so |
21.5. |
|
|
Herning > Herning |
180 km |
Stokbro |
profil pretekov bol úplne rovinatý |
V Dánsku nebýva veľa prestížnych pretekov, ale Herning pred pár rokmi organizoval európsky šampionát a znovuzrodili tu tradíciu jednorazových pretekov v kombinácii s ďalšími v nedeľu. Ponúkajú príležitosť popredným európskym kontinentálnym celkom, ale poskladali aj reprezentáciu, kde sa na štart postavila superhviezda v podobe Madsa Pedersena. Keďže ide o preteky 1.2, je to to niečo podobné ako by na pretekoch V4 štartoval Peter Sagan. Majstra sveta sprevádzali aj ďalší poprední Dáni z rôznych Pro tímov, ktoré neprišli.
Preteky boli úplne rovinaté, ale ich zradnosť spočívala v niečom úplne inom, a to šotolinových úsekoch na veľmi úzkych cestách. Bolo ich až šestnásť. Slovensko zastupovala Dukla Banská Bystrica a aj Matúš Štoček v drese ATT Investments. Na niektoré úseky nepúšťali ani mechaničáky a práve na takom dostal defekt Lukáš Kubiš, ktorému dal koleso Martin Haring.
Postupne sa pelotón delil a delil ďalej a ostali v ňom zo Slovákov už len Štoček, Kubiš a Foltán. No keď Foltán a následne 30 km pred cieľom aj Kubiš dostali opäť defekt, už sa späť vrátiť nedokázali.
V závere sa z pelotónu vyselektovali dve skupiny. V prvej bolo 17 pretekárov, ktorí prišli na pásku. Zvíťazil Andreas Stokbro, ktorý po dvoch rokoch v Qhubeke a jej rozpade prešiel do tímu Coop, ale tu štartoval práve za reprezentáciu. Mads Pedersen bol tretí. Matúš Štoček ostal v pozostatku pelotónu a vyhral špurt druhej skupiny, teda obsadil 18. miesto.
Výsledky |
1. |
|
STOKBRO Andreas |
Dánsko |
4:14:13 |
40 |
2. |
|
RAHBEK Mads |
BHS-PL Belton Bornholm |
00:00 |
30 |
3. |
|
PEDERSEN Mads |
Dánsko |
00:00 |
25 |
4. |
|
REINDERS Elmar |
Riwal Cycling Team |
00:00 |
20 |
5. |
|
MUFF Frederik |
Team Coloquick |
00:00 |
15 |
6. |
|
LARSEN Mathias |
Restaurant Suri-Carl Ras |
00:00 |
10 |
16. |
|
ŠTOČEK Matúš |
ATT Investments |
01:02 |
|
DNF |
|
FOLTÁN Adam |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
HARING Martin |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
KUBIŠ Lukáš |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROVDER Pavol |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
TUKA Samuel |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
TYBOR Patrik |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
7. |
|
KOLZE CHANGIZI Sebastian |
Team Coloquick |
00:00 |
5 |
8. |
|
HEMING Mika |
ATT Investments |
00:00 |
3 |
9. |
|
OVERGAARD PEDERSEN Nicklas |
Bache-JS.Dk |
00:00 |
3 |
10. |
|
BLUME LEVY William |
Uno-X Pro Cycling Team |
00:00 |
3 |
11. |
|
WALLIN Rasmus Bøgh |
Restaurant Suri-Carl Ras |
00:08 |
|
12. |
|
KLEVGARD Kristian |
Kjekkas IF Sykkel |
00:08 |
|
13. |
|
NORSGAARD Mathias |
Dánsko |
00:08 |
|
14. |
|
PRICE-PEJTERSEN Johan |
Dánsko |
00:11 |
|
15. |
|
CHARMIG Anthon |
Uno-X Pro Cycling Team |
00:11 |
|
16. |
|
ŠTOČEK Matúš |
ATT Investments |
01:02 |
|
17. |
|
ALBRECHTSEN Christian Gorm |
Team Smartdry |
01:05 |
|
18. |
|
KLEBAN Nick |
Team Skyline |
01:05 |
|
19. |
|
BLOEM Joren |
À Bloc CT |
01:05 |
|
20. |
|
KLABOUCH Petr |
ATT Investments |
01:10 |
|
21. |
|
NJOR Marckus |
Team IBT-BH-Carl Ras |
01:10 |
|
22. |
|
THOMSEN Frederik |
Team IBT-BH-Carl Ras |
01:14 |
|
23. |
|
ERIKSEN Daniel |
Team Give Elementer |
01:14 |
|
24. |
|
BLIGAARD LYHNE Daniel |
Team Herning CK Elite Biemme |
01:14 |
|
25. |
|
LORENTS NIELSEN Magnus |
Team Sparekassen Danmark Aalborg |
01:14 |
|
26. |
|
KARS Hugo |
Amsterdam Racing Academy |
01:19 |
|
27. |
|
LASINIS Venantas |
Kaunas Cycling Team |
02:48 |
|
28. |
|
BUDDING Martijn |
Riwal Cycling Team |
02:48 |
|
29. |
|
GADGAARD Morten |
Team Sparekassen Danmark Aalborg |
02:48 |
|
30. |
|
VOOGT Niek |
Amsterdam Racing Academy |
02:48 |
|
31. |
|
BIERKENS Tim |
Allinq Continental Cyclingteam |
02:48 |
|
32. |
|
BUDZINSKI Tomasz |
HRE Mazowsze Serce Polski |
02:48 |
|
33. |
|
GUDNITZ Joshua |
Team Coloquick |
02:48 |
|
34. |
|
WANG Gustav |
BHS-PL Belton Bornholm |
02:48 |
|
35. |
|
SKJERPING Kristoffer |
Kjekkas IF Sykkel |
02:48 |
|
36. |
|
GRUE Victor |
Team CO Play - Giant |
02:48 |
|
37. |
|
KÖSTER Pelle |
Team CO Play - Giant |
02:48 |
|
38. |
|
LOOHUIS Lars |
À Bloc CT |
02:48 |
|
39. |
|
ANTONIU Alexandru-Ionut |
Team Sparekassen Danmark Aalborg |
02:48 |
|
40. |
|
BRONSWIJK Mike |
Allinq Continental Cyclingteam |
02:48 |
|
41. |
|
KONGSTAD Tobias |
Restaurant Suri-Carl Ras |
02:48 |
|
42. |
|
VERBURG Luke |
À Bloc CT |
02:48 |
|
43. |
|
PATERSON Aden |
Allinq Continental Cyclingteam |
02:48 |
|
44. |
|
BUDZINSKI Marcin |
HRE Mazowsze Serce Polski |
02:48 |
|
45. |
|
KLARIS Magnus Bak |
Restaurant Suri-Carl Ras |
02:48 |
|
46. |
|
DVERSNES Fredrik |
Uno-X Pro Cycling Team |
02:48 |
|
47. |
|
MACLEOD Callum |
À Bloc CT |
02:48 |
|
48. |
|
HULGAARD Morten |
Uno-X Pro Cycling Team |
02:48 |
|
49. |
|
NORMAN HANSEN Lasse |
Uno-X Pro Cycling Team |
02:48 |
|
50. |
|
SCHUCH Mike |
À Bloc CT |
02:48 |
|
51. |
|
SALBY Alexander |
Riwal Cycling Team |
07:02 |
|
52. |
|
NAT Joost |
Amsterdam Racing Academy |
07:02 |
|
53. |
|
BRANDL Wolfgang |
Team Skyline |
07:02 |
|
54. |
|
ØSTERGAARD Mads |
Team Coloquick |
07:02 |
|
55. |
|
HOUGAARD Mads-Emil |
Team Herning CK Elite Biemme |
07:02 |
|
56. |
|
RYTTERSGAARD Sebastian |
BHS-PL Belton Bornholm |
07:02 |
|
57. |
|
VAN UUM Lars |
Allinq Continental Cyclingteam |
07:02 |
|
58. |
|
LEERKES Bram |
Amsterdam Racing Academy |
07:02 |
|
59. |
|
KRIJNSEN Jelte |
Amsterdam Racing Academy |
07:02 |
|
60. |
|
LENNARTSSON Hugo |
Motala AIF Serneke Allebike |
07:02 |
|
61. |
|
HORNBLOW Keegan |
Team Smartdry |
07:02 |
|
62. |
|
HESSEL Kristian |
Team CO Play - Giant |
07:02 |
|
63. |
|
STRANSKY Matej |
ATT Investments |
07:02 |
|
64. |
|
PETERSEN Sebastian Theodor |
Team Sparekassen Danmark Aalborg |
07:02 |
|
65. |
|
SÖGAARD Kasper Viberg |
Riwal Cycling Team |
07:02 |
|
66. |
|
BROGE Nils Lau Nyborg |
BHS-PL Belton Bornholm |
07:02 |
|
67. |
|
TOUDAL Emil |
BHS-PL Belton Bornholm |
07:02 |
|
68. |
|
MARD Filip |
Motala AIF Serneke Allebike |
07:02 |
|
69. |
|
DAHL Gustav Frederik |
Team Give Elementer |
07:02 |
|
70. |
|
FALK-KRISTENSEN Jeppe |
Team Give Elementer |
07:02 |
|
71. |
|
JÖRGENSEN Anders Bjørn |
Team Georg Berg |
07:04 |
|
72. |
|
MATHIESEN Phillip |
Team CO Play - Giant |
07:20 |
|
73. |
|
GAJDULEWICZ Mateusz |
HRE Mazowsze Serce Polski |
07:20 |
|
DNF |
|
AHLSSON Jacob |
Motala AIF Serneke Allebike |
odstúpil |
|
DNF |
|
AIDEL Andreas Brandt |
Team Herning CK Elite Biemme |
odstúpil |
|
DNF |
|
ANDERSEN Emil |
Bache-JS.Dk |
odstúpil |
|
DNF |
|
ANDERSEN Mads |
Team Coloquick |
odstúpil |
|
DNF |
|
ANDREASEN Jeppe |
Bache-JS.Dk |
odstúpil |
|
DNF |
|
AUGUST Trevor |
Team Skyline |
odstúpil |
|
DNF |
|
BALCIUNAS Mantas |
Kaunas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
BARTA Tomas |
ATT Investments |
odstúpil |
|
DNF |
|
BIRKEMOSE Arne |
Team Nyt Syn powered by Fialla |
odstúpil |
|
DNF |
|
BISGAARD Rasmus |
Team IBT-BH-Carl Ras |
odstúpil |
|
DNF |
|
BJORGEENGEN Anders |
Kjekkas IF Sykkel |
odstúpil |
|
DNF |
|
BODKER Jakob |
Team Give Elementer |
odstúpil |
|
DNF |
|
BORREBY Bjørn |
Team Nyt Syn powered by Fialla |
odstúpil |
|
DNF |
|
BROLÖS Kristian |
Team CO Play - Giant |
odstúpil |
|
DNF |
|
BROZYNA Piotr |
HRE Mazowsze Serce Polski |
odstúpil |
|
DNF |
|
BRUUN Anders |
Team Give Elementer |
odstúpil |
|
DNF |
|
BUNDSGAARD MATZ Mathias |
Team CO Play - Giant |
odstúpil |
|
DNF |
|
DUE KASPERSEN Kasper |
Team IBT-BH-Carl Ras |
odstúpil |
|
DNF |
|
DZERVUS Darijus |
Voltas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
ENSTAD Kasper Steen |
Tønsberg CK |
odstúpil |
|
DNF |
|
FALK Nicklas |
Team Georg Berg |
odstúpil |
|
DNF |
|
FALKÖ Silas Bolund |
Team Nyt Syn powered by Fialla |
odstúpil |
|
DNF |
|
FLANAGAN Ben |
The Cycling Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
FLEMING Riley |
Team Smartdry |
odstúpil |
|
DNF |
|
FOLTÁN Adam |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
FRYDENLUND Magnus |
Kjekkas IF Sykkel |
odstúpil |
|
DNF |
|
GELATI Thomas |
The Cycling Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
GIERYK Kacper |
HRE Mazowsze Serce Polski |
odstúpil |
|
DNF |
|
HANSEN Alexander Arnt |
Restaurant Suri-Carl Ras |
odstúpil |
|
DNF |
|
HANSEN Peter Asbjørn |
Team Herning CK Elite Biemme |
odstúpil |
|
DNF |
|
HARING Martin |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
HOLM Albert |
Restaurant Suri-Carl Ras |
odstúpil |
|
DNF |
|
HORNSHOJ Niklas |
Team Georg Berg |
odstúpil |
|
DNF |
|
IVERSEN Rasmus |
Team Herning CK Elite Biemme |
odstúpil |
|
DNF |
|
JAKOBSEN Jonas |
Team Herning CK Elite Biemme |
odstúpil |
|
DNF |
|
JOSHI Angus |
The Cycling Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
JÖRGENSEN Adam Holm |
BHS-PL Belton Bornholm |
odstúpil |
|
DNF |
|
KAZAKEVICIUS Arturas |
Kaunas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KELMELIS Aristidas |
Kaunas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KORSTAD Jørgen |
Kjekkas IF Sykkel |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOVALIOVAS Edgaras |
Voltas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KRISTENSEN Sondre |
Tønsberg CK |
odstúpil |
|
DNF |
|
KUBIŠ Lukáš |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
KULSET Kristian |
Uno-X Pro Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KVIST Linus |
Motala AIF Serneke Allebike |
odstúpil |
|
DNF |
|
LAURITZEN Peter |
Bache-JS.Dk |
odstúpil |
|
DNF |
|
LORD Samuel |
Motala AIF Serneke Allebike |
odstúpil |
|
DNF |
|
LUND ANDRESEN Tobias |
Dánsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
LUPIEN Joseph |
Team Skyline |
odstúpil |
|
DNF |
|
LYDIC Andrew |
Team Smartdry |
odstúpil |
|
DNF |
|
MADSEN Jakob Gye |
Team Sparekassen Danmark Aalborg |
odstúpil |
|
DNF |
|
MCARTHUR Gregor |
The Cycling Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
MCSHERRY Ciaran |
The Cycling Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
MIKKELSEN Lasse |
Bache-JS.Dk |
odstúpil |
|
DNF |
|
MILLENIUM Ian |
Team Nyt Syn powered by Fialla |
odstúpil |
|
DNF |
|
NORDAL Mattias |
Dánsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
NÖRTOFT Morten |
Riwal Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
PETRUS Jiri |
ATT Investments |
odstúpil |
|
DNF |
|
RAUGALA Gustas |
Kaunas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROM DAHL Johannes |
Team Sparekassen Danmark Aalborg |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROSENDAL Karl-Erik |
Team Nyt Syn powered by Fialla |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROST Magnus |
Team Georg Berg |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROUFFAER Lars |
Allinq Continental Cyclingteam |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROVDER Pavol |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
RYE-JOHNSEN Jon |
Tønsberg CK |
odstúpil |
|
DNF |
|
RYOM Stefan |
Bache-JS.Dk |
odstúpil |
|
DNF |
|
RÖNNING Vebjørn |
Tønsberg CK |
odstúpil |
|
DNF |
|
SCHEBYE Jacob Maegaard |
Team Georg Berg |
odstúpil |
|
DNF |
|
SCHRÖDER Lucas |
Team IBT-BH-Carl Ras |
odstúpil |
|
DNF |
|
SCOTT Ari |
Team Smartdry |
odstúpil |
|
DNF |
|
SKJELBRED Aleksander |
Tønsberg CK |
odstúpil |
|
DNF |
|
STACHOWIAK Adam |
HRE Mazowsze Serce Polski |
odstúpil |
|
DNF |
|
STALIUNAS Mantas |
Voltas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
STENSBY Anton |
Tønsberg CK |
odstúpil |
|
DNF |
|
STRISKA Mindaugas |
Voltas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
SÖRENSEN Frederik Bjørn |
Team Coloquick |
odstúpil |
|
DNF |
|
TOLBÖL Jeppe |
Team Give Elementer |
odstúpil |
|
DNF |
|
TOMKUS Martynas |
Kaunas Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
TRAVIS Clayton |
Team Skyline |
odstúpil |
|
DNF |
|
TSAHOR Yuval |
The Cycling Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
TUKA Samuel |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
TURMON Chaz |
Team Skyline |
odstúpil |
|
DNF |
|
TYBOR Patrik |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
VAN BELLE Bas |
Amsterdam Racing Academy |
odstúpil |
|
DNF |
|
VAN DER VEEKENS Mel |
À Bloc CT |
odstúpil |
|
DNF |
|
VERNERSSON Lukas |
Motala AIF Serneke Allebike |
odstúpil |
|
DNF |
|
VLIEK Mike |
Allinq Continental Cyclingteam |
odstúpil |
|
DNF |
|
VOSGERAU Søren |
Riwal Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
WARD Adam |
Team Smartdry |
odstúpil |
|
DNF |
|
WINKLER Oskar Ulrik |
Team Georg Berg |
odstúpil |
|
DNF |
|
ZDANEVICIUS Jokubas |
Voltas Cycling Team |
odstúpil |
|