Druhá etapa splnila ambície organizátorov o vzrušujúcej cyklistike. Okrem bočného vetra sa prehnala cez pelotón silná búrka, čo využili celky Lotto-Soudal a Etixx - Quick-Step, aby vytvorili na trati chaos. Spomedzi borcov boli na konci dňa najviac spokojní Greipel, Cancellara, Contador a Froome.
 
Švajčiarsky pretekár nečakal, že na konci dnešného dňa sa dostane do žltého trička, ale v závere etapy skúsene využil príležitosť, ktorá sa mu núkala po včerajšom treťom mieste z časovky. "Na konci som mal kŕče, ale aj kúsok šťastia. Bola to rýchla a nervózna etapa, a ani poriadne neviem, ako sa vytvorila hlavná selekcia. Pršalo a chlapci z Lotta išli na plný plyn. V záverečnom špurte som potom bojoval, aby som získal žltý dres. Nečakal som to, skôr som si myslel, že sa mi to môže podariť po štvrtej etape. Prišiel som sem, aby som včera vybojoval žltý dres, ale ja som nevyhral ani včera, ani dnes, no podarilo sa mi urobiť pekný šprint a dosiahol som pekný úspech. Je to vždy špeciálna záležitosť."
 
O túto premárnenú šancu prišiel Tony Martin, ktorému stačilo, aby Spartakus nezobral bonusové sekundy, ale sklamaný musel byť aj Mark Cavendish, ktorý nedokázal získať etapový triumf. V cieli bol potom veľmi nahnevaný na výroky, že na konci vypustil špurt o tretie miesto. "Na konci fúkal protivietor, preto si myslím, že Mark Renshaw rozbehol špurt príliš skoro. Potom som vedel, že je to hazard, a v podstate som spravil mojim súperom lead-out. Som sklamaný, ale môžeme vidieť pozitíva, teda že náš tím bol veľmi silný. Nemyslím si, že z mojej strany to bol zlý šprint. Len som začal skoro. Ak ma porazí Cancellara, môže to znamenať len toto jediné."
 
 
kwiatek-tdf-2015-najbojovnejsi-eqsf
Michal Kwiatkowski najbojovnejším jazdcom (© Etixx - Quick-Step / Tim de Waele)
 
 
Veľmi ťažké rozhodnutie musel počas etapy urobiť tím BMC, ktorý sa musel rozhodnúť, či bude brániť žltý dres Rohana Dennisa, alebo sa zameria na Tejay van Garderena, ktorý mohol dištancovať niektorých konkurentov. Nakoniec sa rozhodli podporiť svojho lídra na GC. "Len sme chceli jazdiť na čele pretekov a zostať v bezpečí, ale v závere malo veľa jazdcov na celkové poradie problémy, čo bola pre nás dobrá správa. Ohľadom žltého dresu to bolo ťažké rozhodnutie. Chvíľu sme si mysleli, že naša skupina nebude spolupracovať, ale potom sme sa rozbehli a vybudovali si pekný náskok v poradí."
 
Alberto Contador bol spokojný, ako skončila dnešná etapa, ale podľa vlastných slov musel nabádať tímy ako BMC a Sky, aby pomáhali jazdiť na čele vedúcej skupiny. Na konci dňa tak mohol rátať pozitívnu časovú výhodu na svojej strane. "Som spokojný, ako sme dnes pretekali. Bol to deň, keď sa dal získať nejaký čas. Bola škoda, že BMC a Sky začali aktívne jazdiť len na konci etapy, ale nakoniec sa pridali a skončilo to dobre. Okrem toho sme sa na čele vyhli akýmkoľvek problémom. Musím poďakovať mojim spolujazdcom, ktorí mi výborne pomáhali. Je vždy lepšie, keď máte súperov za sebou, ale pred nami je ešte dlhá cesta a podľa mňa táto výhoda na konci nebude znamenať nič."
 
V cieli bol veľmi pokojný Chris Froome, ktorému práve podobné etapy mnohokrát nahlodali psychikou. Ale tentoraz stál na tej úspešnej strane. "Musím veľmi poďakovať kolegom, ako mi pomáhali počas celého dňa. Na trati bol chaos a trvalo celkom dlho, kým sme zistili, že niekoľko jazdcov na GC nie je v našej skupine. V jednom momente bol Nibali pri mne, a keď mi povedali, že sa prepadol, nemohol som tomu uveriť. Potom sme sa s ostatnými lídrami dohodli, že sa z toho pokúsime vyťažiť maximum. Som veľmi šťastný, ako sa preteky vyvíjajú, ale počas troch týždňov sa môže stať hocičo každý deň."
 
Dôležitú medzeru v pelotóne spôsobil pád Nacera Bouhanniho, ktorému sa veľmi tesne vyhol Vincenzo Nibali. Bolo to také tesné, že zahraničnými médiami prebehla informácia, že spadol aj obhajca prvenstva. Našťastie to nebola pravda, ale po tomto incidente sa už Nibali nedokázal vrátiť do vedúcej skupiny. "Bol to zázrak, že som nespadol aj ja, ale potom sa skupina rozdelila a ja som sa ocitol na zlej strane. Potom sme ich naháňali až do cieľa. To je všetko, čo sa stalo. Bol som na čele balíka, nemohol som spraviť viac. To je cyklistika, také veci sa stávajú. Nebol to zlý deň, že mi zlyhali nohy."
 
Hneď, ako sa začala etapa lámať, sa dostala do problémov dvojica z Movistaru Nairo Quintana a Alejandro Valverde. Aj keď majú pri sebe kvalitných jazdcov na tieto terény, dianie bolo chaotické a takmer každý pád v pelotóne ich dostal do kolien. Kolumbijský jazdec po etape povedal: "Všetky pády v daždi boli pre nás smoliarske. Stratili sme nejaký čas, verím, že ho budeme deň po dni získavať späť. V ťažkých chvíľach sa nám podarilo udržať tím pokope a spoločne s Astanou sme zmenšili hroziacu stratu." Alejandro Valverde musel priznať, že to bol pre tím ťažký deň: "Bolo to veľmi zložité, stresujúce, ale našťastie sme nemali pád a všetko je ešte len pred nami. Nairo bol na čele s Alexom, ale potom sa to začalo deliť, prišli pády a ďalšie delenie. To všetko nás dostalo do zadných skupín a potom sme museli už len sťahovať svoje manko." 
 
 
Vrchári v GC:
Urán
Van Garderen +0:02
Froome +0:06
Contador +0:18
Kreuziger +0:26
Barguil +0:43
Gesink +1:17
Mollema + 1:21
Pinot +1:25
König +1:27
Nibali +1:27
Valverde +1:40
Peraud +1:43
Quintana +1:45
Frank +1:56
Costa +1:57
Talansky +1:59
D. Martin +2:01
Rodríguez +2:10
Bardet +2:18
Kelderman +4:50
Kruijswijk +5:05
S. Yates +5:06
Zubeldia +5:21
Ten Dam +5:46