Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 21. Jún 2018 20:25:55

lukas a aj ostatny mate absolutnu pravdu co sa tyka logiky pretekov ale mne sa neda neradovat sa...v podstate mi pojdu zas okolo domu a pojdu po "mojich" cestach...jupiiii
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Pia 22. Jún 2018 20:02:15

Priznajte sa, kto je tento fanatik pred nákupákom v Plzni :D SUPER
Prílohy
IMG_7179.JPG
IMG_7179.JPG (284.71 KiB) Zobrazené 10522 krát
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 22. Jún 2018 23:07:59

To je jednoduché. Karol Lipovský. Spoznáte ho podľa obrovských vlajok, klobúka atď.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Sob 23. Jún 2018 0:57:19

ostrihaneofce píše:Ešte ma napadá, že či to nemohol byť aj zámer na tento ročník kvôli hornatým MS v Innsbrucku, že by chceli nalákať aj nejaké zvučnejšie mená. Ale v zásade tiež sa mi to nepáči. V podstate prvej etape by sa mohlo rozhodnúť o celkovom víťazovi a už by sa nemuselo prezliekať.

Naklikal som tú PP - Pleso kráľovskú etapu do mapy.cz a udáva to prevýšenie asi 3600 m. Chceme dokázať, že sme hornatá krajina? Že by sa tu dali robiť aj WT vrchárske etapáky?
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Sob 23. Jún 2018 23:04:55

3600 metrov je v poriadku. Nemám s tým najmenší problém. Iba s tým, že odstránime takmer všetkých mladých Slovákov z pretekov, pretože nikde vo svete nemáte v prvej polovici etapy ťažké tri stúpania. Ostáva sa spoliehať na to, že profíci pretekajú v prvej polovici etapy pomalšie ako kontinentálne tímy. No rôzne okolnosti to môžu zmeniť. Jednoducho nemali ísť hneď po štarte do Tatier, to je jediná moja výčitka a už som ju aj v Plzni komunikoval. Dozvedel som sa, že to už je kompromis, lebo vraj chceli dať v závere ešte jedno kolo na Pleso.

A pre tých, ktorých zaujíma budúcoročný majstrák SR a ČR. Mal by sa konať v Trnave. Samozrejme, už avizujú, že to nebude taká veľkolepá akcia ako v Žiari, ale úroveň Plzne by to dosiahnuť mohlo.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 24. Jún 2018 13:20:53

nadherny pretek ten nas majstrak od startu...radost sledovat...inac neviete niekto aky ma dres stocek lebo ho neviem lokalizovat
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Ned 24. Jún 2018 13:51:11

majo píše:nadherny pretek ten nas majstrak od startu...radost sledovat...inac neviete niekto aky ma dres stocek lebo ho neviem lokalizovat

Stocek má tuším, bielomodry dres a aj troska sivej farby . Mne sa tiež paci dnešný pretek. Peter útočí. Hundrosi sú dneska ticho. Podaktorí vyčítali, že Peter neutocil vo Švajčiarsku. Skôr si myslím, že nemal až takú formu. Určite konkurencia je väčšia na World Tour, ale aj tak. Ešte dosť kilometrov do cieľa, uvidíme no.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Jún 2018 15:36:13

Mne ten závod až tak super neprišiel. Česky závod bol zaujímavý ale ten slovenský bol nudný. Neviem či sa niekedy dožijem toho že Dukla bude tvoriť preteky tak ako v CZ Elkov. Štoček si zaslúži pochvalu išiel veľmi dobre dúfam že šan raz chlapec dostane do WT.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Ned 24. Jún 2018 16:39:47

Ako skoncili Velitsovci tak Saganovcov nema aktualne kto ohrozit. V minulosti tam bolo aj trocha napatie ze ci Sagan dokaze vyhrat domaci majstrak teraz je jedine napatie iba v tom ci sa Peter rozhodne ze sa ide na Jura. Na pocitaci tak lahko nevitazim ako Peter dnes. Ako nerad by som zhadzoval ostatnych slovakov ale oproti Saganovi vyzeraju ako male deti. Keby daju majstrak s dojazdom na Kralovu Holu ( teoreticky keby tam je lepsia cesta) aj tak vyhra Sagan. Preto si myslim ze tak ci tak bude musiet ist do Insbrucku lebo nema kto. Neberte moj komentar zle. Nechcem ich hejtovat alebo sa im vysmievat ale trosku ma mrzi ta uroven nasej muzskej cyklistiky. Mam pocit ze Saganovi sa pred par rokmi vitazilo na MSR tazsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Jún 2018 16:56:02

Presne tak Keram. Vyzerá to ako by Peter jazdil proti hobby jazdcom. Závidím Čechom akú majú konkurenciu na svojom majstráku. A ten koniec Miša Kolářa je pre mňa veľký šok :(
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Ned 24. Jún 2018 17:18:48

Focus-Shimano píše:Presne tak Keram. Vyzerá to ako by Peter jazdil proti hobby jazdcom. Závidím Čechom akú majú konkurenciu na svojom majstráku. A ten koniec Miša Kolářa je pre mňa veľký šok :(


Tak to teda aj pre mna. Padla mi sanka ked som si to precital. Som zvedavy na dovody. Ale som z toho smutny ked taky mlady pretekar konci karieru. :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Ned 24. Jún 2018 18:39:51

Focus-Shimano píše:Mne ten závod až tak super neprišiel. Česky závod bol zaujímavý ale ten slovenský bol nudný. Neviem či sa niekedy dožijem toho že Dukla bude tvoriť preteky tak ako v CZ Elkov. Štoček si zaslúži pochvalu išiel veľmi dobre dúfam že šan raz chlapec dostane do WT.

Určite český závod bol zaujímavejší, ale ja som reagovala najmä na to ako podaktorí písali pod článkami pred týždňom ze Sagan neutoci. Dneska to ukázal. Dukla ma sklamala, jedine možno Bellan si zaslúži pochvalu. A dúfam, že Stocek za pár rokov sa dostane do WT, má na to chlapec. A ukončenie kariéry Miša Kolara, je pre mňa šok. Nezabudnem najmä na Dohu. Ako pomohol Petrovi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Jún 2018 21:46:00

Inak dúfam že Lukáš spraví nejaké zrhnutie šampionátu tak ako po okolo Slovinska.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

majstrák 18´

Poslaťod dexterko » Ned 24. Jún 2018 23:23:31

@lukas
jasné vďaka, len pod tými jeho mega vlajkami nikdy nie je vidno ten afťák :lol:

Roman nakoniec odstúpil pre frustráciu zo štýlu jazdenia Elkovákov
https://www.ceskatelevize.cz/sport/cykl ... par-facek/
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Kreuziger

Poslaťod sportovec » Pon 25. Jún 2018 9:44:49

dexterko píše:Roman nakoniec odstúpil pre frustráciu zo štýlu jazdenia Elkovákov
https://www.ceskatelevize.cz/sport/cykl ... par-facek/


Len sa smejem :lol: Však videl tú štartovku už dopredu, presne vedel ako to tam bude vyzerať. Čo akože čakal od nich (Pravda, mohli sa ešte sa mohli medzi sebou pohádať ako sa to podarí občas QSF.)

... rozbitý bol poriadne ešte z Gira podľa mňa, veď sa tam narobili všetci na Yatesa. A následne žiaden oddych (Švajčiarsko). Inak by ich určite viac potrápil.

Štybar je aj pre to väčšia hviezda, že nefňukal a bojoval až do úplného konca.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Kreuziger

Poslaťod menovatel » Pon 25. Jún 2018 12:54:36

sportovec píše:
dexterko píše:Roman nakoniec odstúpil pre frustráciu zo štýlu jazdenia Elkovákov
https://www.ceskatelevize.cz/sport/cykl ... par-facek/


Len sa smejem :lol: Však videl tú štartovku už dopredu, presne vedel ako to tam bude vyzerať. Čo akože čakal od nich (Pravda, mohli sa ešte sa mohli medzi sebou pohádať ako sa to podarí občas QSF.)

... rozbitý bol poriadne ešte z Gira podľa mňa, veď sa tam narobili všetci na Yatesa. A následne žiaden oddych (Švajčiarsko). Inak by ich určite viac potrápil.

Štybar je aj pre to väčšia hviezda, že nefňukal a bojoval až do úplného konca.


Obaja - Štyby aj Křižák - okúsili to, čo má Peťo pravidelne: ty si hviezda, ty ťahaj a my sa povezieme. Podľa mňa PS ešte viac potrénuje časovky a dve - tri klasiky ročne (či etapy TdF) dá "na Spartaka" - dlhé sólo. Než sa doťahovať s neochotnými špekulantmi... Potom snáď pochopia, že aj druhé miesto a la Dillier je niečo hodné.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kreuziger

Poslaťod elviska » Pon 25. Jún 2018 17:17:57

menovatel píše:
sportovec píše:
dexterko píše:Roman nakoniec odstúpil pre frustráciu zo štýlu jazdenia Elkovákov
https://www.ceskatelevize.cz/sport/cykl ... par-facek/


Len sa smejem :lol: Však videl tú štartovku už dopredu, presne vedel ako to tam bude vyzerať. Čo akože čakal od nich (Pravda, mohli sa ešte sa mohli medzi sebou pohádať ako sa to podarí občas QSF.)

... rozbitý bol poriadne ešte z Gira podľa mňa, veď sa tam narobili všetci na Yatesa. A následne žiaden oddych (Švajčiarsko). Inak by ich určite viac potrápil.

Štybar je aj pre to väčšia hviezda, že nefňukal a bojoval až do úplného konca.


Obaja - Štyby aj Křižák - okúsili to, čo má Peťo pravidelne: ty si hviezda, ty ťahaj a my sa povezieme. Podľa mňa PS ešte viac potrénuje časovky a dve - tri klasiky ročne (či etapy TdF) dá "na Spartaka" - dlhé sólo. Než sa doťahovať s neochotnými špekulantmi... Potom snáď pochopia, že aj druhé miesto a la Dillier je niečo hodné.

S časti ma aj Kreuziger pravdu. Aspon vidíte, že nielen Sagan je dakedy flustrovany. A emócie počas preteku alebo po preteku patria . Po hodine už na to podľa mňa Roman ani nemyslel. Vid dnešný príspevkov na FB. Každý sme iný.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 05. Júl 2018 15:29:46

@zakliata.panna a ďalší, ktorí ste sa k Okolo Slovenska vyjadrili cez fórum či mimo neho.
Adresoval som pred pár dňami vedeniu pretekov návrhy na zlepšenie od a) po l), na viacero záležitostí mi bolo odpovedané kladne, viacero už riešili ani som o tom nevedel, takže pôjde to zasa veľmi pekne dopredu. Bude sa vyhlasovať najbojovnejší jazdec, nažehľovať logá tímov na špeciálne dresy, lepšie značenia prémií, bude maskot a viacero ďalších drobností. Napr. zmenu bodovacieho dresu odmietli s tým, že je to iba vec vkusu, že niekomu sa páči to a inému to. Fajn.
Chcem určite o príprave pretekov vydať aj článok v lete.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 05. Júl 2018 20:40:29

Zabudol som ešte reagovať na tie lepšie profily etáp - parametre kopcov, počet nastúpaných metrov atď. Dostalo sa mi odpovede, že to nevedia urobiť, pretože nikde sa to oficiálne neuvádza, že kontaktovali aj kartografický ústav. Slovensko nie je takto spracované, aby sme vedeli oficiálne určovať tie sklony a že to nechcú odhadovať ani robiť podľa Stravy, nejakých fan portálov a podobne.
Môžem potvrdiť, že viacerí organizátori to len odhadujú a nesedí to dokonca ani na veľkých pretekoch. Napr. Česi na Czech Tour úplne preháňajú počet nastúpaných metrov aj o tisíc v etape a počítače cyklistov potom ukazujú niečo úplne iné. Často ani dĺžky etáp nesedia, nie to ešte sklony stúpaní.
Ja si myslím, že by mohli parametre stúpaní teoreticky zistiť prejdením cyklistu s kvalitným cyklopočítačom, len by museli presne určiť body začiatku aj konca kopca. Veď aj ja mám počítač, ktorý ukazuje sklon i výškové metre, a to rozhodne nemám z tých drahších. Len či by to niekto šiel urobiť všade k všetkým kopcom, aby to bolo profesionálne. Ale možno je to celé blbosť. Neviem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 05. Júl 2018 21:39:26

@lukas - k parametrom kopcov, nemusí to byť na bicykli, keď je známa trasa, stačí to prejsť na aute a použiť GPS. Na začiatku stúpania si zaznačiť nadmorskú výšku a potom na vrchole stúpania znova + prejdenú vzdialenosť a % stúpania sa vypočítajú. Ono to niekedy nesedí úplne presne ani na GT, ale orientačne to pomôže. Trasu jednotlivých etáp si zodpovední aj tak musia asi prejsť aby skontrolovali cesty, alebo sa mýlim?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron