V spolupráci s Michalom Falatom a Igorom Tinákom vám prinášame krásnu fotogalériu zo štyroch horských etáp Giro d'Italia 2012, ktoré osobne absolvovali. 76 hodnotných záberov sme rozdelelili na štyri sekcie. Pripájame tiež zopár slov, ktorými nám okomentovali svoj výlet v Taliansku. Ak ešte váhate s vycestovaním na Tour de France povzbudiť našich chlapcov, možno vás to definitívne presvedčí.
Michalovi s Igorom ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu počas Tour de France!


Absolvovali sme 17. až 20. etapu, v osemnástej sme boli iba na štarte, počas ostatných etáp sme hľadali vhodné pozície v stúpaniach. Boli sme traja na Škode Roomster (samozrejme aj s troma bicyklami). Z východu nám trvala cesta asi 10 hodín. Noci sme trávili v stane. Kempovanie mimo oficiálnych kempingov je v tejto oblasti zakázané, no carabinieri to nebrali až tak vážne práve kvôli Giru. Podobné by to malo byť aj vo Francúzsku, vo Švajčiarsku je to ale vraj striktne zakázané. Zastavil sa pri nás raz ráno jeden policajt a upozornil nás práve na kempovanie, ale keď zistil, že sme tam boli kvôli Giru, pokutu sme nedostali, naopak, poprial nám pekný deň a odišiel.
Náklady na jednu osobu vyšli asi na 70 eur plus to, čo každý z nás individuálne minul. Trocha nás prekvapilo, resp. sme si pre tým neuvedomili, že ak sme si chceli doplniť zásoby v obchode, po etape už bolo všetko zatvorené a podobne aj ráno, teda ak sme chceli nakúpiť, museli sme čakať do ôsmej (skôr neotvárali) a až potom vyraziť na kopec. Okrem jedného dňa sme však napokon predsa len nejaký otvorený obchod našli, takže od hladu sme nepomreli.
Na záver by som ešte spomenul, že na Stelvio nás autom nepustili. Mali sme mať pred tým zabookované nejaké miesto, ale na 100 % som to od policajtky nepochopil. Zrejme by sa to tam preplnilo autami, tak pustili len nejaký obmedzený počet. Stelvio sme si teda bicyklami vyšľapali poctivo z dola.

Michal FalatKrásne scenérie juhovýchodných Álp: