Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Str 01. Mar 2017 16:31:04

Tie dva tímy už s divokou kartou sa dajú odhadnúť na CCC a Gazprom, u ďalších je info trochu vágna a možností viac. Osobne netipujem Direct Energy, tí sú tohto roku akoby iná liga ešte aj v rámci Pro konti. A popisu nevyhovuje ani Israel Cycling team, ktorý som tak trochu čakal - chodieval a tiež povýšil.
Ešte som zvedavý, ako to bude a Amplatzom - príde alebo pustí Čaneckého do repre výberu?
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 14. Mar 2017 22:24:45

@menovatel
informácia bola vágna, lebo o tom nesmiem rozprávať, ale viaceré vaše tipy sú správne :) Francúzske tímy to nebudú, tie majú strašne veľa pretekov doma, veď 40 % pretekov UCI Europe Tour tvoria iba preteky vo FRA a BEL, ktoré sú aj v najvyššej cenovej kategórii a vieme, že dva prokonti tímy už môžu štartovať aj na pretekoch 2. kategórie, teda bol by zázrak tu mať prokonti tímy z týchto krajín, naozaj nemajú žiadnu motiváciu ťahať 1500-2000 km na východ.
Mám ale novšiu info, že napokon tých prokonti tímov by malo byť až šesť, nie štyri! Aj preto vedenie pretekov ešte o ničom neinformuje, lebo sa to ešte stále mení. Napokon by malo štartovať 25 tímov x 6 jazdcov = 150 ľudí.
Áno, Amplatz-BMC bude štartovať. Ja osobne netuším, kto bude v našej reprezentácii. Tipujem to na Filipa Taragela, na ktorého budeme všetci zvedaví.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Mar 2017 10:39:27

Lukáš, pozeral som kalendár a v reprezentácii by mohli byť aj naši chalani z Bory. Na CdD pôjde asi Majka s vrchárskou podporou + na šprinty Bennett s dvorným rozbiehačom Seligom; na TdS zase Petrova klasikárska zostava (možno s Jurom). Takže Mišo a Erik sú teoreticky voľní. :) Repre by sa mohla vtedy zamerať na šprintérske etapy. To je len môj pohľad, viem, že všetko závisí od rokovania s Borou. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 15. Mar 2017 11:55:54

@zakliata.panna
zasa si tu niekto nevšíma údaje na našom webe.
V tejto sekcii:
http://www.cycling-info.sk/aktualna-sez ... -slovaci#jún-2017
máme oficiálny kalendár našich pretekárov priamo od Bory. PS, JS a MK sú napísaní na Suisse a EB na Slovinsko. Nikto nie je voľný. Samozrejme, plány sa môžu na základe rôznych faktorov meniť, ak by existovala vôľa Jána Valacha či tých pretekárov ísť národné preteky, určite by sa to riešilo. Bodaj by to tak bolo. Mišo aj Erik by mali výbornú šancu na etapové víťazstvá.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 16. Mar 2017 18:00:13

Na webe pretekov sú už podrobne rozpísané všetky etapy, tak sa vie každý zorientovať. Poriadne tie etapy ponaťahovali. 222 km, fúha.
http://www.okoloslovenska.com/
Neviem prečo sú zasa tie rýchlostné priemery nízke, ak si chcete naplánovať ísť pozrieť niekam, určite rátajte s prejazdom v najskoršom uvedenom čase, prípadne ešte skôr. Vlani šli etapy rýchlosťou 43-45 km/h.
Tímy tam ešte nie sú, vraj ich oznámia už čoskoro, ale stále sa to mení, jeden prokonti sa napokon nepodaril, a to Nippo - Vini Fantini, ktorý teda znižuje počet na päť a tiež aj celkový počet tímov z 25 na 24.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 16. Mar 2017 22:55:05

lukas píše:Na webe pretekov sú už podrobne rozpísané všetky etapy, tak sa vie každý zorientovať. Poriadne tie etapy ponaťahovali. 222 km, fúha.
http://www.okoloslovenska.com/
Neviem prečo sú zasa tie rýchlostné priemery nízke, ak si chcete naplánovať ísť pozrieť niekam, určite rátajte s prejazdom v najskoršom uvedenom čase, prípadne ešte skôr. Vlani šli etapy rýchlosťou 43-45 km/h.
Tímy tam ešte nie sú, vraj ich oznámia už čoskoro, ale stále sa to mení, jeden prokonti sa napokon nepodaril, a to Nippo - Vini Fantini, ktorý teda znižuje počet na päť a tiež aj celkový počet tímov z 25 na 24.


pekne to kizuje slovensko ale este viac by sa mi to pacilo opacnym smerom plus este jedna vychodoslovenska etapa z levoce po vychodnom slovensku konciaca sa napr.na krasnom namesti v Bardejove...dala by sa tam spravit brutal etapa z mnostvom kopcov a zjazdov s nadhernym finishom :D to len take moje sny su :D a este krajsie by to bolo keby to prechadzalo aj cez moje krasne rodne zamagurie a pieniny :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Pia 17. Mar 2017 14:00:51

@lukas
Ja som sa uz raz takto preratal dva alebo tri roky dozadu uz neviem presne. Isla etapa popri mojom bydlisku a s ocom sme akurat stihli uz len zopar zaostalcov za pelotonom :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 04. Apr 2017 16:07:41

Podla oficialnej stranky maju byt zajtra predstavene timy na okolo slovenska.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 05. Apr 2017 12:39:21

Takze timy su predstavene
http://www.okoloslovenska.com/sk/timy
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 05. Apr 2017 14:01:20

@Lukas naozaj world tour timy neprisli na okolo slovenska "len" kvoli terminu? Myslim ze na zaciatok velmi slusna ucast hlavne Androni vyzera zaujimavo. Neviem na aky termin by sa mohlo presunut okolo slovenska lebo ked sa pozriem na kalendar tak vsade je plno. April klasiky,Maj Giro potom 4 dni dunkerque,okolo Belgicka a samozrejme california,Jun to vieme criterium,svajciarsko a tie mensie preteky,v juli zasa tour zatieni vsetky preteky a August okolo Danska,Eneco a nejake mensie francuzske preteky a potom Vuelta. No a september nejake francuzske jednorazovky a a samozrejme MS. Jedine volnejsie terminy su vo februari , ale to v nasich klimatickych podmienkach je nerealne aby bolo okolo slovenska vo februari.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 05. Apr 2017 20:33:54

v kalendari asi neexistuje volne miesto pre okolo slovenska ktore by zabezpecilo wt teamy ale to neznamena ze sa niekedy v buducnosti neukazu...ja osobne som naopak rad ze tento rok tu ziaden nebude lebo niesom zastancom hura-systemu...uz tym ako nazvali organizatory tento rocnik poukazuju na to ze aj pre nich to bude nieco nove...niekto moze namietat ze jedina zmena je v kategorii a rozpocte ale kazdy kto cokolvek organizoval vie ze je to blbost...ak by prisla bora ci podlahari co ktokolvek iny tak by mnohy blbci slovaci ocakavali ze to takto bude kazdy rok a este viac a viac a viac a to pretek v takomto termine a v takej katogoriu jednoducho nemoze zvladat pridavat kazdy rok...teraz pride 5 proconti...ak budu spokojny tak sa to dozvedia dalsi a mozno o rok to bude 7 pro conti...jednoducho ja som za pomalsie kroky...ako obrovske plus vidim ccc rusvelo a androni...poliaci su vzorom ako postupovat pomaly vyssie a vyssie a prave vdaka nim sa tu mozno dockame aj wt teamu...rusaci tak isto...tento team ma urcite buducnost tak nevidim dovod preco by si na slovensko nemohli spomenut aj inokedy no a o plusoch ktore moze priniest ucast talianskeho proconti zoskupenia je asi uplne zbytocne pisat...zelam organizatorom nech vsetko vyjde tak ako si zelaju a mozno aj lepsie nech je dobre pocasie nech su vsetci spokojny aj pretekari aj divaci aj organizatory proste vsetci zucastneny ci zainteresovany a nech nam nasa domaca tour len rastie...skoda len ze samotny stat si stale neuvedomuje aku reklamu dokaze cestny pretek spravit pre krajinu a ze sa viac neangazuje v organizovani...uplne by stacilo ak by dal do poriadku cesty ci?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 05. Apr 2017 23:38:25

Chlapi, to je na celovečernú diskusnú reláciu toto, čo píšete. Neúčasť WT tímov má veľmi veľa dôvodov. Prvý raz 2.1, nikto organizátorov úplne nepozná, zlý termín, malé prize money, pomerne ďaleko od západnej Európy, kde sa tímy pohybujú. Všetci viete, aká je cyklistika tradičným športom, tj. že bude roky trvať, kým si tímy vytvoria zvyk, že by si práve tieto preteky mohli pridať k 50 ostatným, kde štartujú, keď majú 100 možností. Tiež si treba povedať, že cyklistika nefunguje striktne podľa pravidiel. Veľká časť organizátorov štartovné podľa reglementu UCI jednoducho nezaplatí. Niektorí ani prize money. Androni či CCC sem musí najprv prísť, aby mohli povedať iným svoje skúsenosti.
Jasné, že ideálny termín neexistuje, lebo by tam hneď bolo kopec iných pretekov. Každý si hľadá miesto v kalendári. Organizátorom som tlmočil, že ja som jednoznačne za prvú polovicu septembra. Budúcoročné MS sa koná v Rakúsku, tu neďaleko... Ak by to aj kolidovalo s Kanadou, žiadny tím sa nemôže vyhovoriť, že nemá logistiku, lebo tam tá necestuje.
Osobne som sa rozprával s pánmi Miškovským (janom) aj Štefánikom (Merida), ktorí majú eminentný záujem tu Quick-Step aj Bahrajn-Merida vidieť. Plus Bora je dôležitá pre všetkých. Jej zástupca na SR ale tento rok rieši hlavne majstrák v Žiari, čiže pochopiteľne nemal až taký záujem riešiť Okolo Slovenska. Takže je teraz na vedení pretekov, aby to pre budúci rok vzájomne dohodli a mohli sa znova troška posunúť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 06. Apr 2017 7:33:04

lukas píše:Chlapi, to je na celovečernú diskusnú reláciu toto, čo píšete. Neúčasť WT tímov má veľmi veľa dôvodov. Prvý raz 2.1, nikto organizátorov úplne nepozná, zlý termín, malé prize money, pomerne ďaleko od západnej Európy, kde sa tímy pohybujú. Všetci viete, aká je cyklistika tradičným športom, tj. že bude roky trvať, kým si tímy vytvoria zvyk, že by si práve tieto preteky mohli pridať k 50 ostatným, kde štartujú, keď majú 100 možností. Tiež si treba povedať, že cyklistika nefunguje striktne podľa pravidiel. Veľká časť organizátorov štartovné podľa reglementu UCI jednoducho nezaplatí. Niektorí ani prize money. Androni či CCC sem musí najprv prísť, aby mohli povedať iným svoje skúsenosti.
Jasné, že ideálny termín neexistuje, lebo by tam hneď bolo kopec iných pretekov. Každý si hľadá miesto v kalendári. Organizátorom som tlmočil, že ja som jednoznačne za prvú polovicu septembra. Budúcoročné MS sa koná v Rakúsku, tu neďaleko... Ak by to aj kolidovalo s Kanadou, žiadny tím sa nemôže vyhovoriť, že nemá logistiku, lebo tam tá necestuje.
Osobne som sa rozprával s pánmi Miškovským (janom) aj Štefánikom (Merida), ktorí majú eminentný záujem tu Quick-Step aj Bahrajn-Merida vidieť. Plus Bora je dôležitá pre všetkých. Jej zástupca na SR ale tento rok rieši hlavne majstrák v Žiari, čiže pochopiteľne nemal až taký záujem riešiť Okolo Slovenska. Takže je teraz na vedení pretekov, aby to pre budúci rok vzájomne dohodli a mohli sa znova troška posunúť.


mudro vystizne vecne :D viac vediet uz nepotrebujem...ale ten september by naozaj mal logiku
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Štv 06. Apr 2017 9:37:06

majo píše:
lukas píše:Jasné, že ideálny termín neexistuje, lebo by tam hneď bolo kopec iných pretekov. Každý si hľadá miesto v kalendári. Organizátorom som tlmočil, že ja som jednoznačne za prvú polovicu septembra. Budúcoročné MS sa koná v Rakúsku, tu neďaleko... Ak by to aj kolidovalo s Kanadou, žiadny tím sa nemôže vyhovoriť, že nemá logistiku, lebo tam tá necestuje.
Osobne som sa rozprával s pánmi Miškovským (janom) aj Štefánikom (Merida), ktorí majú eminentný záujem tu Quick-Step aj Bahrajn-Merida vidieť. Plus Bora je dôležitá pre všetkých.


mudro vystizne vecne :D viac vediet uz nepotrebujem...ale ten september by naozaj mal logiku


Treba hlavne odhadnúť, čo by WT tímy prilákalo v danom termíne, ak ich teda vôbec budeme chcieť a cítiť sa už na to. Na jar to môže byť snaha otestovať domestikov pred výberom na GT. V septembri by to naopak mohla byť snaha dať príležitosť perspektívnym budúcim lídrom. V tom prípade by sa asi hodil jeden dojazd na kopec (Pleso?), hoci chápem finančnú stránku mestských dojazdov. 5 pro konti tímov je dobrý, rozumný štart v 2.1 a hlavne nech všetko klapne, aby to ostatným pre budúcnosť pochválili.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 06. Apr 2017 10:49:12

Je tam množstvo faktorov, lepšie tímy sem musia prísť a keď uvidia, že všetko funguje ako má, radi prídu znova. Okrem neplatenia štartovného a odmien ešte dokonca viacerí organizátori v Česku, Rakúsku, Poľsku, napr. Jarnej trofeji na Istrii (takže takých pretekov bude veľmi veľa). tímom nezaplatia ani ubytovanie a dokonca žiadajú oni peniaze od tímov. Taký Movistar nemá šajnu, či ich nejakí Slováci neoklamú v X veciach.
Ale vidíte, že napr. kontinentálne tímy zo západu to už majú zmapované a tlačia sa sem. Ale platí klasické cyklistické pravidlo, že pozvať treba iba jeden, max. dva tímy z jednej krajiny, aby nevytvárali koalície + pre organizátora je lepšie mať čo najpestrejší pelotón. Takže Lučanič by vedel vyskladať kompletne celé preteky iba zo západných tímov, ale niektoré celky tam musia byť kvôli reciprocite. Vďaka Synergy Baku pozývajú Duklu do Azerbajdžanu tiež na 2.1 a pod.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 06. Apr 2017 13:09:44

Podla mna to startovne pole vyzera zaujimavo. Keby prisiel world tour tim tak by to mozno hrozilo jeho dominanciou. Pamatam sa ako v roku 2015 czech cycling tour bolo prvy krat v kategorii 2.1 a z WT prisiel jedine Etixx a uplne dominoval preteku. Myslim ze etapy vyhrali Stybar,Vakoc,Gaviria a jedinu etapu mimo etixxu vyhral Konig z ceskej repre. Minuly rok to uz bolo vyrovnanejsie kedze prislo lampre a cannondale. Radsej nech je to pole vyrovnane a z tejto startovky mozu vyhrat viacere timy od Androni cez Gazprom az po cyklokrosarov z marluxu.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 06. Apr 2017 14:03:39

zas raz musim s tebou len a len suhlasit focus-kamarat
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Štv 06. Apr 2017 17:51:51

Focus, taktiež ťa pochválim za pekný postreh. Ja som sa ešte pred X mesiacmi tešil, že príde Bora a možno aj Peter. Postupne si som si uvedomoval, že by to neprospelo pretekom. Po zverejnení profilov etáp duplom. :) Peter by možno vyhral všetky etapy a pobral väčšinu dresov - prológ a poslednú trnavskú isto, ostatné sú tiež ideálne pre neho. Ak by Bora nasadila tempo, tak mnohí jazdci by mali problém s limitom. Takže som nakoniec aj ja rád, že si to rozdajú medzi sebou len prokontinentálne a kontinentálne tímy.

P. S.: Škoda, že trasa poslednej etapy nejde cez Červený Kameň, tam by to bolo tiež zaujímavé a selektívne. No nič, pozriem si záverečný šprint z radnice. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 01. Jún 2017 20:49:55

tak o chvilu tu mame nasu domacu TOUR...tesim sa na nu len skoda ze si ju nebudemem moct pozriet v TV ale to je pochopitelne a ospravedlnitelne...startovka vyzera zaujimavo aj ked samozrejme vacsinou mien je pre mna neznamych ale najde sa tam niekolko znamejsich...nesklamali proconti teamy ved staci sa pozriet na zostavu CCC ci GAZPROMU...tam uz su mena svetove...taktiez ma tesi ze pridu cesi ako HNIK a TUREK...osobne budem samozrejme velmi fandit nasim nech uz budu mat na sebe hocijaky dres...ci narodny ci duklacky ci amplatz ci...uz asi nikde niesu nasi ci? :D
ale trasa...pre mna velmi pekna a zaujimava aj ked ako vzdy ma mrzi absencia dojazdu na vrchole stupania ale chapem organizatorov preco to tak robia...ta prehliadka nasich krasnych miest je takmer dokonala...preco takmer?...lebo mi tam chyba este jedna etapa...a to z BARDEJOVA cez STARU LUBOVNU a PIENINY do KEZMARKU a konciaca v LEVOCI...alebo kludne aj opacnym smerom...tak ci onak aj tak by mi sli popod okna :D :D :D

Verim ze vsetko vyjde tak ako si vsetci zelame a nas pretek sa zas posunie trosicku vyssie...nemyslim tym teraz kategoriu ale vyznam, meno a oblubenost

a nasi DO TOHO :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 01. Jún 2017 22:13:22

Na predbežnej štartovke je aj Bernal z Androni, to je obrovský talent, druhý Nairo, už len na neho sa oplatí prísť pozrieť na preteky, samozrejme okrem podpory našich chalanov. . Ako je to s propagáciou pretekov? Pozeráte niekto TV, bolo niečo na RTVS?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron