Slovneský cyklistický pretekár Peter Sagan bol nútený odstúpiť v priebehu 7. etapy Paríž - Nice 2011.  sagan-paris-nice-pad21-ročný cyklista Liquigas-Cannondale zažil veľmi nepríjemné dni. V úvodných rovinatých etapách sa mu nepodarilo dostať na pomyselné pódium. V utorok dokonca po vyzutí galusky spadol 200 metrov pred cieľom, a to okrem straty šance na etapové víťazstvo a zelený dres znamenalo aj nepríjemné zranenie. Peter sa však pozbieral a na nasledujúci deň obsadil 6. miesto. Ďalší varovný signál prišiel v piatej veľmi náročnej časti Paríž - Nice, keď mladý Žilinčan stratil na víťaza Klödena viac než 25 minút.
Pred siedmou etapou síce jeden z najväčších talentov cyklistiky avizoval snahu útočiť na najvyššie priečky, no realita bola iná. Náročnom stúpanie v chlade a ďaždi ešte Peter zvládol, no približne 70 kilometrov pred cieľom zaostal za pelotónom a po dohode s tímom sa rozhodol nepokračovať v pretekoch.

"sagan-peter-sardegna-winOdstúpenie by som zhodnotil v kontexte s poslednými týždňami. Začalo sa to už na Sardínii, kde som zjavne išiel až príliš na doraz, kvôli tomu, aby som to vyhral. Tento týždeň som už mal asi preto menej síl. K všetkému prispel ešte pád v tretej etape a telo jednoducho nestíhalo deň po dni regenerovať. Dnes som tie najťažšie kopce ešte zvládol v pelotóne, no v stúpaní na posledný bodovaný kopec, asi 70 kilometrov pred cieľom, ma už pelotón jednoducho utrhol. V tomto momente bolo jasné, že sa už neoplatí pokračovať. Zbytočne by som došiel so stratou a zajtra by bola ešte ďalšia ťažká etapa. Teraz sa už sústredím na klasiku Miláno - San Remo. Musím sa do budúceho víkendu dať dokopy a zabojovať o dobrý výsledok," komentoval odstúpenie pre Cycling-Info.sk Peter Sagan.