Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Ned 18. Feb 2018 19:32:58

simko píše:Peto zverejnil na svojom profile:
https://twitter.com/petosagan/status/963748436834246656

ja sa nato velmi tesim a som velmi zvedavy na obsah. mozno este mohol pockat ako Cancellara na skoncenie kariery. Fabian vydal knihu v minulom roku ale zatial som ju necital.


Uz viem co chcem na Vianoce tento rok :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Ned 18. Feb 2018 21:00:39

Matuš na prezentácii. Samozrejme taliani nemohli opomenuť meno najpopularnejšieho cyklistu sveta.

https://www.facebook.com/teampetrolifir ... =3&theater

Verím že MŠ si svoj talent nepremrhá ako mnohí pred ním..
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Štv 22. Feb 2018 11:33:06

Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Štv 22. Feb 2018 11:42:57

Mino píše:Matuš na prezentácii. Samozrejme taliani nemohli opomenuť meno najpopularnejšieho cyklistu sveta.

https://www.facebook.com/teampetrolifir ... =3&theater

Verím že MŠ si svoj talent nepremrhá ako mnohí pred ním..


Tuším naznačujú, že mu Peťo odporučil ísť na skusy do Talianska, on s tým mal dobré skúsenosti. Mňa dosť zarazilo, že to nie je kontinentálny tím, ale len klubový. Snáď sa bude dariť a o rok povýšia. Inak by Matúš mohol zvážiť Duklu.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Štv 22. Feb 2018 13:35:45

menovatel píše:Tuším naznačujú, že mu Peťo odporučil ísť na skusy do Talianska, on s tým mal dobré skúsenosti. Mňa dosť zarazilo, že to nie je kontinentálny tím, ale len klubový. Snáď sa bude dariť a o rok povýšia. Inak by Matúš mohol zvážiť Duklu.


Moj nazor: Peter mu nic neodporucal. Sagana sa len spytali ( myslím ze trener MS ) ci by vedel posunut Matusa niekomu. Takto sa posunul o level vyssie, klubovy team U23. Matus ma dobre vysledky ( v porovnani na SR ) ale na continentalnu scenu to este nie je a nosiť vodu v pelotone moze niekto iny.
Taliani maju iba tri CT ( +farma ddd) a tam su vacsinou vsetko mladi taliani.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 24. Feb 2018 20:31:48

no do pi...tak uz aj astana...Oleg je podla mna blazon ale je to biznisman a nejake veci chape az prilis dobre a asi mal naozaj pravdu ze ak sa nezmeni financovanie cyklistickych teamov tak to bude onedlho velmi zle...a ono je to zle
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Ned 25. Feb 2018 20:13:39

u astany som dost prekvapeny pretoze ju financuje stat kazachstan a ten musi mat mrte milionov z plynu a ropy asi nejaky minister si nepadol do oka s cyklistikou
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Uto 27. Feb 2018 10:10:14

Mino píše:Program Matusa Stoceka: https://mailchi.mp/718c89035be9/pronti- ... stagionale

Držíme palce.


výsledky som nenasiel, iba prvu desiatku ale v nedelu bol Matus v uniku este 10 km pred cielom v 12 clennej skupine a nakoniec vyhral jeho kolega.
https://us17.campaign-archive.com/?u=3e ... f0e781772b
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 27. Feb 2018 10:46:42

majo píše:no do pi...tak uz aj astana...Oleg je podla mna blazon ale je to biznisman a nejake veci chape az prilis dobre a asi mal naozaj pravdu ze ak sa nezmeni financovanie cyklistickych teamov tak to bude onedlho velmi zle...a ono je to zle


Oleg len kecal ale nedokázal, tak ako nikto doteraz v celej histórii cyklistiky vymyslieť niečo iné. "Onedlho bude zle" už funguje vyše 100 rokov ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 27. Feb 2018 14:24:10

ifčopifčo píše:
majo píše:no do pi...tak uz aj astana...Oleg je podla mna blazon ale je to biznisman a nejake veci chape az prilis dobre a asi mal naozaj pravdu ze ak sa nezmeni financovanie cyklistickych teamov tak to bude onedlho velmi zle...a ono je to zle


Oleg len kecal ale nedokázal, tak ako nikto doteraz v celej histórii cyklistiky vymyslieť niečo iné. "Onedlho bude zle" už funguje vyše 100 rokov ;)


takze podla teba sa mame s tym uspokojit ze je zle? nebolo by lepsie hladat riesenie? jasne ze my dvaja vyriesime s prepacenim h.v.o ale ak bude mat taky postoj k tomu ako mas ty kazdy tak to onedlho nebude zle ale bude to upne v r..i
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 27. Feb 2018 15:03:23

@majo - lenže ja si na rozdiel od teba vôbec nemyslím, že onedlho to bude úplne v ****. Zanikne BMC či Astana? No bude 16 WT tímov, mimochodom, tak to bolo niekedy plánované. Smutné, ale nie tragické. Jediné, čo sa podľa mňa dá robiť a čo by sa malo robiť je snažiť sa urobiť cyklistiku čo najatraktívnejšou a čo najčistejšou a najprehľadnejšou, aby lákala divákov a tým sponzorov. Nikto nič lepšie podľa mňa nevymyslel a nikto nič lepšie nevymyslí. Profi cyklisti boli odjakživa jazdiace reklamy. Ak chceme viac jesť treba zväčšiť koláč a nie sa snažiť z neho uchmatnúť viac pre seba ako chcel Oleg. Takú reformu dokáže urobiť ktokoľvek.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Uto 27. Feb 2018 15:24:40

ifčopifčo píše:Ak chceme viac jesť treba zväčšiť koláč a nie sa snažiť z neho uchmatnúť viac pre seba ako chcel Oleg. Takú reformu dokáže urobiť ktokoľvek.

Úplne trefné a presné prirovnanie, sám by som lepšie nevymyslel ;)

Druhá otázka je, ako to urobiť... To ak by som vedel, alebo aspoň tušil, tak nerobím to, čo robím, ale som niekde v UCI, A.S.O. alebo niektorom profitíme...

Milram, HTC-Columbia, Euskaltel, RadioShack, Tinkoff - Saxo, Vacansoleil, či IAM zanikli, ďalšie tímy sa zachránili zlúčením, iné zostúpili do "nižšej ligy". Tak to v cyklistike funguje, nie je to NHL, kde má väčšina klubov dlhoročnú tradíciu, a tak to asi bude fungovať ďalej. Len domovom väčšiny tímov už nebude Európa, ale peniaze budú čím ďalej, tým viac prúdiť zo Stredného Východu a Ázie:
https://www.theguardian.com/sport/2018/ ... to-survive
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 28. Feb 2018 23:20:42

Ano mate pravdu.nechavsjme pravidelne zanikat teamy nechavajme ludi bez prace nechavajme pravidelne zobrat GM o sponzoring nechajme sejkom nech si popreberaju teamy a nechajme wt jazdit tam odkial sa leju prachy...taliani nemaju team ale zivia ich sejkovia tak naco je talianom giro?presunme ho radsej do dubaja a nech sa tam 3 tyzdne tie masiny na reklamu premavaju po pusti po cestach okolo ktorych stoja ako jediny fanusikovia zabludene tavy...ho hovorite o popularite o atraktivite o reklame...preco asi taky eurosport vysiela 200 dni do roka live cyklistiku a reprizy kazdeho prefemu a etapy este Xkrat?lebo je cyklistika popularna lebo je atrktivna lebo ju ludia xcu vydiet a uz nielen tour ale aj akekolvek preteky okolo hnoja a to vsetko prinasa eurosportu peniaze...fakt nechapem co je zle na myslienke aby sj z celej tej masinerie odhryzli aj teamy?aby mali aj nejake iny zdroj primu ako sponzoring?ano oleg myslel na seba lebo to on bol majitel ale takto by tu mohli fungovat teamy na uplne inom principe...dnes ani taky producenti bikov ako cannondale ci bmc nedokazu udrzat vlastny team...pre mna chore...hovorite tu o NHL...jasne ze cyklisficke teamy nebudu nikdy tak fungovat lebo ak sa nic nezmeni nikdy nebudu mat vlastnu znacku ktors by im mohla zarabat lebo kvoli nezmyselnemu nefinancovaniu...keby sa takto rozmyslalo vzdy tak dnes nejazdime na autach ale na konoch ved naco nieco menit naco nieco nove ked sa to da robit aj po starom...sorry ale s tymto sa ja nikdy nezosobnim...ifco nexcel by som vediet s akymi myslienkami nastupovali tento vikend na start chalani z astany ci bmc...urcite sa strasne teseli na 200km driny v zime jak svina ked vedeli ze cela tato sezona moze byt pre nich len bojom o nejake miesto v teame bojom o robotu...urcite si aj oni povedali tak ako ty ze no a co ze ich team zanikne ved aj tak bol plan matblen 16 wt teamov...v cestnej cyklistike sa tocia tak neludsky velke peniaze ze je fakt neuveritelne ze kazdy rok zanikaju top teamy...a to je vina len systemu nicoho ineho
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Feb 2018 23:56:13

majo píše:Ano mate pravdu.nechavsjme pravidelne zanikat teamy nechavajme ludi bez prace nechavajme pravidelne zobrat GM o sponzoring nechajme sejkom nech si popreberaju teamy a nechajme wt jazdit tam odkial sa leju prachy...taliani nemaju team ale zivia ich sejkovia tak naco je talianom giro?presunme ho radsej do dubaja a nech sa tam 3 tyzdne tie masiny na reklamu premavaju po pusti po cestach okolo ktorych stoja ako jediny fanusikovia zabludene tavy...ho hovorite o popularite o atraktivite o reklame...preco asi taky eurosport vysiela 200 dni do roka live cyklistiku a reprizy kazdeho prefemu a etapy este Xkrat?lebo je cyklistika popularna lebo je atrktivna lebo ju ludia xcu vydiet a uz nielen tour ale aj akekolvek preteky okolo hnoja a to vsetko prinasa eurosportu peniaze...fakt nechapem co je zle na myslienke aby sj z celej tej masinerie odhryzli aj teamy?aby mali aj nejake iny zdroj primu ako sponzoring?ano oleg myslel na seba lebo to on bol majitel ale takto by tu mohli fungovat teamy na uplne inom principe...dnes ani taky producenti bikov ako cannondale ci bmc nedokazu udrzat vlastny team...pre mna chore...hovorite tu o NHL...jasne ze cyklisficke teamy nebudu nikdy tak fungovat lebo ak sa nic nezmeni nikdy nebudu mat vlastnu znacku ktors by im mohla zarabat lebo kvoli nezmyselnemu nefinancovaniu...keby sa takto rozmyslalo vzdy tak dnes nejazdime na autach ale na konoch ved naco nieco menit naco nieco nove ked sa to da robit aj po starom...sorry ale s tymto sa ja nikdy nezosobnim...ifco nexcel by som vediet s akymi myslienkami nastupovali tento vikend na start chalani z astany ci bmc...urcite sa strasne teseli na 200km driny v zime jak svina ked vedeli ze cela tato sezona moze byt pre nich len bojom o nejake miesto v teame bojom o robotu...urcite si aj oni povedali tak ako ty ze no a co ze ich team zanikne ved aj tak bol plan matblen 16 wt teamov...v cestnej cyklistike sa tocia tak neludsky velke peniaze ze je fakt neuveritelne ze kazdy rok zanikaju top teamy...a to je vina len systemu nicoho ineho


Nehnevaj sa, to sú písačky bez poznania reality a súvislostí so spústou demagógie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Štv 01. Mar 2018 0:12:25

ifčopifčo píše:
Nehnevaj sa, to sú písačky bez poznania reality a súvislostí so spústou demagógie.


Ifco ako mozes byt taky zaslepeny? Ved vsetko co Majo spomenul su fakty.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Štv 01. Mar 2018 0:39:51

suhlas s majom, reci o tom ze ked chceme ukrojit viac s kolaca tak ho zvacsime su nezmysly uz teraz maju z toho kolaca kde sa tocia miliardy samotne teamy len ormvinku a pekny priklad je hlavne tdf a ich majitel aso kazdy vie ze sa tam tocia miliardy a prise money su 4 miliony ..... skoda reci v cyklistike je najokatejsie vidiet nenazranost globalnych hracov a nadnarodnych koncernov, rozpocet takeho teamu pro tour nech je do 100 mil rocne a to su len tie najvacsie a astana ktoru financuju statne podniky v kazachstane nema na vyplatu pre cyklistov sa nehnevajte ale to je chore
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Štv 01. Mar 2018 8:38:33

sorryjako...

No to, čo tu ja alebo ifco tvrdíme, je len popis reality a toho, ako to naozaj roky funguje.
Nikde a nikdy som netvrdil, že je to ideálne, alebo že chcem, aby to tak bolo ďalej a navždy.

Je však úplne scestné tvrdiť, že na TdF sa točia miliardy a teamy z toho majú len omrvinky. Pretože v prvom rade organizácia takéhoto preteku stojí nemalé peniaze. Netvrdím, že TdF nie sú ziskové, ale slepo volať po tom, že TdF je super biznis a nám z toho dajte viac, je len vyberanie si hrozienok z koláča, ako to chcel a predstavoval si Oleg T.

Pretože počas roka sú desiatky ďalších pretekov, ktoré sú stratové a prežívajú len vďaka sponzorstvu a dotáciám z verejných zdrojov. Ale to som ešte nikdy nikoho nepočul, že by sa hrnul prispieť na organizáciu takéhoto niečo, kde okrem malých prizemoney môže propagovať svojich sponzorov v názve teamu a na dresoch...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Štv 01. Mar 2018 9:50:13

debata ktorú nevyriesime ale zial cyklistika tak funguje ( alebo vdaka? )

Keby v cyklistike niekto prespal 2x 5- rocnicu tak nepozna polovicu teamov, kolko tímov poznáte? rok ?
AG2R La Mondiale (31), Astana Pro Team (27), Caisse d'Epargne (27), Euskaltel - Euskadi (24), Footon-Servetto (27), Francaise des Jeux (24), Lampre - Farnese Vini (29), Liquigas - Doimo (29), Milram (26), Omega Pharma-Lotto (29), Quickstep - Innergetic (29), Rabobank ProTeam (28), RadioShack (29), Saxo Bank (25),, Sky Procycling (27), Team Garmin - Transitions (31), Team HTC - Columbia (28)
Team Katusha (3
Tímy zanikajú a vznikajú nové. Dlhovekosť sa v cyklistike nenosí. Spory medzi organizátorom TdF a cyklistickou federaciou su dobre zname. Tazky porod proTour ( teraz WorldTour ) je tiez znamy. ( vsetky timy sa vzdali clenstva v UCI aby mohli zavodit v ASO. nebolo to tak? tusím cca 2007, nepametam si presne tu story )Nakoniec sa dohodli a spravili sa kompromisy a funguje to - zatial.
Sem tam sa najde niekto kto chce zmenu a chce viac pre seba. Rozumiem tomu ale A.S.O. svoju "dojnu kravu" nepodeli. Zvysuje sa price money. To musí pre tímy stacit. (Alebo to moze dopadnut ako v boxe a ani srnka netuší ktora federacia zastresuje aky titul) Mozme debatovat o spravodlivosti ale ta v modernom svete nefunguje. Dam sem nieco z nedavnej historie financovania cyklistiky ( clanok slaby ale pre ilustraciu postaci, hlavne tím pánom ktorí vidia v konci 1-2 tímov konec sveta cyklistiky ) http://www.jet.sk/news/view/financne-za ... cyklistiky
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 01. Mar 2018 10:44:21

myslim ze kazdy ma tu scasti pravdu a ta najvacsia je ze do toho nikto z nas uplne nevidi a mysliet si ze len tak sa niekto vzda casti svojich prijmov na ukor toho druheho je samozrejme smiesne ale ja som presvedceny ze by to malo svoj vyznam
k fiancovaniu teamov ja uz len tolko ze AG2R zverejnili ZISK za minuly rok cisto len z francuzska 10mil eur tak neviem ako to maju iny
k ASO...ak by z organizovania nemali zisky tak neorganizuju tolko pretekov tak by sa zubami nechtami nebranili aby im UCI do ich organizovania zasahovala
a k teamom uz len jedna poznamka...to co som myslel tym financovanim tou stalostou teamov...ide mi o to ze ja fakt nevidim dovodom preco by nemohli existovat ako "znacky"...ved asi kazdy na svete vie co je REAL MADRID a nemusite byt prave futbalovymi fanusikmy...ale kto s tych co cielene nesleduju cyklistiku vie ze EF EDUCATION FIRST - DRAPAC nieje vlastne nic ine ako team cannondale ktory este pred par rokmy poznal takmer kazdy...alebo LAMPRE doteraz si kopa ludi spaja toto slovo s cyklistikov a kde je to slovo dnes?...predava znacka predava nazov a ked sa ten nazov a ta znacka menia kazdy rok tak to je len na skodu dlhodobej marketingovej strategii

hej a IFCO ano mas pravdu toto co tu pisem su asi le pisacky a ano samozrejme nepoznam realitu a nemam problem si to priznat ale zatial si ma nepresvedcil ze ty tu realitu naozaj poznas a ze vseto to co tvrdis ty niesu tiez len pisacky...ak to spravis nebudem mat problem odvolat vsetko to co som tu napisal a kludne sa aj verejne ospravedlnim za zavadzanie :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 01. Mar 2018 18:44:04

V prvom rade sa ti chcem majo ospravedlniť, nemal som to tak ostro formulovať.
- TV práva. Eurosport predsa za TV práva platí, on si ich kupuje, nemá ich zadarmo. Kupuje ich od toho kto ich ponúka a to tímy nie sú, myšlienka, že by ešte mali platiť tímom je trochu mimo, pretože okrem najznámejších cyklistických pretekov nemajú tieto prenosy až takú sledovanosť, myslíš si, že bežné etapáky či jednorázovky majú vysokú sledovanosť? Určite nie, je to vidieť aj podľa toho, že keď cyklistika koliduje s inými športami, ťahá za kratší koniec.
- Kde teda zobrať peniaze pre tímy? Áno ASO, tí majú, treba im zobrať, ale čo ostatní? Je organizovanie cyklistických pretekov vysoko zisková záležitosť? Áno, ale iba niektorých a dovolím si tvrdiť, že sú v menšine. Veď sa stačí pozrieť na históriu jednotlivých pretekov, mnohé boli viackrát prerušené, aj taká Vuelta mala problémy, pokiaľ sa toho nechytilo ASO. Chcú sa tímy podieľať na ziskoch organizátorov? Ak áno, mali by sa podieľať aj na stratách. Na INRG bol zaujímavý článok z ktorého jasne vyplynulo, že organizovať cyklistické preteky nie je až taká lukratívna záležitosť, skôr naopak. Aj preteky z portfólia ASO nie sú všetky vysoko ziskové, práve zisky zo známejších podujatí pomáhajú financovať aj menej ziskové podujatia. Pre rokom či dvoma bol, už si nepamätám kde presne rozbor, že keby ASO rozdelilo všetok zisk z TDF tímom, dostal by každý okolo 1 mil EUR. Ak sa pozrieš na rozpočty tímov, tak ako by im to pomohlo? Určite nie tak, aby na tom mohli postaviť svoju existenciu.
- Ak súhlasíš, že rozdeľovať by sa malo iba to čo sa získa a zarobí a ísť do straty je dlhodobo nezmysel a je to neudržateľné, tak logicky vyplýva, že ak chceš viac peňazí, musíš ich viac získať a v cyklistike ich získaš iba sponzormi, žiadnu inú cestu nevidím, čo sa ti na tom motylilet nepáči? Chceš fakt iba prerozdeľovať? To nestačí, pretože ak niekomu pridáš tak musíš niekomu zobrať. Ak pridáš tímom, musíš zobrať organizátorom, budú chcieť preteky organizovať?
Porovnávať futbalové a cyklistické tímy sa nedá, cyklistika je predsa len individuálny šport, aj keď špecifický, vo futbale platí, že žiadny hráč nie je viac ako klub, to v cyklistike nie je.
Porovnávaš technický a technologický pokrok so základmi ekonomiky ktoré sa nemenia, na jednej strane sú príjmy na druhej výdaje a rozdiel je zisk alebo strata (zjednodušene) to platilo a bude platiť. A nehnevaj sa, demagógia je tvoja ľútosť nad cyklistami a ľudmi v tímoch, že nemajú istotu, ale kto ju má? Máš ju ty? Ja? Nie, ďalšie milióny ľudí nemajú istotu, že ich firma kde pracujú, prípadne ktorú vlastnia bude existovať, že bude prosperovať. Taký je svet, prečo by cyklistika mala byť výnimkou?
Riešenie? Ako som písal, zvýšiť dôveryhodnosť a atraktívnosť cyklistiky ktorá prinesie sponzorov , divákov, sledovanosť a zvýši príjmy. Vieš nejaké iné, teda okrem iného delenia toho, čo už je? Ja nie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia

cron