Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 23. Okt 2019 18:20:33

majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 23. Okt 2019 18:56:53

Co myslite co Sagan zajtra dolezite oznami? Podla mna to bude nejaka marketingova vec ( jazda s fanusikmi, sutaz alebo nejaky produkt). Nemyslim ze sa to bude tykat jeho programu buducu sezonu. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Roman » Str 23. Okt 2019 21:48:17

Mozno koniec kariery po tejto sezone
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Štv 24. Okt 2019 6:56:49

Nestras Roman. :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Štv 24. Okt 2019 14:51:39

Ok tak je to Giro :). Zrejme ziadne Ardeny pre Petra tym padom. Som zvedavy na program po Tour :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Nov 2019 18:10:39

Ahojte,
už je to nejaký piatok, čo nám skončila cyklistická sezóna 2019. V myšlienkach sa k nej občas vraciam späť a premýšľam, ktorý cyklista bol najlepší (v zmysle športových výkonov i v zmysle diváckej radosti zo sledovania cyklistiky). A celkom ma zaujíma váš názor ;)
Ktorý cyklista bol podľa vás v tomto roku najlepší? Kto z pelotónu vám prinášal najväčšie potešenie pri sledovaní cyklistiky? :)
Vďaka za každý jeden názor a postreh :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Pon 04. Nov 2019 18:44:42

1. Bernal (čo k tomu povedať, skvelá sezóna od začiatku až do konca)
2. Roglič (aj keď ho veľmi nemusím, tak výhra a pódium na GT sú veľké výsledky)
3. Alaphilippe (ak ešte pridal nejaké umiestnenie na San Sebastiane, na Lombardii, alebo na WC tak by som ho dal aj na 1. miesto, ale to bolo skoro nemožné, keď sa pozrieme na to ako išiel na Tour)
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 05. Nov 2019 12:59:23

@martyn26
musim povedat ze ja som uplne zabudol na Bernala. este v case ked tu nebola tvoja reakcia, tak som rozmyslal ci na prve miesto dat Alaphilippa alebo Roglica. a teraz neviem preco som si nanho nespomenul:) ci som len jednoducho zabudol alebo mi jeho vykony az tak neutkveli a teda som zabudol na jeho vyborne vysledky, cize vitazstva na P-N, TdS a predovsetkym samozrejme TdF. ak mam pravdu povedat tak na TdF bol dlho na urovni ostatných, az na Col de l'Iseran sa aj vdaka nadmorskej vyske mohol naplno prejavit. na Val Thorens uz potom nebolo treba podat ziadny extremny vykon. cize preto mi ta jeho TdF trochu vypadla. ale nie je to jeho chyba, islo hlavne o to, ako dopadol ten zaver. tam sme boli ukrateni o paradne vyvrcholenie si myslim. cize skor si na TdF uchmatol pozornost Alaphilippe, nez samotny Bernal. aspon je to tak vnimam. ale Bernala si pamatam z P-N kde najma vo veternych etapách predvadzal paradne vykony.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Uto 05. Nov 2019 20:36:14

@simko
Ja som tiež zo začiatku zabudol Bernala. Mal som Rogliča a Alaphilippa išiel som sa pozrieť na WT ranking, že koho dám 3. a uvidel som Bernala :D
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

2019

Poslaťod sportovec » Str 06. Nov 2019 17:06:56

Moj pohľadu očami GT 2019 je tento:

1. Alaphilippe zabával na Tour celý svet a dával nádej Francúzom. Druhé miesto v rebríčkoch 2019.
2. Carapaz perfektne naladil formu na kľúčový závod sezóny, nebál sa vsadiť veľa na jednu kartu a vyhral.
3. A samozrejme Valverde ;) - že vo svojom veku ešte tvrdí muziku a pri troche šťastia by tú Vueltu možno aj vyhral :D

Z víťazov Tour a Vuelty mám čudné pocity, či si to víťazstvo skutočne zaslúžia.

Viem, že Bernal nemôže za to počasie a za to ako ten záver organizátori spravili ...
Z môjho pohľadu išlo SKY na brita Thomasa, no a Bernal bol vypustený ako návnada vo vhodnej nadmorskej výške.
Samozrejme klobúk dole, ak by to celé vyhral s pôvodným plánom etáp ako na PN alebo TdS.

K Rogličovi - za svoju nepozornosť si musel pravdepodobne priplatiť Astanu (keď mu došli domestici), ktorá by to neťahala len tak.
A potom mu zase UCI dovolila sa držať auta - pričom Nibaliho za to z Vuelty voľakedy vyhodili.
Giro si sám prehral zlými rozhodnutiami.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 06. Nov 2019 19:28:43

abo Egan,Julian a Primoz boli tento rok asi najvyraznejsi ale mna tento rok bavil aj Fuglsang a mlady Remco
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Pia 08. Nov 2019 0:49:04

Za Slušný Svet píše:Ktorý cyklista bol podľa vás v tomto roku najlepší? Kto z pelotónu vám prinášal najväčšie potešenie pri sledovaní cyklistiky? :)

Výsledkami Bernal a Roglič, v zmysle diváckej radosti Alaphilippe a van der (Evene)Poel. Páči sa mi aj kvalitné domestikovanie, dobre sa pozeralo na Geoghegan-Harta, Solera a ďalších...

Pridám sem aj anketu, a keďže sa mi nechce vymýšľať vlastné kategórie, na drzovku skopírujem tú od ifčopifča spred niekoľkých rokov (snáď nemáš nič proti). Ak vám tam niečo chýba, kľudne to doplňte.

1. Cyklista sezóny
2. Sklamanie sezóny
3. Objav sezóny
4. Najlepší výkon cyklistu (v konkrétnych pretekoch)
5. Najlepší výkon tímu (v konkrétnych pretekoch)
6. Najlepšia klasika
7. Najlepší etapák
8. Najnudnejšie preteky
9. Čo ma v sezóne najviac potešilo
10. Čo ma v sezóne najviac sklamalo


Vyplnené:

1. Cyklista sezóny - Mollema - GT pódium, monument, majster sveta. Ale vážne - pre hlavu Roglič, pre srdce Alaphilippe. Celkovo Alaphilippe.
2. Sklamanie sezóny - Landa mimo pódia na Gire.
3. Objav sezóny - Higuita.
4. Najlepší výkon cyklistu (v konkrétnych pretekoch) - De Gendt 8. etapa TdF a van der Poel na Amstli.
5. Najlepší výkon tímu (v konkrétnych pretekoch) - Movistar, Giro.
6. Najlepšia klasika - neviem. Asi nič nepokazím, ak napíšem Paríž-Roubaix.
7. Najlepší etapák - Vuelta.
8. Najnudnejšie preteky - z tých, čo som videl asi Strade Bianche.
9. Čo ma v sezóne najviac potešilo - Asi to vyznie divne, ale potešilo ma, že už je konečne po nej. A že Giro pri tvorbe trasy nepristúpilo na španielsko-francúzsku hru. Grazie!
10. Čo ma v sezóne najviac sklamalo - Freeman, Aderlass, Vinokurov a pod...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Pia 08. Nov 2019 1:41:49

1. Ako píšeš Phobos, výsledkami Roglič, srdcom Alaphilippe, nedá sa nesúhlasiť. Sekunduje im určite Fuglsang, ktorý v celkom už pokročilom veku z ničoho nič vytiahol sezónu nielen dvoj ale hádam aj trojnásobne lepšiu než je jeho už beztak vysoký štandard...
2. Pre mňa Froomov pád na Dauphiné a vypadnutie zo zvyšku sezóny. Celá tá sezóna bola bez neho taká divná, s otvorenou Tour bez favorita na čele
3. Povedal by som Pogačar alebo Evenepoel, no o tých sa vedelo. Na ten objav sezóny ideálne pasuje Higuita ;D Prvý krát som o ňom počul začiatkom sezóny a n ajej konci už je pomaly hviezdou...
4. Alaphilippova časovka na Tour, resp následný Tourmalet
5. Ineos pri kontrole Paríž-Nice.
6. Amstel, bez debaty
7. Paríž-Nice alebo konkurenčné Tirreno, GT boli trocha suchšie ako v minulosti mám pocit, i keď Vuelta aj Alaphilippova jazda na Tour boli fajn
8. Dauphiné po Froomovom vypadnutí... Doteraz moc nechápem čo sa tam (ne)dialo, hnusný upršaný depresívny závod, lídri sa len vyviezli v skupinke vždy do cieľa a rozhodla zvláštna časovka a choroby...
9. Ako oddaného dlhoročného fanúšika Ineosu rozhodne to ako si Bernal s Thomasom poradili na Tour aj bez Frooma :D inak určite tá obmena generácií a nástup nových hviezd... Bola to zvláštna sezóna, taká iná...
10. Froome a Dumoulin, chýbali hrozne moc. No a ptm samozrejme neutralizácia 19stej a skrátenie 20tej etapy na Tour... Do tejto kategórie to asi moc nespadá, ale čo ma povedzme ,,najviac nepotešilo" a čo ma najviac mrzí je rozhodne Bjorg Lambrecht, nech mu je zem ľahká :cry:
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pia 08. Nov 2019 15:18:03

1. Cyklista sezóny
2. Sklamanie sezóny
3. Objav sezóny
4. Najlepší výkon cyklistu (v konkrétnych pretekoch)
5. Najlepší výkon tímu (v konkrétnych pretekoch)
6. Najlepšia klasika
7. Najlepší etapák
8. Najnudnejšie preteky
9. Čo ma v sezóne najviac potešilo
10. Čo ma v sezóne najviac sklamalo

1.Je viac kandidatov ale aj pre mna asi Alaphillipe. Drzal si neskutocnu formu od klasik az po Tour. Potom trochu vychladol ale aj tak asi pre mna najlepsi
2. To by sa dalo polemizovat ci cyklista ci situacia. Pre mna Saganova forma na jar. Pomenene etapy na Tour. Uz asi nic
3. Pogacar. Vedelo sa o nom aj vlani ale tuto sezonu vyletel ku hviezdam. Neviem ci uplne sedi na kategoriu objav ale urcite je rookie of the year.
4. MVDP na Amstli. S odstupom casu si uvedomujem ze mu k tomu dost pomohli Alaphilipe a Fuglsang ale aj tak to bolo nevidane. Koniec pretekov som videl v autobuse cez mobil a tie pocity udivu a obdivu si pamatam doteraz.
5. Tu ma nic nenapada. Este aj INEOS boli slabsi na Tour ako zvycajne.
6. Asi Roubaix. Otvorilo sa to skoro a v podstate az do konca nebolo jasne ze Gilbert vyhra. Teda predpoklad tam bol ale nesiel solo. Dobry bol aj Gent.
7. Tie jarne si uz az tak nepamatam a Giro sledujem vzdy malo kvoli MS v hokeji tak asi Tour. Tym ze to bolo tak otvorene + faktor Alaphillipe tak sa mi to poacilo viac ako Vuelta kde bolo aj dost malo hviezdnych cyklistov. Desiaty jazdec strata 22 minut a v desiatke norsky cyklista o ktorom som dovtedy nepocul.
8. Neboli to uplne najnudnejsie preteky ale cakal som od nich o dost viac. Ronde bolo tento rok o nicom. Mozno ma klame pamat ale jedine co si z nich pamatam je ako Bettiol vsetkym zdrhol na Kwaremonte a bolo po pretekoch. Dovtedy sa favoriti strazili. A este si pamatam ako sa Sagan ledva drzal superov na poslednych bergoch.
9. Asi nastup novych hviezd. Cyklokrosarski klasikari MVDP a Van Aert ukazali ze maju na to vyhravat klasiky. Najma MVDP sa bude tazko porazat. Bernal a Pogacar maju potencia vyhrat mnoho GT. A potom je tu este stale este len teenager Remco ktory najma cez leto podaval neskutocne vykony.
10. Priznavam ze cyklistiku stale sledujem najma cez Sagana aj ked nemam problem pozriet si preteky kde nie je. Tak najviac ma sklamala asi Saganova cela sezona. Este stale nebola hrozostrasna ale nevyhral ani jednu jednorazovku a 4 vitazstva su velmi malo. Najhorsia sezona od roku 2011 alebo 2010. Dufam ze buduci rok to bude lepsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 09. Nov 2019 10:09:19

tak som vazne zvedavy kde zakotvi sammyben...bude to predsalen DQS?...osobne dufam ze pojde do WT teamu aby sme jo videli bojovat s najlepsimu sprintermi lebo medzi nich urcite patri
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Nov 2019 10:43:33

1. Cyklista sezóny
Bernal
2. Sklamanie sezóny
Je ich viac, negatívne zapracovali zranenia či choroby alebo odišla forma - Froome, Dumo, Aru, Peter, Valgren, Roman, Cav, Kittel, Greipel, unavený Kwiatek, Yatesovci najmä Simon...
3. Objav sezóny
Pogačar
4. Najlepší výkon cyklistu (v konkrétnych pretekoch)
Fuglsang ma LBL
5. Najlepší výkon tímu (v konkrétnych pretekoch)
Bora na majstrovstvách Nemecka
6. Najlepšia klasika
LBL
7. Najlepší etapák
Okolo Slovenska ;)
8. Najnudnejšie preteky
De Panne - prečo z tohto spravili WT klasiku ...
9. Čo ma v sezóne najviac potešilo
Nástup mladíkov
10. Čo ma v sezóne najviac sklamalo
Dimension Data
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod mortirolo08 » Sob 09. Nov 2019 10:45:29

1. Nie je o com Allaphilippe. Skvala jar s monumentom a ta TdF bola fakt neskutocna
2. Zranenie Dumoulina a ze sme ho nevideli ani na jednej GT. V pripravnych zavodoch bolo vidno ze strasne schudol, myslim ze by sme videli velke veci
3. Pogacar. Ze ma potencia sa vedelo, ale v taku premieru na GT nedufal nikto
4. MVDP na Amstli
5. Najhorsi by sa vyberal velmi lahko. Movistar na TdF a Vuelta daleko neutekala. Ale najlepsi vykon tazko... Napr. EF Education First na Ronde. Na to si asi skoro nikto nespomenie.
6. Amstel to nie je o com
7. TdF do poslednej 2 a pol etapy kym to neskazilo pocasie, lebo Allaphilippe
8. Valonsky sip
9. Tazko vybrat Gilbert vyhral PR, Pogacar na Vuelte, Bernal vyhral TdF, ale asi najviac Allaphilippova jazda na TdF. To bola parada pozerat
10. GT boli super, ale pre zranenie sme nevideli dalsi suboj titanov. Takze zranenia Dumoulina a Frooma
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 11. Nov 2019 21:17:22

pekny prehladny prehlad transferov WT teamov

https://naszosie.pl/2019/11/10/transfer ... ezon-2020/
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 22. Nov 2019 15:19:50

Patxi Vila skoncil v Bore? tak to som necakal...ak je to stara info len ku mne sa dostala az teraz tak sorry za spam
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pia 22. Nov 2019 17:15:41

@ majo
Tiez som o tom nepocul este. Sagan mal s Villom vynimocny vztah som zvedavy ako ho to ovplyvni.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia