Okolo jižních Čech 2017 (2.2), 30. augusta - 3. septembra (604 km)
1. | 30.8. | Jindřichův Hradec | 2,9 km | Lotto | ||
2. | 31.8. | České Budějovice > Tábor | 140 km | Van Dalen | ||
3. | 1.9. | Č. Velenice > Nová Bystřice | 156 km | Van Schip | ||
4. | 2.9. | Třeboň > Kaplice | 160 km | Schelling | ||
5. | 3.9. | Dačice > Jindřichův Hradec | 150 km | Von Folsach |
Štartová listina | reprezentácia SR, Spartak Tlmače, PROefekt team, Čanecký |
1. | 30.8. | Jindřichův Hradec | 2,9 km | Lotto |
mapa tímovej časovky (© okolojiznichcech.cz) |
V pretekoch nastúpi osemnásť Slovákov. V Amplatzi Marek Čanecký, v CK Příbram Robert Malík a uvidíme až tri slovenské družstvá. Reprezentačný výber bude pozostávať z piatich Duklákov a brata trénera, teda zostava Andrej Cully, Juraj Bellan, Ľuboš Malovec, Miklos Szabó, Patrik Tybor a Martin Vlčák. PROefekt priváža štvoricu Juraj Karas, Vladimír Kováčik, Adam Szász a Dušan Vala. CK Spartak Tlmače urobili regionálny výber a vzali k sebe aj jedného Interistu a troch pretekárov CyS Akadémie. Je to šestica Juraj Lajcha, Matej Krajiček, Filip Vančo, Tomáš Person, Miloš Vojtek a Michal Hloža.
Usporiadatelia pretekov Okolo jižních Čech pripravili na úvod štartovému poľu veľmi zaujímavú časovku družstiev na kratučkej mestskej trati s množstvom zákrut na mačacích hlavách. Bola to veľmi nebezpečná previerka 27 zoskupení z celej Európy, našťastie sme nezachytili informácie o pádoch. Mnohí pretekári na túto riskantnú trasu zanadávali. Aspoň sa ale nevytvorili veľké rozdiely, takže preteky ostali úplne otvorené.
Najrýchlejší čas 3:37 zaznamenali pretekári Lotta Soudal, teda farmárskeho klubového celku U23. O necelú sekundu porazili Amplatz-BMC a na tretej pozícii sa umiestnili domáci borci Elkovu-Author s mankom dvoch sekúnd. Marek Čanecký nefinišoval v trojici, ktorej sa meral čas. Mal na trati menší problém s rakúskym kolegom.
Zo slovenských tímov bola najrýchlejšia reprezentácia zložená hlavne z pretekárov Dukly, ktorú priviedol do cieľa Patrik Tybor. Zaznamenali čas 3:51 a obsadili 14. miesto. Regionálny výber, ktorý zabezpečujú Spartak Tlmače, zaznamenal čas 4:03, teda 24. pozíciu a cyklisti PROefektu 4:17 sa zaradili na poslednú 27. pozíciu.
Výsledky
1. Lotto Soudal 3:38
2. Amplatz-BMC +0:00
3. Elkov-Author +0:01
4. Team Giant-Castelli +0:03
5. Team Vorarlberg +0:03
6. Team Hurom +0:06
7. Riwal Platform +0:06
8. mebloJOGI Kult Solkan +0:09
9. Leopard PRO Cycling +0:10
10. Felbermayr - Simplon Wels +0:11
14. Slovenská reprezentácia +0:13
24. Spartak Tlmače (región) +0:25
27. PROefekt Team +0:38
2. Amplatz-BMC +0:00
3. Elkov-Author +0:01
4. Team Giant-Castelli +0:03
5. Team Vorarlberg +0:03
6. Team Hurom +0:06
7. Riwal Platform +0:06
8. mebloJOGI Kult Solkan +0:09
9. Leopard PRO Cycling +0:10
10. Felbermayr - Simplon Wels +0:11
14. Slovenská reprezentácia +0:13
24. Spartak Tlmače (región) +0:25
27. PROefekt Team +0:38
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GROOT Mitch | Lotto - Soudal U23 | 03:38 | 1 | ||||
2. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | |||||
3. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | |||||
4. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | |||||
5. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
6. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 |
57. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:13 | ||
58. | BELLAN Juraj | Slovensko | 00:13 | ||
59. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 00:13 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:15 | ||
109. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 00:22 | ||
116. | VANČO Filip | CK Spartak Tlmače (región) | 00:25 | ||
117. | VOJTEK Miloš | CK Spartak Tlmače (región) | 00:25 | ||
118. | PERSON Tomáš | CK Spartak Tlmače (región) | 00:25 | ||
119. | VLČÁK Martin | Slovensko | 00:26 | ||
131. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 00:32 | ||
137. | SZABO Miklos | Slovensko | 00:36 | ||
141. | KOVÁČIK Vladimír | PROefekt team | 00:39 | ||
142. | VALA Dušan | PROefekt team | 00:39 | ||
143. | SZÁSZ Adam | PROefekt team | 00:39 | ||
145. | HLOŽA Michal | CK Spartak Tlmače (región) | 00:42 | ||
150. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 01:01 | ||
151. | KRAJÍČEK Matej | CK Spartak Tlmače (región) | 01:01 | ||
154. | KARAS Juraj | PROefekt team | 01:12 |
7. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
8. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:01 | ||
9. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:01 | ||
10. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:01 | ||
11. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:01 | ||
12. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 00:03 | ||
13. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 00:03 | ||
14. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:03 | ||
15. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:03 | ||
16. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 00:03 | ||
17. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:03 | ||
18. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 00:03 | ||
19. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 00:03 | ||
20. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 00:03 | ||
21. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 00:03 | ||
22. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 00:03 | ||
23. | FRANCZAK Pawel | Team Hurom | 00:06 | ||
24. | MATYSIAK Bartłomiej | Team Hurom | 00:06 | ||
25. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:06 | ||
26. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:06 | ||
27. | BRøCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:06 | ||
28. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 00:06 | ||
29. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 00:06 | ||
30. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 00:09 | ||
31. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 00:09 | ||
32. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 00:09 | ||
33. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 00:09 | ||
34. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 00:09 | ||
35. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 00:09 | ||
36. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 00:09 | ||
37. | MANDRYSCH John | Leopard Pro Cycling | 00:09 | ||
38. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:10 | ||
39. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:10 | ||
40. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:10 | ||
41. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:10 | ||
42. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:10 | ||
43. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:10 | ||
44. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:10 | ||
45. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:10 | ||
46. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:11 | ||
47. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:11 | ||
48. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 00:11 | ||
49. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 00:11 | ||
50. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 00:11 | ||
51. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 00:11 | ||
52. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 00:11 | ||
53. | FRIEDRICH Marco | WSA-Greenlife | 00:11 | ||
54. | HEBÍK Martin | CK Příbram Fany Gastro | 00:11 | ||
55. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 00:11 | ||
56. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 00:11 | ||
57. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:13 | ||
58. | BELLAN Juraj | Slovensko | 00:13 | ||
59. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 00:13 | ||
60. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 00:13 | ||
61. | HNIK Karel | Topforex La Pierre | 00:13 | ||
62. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 00:13 | ||
63. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:14 | ||
64. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 00:14 | ||
65. | ZECHMEISTER Tomas | Tj Favorit Brno | 00:14 | ||
66. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 00:14 | ||
67. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 00:14 | ||
68. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 00:14 | ||
69. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 00:14 | ||
70. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 00:14 | ||
71. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 00:15 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:15 | ||
73. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 00:15 | ||
74. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 00:16 | ||
75. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:16 | ||
76. | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:16 | ||
77. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:16 | ||
78. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:16 | ||
79. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:16 | ||
80. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 00:17 | ||
81. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 00:17 | ||
82. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 00:17 | ||
83. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 00:17 | ||
84. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 00:17 | ||
85. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 00:17 | ||
86. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:17 | ||
87. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:17 | ||
88. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:17 | ||
89. | WIENEROITHER Matthias | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:17 | ||
90. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:18 | ||
91. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 00:19 | ||
92. | OKROUHLICKY Tomas | Topforex La Pierre | 00:19 | ||
93. | FRANCZAK Wojciech | Team Hurom | 00:20 | ||
94. | MIGDAł Wojciech | Team Hurom | 00:20 | ||
95. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:20 | ||
96. | OZGUR Batuhan | Turecko | 00:20 | ||
97. | BALKAN Onur | Turecko | 00:20 | ||
98. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:20 | ||
99. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 00:20 | ||
100. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 00:21 | ||
101. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 00:21 | ||
102. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 00:21 | ||
103. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 00:21 | ||
104. | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | 00:21 | ||
105. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 00:21 | ||
106. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 00:21 | ||
107. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:21 | ||
108. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 00:22 | ||
109. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 00:22 | ||
110. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 00:22 | ||
111. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 00:23 | ||
112. | KOLB Stefan | WSA-Greenlife | 00:24 | ||
113. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 00:24 | ||
114. | WOLFMAYR Andreas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:24 | ||
115. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:25 | ||
116. | VANČO Filip | CK Spartak Tlmače (región) | 00:25 | ||
117. | VOJTEK Miloš | CK Spartak Tlmače (región) | 00:25 | ||
118. | PERSON Tomáš | CK Spartak Tlmače (región) | 00:25 | ||
119. | VLCAK Martin | Slovensko | 00:26 | ||
120. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 00:27 | ||
121. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 00:28 | ||
122. | DRDEK Dominik | Tj Favorit Brno | 00:28 | ||
123. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 00:28 | ||
124. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 00:28 | ||
125. | NATAROV Yuriy | Astana City | 00:28 | ||
126. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 00:28 | ||
127. | ATALAY Muhammed | Turecko | 00:29 | ||
128. | SMIDA Martin | Dukla Praha | 00:30 | ||
129. | ŠTRÚPEK Matyas | Dukla Praha | 00:30 | ||
130. | PIETRULA Nicolas | Dukla Praha | 00:30 | ||
131. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 00:32 | ||
132. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 00:33 | ||
133. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 00:33 | ||
134. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:33 | ||
135. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:33 | ||
136. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 00:35 | ||
137. | SZABO Miklos | Slovensko | 00:36 | ||
138. | SUTER Gaël | Švajčiarsko | 00:36 | ||
139. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 00:37 | ||
140. | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | 00:37 | ||
141. | KOVÁČIK Vladimír | PROefekt team | 00:39 | ||
142. | VALA Dusan | PROefekt team | 00:39 | ||
143. | SZASZ Adam | PROefekt team | 00:39 | ||
144. | KOHOUT Michal | Dukla Praha | 00:40 | ||
145. | HLOŽA Michal | CK Spartak Tlmače (región) | 00:42 | ||
146. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:46 | ||
147. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 00:48 | ||
148. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 00:58 | ||
149. | HOCHMANN Jiri | Dukla Praha | 00:58 | ||
150. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 01:01 | ||
151. | KRAJÍČEK Matej | CK Spartak Tlmače (región) | 01:01 | ||
152. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 01:11 | ||
153. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:12 | ||
154. | KARAS Juraj | PROefekt team | 01:12 | ||
155. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 01:18 | ||
156. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 01:53 | ||
157. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 01:53 |
2. | 31.8. | České Budějovice > Tábor | 140 km | Van Dalen |
Druhý deň na Okolo jižních Čech bol pomerne bojovný. V úvodnej hodine sa žiaden únik nedokázal vytvoriť, pretože sa šlo rýchlo. Pretekári postupne odpadávali zozadu, keďže tu prišli všakovaké tímy s rôznou výkonnosťou po zaplatení štartovného. Napokon sa vytvorila trojčlenná skupina, ktorá si vypracovala štyri minúty náskoku. Boli v nej Luuc Bugter (Delta Rotterdam), Gian Friesecke (Voralberg) a Jon Božič (Adria Mobil).
Na čele pelotónu sa zložili najmä jazdci Elkovu-Author, Lotta-Soudal a CT Friuli. Vedúce trio dobehli zhruba dvadsať kilometrov pred cieľom na úseku, v ktorom sa šlo veľmi rýchlo, pretože pelotón sa na vetre rozdelil na viacero skupín. V tej poslednej ostali štyria reprezentanti Malovec, Cully, Bellan aj Vlčák spolu s Malíkom z Příbramu (ktorý mal už pred tým technické problémy) a do cieľa prišli so stratou osem a pol minúty.
Pár individuálnych únikov úspešných nebolo a pelotón priamo v dejisku tohtoročných ME v cyklokrose špurtoval o triumf. Radoval sa Jason Van Dalen z veľmi aktívneho Rotterdamu. V pelotóne finišovali iba dvaja Slováci, a to Patrik Tybor s Marekom Čaneckým. Patrik obsadil 22. miesto.
Etapa bola nad sily takmer všetkých ostatných Slovákov. Ako prvý z pelotónu odpadol Person na piatom kilometri. Kováčik na desiatom, Karas a Hloža vzápätí. Nasledovali Vala s Krajíčkom na pätnástom. O chvíľu Lajcha, Szabó, Vojtek a aj Vančo. Všetci do 25. kilometra. V hlavnej skupine ešte ostával Adam Szász, ale zastihli ho veľké žalúdočné problémy a na 85. kilometri musel nútene odstúpiť. Najprv sme mysleli, že všetci menovaní určite etapu nedokončili, ale napokon Juraj Lajcha po 120 kilometroch sólo a takmer sólo jazdy stihol limit. V pretekoch teda pokračuje osem Slovákov. Desiati to dnes nezvládli.
Počas etapy sa udiali dve zaujímavosti. Na deviatom kilometri mala byť špeciálna prémia, ktorá bola akosi spackaná a po prejazde cez ňu ju organizátori zrušili. Bellan tam špurtoval na tretej pozícii, ale finančnú bonifikáciu mal aj tak získať iba víťaz. Na konci prvej hodiny narazil pelotón na prejazd vlaku. Celý konvoj musel zastaviť. Našťastie únik vtedy ešte nebol, takže nenastali žiadne nepríjemnosti či kontroverzie.
Video reakcia Patrika Tybora po etape |
Kompletné audio vyjadrenie Patrika Tybora |
{play}images/music/2017/ojc-etapa-2-tybor.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Výsledky | ||||||||
1. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 3:22:24 | 7 | ||||
2. | BROCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
3. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 00:00 | 1 | ||||
4. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
5. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | |||||
6. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:00 |
22. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:00 | ||
49. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
102. | VLČÁK Martin | Slovensko | 08:24 | ||
108. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 08:24 | ||
111. | BELLAN Juraj | Slovensko | 08:24 | ||
112. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 08:24 | ||
114. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 08:24 | ||
139. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 20:49 | ||
DNF | SZABÓ Miklos | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | KOVÁČIK Vladimír | PROefekt team | odstúpil | ||
DNF | VALA Dušan | PROefekt team | odstúpil | ||
DNF | SZÁSZ Adam | PROefekt team | odstúpil | ||
DNF | KRAJÍČEK Matej | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | HLOŽA Michal | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | PERSON Tomáš | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | KARAS Juraj | PROefekt team | odstúpil | ||
OTL | VOJTEK Miloš | CK Spartak Tlmače (región) | limit | ||
OTL | VANČO Filip | CK Spartak Tlmače (región) | limit |
7. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
8. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
9. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 00:00 | ||
10. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 00:00 | ||
11. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 00:00 | ||
12. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
13. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 00:00 | ||
14. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 00:00 | ||
15. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 00:00 | ||
16. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
17. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
18. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:00 | ||
19. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:00 | ||
20. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
21. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 00:00 | ||
22. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:00 | ||
23. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
24. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
25. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
26. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
27. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 00:00 | ||
28. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:00 | ||
29. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 00:00 | ||
30. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 00:00 | ||
31. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | ||
32. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
33. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
34. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
35. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:00 | ||
36. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | ||
37. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 00:00 | ||
38. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
39. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 00:00 | ||
40. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
41. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
42. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 00:00 | ||
43. | MANDRYSCH John | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
44. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 00:00 | ||
45. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
46. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 00:00 | ||
47. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
48. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 00:00 | ||
49. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
50. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 00:00 | ||
51. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:00 | ||
52. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 00:00 | ||
53. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 00:00 | ||
54. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
55. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
56. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
57. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
58. | OKROUHLICKY Tomas | Topforex La Pierre | 00:00 | ||
59. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:00 | ||
60. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
61. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 00:00 | ||
62. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
63. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 00:00 | ||
64. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 00:00 | ||
65. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
66. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
67. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 00:00 | ||
68. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
69. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
70. | GROOT Mitch | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
71. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
72. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
73. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 00:00 | ||
74. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 00:00 | ||
75. | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | 00:00 | ||
76. | MATYSIAK Bartłomiej | Team Hurom | 00:00 | ||
77. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:00 | ||
78. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 00:00 | ||
79. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 00:00 | ||
80. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
81. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 00:18 | ||
82. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 00:36 | ||
83. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 00:50 | ||
84. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 00:50 | ||
85. | NATAROV Yuriy | Astana City | 00:50 | ||
86. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 00:50 | ||
87. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 00:50 | ||
88. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:50 | ||
89. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:50 | ||
90. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 00:50 | ||
91. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:45 | ||
92. | ATALAY Muhammed | Turecko | 02:24 | ||
93. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 02:36 | ||
94. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
95. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 03:46 | ||
96. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 05:00 | ||
97. | FRIEDRICH Marco | WSA-Greenlife | 05:00 | ||
98. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 08:21 | ||
99. | PIETRULA Nicolas | Dukla Praha | 08:24 | ||
100. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 08:24 | ||
101. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 08:24 | ||
102. | VLCAK Martin | Slovensko | 08:24 | ||
103. | ŠTRÚPEK Matyas | Dukla Praha | 08:24 | ||
104. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 08:24 | ||
105. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:24 | ||
106. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 08:24 | ||
107. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 08:24 | ||
108. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 08:24 | ||
109. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 08:24 | ||
110. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 08:24 | ||
111. | BELLAN Juraj | Slovensko | 08:24 | ||
112. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 08:24 | ||
113. | MIGDAł Wojciech | Team Hurom | 08:24 | ||
114. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 08:24 | ||
115. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 08:24 | ||
116. | FRANCZAK Wojciech | Team Hurom | 08:24 | ||
117. | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | 08:24 | ||
118. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 08:24 | ||
119. | SUTER Gaël | Švajčiarsko | 08:24 | ||
120. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 08:24 | ||
121. | PER Gorazd | Adria Mobil | 08:24 | ||
122. | HEBÍK Martin | CK Příbram Fany Gastro | 08:24 | ||
123. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 08:24 | ||
124. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 08:24 | ||
125. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 08:24 | ||
126. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 08:24 | ||
127. | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 08:24 | ||
128. | OZGUR Batuhan | Turecko | 08:24 | ||
129. | BALKAN Onur | Turecko | 08:24 | ||
130. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:24 | ||
131. | WOLFMAYR Andreas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:24 | ||
132. | DRDEK Dominik | Tj Favorit Brno | 08:24 | ||
133. | KOHOUT Michal | Dukla Praha | 08:24 | ||
134. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 08:24 | ||
135. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 08:45 | ||
136. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:45 | ||
137. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 17:49 | ||
138. | HOCHMANN Jiri | Dukla Praha | 20:49 | ||
139. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 20:49 | ||
140. | KOLB Stefan | WSA-Greenlife | 20:49 | ||
141. | ZECHMEISTER Tomas | Tj Favorit Brno | 20:49 | ||
DNS | WIENEROITHER Matthias | Team Feldbinder Owayo Ktm | neštart. | ||
DNS | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | neštart. | ||
OTL | VOJTEK Miloš | CK Spartak Tlmače (región) | limit | ||
OTL | VANČO Filip | CK Spartak Tlmače (región) | limit | ||
DNF | FRANCZAK Pawel | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | HLOŽA Michal | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | HNIK Karel | Topforex La Pierre | odstúpil | ||
DNF | KARAS Juraj | PROefekt team | odstúpil | ||
DNF | KOVÁČIK Vladimír | PROefekt team | odstúpil | ||
DNF | KRAJÍČEK Matej | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | PERSON Tomáš | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | SATLIKOV Maxim | Astana City | odstúpil | ||
DNF | SMIDA Martin | Dukla Praha | odstúpil | ||
DNF | SZABO Miklos | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | SZASZ Adam | PROefekt team | odstúpil | ||
DNF | VALA Dusan | PROefekt team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 3:25:59 | 1 | ||||
2. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 00:02 | |||||
3. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:03 | |||||
4. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:03 | |||||
5. | BROCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:03 | |||||
6. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:03 |
48. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:16 | ||
53. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:18 | ||
106. | BELLAN Juraj | Slovensko | 08:40 | ||
107. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 08:40 | ||
120. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 08:49 | ||
122. | VLČÁK Martin | Slovensko | 08:53 | ||
126. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 08:59 | ||
141. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 21:53 |
7. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:03 | ||
8. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 00:03 | ||
9. | GROOT Mitch | Lotto - Soudal U23 | 00:03 | ||
10. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:04 | ||
11. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:04 | ||
12. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:04 | ||
13. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 00:06 | ||
14. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:06 | ||
15. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:06 | ||
16. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 00:06 | ||
17. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 00:06 | ||
18. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:06 | ||
19. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 00:06 | ||
20. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 00:06 | ||
21. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:09 | ||
22. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 00:09 | ||
23. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 00:09 | ||
24. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:09 | ||
25. | MATYSIAK Bartłomiej | Team Hurom | 00:09 | ||
26. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 00:12 | ||
27. | MANDRYSCH John | Leopard Pro Cycling | 00:12 | ||
28. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 00:12 | ||
29. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 00:12 | ||
30. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 00:12 | ||
31. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:13 | ||
32. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:13 | ||
33. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:13 | ||
34. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:13 | ||
35. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:13 | ||
36. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:13 | ||
37. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:13 | ||
38. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 00:13 | ||
39. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 00:14 | ||
40. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 00:14 | ||
41. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 00:14 | ||
42. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
43. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 00:14 | ||
44. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
45. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 00:14 | ||
46. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 00:14 | ||
47. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 00:16 | ||
48. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:16 | ||
49. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 00:17 | ||
50. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 00:17 | ||
51. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 00:17 | ||
52. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:17 | ||
53. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:18 | ||
54. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 00:18 | ||
55. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:19 | ||
56. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:19 | ||
57. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:19 | ||
58. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 00:20 | ||
59. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 00:20 | ||
60. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 00:20 | ||
61. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 00:20 | ||
62. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 00:20 | ||
63. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:21 | ||
64. | OKROUHLICKY Tomas | Topforex La Pierre | 00:22 | ||
65. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 00:24 | ||
66. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 00:24 | ||
67. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:24 | ||
68. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 00:24 | ||
69. | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | 00:24 | ||
70. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 00:24 | ||
71. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 00:25 | ||
72. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 00:27 | ||
73. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 00:30 | ||
74. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 00:31 | ||
75. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 00:31 | ||
76. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 00:36 | ||
77. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:36 | ||
78. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 00:36 | ||
79. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 00:44 | ||
80. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:49 | ||
81. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 01:02 | ||
82. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 01:08 | ||
83. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 01:09 | ||
84. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 01:10 | ||
85. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 01:13 | ||
86. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 01:14 | ||
87. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 01:15 | ||
88. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:18 | ||
89. | NATAROV Yuriy | Astana City | 01:21 | ||
90. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 01:27 | ||
91. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 01:56 | ||
92. | ATALAY Muhammed | Turecko | 02:56 | ||
93. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:00 | ||
94. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 03:05 | ||
95. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 04:00 | ||
96. | FRIEDRICH Marco | WSA-Greenlife | 05:14 | ||
97. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 05:23 | ||
98. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 08:27 | ||
99. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 08:28 | ||
100. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 08:30 | ||
101. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 08:36 | ||
102. | PER Gorazd | Adria Mobil | 08:37 | ||
103. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 08:37 | ||
104. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 08:38 | ||
105. | HEBÍK Martin | CK Příbram Fany Gastro | 08:38 | ||
106. | BELLAN Juraj | Slovensko | 08:40 | ||
107. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 08:40 | ||
108. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 08:41 | ||
109. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 08:41 | ||
110. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 08:43 | ||
111. | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 08:43 | ||
112. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 08:44 | ||
113. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:44 | ||
114. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 08:46 | ||
115. | MIGDAł Wojciech | Team Hurom | 08:47 | ||
116. | FRANCZAK Wojciech | Team Hurom | 08:47 | ||
117. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:47 | ||
118. | OZGUR Batuhan | Turecko | 08:47 | ||
119. | BALKAN Onur | Turecko | 08:47 | ||
120. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 08:49 | ||
121. | WOLFMAYR Andreas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 08:51 | ||
122. | VLCAK Martin | Slovensko | 08:53 | ||
123. | DRDEK Dominik | Tj Favorit Brno | 08:55 | ||
124. | PIETRULA Nicolas | Dukla Praha | 08:57 | ||
125. | ŠTRÚPEK Matyas | Dukla Praha | 08:57 | ||
126. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 08:59 | ||
127. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 09:00 | ||
128. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 09:02 | ||
129. | SUTER Gaël | Švajčiarsko | 09:03 | ||
130. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 09:04 | ||
131. | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | 09:04 | ||
132. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 09:05 | ||
133. | KOHOUT Michal | Dukla Praha | 09:07 | ||
134. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 09:16 | ||
135. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 09:25 | ||
136. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 10:20 | ||
137. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 19:10 | ||
138. | ZECHMEISTER Tomas | Tj Favorit Brno | 21:06 | ||
139. | KOLB Stefan | WSA-Greenlife | 21:16 | ||
140. | HOCHMANN Jiri | Dukla Praha | 21:50 | ||
141. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 21:53 |
Fotogaléria z 2. etapy (© Jaroslav Maliňák, Cycling-Info.sk) |
3. | 1.9. | Č. Velenice > Nová Bystřice | 156 km | Van Schip |
Celá tretia etapa v Jižních Čechách bola daždivá a chladná, pretekári sa museli popasovať so zvlnenou trasou a 156 kilometrami, hoci podľa itinerára ich malo byť o šesť menej.
Hneď na úzkej ceste smerom zo štartového mestečka České Velenice na česko-rakúskych hraniciach sa odpútala šesťčlenná skupina a v pláštenkách možno hlavnému poľu uniklo, ktorí jazdci tam vlastne boli, pretože behom okamihu mali minútový náskok. Hlavným protagonistom čelnej skupiny bol víťaz Czech Cycling Tour Josef Černý z Elkovu-Author. S ním tam boli Jan Van Schip (Delta), Emil Vinjebo (Castelli), Dušan Rajovič (Adria), Mateusz Komar (Voster) a Tobias Kongstad (Riwal). Až piati boli v poradí, takže na prémiách to bol obrovský súboj o bonifikácie. Černý sa vďaka nim virtuálne posunul na čas lídra pretekov a Vinjebo na dvojsekundové manko.
Pelotón sa tejto šestice bál a dlho ich držal na minúte, v jednom momente dokonca mali iba 40 sekúnd náskoku. Šlo sa tvrdo a zdalo sa, že priestor nedostanú. V druhej časti etapy ale prišli na rad viaceré kopčeky a hlavné pole sa rozbilo. Niektorí pretekári to dokonca kvôli počasiu pod psa na bufete zabalili vrátane miestnej hviezdy Aloisa Kaňkovského. Rozdelený pelotón bol slabší, prestal ideálne ťahať a viacerí domestici zaostali. To pomohlo úniku, ktorý zvýšil svoju výhodu na štyri minúty a už bolo jasné, že to zvládne.
V záverečnej hodine odpadli z čela Rajovič, Komar aj Kongstad a o triumf si to v špurte rozdala zostávajúca trojica. Etapový triumf v Novej Bystřici si pripísal Jan Van Schip z Delty Rotterdam, teda tímu, ktorý vyhral aj vo štvrtok. Černý bral druhé, Vinjebo tretie miesto. Asi 40-členný balík stratil v cieli 48 sekúnd.
Na čelo celkového poradia sa teda dostala dnes úspešná trojica v poradí Černý, Vinjebo a Van Schip. Pre Lotto, Amplatz, Friuli či Riwal, ktorý srdnato ťahal v závere, to bola veľmi neúspešná etapa. Všetci vedia, že teraz už bude takmer nemožné Černého vyzliecť zo žltého dresu.
Zo Slovákov mali v tretej etape najhoršie nohy Ľuboš Malovec s Jurajom Lajchom, ktorí odpadli v prvej väčšej skupine na 103. kilometri. Dozadu sa prepadol aj Marek Čanecký, ktorý mal kolegov vysoko v poradí, takže pomáhal ťahať pelotón v priebehu etapy. No a na hranici poslednej hodiny odpadli aj Malík a traja Dukláci Bellan, Cully a Vlčák. Tento prvoročák v jednom z kopcov sympaticky ťahal 30-člennú skupinu, keď ešte existovala šanca, že sa vrátia späť. V pelotóne teda ostal už iba Patrik Tybor, ktorý špurtoval v cieli na trinástej pozícii. V celkovom poradí si zasa mierne polepšil, ale na UCI body to zďaleka nestačí. Šanca na Top 10 už bude žiť iba v prípade úspešného úniku.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 3:45:14 | 7 | ||||
2. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
3. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:00 | 1 | ||||
4. | BROCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:48 | |||||
5. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 00:48 | |||||
6. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:48 |
13. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:48 | ||
61. | BELLAN Juraj | Slovensko | 17:04 | ||
67. | VLČÁK Martin | Slovensko | 17:04 | ||
72. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 17:04 | ||
84. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 17:04 | ||
108. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 19:11 | ||
116. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 19:11 | ||
120. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 19:11 |
7. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:48 | ||
8. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 00:48 | ||
9. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 00:48 | ||
10. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 00:48 | ||
11. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 00:48 | ||
12. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:48 | ||
13. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:48 | ||
14. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 00:48 | ||
15. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:48 | ||
16. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 00:48 | ||
17. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:48 | ||
18. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:48 | ||
19. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:48 | ||
20. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 00:48 | ||
21. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:48 | ||
22. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:48 | ||
23. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 00:48 | ||
24. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:48 | ||
25. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:48 | ||
26. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:48 | ||
27. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:48 | ||
28. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 00:48 | ||
29. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 00:48 | ||
30. | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | 00:48 | ||
31. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 00:48 | ||
32. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 00:48 | ||
33. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:48 | ||
34. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 00:48 | ||
35. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 00:48 | ||
36. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 00:48 | ||
37. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:48 | ||
38. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 00:48 | ||
39. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 00:48 | ||
40. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:48 | ||
41. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 00:48 | ||
42. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:48 | ||
43. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:48 | ||
44. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 00:48 | ||
45. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 01:13 | ||
46. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 01:53 | ||
47. | SUTER Gaël | Švajčiarsko | 02:14 | ||
48. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 02:26 | ||
49. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 02:58 | ||
50. | AKHMETOV Galym | Astana City | 07:25 | ||
51. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 07:25 | ||
52. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 07:25 | ||
53. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 07:25 | ||
54. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 07:25 | ||
55. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 07:25 | ||
56. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 07:25 | ||
57. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 11:53 | ||
58. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 11:53 | ||
59. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 14:32 | ||
60. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 17:04 | ||
61. | BELLAN Juraj | Slovensko | 17:04 | ||
62. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:04 | ||
63. | BALKAN Onur | Turecko | 17:04 | ||
64. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 17:04 | ||
65. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 17:04 | ||
66. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 17:04 | ||
67. | VLCAK Martin | Slovensko | 17:04 | ||
68. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 17:04 | ||
69. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 17:04 | ||
70. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 17:04 | ||
71. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 17:04 | ||
72. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 17:04 | ||
73. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 17:04 | ||
74. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 17:04 | ||
75. | ATALAY Muhammed | Turecko | 17:04 | ||
76. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:04 | ||
77. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 17:04 | ||
78. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 17:04 | ||
79. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 17:04 | ||
80. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 17:04 | ||
81. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 17:04 | ||
82. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 17:04 | ||
83. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 17:04 | ||
84. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 17:04 | ||
85. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 17:04 | ||
86. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 17:04 | ||
87. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 17:04 | ||
88. | NATAROV Yuriy | Astana City | 17:04 | ||
89. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 17:04 | ||
90. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 17:04 | ||
91. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 17:04 | ||
92. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 17:04 | ||
93. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 17:04 | ||
94. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 17:04 | ||
95. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 17:04 | ||
96. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 17:04 | ||
97. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 17:04 | ||
98. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 17:04 | ||
99. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 17:04 | ||
100. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 19:11 | ||
101. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 19:11 | ||
102. | MATYSIAK Bartłomiej | Team Hurom | 19:11 | ||
103. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 19:11 | ||
104. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 19:11 | ||
105. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 19:11 | ||
106. | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | 19:11 | ||
107. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 19:11 | ||
108. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 19:11 | ||
109. | MANDRYSCH John | Leopard Pro Cycling | 19:11 | ||
110. | OZGUR Batuhan | Turecko | 19:11 | ||
111. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 19:11 | ||
112. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 19:11 | ||
113. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 19:11 | ||
114. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 19:11 | ||
115. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 19:11 | ||
116. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 19:11 | ||
117. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 19:11 | ||
118. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 19:11 | ||
119. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 19:11 | ||
120. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 19:11 | ||
121. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 19:11 | ||
122. | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:11 | ||
123. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:11 | ||
124. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 24:16 | ||
DNS | FRIEDRICH Marco | WSA-Greenlife | neštart. | ||
DNS | KOLB Stefan | WSA-Greenlife | neštart. | ||
DNS | ZECHMEISTER Tomas | Tj Favorit Brno | neštart. | ||
DNF | DRDEK Dominik | Tj Favorit Brno | odstúpil | ||
DNF | FRANCZAK Wojciech | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | odstúpil | ||
DNF | GROOT Mitch | Lotto - Soudal U23 | odstúpil | ||
DNF | HEBÍK Martin | CK Příbram Fany Gastro | odstúpil | ||
DNF | HOCHMANN Jiri | Dukla Praha | odstúpil | ||
DNF | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KOHOUT Michal | Dukla Praha | odstúpil | ||
DNF | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MIGDAł Wojciech | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | OKROUHLICKY Tomas | Topforex La Pierre | odstúpil | ||
DNF | PIETRULA Nicolas | Dukla Praha | odstúpil | ||
DNF | ŠTRÚPEK Matyas | Dukla Praha | odstúpil | ||
DNF | WOLFMAYR Andreas | Team Feldbinder Owayo Ktm | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 7:11:07 | 1 | ||||
2. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:04 | |||||
3. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 00:06 | |||||
4. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 00:54 | |||||
5. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 00:56 | |||||
6. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:57 |
30. | TYBOR Patrik | Slovensko | 01:10 | ||
63. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 17:28 | ||
100. | BELLAN Juraj | Slovensko | 25:50 | ||
105. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 25:59 | ||
106. | VLČÁK Martin | Slovensko | 26:03 | ||
114. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 27:57 | ||
119. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 28:16 | ||
124. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 41:10 |
7. | BRøCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:57 | ||
8. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:57 | ||
9. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:57 | ||
10. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:57 | ||
11. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:58 | ||
12. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 01:00 | ||
13. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 01:00 | ||
14. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 01:00 | ||
15. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 01:00 | ||
16. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 01:00 | ||
17. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 01:03 | ||
18. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 01:03 | ||
19. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 01:03 | ||
20. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 01:04 | ||
21. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 01:06 | ||
22. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 01:07 | ||
23. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:07 | ||
24. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:07 | ||
25. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 01:08 | ||
26. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 01:08 | ||
27. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 01:08 | ||
28. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 01:08 | ||
29. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 01:10 | ||
30. | TYBOR Patrik | Slovensko | 01:10 | ||
31. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 01:11 | ||
32. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 01:11 | ||
33. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 01:12 | ||
34. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:13 | ||
35. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 01:14 | ||
36. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 01:14 | ||
37. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 01:15 | ||
38. | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | 01:18 | ||
39. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 01:19 | ||
40. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 01:25 | ||
41. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 01:30 | ||
42. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 01:36 | ||
43. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 02:50 | ||
44. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 03:17 | ||
45. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 03:41 | ||
46. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 07:34 | ||
47. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 07:45 | ||
48. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 07:45 | ||
49. | AKHMETOV Galym | Astana City | 08:15 | ||
50. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 08:22 | ||
51. | PER Gorazd | Adria Mobil | 09:31 | ||
52. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 09:58 | ||
53. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 10:36 | ||
54. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 11:31 | ||
55. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 12:23 | ||
56. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 12:23 | ||
57. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 16:15 | ||
58. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 17:22 | ||
59. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 17:22 | ||
60. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 17:22 | ||
61. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 17:23 | ||
62. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 17:24 | ||
63. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 17:28 | ||
64. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:29 | ||
65. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:29 | ||
66. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 17:30 | ||
67. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 17:30 | ||
68. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 17:30 | ||
69. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 17:34 | ||
70. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 17:34 | ||
71. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 17:37 | ||
72. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 17:46 | ||
73. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 17:46 | ||
74. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 17:59 | ||
75. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 18:18 | ||
76. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 18:20 | ||
77. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 18:23 | ||
78. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 18:24 | ||
79. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 18:25 | ||
80. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 18:28 | ||
81. | NATAROV Yuriy | Astana City | 18:31 | ||
82. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 18:37 | ||
83. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 19:23 | ||
84. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 19:23 | ||
85. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 19:26 | ||
86. | MATYSIAK Bartłomiej | Team Hurom | 19:26 | ||
87. | MANDRYSCH John | Leopard Pro Cycling | 19:29 | ||
88. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 19:30 | ||
89. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 19:30 | ||
90. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 19:31 | ||
91. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 19:47 | ||
92. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 20:01 | ||
93. | ATALAY Muhammed | Turecko | 20:06 | ||
94. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 20:19 | ||
95. | SUTER Gaël | Švajčiarsko | 21:23 | ||
96. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 22:22 | ||
97. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 23:16 | ||
98. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 24:40 | ||
99. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 25:37 | ||
100. | BELLAN Juraj | Slovensko | 25:50 | ||
101. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 25:51 | ||
102. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 25:54 | ||
103. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 25:57 | ||
104. | BALKAN Onur | Turecko | 25:57 | ||
105. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 25:59 | ||
106. | VLCAK Martin | Slovensko | 26:03 | ||
107. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 26:10 | ||
108. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 26:12 | ||
109. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 26:15 | ||
110. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 26:26 | ||
111. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 27:30 | ||
112. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 27:47 | ||
113. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 27:53 | ||
114. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 27:57 | ||
115. | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:00 | ||
116. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:00 | ||
117. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 28:03 | ||
118. | OZGUR Batuhan | Turecko | 28:04 | ||
119. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 28:16 | ||
120. | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | 28:21 | ||
121. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 28:42 | ||
122. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 33:03 | ||
123. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 36:20 | ||
124. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 41:10 |
4. | 2.9. | Třeboň > Kaplice | 160 km | Schelling |
Štvrtý deň bol na papieri najťažší, takže všetky tímy vedeli, že dnes nastanú veľké zmeny v celkovom poradí. Niektorí potrebovali pozície brániť, iní chceli získať. Bolo chladno, ale nepršalo. Hneď v úvode došlo k chaosu s mechanickými vozidlami, pretože organizátorov je tu málo, nič neusmernili a všade sa miešali miestne vozidlá, ktoré pochopiteľne nič netušili. Prvých päťnásť minút sa teda odohralo s polovicou tímových vozidiel, kým to ostatné postupne našli.
Od úvodu sa nastupovalo a prvým pretekárom v úniku bol Juraj Lajcha. Chvíľu šiel s jedným súperom a keď ich dostihli, nastúpil si znova a šli šiesti. To už vyzeralo celkom nádejne, ale napokon aj táto partia bola pohltená hlavným poľom. Po sérii ďalších atakov bolo zjavné, že pelotón chce špurtovať na dvoch rýchlostných prémiách. Ataky ustáli. Prvé dve prémie si teda rozdali pretekári z poradia, no Top 3 virtuálne ostávala bez zmien.
Po hodine a pol od štartu sa začalo stúpať na sériu dvoch najťažších kopcov celých pretekov. Prvý "odstránil" najmenej odolných piatich ľudí, kde bol aj Lajcha. V týchto momentoch dostal defekt iný Slovák Robert Malík. Vpredu nastúpili traja jazdci. V druhom stúpaní sa už štartové pole poriadne rozbilo a vzadu ostali všetci Slováci okrem Patrika Tybora a Andreja Cullyho. Zhruba na stom kilometri sa podarilo odpútať od 60-členného pelotónu osemnástke cyklistov. Boli tam aj líder Josef Černý s druhým mužom poradia Dánom Emilom Vinjebom. A mnoho ďalších ľudí z poradia.
Suverén kontinentálnej sezóny Josef Černý (© Jaroslav Maliňák, Cycling-Info.sk) |
Rozpútal sa tak veľký boj dvoch čelných skupín. V tej druhej, pelotóne, mali záujem ťahať najmä jazdci Delty Rotterdam s tretím mužom GC, no nazdávali sme sa, že vzhľadom na menoslov úniku je po ich šanciach. Rýchle tempo pripravilo o členstvo v pozostatku pelotónu Cullyho, ktorý najprv desať kilometrov bojoval v kolóne a napokon šiel päťdesiat úplne sám do cieľa.
Čelo sa v závere mierne potrhalo, ale podmanilo si etapu. Radoval sa Patrick Schelling z Voralbergu. Druhý špurtoval Dán Nielsen z Riwalu a tretí Švajčiar Thiéry. Černý finišoval bez straty a uhájil zltý dres pred Vinjebom. Patrik Tybor ostal v druhej skupine, ktorá do cieľa dorazila zhruba s minútovou stratou a už asi definitívne padla jeho šanca na slušný celkový výsledok. Stráca už 2:32 na 29. celkovej pozícii.
Poriadne vyfúkaný Cully prišiel do cieľa s mankom devätnástich minút, ostatní Slováci dostali dvadsaťdva, keďže šli vo veľkej skupine. Lajchovu skupinu napokon z trate nestiahli a finišovala tesne pred limitom. Zo strany posledného pretekára celkového poradia je obdivuhodné, že to stále nezabalil a každý deň bojuje pred zberným vozidlom. Robert Malík dnes do cieľa neprišiel.
Video sumár etapy slovom Patrika Tybora |
Kompletné audio vyjadrenie Patrika Tybora |
{play}images/music/2017/ojc-etapa-4-tybor.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Výsledky | ||||||||
1. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 3:51:15 | 7 | ||||
2. | BROCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
3. | THIÉRY Cyrille | Švajčiarsko | 00:00 | 1 | ||||
4. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | |||||
5. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
6. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 |
26. | TYBOR Patrik | Slovensko | 01:21 | ||
79. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 19:05 | ||
91. | VLČÁK Martin | Slovensko | 22:00 | ||
98. | BELLAN Juraj | Slovensko | 22:00 | ||
106. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 22:00 | ||
107. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 22:00 | ||
115. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 29:04 | ||
DNF | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | odstúpil |
7. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
8. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
9. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
10. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
11. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
12. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
13. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 00:06 | ||
14. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 00:06 | ||
15. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:06 | ||
16. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:10 | ||
17. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:34 | ||
18. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:34 | ||
19. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 01:21 | ||
20. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 01:21 | ||
21. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 01:21 | ||
22. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 01:21 | ||
23. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 01:21 | ||
24. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 01:21 | ||
25. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 01:21 | ||
26. | TYBOR Patrik | Slovensko | 01:21 | ||
27. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | ||
28. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | ||
29. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 01:21 | ||
30. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 01:21 | ||
31. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:21 | ||
32. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 01:21 | ||
33. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 01:21 | ||
34. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | ||
35. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 01:21 | ||
36. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 01:21 | ||
37. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 01:21 | ||
38. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 01:21 | ||
39. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 01:21 | ||
40. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 01:21 | ||
41. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 01:21 | ||
42. | NATAROV Yuriy | Astana City | 01:21 | ||
43. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 01:21 | ||
44. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 01:21 | ||
45. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 01:35 | ||
46. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 01:35 | ||
47. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 01:43 | ||
48. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 01:43 | ||
49. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 01:43 | ||
50. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 01:43 | ||
51. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 01:43 | ||
52. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 01:43 | ||
53. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 01:43 | ||
54. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 02:03 | ||
55. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 02:03 | ||
56. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 02:03 | ||
57. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 02:03 | ||
58. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 02:03 | ||
59. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 02:03 | ||
60. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 02:03 | ||
61. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 02:03 | ||
62. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 02:03 | ||
63. | PER Gorazd | Adria Mobil | 02:03 | ||
64. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:03 | ||
65. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 02:03 | ||
66. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 02:03 | ||
67. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 02:03 | ||
68. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 02:03 | ||
69. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 03:11 | ||
70. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 01:21 | ||
71. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 03:11 | ||
72. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 05:31 | ||
73. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:31 | ||
74. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 07:34 | ||
75. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 13:12 | ||
76. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 13:12 | ||
77. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 13:12 | ||
78. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 18:59 | ||
79. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 19:05 | ||
80. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 22:00 | ||
81. | OZGUR Batuhan | Turecko | 22:00 | ||
82. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 22:00 | ||
83. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 22:00 | ||
84. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 22:00 | ||
85. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 22:00 | ||
86. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 22:00 | ||
87. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 22:00 | ||
88. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 22:00 | ||
89. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 22:00 | ||
90. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 22:00 | ||
91. | VLCAK Martin | Slovensko | 22:00 | ||
92. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 22:00 | ||
93. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 22:00 | ||
94. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 22:00 | ||
95. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 22:00 | ||
96. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 22:00 | ||
97. | AKHMETOV Galym | Astana City | 22:00 | ||
98. | BELLAN Juraj | Slovensko | 22:00 | ||
99. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 22:00 | ||
100. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 22:00 | ||
101. | BALKAN Onur | Turecko | 22:00 | ||
102. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 22:00 | ||
103. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 22:00 | ||
104. | ATALAY Muhammed | Turecko | 22:00 | ||
105. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 22:00 | ||
106. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 22:00 | ||
107. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 22:00 | ||
108. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 22:00 | ||
109. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 22:00 | ||
110. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 22:00 | ||
111. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 22:00 | ||
112. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 22:00 | ||
113. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 29:04 | ||
114. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 29:04 | ||
115. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 29:04 | ||
116. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 29:04 | ||
DNS | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | neštart. | ||
DNF | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | odstúpil | ||
DNF | MANDRYSCH John | Leopard Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | MATYSIAK Bartłomiej | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | odstúpil | ||
DNF | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | odstúpil | ||
DNF | SUTER Gaël | Švajčiarsko | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 11:02:21 | 1 | ||||
2. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:05 | |||||
3. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:50 | |||||
4. | BROCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:52 | |||||
5. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:53 | |||||
6. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:58 |
29. | TYBOR Patrik | Slovensko | 02:32 | ||
83. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 39:29 | ||
96. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 45:05 | ||
100. | BELLAN Juraj | Slovensko | 47:51 | ||
102. | VLČÁK Martin | Slovensko | 48:04 | ||
107. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 49:58 | ||
116. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 1:10:15 |
7. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:59 | ||
8. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 01:08 | ||
9. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:08 | ||
10. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 01:10 | ||
11. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:14 | ||
12. | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | 01:15 | ||
13. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 01:15 | ||
14. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 01:18 | ||
15. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 01:32 | ||
16. | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | 01:50 | ||
17. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 01:50 | ||
18. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 02:16 | ||
19. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 02:17 | ||
20. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 02:20 | ||
21. | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | 02:22 | ||
22. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 02:22 | ||
23. | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | 02:25 | ||
24. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 02:25 | ||
25. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 02:29 | ||
26. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 02:29 | ||
27. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 02:30 | ||
28. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 02:30 | ||
29. | TYBOR Patrik | Slovensko | 02:32 | ||
30. | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | 02:34 | ||
31. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 02:36 | ||
32. | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | 02:36 | ||
33. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 02:41 | ||
34. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 02:52 | ||
35. | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | 02:54 | ||
36. | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | 03:11 | ||
37. | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | 03:12 | ||
38. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 03:12 | ||
39. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 03:15 | ||
40. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 03:52 | ||
41. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 04:54 | ||
42. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 05:03 | ||
43. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 09:07 | ||
44. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 09:18 | ||
45. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 09:44 | ||
46. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 11:20 | ||
47. | PER Gorazd | Adria Mobil | 11:35 | ||
48. | MALíK Michal | Topforex La Pierre | 12:20 | ||
49. | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | 13:45 | ||
50. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 13:45 | ||
51. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 15:20 | ||
52. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 18:44 | ||
53. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 18:52 | ||
54. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 18:59 | ||
55. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 19:08 | ||
56. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 19:14 | ||
57. | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | 19:14 | ||
58. | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | 19:26 | ||
59. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:33 | ||
60. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 19:38 | ||
61. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 19:38 | ||
62. | NATAROV Yuriy | Astana City | 19:53 | ||
63. | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | 20:34 | ||
64. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 21:30 | ||
65. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 21:34 | ||
66. | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 21:34 | ||
67. | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | 21:35 | ||
68. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 22:05 | ||
69. | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | 23:01 | ||
70. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 23:01 | ||
71. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 23:07 | ||
72. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 23:31 | ||
73. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 24:44 | ||
74. | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | 27:41 | ||
75. | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | 28:19 | ||
76. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 29:34 | ||
77. | AKHMETOV Galym | Astana City | 30:16 | ||
78. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 31:37 | ||
79. | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | 31:50 | ||
80. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 34:47 | ||
81. | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | 38:16 | ||
82. | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | 39:25 | ||
83. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 39:29 | ||
84. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 39:31 | ||
85. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 39:47 | ||
86. | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | 40:21 | ||
87. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 40:24 | ||
88. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 40:26 | ||
89. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | 40:29 | ||
90. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 41:24 | ||
91. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 41:27 | ||
92. | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | 41:48 | ||
93. | ATALAY Muhammed | Turecko | 42:07 | ||
94. | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | 42:20 | ||
95. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | 44:54 | ||
96. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 45:05 | ||
97. | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | 45:17 | ||
98. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 46:41 | ||
99. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 47:38 | ||
100. | BELLAN Juraj | Slovensko | 47:51 | ||
101. | BALKAN Onur | Turecko | 47:58 | ||
102. | VLCAK Martin | Slovensko | 48:04 | ||
103. | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | 48:11 | ||
104. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 48:13 | ||
105. | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | 48:27 | ||
106. | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | 49:54 | ||
107. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 49:58 | ||
108. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 50:01 | ||
109. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 50:04 | ||
110. | OZGUR Batuhan | Turecko | 50:05 | ||
111. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 50:43 | ||
112. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 51:27 | ||
113. | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | 54:56 | ||
114. | MEILER Martin | Team Vorarlberg | 56:52 | ||
115. | PASCHE Frank | Švajčiarsko | 58:21 | ||
116. | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | 1:10:15 |
Fotogaléria zo 4. etapy (© Jaroslav Maliňák, Cycling-Info.sk) |
5. | 3.9. | Dačice > Jindřichův Hradec | 150 km | Von Folsach |
V sobotu večer veľkú časť pelotónu zasiahli žalúdočné problémy. Množstvo pretekárov sa nevyspalo, minimálne ráno nenajedlo. Na štart nenastúpilo až 31 pretekárov, rakúsky tím Felbermayr dokonca ráno úplne odišiel.
Posledný deň bol opäť náročný na počasie, hlavne v úvode husto pršalo a hneď po prvom kopci zaplnili zberné vozidlo dvanásti pretekári až tak, že ďalších už brať nemohli a žiadali, aby ich naložili tímové vozidlá, alebo došli aspoň na bufet. V tej chvíli nepokračovala ani polovica pôvodnej štartovej listiny. V prelotóne bolo menej ako 70 pretekárov. Žiaľ, medzi zlomenými pretekármi boli aj Malovec, Bellan a Lajcha. Ten cez noc vôbec nespal.
Všetky úniky boli v prvej hodine postupne chytané. Až na štyridsiatom kilometri pretekári špurtovali na horskú prémiu a tí najlepší na nej sa ocitli pred hlavným poľom. Rozhodli sa pokračovať a vytvorila sa najprv štvorica, neskôr ostali dvaja odvážlivci. Boli to Švajčiar Fabian Lienhard (Voralberg) a Poliak Mateusz Komar (Voster). Ich výhoda sa dostala iba na hranicu 2:30, pretože práve toľko Lienhard strácal v celkovom poradí. Elkov-Author celý čas pracoval na čele, ale nemal až taký eminentný záujem na ich dostihnutí, veď už nemali šprintéra Kaňkovského. Pár tímov sa ale v závere pridalo a s ubúdajúcimi silami dua sa balík približoval.
Dvojica bola dostihnutá až v samom závere päť kilometrov pred páskou a špurtovalo sa zo zhruba 30-členného pelotónu, ktorý v záverečnej hodine na výkon stratil polovicu ľudí. Päťsto metrov pred páskou pár ľudí spadlo a skupina sa roztrhala. Zvíťazil Casper Von Folsach z tímu Giant-Castelli pred žltým Josefom Černým z Elkovu-Author a Rokom Korošecom z Amplatzu-BMC. Patrik Tybor bol na dobrej pozícii, ale kvôli pádu Belgičana Mentena musel zabrzdiť a o výsledok prišiel. V celkovom poradí si mierne polepšil, no ostal v tretej desiatke. Bez straty finišoval aj Marek Čanecký.
Už podľa slov vyššie je zjavné, že Josef Černý vyhral druhé UCI preteky po sebe. Po Czech Tour si podmanil Okolo jižních Čech. Bol najsilnejším pretekárom štartového poľa. Druhý celkovo skončil Emil Vinjebo z Giant-Castelli a tretí Rok Korošec z Amplatzu.
Andrej Cully s Martinom Vlčákom v závere nestačili tempu pelotónu a do cieľa prišli so stratou troch minút. Cully mal už v predposlednej hodine kŕče a bojoval v kolóne, no vrátil sa späť. Obdivuhodná bola aj bojovnosť prvoročáka Vlčáka, ktorý sa tiež dlho krvil v kolóne vozidiel, nezlomil sa a dokončil zatiaľ svoje najťažšie preteky v kariére (už na Czech Tur bol blízko) napriek tomu, že kvôli žalúdočným problémom neraňajkoval.
V pondelok do tohto článku dopíšeme aj krátky sumár s komentárom vrátane hodnotenia repre trénera Adama Szaba...
Konečné pódium pretekov (© Jaroslav Maliňák, Cycling-Info.sk) |
Výsledky | ||||||||
1. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 4:05:30 | 7 | ||||
2. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
3. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 | 1 | ||||
4. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
6. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 00:00 |
18. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
27. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:00 | ||
58. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 03:17 | ||
63. | VLČÁK Martin | Slovensko | 03:30 | ||
DNF | BELLAN Juraj | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil |
7. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 00:00 | ||
8. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | ||
9. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
10. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
11. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 00:00 | ||
12. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
13. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | ||
14. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
15. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
16. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 00:00 | ||
17. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 00:00 | ||
18. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
19. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
20. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
21. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 00:00 | ||
22. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
23. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 00:00 | ||
24. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:00 | ||
25. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
26. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
27. | TYBOR Patrik | Slovensko | 00:00 | ||
28. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:00 | ||
29. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 00:00 | ||
30. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 00:00 | ||
31. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 00:21 | ||
32. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 00:52 | ||
33. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 00:52 | ||
34. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 00:52 | ||
35. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 00:00 | ||
36. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 01:05 | ||
37. | OZGUR Batuhan | Turecko | 01:05 | ||
38. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 01:19 | ||
39. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 01:24 | ||
40. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 01:30 | ||
41. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 01:30 | ||
42. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 01:30 | ||
43. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 01:30 | ||
44. | BRøCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:00 | ||
45. | NATAROV Yuriy | Astana City | 01:30 | ||
46. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 01:30 | ||
47. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 01:30 | ||
48. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 01:30 | ||
49. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 01:30 | ||
50. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 02:24 | ||
51. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 02:41 | ||
52. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 03:17 | ||
53. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 03:17 | ||
54. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 03:17 | ||
55. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:17 | ||
56. | BALKAN Onur | Turecko | 03:17 | ||
57. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 03:17 | ||
58. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 03:17 | ||
59. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 03:17 | ||
60. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 03:17 | ||
61. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 03:17 | ||
62. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 03:17 | ||
63. | VLCAK Martin | Slovensko | 03:30 | ||
64. | PER Gorazd | Adria Mobil | 03:35 | ||
65. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
66. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:00 | ||
DNS | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | URBAŠEK Jan | Tj Favorit Brno | neštart. | ||
DNS | NEUMANN Dominik | Topforex La Pierre | neštart. | ||
DNS | MALíK Michal | Topforex La Pierre | neštart. | ||
DNS | AKDILEK Ahmet | Turecko | neštart. | ||
DNS | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | neštart. | ||
DNS | LEHNER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | JENKO Robert | Meblojogi Kult Solkan | neštart. | ||
DNS | PAVLIC Marko | Meblojogi Kult Solkan | neštart. | ||
DNS | ROSKAR Tim | Meblojogi Kult Solkan | neštart. | ||
DNS | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | neštart. | ||
DNS | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | neštart. | ||
DNS | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | neštart. | ||
DNS | THIèRY Cyrille | Švajčiarsko | neštart. | ||
DNS | PASCHE Frank | Švajčiarsko | neštart. | ||
DNS | INKELAAR Kevin | Lotto - Soudal U23 | neštart. | ||
DNS | KOPFAUF Markus | WSA-Greenlife | neštart. | ||
DNS | HAMETNER Patrick | Team Feldbinder Owayo Ktm | neštart. | ||
DNS | HAMMERSCHMID Marvin | Team Feldbinder Owayo Ktm | neštart. | ||
DNS | HAMMERSCHMID Raphael | Team Feldbinder Owayo Ktm | neštart. | ||
DNS | RECKENDORFER Lukas | Team Feldbinder Owayo Ktm | neštart. | ||
DNS | VAN SCHIP Jan-willem | Delta Cycling Rotterdam | neštart. | ||
DNS | GROEN Ike | Delta Cycling Rotterdam | neštart. | ||
DNS | BUGTER Luuc | Delta Cycling Rotterdam | neštart. | ||
DNS | VAN DALEN Jason | Delta Cycling Rotterdam | neštart. | ||
DNS | BYRIEL Rasmus | Team Giant - Castelli | neštart. | ||
DNS | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | neštart. | ||
DNS | FROIDEVAUX Robin | Švajčiarsko | neštart. | ||
DNS | HUYS Laurens | Lotto - Soudal U23 | neštart. | ||
DNF | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | ATALAY Muhammed | Turecko | odstúpil | ||
DNF | BELLAN Juraj | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | BøJE Nicklas | Team Giant - Castelli | odstúpil | ||
DNF | DE MARCHI Mattia | Cycling Team Friuli | odstúpil | ||
DNF | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | odstúpil | ||
DNF | KONGSTAD Tobias | Riwal Platform Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KUNT Lukas | Tj Favorit Brno | odstúpil | ||
DNF | LAJCHA Juraj | CK Spartak Tlmače (región) | odstúpil | ||
DNF | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA-Greenlife | odstúpil | ||
DNF | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | MEILER Martin | Team Vorarlberg | odstúpil | ||
DNF | NOWACZEK Mateusz | Voster Uniwheels Team | odstúpil | ||
DNF | OBAL Primoz | Meblojogi Kult Solkan | odstúpil | ||
DNF | ORLANDI Massimo | Cycling Team Friuli | odstúpil | ||
DNF | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | odstúpil | ||
DNF | VENCHIARUTTI Nicola | Cycling Team Friuli | odstúpil | ||
DNF | VINTHER Troels | Riwal Platform Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | ÖRKEN Ahmet | Turecko | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 15:07:44 | 40 | ||||
2. | VINJEBO Emil | Team Giant - Castelli | 00:12 | 30 | ||||
3. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:54 | 25 | ||||
4. | BROCHNER Nicolai | Riwal Platform Cycling Team | 00:54 | 20 | ||||
5. | MENTEN Milan | Lotto - Soudal U23 | 00:57 | 15 | ||||
6. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 01:05 | 10 |
22. | TYBOR Patrik | Slovensko | 02:39 | ||
51. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 39:36 | ||
57. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 48:29 | ||
63. | VLČÁK Martin | Slovensko | 51:41 |
7. | QUAADE Rasmus | Team Giant - Castelli | 01:06 | 5 | |
8. | VEREECKEN Thomas | Lotto - Soudal U23 | 01:15 | 3 | |
9. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:15 | 3 | |
10. | JORGENSEN Jonas Aaen | Riwal Platform Cycling Team | 01:17 | 3 | |
11. | MAGER Christian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:21 | ||
12. | BAIS Mattia | Cycling Team Friuli | 01:22 | ||
13. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 01:25 | ||
14. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 01:39 | ||
15. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 01:57 | ||
16. | FOLSACH Casper | Team Giant - Castelli | 02:14 | ||
17. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 02:23 | ||
18. | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 02:24 | ||
19. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 02:27 | ||
20. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 02:32 | ||
21. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 02:36 | ||
22. | TYBOR Patrik | Slovensko | 02:39 | ||
23. | PEDERSEN Nicklas Amdi | Team Giant - Castelli | 02:43 | ||
24. | KALOJÍROS Tomáš | Topforex La Pierre | 02:48 | ||
25. | SEKANINA Adam | Tj Favorit Brno | 03:19 | ||
26. | MULHERN Mitchell | Delta Cycling Rotterdam | 03:22 | ||
27. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 03:56 | ||
28. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 04:29 | ||
29. | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | 06:31 | ||
30. | SORENSEN Chris Anker | Riwal Platform Cycling Team | 07:34 | ||
31. | LODERER Timon | WSA-Greenlife | 10:06 | ||
32. | DE PESTEL Sander | Lotto - Soudal U23 | 10:49 | ||
33. | STOKBRO Andreas | Riwal Platform Cycling Team | 11:27 | ||
34. | PRONSKIY Vadim | Astana City | 13:08 | ||
35. | PER Gorazd | Adria Mobil | 15:17 | ||
36. | PAROZ Justin | Švajčiarsko | 15:22 | ||
37. | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli | 18:59 | ||
38. | STÖHR Jan | CK Příbram Fany Gastro | 19:06 | ||
39. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 20:45 | ||
40. | SELENATI Nico | Švajčiarsko | 21:15 | ||
41. | NATAROV Yuriy | Astana City | 21:30 | ||
42. | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 22:26 | ||
43. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 23:11 | ||
44. | NÖMMELA Aksel | Leopard Pro Cycling | 23:14 | ||
45. | SALZMANN Jodok | WSA-Greenlife | 24:51 | ||
46. | BOSCH Manuel | Team Vorarlberg | 25:29 | ||
47. | AKHMETOV Galym | Astana City | 30:23 | ||
48. | KRAUS Jan | Dukla Praha | 31:11 | ||
49. | BAKKER Dennis | Delta Cycling Rotterdam | 32:36 | ||
50. | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 35:46 | ||
51. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 39:36 | ||
52. | PESSOT Alessandro | Cycling Team Friuli | 39:38 | ||
53. | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | 40:10 | ||
54. | ZURITA Francesc | Team Vorarlberg | 43:01 | ||
55. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 43:48 | ||
56. | UMHALLER Thomas | Amplatz - BMC | 43:50 | ||
57. | CULLY Ján Andrej | Slovensko | 48:29 | ||
58. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 51:02 | ||
59. | CAPEK Tomas | Topforex La Pierre | 51:16 | ||
60. | OZGUR Batuhan | Turecko | 51:17 | ||
61. | BALKAN Onur | Turecko | 51:22 | ||
62. | CIHLAR Adam | Tj Favorit Brno | 51:37 | ||
63. | VLCAK Martin | Slovensko | 51:41 | ||
64. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 53:25 | ||
65. | STÖHR Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 54:07 | ||
66. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 54:51 |
V južnej časti Čiech sa počas uplynulých dní preháňal v skutku zaujímavý pelotón až z dvadsiatich krajín Európy vrátane Belgicka, Holandska, Talianska, Dánska, Švajčiarska či Luxemburska. Kvalita štartovej listiny bola pre organizátorov veľkým úspechom na kategóriu 2.2. Prekonala množstvo takýchto etapákov v okolí, hoci napr. v Poľsku je stratégia pozývania tímov úplne iná a tie silné zahraničné tam nechcú.
V mnohom nevyspytateľné preteky mali pod kontrolou jazdci Elkovu-Author napriek tomu, že dve a pol etapy odjazdili vo štvorici. Kvalitatívne prokontinenálny cyklista Josef Černý je pre nich túto sezónu zlatým mužom a spolu s Aloisom Kaňkovským privádzajú tím k možno ich najlepším výsledkom histórie. V rebríčku UCI majú už 918 bodov na úrovni RusVela či Cycling Academy. Uvidíme, či sa Vávrovi s Fialom podarí udržať v tíme 24-ročného Černého, ktorý tu prišiel z CCC.
Toto podujatie bolo výnimočné aj pre Slovákov, pretože ich bolo na štartovej listine až osemnásť. Organizátori dali šancu všetkým našim celkom, ktoré sa mali záujem zúčastniť. Viacerí naši pretekári zažili premiéru na UCI etapáku, no keďže všetci skončili hneď v prvej klasickej etape, ako etapové preteky to pre nich veľmi nevyzeralo. Žiaľ, naše poddimenzované klubové tímy nemajú na túto ligu výkonnosť a je jedno, koľko diplomov majú ich tréneri. Na chvoste sa držal iba Juraj Lajcha, ktorý má odjazdené v takomto pelotóne tisícky kilometrov. Roman Broniš poskytol svoje miesto mladým, ale mal štartovať. V pretekoch ostali výlučne pretekári Dukly. Znova sa ukázalo, že najvyššiu mieru bojovnosti majú Andrej Cully s Martinom Vlčákom, ktorí nemajú vyššiu výkonnosť ako Malovec, Bellan či Foltán, ale inak nastavené vôľové vlastnosti v krízových situáciách. Preto sa s nimi oplatí pracovať.
Okolo jižních Čech bolo z hľadiska organizácie, podmienok pre tímy a všetkého ostatného logicky za Okolo Slovenska i Czech Tour. Okrem vysielačiek, ktoré u nás nefungovali. Boli to malé a skromné preteky veľmi pozitívneho a sympatického ducha. Zaujalo nás, že polícia spolupracovala s organizátormi v nutnom minime, ale na križovatkách a problematických úsekoch sme okrem tradičných traťových motomaršálov videli usmerňovať dopravu hasičov a najmä množstvo dobrovoľníkov, čo sa u nás vôbec nevidí. Na Slovensku všetko zabezpečujú stovky policajtov, ktorí majú o niečo vyšší rešpekt a preteky sú bezpečnejšie.
Divákov pri trati aj v cieľových mestách bolo tiež oproti našim pretekom výrazne menej, ale nepomohlo tomu počasie. Najväčší záujem bol určite v domácom Jindřichovom Hradci. Tak ako všade sa aj tu našlo množstvo nedostatkov. Brožúra opäť nesedela, profil druhej etapy rozhodne nebol profilom druhej etapy. V poslednej zasa nesedel ani časový rozpis a vo všeobecnosti nemala ani jedna etapa avizovaný počet kilometrov. Všetky viac ako organizátori uvádzali. Ak by sa na Slovensku šlo po takých uzkych a často nekvalitných cestách, bol by veľký oheň na streche, tu si z toho ťažkú hlavu nerobili.
Naša redakcia sa stretla s výlučne pozitívnym prístupom organizátorov. Zaistili nám vynikajúce ubytovanie za výbornú cenu a ak budú v štartovej listine o rok slovenské tímy, radi prídeme podporiť toto podujatie znova.
Audio hodnotenie repre trénera Adama Szaba krátko aj k sezóne U23 |
{play}images/music/2017/ojc-etapa-5-szabo.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Jednotlivé etapy s podrobnými informáciami si môžete rozbaliť v kartách vyššie...