Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Štv 19. Apr 2018 10:55:10

Mino píše:Bol by som radšej keby sme mali viacej kvalitných jazdcov, ktorí sú schopný vyhrávať UCI preteky. Ako mať jedny kvalitné obsadene preteky. Dúfam že aspoň Bora pošle Erika alebo Misa ako lídrov na špurty. Napodobnia 2015.
Dukle neostáva nič iné len bojovať ako PCT na GrantTour. Úniky a možno prekvapiť. Ja verím že je na správnej ceste a opäť sa podarí nejaký Kolár, Baska.... Pripadne nejaký nový zázrak


Keď sa pozrieme na marocké výsledky (a tam bolo podstatne menej kvalitných tímov), realistický plán Dukly je dokončiť v čo najhojnejšom počte, niekoho mať v top 50 GC alebo top 5 v dákom tričku. Čím nevravím, že nemá ísť trebárs Cully alebo Čanecký do únikov, len šanca bude mizivá. Od Bory si sľubujem, že Kolář alebo Baška dostanú šance a vyšprintujú aspoň jedno pódium. Možno v piatok ešte zľavím :)
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Mino » Štv 19. Apr 2018 11:26:17

Maroko by som nebral ako šablónu formy. Dukle spadol prvý pretek a Maroko berú skôr ako trening.OS je v septembri. Dovtedy majú dosť pretekov aby niečo predviedli.aj tak neočakávam zázraky. Poznáme výsledky z minulých rokov. Naši môžu iba prekvapiť.. Treba si uvedomiť v akom postavení sú a nemať veľké oči. Byť realisti.Dukla má mladý mančaft. Este aj Marek je v podstate mladík a predpokladám že najlepšie roky má pred sebou. Cully Bellan sú U23, celú kariéru pred sebou
Odporúčam všetkým fanúšikom zložiť Saganove okuliare. Potom sa naša cyklistika javí že sa posúva do predu.Netfrdim že šprintuje, že je to skvelé ale posúvame sa.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 20. Apr 2018 17:30:06

Ten zoznam tímov v našej národnej tour vyzerá skvele . Samozrejme média hneď špekulujú so Saganovým štartom :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Apr 2018 20:55:06

Focus-Shimano píše:Ten zoznam tímov v našej národnej tour vyzerá skvele . Samozrejme média hneď špekulujú so Saganovým štartom :D


Prečo nie, ak by v poslednej časti sezóny uprednostnil klasiky pre Vueltou, tak účasť prichádzala do úvahy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Str 25. Apr 2018 13:20:03

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:Ten zoznam tímov v našej národnej tour vyzerá skvele . Samozrejme média hneď špekulujú so Saganovým štartom :D


Prečo nie, ak by v poslednej časti sezóny uprednostnil klasiky pre Vueltou, tak účasť prichádzala do úvahy.


Tipujem, že jediný Sagan na OS bude Juraj. Peter imo pôjde na MS už kvôli hypotetickej šanci predĺžiť sériu. Okrem životnej vrchárskej formy by potreboval kus šťastia, asi ako GvA, keď utečení vrchári popadali na olympiáde, ale aj tak. Grossschartner z Bory absolvoval ten okruh pri Innsbrucku v rámci T of Alps a bol milo prekvapený, že to nie je až taký zabijak. Pravda šiel ho raz, nie 7 krát.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 25. Apr 2018 16:58:37

Neviem či chodievate pozrieť na Okolo Slovenska. Ak by ste mali nejaké konkrétne nápady na zlepšenie, môžete napísať, budem ich tlmočiť.
Ja napríklad navrhujem, aby sa pred každou etapou chodili tímy podpisovať na pódium ako je to na väčších pretekoch, čo by prinieslo možnosť odfotiť sa či získať podpis od známych pretekárov. Pretekári zvyknú mať pred štartom dobrú náladu a sú na to zvyknutí. Ale môže tam byť problém, že by potrebovali dve pódiá a trochu otázni sú aj diváci, lebo napr. na Czech Tour niekedy mávajú z pódia dvanástim divákom.
Od Chorvátska by som okukal maskota. Dal by som ľuďom hlasovať, aké zviera alebo čo by chceli a potom nejakého brigádnika do toho obliecť. Deti by boli radi, odfotili by sa. Mohol by spolu s ním niekto rozdávať sladkosti a odznaky (oboje už posledné roky fungujú). Tiež treba zlepšiť označenia trate, vysielačky atď., to už ja vnímam a budem sa na to pýtať.
Ak by ste sa viacerí chceli opýtať na rokovania s RTVS, tak o prenosoch zatiaľ neviem nič.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Str 25. Apr 2018 17:55:45

Lukáš, ja mám. ;)
1. Ak by bolo možné urobiť grafický profil etáp v dajakom poriadnom programe - značenie stúpaní (dĺžka, priemerné stúpanie v %, prípadne aj maximum). V minulosti, teda ešte aj vlani, to bolo katastrofálne - horšie to už má len Okolo Švajčiarska. :D Viem, že je to prkotina, ale mám rád pekné a prehľadné profily, najkrajšie a najlepšie to majú asi preteky pod hlavičkou RCS.
2. A malo by sa dačo urobiť aj s dresmi, to si spomínal aj ty. Žltý pre GC a bodkovaný pre vrchára sú v poriadku, ale líder bodovačky by mohol mať jednofarebný - zelený, prípadne modrý, resp. vo farbe sponzora.
3. Ak by bolo možné, nech sú na tričkách lídrov jednotlivých kategórií nažehlené logá tímov.

Ako vravím, jednotka a trojka sú možno prkotiny, ale aj drobnosťami sa môžeme posúvať vyššie. 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 25. Apr 2018 19:41:53

Vďaka. Maličkosti sa o to ľahšie odstránia. Píšem si to, resp. to čo som už spomínal zvýrazňujem, že si to nemyslím sám :)
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 26. Apr 2018 10:36:20

Ešte chcem napísať krátku info ku Kuriérom. V nedeľu, pondelok aj utorok budú tieto preteky sčasti alebo úplne na Slovensku. Predvlani, keď boli na SR, sme celý tento ročník spracovávali veľmi podrobne aj s fotografom na motorke so spolufinancovaním z Dohnian. Tento rok to ale nemáme v rozpočte (dozvedeli sme o návrate na SR až po jeho uzavretí), kameraman je študentom, teda ešte je v škole a náš fotograf práve v utorok absolvoval operáciu oka. Takže nebudeme tento ročník spracovávať až tak podrobne. To na vysvetlenie najmä fanúšikom z Oravy, Tatier či Zamaguria, ktorí by radi vedeli čo najviac. Verím, že sa mi aspoň na niektorý deň podarí osobne prísť podporiť Slovákov.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod MichalJ » Pia 27. Apr 2018 17:50:12

Mi úplne vypadlo že vlastne budú, stále som si nejak nezvykol všímať ten bočný panel s pretekmi na stránke. Najmä tá tretia etapa s cieľom v Poprade vyzerá výživne.

Som zvedavý a našich. Bellan by mohol niečo zajazdiť. Zaujímavé tiež bude, ako sa popasuje Štoček, pre ktorého to asi budú zatiaľ najťažšie preteky v kariére.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 27. Apr 2018 22:15:59

lukas píše:Ešte chcem napísať krátku info ku Kuriérom. V nedeľu, pondelok aj utorok budú tieto preteky sčasti alebo úplne na Slovensku. Predvlani, keď boli na SR, sme celý tento ročník spracovávali veľmi podrobne aj s fotografom na motorke so spolufinancovaním z Dohnian. Tento rok to ale nemáme v rozpočte (dozvedeli sme o návrate na SR až po jeho uzavretí), kameraman je študentom, teda ešte je v škole a náš fotograf práve v utorok absolvoval operáciu oka. Takže nebudeme tento ročník spracovávať až tak podrobne. To na vysvetlenie najmä fanúšikom z Oravy, Tatier či Zamaguria, ktorí by radi vedeli čo najviac. Verím, že sa mi aspoň na niektorý deň podarí osobne prísť podporiť Slovákov.


lukas ubytko v zamaguri zozeniem, motorku mam obrovsku rychlu a pohodlnu a tak ber kameru a ideme do toho :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 01. Máj 2018 20:48:40

kuriery a ja :D
Prílohy
31747975_10210756866790136_9200920490451927040_n.jpg
31747975_10210756866790136_9200920490451927040_n.jpg (236.12 KiB) Zobrazené 12568 krát
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 20. Máj 2018 8:44:48

Kazdy den nedockavo som preklikaval polsky net a hladal akekolvek info o udajnej etape konciacej v Poprade...a ked sa konecne objavila oficialna trasa preteku musim skonstatovat len jedno...som sklamany...tak zmarnovat a nevyuzit potencial tatier a okolia popradu to je vazne hriech...esteze to zachranuje posledna etapa ktora klasicky lizne moj rodny kraj a ktoru si patricne vychutnam...dufam
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 22. Máj 2018 9:00:01

Takže 9.8.2018 si spravím výlet do Popradu .

https://sport.sme.sk/c/20831341/okolo-p ... prade.html
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Uto 22. Máj 2018 19:13:06

Focus-Shimano píše:Takže 9.8.2018 si spravím výlet do Popradu .

https://sport.sme.sk/c/20831341/okolo-p ... prade.html


Skvelé správy, veľmi som neveril. Zdá sa, že v Poprade sa skôr zoženú sponzori ako na Plese. PP si tohto roku užije fúru kvalitnej cyklistiky.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 17. Jún 2018 14:58:26

Viem že je to skoro ale Lukáš nemáš náhodou nejaké info o tom kto by mohol štartovať na okolo Slovenska ? Na procyclingstats Je zatiaľ Baška s Kolářom hlavne quick-step ma zaujíma.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 17. Jún 2018 22:38:01

@Focus-Shimano
No prečo tam sú tí dvaja asi :) Keď si pozrieš, máme ich uvedených v kalendári Slovákov, teda od nás to majú ako jediných dvoch. Bora totiž poslala enrolment, viem že tam sú tie slabšie mená, nejaká väčšia hviezda nie - Selig, Saramoins, myslím, že Pelucchi tiež. Ale to je všetko predčasné. Je zbytočné teraz toto riešiť, pretože to sa ešte môže pomeniť, takže nie je dobré niekoho namlsať a potom by mohlo dôjsť k sklamaniam. Napr. Quick-Step ešte enrolment neposlal. Písal som už, že CCC s organizátormi komunikovalo, že Tratnik príde obhajovať triumf. Inak, v Slovinsku som sa dozvedel, že už má podpísaný kontrakt s WT tímom, ale ešte sa to tají. Napríklad Pogačar bude jazdiť v UAE.

A mali by byť už v najbližších dňoch mapy etáp. Neviem či aj profily, ale počul som určite o mapách. To budeme isto avizovať v krátkych správach.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 21. Jún 2018 16:22:43

Na http://www.okoloslovenska.com/ sú už informácie k etapám. Myslel som si, že tam budú mapy, ale zatiaľ iba časové rozpisy. V každom prípade kto pozná okolie, tak si vytvorí obraz. Prípadne sa to dá cez pár bodov hodiť do Google maps a máte predstavu.

Priznám sa, že hoci mám s vedením pretekov dobré vzťahy, viem, že to majú náročné a ťažko sa im to zostavuje, je vidieť, že zostavovatelia trate nesledujú trendy vo svetovej cyklistike. Na webe robíme 80 pretekov 2.1 a 2.HC ale toto čo urobili s 1. etapou som ešte nevidel. Budú to čisté jatky so zablokovaním celých Tatier na dvanásť skupiniek, DNF u vyše polovice Slovákov a žiadni šprintéri k nám nebudú chcieť prísť vrátane Kolářa s Baškom. Všade vo svete sa robia etapy tak, že sa to ťažšie situuje do druhej polovice etapy, keď si domestici a šprintéri vystúpia a vo väčšej skupine putujú do cieľa. Nerozumiem pre koho je toto postavené. Mladých dvadsať trojkárov to okamžite zabije. Nadnesene povedané, nech v závere etapy stúpajú aj na Gerlach, ale Smokovec rovno od štartu nasledovanými ďalšími troma kopcami v prvej polovici etapy, to je nezmysel. Hoci sa na mňa budú hnevať (už sa niektorí aj hnevajú), nedá mi nepovedať svoj názor. Na začiatku etapy by som šiel niekam úplne inam (smer Levoča / Spišská Nová Ves...) a do Vysokých Tatier potom neskôr. Na druhý deň je tam znova niečo podobné, hoci tie kopce už nie sú také ťažké.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 21. Jún 2018 18:04:23

Ach jaj tak po tomto je šanca že by sem prišiel nejaký lepší špurtér pasé. Škoda
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 21. Jún 2018 19:57:07

Ešte ma napadá, že či to nemohol byť aj zámer na tento ročník kvôli hornatým MS v Innsbrucku, že by chceli nalákať aj nejaké zvučnejšie mená. Ale v zásade tiež sa mi to nepáči. V podstate prvej etape by sa mohlo rozhodnúť o celkovom víťazovi a už by sa nemuselo prezliekať. Ale rovnako aj v tej druhej je to dosť vrchárske, nevydýchnu si poriadne od Donoval až po Homôlku. Mohla by to byť pekná etapa pre únik, ktorý by bojoval o celkové poradie, ale niekde neskôr v pretekoch. Som zvedavý ako bude vyzerať kontrola etáp s takýmto kvalitnejším štartovým poľom. Je to z pohľadu atraktívnosti nešťastne vyriešené podľa mňa.

Ale trasa mi vyhovuje z toho pohľadu, že na druhú etapu sa asi prídem pozrieť priamo do cieľa nech vidím aj viac vecí okolo ako len prejazd pretekárov. Tretiu skúsim asi na Vršatec prísť pozrieť, tam si ich vychutnám pri relatívne pomalej rýchlosti :D Zo strany od červeného kameňa sa aspoň zahrejú hneď od začiatku :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia