Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Okt 2018 19:54:21

@dexterko - velodromy určite nie kvôli jednému cyklistovi ale pre všetkých cyklistov, dráha je základ, tam sa cyklisti naučia správne šlapať, tam môže mládež trénovať bez rizika nehôd ako je to na ceste pri bežnej premávke. Jeden je na východe v Prešove (myslím, že sa modernizuje) takže by stačil ešte aspoň jeden v inej lokalite. Dráhou prešlo množstvo špičkových cyklistov ktorí sú teraz na ceste a aj samotná dráhová cyklistika je olympijskym športom. Plán ktorý má Prívara, postaviť centrum cyklistiky s dráhou, MTB okruhom apod. aj s tréningovým centrom, ubytovacími kapacitami to by podľa veľmi pomohlo cyklistike. Vodný slalom tu má minimálne dve centrá, po Mikuláši sa predsa vybudoval areál aj v Čunove. Celkom by ma zaujímalo porovnanie koľko detí sa venuje vodnému slalomu a koľko cyklistike. Takže sa zhodneme, že velodrom tu už mal dávno byť, že tu nie je ani náhrada za bratislavský cyklistický štadión treba poďakovať predchádzajúcemu vedeniu zväzu a paradoxne najviac Tkáčovi.
Poslednú vetu si dúfam myslel ako vtip :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972.
ifčopifčo

Poslaťod lukas » Sob 18. Jan 2020 10:42:23

Často sa nadáva na Duklu, že jazdieva do Afriky a načo to je. Neprajníci nastavia uši, lebo budúci týždeň pretekajú na gabonských pretekoch Amissa Bongo. Prvá zaujímavosť je, že na štartovke sú Cofidis, Nippo Delko a Direct Energie. Hm. Vďaka ich africkým kontaktom sa im prvý raz podarilo dostať na tieto zaujímavé preteky, kde sa snaží dostať veľa tímov, ale neberú tam žiadne iné ako francúzske z Európy. Neprajník aj tak pokrúti hlavou.

Keď sme si ale pripravovali sekciu pretekov na portál, narazil som na prize money. Teraz je pupulárne spojenie, že skoro mi vyrazilo dekel. Vážení priatelia, na základe normálnych UCI pravidiel za normálne umiestnenia a klasifikácie sú odmeny na Amissa Bongo spolu za 157 000 eur. Kontroloval som to veľakrát, či dobre vidím. Dukla má niekoľkokrát menší ročný rozpočet ako je toto. Ak by sa im podarilo vyhrať len 5 000 eur, bolo by to pre nich úžasné a toľko vyhrajú spolu asi za celý rok. Budem teraz zvedavý na kritiku ľudí. Snáď niečo aj naozaj získajú, lebo tam idú len z prípravy. Môžeme si na základe týchto prize money ľahko predstaviť, ako budú tí Afričania z kadejakých krajín, kde nie je priemerná mzda ani 100 eur pretekať. Doslova ako o život.

Povedal som si, že si pozriem pár pretekov, koľko tak vyplácajú odmien, že na koho úrovni toto africké čudo je. Tušil som, že to budú asi až HC, ale nakoniec som prišiel na to, že ani to nestačí. Dosť ma to zaujalo, tak som si povedal, že urobím niekomu z kolegov základ pre článok. Pozrel som 20 pretekov, z toho som napr. TDU a Kaliforniu nezistil. Niekedy to skúsime zverejniť ako veľký článok, pozrieme aspoň 50 pretekov.

Prize money 2019:
Okolo Slovenska (2.1) 32 975 €
Czech Tour (2.1) 35 440 €
Tour de l'Ain (2.1) 38 695 €
Deutschland Tour (2.HC) 54 540 €
Okolo Slovinska (2.HC) 57 140 €
Tour de Yokrshire (2.HC) 68 540 €
Vuelta ao Algarve (2.HC) 71 035 €
Vuelta a Burgos (2.HC) 74 695 €
4 dni Dunkerque (2.HC) 81 810
Okolo Baskicka (WT) 99 000 €
OKolo Katalánska (WT) 109 500 €
Paríž - Nice a Critérium du Dauphiné (WT) 120 000 €
Tirreno - Adriatico (WT) 140 000 €
La Tropicale Amissa Bongo (2.1) 157 000 €
Tour de Suisse (WT) 158 450 €
- jasné, sú tam nejaké 2 % príspevky UCI, nejaké dane atď. Samozrejme, jednorazovky sú oveľa menej hodnotené, tam sa nechytá žiadna, výnimkou je Paríž - Roubaix 91 000 €, San Remo je už len 50 000 €. Ronde som nenašiel.

P.S.: Pokúšal som sa zistiť aj Tour de Pologne, ale tam to mali tak chaoticky napísané, že som nemal pol hodiny na štúdium s kalkulačkou v ruke. Ak sa niekomu chce, nech sa páči :)
https://drive.google.com/open?id=1VercK ... KHAIT0w3Zw
- nezľaknite sa hlášky, že to má veľa MB, čiže drive to nezobrazí
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas

Poslaťod majo » Sob 18. Jan 2020 15:58:33

ak tam nieje preklep tak je to fakt sila
btw Dukla do toho!!! ;)
majo

Poslaťod Dzajro » Ned 19. Jan 2020 0:23:36

Zaujímavé. Podľa fotiek na FB nejaké veľké lóve do toho preteku nenaliali. Vyzerá to tak, že namiesto štartovného pre Pro tímy naliali peniaze do Prize money. Aj tak väčšinu vyzhrajú profici, ale ostanú na ich pomery slušné sumy aj pre domácich umiestnených na konci desiatky a v druhej desiatke. Ale aj tak sa mi zdá, že pri takých sumách by sa im tam hlásili všetky pro tímy a aj nejaké WT tímy. Je to nejaké čudné. Ale divákov tam budú mať ako na futbale a to doslova. Na jednej fotke štart mali na futbalovom štadióne a tribúny boli úplne plné.

Ešte pokus o okienko módnej polície. :D Od tohto roku Duklu oblieka NyNa. Tak budú mať nové dresy. Pekné sú. Len tie ponožky sú príliš strakaté a ten maskáčový vzor na malých ponožkách nevynikne a aj z praktickího hľadiska (odkaz na armádne maskovanie) maskovať ponožky nedáva zmysel, myslím že dvojfarebné s horným lemom v inej farbe by sa hodili viac.
Prílohy
dukla.jpg
dukla.jpg (690.55 KiB) Zobrazené 674 krát
Dzajro

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Jan 2020 12:14:56

@Dzajro - zaujali ma aj tie necycklisticky chlpaté nohy :o
Fanúšik cyklistiky od roku 1972.
ifčopifčo

Poslaťod lukas » Ned 19. Jan 2020 17:39:55

@Dzajro
Trochu súvislostí :) Nemá každý organizátor zámer ako Okolo Slovenska, že len tie najlepšie tímy a len to dopredu posúvať. Nechcú to zjavne robiť tak, aby až svet to riešil, pozeral sa na ich krajinu. Žeby chceli live na Eurosport hej napr. Všetko je prezentované smerom dovnútra. Domácemu publiku. Live na domácej telke. Veľká akcia, najväčšie podujatie v roku točiace sa okolo Afričanov. V tom prípade načo platiť WT tímy. Keď tam nasáčkuješ WT tímy, domáci a africkí pretekári by tam nič neuhrali. Boli by do počtu. Potrebuješ to veľmi umne vyriešiť, z tých najlepších tímov dáš priestor len francúzskym, ktorí potom v krajine, kde je francúzština štátny jazyk, môžu bez problémov komunikovať, vystupovať, robiť rozhovory atď.
Písal si, že až toľko do toho nenaliali, ale ubytovanie v Radisson Blu Okoume Palace Hotel v Libreville mi príde ako dosť exkluzívne :D
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas

Predchádzajúci

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť