ne |
10.7. |
|
|
Dlugoleka > Olesnica |
147 km |
Boguslawski |
profil pretekov, 610 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Po kopcovitej jednorázovke v Česku sa pretekári presunuli do Poľska, kde ich čakala trať vhodná pre šprintérov. Okrem tímov Dukla Banská Bystrica, BRS Kaktus Bike a Cycling Academy Trenčín nechýbali na štarte ani Denis Hoza a Matúš Kriak (2x Cyklo Tým Havířov). Štartová listina tak evidovala 21 Slovákov. Preteky odštartovali o dvanástej hodine. Od začiatku fúkal silný vietor a ten sa postaral o delenie pelotónu.
Prvý únik pozostával z ôsmich cyklistov. Vpredu sa usadili Martin Gavenda (CAT), Mika Heming (ATT Investments) aj víťaz Medzinárodných dní cyklistiky spred dvoch rokov Matic Macek (Ľubľana Gusto Samsic). Táto skupina bola ale dostihnutá a po tridsiatich kilometroch bol pelotón pohromade. Následne odišli Adam Foltán (Dukla), Jakub Havrlant (ATT Investments), Wojciech Pszczolarski (TUFO - Pardus Prostějov), Carlo Jurišević (Ľubľana) a Michal Podlaski (Luks - Trojka Piaceczno).
Pelotón začali viesť zástupcovia Mazowsze Serci Poland. Pretekári prišli na okruh v okolí cieľového mesta Olesnica, ktorý museli prejsť deväťkrát. Hlavná skupina sa rozdelila na tri partie, ale v druhom kole sa opäť dala dohromady. Do úniku sa chcel prepracovať aj Boštjan Murn (Adria Mobil), ale pred tretím okruhom sa vrátil späť do balíka. Vedúca skupina mala päťdesiatsekundový náskok.
V treťom kole bol únik dostihnutý a pelotón sa vplyvom bočného vetra opäť rozdelil. Neskôr sa prvé dve skupiny spojili a do práce sa pustili jazdci Mazowsze aj ATT Investments. Vo štvrtom okruhu sa vytvorila nová vedúca skupina bez slovenského zastúpenia. Spomedzi českých pretekárov sa tam dostal Martin Kohout (Dukla Praha). V piatom kole ostali vpredu iba traja jazdci - Viktor Filutás (Adria), Zsolt Istlstekker (Epronex - Hungary Cycling Team) a Jan Miazga (Luks - Trojka).
Pred predposledným kolom malo vedúce trio minútový náskok. Defekt dostal čerstvý český šampión Matěj Zahálka (Elkov - Kasper). Istlstekker sa odpojil od úniku a vrátil sa späť. Neskôr bola pelotónom dostihnutá aj zvyšná dvojica a pelotón sa roztrhal. Vpredu sa udržalo iba devätnásť cyklistov. Spomedzi Slovákov tam bol Foltán. Štyroch zástupcov tam mal Mazowsze, troch Santic - Wibatech.
Tri kilometre pred páskou sa utrhol Adrian Banaszek (Mazowsze), ale Poliak úspešný nebol a nepochodil ani Pavel Gruber (TUFO - Pardus). V záverečnom šprinte nenašiel premožiteľa Marceli Boguslawski (Mazowsze). Tretí muž vlaňajšieho prológu na Okolo Slovenska prešprintoval Tomáša Bártu (ATT Investments). Stupne víťazov uzavrel víťaz poslednej etapy na Okolo Slovenska Itamar Einhorn (Izrael).
Zvyšné miesta v Top 5 obsadili Tim Wollenberg a Bartlomiej Proc (2x Santic). Najlepším Slovákom bol Adam Foltán, ktorý finišoval na dvanástej priečke a tesne mu tak ušli UCI body. Pelotón prišiel do cieľa s mankom 53 sekúnd a druhým najlepším slovenským pretekárom bol Andrej Líška (BRS Kaktus Bike). Na 36. priečke skončil tretí najlepší Slovák Matej Blaško (BRS Kaktus Bike).
Maroš Kováč (DS Dukla Banská Bystrica) |
"Preteky boli od začiatku nepríjemné. Od štartu pršalo a fúfal silný vietor, aj keď profilovo to boli najľahšie preteky zo série V4. Chalani si boli vedomí dôležitosti dobrej pozície v takýchto podmienkách, preto boli vpredu a snažili sa byť v nástupoch a únikoch. To sa podarilo Adamovi, ktorý bol vpredu aj v poslednom kole, čo bolo rozhodujúce, pretože táto skupina prišla až do cieľa a v nej sa bojovalo o víťazstvo. Adam si nevybudoval dobrú pozíciu, čo ho stálo lepší výsledok. Za výsledok ho chváliť nemôžem, pretože s 12. miestom sa nemôžeme uspokojiť, ale za bojovnosť si zaslúži pochvalu." |
Výsledky |
1. |
|
BOGUSLAWSKI Marceli |
HRE Mazowsze Serce Polski |
03:15:22 |
40 |
2. |
|
BARTA Tomas |
ATT Investments |
00:00 |
30 |
3. |
|
EINHORN Itamar |
Israel |
00:00 |
25 |
4. |
|
WOLLENBERG Tim |
Santic-Wibatech |
00:00 |
20 |
5. |
|
PROC Bartlomiej |
Santic-Wibatech |
00:00 |
15 |
6. |
|
POTOCKI Viktor |
Ljubljana Gusto Santic |
00:00 |
10 |
7. |
|
BABOR Daniel |
Elkov-Kasper |
00:00 |
5 |
8. |
|
HOLEC Richard |
Tufo-Pardus Prostejov |
00:00 |
3 |
9. |
|
SZOSTKA Pawel |
Santic-Wibatech |
00:00 |
3 |
10. |
|
MURIAS Jakub |
Voster ATS Team |
00:00 |
3 |
12. |
|
FOLTÁN Adam |
Dukla Banská Bystrica |
00:00 |
|
27. |
|
LÍŠKA Andrej |
BRS Kaktus Bike |
00:53 |
|
36. |
|
BLAŠKO Matej |
BRS Kaktus Bike |
00:54 |
|
41. |
|
BÉREŠ Stanislav |
BRS Kaktus Bike |
00:54 |
|
43. |
|
GAVENDA Martin |
Cycling Academy Trenčín |
00:55 |
|
50. |
|
SOKOLÍK Lukáš |
Cycling Academy Trenčín |
00:57 |
|
53. |
|
KAŠKO Dávid |
BRS Kaktus Bike |
00:57 |
|
56. |
|
HOZA Denis |
Cyklo Tym Havirov Team |
00:58 |
|
58. |
|
GROSS Adam |
Cycling Academy Trenčín |
00:58 |
|
61. |
|
CHREN Martin |
Dukla Banská Bystrica |
00:58 |
|
66. |
|
VLČÁK Jakub |
Cycling Academy Trenčín |
01:00 |
|
73. |
|
ČANECKÝ Marek |
BRS Kaktus Bike |
01:01 |
|
74. |
|
KAŠKO Dávid |
Dukla Banská Bystrica |
01:01 |
|
94. |
|
FROLEK Ladislav |
Cycling Academy Trenčín |
03:12 |
|
95. |
|
VANČO Tobias |
Dukla Banská Bystrica |
03:13 |
|
106. |
|
HARING Martin |
Dukla Banská Bystrica |
11:12 |
|
107. |
|
NAGY Tomáš |
BRS Kaktus Bike |
11:12 |
|
DNF |
|
KRIAK Matúš |
Cyklo Tym Havirov Team |
odstúpil |
|
11. |
|
MURN Bostijan |
Adria Mobil |
00:00 |
|
12. |
|
FOLTÁN Adam |
Dukla Banská Bystrica |
00:00 |
|
13. |
|
MACEK Matic |
Ljubljana Gusto Santic |
00:00 |
|
14. |
|
TOUPALIK Adam |
Elkov-Kasper |
00:00 |
|
15. |
|
BANASZEK Norbert |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:00 |
|
16. |
|
GRUBER Pavel |
Tufo-Pardus Prostejov |
00:00 |
|
17. |
|
KACZMAREK Jakub |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:00 |
|
18. |
|
PATERSKI Maciej |
Voster ATS Team |
00:00 |
|
19. |
|
BANASZEK Adrian |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:42 |
|
20. |
|
HEMING Mika |
ATT Investments |
00:53 |
|
21. |
|
KELEMEN Pavel |
AC Sparta Praha |
00:53 |
|
22. |
|
FILUTAS Viktor |
Adria Mobil |
00:53 |
|
23. |
|
KARL Adam Kristof |
Epronex-Hungary Cycling Team |
00:53 |
|
24. |
|
MIERZYNSKI Piotr |
TC Chrobry Scott Glogow |
00:53 |
|
25. |
|
WAWRZYNIAK Karol |
KS Pogon Mostostal Pulawy |
00:53 |
|
26. |
|
KMINEK Vojtech |
TJ Favorit Brno |
00:53 |
|
27. |
|
LÍŠKA Andrej |
BRS Kaktus Bike |
00:53 |
|
28. |
|
PAWLAK Grzegorz |
Bialini Elitewheels RevoltTech |
00:53 |
|
29. |
|
SPOLJAR Jaka |
Adria Mobil |
00:53 |
|
30. |
|
RIMAN Jakub |
Cyklo Tym Havirov Team |
00:53 |
|
31. |
|
SPORYSCH Daniel |
ATT Investments |
00:54 |
|
32. |
|
RUGOVAC Denis |
Team Dukla Praha |
00:54 |
|
33. |
|
SLAWEK Damian |
GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier |
00:54 |
|
34. |
|
SIROKY Stepan |
TJ Favorit Brno |
00:54 |
|
35. |
|
LEWANDOWSKI Radoslaw |
GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier |
00:54 |
|
36. |
|
BLAŠKO Matej |
BRS Kaktus Bike |
00:54 |
|
37. |
|
MACIEJUK Kacper |
KS Pogon Mostostal Pulawy |
00:54 |
|
38. |
|
FINKST Tilen |
Adria Mobil |
00:54 |
|
39. |
|
BIENIEK Damian |
TC Chrobry Scott Glogow |
00:54 |
|
40. |
|
NAGY Bendeguz Matyas |
Epronex-Hungary Cycling Team |
00:54 |
|
41. |
|
BERES Stanislav |
BRS Kaktus Bike |
00:54 |
|
42. |
|
ROZSA Balazs |
Epronex-Hungary Cycling Team |
00:54 |
|
43. |
|
GAVENDA Martin |
Cycling Academy Trenčín |
00:55 |
|
44. |
|
PAWLAK Tobiasz |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:55 |
|
45. |
|
PODLASKI Michal |
Luks Trojka Piaseczno |
00:55 |
|
46. |
|
KALOJIROS Tomas |
AC Sparta Praha |
00:55 |
|
47. |
|
KOSTANSKI Mateusz |
Voster ATS Team |
00:55 |
|
48. |
|
PETR Ondrej |
Tufo-Pardus Prostejov |
00:55 |
|
49. |
|
MALACHOWSKI Jakub |
TC Chrobry Scott Glogow |
00:57 |
|
50. |
|
SOKOLIK Lukas |
Cycling Academy Trenčín |
00:57 |
|
51. |
|
PSZCZOLARSKI Wojciech |
Tufo-Pardus Prostejov |
00:57 |
|
52. |
|
BEN MOSHE Yuval |
Israel |
00:57 |
|
53. |
|
KAŠKO Dávid |
BRS Kaktus Bike |
00:57 |
|
54. |
|
CYWINSKI Mateusz |
GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier |
00:58 |
|
55. |
|
HAVRLANT Jakub |
ATT Investments |
00:58 |
|
56. |
|
HOZA Denis |
Cyklo Tym Havirov Team |
00:58 |
|
57. |
|
JAKOUBEK Tomas |
ATT Investments |
00:58 |
|
58. |
|
GROSS Adam |
Cycling Academy Trenčín |
00:58 |
|
59. |
|
VLCEK Radek |
Tufo-Pardus Prostejov |
00:58 |
|
60. |
|
JORDAN Adam |
Ljubljana Gusto Santic |
00:58 |
|
61. |
|
CHREN Martin |
Dukla Banská Bystrica |
00:58 |
|
62. |
|
NAJS Jakub |
Cyklo Tym Havirov Team |
00:59 |
|
63. |
|
ZAREBSKI Marcin |
KS Pogon Mostostal Pulawy |
00:59 |
|
64. |
|
KOVARCIK Petr |
Tufo-Pardus Prostejov |
00:59 |
|
65. |
|
SCHURAN Michal |
ATT Investments |
00:59 |
|
66. |
|
VLCAK Jakub |
Cycling Academy Trenčín |
01:00 |
|
67. |
|
COLNAR Aljaz |
Adria Mobil |
01:00 |
|
68. |
|
DOMIN Krzysztof |
KS Pogon Mostostal Pulawy |
01:00 |
|
69. |
|
SOWINSKI Artur |
Voster ATS Team |
01:00 |
|
70. |
|
REKITA Szymon |
Voster ATS Team |
01:01 |
|
71. |
|
MIAZGA Jan |
Luks Trojka Piaseczno |
01:01 |
|
72. |
|
NOCEN Maciej |
GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier |
01:01 |
|
73. |
|
CANECKY Marek |
BRS Kaktus Bike |
01:01 |
|
74. |
|
BASKA Erik |
Dukla Banská Bystrica |
01:01 |
|
75. |
|
BUDZINSKI Tomasz |
HRE Mazowsze Serce Polski |
01:02 |
|
76. |
|
HOPKINS Dylan |
Ljubljana Gusto Santic |
01:02 |
|
77. |
|
PETER Michael |
Santic-Wibatech |
01:03 |
|
78. |
|
FIALA Petr |
Team Dukla Praha |
01:04 |
|
79. |
|
ZAHALKA Matej |
Elkov-Kasper |
01:04 |
|
80. |
|
PEKALA Piotr |
Santic-Wibatech |
01:09 |
|
81. |
|
PRUDNIKAU Dzmitry |
Bialini Elitewheels RevoltTech |
01:33 |
|
82. |
|
KOHOUT Martin |
Team Dukla Praha |
02:31 |
|
83. |
|
CEMAZAR Nik |
Adria Mobil |
02:32 |
|
84. |
|
LOGIONOV Vlad |
Israel |
03:01 |
|
85. |
|
DOLLESCHAL Patrick |
Epronex-Hungary Cycling Team |
03:02 |
|
86. |
|
HORAK Dominik |
AC Sparta Praha |
03:02 |
|
87. |
|
KOGUT Oded |
Israel |
03:10 |
|
88. |
|
KOTULSKI Przemyslaw |
Cyklo Tym Havirov Team |
03:11 |
|
89. |
|
PAPAI Adam |
MKB Bank CT |
03:12 |
|
90. |
|
RYBA Jan |
AC Sparta Praha |
03:12 |
|
91. |
|
RYUSTEMOV Deniz |
Bulharsko |
03:12 |
|
92. |
|
CHMIELEWSKI Ignacy |
KS Pogon Mostostal Pulawy |
03:12 |
|
93. |
|
PRUDEK Dominik |
TJ Favorit Brno |
03:12 |
|
94. |
|
FROLEK Ladislav |
Cycling Academy Trenčín |
03:12 |
|
95. |
|
VANCO Tobias |
Dukla Banská Bystrica |
03:13 |
|
96. |
|
JURISEVIC Carlo |
Ljubljana Gusto Santic |
03:13 |
|
97. |
|
STLOUKAL Stepan |
Cycling Academy Trenčín |
03:13 |
|
98. |
|
ISTLSTEKKER Zsolt |
Epronex-Hungary Cycling Team |
03:57 |
|
99. |
|
KRALJ Fabijan |
Ljubljana Gusto Santic |
11:06 |
|
100. |
|
SNUPAREK Vaclav |
Team Dukla Praha |
11:06 |
|
101. |
|
YOGEV Alon |
Israel |
11:11 |
|
102. |
|
ZUREK Jakub |
KS Pogon Mostostal Pulawy |
11:11 |
|
103. |
|
IVANOV Borislav |
Bulharsko |
11:11 |
|
104. |
|
GARBOLINSKI Klaudiusz |
Bialini Elitewheels RevoltTech |
11:12 |
|
105. |
|
MARINKOV Konstantin |
Bulharsko |
11:12 |
|
106. |
|
HARING Martin |
Dukla Banská Bystrica |
11:12 |
|
107. |
|
NAGY Tomas |
BRS Kaktus Bike |
11:12 |
|
108. |
|
FORRO Lajos |
MKB Bank CT |
11:12 |
|
109. |
|
KRUKOWSKI Jan |
GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier |
11:24 |
|
110. |
|
CZYZ Bartlomiej |
Cyklo Tym Havirov Team |
11:28 |
|
DNF |
|
BRNAK Jan |
AC Sparta Praha |
odstúpil |
|
DNF |
|
CERVICEK David |
TJ Favorit Brno |
odstúpil |
|
DNF |
|
FABIAN Csongor |
MKB Bank CT |
odstúpil |
|
DNF |
|
FIJAK Jan |
Luks Trojka Piaseczno |
odstúpil |
|
DNF |
|
GIERACKI Patryk |
TC Chrobry Scott Glogow |
odstúpil |
|
DNF |
|
GOHER Mihaly |
MKB Bank CT |
odstúpil |
|
DNF |
|
HABERMANN Richard |
AC Sparta Praha |
odstúpil |
|
DNF |
|
KABRERA Deniz |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
KENDZIA Robert |
TC Chrobry Scott Glogow |
odstúpil |
|
DNF |
|
KISS Gergely |
Epronex-Hungary Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOWALCZYK Adrian |
Luks Trojka Piaseczno |
odstúpil |
|
DNF |
|
KRIAK Matus |
Cyklo Tym Havirov Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
KRUPA Adrian |
Bialini Elitewheels RevoltTech |
odstúpil |
|
DNF |
|
MANK Jozef |
GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier |
odstúpil |
|
DNF |
|
MANOWSKI Mateusz |
Luks Trojka Piaseczno |
odstúpil |
|
DNF |
|
MATYSIAK Karol |
TC Chrobry Scott Glogow |
odstúpil |
|
DNF |
|
OBDRZALEK Tomas |
Elkov-Kasper |
odstúpil |
|
DNF |
|
PARMA Krzysztof |
Voster ATS Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
RAJTAK Mateusz |
Luks Trojka Piaseczno |
odstúpil |
|
DNF |
|
TENE Rotem |
Israel |
odstúpil |
|
DNF |
|
VAVRA Petr |
Team Dukla Praha |
odstúpil |
|
DNF |
|
WERMESER Zsombor |
MKB Bank CT |
odstúpil |
|