jazdil naozaj dobre.hovorilo sa o odchode benneta ale potvrdilo sa nieco? tak ci onak nevidim totalne ziadne posilnovanie petovej klasikarskej uostavy.je pravda ze zhodou nestastnych nahod v podstate neboli bobec odskusane minulorocne klasikarske posily gatto a drucker ale cakal som aspon jedno zaujimave meno na kocky aj tento rok
kazdopadne viacere teamy su dost aktivne ako ineos, EF alebo asi najviac arkea

Bennett sa dotahuje s Borou. podla mna zotrvanie uz neprichadza do uvahy. uz je len otazne aky bude ten odchod. ci to bude bujare a kto to zaplati:) inak ktovie aky smer bude chciet nabrat Kamna. ja ho vidim zo zaciatku aj ako velmi dobrého pomocnika na klasiky. jeho cielom asi bude sa vyprofilovat ako pretekar na celkove poradie kedze ma dobru casovku, aj ked velmi to nevidim na to, ze by mal mutit vodu v buducnosti na GT.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 01. Okt 2019 18:49:39

tak greipel poziadal vedenie arkea-samsic k vypovedaniu zmluvy...da si este jeden trening potom sa strati na nejaky cas zo sveta aby sa povenoval rodine a nasledne da vediet co bude s nim dalej...kurna celkom som zvedavy :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 04. Okt 2019 8:33:16

bora vraj podpisala mladeho holandskeho nadejneho klasikara Ide Schellinga do klasikarskej zostavy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 04. Okt 2019 9:15:38

majo píše:bora vraj podpisala mladeho holandskeho nadejneho klasikara Ide Schellinga do klasikarskej zostavy


Je to horúca novinka z 10. septembra ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 04. Okt 2019 15:09:07

ifčopifčo píše:
majo píše:bora vraj podpisala mladeho holandskeho nadejneho klasikara Ide Schellinga do klasikarskej zostavy


Je to horúca novinka z 10. septembra ;)


hak pre mna ano kedze som sa to dozvedel az dnes...skoda ze si to nenapisal uz minule ked som sa pytal ci vie niekto nieco o posilach bory
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 04. Okt 2019 15:46:54

majo píše:
ifčopifčo píše:
majo píše:bora vraj podpisala mladeho holandskeho nadejneho klasikara Ide Schellinga do klasikarskej zostavy


Je to horúca novinka z 10. septembra ;)


hak pre mna ano kedze som sa to dozvedel az dnes...skoda ze si to nenapisal uz minule ked som sa pytal ci vie niekto nieco o posilach bory


1.oktobra keď si sa pýtal to už bola stará informácia, tak som netušil, že to ešte nevieš, ja sledujem na prestupy túto stránku
http://www.cyclingfever.com/transfers.html
sú dosť rýchli a dá sa to filtrovať a triediť podľa toho čo ťa zaujíma, sú tam aj potvrdené záležitosti ale aj zvesti.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Ned 06. Okt 2019 0:04:35

Sledujete niekto totálnu prestavbu Movistaru? Ten tím bude o rok úplne iný, nebyť Valverdeho tak by som ho priam nespoznával. A nebyť Valverdeho tak by to bol aj dosť slabý tím, ale prinajmenšom extrémne nepredvídateľný. Nákup 7 (!) talentov plus relatívne stále mladého (a stále celkom nespolahlivého) Masa je akoby totálne zmenili identitu a začali po vzore Ineosu stavať tím úplne od nuly, jednoducho vychovať mladé talenty a vytvoriť z nich jadro tímu na dlhé roky. Nemec, Švajčiar, Brit... No bude to zaujímavé. Z letmého pohľadu na ten tím je problém tam vôbec obsadiť Grand Tours lídrami, totálna zmena oproti 2-3 lídrom čo bola v posledných rokoch ich priam charakteristická taktika (tento rok to vyšperkovali 8 násobnou top 10 na GT a to im ešte pred Girom vypadol Valverde a pred Vueltou Carapaz, čo mohli byť ďalšie dve top 10). Som veeľmi zvedavý na konkurencie schopnosť tohto tímu teda...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 06. Okt 2019 11:54:36

pmts píše:Sledujete niekto totálnu prestavbu Movistaru? Ten tím bude o rok úplne iný, nebyť Valverdeho tak by som ho priam nespoznával. A nebyť Valverdeho tak by to bol aj dosť slabý tím, ale prinajmenšom extrémne nepredvídateľný. Nákup 7 (!) talentov plus relatívne stále mladého (a stále celkom nespolahlivého) Masa je akoby totálne zmenili identitu a začali po vzore Ineosu stavať tím úplne od nuly, jednoducho vychovať mladé talenty a vytvoriť z nich jadro tímu na dlhé roky. Nemec, Švajčiar, Brit... No bude to zaujímavé. Z letmého pohľadu na ten tím je problém tam vôbec obsadiť Grand Tours lídrami, totálna zmena oproti 2-3 lídrom čo bola v posledných rokoch ich priam charakteristická taktika (tento rok to vyšperkovali 8 násobnou top 10 na GT a to im ešte pred Girom vypadol Valverde a pred Vueltou Carapaz, čo mohli byť ďalšie dve top 10). Som veeľmi zvedavý na konkurencie schopnosť tohto tímu teda...

Celkovo veľký pohyb v tímoch, aj Podlahári značne omladzovali, najmenej aktívna je zatiaľ asi Bora, škoda, že mladého Nemca Steimleho im vyfúkol práve DQS, chalanisko vyzerá nádejne. Neviem, čo to Movistar nezobral príliš zhurta, ale Carapaza asi nemohli udržať, dostal ponuku ktorá sa neodmieta ;), Nairo chce asi niečo zmeniť a Landa pokračuje v pravidelnom putovaní tímami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Ak1n0m » Sob 12. Okt 2019 19:38:55

Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 19. Okt 2019 21:50:45

Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Okt 2019 21:54:14

Focus-Shimano píše:Sagan do Bahrainu alebo UAE ?

https://www.oasport.it/2019/10/giro-dit ... trAZE9mZuw


Tak Peter má s Borou zmluvu aj na rok 2021, tie informácie nie sú pravdivé.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Uto 22. Okt 2019 0:22:27

Tak aj Dumoulin odisiel skor. Ale Peter by kontrakt asi nerozviazal, v Bore je ako to mnohokrat spomenul spokojny. Druha vec je ze mozno Bora nie je s nim spokojna a chceli by sa ho zbavit. No v takomto pripade dufam ze neskonci v Bahraine ani UAE.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB


PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia

cron