Rakúšan Christoph Strasser je v cyklistických kruhoch veľmi dobre známy ako viacnásobný svetový rekordér. Ako chlapca ho očaril futbal a tenis. Zdalo sa, že práve tieto športy ho budú sprevádzať aj v dospelosti. Tréneri o ňom tvrdili, že má veľký talent. Na bicykli si občas zajazdil, no podľa vlastných slov ho to vôbec nebavilo. Ale pri guľatom zázraku dlho nevydržal. Zlom nastal, keď mal sotva osemnásť. Viacmenej z recesie sa prihlásil na svoje prvé preteky na horskom bicykli. Bez akejkoľvek prípravy sa umiestnil na „bedni“ a náhle zahorel láskou ku dvojkolesovému tátošovi. Prelom v jeho športovej kariére nastal vtedy, keď si pozrel dokumentárny film o pretekoch Race Across America. Bol v tom čase teenager a spomínané zábery ho doslova fascinovali. Zaumienil si, že raz sa podobných, mimoriadne náročných pretekov, zúčastní.
 
Začal systematicky trénovať, za rok najazdil okolo 30 000 kilometrov. Jeho výkonnosť narastala priam raketovým tempom. Najviac ho priťahovali vytrvalostné preteky, už pri prvých štartoch vzbudil pozornosť. Vo veku 22 rokov dokončil extrémne ťažké preteky "Race Across Alps" a stal sa najmladším jazdcom v histórii, ktorý to dokázal. Na tieto špecifické preteky sa môžu prihlásiť len ozajstní "extrémisti". Ich úlohou je čo najrýchlejšie odšliapať na jeden "záťah" 540 kilometrov v mimoriadne náročnom teréne. Trasa vedie cez horské masívy v Rakúsku, Taliansku a Švajčiarsku, celkové prevýšenie, ktoré musia jazdci zdolať, dosahuje neuveriteľných 13 600 metrov.
 
Strasser sa zlepšoval z mesiaca na mesiac, po niekoľkých rokoch už bol považovaný za jedného z najlepších vytrvalostných cyklistov na svete. V roku 2007 vyhral niekoľko ťažkých diaľkových pretekov. Bol to skvelý odrazový mostík k tým najnáročnejším métam. Christoph si zaumienil, že sa pokúsi vytvoriť nový svetový rekord v tradičnej disciplíne. Za 24 hodín prejsť na bicykli toľko kilometrov, ako nikto iný pred ním.
 
Latka bola postavená poriadne vysoko. V roku 2004 stihol skvelý Slovinec Jure Robič za 24 hodín odšliapať 840 kilometrov. Novinári predpokladali, že to zďaleka nie je Robičovo posledné slovo a Strasser sa dopredu tešil na súboje na diaľku. Experti avizovali, že Slovinec má potenciál ešte sa výrazne zlepšiť. Robič trpezlivo trénoval a dúfal, že svoj rekordný výkon ešte prekoná. Žiaľ, túto možnosť už nedostal. V roku 2010 vyrazil na každodenný tréning, z ktorého sa ale nevrátil. Pri rýchlom zjazde z kopca sa mu do cesty postavilo auto, následky dramatickej zrážky boli osudné. Jure Robič na následky ťažkej traumy na mieste zomrel. Strassera správa o skone jeho veľkého súpera bolestne zasiahla, aj keď už mezitým stihol mierne vylepšiť Robičov svetový rekord v dvadsaťštyrihodinovke. "Cítim veľkú bolesť, Jure bol skvelý cyklista a vzácny človek. Bol mojím idolom a inšpiráciou, motivoval ma, aby som bol lepší."
 
Presne 21. marca 2015 dorazil Christoph Strasse so svojím malým podporným tímom na bývalé letisko Tempelhof v Berlíne. Jeho areál bol tým pravým miestom na pokus o svetový rekord. Christoph mal za sebou tvrdú šesťmesačnú prípravu, musel sa kvalitne pripraviť aj na nočné šliapanie do pedálov. Ak chcel rekord pokoriť, musel byť schopný udržať primerané tempo celých 24 hodín. Vo chvíli, keď o tretej hodine popoludní vysadol do sedla svojho sériovo vyrábaného bicykla značky Specialized, bol presvedčený, že je pripravený perfektne. Ukázalo sa, že jeho optimizmus bol oprávnený. Po dvadsiatichštyroch hodinách nepretržitej jazdy Christoph Strasser prešiel presne 896,173 kilometra priemernou rýchlosťou 37,31 kilometrov za hodinu. Nový svetový rekord vstúpil do platnosti. Krátko po dojazde rekordér novinárom povedal, že s pokusmi o rekordy zďaleka nekončí. Pred štartom bol odhodlaný pokoriť métu 900 kilometrov, no plány mu zhatilo počasie. V posledných hodinách rekordného pokusu sa výrazne ochladilo a dokonca začalo pršať.  
 
Uplynuli viac než tri roky, počas ktorých Strasser vyhral niekoľko renomovaných vytrvalostných pretekov. Pravidelne štartoval na Race Across America. Ich trasa vedie cez dvanásť amerických štátov, štartuje sa v Kalifornii, cieľ je v New Yorku. V roku 2013 tieto legendárne preteky vyhral, 4860 kilometrov dokázal prejsť za 7 dní, 22 hodín a 11 minút. Zároveň tým vytvoril rekord pretekov, nikto pred ním nedokázal prejsť ťažkú trasu rýchlejšie. O rok neskôr znova zavítal do Ameriky, opäť preteky vyhral a z rekordného času "ukrojil" viac než šesť hodín. Celkovo až štyrikrát vyhral tento cyklistický ultramaratón naprieč americkým kontinentom, ktorý prebieha za bežnej automobilovej premávky.
 
Strasser bol vďaka svojim excelentným úspechom považovaný za jedného z najlepších vytrvalostných cyklistov na svete. Až prišiel 14. október 2017 a Rakúšanov výkon, ktorý všetkých šokoval. Jeho dejiskom bolo Švajčiarsko, konkrétne moderný velodrom v mestečku Grenchen s veľmi rýchlou dráhou. Tentoraz Strasser odštartoval svoj pokus o jednej popoludní. Po dvadsiatich hodinách zastihla Rakúšana kríza, potrápili ho náhle bolesti žalúdka. Musel sa zastaviť, no po púhych troch minútach pokračoval v jazde. Za 24 hodín dokázal odšliapať spolu 3767 okruhov o dĺžke 250 metrov. Celkovo prekonal vzdialenosť 941,873 kilometrov, čo znamená priemernú rýchlosť 39,42 kilometrov za hodinu.
 
Bezprostredne po dojazde ho vyspovedali novinári a niektoré Strasserove výroky boli veľmi zaujímavé. „Toto bola tá najťažšia vec, akú som v živote dokázal. Bolo ťažké to fyzicky zvládnuť, ale ešte náročnejšie bolo psychicky sa vyrovnať s monotónnosťou celej jazdy. Úspešne som absolvoval množstvo vyčerpávajúcich pretekov, utvoril som svetový rekord na nekrytej dráhe, na bicykli som prešiel naprieč kontinentami. Ale nič z mojich doterajších skúseností sa nedá porovnať s tým, čo som musel vydržať dnes.“
 
Christoph Strasser má 35 rokov, v súčasnosti žije v rakúskom Grazi. Stále má tie najvyššie ambície. Hlavným jeho cieľom pre rok 2018 je vyhrať Race Across America. Bol by to jeho piaty triumf na tomto podujatí, čim by sa vyrovnal Juremu Robičovi.