Smartfóny a sociálne svete zmenili svet. Obsah, ktorý by nikdy nevznikol, alebo by ležal zapadnutý prachom v súkromných zbierkach a archívoch, je od nás teraz vzdialený len na pár klikov. Bolo by škoda nepokúsiť sa o výber najzaujímavejšieho, najvtipnejšieho, ale aj najbizarnejšieho z toho, čo je s nami cyklistický svet ochotný na sociálnych sieťach zdieľať. Pilotný diel sa nesie v znamení histórie, vypracovaných tiel, vody, slnka a najrôznejších zástupcov zvieracej ríše. K originálnym postom sa dostanete po kliknutí na danú fotografiu alebo obrázok.


Úsmev, prosím!

Z tohto záberu nie je úplne jasné, či má väčšiu srandu Ulissi z capa, alebo naopak.
 
ulissi
 
Matteo Tretrin

Sympatickému Talianovi sa tak zapáčila práca umelca s menom MJ Hiblen, až si ju dal „vytetovať“ na tretry. Ostáva len dúfať, že sa motív boja ľudstva proti korone nezhmotní aj v súťažnej realite.
 
mjhiblen
 

trentin
 
 

 

How much is the fish

Z tohto musí byť fish & chips pre celú štvrť.
 
thomas
 
 Froome trénuje v Kottických Alpách

Ktovie, aké myšlienky sa mu víria hlavou pri pózovaní pod vrcholom Colle Fauniera. Aj keď jeho duševné rozpoloženie ostáva záhadou, to fyzické nám vzhľadom na „majestátnosť“ jeho postavy prezrádza, že je už celkom vo forme.
 
froome
 
 Ja nič, ja muzikant

Zlý chlapec Moscon je známy svojimi skratmi. Možno prišiel rad na terapiu hudbou.
 
moscon
 
 Ľahká porcia čísel

Štatistika jazdcov, ktorí dokončili všetky svoje Grand Tours, a zároveň ich odjazdili viac ako 10.
 
10gtsnodnf
 
 Cestovanie naľahko

Lilian Calmejane si zbalil svoje saky-paky, vystrojil psa, buchol dverami a vydal sa na 5-dňovú, 1000 kilometrov dlhú trasu z Besançon do Albi. (Pes a dvere sa mohli, ale aj nemuseli stať. Pridané pre dramatickosť textu.)
 
calmejane
 
 Dvakrát meraj, raz bicykluj!

Lachlan Morton si musel kvôli nezrovnalostiam v Strava segmente zopakovať svoj Everesting pokus. Neprešiel ani týždeň a nový rekord bol na svete. Nečudo, Lachlanovi v jeho širokej škále schopností chýba snáď iba jedna: spraviť poriadny výsledok v reálnych pretekoch.
 
morton
 
 Tourmalet sa dá zdolať aj na skákacej lopte

Tento nekonvenčný počin naopak žiadne rekordy nelámal. Išlo však o dobrú vec – výťažok z akcie putoval vážne chorým deťom. K dispozícii je aj krátke video.
 
tourmalet
 
 Model č. 1: Cipollini

Super Mario v skratke: najkrajší biceps a najškaredšia prilba v hre.
 
cipollini
 
 Model č. 2: Valverde

Alejandro to iste myslí dobre, ale nie som si istý, či týmto spoločnosti ISDIN preukáže službu. Existujú aj estetickejšie formy prezentácie kozmetiky, než na tele profesionálneho cyklistu – tobôž, ak má 40 rokov a biedne nastrelené vlasy.
 
valverde
 
Model č. 3: Urán

Rigoberto bol zrejme fanúšikom seriálu Dallas.
 
uran
 
 Model č. 4: Rodríguez

Purito sa čľapká vo vodách na katalánskom pobreží Costa Brava. Ako inak – so psom.
 
purito
 
Sean Kelly a Éric Caritoux

Čaro okamihu na Tour de France 1985. No čo, robíme to všetci. Akurát nás pri tom nefotia...
 
kelly caritoux
 
Bugno a Induráin

Prvý a druhý muž Tour de France 1991, bok po boku...
 
bugno


... a reakcia Davide Formola pri pohľade na Bugnov majstrovský dres.
 
formolo
 
 Azúrové pobrežie viac nie!

Do roku 1950 bolo mesto Nice súčasťou trasy Tour de France pomerne často. V onej edícii sa však stalo niečo, čo mimoriadne rozzúrilo riaditeľa pretekov Jacqua Goddeta. Pelotón neodolal lákavému pokušeniu a schladil sa vo vlnách Stredozemného mora. Muselo prejsť 23 rokov, kým vychladol aj Goddet a Tour sa tak znova mohla priblížiť k Francúzskej riviére.
 
cote d azur
 
 Zülleho nočná mora

Táto zastávka pri mori až tak dobrovoľná nebola. Z prejazdu Passage du Gois sa v roku 1999 stala fraška. Mix piesku, vody, morských rias a silného vetra – inak ako pádom sa to ani skončiť nemohlo.
 
passage du gois
 
Grand Départ 2020

Dva mesiace pred plánovaným začiatkom nastal ten správny čas, začať sa odievať do farieb a vzorov Tour de France. Nice!
 
nice grand depart