Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Froome (Sky)

Poslaťod sportovec » Pon 03. Feb 2020 10:03:45

pmts píše:https://youtu.be/96uS365ZoAk Kriste že jak mi tieto súboje chýbajú 8-)

Tak Dauphiné 2014 bol skvelý etapák :ugeek:

Phobos píše:
sportovec píše:Tu je článok o Chrisovi a jeho Africkom "spoločníkovi" (daignostikovaný v roku 2011) :
https://www.cyclingnews.com/news/froome ... bilharzia/

sportovec, ty si taký skeptik, povedané sa nemusí zhodovať s reálnym, reálne nemusí zodpovedať povedanému, všetko je kúpené, samé podvody, korupcia, klamstvá. Tejto chorobe veríš? Nič tým nechcem povedať, len ma to zaujíma...

Tak keď sa pozrieš na reálny svet (alebo iné športy), tak tých podvodov, klamstiev, korupcie je dosť, netvárme sa, že cyklistika je nejaká výnimka, keďže ju tiež robia len ľudia. A to čo vypláva na verejnosť je samozrejme iba zlomok. Cyklistika je v tomto ale čarovná, že na štarte je príliš veľa ľudí, príliš veľa tímov a počas preteku je často nepredvídateľný chaos.

Je pravda, že ja nemám informácie z prvej ruky. Som len obyčajný cyklo-fanúšik, čerpám len z TV prenosov, internetových videí, webstránok, kníh, rozhovorov, podcastov a podobných verejných zdrojov ... samozrejme že všetko môže byť inak ;) Táto doba je taká plná informácií, že je ťažké určiť čomu veriť a čo ignorovať. Toto je ťažká téma. Momentálne verím UCI kontrólorom dopingu a ich doktorom. Takže verím.

Samozrejme súhlasím, že rok 2011 pre Frooma vyzerá ako zázrak. Celú sezónu trápenie, pred Vueltou žiadna zmluva a vysoko pravdepodobný nedobrovoľný odchod z celého tohoto putovného cyklo-cirkusu. Potom zrazu super lokomotíva, staranie sa o lídra a nakoniec sen každého super-domestika: Prevalcovanie svojho lídra v časovke a oblečenie sa do najcennejšieho dresu.

Ale možno to má na svedomí nejaký africký šaman ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 05. Feb 2020 13:46:34

Čo poviete na najnovšie klebety o Fuglsangovi, Lutsenkovi a Ferrarim? Faktom je, že ich výkonnosť minulý rok vystrelila výrazne vyššie ako po minulé roky, stačí si pozrieť ich boby na PCS, podobné to bolo u Valgrena v roku 2018. Ak sa Ferrari vrátil do kolotoča, tak je to katastrofa. Článok od profíka
https://cyclingtips.com/2020/02/the-sec ... a-ferrari/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 05. Feb 2020 15:38:52

ifčopifčo píše:Čo poviete na najnovšie klebety o Fuglsangovi, Lutsenkovi a Ferrarim? Faktom je, že ich výkonnosť minulý rok vystrelila výrazne vyššie ako po minulé roky, stačí si pozrieť ich boby na PCS, podobné to bolo u Valgrena v roku 2018. Ak sa Ferrari vrátil do kolotoča, tak je to katastrofa. Článok od profíka
https://cyclingtips.com/2020/02/the-sec ... a-ferrari/

nuz opat Astana. podla mna Vinokourov nema co hladat v cyklistike. samozrejme su mnohi byvali previnilci aj v iných timoch ale jednoducho mam pocit ze Vinokourov ma stale nejake zajacie umysly. nie je to prva podozriva vec okolo Astany v posledných rokoch.
ten narast vykonnosti Lutsenka a Fuglsanga bol ocividny a cele to podciarkuje Lutsenkov vykon na Tirrene kde v jednej etape tusim dvakrát spadol ked bol sam v uniku a ked bol dobehnuty nejakých 600m do ciela tak stale dokazal este nacriet niekam a zvitazit. to bolo pre mna absurdne. chlapci su velmi podozrivi nuz ale v dnesnej dobe technologii potrebujeme nejaky dokaz. napríklad pohyb na zaklade signalu z mobilov:) alebo aspon nejake fotky.
na jednej strane sa mi nechce verit ze by boli taki blbi aby sa stretavali s Ferrarim na druhej strane ten skok vo vykonnosti vyvolal nejake otazky a tieto podozrenia by davali urcite odpovede.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Skutok sa nestal?

Poslaťod Phobos » Štv 06. Feb 2020 23:56:31

Zvláštny prípad. Vyzerá to tak, že CADF dostala avízo alebo tip, na ktorého prešetrenie si najala detektívov, ktorí nič nezistili. Resp. nič, čo by sa dalo použiť. Je mi jasné, že takíto súkromní vyšetrovatelia majú dosť zviazané ruky, ale zas neoperujú proti nejakej sofistikovanej štátnej kontrarozviedke. Jedna fotka by nemala byť až taký problém.

Fuglsang tomu tiež veľmi nepomohol. Očakával som, že do polhodiny vyjde s vyhlásením o nehoráznej lži. Namiesto toho tie prapodivne formulované vyhlásenia koordinované s Lutsenkom a celým tímom. Ale v prvom rade si ani nie som istý, či tu vôbec išlo o nich dvoch a o Astanu, alebo to mali byť nejaké zákulisné hry. Tak ako písal vyššie sportovec, s našimi biednymi informáciami je ťažké zaujať nejakú pozíciu a každý sa k tomu postaví v súlade so svojimi názormi a postojmi, čomu chce alebo nechce veriť. Tí, ktorí vidia za každým dobrým výkonom doping v tom majú jasno a tí, ktorí to odmietajú, si to tiež vysvetlia po svojom.

Nuž, ako prišlo, tak odišlo. Ale to vyhlásenie CADF pre Fuglsanga (a Lutsenka - aj keď on je v tomto trochu vo Fuglsangovom tieni) nič nerieši. To je ako keby im niekto zjedol koláč a potom ho vyvrátil s tým, že veď máte ho naspäť. Ich reputácia je teraz asi ten zvratok. Tu sa len znova ukázalo, že ak je vôľa, neexistuje nič ľahšie ako pošpiniť cyklistu.

A samozrejme ak by malo vyjsť najavo, že je to pravda, tak sú tí dvaja totálni hlupáci galaktických rozmerov. Ak by som bol profi cyklista tak sa bojím meno Michele Ferrari vpísať do Googlu, nie to ešte... čokoľvek už (údajne) robili. Toto by fakt bolo na Riccòvu cenu za najväčšiu debilitu a babráctvo v spojení s dopingom.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 07. Feb 2020 7:37:46

@Phobos
s tym tvojim odsekom sa neda nic ine robit len totalne s nim na milion percent suhlasit

inac moj postoj:
ja ako totalny vecny a nevyliecitelny optimista(niektori povedia skor ze naivka) verim ze je to vsetko blbost a kym nepride oficialne vyhlasenie o vine od UCI ci ineho kompetentneho uradu respektive vlastne priznanie dovtedy budem verit v ich nevinu a cistotu a budem sa tesit na to co nam predvedu na ceste...ale ak sa ukaze a dokaze doping tak pod zem s nimy uz ich nikdy viac nexcem vidiet ;)
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

cadf vs. birdsong

Poslaťod Phobos » Sob 08. Feb 2020 1:18:56

Mám na to podobný názor, aj keď nie som až taký optimista. Cyklistov nepovažujem za nejakých hrdinov alebo morálne vzory, beriem ich ako športovcov, nič viac, nič menej. Jasné, že oceňujem isté osobnostné črty, keď sa napr. kaliber ako Jungels vie obetovať a pomôcť kolegovi, alebo to, čo odmakal pre Porteho na TdU Pedersen. (Tu sa mi mimochodom páči to osvieženie - konečne nie je po rokoch majstrom sveta nejaké prevarené meno, ale človek, ktorý ukáže dres aj v úplne inej polohe ako sme zvyknutí a snáď aj trochu vzbudí zvedavosť v ľuďoch, ktorí to možno až tak nesledujú a čudujú sa, ako to, že majster sveta skončil posledný, aby sa dozvedeli, že pre domestikov je umiestnenie úplne irelevantné (ak ignorujem tímy, ktoré počítajú každý UCI bod), a tiež to, že domestikovanie na jednom type pretekov neznačí, že nemôžu vyhrať niečo iné).

Ale to neznamená, že automaticky nazerám na každého ako na podvodníka. Áno, poznám históriu a viem, čo sa dialo, deje a bude diať a viem, že pelotón je ako banda škôlkárov, ktorí musia byť neustále pod kontrolou. Ale neovláda to moje myšlienky. Tak ako sa hovorí, že právny systém by mal byť nastavený tak, aby ním radšej dokázali prekĺznuť deviati vinní, než by sa mal nespravodlivo odsúdiť jeden nevinný, tak v tomto duchu budem radšej za hlupáka, ktorému sa budú smiať - Ja som ti to vravel! - ako by som mal bezdôvodne podozrievať a hádzať do vreca všetkých, medzi nimi takých, ktorí si to nezaslúžia. Lebo v ich prípade už nikto nepríde a nebude zdôrazňovať - Ja som ti vravel, že tento je čistý!

Úplne ideálne by bolo, keby to určovali výsledky testov a nie takéto špekulácie. Dopoval Fuglsang? Tak to malo byť vidno po analýze moču a krvi. Toto je stále nedokonalé a vieme, že ani biologický pas nie je spoľahlivý. Tu by som nasmeroval kapitál, nielen finančný, ale aj ľudský. Tímy a cyklisti sú o krok vpred pred anti-dopingom? To znamená, že majú lepších ľudí a viac prostriedkov. To už je asi priveľmi idealistická predstava, ale treba (aspoň časť) pretiahnuť z temnej strany. Conconi a jeho učeň Ferrari sú odborníci, to nepoprie asi nikto. Ako by to vyzeralo keby pracovali proti dopingu?

Zároveň mi pripadá, že ľudia by niekedy chceli protichodné veci. Aby sa pretekalo o chlebe a vode, ale vadí im aj taká úplne normálna a banálna vec, ako keď to pelotón nechá úniku, aby si oddýchol. Alebo keď berú cyklisti preteky ako prípravu. Proste stále ísť naplno, od prvej do poslednej etapy, od januára do októbra, nadľudské výkony s ľudským úsilím. Aj keď motivácia je u pretekárov zrejme niekde inde, je to taký zaujímavý rozpor u fanúšikov.

majo, ešte jedna vec - od teba, ako Contadorovho skalného, by som tú poslednú vetu teda nečakal ;)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 08. Feb 2020 10:46:12

@phobos
len by som rad este dodal ze v tom mojom poslednom prispevku som nextiac vynechal slovo "poslednym" pred slovom"odsekom"...to len tak na doplnenie ;)

no a este k tej tvojej poslednej poznamke ku mne...kua tak teraz si ma naozaj dostal...doslova som si "nas.al" do huby a vobec som si to neuvedomil...samozrejme ze ta moja posledna veta bola pisana s nadsazkou a nebola myslena uplne vazne ale vzhladom k vztahu majo-contador som to fakt prehnal takym tvrdym vyrokom :shock: cize beriem spät a upravujem ten vyrok ze moji milacikovia sa vratit aj po dopingu mozu a ostatnych uz nexcem vvidiet :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Str 12. Feb 2020 4:02:58

simko píše:nuz opat Astana. podla mna Vinokourov nema co hladat v cyklistike. samozrejme su mnohi byvali previnilci aj v iných timoch ale jednoducho mam pocit ze Vinokourov ma stale nejake zajacie umysly. nie je to prva podozriva vec okolo Astany v posledných rokoch.

Za mna by sa nemali v timov vobec nemali byt byvali doperi, specialne taky ktori boli pri doping timoch. Ti ludia to proste maju v krvi a hotovo. Nieco ako Riis.
A co sa tyka lekarov ani nahodou. Tu je vidno rozdiel v kulture na zapade a u nas. Ukazuje sa to ked top1 team ako QS ma problem v belgicku, kde je cyklistika nabozenstvom, zohnat sponzora. Lebo ked sa okolo neho mota taky clovek ako Ibarguren Taus, tak je im jasne, ze z toho cuha pruser a poskodenie dobreho mena spolocnosti. :!:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 12. Feb 2020 19:19:01

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 25. Feb 2020 12:48:20

Sam Bennet vytocil vcera 1400 wattow na Hatta Dam :o :o sialene nieco ...a predsa nevyhral...kazdopadne krasny finish vcera
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 26. Feb 2020 14:02:59

zaujimavost ohladom Van Aerta. povodne nemal startovat na Omloope ale v time sa obavaju ze by mohli zrusit niektore talianske preteky tak sa rozhodli ze bude startovat. co sa tyka Petovho rozjazdenia tak Strade nehra az taku rolu ako Tirreno. ak by hrozilo zrusenie T-A tak by vsetka pozornost smerovala k P-N si myslim.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 27. Mar 2020 19:58:36

Gaviria je vraj vylieceny...dalsi svetielko na konci tunela
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Roman » Pia 27. Mar 2020 21:46:10

no konecne, toto som chcel vediet lebo uz mi to prislo dlho
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pia 27. Mar 2020 22:01:30

Co sa tyka oficialneho vyliecenia tak tam s tymi testami je je to dost dlhy proces aj ked pacientovi realne nic neni. Super ze Fernando to uz prekonal.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 04. Apr 2020 20:26:00

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 19. Apr 2020 21:04:00

Keď mám pravdu povedať ani mna dajak neohurili virtuálne preteky, či už cyklistické alebo som pozerala aj virtuálne preteky F1. Ale stačilo to pozerať raz.
https://www.cyclingnews.com/news/peter- ... l52oIN7p8I
https://www.youtube.com/watch?v=ozoEgN3g9Q8
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Ned 19. Apr 2020 23:11:39

Ja som si zo zaujimavosti tie Flandry pozrel ale mozno iba preto ze mi chybali tie skutocne. Tu swiss five si pozriem jedine ak by som na to narazil na Eurosporte vyhladavat to nebudem. Peter prekvapil videom. Myslim ze ma velmi rozumny a triezvy pohlad na vec. Vidno ze nam dospel :) Specialne ocenujem ze si dal este o tyzden dlhsiu karantenu ako sa odporuca aby neohrozil syna a teraz sa okrem nutnych vychadzok zdrziava doma. Ide dobrym prikladom Mr.Sagan. Ja mam dokonca pocit ze ked si odmyslime vsetky obavy ohladom pandemie ze jemu tato situacia, ked po 10 rokoch konecne mohol spomalit to sialene tempo a moze sa kazdy den venovat synovi celkom aj vyhovuje.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 29. Apr 2020 21:27:58

Clear your calendar... because it's "SAGAN SATURDAY" on Eurosport!

Re-live Peter Sagan's most spectacular wins, followed by the world premiere of the "Band of Brothers" documentary

Tune into Eurosport from 14:00-19:00 CEST this Saturday. The documentary kicks off at 18:30, so be sure to not miss a minute!
https://www.facebook.com/Borahansgroheo ... 0034200155
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 29. Apr 2020 22:19:31

Co som pozeral tv program malo by to byt Ronde, Bergen a Roubaix. Co aj ine ze? :). Specialne na ten dokument sa tesim.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia