ne |
22.5. |
|
|
Kamnik > Cerklje |
172 km |
Stosz |
V Slovinsku sa počas roka jazdí viacero jednorazoviek pre kontinentálne celky a o triumf sa zvyknú byť tie najsilnejšie z tejto úrovne, teda poľské tímy Mazowsze i Voster a Elkov. Rovnaké to bolo aj tentoraz, keď sa snažil robiť najmä Elkov, no bral "iba" tretie miesto. Vyhral Patryk Stosz z Vostru, ktorý mal v tejto sezóne už množstvo výsledkov v Top 5, ale ešte mu víťazstvo unikalo.
Zo Slovenska sem cestoval nový klubový tím BRS Kaktus Bike s "hrajúcim kapitánom" Marekom Čaneckým, ktorý pokračuje vo výbornej sezóne a udržal sa s najlepšími a finišoval na 14. mieste napriek tomu, že si z minulotýždňových pretekov v českom Kyjove odniesol nepríjemné zranenie nohy.
BRS Kaktus Bike teraz čakajú ďalšie UCI preteky v júni - rakúsky Oberösterreichrundfahrt ešte pred MSR a ČR. So šéfom nového tímu Borisom Horváthom onedlho pripravíme rozhovor.
Vyjadrenie Mareka Čaneckého (14. miesto) |
"Preteky sa odohrávali na dvoch okruhoch - väčšom a potom menšom. Bolo to celkom technické. Elkov režíroval väčšiu časť pretekov. Dokázal to rozbiť tak, že sme nás tam v jednom momente ostalo len štrnásť - Elkov, Voster a jednotlivci. Potom sa to ešte trochu spojilo, no do cieľa v poslednom kole nás šlo už len niečo vyše dvadsať. Samotný dojazd bol na výkon po veľmi teplom a náročnom dni pre to vysoké tempo Elkovu. So zákrutami a vetrom sa najlepšie vysporiadal ten Poliak Stosz, mal na to. Ja som skončil štrnásty, už mi ušiel ten bezprostredný boj o víťazstvo.
Ďakujem kolegom za pomoc počas dňa. Nutné bolo najmä veľa piť, preto mi nosili vodu. Máme tu veľmi dobrú atmosféru, všetko je ako má byť."
|
Výsledky |
1. |
|
STOSZ Patryk |
Voster ATS Team |
3:52:48 |
40 |
2. |
|
FINKST Tilen |
Adria Mobil |
00:00 |
30 |
3. |
|
BABOR Daniel |
Elkov-Kasper |
00:00 |
25 |
4. |
|
COSTA Fabian |
Union Raiffeisen Radteam Tirol |
00:00 |
20 |
5. |
|
MURIAS Jakub |
Voster ATS Team |
00:00 |
15 |
6. |
|
NEUMAN Dominik |
Elkov-Kasper |
00:00 |
10 |
14. |
|
ČANECKÝ Marek |
BRS Kaktus Bike |
00:00 |
|
DNF |
|
BLAŠKO Matej |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
COMA Richard |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
KAŠKO Dávid |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
LÍŠKA Andrej |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
OROS Samuel |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
PECIAR Adam |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
7. |
|
PRIMOZIC Jaka |
Hrinkow Advarics |
00:00 |
5 |
8. |
|
STEDMAN Max |
MG.K vis Colors for Peace VPM |
00:00 |
3 |
9. |
|
ZANGERLE Emanuel |
Tirol KTM Cycling Team |
00:00 |
3 |
10. |
|
SAVINI Daniel |
MG.K vis Colors for Peace VPM |
00:00 |
3 |
11. |
|
HOPKINS Dylan |
Ljubljana Gusto Santic |
00:00 |
|
12. |
|
LODERER Timon |
Hrinkow Advarics |
00:00 |
|
13. |
|
PER David |
Adria Mobil |
00:00 |
|
14. |
|
ČANECKÝ Marek |
BRS Kaktus Bike |
00:00 |
|
15. |
|
EICHINGER Daniel |
Hrinkow Advarics |
00:06 |
|
16. |
|
PATERSKI Maciej |
Voster ATS Team |
00:06 |
|
17. |
|
OLIVO Bryan |
Cycling Team Friuli ASD |
00:09 |
|
18. |
|
BARTA Jan |
Elkov-Kasper |
00:15 |
|
19. |
|
JARC Aljaz |
Adria Mobil |
00:15 |
|
20. |
|
KUKRLE Michael |
Elkov-Kasper |
00:15 |
|
21. |
|
VACEK Karel |
Tirol KTM Cycling Team |
00:21 |
|
22. |
|
KOREN Kristjan |
Adria Mobil |
00:27 |
|
23. |
|
REHA Filip |
Elkov-Kasper |
00:27 |
|
24. |
|
BOROS Michael |
Elkov-Kasper |
00:27 |
|
25. |
|
GRABIS Mateusz |
Voster ATS Team |
00:37 |
|
26. |
|
GÖTZINGER Valentin |
WSA KTM Graz p/b Leomo |
03:31 |
|
27. |
|
SKOK Anze |
Ljubljana Gusto Santic |
03:33 |
|
28. |
|
HAMMERSCHMID Marvin |
Hrinkow Advarics |
03:33 |
|
29. |
|
PAUMANN David |
Tirol KTM Cycling Team |
03:36 |
|
30. |
|
HAMMERSCHMIDT Raphael |
Hrinkow Advarics |
03:36 |
|
31. |
|
ZUMER Matic |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
03:36 |
|
32. |
|
ZIHERL Luka |
Cycling Team Kranj |
03:36 |
|
33. |
|
KABAS Maximilian |
WSA KTM Graz p/b Leomo |
03:36 |
|
34. |
|
HRIBAR Jernej |
Ljubljana Gusto Santic |
03:36 |
|
35. |
|
HÖRANDTNER Moritz |
Tirol KTM Cycling Team |
03:36 |
|
36. |
|
KARIC Vedad |
Meridiana Kamen Team |
03:36 |
|
37. |
|
KRAWCZYK Szymon |
Voster ATS Team |
03:36 |
|
38. |
|
ROTH Nepomuk |
Tirol KTM Cycling Team |
03:36 |
|
39. |
|
ANDREAUS Marco |
Cycling Team Friuli ASD |
03:36 |
|
40. |
|
GARBER Thomas |
Arbo Headstart on Fahrrad |
03:36 |
|
41. |
|
PUTZ Sebastian |
Union Raiffeisen Radteam Tirol |
03:36 |
|
42. |
|
CEMAZAR Nik |
Adria Mobil |
03:36 |
|
43. |
|
JENKO Robert |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
03:36 |
|
44. |
|
POTOCKI Viktor |
Ljubljana Gusto Santic |
03:36 |
|
45. |
|
DOUBLE Paul |
MG.K vis Colors for Peace VPM |
03:36 |
|
46. |
|
BOSCH Manuel |
Hrinkow Advarics |
03:36 |
|
47. |
|
REITER Daniel |
Union Raiffeisen Radteam Tirol |
03:36 |
|
48. |
|
SARC Leon |
Cycling Team Kranj |
03:43 |
|
49. |
|
BARAC Antonio |
Meridiana Kamen Team |
03:43 |
|
50. |
|
PAVLIC Marko |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
03:43 |
|
DNF |
|
AVBELJ Blaz |
Ljubljana Gusto Santic |
odstúpil |
|
DNF |
|
BAKHTIYOROV Umidjon |
Taškent City Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
BERTRAND Matteo |
Meridiana Kamen Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
BLAŠKO Matej |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
BOLIC Mihajlo |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
CARTA Elia |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
odstúpil |
|
DNF |
|
CERNE Andrej |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
COMA Richard |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
DONEGA Matteo |
Cycling Team Friuli ASD |
odstúpil |
|
DNF |
|
DRAGAR Luka |
KK Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
DRINOVEC Matej |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
ELLI Konstantin |
Taškent City Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
GARZARA Mattia |
Cycling Team Friuli ASD |
odstúpil |
|
DNF |
|
GJURA MEKE Nejc |
K.K.Gorje |
odstúpil |
|
DNF |
|
GLIVAR Gal |
Adria Mobil |
odstúpil |
|
DNF |
|
GRASL Patrick |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
GRATZER Alexander |
WSA KTM Graz p/b Leomo |
odstúpil |
|
DNF |
|
HALBMAYER Emilio |
Tirol KTM Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
HALMURATOV Muradjan |
Taškent City Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
HIRSCHBICHLER Johannes |
Union Raiffeisen Radteam Tirol |
odstúpil |
|
DNF |
|
HOPFGARTNER Paul |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
HOSP Jonas |
Union Raiffeisen Radteam Tirol |
odstúpil |
|
DNF |
|
JEROMEL Vid |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
KAŠKO Dávid |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
KIRALY Istvan |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KONDIC Marko |
KK Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOSOVEL David |
K.K.Gorje |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOVAC Stefan |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOVACIC Miran |
KK Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
LÍŠKA Andrej |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
LUBE Bernhard |
Union Raiffeisen Radteam Tirol |
odstúpil |
|
DNF |
|
MACEK Matic |
Ljubljana Gusto Santic |
odstúpil |
|
DNF |
|
MARBLER Stefan |
WSA KTM Graz p/b Leomo |
odstúpil |
|
DNF |
|
MARENZI Lorenzo |
Meridiana Kamen Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
MERTELJ Enej |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
NADOVEZA Igor |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
NOVAK Simon |
K.K.Gorje |
odstúpil |
|
DNF |
|
OBDRZALEK Tomas |
Elkov-Kasper |
odstúpil |
|
DNF |
|
OROS Samuel |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
OTONICAR Gaspar |
KK Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
PARMA Krzysztof |
Voster ATS Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
PECIAR Adam |
BRS Kaktus Bike |
odstúpil |
|
DNF |
|
PECNIK Teo |
Ljubljana Gusto Santic |
odstúpil |
|
DNF |
|
PETERNELJ Zan |
KK Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
PEZZO ROSOLA Kevin |
Tirol KTM Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
PURGAJ Lorenz |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
RAKHIMBAEV Behzodbek |
Taškent City Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROSEGGER Paul |
WSA KTM Graz p/b Leomo |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROSSI Rene |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
SAIDOV Ulugbek |
Taškent City Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
SCHMIDBAUER Maximilian |
WSA KTM Graz p/b Leomo |
odstúpil |
|
DNF |
|
SCHUMANN Mate |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
SENS Connor |
MG.K vis Colors for Peace VPM |
odstúpil |
|
DNF |
|
SPOLJAR Jaka |
Adria Mobil |
odstúpil |
|
DNF |
|
STAJNAR Mihael |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
odstúpil |
|
DNF |
|
SUNNATOV Akramjon |
Taškent City Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
SUSNIK Rok |
K.K.Gorje |
odstúpil |
|
DNF |
|
TOMKA Janos |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
TOPOLOVEC Matija |
K.K.Gorje |
odstúpil |
|
DNF |
|
TU Chih Hao |
Cycling Team Friuli ASD |
odstúpil |
|
DNF |
|
VOVK Jaka |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
VRHOVNIK Luka |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
odstúpil |
|
DNS |
|
ARVAI Kristof |
Lotus Cycling Team |
neštartoval |
|