Prestupové obdobie ovplyvnil najmä koniec tímu BMC, po ktorého najlepších cyklistoch siahli zaujímavé tímy. Posilňovali sa najmä Bahrajn - Merida a Dimension Data, medzi šprintérmi zmenili pôsobisko Fernando Gaviria a Caleb Ewan.
 
 
Porte potreboval skúsený tím na Grand Tour

Richie Porte nemôže byť úplne spokojný s tým, ako dopadla jeho misia v BMC. Po odchode z tímu Sky tam zamieril uplatniť svoje vysoké ambície na Grand Tour, ale pod vplyvom rôznych okolností bolo jeho najlepším výsledkom piate miesto na TdF v roku 2016. Darilo sa mu na týždňových etapových pretekoch, ale svoj hlavný cieľ, pódium na GT, nesplnil. Preto po konci BMC si vybral taký celok, kde môže pokračovať vo svojom zameraní na trojtýždňové preteky. A zoskupenie Trek - Segafredo potrebovalo presne takéhoto lídra na GT. Austrálsky cyklista dostane dobrú podporu do kopcov, ale takí Mollema s Brambillom budú mať rovnako vlastnú motiváciu, preto bude dôležité, ako bude fungovať chémia v tíme po jeho príchode.
 
 
video v clanku ikonka ciernaVíťazný nástup Porteho na Willunga Hill 2018
 

Na nových spolujazdcov si budú zvykať Ion a Gorka Izagirreovci, ktorí spoločne prestupujú do Astany. V predchádzajúcom pôsobisku zanechali dobrý dojem, ale obaja veria, že môžu dosiahnuť ešte viac. Ion si stále udržuje údernosť na týždňových etapákoch, ale vo veku 29 rokov by chcel dosiahnuť veľký výsledok aj na GT. Na druhej strane Gorka ako úradujúci španielsky šampión chce vo väčšej miere bojovať o prestížne triumfy na najväčších podujatiach. Prichádzajú do silnej konkurencie, Miguel López a Jakob Fuglsang majú v Astane isté miesto ako lídri na GT, no prítomnosť Iona Izagirreho určite rozšíri možnosti kazašskej zostavy na najdôležitejších pretekoch.
 
Po dlhom čase sa objaví v nových farbách Tejay van Garderen. Americký cyklista pozdvihne podporný tím okolo Rigoberta Urána v tíme EF Education a to isté platí pre Tanela Kangerta, ktorý opustil Astanu po ôsmich rokoch. Ak bude estónsky jazdec zdravý, môže výrazne posilniť kvalitu zostavy. Dobrú pomoc do kopcov dostane aj Tom Dumoulin. Tím Sunweb priniesol do partie Nicolasa Rocha, Jana Bakelantsa a Roberta Powera. Prví dvaja menovaní disponujú bohatými skúsenosťami, aby boli platnými členmi tímu na Gire či Tour, a Power má veľký potenciál, aby sa stal mimoriadnym pomocníkom na GT. Do Movistaru prichádzajú Carlos Verona a Eduard Prades, ktorí určite nájdu svoje uplatnenia aj na trojtýždňových pretekoch. V tíme Sky neprebehla výraznejšia obmena, ale do jeho radov pribudli ďalší talentovaní jazdci. Filippo Ganna sa už teraz teší, ako bude v britskej zostave zveľaďovať svoju všestrannosť, a veľmi budeme zvedaví na Ivana Sosu. Mimoriadne talentovaný kolumbijský vrchár sa vybral v stopách Egana Bernala a aj on bude chcieť v maximálnej miere predviesť svoje nesporné kvality aj v takomto silnom zoskupení. 
 
 
etapa 2 8
Ivan Sosa (© Tour of the Alps / Pentaphoto)

 
Prestup má ešte pozdvihnúť mladé šprintérske hviezdy

Fernando Gaviria napriek úspešnému angažmánu v Quick-Stepe prestúpil do UAE Emirates. Svoju úlohu zohralo zvýšené finančné ohodnotenie, ale aj dĺžka kontraktu. V najbližších troch rokoch nemusí riešiť nič iné, len svoju výkonnosť. Bude to sledovaná udalosť nasledujúcej sezóny, lebo kolumbijský borec vymenil perfektné šprintérske zázemie za celok, ktorému chýbajú skúsenosti a aj kvalita pre hromadné dojazdy. Nemal to tu ľahké ani Alexander Kristoff, a keďže UAE Emirates nepriniesol do zostavy výrazných členov lead-outu, môže to ovplyvniť aj samotného Gaviriu.
 
Do nového tímu putuje aj Caleb Ewan. Pre austrálskeho jazdca je to vítaná zmena, pretože sa musel vysporiadať s nepríjemnou skutočnosťou, že Mitchelton - Scott stratil záujem bojovať o výhry v hromadných šprintoch. Vybral si ho Lotto - Soudal, kde ako 24-ročný nahrádza šprintérskeho veterána Andrého Greipela. Pre austrálskeho cyklistu to bude prvý zahraničný angažmán vo WT a nemohol si vybrať lepšie, lebo Lotto - Soudal mu môže odovzdať ohromné skúsenosti po šprintérskej stránke. Keďže belgickú zostavu opúšťa aj Jens Debusschere, odchádza do Kaťuše, na Ewanových pleciach bude ležať veľká zodpovednosť. S touto situáciou mu pomôže vysporiadať sa výborná podpora pre hromadné dojazdy Roger Kluge, ktorý s ním strávil predchádzajúce dve ročníky, a na pomoc prichádza aj Adam Blythe.
 
 
ewan 2017 giro tlacovka rcsf
Caleb Ewan (© Gian Mattia D'Alberto  /LaPresse)

 
Bahrajn, DDD nakupovali, Saganova partia sa posilnila

Na prestupovom trhu bol veľmi aktívny tím Bahrajn - Merida. Z končiaceho BMC si vybral až troch hotových a silných jazdcov. Rohan Dennis ako úradujúci svetový šampión v jazde proti chronometru má pred sebou tie najlepšie cyklistické roky a okrem časoviek sa bude chcieť postupne zlepšovať aj z hľadiska GC. V celkovom poradí sa dokáže presadiť Damiano Caruso, ktorý je schopný jazdiť sám na seba na Grand Tour, ale aj byť vítaným pomocníkom, napríklad pre Nibaliho. A svoje kvality určite ukáže aj Dylan Teuns. Belgický jazdec si vychutnáva týždňové etapáky, ardenské klasiky a súboje o výhru v únikoch na GT. Prestup na WT úroveň si cení Jan Tratnik, ktorý môže byť pre bahrajnský celok prospešný v časovkách, jednorazovkách či etapových pretekoch.
 
Dimension Data nemá za sebou najlepšiu sezónu, preto sa snažil kvalitatívne pozdvihnúť svoju zostavu. Prichádza Roman Kreuziger, ktorý chce ešte predviesť svoje schopnosti na najväčších etapových pretekoch a sledovať vlastné záujmy, plus v juhoafrickom celku bude odovzdávať skúsenosti mladším cyklistom. Michael Valgren sa vypracoval na jedného z najlepších klasikárov v profi pelotóne a jeho chuť víťaziť a jazdiť útočne by mala patriť k výkladným skriniam Dimension Data. Na jednorazovky sa dokáže nachystať aj Enrico Gasparotto a aj keď oslávi už 37 rokov, stále môže predviesť pekné predstavenia na vybraných pretekoch. Juhoafrickému celku sa podaril husársky kúsok, keďže všetci traja spomínaní borci finišovali na pódiu na Amstel Gold Race. Do zostavy pribudne aj šprintér Giacomo Nizzolo, ktorý by mal sekundovať Cavendishovi a zvýšiť údernosť tímu v hromadných dojazdoch.
 
 
video v clanku ikonka ciernaZostrih Amstel Gold Race 2018 a trojica posíl pre DDD
 

Novovzniknuté zoskupenie CCC Team si ponechalo Grega van Avermaeta a belgickému cyklistovi môže kryť chrbát počas severských klasík Guillaume van Keirsbulck, ktorý sa vracia na najvyššiu úroveň po dvoch rokoch strávených vo Wanty Groupe. Keďže poľská zostava nedisponuje lídrom na Grand Tour, etapové triumfy na najdôležitejších pretekoch môžu naháňať Serge Pauwels, Laurens ten Dam alebo Simon Geschke. Tím FDJ výlučne nakupoval vo vodách BMC. Prevzal k sebe Stefana Künga a švajčiarsky jazdec nebude parádnou posilou len počas časoviek. Kvalitnou jazdou proti chronometru disponuje aj Miles Scotson a Kilian Frankiny je zase talentovaným pretekárom, ktorý dokáže jazdiť na GC.
 
Nemecký celok Bora - hansgrohe takisto vyšperkoval svoju zostavu o troch cyklistov. Oscar Gatto je ako stvorený na jazdu po mačacích hlavách a okrem toho je veľmi dobrým kamarátom Petra Sagana. Na jednorazovkách sa výborne pohybuje aj Jean-Pierre Drucker a luxemburský cyklista má aj silný finiš. Veľké nádeje sa vkladajú do Maximiliana Schachmanna. 24-ročný nemecký borec disponuje výbornou časovkou, obľubuje ardenské klasiky, útočenie a k tomu sa vie presadiť aj na týždňových etapákoch. Očakáva sa, že jeho kvalita počas dvojročného kontraktu v Bore ešte porastie. Chuť dosahovať dobré výsledky stále nechýba Tonymu Martinovi. Preto prešiel do Lotto - Jumbo, aby ešte predviedol svoju časovkársku kvalitu, a zároveň ho veľmi láka pomáhať silným lídrom na Grand Tour. Holandský tím posilní aj  Laurens de Plus a belgický jazdec môže byť jednou z hlavných tvárí zostavy v blízkej budúcnosti, lebo z neho vyrastá kvalitný klasikár či jazdec na celkové poradie. Lotto - Jumbo môže byť maximálne spokojný aj z toho dôvodu, že od marca môže v jeho farbách jazdiť Wout van Aert, čo bude ohromná posila na klasiky. Skvelý cyklokrosár bude fungovať v tomto celku až do sezóny 2021.