V roku 2012 podpísal Horner zmluvu s tímom RadioShack Nissan Trek. Pre mnohých cyklistických odborníkov to bolo veľké prekvapenie, veď húževnatý Chris mal už 40 rokov. Viacero tímov jeho služby odmietlo, RadioShack šiel aj do rizika. Zaradenie Hornera do tímu sa však ukázalo ako skvelý ťah. Sezónu odštartoval až na známych pretekoch Tirreno - Adriatico, kde skončil celkovo druhý. O víťazstvo prišiel až počas posledného dňa, záverečnú časovku prešiel rýchlejšie Vincenzo Nibali a uchmatol mu triumf. Na Tour of California neobhájil prvenstvo spred roka, no na Tour de France obsadil slušné 13. miesto, keď hlavne v kopcoch bol výborný. Do dôchodku sa však nevybral.
 
O rok neskôr to s ním RadioShack skúsil znova. Debutoval opäť na Tirreno-Adriatico a zaskvel sa šiestym miestom. Ešte v marci sa však zranil a trvalo niekoľko mesiacov, kým sa dal zdravotne do poriadku. Vrátil sa až na Tour of Utah, kde vyhral jednu z etáp a celkovo skončil druhý. O necelé tri týždne exceloval na Vuelte. V tretej etape nečakane zaútočil necelý kilometer pred cieľom a na páske bol prvý. Znamenalo to priebežné vedenie v celkovej klasifikácii. Zároveň vytvoril veľmi zaujímavý rekord, vo veku 41 rokov a 307 dní sa stal najstarším cyklistom v histórii, ktorý vyhral etapu a viedol klasifikáciu na niektorých z pretekoch Grand Tour. Presne o týždeň tento rekord ešte vylepšil. V tiahlom záverečnom stúpaní nechal za sebou všetkých konkurentov, opäť etapu vyhral. Po poslednej etape bolo jasné, že Vueltu celkovo vyhral. Stal sa najstarším jazdcom, ktorý triumfoval na podujatí Grand Tour. "Bol som profesionálnym cyklistom takmer dvadsať rokov. Preteky Grand Tour sú vždy obrovskou výzvou dokázať všetkým i sám sebe, akým cyklistom v skutočnosti ste. Spomienky vám ostanú naveky…"  prezradil dojatý Horner po dojazde.
 
Na konci sezóny vypršal aj jeho kontrakt s tímom RadioShack, ktorý ho už nechcel predĺžiť. Ako  42-ročný zamieril do tímu Lampre-Merida. Ale už v apríli utrpel pri tréningu v Taliansku viacero vážnych zranenií, keď ho zrazilo auto. Vodič z miesta nehody ušiel bez toho, aby aspoň zavolal horner-chris-2014záchranku. Horner si polámal niekoľko rebier, lekári museli zastaviť vnútorné krvácanie. V posledný júnový deň 2014 zverejnil taliansky tím nomináciu na Tour de France. Objavil sa v nej trochu prekvapujúco aj Horner, majster sveta Rui Costa bol stanovený za lídra. Ten však musel z pretekov odstúpiť a Horner sa opäť nestratil. V 18. etape a stúpaní na Hautacam sa dokonca pokúšal o zázrak a útočil s dominátorom Vincenzom Nibali. Úspešný nebol, no celkové 17. miesto hovorilo o obrovských kvalitách "deduška". To však nemalo byť všetko. Chcel obhájiť víťazstvo na Vuelte.

Generálkou na Vueltu bola Tour of Utah, ktorá obsahovala niekoľko horských etáp. Horner potvrdil sľubnú formu, skončil celkovo druhý. Tesne pred štartom španielskej Grand Tour mu v organizme dopingoví komisári odhalili zakázanú úroveň kortizonu. Tím Lampre-Merida hriešnika okamžite odvolal z Vuelty. Chrisovo vysvetlenie bolo pomerne vieryhodné. Pred štartom španielskych pretekov sa liečil zo zápalu priedušiek, lekárom podávaný liek obsahoval aj kortizon. Podľa zistení dopingových komisárov Horner neklamal, a preto mu ani nebol uložený trest zákazu činnosti. Keď sa to však doriešilo, už bolo neskoro.
 
Nezničiteľný Chris Horner pokračuje aj vo veku 43 rokov v cyklistickej kariére, počas ktorej si obliekol dres až dvanástich profesionálnych tímov. Keď mu na konci minulého roka Taliani nepredĺžili kontrakt, Horner neukončil svoju dlhú kariéru. Napriek tomu, že sa to všeobecne očakávalo. Američan s dlhoročnou prezývkou "Hornet", teda Sršeň, sa ešte nechystá do športového dôchodku. V decembri minulého roka médiá zverejnili správu, že uzavrel zmluvu s kontinetnálnym tímom Airgas - Safeway.
 
Na Tour de France štartoval celkovo sedemkrát, iba raz preteky nedokončil. Svoje najlepšie umiestnenia dosiahol ďaleko po tridsiatke. V roku 2010 skončil celkovo deviaty, v roku 2012 trinásty, v roku 2014 sedemnásty. Výrazný úspech dosiahol v roku 2010 aj na pretekoch Okolo Baskicka, kde vyhral celkovú klasifikáciu.
 
Kariéru ešte síce neukončil, ale už nebude štartovať na významných pretekoch a teda môžeme konštatovať, že odišiel posledný veľký účastník (alebo povedzme, že svedok) celej éry Lanca Armstronga, s ktorým prežil aj dva roky v spoločnom tíme. Je iba o päť dní mladší ako najkotroveznejšia postava histórie športu.
 
 
Rubrika Osudy a drámy histórie týmto príspevkom skončila. Od októbra minulého roka sme v nej publikovali 25 článkov. V nasledujúcom období príde na rad 12-členný seriál Cyklistická lekárnička, ktorý po sezóne vystrieda rubrika o najlepších cyklistoch slovenskej histórie.