Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Sob 04. Máj 2019 18:02:30

Možno špekuluje s tým, že MVdP napokon prehovoria na MS na ceste a on bude mať potom oproti nemu výhodu v teréne. Je mu jasné, že aj keď patrí do okruhu favoritov na ceste, tak nie k tým najväčším. Na druhej strane MVdP musí mať ťažkú dilemu, lebo Harrogate mu perfektne sedí, navyše s silným Holandským tímom za chrbtom. A titul na ceste je násobne cennejší.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Sob 04. Máj 2019 18:37:07

simko píše: nemusi uz vyhrat ziadny monument, nemusi uz vyhrat ziadne zelene, len ten stvrty titul keby sa zadaril.

Peťo má problém s vytrvalosťou a je to IMO reakcia jeho tela, keď sa roky pripravoval na tri vrcholy sezóny čo je pre celý organizmus obrovská záťaž. V jeho prípade bude ťažké sa niečoho vzdať, ale možno to napokon bude nevyhnutné. Nejde o to, že by neodjazdil napríklad TDF, ale že by príprava bola ľahšia a nešiel by na zelený, ale sústredil by sa iba na etapy, ktoré mu sedia. Alebo ak by mu nevyhovoval profil na MS, tak by ukončil sezónu po TDF. Potom by oddýchnutý v zime nabehol na tréningový cyklus o niečo skorej a mohol by mať výbornú klasikársku jar. Takto to roky robil Cancellara. On bol vždy (ak nebol zranený) vo výbornej forme na klasikách, ale zbytok sezóny aj keď jazdil, tak veľa vody nenamútil.Takisto sa ukázalo, že Bora by mohla mať skvelý tým na Sanremo. Ak sa pôjde tak isto ako tento rok a mám tušáka, že je tu veľká šanca, tak okrem Peťa by v elitnej skupine mohol byť aj Schachmann a nie je vylúčené, že aj niekto z dvojice Formolo, Konrad. A to už sa dá inak zrežírovať ten záver. Kockové monumenty Peťovi možno spôsobom ako sa momentálne jazdia sedia menej, ale monument sa dá vyhrať aj inde. Takisto na Amstel má Bora s Peťom špičkový tím a to by bolo škoda nevyužiť. Amstel ešte tiež nevyhral....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Máj 2019 21:47:32

@West - mne sa nevidí, že by mal Peter nejako výrazne viac pretekových dní ako iní cyklisti. Jemu by vekom mala vytrvalosť rásť, aspoň teda podľa toho čo som počul či čítal. Ono sa hovorí, že absolvovať dve GT je výborný základ na ďalšiu sezónu, skončiť sezónu po TdF, neviem či by ho bavilo len trénovať bez pretekania, pretože trénovať by musel, nemohol by odložiť bicykel takmer na pol roka. Možno to mohol spraviť minulý rok a zabaliť sezónu po TdF po tom páde a poriadne zregenerovať, vykašľať sa na MS kde vlastne ani šanca nebola. Ale v bežnej sezóne, neviem čo by to bolo dobré. Je ale pravda, že Peter by mohol viaceré preteky ísť len ako prípravu bez snahy o výsledok, lenže na to nie sme navyknutí, takmer vždy čakáme nejaký výsledok, aspoň jednu etapku ;) Ja sa teda spolieham, že tím okolo neho vie ako dostať Petra do pohody a ako ho nezničiť aby nás ešte nejaké rôčiky bavil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 05. Máj 2019 7:43:34

zaujimavy pohlad bol vcera na skupinku favoritov v romabdii este 4km pred cielom ked z cca 20 ludi tam bolo 5 ruzovych dresov EF plus dalsi bol este pred tpu skupinou ako lider pretekov...je pravda ze ked sa onedlho spustili ataky tak uz tam ostali len 2ja ale nebali sa toho a parkrat to skusili...velmi zaujimavym a silnym dojmom posobi tento rok ruzovy team
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Ned 05. Máj 2019 10:51:31

@Ifčo
Predovšetkým ja len špekulujem, ale zdá sa mi to logické. Absolvovať dve GT možno niekomu vyhovuje, ale ak by išiel na výsledok a v každom dojazde na kopci na svojom limite, tak podľa mňa za to budúcu sezónu skôr zaplatí ako mu to pomôže. Som sám zvedavý ako bude pokračovať Froome. Pokiaľ sa sústredil na jeden cieľ TDF, tak bol neporaziteľný. Keď sa zdalo že je výkonnostne na vrchole, tak začal experimentovať s dvomi GT a aj keď dosiahol pekné výsledky, tak jeho dominancia už nie je taká. Ale je tu aj dlhodobé hľadisko. Ako mladý jazdec môžeš jazdiť naplno a na výsledok veľa pretekov, ale to sa neskôr spočíta. Staršie telo už neregeneruje tak rýchlo. Jasne že sú tu aj výnimky. Emzáci ako Valverde môžu vyhrávať celý rok a aj do vysokého veku, ale nie každý má také telo. My sme si mysleli že Sagan tiež môže. Brali sme ako samozrejmosť, že na TDF ide v každej etape na výsledok a to nie len v špurtérskej, ale aj klasikárskej, kde treba ísť viac na svojom limite, aby človek uspel na výkon oproti klasikárom, ktorí cielia možno práve len na tú konkrétnu etapu. A potom ešte v ďalšej vrchárskej etape do úniku. Pretekárske dni OK. Je to určite zábavnejšie ako v posilovni. Ale dá sa ísť aj v balíku a šetriť sily a nie to tlačiť na svoj limit. Napokon o tom hovoril aj Kreuziger v nejakom rozhovore, kde hovoril niečo v tom zmysle, že nie je možné byť na maxime 8 mesiacov v roku. Pár rokov to jazdec vydrží a potom vyhorí.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 05. Máj 2019 11:18:13

@West - máš pravdu, na TdF sa Peter narobí ako vôl. Keď ide na Vueltu mal by tam jazdiť ako Spatakus, vybrať si nejaké etapy kde by si zablbol a zvyšok isť v tréningovom tempe a pred posledným týždňom prípadne odstúpiť. Keby tento rok vyhral na Tour bodovačku a osamostatnil by sa na čele štatistiky, tak tiež by v následujúcich ročníkoch mohol jazdiť Tour "šetrnejšie", jeho rekord bude aj tak v podstate neprekonateľný.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Ned 05. Máj 2019 11:37:03

@Ifčo
Sú tu mladí dravci, ktorí budú čoraz lepší v súťaži o zelený dres, Gaviria, Ewan, Groenewegen, MVdP. Ideálne by bolo tento rok urobiť rekord a potom ako neporazený víťaz to nechať na nich, nech sa šťavia každú etapu a sústrediť sa na víťazstvá. V zelenom drese už nemá komu čo dokazovať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 09. Máj 2019 11:14:56

Marcel Kittel skončil v Katushi . Čo len bude s Marcelkom :( :(
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 09. Máj 2019 11:58:35

Focus-Shimano píše:Marcel Kittel skončil v Katushi . Čo len bude s Marcelkom :( :(

Škoda, patril k mojim obľúbeným cyklistom. Možno mu to aj troška pomôže.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 09. Máj 2019 16:54:16

Ja verím , že sa Marcel vráti . Kľudne by mohol zobrať na začiatok nejaký pro-conti kontrakt , aby nebol pod veľkým tlakom.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 10. Máj 2019 13:48:54

Rád by som vedel, čo za tým dočasným? koncom Marcela je. Je to škoda, pretože vo forme to bol najrýchlejší človek v peletóne a vek na to, aby takto skončil ešte nemal, mohol sa zaradiť k šprintérskym legendám. :?:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Pia 10. Máj 2019 18:44:43

Alaphilippovi sa tohto roku končí zmluva s DQS a v jednom rozhovore povedal, že už je rozhodnutý.
« L'année prochaine ? C'est assez clair dans ma tête »
https://www.leberry.fr/saint-amand-mont ... _13557661/
Neviem po Francúzky, len som to čítal na Cycling News fóre.
Vyvodil som z toho, že by mal asi ostať v DQS. (Nemám to nijako potvrdené)
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 13. Máj 2019 9:28:37

peto paradne...urcite dolezite vitazstvo pre neho aj ked konkurencia mensia...pre psychiku super...a aj erik pekne
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 23. Máj 2019 18:37:05

Tak toto je veľmi zaujímavá správa . Len neviem , ako si podelia Grand tour .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 23. Máj 2019 18:40:50

Focus-Shimano píše:Tak toto je veľmi zaujímavá správa . Len neviem , ako si podelia Grand tour .

Zatiaľ je to len špekulácia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 23. Máj 2019 18:44:53

Bez vetra sa ani lístok nepohne
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 23. Máj 2019 19:19:41

co tam pisu?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 24. Máj 2019 11:23:45

majo píše:co tam pisu?

V krátkosti, Bora asi chce Vivianiho, ked odíde Bennet. Benneta spominajú s tímami Ineos a Movistar. Ale to sú zatiaľ len špekulácie, veriť tomu sa ešte nedá.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 24. Máj 2019 14:46:36

na jednej strane chapem Boru. uz teraz bojuju statocne s DQS co sa tyka poctu vitazstiev a mozno chcu byt uplne na cele a to sa da iba cez mnohe vitazstva sprinterov. na druhej strane tak ako je teraz "konflikt" medzi Ackermannom a Bennettom tak bude potom medzi Pascalom a Vivianim. obaja z nich budu chciet byt na top pretekoch. som si isty ze Ackermann uz ma urcity prislub na buducorocnu TdF. navyse je to Nemec. neverim ze Viviani by bol v pohode v takomto time. podla mna z tohto nic nebude.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia