Ešte nikdy v histórii nemal Slovák také veľké šance uspieť na Tour de France ako teraz. Peter Velits odcestoval do Francúzska opäť bez veľkých cieľov a poroznosti médií. 26-ročný Púchovčan môže znova iba prekvapiť a už navždy dokázať, že patrí medzi absolútnu svetovú špičku.

Ciele tímu...
Toto sú najprestížnejšie preteky, takže cieľom nášho tímu je čo najčastejšie vyhrávať etapy, alebo sa aspoň umiestňovať na pódiu. Najväčšie šance budeme mať v prvom týždni, keď môže Cavendish, alebo ďalší naší skvelí šprintéri, vyhrať zopár rovinatých etáp. Druhým cieľom je najlepšia desiatka v celkovom umiestnení. Bude to veľmi ťažká úloha pre Tonyho Martina a mňa. Ciele sú teda vysoké, no som presvedčený, že silou tímu sa dajú dosiahnuť.

Osobné ciele...
Nikdy si dopredu nehovorím čo by bolo fajn, s čím by som bol spokojný. Je to veľmi ťažké naplánovať. Už som viackrát v novinách spomínal, že keby sa nepodarilo celkové umiestnenie ale vyhrám jednu etapu, bude to úspech, s čím budem spokojný. Prvoradý je samozrejme cieľ bojovať o čo najlepšie celkové umiestnenie, no ak sa náhodou niečo v priebehu stane, jeden deň záváham, tak celkové umiestnenie je stratené a potom neostáva nič iné, len sa sústrediť na jeden-dva čiastkové úspechy.

Tour: Milram vs. HTC...
Som veľmi rád, že som v HTC, pretože s Milramom to bolo také, že skúsime prekvapiť. Teraz môžeme vyhrávať, máme v tíme veľkých cyklistov. Sme síce pod väčším psychickým tlakom, no to k tomu patrí a beriem to skôr ako výhodu než nevýhodu. Oveľa viac ma to motivuje a sebadôvera je tak vyššia než v Milrame.

Tony Martin a jeho vyjadrenia o Top 10...
Tony má teraz veľmi dobrú sezónu, celý rok jazdí dobre a je to stále lepší a lepší pretekár. Ťažko povedať ako to celé dopadne, priebeh ukáže či na to má alebo nie. Jedného dňa bude možno bojovať o najlepšiu desiatku či dokonca pódium, no či to bude už teraz, alebo si na tieto úspechy ešte bude musieť počkať, uvidíme.

1. etapa...
Prvá etapa bude hlavne veľmi stresujúca. Bude to veľmi na tesno, o pozícii. Určite to bude nervózne. Boli sme si to znova prejsť, vieme čo nás čaká. Môže sa stať, že to Cavendish výjde a bude sa špurtovať. Je to kopec, ktorý môže zvládnuť, no bude to veľmi rýchle, takže všetko sa uvidí. Stres a nervozita sú asi dve najcharakteristickejšie slová, ktoré môžem k úvodnému dňu povedať.

Boj o titul: Contador vs. Schleck?
Myslím si, že áno. Minulý rok bolo vidieť, že oni sú fakt najlepší a teraz sa znova budú biť o víťazstvo. Po nich sú tu ďalší cyklisti a na to tretie miesto, prípadne pri výbuchu najväčšich favoritov, o ten absolútny triumf budú súperiť mnohí pretekári. V každom tíme je minimálne jeden pretekár, ktorý môže veľmi dobre zájsť v celkovom hodnotení. Cadel Evans má výbornú sezónu, Samuel Sánchez tiež, Bradley Wiggins vyhral Dauphiné. RadioShack má až troch-štyroch kandidátov na najlepšie umiestnenia, takže to tretie miesto je úpne otvorené. Veľakrát sme už ale videli, že Tour je nevyspitateľná, takže ťažko predpokladať ako to dopadne.

Tour na STV...
Som veľmi rád, že sa bude Tour vysielať na STV naživo a je to pre mňa veľká pocta keď viem, že úplne každý na Slovensku si môže pustiť Tour a sledovať to čím ja žijem a čo mám rád. Všetkým želám príjemné sledovanie a veľa pekných zážitkov s Tour de France.