Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod elviska » Str 03. Okt 2018 19:16:32

ifčopifčo píše:@elviska - rozlišuj medzi robením reklamy súkromnej firme a robením reklamy tímu, veď hádam nato tam Dukla išla aby sa zviditeľnila, nemyslíš? Behaním po facebooku nezískaš relevantné informácie, nesnaž sa robiť akéhosi nezávislého arbitra. Z toho Morávka musí byť byť normálnemu človeku nevoľno.

Tá súkromná firma bola a tuším ešte zatiaľ je, sponzorom akadémie, aj detskej Tour, ked to tak už nie je, tak ma opravte. V roku 2017 to tak ešte bolo. Však len balóniky dávali a mali pár reklamných pútačov. Ano , Dukla išla na MS, aby sa zviditeľnila, ale nie maskotom a autobusom. Však tam mali svojho vlastného maskota organizátori. Ja nie som nezávislý arbiter, a informácie, nemám len z FB. Mám troška iná názor jak Vy, tak som už najhoršia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 03. Okt 2018 21:11:56

@elviska
Nerozumieš pointe. Svoje domnienky povyšuješ na fakty a kolega zrátal, že dnes si 19x vyletela proti názoru niekoho druhého. Je to v poriadku? Písala si, že sa ti nepáči, ako si tie dve strany nadávajú. A že si 19x vyslovene na jednej z tých strán, to je ok? Tvoj skutočný zámer je aký? Na facebooku si lajkla aj úplne scestné hlúposti, ktoré nikto nikdy netvrdil. Doteraz som bol veľmi otvorený, ale strácam pocit, že máš všetko z vlastnej hlavy. Možno máš, chvalabohu, ale tak či onak je to smutné. Ja som sa verejne prihlásil k svojej strane pod svojím menom. Prihlás sa aj ty a bude to spravodlivé. Ok, fungujeme ďalej. Ak to budeš popierať, požiadam ťa, aby si nechodievala sem a nediskutovala na našej platforme, ktorú osem rokov budujeme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod elviska » Str 03. Okt 2018 21:27:24

lukas píše:@elviska
Nerozumieš pointe. Svoje domnienky povyšuješ na fakty a kolega zrátal, že dnes si 19x vyletela proti názoru niekoho druhého. Je to v poriadku? Písala si, že sa ti nepáči, ako si tie dve strany nadávajú. A že si 19x vyslovene na jednej z tých strán, to je ok? Tvoj skutočný zámer je aký? Na facebooku si lajkla aj úplne scestné hlúposti, ktoré nikto nikdy netvrdil. Doteraz som bol veľmi otvorený, ale strácam pocit, že máš všetko z vlastnej hlavy. Možno máš, chvalabohu, ale tak či onak je to smutné. Ja som sa verejne prihlásil k svojej strane pod svojím menom. Prihlás sa aj ty a bude to spravodlivé. Ok, fungujeme ďalej. Ak to budeš popierať, požiadam ťa, aby si nechodievala a nediskutovala na našom webe.

Na čo klikám na FB je moja vec, tam som nezareagovala, jedine lajkla komentáre, lebo s podaktorými súhlasím, nič viac. A načo by som sa mala zaregistrovať pod vlastným menom, mám svoju prezývku. Alebo ti to vadí Lukáš? Čudné, že podaktorí, hned vysnoríte, jak sa volám. Dost smutné. A čo ked som vyletela 19 na niekoho druhého. Urazila som niekoho? Nie. A nie som len na jednej strane. Treba prečítat poriadne, že obe strany,si robia zle. Dakedy sa ani neozvem. Ešte aj zakazovať, to sme sa kde dostali. Úbohé, čaute, ozvem sa keď bude pokoj,Lukáš tým článkom, si urobil aj ty nepokoj. Detinské.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 03. Okt 2018 22:50:47

Dobre, čiže ak ťa ľudia klamú, zavádzajú, dlhujú peniaze alebo otvorene menujú klamárom, máš to nechať tak, lebo poukazovanie na to je detinské. Ďakujem za radu. Nedokážeš sa ani v náznaku vcítiť do mojej situácie. Hotovo pre túto tému.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lolo » Str 03. Okt 2018 22:58:22

Ľudia síce neprispievam na fóra ani nič pozorne tu čítam denne príspevky a celkom ma mrzí čo sa deje... Strana A aj strana B obe sa chováte ako deti ... obviňovačky krivdy po urážanie na nejaké komentáre od prispievateľov... Lukáš strašne si vážim vašu prácu aj to ako ako "jediní" informujete o cyklistike a viem že robíte čo môžete. je to paráda že aj v takých tažkých podmienkach ake máte fungujete na špičkovej úrovni... Dnešný článok super aspoň my obyčajný a nezainteresovaní vidíme aký bordel je tu vlastne ako všade v tejto banánovej republike... Jediné čo mi vadí je Lukáš priamo na teba osočovanie sa na zlé komentáre v poslednej dobe... Je mi jasné že vy vidíte aj kto píše máte nejaké informácie o trollingu a tak ale drž si trošku od tých smiešnych komentov odstup/nadhľad takto to vyjde trošku amatérsky a detsky... ale som za aby vyšla celá pravda von čo sa deje v našej cyklistike lebo bez väčšej podpory médií a ohlasu verejnosti sa to nepohne (mám obavy že sa to nepohne nikdy vobec)
lolo
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod elviska » Str 03. Okt 2018 23:10:13

lukas píše:Dobre, čiže ak ťa ľudia klamú, zavádzajú, dlhujú peniaze alebo otvorene menujú klamárom, máš to nechať tak, lebo poukazovanie na to je detinské. Ďakujem za radu. Nedokážeš sa ani v náznaku vcítiť do mojej situácie. Hotovo pre túto tému.

Dá sa to riešiť aj inak, a nie verejne všetko vyrozprávať. Už si potom jak, strana A a strana B, ohovaracka všade. Ano, neviem sa vcítiť do tvojej koze. Ale tiež mam svoje problémy. Detinské je aj to, to čo si napísal v poslednej vete mne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 04. Okt 2018 12:05:37

@lolo
Ďakujem za triezvy názor, vážim si také. Aj to, že si si zjavne založil účet, chcel to napísať a venoval tomu celému čas.
Nie je tu až taký bordel ako sa zdá, len som sa rozhodol, že sa nebudem ďalej pozerať na klamstvá a špinu voči mojej osobe, ale aj ľuďom, ktorí mi v živote pomohli. Jednoducho ma bolí, keď vidím, čo sa deje. Že som prilial do ohňa? Nemal som inú možnosť. Ostať ticho by bolo horšie. Ja ale nezačínam žiadnu vojnu a nebudem publikovať špinu na ľudí zo strany B alebo niečo také, lebo to, čo tam odznelo, je nič, percento z toho, čo by som mohol a viem. Celú zimu by sme mohli vydávať seriál. Bolo by to hodné tohto portálu? Nebolo. Priznal som svoju pozíciu, to je všetko.
A kto si myslí, že zakrývam oči pred tým, že slovenská cyklistika na tom nie je dobre, je na veľkom omyle. Tento šampionát je definitívnou bodkou za érou, keď som sa na to iba pozeral. Už v druhej polovici októbra si chcem sadnúť s kompetentnými a budem sa pýtať na fungovanie mládeže a žiadať od nich reformu systému, ktorý zjavne neprodukuje kvalitných pretekárov. Prezident zväzu v Plzni povedal, že do niekoľkých rokov budeme mať desať cyklistov vo World Tour. Veľmi ma zaujíma, na základe čoho to tvrdí, lebo ja to zatiaľ považujem za absurditu. Možno sú zmeny už prichystané, všetko sa pokúsim zistiť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Štv 04. Okt 2018 12:08:31

elviska píše:
lukas píše:Dobre, čiže ak ťa ľudia klamú, zavádzajú, dlhujú peniaze alebo otvorene menujú klamárom, máš to nechať tak, lebo poukazovanie na to je detinské. Ďakujem za radu. Nedokážeš sa ani v náznaku vcítiť do mojej situácie. Hotovo pre túto tému.

Dá sa to riešiť aj inak, a nie verejne všetko vyrozprávať. Už si potom jak, strana A a strana B, ohovaracka všade. Ano, neviem sa vcítiť do tvojej koze. Ale tiež mam svoje problémy. Detinské je aj to, to čo si napísal v poslednej vete mne.


O akej ohováračke to píšeš? Ty tvrdíš, že Lukáš nepíše pravdu a len ohovára? Pretože napísať pravdu nie je ohováranie. Neprekračuješ trochu hranice práve ty? Ako sa to dá riešiť inak? Práve on to napísal verejne s tým, že ho môže ktokoľvek konfrontovať na rozdiel od tých všelijakých fejsbúkov, ty v tom nevidíš rozdiel? Ty sa hráš na nejakého arbitra, myslíš si, že ti k tomu stačia informácie z fejsbúku?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Štv 04. Okt 2018 12:34:32

Celé toto je nešťastné... Ja už pomaly nepoznám na Slovensku odvetvie a oblasť, kde by neprevládali osobné antipatie a žabomyšie vojny.

Kedysi bol taký vtip, že keď sa stretnú dvaja Slováci, tak založia tri politické strany...
To fakt na Slovensku nie je dosť ľudí, ktorí by robili niečo, čo ich baví, ale tak, aby z toho mali radosť? Furt musíme s niekým bojovať, viesť zákopovú vojnu, robiť si zle? Keď mne skape koza, tak susedovi nech dve?

Ale nečudujem sa, že to Lukáš napísal tak, ako to napísal. Muselo to v ňom vrieť a bublať už dlhšie. Treba to brať ako názor človeka, ktorý z dosť veľkej časti vidí za oponu. Ja som v tom článku nevidel žiadne ohováranie, každý, kto by chcel, tak môže ktorýkoľvek detail napadnúť a doložiť a dokázať, že to nie je pravda. Veď navyše to Lukáš napísal pod svojim menom, na svojom webe. Webe, ktorý je jeho živobytím. (Diskusiu pod článkom som si pozrel len na začiatku, keď tam bolo len zopár príspevkov a potom som sa odtiaľ radšej "zdekoval". Asi som urobil dobre).

Jediné, čo mi prekážalo, že niekoho uvádzal menom a niekoho prezývkou. Veľa ľudí napr. nemusí ani len tušiť, kto je napr. "Krišot" a komu sa vlastne poďakoval. Ale možno to bol zámer...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod elviska » Štv 04. Okt 2018 12:54:18

ifčopifčo píše:
elviska píše:
lukas píše:Dobre, čiže ak ťa ľudia klamú, zavádzajú, dlhujú peniaze alebo otvorene menujú klamárom, máš to nechať tak, lebo poukazovanie na to je detinské. Ďakujem za radu. Nedokážeš sa ani v náznaku vcítiť do mojej situácie. Hotovo pre túto tému.

Dá sa to riešiť aj inak, a nie verejne všetko vyrozprávať. Už si potom jak, strana A a strana B, ohovaracka všade. Ano, neviem sa vcítiť do tvojej koze. Ale tiež mam svoje problémy. Detinské je aj to, to čo si napísal v poslednej vete mne.


O akej ohováračke to píšeš? Ty tvrdíš, že Lukáš nepíše pravdu a len ohovára? Pretože napísať pravdu nie je ohováranie. Neprekračuješ trochu hranice práve ty? Ako sa to dá riešiť inak? Práve on to napísal verejne s tým, že ho môže ktokoľvek konfrontovať na rozdiel od tých všelijakých fejsbúkov, ty v tom nevidíš rozdiel? Ty sa hráš na nejakého arbitra, myslíš si, že ti k tomu stačia informácie z fejsbúku?

Dá sa to nazvať aj tak, že ohovara len jedného človeka v článku. Pravda to môže byť, ale aj nemusí. Napísala som len názor, aj keď odlišný jak Váš. Riešiť sa to dá aj tak, že sa stretnú osobne. Určite sa medzi nimi dačo stalo. Keď sa takto chovajú k sebe. Však aj v bežnom živote to tak chodí, dosť často. Teraz ma zabite, že mám iný názor jak Vy. A nie som žiadny arbiter, nevymyslaj.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Milanj55 » Štv 04. Okt 2018 15:34:34

Zdravím Vás priatelia. Tak to čo sa tu teraz deje už nie je s kostolným poriadkom. Poďme teda po poriadku, ten Lukášov článok to nebolo podľa mňa najšťastnejšie riešenie zverejniť ho na tejto webovej stránke. Viem, že sme len ľudia a každý z nás má len jedny nervy a človek je tvor omylný. Bratia Česi majú takéto príslovie:"jsou v živote chvíle , kdy i vúl zapláče". Viem nenapísal som to spisovne , ale môže to vystihnúť túto situáciu, ktorá tu vznikla. Lukáš, ako dobre vieš , tak vždy som Ti fandil a obdivoval Tvoje zanietenie a pracovné úsilie pri vedení tejto webovej stránky. Si jej šéfredaktorom a majiteľom , tak by Ti nemal nikto určovať ako ju máš viesť a spravovať. Musím uznať , že doteraz si to robil skvele a taktiež viac ako demokraticky, čiže každý sem mohol zavesiť svoj príspevok bez akýchkoľvek problémov a tak prejaviť svoj názor. Neviem, ale čo sa stalo, že si zaujal takýto názor voči "elviske" a požiadaš ju, aby neprispievala na túto webovú stránku"! Prepáč, ale s tou demokraciou to už nemá nič spoločné a nastáva v tom momente "autokracia", ktorá nie je pre nikoho osožná. Prispieva sem kopa ľudí, ktorých IQ má hodnotu húpacieho koňa a s tými sa zatiaľ nevieš vysporiadať, iba ak maximálne vymažete ich príspevky. Som prispievateľom tejto webovej stránky niečo cez 5 rokov a prispieval som sem i pod celým svojom menom a nie len po nickom a teda sa už nejaký ten rok poznáme a preto by som Ťa poprosil , aby si prehodnotil ešte svoje vyjadrenie voči "elviske" , lebo ani raz sa nestalo , že by niekoho urážala svojimi príspevkami , či už hrubými slovami , alebo osobnými útokmi. Možno , že sem píšem svoj posledný príspevok a možno nie, ale nedalo mi , aby som nenapísal svoj názor k danému problému. Každý problém treba riešiť s chladnou hlavou a hlavne komunikovať s oponentom a neodkazovať svoje myšlienkové pochody na verejnosti. Iba takto sa dá niečo dosiahnuť a obe strany by mali prijať určitý kompromis v komunikácii. Lukáš, ak ma požiadaš, aby som sem viac neprispieval, tak sa s tým samozrejme zmierim a budem to akceptovať. Priatelia , prajem Vám pekný zvyšok dňa.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 04. Okt 2018 19:10:23

@Milanj55
Ďakujem ti za názor. Nikto z vás sa ani náznakom nevie vžiť do mojej situácie, lebo si písal, že "nevieš, čo sa stalo", že mám taký názor. Takže úplne zbytočne to budem dookola vysvetľovať. Pre vás všetkých je to voľný čas, odreagovanie sa. Pozriete si telku, web, niektorí podiskutujú. Ja to musím žiť! To je obrovský rozdiel.
Aj keď nesledujem, kto z vás čo píše a aké má názory, marí sa mi, že si častý mediátor a človek, ktorý vyzýva na rozvahu aj pokoj. Presne to si prezentoval v tvojom príspevku a naozaj si to vážim. Nerozumiem, prečo by mal existovať akýkoľvek dôvod na to, aby si tu už nepísal.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Alex » Štv 04. Okt 2018 19:41:20

lukas píše:@Milanj55
Ďakujem ti za názor. Nikto z vás sa ani náznakom nevie vžiť do mojej situácie, lebo si písal, že "nevieš, čo sa stalo", že mám taký názor. Takže úplne zbytočne to budem dookola vysvetľovať. Pre vás všetkých je to voľný čas, odreagovanie sa. Pozriete si telku, web, niektorí podiskutujú. Ja to musím žiť! To je obrovský rozdiel.
Aj keď nesledujem, kto z vás čo píše a aké má názory, marí sa mi, že si častý mediátor a človek, ktorý vyzýva na rozvahu aj pokoj. Presne to si prezentoval v tvojom príspevku a naozaj si to vážim. Nerozumiem, prečo by mal existovať akýkoľvek dôvod na to, aby si tu už nepísal.


Ahoj Lukáš neviem prečo, ale nadá sa mi poslať Ti tu vo fore správu. Vždy ked ju odošlem, tak sa hodí do kolonky "správy na odoslanie" a neviem čo s tým.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lolo » Štv 04. Okt 2018 21:14:07

@lukas

Lukáš účet bol založený už dávno len som nemal potrebu prispievať. K tej kritike na teba ešte len toľko čo tu sledujem tak už viac krát si sa cítil doktnutý blbými správami a spamom a riešil si to urážlivo... toto by som riešil možno s väčším nadhľadom . možno je aj chyba že sa nám snažíš dávať aj pridanú hodnotu keď tu na fóre nám pridávaš všeliaké pikošky a novinky čo je na jednej strane super, ale žijeme na slovensku a tu za dobrotu vyjdeš vždy na ...

Tie prívarove slová o tých 10 slovákoch vo WT, keď som počul v PP tak som sa zasmial ale takéto niečo by nemal v živote povedať človek znalý našich pomerov v cyklistike ... zatiaľ po Borakoch nevidím široko ďaleko nikoho kto by sa tam mohol dostať a rád by som si prečítal články o fungovaní lebo zatiaľ mi to príde ako uba sladké rečičky pre média a prd z toho
lolo
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 04. Okt 2018 22:36:51

@lolo
áno, to budeme riešiť.

@ Alex
pošli email.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod nomad » Pon 08. Okt 2018 22:16:48

vysledkom "saganomanie" , ktorou nas krmia media (pocas TdF je to az neznesitelne) je, kde sme my a kde su cesi,poliaci,slovinci,dani ...
na spolocnom majstraku s cechmi byvame pravidelne deklasovani vo vsetkych kategoriach (privaru som raz nepocul, ze by to priznal.on pomaly na kazdu otazku odpoveda saganom ...) MS nedokoncil nikto, o inych kategoriach je zbytocne sa bavit. takze kde sme? (nebyt sagana tak uroven madagaskar)
nemame WT pretekarov (nebyt Sagana, tak neni v Bore nikto), nemame velodrom, nemame treningove okruhy, kde by to bolo aspon ako tak bezpecne aj pre mladez. my sme tuto eru ale ze vobec nevyuzili. vytvorili sa skupinky, ktore zda sa, su uz nezmeritelne. saganovci, velitsovci, dukla (frano), bora (valach). cele zle.jedine pozitivum v tomto marazme su okolo slovenska.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Okt 2018 9:36:02

nomad píše:vysledkom "saganomanie" , ktorou nas krmia media (pocas TdF je to az neznesitelne) je, kde sme my a kde su cesi,poliaci,slovinci,dani ...
na spolocnom majstraku s cechmi byvame pravidelne deklasovani vo vsetkych kategoriach (privaru som raz nepocul, ze by to priznal.on pomaly na kazdu otazku odpoveda saganom ...) MS nedokoncil nikto, o inych kategoriach je zbytocne sa bavit. takze kde sme? (nebyt sagana tak uroven madagaskar)
nemame WT pretekarov (nebyt Sagana, tak neni v Bore nikto), nemame velodrom, nemame treningove okruhy, kde by to bolo aspon ako tak bezpecne aj pre mladez. my sme tuto eru ale ze vobec nevyuzili. vytvorili sa skupinky, ktore zda sa, su uz nezmeritelne. saganovci, velitsovci, dukla (frano), bora (valach). cele zle.jedine pozitivum v tomto marazme su okolo slovenska.


Kde sme v cyklistike my a kde iní určite nie je výsledkom saganománie, v porovnaní s tými krajinami sme zaostávali v cyklistike pred Saganom a budeme aj po ňom, to so Saganom nijako nesúvisí, my nie sme cyklistická krajina. Podľa všetkého prúdi do cyklistiky viac peňazí ako tomu bolo pred Saganom, že to nestačí na velodromi, okruhy .... je iná vec, neviem odkiaľ by si čerpal peniaze ty.
Skupinky ktoré sa tu vytvorili a nie sú schopné kooperácie sú pre Slovensko žiaľ typické takmer vo všetkých oblastiach.
Zaujímavý článok k tejto téme, snáď mi Lukáš prepáči, že dávam link na konkurenciu
http://www.roadcycling.cz/clanek/peter- ... skem-dresu
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 09. Okt 2018 9:58:58

Nezvyknem nejako kritizovať alebo sa k tomuto vyjadrovať, lebo mám pocit že to aj tak k ničomu nevedie. Keby sa už mám postaviť na nejakú stranu tak určite na stranu súčasného vedenia (dôvody je asi zbytočné vypisovať, aj tak to nikoho nezaujima ;) ) no takto ako to napísal "nomad", ako keby to vyšlo z úst mne. Myslím, že triezve zhodnotenie s nadhľadom. Jedina vec u ktorej by som polemizoval, tak to, že nebyť Sagana nemáme nikoho vo WT. Erik Baška je majster europy U23 a väčšinou si takýchto mladíkov, ktorí dokážu že vedia vyhrať dôležité preteky, zvyknú väčšie tímy odchytiť. Samozrejme ako slovák by to asi nemal zrovna jednoduché.

@ifco
myslim, ze nomad to myslel, tak že po tých x rokov kedy saganomania fičí naplno by už mohlo byť vidieť nejaký výsledok. Áno, to kde sú podobné krajiny s tým priamo nesúvisí, najmä v severných krajinách nastavili nejaké systémy, koncepcie už asi dávnejšie. Na druhej strane, keď už sa v takých krajinách ako Dánsko, Nórsko a pod. nejaký systém nastaví, vedia ho realizovať. Otázka ako by to dopadlo u nás.
To že zväz dostáva viac peňazí myslím priamo súvisí so Saganom, či už výsledky, nárast členskej základne atď. Miera jeho vplyvu na toto musí byť obrovská.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Okt 2018 14:05:17

Píšeme o saganománii, ale čo mohla reálne priniesť do cyklistiky na Slovensku? Väčší záujem detí o cyklistiku, to myslím priniesla, pretože v mladších ročníkoch je vraj viac cyklistov ako tomu bolo predtým aspoň tak som o tom čítal. Znamená ten zvýšený počet automaticky to, že budeme mať viac konkurencieschopných cyklistov? Čiastočne áno, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že sa nájdu talenty, ale v porovnaní s cyklistickými krajinami je to stále málo. Už aj v diskusii pod článkom o MS od Lukáša niektorí spomínali, že cyklistika je ťažký šport a samotné chcenie a tréningová morálka nestačia ak decko nemá pre tento šport určité fyzické predpoklady. To, čo vo futbale stačí na nejakú rakúsku nižšiu ligu a relatívne slušne zabezpečenie, to v cyklistike znamená amatérsky status a živorenie. A nenahovárajme si, Slovensko nie je cyklistická krajina, koľko otcov na Slovensku túži aby jeho syn šlapal na bicykli a koľko túži po tom aby hral NHL či bol druhý Hamšík? A ak chce dať decko na cyklistiku, aké má možnosti, aby mohlo svoj talent rozvíjať pod dohľadom odborníkov? Opäť v porovnaní s futbalom čo tenisom neporovnateľne horšie.
Viac peňazí do cyklistiky. Priniesla vďaka Petrovi a jeho výsledkom a aj vďaka novému zákonu o športe za ktorý bojoval aj Prívara, ale zase to nestačí na to aby sa vybudoval velodrom, či nejaké tréningové stredisko o ktorom sníva predseda zväzu. Tu by mal pomôcť štát, keď dokážu dotovať súkromné futbalové či hokejové kluby a prispievať na ich štadióny, mohli by sa nájsť peniaze aj pre cyklistiku nad rámec toho čo dostáva. Lenže Fico je "fudbalista" či veľký fanúšik ženského fitnes.
Ešte napíšem pár slov k tej "vojne" v našej cyklistike. Je jasné, že všade kde je viac ako jeden človek príde k sporom a rôznemu pohľadu na vec. Ide o to, ako sa to rieši, či kultivovane alebo to klene na úroveň z ktorej už v podstate nie je návratu, to čo napríklad predvádza ten Morávek zachádza za akékoľvek rozumné hranice, to je nechutná štvanica. Podobne to podľa mňa hrotil aj Dvorščík, samozrejme nemám všetky informácie a úprimne sa mi ich ani nechce hľadať, nerád sa v takýchto veciach hrabem. Raz darmo, Slovensko od zrodu svojej samostatnosti dostalo do vienka nenávisť, hľadanie nepriateľov, neschopnosť kultivovane riešiť spory, Mečiar to zasial a stále žneme úrodu, alebo to je v nás?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 09. Okt 2018 15:50:36

@ifčopifčo
Ten článok, ktorý si sem pridal, je naozaj veľmi zaujímavý. Vďaka.
Priznám sa, ja vôbec nevidím do problematiky týchto "žabomyších" vojen v slovenskej cyklistike a Lukášovo hodnotenie MS bolo pre mňa z veľkej väčšiny nezrozumiteľné (určite to nie je Lukášova chyba, skrátka som nedokázal odhaliť jeho skryté narážky a náznaky). Nevidím do toho, ale z toho, čo čítam a počujem, je mi dosť smutno...
Ten článok z roadcycling.cz pomenúva mnohé veci veľmi presnými pojmami a mám pocit (určite vďaka tomu, že vznikol v zahraničí), že pomenúva tie problémy aj s nadhľadom. Posledné odstavce článku, v ktorých sa píše o úlohách zväzu a jednotlivých hnutí sú veľmi smutné. Myslím, že tam najviac zlyhávame, tam najviac zlyháva náš zväz... :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia

cron