Okolo Slovinska 2018 (2.1), 13. - 17. júna (665 km) - 25. ročník
1. | 13.6. | Lendava > Murska Sobota | 159 km | Consonni | ||
2. | 14.6. | Maribor > Rogaška Slatina | 153 km | Groenewegen | ||
3. | 15.6. | Slovenske Konjice > Celje | 176 km | Urán | ||
4. | 16.6. | Ľubľana > Kamnik | 155 km | Roglič | ||
5. | 17.6. | Trebnje > Novo Mesto | 21,5 km | Roglič |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina | Kolář, Dukla Banská Bystrica |
Dukla Banská Bystrica na týchto pretekoch (DS: Martin Fraňo) | ||||||
1. | 13.6. | Lendava > Murska Sobota | 159 km | Consonni |
profil etapy, 592 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Okolo Slovinska už tradične láka veľké mená svetovej cyklistiky. V minulosti tu pretekali Vincenzo Nibali, Rafal Majka alebo Diego Ulissi. V tomto roku do Slovinska prišla opäť silná šprintérska enkláva. Práve jazdci ako Marcel Kittel, Mark Cavendish, Caleb Ewan alebo Dylan Groenewegen boli favoritmi prvého dňa. Prvá etapa v 25. edícii tohto podujatia totižto nebola vôbec náročná. V tomto roku sa na štart postavili aj slovenskí cyklisti. Okrem Michaela Kolářa tu štartovala tiež Dukla Banská Bystrica.
Práve jazdcov jediného slovenského kontinentálneho tímu bolo v úvodnom dni vidno. Juraj Bellan a Martin Haring sa dostali do päťčlenného celodenného úniku po tvrdom boji. Prvých pätnásť kilometrov sa doslova letelo, priemerná rýchlosť bola 60 km/h. Okrem nich sa vpredu vetrali ešte Nik Čemažar z domácej reprezentácie, Ben Hill z Ľubľana Gusto Xaurum a Jon Božič z celku Adria Mobil. Táto päťka sa od pelotónu odpútala na dvadsiatom kilometri a už na tom štyridsiatom mala k dobru takmer tri minúty.
Na trase prvej etapy boli umiestnené tri šprintérske a jedna vrchárska prémia. Na tej prvej špurtérskej, ktorá sa nachádzala v Dubrovníku, si maximálny počet bodov pripísal Hill (Ľubľana Gusto Xaurum). Tesne za Austrálčanom skončil domáci borec Božič (Adria Mobil), no body sa ušli aj Bellanovi (Dukla Banská Bystrica). Haring sa do šprintu nezapojil. Tempo pelotónu už v tomto čase diktovali Kaťuša - Alpecin, Dimension Data, Lotto - NL Jumbo a Mitchelton - Scott.
Pekný deň pre slovenskú cyklistiku strpčovali poveternostné podmienky. Dvojici pretekárov Dukly Banská Bystrica v čele prvej etapy, ale tiež ostatným cyklistom na podujatí, dnes počasie neprijalo. Už pred štartom v okolí mesta Lendava spŕchlo a dážď bol na programe aj v ďalších minútach a hodinách. Celkovo prvý deň na Okolo Slovinska bol upršaný. Aspoň teplota bola príjemná. Bolo 25 stupňov.
Veľké veci sa diali na jedinej vrchárskej prémii. Na ňu si robilo zálusk slovenské duo z Dukly, ale nakoniec ňou ako prvý prešiel Božič. Jazdec tímu Adria Mobil si však pri tom počínal nedovolene a preto ho rozhodcovia z výsledkov prémie diskvalifikovali, no v pretekoch mohol pokračovať ďalej. Víťazstvo tak pripadlo do lona Hillovi (Ľubľana Gusto Xaurum), ktorý si zatiaľ udržoval stopercentnú úspešnosť. Pre Bellana aj Haringa to bola plytká vrchárska prémia, keďže posledný kilometer bol len do dvoch percent a tam zaútočiť nemohli. Preto nevyhrali.
Ďalší priebeh prvej etapy pevne kontrolovali šprintérske celky, ktoré od méty 100 kilometrov pred cieľom únik nepúšťali ďalej ako na dve minúty. Vpredu boli pre nich neznáme mená a veľké tímy nechceli nič riskovať. Bellan a Haring (Dukla) sa však stále snažili, vo vedúcej skupine striedali, aj keď boli vo dvojici. Aj ich zásluhou dnešok nebol pre World Tour tímy len prechádzka ružovou záhradou.
Situácia v pretekoch sa dlhý čas nezmenila. Pelotón sa držal na dostrel a v čele sa stále ukážkovo spolupracovalo. Najväčší favoriti na zisk etapy sa ešte 55 kilometrov pred páskou schovávali v strede hlavného balíka a všetko nasvedčovalo tomu, že v závere dňa uvidíme parádnu bitku. Dobrou správou bolo, že počasie sa trošku umúdrilo a síce sa očakávali mierne prehánky v závere etapy, ale silný dážď sa už neočakával.
Na 107. kilometri cyklisti prešli bufet a práve po ňom sa tempo pelotónu mierne zvýšilo. To určite nepotešilo Michaela Kolářa z Bory - Hansgrohe, ktorý tesne po bufete musel vymieňať koleso kvôli defektu. Náskok vedúcej pätice začal rýchlo klesať. Hra mačky s myšou tak pokračovala aj naďalej. Utečencom sa však podarilo dostať na druhú šprintérsku prémiu ešte pred balíkom a ďalší triumf si na nej pripísal Hill (Ľubľana Gusto Xaurum). Slovenské duo z Dukly Banskej Bystrice sa do šprintu zapojilo, ale Haring prešiel zle kruhový objazd a nakoniec sa k bodom nedostal.
Pelotón sa približoval k cieľovému mestu, ktorým bolo mestečko Murska Sobota, ale 30 kilometrov pred cieľom sme stále sledovali pokojný priebeh. Žiadny elitný tím v hlavnom balíku ešte nerozprúdil poriadne tempo. Až o desať kilometrov neskôr sa v čele pelotónu začali formovať prvé vláčiky. V tomto momente už bol únik takmer zlikvidovaný a bolo jasné, že o víťazstvo sa pobijú šprintéri.
Púť Juraja Bellana a Martina Haringa (obaja Dukla) sa skončila tesne po poslednej špurtérskej prémii. Na nej si plný počet bodov nepripísal Ben Hill (Ľubľana Gusto Xaurum). Austrálčan súboj o tri body prehral len o galusku s Jonom Božičom (Adria Mobil). Na poslednej prémii dňa bodoval tiež Bellan. Potom sa celá pätica zaradila do hlavného poľa a začala sa tak bitka o etapové víťazstvo.
Do cieľového mesta priviedol pelotón Mitchelton-Scott, ale v popredí sa ukazovali aj jazdci CCC Sprandi Polkowice. Veľmi náročný technický okruh po Murskej Sobote komplikoval prácu nielen domestikom a už sedem kilometrov pred cieľom sa šprintéri snažili držať v čele. Dobre si viedol Groenewegen, ale najlepšiu podporu mal Ewan. Z čela sa úplne vytratila Kaťuša - Alpecin. Jazdci tohto tímu sa neustále obzerali za seba, no po Kittelovi akoby sa prepadla zem.
Nemec sa objavil na scéne až vtedy, keď šlo do tuhého. Do boja o víťazstvo ale nezasiahol, rovnako ako Caleb Ewan. Obaja sa stali obeťou pádu. Austrálčan spadol presne na hranici kilometer pred koncom a nepekne si zodral chrbát, Marcel Kittel prvý pád prežil, ale zostal visieť po tom druhom, ktorý zapríčinil Rafal Majka z Bory. Cavendish mal tak uľahčenú prácu, ale ani Brit sa nestal víťazom prvej etape. Dramatickú koncovku ovládol Simone Consonni z tímu UAE Team Emirates.
Videosumár etapy |
Mladý taliansky šprintér dnes prežil životný deň. Využil tragédiu rýchlejších cyklistov a vôbec po prvýkrát v kariére okúsil, aké je to vyhrať preteky v seniorskej kariére. V tej juniorskej sa mu totiž podarilo pozbierať nejaké úspechy. Čisto talianske stupne víťazov doplnili druhý Matteo Pelucchi z Bory - Hansgrohe a tretí Niccolo Bonifazio z Bahrajn - Merida. Mark Cavendish sa nedostal ani do najlepšej desiatky.
Prvá etapa tak priniesla všetko. Po zaujímavom priebehu pre slovenského fanúšika, veď až dvojica jazdcov Dukly Banskej Bystrice sa celý deň ukazovala v úniku, sme boli svedkami veľkej drámy a z bitky elitných šprintérov sme nakoniec nevideli nič. Tí sa do Slovinska prišli otestovať, ako sú na tom pred Tour de France, ale po prvom dni si budú môcť maximálne lízať rany. Kde jeden plače, druhý sa smeje. Tým usmiatym chlapíkom bol dnes Simone Consonni, ktorý si zajtra oblečie zelené tričko pre priebežne vedúceho pretekára.
Po etape sa dlho riešili rozdiely v závere kvôli deleniam balíka aj pádom, rovnako protestovala Adria Mobil o vrchársku prémiu. Nebolo teda jasné, či bude alebo nebude Juraj Bellan vyššie v celkovom poradí aj bielom drese. Juraj Bellan napokon poskočil na šieste miesto v GC a v klasifikácii U23 je druhý. Veľkou smolou pre neho bola diskvalifikácia Božiča. Ak by mu uznali vrchársku prémiu, Juraj by strávil druhý deň v bielom.
Vyjadrenie Simona Consonniho (víťaz) |
"Som potešený, lebo som na túto chvíľu dlho čakal. Pred odchodom som sa bavil s priateľkou o tom, že mi chýba ten nával adrenalínu, ktorý cítite, len keď ako prvý pretnete cieľovú pásku. Vedel som, že to dokážem, bola to len otázka času. Ďakujem tímu UAE, že mi dali šancu vytasiť moje karty. Dnes som mal dosť síl aj šťastia. Je tu niekoľko elitných šprintérov z WT kategórie, hoci tieto preteky do tej kategórie nespadajú. Dnešné ráno som bol pri pohľade na šprintérov na štarte unesený, ale tiež som vedel, že ja sám som sa cítil dobre. Podarilo sa mi byť tvrdohlavý a nedať si svoju pozíciu, keď bola väčšina jazdcov natlačená vedľa seba rameno k ramenu. Teraz si chcem užiť toto prvé profesionálne víťazstvo." |
Vyjadrenie Mattea Pelucchiho (2. miesto) |
"Tím ma dobre podporoval celý deň a som s jeho prácou spokojný. 20 km pred cieľom som musel meniť bicykel kvôli mechanickému incidentu, to som mal prosto smolu. Znamenalo to, že som musel dobiehať zozadu, aby som sa mohol dostať do priaznivej pozície na šprint. Potom sa práve predo mnou odohrala nehoda, nanešťastie sa do pádu zaplietol aj Rafał. V posledných kilometroch sa šprintovalo extrémne chaoticky a ak by som nemal toľko smoly, možno by som túto etapu aj vyhral. Ale to je pretekanie, musíme to brať tak, ako to príde." |
Vyjadrenie Christiana Pömera (DS Bora - Hansgrohe) |
"K výkonu dnešného víťaza mám rešpekt, ale osobne si myslím, že Matteo mal dnes najrýchlejšie nohy, lenže na úspech mu chýbalo šťastie." |
Vyjadrenie Niccola Bonifazia (3. miesto) |
"Snažili sme ostať spolu na poslednom okruhu, ale bolo tam veľa zákrut a mnoho jazdcov chcelo ostať vpredu. Chlapci pre mňa pracovali perfektne, ale nanešťastie som dnes nemal dosť dobré nohy." |
Audio vyjadrenie Juraja Bellan po pobyte v úniku |
{play}images/music/2018/bellan-18-slovinsko-unik.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Audio vyjadrenie Martina Haringa po pobyte v úniku |
{play}images/music/2018/haring-18-slovinsko-unik.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Výsledky | ||||||||
1. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 3:32:05 | 14 | ||||
2. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | 5 | ||||
3. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 00:00 | |||||
5. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | |||||
6. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 |
72. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
101. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
121. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
124. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
128. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:58 | ||
139. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 02:12 | ||
140. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 02:12 | ||
149. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:39 |
7. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
8. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
9. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
10. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
11. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
12. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
13. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
14. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
15. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
16. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
17. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
18. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:00 | ||
19. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
20. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
21. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
22. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
23. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
24. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
25. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
26. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
27. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
28. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
29. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
30. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
31. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
32. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
33. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
34. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
35. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
36. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
37. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
38. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
39. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
40. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
41. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
42. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
43. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
44. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
45. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
46. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
47. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
48. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
49. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
50. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
51. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
52. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
53. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
54. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
55. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
56. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:00 | ||
57. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
58. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
59. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
60. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
61. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:00 | ||
62. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
63. | VEBER Matic | Slovinsko | 00:00 | ||
64. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
65. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
66. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
67. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
68. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
69. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
70. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:00 | ||
71. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
72. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
73. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
74. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 00:00 | ||
75. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 00:00 | ||
76. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 00:00 | ||
77. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
78. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
79. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:00 | ||
80. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
81. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
82. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
83. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
84. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
85. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
86. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
87. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
88. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
89. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
90. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
91. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
92. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
93. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
94. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
95. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
96. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
97. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 00:00 | ||
98. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
99. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
100. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
101. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
102. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
103. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
104. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
105. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:00 | ||
106. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:00 | ||
107. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
108. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
109. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
110. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
111. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
112. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
113. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
114. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:00 | ||
115. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
116. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
117. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
118. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
119. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
120. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
121. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
122. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 00:14 | ||
123. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:14 | ||
124. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
125. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 00:52 | ||
126. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 00:52 | ||
127. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 00:58 | ||
128. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:58 | ||
129. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 01:08 | ||
130. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 01:08 | ||
131. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 01:14 | ||
132. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 01:14 | ||
133. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 01:14 | ||
134. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:28 | ||
135. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 01:28 | ||
136. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 01:28 | ||
137. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 02:01 | ||
138. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 02:12 | ||
139. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 02:12 | ||
140. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 02:12 | ||
141. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 02:12 | ||
142. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 02:12 | ||
143. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 02:12 | ||
144. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 02:12 | ||
145. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 02:12 | ||
146. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 02:12 | ||
147. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 02:12 | ||
148. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 02:12 | ||
149. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:39 | ||
150. | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | 04:39 | ||
151. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 04:39 |
2. | 14.6. | Maribor > Rogaška Slatina | 153 km | Groenewegen |
profil etapy, 1783 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Včerajšia čisto rovinárska etapa skončila veľkým chaosom. Z veľkého súboja titánov nakoniec nebolo nič a všetci elitní šprintéri, ktorí do Slovinska prišli mali tak dnes poslednú šancu pobiť sa o etapové prvenstvo. Totiž druhá etapa bola v tohtoročnej edícii Okolo Slovinska poslednou profilovo menej náročnou. Cyklisti na ceste do cieľového mesta museli prejsť len jedno ťažšie stúpanie. Z neho bolo však na cieľovú čiaru ešte dosť ďaleko a práve preto sa aj v závere dnešnej etapy očakával šprintérsky súboj.
Elitné tímy už na začiatku pustili dopredu trojicu pretekárov, ktorí si skoro okamžite vytvorili trojminútový náskok. V čelnej skupine aj dnes mal zastúpenie tím Adria Mobil. Tentokrát sa ujsť podarilo Gasperovi Katrašnikovi. Tomu celý deň robili spoločnosť Vojtěch Hačecký z českého celku Elkov - Author a tiež Ben Hill z Ľubľana Gusto Xaurum, ktorý chcel pokračovať v zbieraní bodov z prémií, podobne ako včera.
V úvodných minútach etapy bolo opäť vidieť aj Duklu Banskú Bystricu, ale dnes jazdci z jediného slovenského kontinentálneho tímu nemali šťastie. Prakticky všetci skúšali nastúpiť do úniku, ale ani jednému z nich sa to nepodarilo. Najbližšie k tomu mal Andrej Cully, ktorý sa rozhodol stíhať vedúce trio spolu s domácim Matejom Drinovecom (Slovinsko). Podarilo sa im vytvoriť si dvojminútový náskok na pelotón, ale pretekári z čela ich nechceli čakať a po takmer hodinovom vetraní sa vrátili do hlavného balíka.
Veľkým faktorom 25. ročníka sú poveternostné podmienky ktoré robia vrásky na čele usporiadateľom. Totiž aj zlé počasie sa podpísalo pod včerajší chaotický dojazd a pády, v ktorých skončili favoriti na víťazstvo etapy, ale aj na celkové prvenstvo. Predpoveď na dnes nesľubovala o nič lepšie podmienky. Celý deň malo byť zamračené a síce dážď sa neočakával, oblaky napovedali niečo iné. Zároveň vo štvrtok bolo v Slovinsku chladnejšie. Teplota vzduchu bola 21 stupňov.
Juraj Bellan pred štartom (© Cycling-Info.sk) |
Podobne ako včera aj dnes na cyklistov čakali štyri šprintérske a jedna vrchárska prémia. Na prvej, ktorá bola umiestnená v meste Slovenska Bistrica sa z víťazstva tešil Katrašnik (Adria Mobil). Hill (Ľubľana Gusto Xaurum) sa musel uspokojiť len s bodmi za druhú pozíciu a tretí skončil posledný člen úniku Hačecký (Elkov - Author). Odstup pelotónu, z ktorého odstúpil prvý jazdec Daniel McLay z EF Education First - Drapac, na čelo bol v tomto momente päťminútový.
Potom náskok vedúceho tria začal rýchlo klesať. Prsty v tom mali elitné tímy, ktoré sa sformovali v čele pelotónu o veľa kilometrov skôr ako včera. Na ďalšej šprintérskej prémii, na ktorej si body opäť podelili len jazdci v úniku, malo čelo k dobru len štyri minúty. Stále to však bol veľký luxus. Druhá prémia na programe dňa mala rovnakého víťaza. Bol ním Katrašnik (Adria Mobil). Aj ostatné umiestnenia zostali totožné.
Medzera medzi utečencami a hlavným balíkom sa neustále zmenšovala a pred nájazdom na jediný kopec v itenerári druhej etapy bol náskok vedúceho tria pred pelotónom iba dvojminútový. Potom ale hlavná skupina spomalila, čo sa snažil využiť Nik Čemažar z domácej reprezentácie. Ten si hneď na začiatku kopčeka nastúpil a snažil sa dotiahnuť do čela. To sa mu však nepodarilo.
Chvíľu na to sa rozprúdila bitka o body na jedinej vrchárskej prémii. Tá sa stala korisťou Bena Hilla z Ľubľana Gusto Xaurum, ktorý si ju pred dneškom dal ako hlavný cieľ. Totiž Austrálčan mal na sebe dres pre najlepšieho vrchára, keďže včera získal jediný bod, ktorý bol v hre a dnes si chcel upevniť vedúcu priečku. To sa mu nakoniec podarilo a vrchárske tričko si oblečie aj zajtra.
Prvé menšie problémy hlásili aj favoriti. Jediný zjazd, ktorý bol na úzkej ceste a niektoré jeho úseky boli aj technicky náročné si vyžiadal obeť. Bol ňou Caleb Ewan z Mitcheltonu-Scott, ktorý už po včerajšku mal pekne zodratý chrbát. Austrálčana späť do hlavného balíka dotiahol jeho kolega Mathew Hayman, takže okrem pošramoteného ega sa nič vážne nestalo. Ostatní adepti na etapové víťazstvo zatiaľ žiadne ťažkosti nehlásili.
Pred veľkým finále cyklisti prešli ešte zvyšné dve rýchlostné prémie. Tú v Lesično - Kozje a aj tú poslednú v mestečku Podčetrtek opanoval suverénnym spôsobom Hill (Ľubľana Gusto Xaurum), ktorý za svoje triumfy získal aj bonifikačné sekundy. O tie mal záujem tiež Katrašnik (Adria Mobil), ale Slovinec na Austrálčana nemal nárok v ani jednom prípade. Ben si potom vystúpil z úniku, keďže bol už priebežným lídrom a zaradil sa do pelotónu, kde sa o slovo začali hlásiť šprintérske tímy, ktoré si záver dnešnej etapy chceli postrážiť lepšie ako včera.
V najhoršom možnom okamihu dostal defekt Mark Cavendish z Dimension Data, ktorý musel meniť koleso na svojom bicykli len pätnásť kilometrov pred cieľom. Brit tak mal čo robiť, aby sa vrátil do hlavnej skupiny a s jeho ambíciami na víťazstvo to nevyzeralo vôbec ružovo. Desať kilometrov pred koncom sa ale dokázal dotiahnuť späť a mohol sa tak zapojiť do bitky titánov.
Práve v tom istom okamihu sa skončila púť Gaspera Katrašnika z Adria Mobil a Vojtěcha Hačeckého z tímu Elkov - Author. Tí ešte pár minút bojovali v dvojici, ale bol to vopred prehratý súboj. Elitné tímy si to dnes ukážkovo postrážili. Veľmi silní vyzerali byť v závere jazdci Bahrainu Merida, ale ukážkový vláčik si vytvorili tiež Kaťuša - Alpecin a Lotto NL - Jumbo.
Práve tieto tri tímy nasadili v posledných kilometroch veľké tempo, takže nikto z hlavného balíka nedostal ani maličku šancu na to, aby zaútočil. Následne sa k nim pridal Mitchelton-Scott, ktorý priviedol pelotón do šprintu. Caleb Ewan mal tak fantastickú pozíciu, ale hodil si to na dlhý šprint, čo využil Dylan Groenewegen z Lotto NL - Jumbo. Ten v záverečných metroch dokázal prešpurtovať nielen Ewana, ale aj Marka Cavendisha. Marcel Kittel v koncovke opäť chýbal.
Videosumár etapy |
Talentovaný holandský šprintér si tak poriadne zlepšil náladu pred Tour de France. Poraziť elitných rýchlikov a to o parník mu určite dodá síl do ďalších dní a mesiacov. Dylan si dnešný triumf bude ceniť o to viac, keďže sa jedná o jeho jubilejné 30. víťazstvo v kariére. Druhý dnes skončil podobne ako včera Matteo Pelucchi z Bory - Hansgrohe a tretí bol Caleb Ewan z Mitcheltonu-Scott.
Radosť po dnešnom dni budú mať aj v tíme Ľubľana Gusto Xaurum. Tí zasluhou Bena Hilla zajtra ponesú zelené tričko pre priebežne vedúceho pretekára. Totiž včerajší víťaz Simone Consonni z UAE Team Emirates v druhej etape finišoval až ako štvrtý a v cieli si žiadne bonifikačné sekundy nepripísal. Spokojní budú aj v Dukle Banská Bystrica. Juraj Bellan po druhej etape stále drží umiestnenie v najlepšej desiatke a v prípade krízy Jona Božiča (Adria Mobil) sa mohol obliecť do bieleho. Slovinec však biely dres udržal. Dobrou správou pre Duklu bol fakt, že všetci jazdci slovenského tímu, až na Martina Haringa, prišli do cieľa v rovnakom čase ako víťaz. Haring finišoval 51 sekúnd za víťazom, keď záver vypustil.
Na druhý pokus sa všetko podarilo. Po včerajšom chaotickom dojazde, v ktorom sa nepredstavil ani jeden šprintér najelitnejšieho typu, sme dnes sledovali fantastickú bitku o etapové prvenstvo. Groenewegen opäť odhalil, čoho je schopný a dnes bude zaspávať s veľkým úsmevom na perách. Úsmev bude chýbať na tvári Ewanovi, ktorý nielenže neuspel, ale znovu spadol a kyslo sa v cieli tváril aj Cavendish. Skúsený Brit sa vo veľkom finále nesprával skúsene a preto prehral. Kittel na Okolo Slovinska bude chcieť čo najrýchlejšie zabudnúť. Je otázne, či budú ešte tieto hviezdy pokračovať aj v ďalších troch náročnejších dňoch.
Vyjadrenie Dylana Groenewegena (víťaz) |
"Som šťastný, že som vyhral etapu v Slovinsku. Víťazstvo, ktoré som tu dosiahol ma pred Tour napĺňa dôverou vo svoje schopnosti. Dnes to bolo na dlhý šprint. Musím poďakovať tímu, ktorý pre mňa tvrdo pracoval počas celého dňa." |
Vyjadrenie Mattea Pelucchiho (2. miesto) |
"Bol to veľmi rýchly šprint, mierne z kopca a na širokej ulici. Celý deň sme sa snažili šetriť energiu a spoluajzdci mali za úlohu ochraňovať mňa a Rafala Majku. V šprinte som sa snažil držať Groenewegena, ale ten bol veľmi rýchly. Napriek tomu som spokojný s výsledkom, lebo tu preteká silná konkurencia." |
Audio vyjadrenie Andreja Cullyho po etape (poloúnik) |
{play}images/music/2018/cully-18-slovinsko-po-uniku.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Audio vyjadrenie Juraja Bellana po etape (ôsmy v GC) |
{play}images/music/2018/bellan-18-slovinsko-po-2-etape.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 3:35:43 | 14 | ||||
2. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | 5 | ||||
3. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 00:00 | 3 | ||||
4. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
5. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | |||||
6. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 |
66. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
70. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
117. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
126. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
127. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
129. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
133. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
144. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:51 |
7. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:00 | ||
8. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
9. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
10. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
11. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
12. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
13. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
14. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
15. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
16. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
17. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 00:00 | ||
18. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
19. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
20. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
21. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
22. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
23. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
24. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
25. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
26. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
27. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
28. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
29. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
30. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
31. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
32. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
33. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
34. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 00:00 | ||
35. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
36. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
37. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
38. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
39. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
40. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
41. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
42. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
43. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
44. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
45. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
46. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
47. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
48. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
49. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:00 | ||
50. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:00 | ||
51. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
52. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
53. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
54. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
55. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
56. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
57. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
58. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
59. | VEBER Matic | Slovinsko | 00:00 | ||
60. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
61. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
62. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:00 | ||
63. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
64. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
65. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
66. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
67. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
68. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
69. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
70. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
71. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
72. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
73. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:00 | ||
74. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
75. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
76. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
77. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
78. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
79. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
80. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
81. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
82. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
83. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
84. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
85. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
86. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
87. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
88. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
89. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
90. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
91. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
92. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
93. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 00:00 | ||
94. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
95. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
96. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
97. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
98. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
99. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
100. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 00:00 | ||
101. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
102. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
103. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 00:00 | ||
104. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
105. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
106. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:00 | ||
107. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
108. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
109. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
110. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
111. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
112. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
113. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
114. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
115. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
116. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:00 | ||
117. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
118. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:00 | ||
119. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
120. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
121. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
122. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:00 | ||
123. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
124. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
125. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
126. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
127. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
128. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
129. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
130. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
131. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
132. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
133. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
134. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
135. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
136. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
137. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
138. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
139. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
140. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 00:00 | ||
141. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
142. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
143. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 00:43 | ||
144. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:51 | ||
145. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 00:51 | ||
146. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 01:17 | ||
147. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 01:33 | ||
148. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 01:38 | ||
149. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 01:42 | ||
150. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 01:42 | ||
DNF | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 7:07:33 | 3 | ||||
2. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:03 | |||||
3. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:05 | |||||
4. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:05 | |||||
5. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:07 | |||||
6. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 00:08 |
8. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | ||
69. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:15 | ||
104. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
129. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:29 | ||
135. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
146. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 02:27 | ||
148. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:18 | ||
150. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:54 |
7. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 00:11 | ||
8. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | ||
9. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 00:15 | ||
10. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 00:15 | ||
11. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:15 | ||
12. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
13. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
14. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
15. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
16. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
17. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
18. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:15 | ||
19. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
20. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:15 | ||
21. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:15 | ||
22. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:15 | ||
23. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
24. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:15 | ||
25. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
26. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:15 | ||
27. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:15 | ||
28. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 00:15 | ||
29. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
30. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
31. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 00:15 | ||
32. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
33. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:15 | ||
34. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:15 | ||
35. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:15 | ||
36. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
37. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 00:15 | ||
38. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
39. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
40. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
41. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
42. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
43. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:15 | ||
44. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 00:15 | ||
45. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
46. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:15 | ||
47. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:15 | ||
48. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:15 | ||
49. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
50. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:15 | ||
51. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:15 | ||
52. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:15 | ||
53. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
54. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 00:15 | ||
55. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:15 | ||
56. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:15 | ||
57. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:15 | ||
58. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:15 | ||
59. | VEBER Matic | Slovinsko | 00:15 | ||
60. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
61. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
62. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
63. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:15 | ||
64. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:15 | ||
65. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
66. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:15 | ||
67. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 00:15 | ||
68. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:15 | ||
69. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:15 | ||
70. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:15 | ||
71. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 00:15 | ||
72. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:15 | ||
73. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
74. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
75. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
76. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 00:15 | ||
77. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 00:15 | ||
78. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 00:15 | ||
79. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:15 | ||
80. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
81. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:15 | ||
82. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
83. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
84. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:15 | ||
85. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
86. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
87. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
88. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:15 | ||
89. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:15 | ||
90. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 00:15 | ||
91. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
92. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:15 | ||
93. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
94. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
95. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 00:15 | ||
96. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
97. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:15 | ||
98. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 00:15 | ||
99. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:15 | ||
100. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
101. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
102. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:15 | ||
103. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 00:15 | ||
104. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
105. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
106. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
107. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:15 | ||
108. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 00:15 | ||
109. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 00:15 | ||
110. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 00:15 | ||
111. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
112. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:15 | ||
113. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:15 | ||
114. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 00:15 | ||
115. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
116. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
117. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
118. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:15 | ||
119. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:15 | ||
120. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:15 | ||
121. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:15 | ||
122. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:15 | ||
123. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:15 | ||
124. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:15 | ||
125. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 00:15 | ||
126. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 00:15 | ||
127. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 00:15 | ||
128. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:15 | ||
129. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:29 | ||
130. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 00:29 | ||
131. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 00:54 | ||
132. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 01:06 | ||
133. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 01:07 | ||
134. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 01:13 | ||
135. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
136. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 01:23 | ||
137. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 01:29 | ||
138. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 01:29 | ||
139. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 01:43 | ||
140. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:43 | ||
141. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 01:48 | ||
142. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 01:53 | ||
143. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 01:57 | ||
144. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 02:26 | ||
145. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 02:27 | ||
146. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 02:27 | ||
147. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 02:27 | ||
148. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:18 | ||
149. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 03:58 | ||
150. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:54 |
3. | 15.6. | Slovenske Konjice > Celje | 176 km | Urán |
profil etapy, 2431 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Tretia etapa bola v Slovinsku najdlhšia. Merala 176 kilometrov. Po rovinatých dňoch, ktoré boli ovplyvnené počasím, nasledovala kopcovitá etapa, avšak iba s dvoma kopcami. Vrchol druhého prišiel navyše šestnásť kilometrov pred cieľom, čo znamenalo, že dnešnú koncovku mohli využiť buď puncheri alebo veľkí favoriti.
Všetci prítomní, vrátane Slovákov, šprintérov či favoritov odštartovali krátko po pol jedenástej. No a je nutné dodať, že veľmi rýchlo. Videli sme tiež tuhý boj o únik, ktorý sa ale nie a nie vytvoriť. Skúšal to najprv asi tucet mužov, neskôr až dve desiatky, no ani po hodine od štartu sa únik dňa nevyprofiloval. Tlačili sa tam aj Slováci, ale nastupovali hlavne jazdci z World Tour. Bol to masaker. Asi na 40. kilometri sme videli pád Juraja Bellana (Dukla Banská Bystrica), ktorý sa ocitol na zemi v spoločnosti jedného jazdca z Nippa Vini Fantini, našťastie sa ale nič vážne nestalo a obaja sa vrátili nazad. Juraj mal ale problémy s prehadzovačkou a so zodretou ľavou časťou tela ešte musel dve minúty stáť kvôli oprave bicykla. Celý konvoj mu už ušiel. Našťastie, vrátil sa späť.
Skutočne sa letelo. Akoby to chceli mať dnes pretekári čo najrýchlejšie z krku. Pre našich pretekárov to muselo byť náročné, ale zároveň motivujúce. Navyše mali neopakovateľnú príležitosť učiť sa. No potom museli ostať prekvapení. A nie len oni, do úniku sa totiž vydal sám Marcel Kittel (Kaťuša), ktorému robil spoločnosť Roger Kluge (Mitchelton - Scott). S ich nástupom boli tímy spokojné a zablokovali cestu, nepredstavovali hrozbu pre vrchárov. Konečne sa tak tempo z vyše 55 km/h znížilo. No a ich náskok postupne narastal. Samozrejme, vyhrali i prvé dve z troch pripravených šprintérskych prémií. Obe uchmatol Roger Kluge. Na prémiách, samozrejme, nebojovali. Po 77 kilometroch si dvojica užívala náskok prevyšujúci päť a pol minúty. Dve sekundičky si postupne z pelotónu pripísal Matej Mohorič (Bahrain Merida).
Po dvoch hodinách tiež prišiel dôkaz o tom, že sa išlo veľmi rýchlo. Priemerná rýchlosť sa prehupla cez 45km/h. Únik, ale aj pelotón, sa priblížili k mestu Zagorje, pre ktoré má zvláštne postavenie v srdci Primož Roglič. Na jeseň v roku 1989 sa tu totiž po prvý raz v živote nadýchol. Nasledovala prvá vrchárska prémia Prapreče. Len štvrtá kategóriaa pripísal si ju Marcel Kittel, čo bolo v podaní tohto Nemca paradoxom.
S blížiacim sa záverom začal klesať takmer luxusný náskok nemeckej dvojice. Bol to logický ťah, tímy Lotto NL - Jumbo, EFEF či Bora - Hansgrohe nemohli a ani nechceli nič podceniť. Po poslednej šprintérskej prémie v Laško, ktorú opäť uchmatol pretekár austrálskeho tímu, sa začali diať zaujímavé veci. Ešte pred začiatkom stúpania na kopec Celjska koča vypadlo z balíka niektoľko mužov. Bolo povzbudivé, že ani jeden z nich nerozprával po slovensky. Tiež sme videli defekt, ktorý musel riešiť Mark Cavendish... Britovi, ktorý vyzeral veľmi nahnevane, skrátka Slovinsko nepraje. Dokonca ho v stúpaní ani nikto nepočkal a celý kopec musel vyjsť sám úplne posledný a až v zjazde dobehol opatrnejšie zjazdujúce grupetto s Kolářom, Orosom a Vlčákom.
Stúpanie Celjska koča nakoniec vyhral Primož Roglič. Prvé seriózne stúpanie tak patrilo najväčšej hviezde pretekov. V zjazde však následne zaútočil Matej Mohorič (Bahrajn - Merida). Začala sa tak slovinská naháňačka. Mohorič mal desať kilometrov do cieľa pred skupinou prenasledovateľov, ktorú tvorili favoriti, náskok asi dvadsať sekúnd. Ten sa podobne ako skupina za ním postupne zväčšoval.
Svoju púť ale do víťazného konca nedoviedol. V závere sa vyformovala menšia skupina a z nej útočil Roglič, no dvojica Impey s Uránom mu vyhrať nedovolili. Napokon sa z víťazstva tešil Kolumbijčan! Druhý finišoval Daryl Impey (Mitchelton - Scott) a na treťom mieste Primož Roglič (LottoNL - Jumbo). Tesne za ním sa na štvrtom mieste umiestnil Rafal Majka a Top 5 uzatvoril Ildar Arslanov z Gazpromu.
Zo Slovákov sa podľa očakávania prvý v cieli objavil Martin Haring, no bolo to so stratou päť a pol minúty na 53. pozícii. Je to reálny obraz tejto konkurencie. Byť tesne za prvou tretinou štartovej listiny ale vôbec nie je zlé. Ostatní vyšli k Celjskému hradu vo dvoch grupettách.
Celkové poradie sa podobá výsledkom etapy. Vrchári nemali pred piatkom žiadne straty, takže vedie Urán pred Impeym a Rogličom. Keďže mal už Haring celkovo stratu, v poradí vysoko nie je. Hoci sú zajtra na programe ťažšie kopce, do cieľa je zjazd a kratšia rovina, takže favoriti sa možno nerozdelia.
Vyjadrenie Kena Vanmarckeho (DS EF Education First - Drapac) |
"Na počítači som si prezrel toto dlhé stúpanie kvôli dôležitým detailom. Posledné štyri kilometre sme včera večer s Rigobertom spravili na aute. Vedel presne, čo má čakať a ako to zakončiť." |
Vyjadrenie Daryla Impeyho (2. miesto) |
"Plán tímu bol, že sa pokúsim vyhrať etapu. Nikto nevedel, ako ťažko sa bude jazdiť posledný kopec, tak sme sa skrývali, ako sa len dalo. Na kopci to bolo dosť intenzívne a bol som šťastný, keď som sa dostal na posledný kilometer. Luka ma po posledné dva kilometre veľmi potiahol a to nás dostalo späť do hry. Tristo metrov do cieľa som zo seba dal všetko, no každý jazdil na maximum. Nanešťastie ma Urán prekonal, ale bol som v dobrej spoločnosti a toto bol prvý ozajstný horský dojazd, v ktorom som súťažil." |
Vyjadrenie Primoža Rogliča (3. miesto a vrchársky dres) |
"Som z výsledku šťastný. Sú to moje prvé preteky po dlhej dobe bez pretekania. Všetko ide správnym smerom." |
Vyjadrenie Rafala Majku (4. miesto) |
"Posledné stúpanie bolo veľmi strmé a na konci mi pódium len tesne ušlo. Aj tak som spokojný, lebo som mal značné bolesti po mojom páde v prvej etape. Z môjho výkonu mám radosť a tím ma pekne celý deň podporoval. Zajtra je kráľovská etapa, uvidíme, čo sa Davidovi a mne podarí." |
Audio vyjadrenie Martina Haringa po etape |
{play}images/music/2018/haring-18-slovinsko-po-3-etape.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Výsledky | ||||||||
1. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 4:00:56 | 14 | ||||
2. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:00 | 5 | ||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:04 | 3 | ||||
4. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:04 | |||||
5. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:06 | |||||
6. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:11 |
53. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:35 | ||
98. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
99. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
105. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
113. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
124. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
125. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 14:19 | ||
126. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:19 |
7. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
8. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:14 | ||
9. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
10. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:17 | ||
11. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:17 | ||
12. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:19 | ||
13. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:24 | ||
14. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
15. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:28 | ||
16. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:34 | ||
17. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:35 | ||
18. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 00:37 | ||
19. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:41 | ||
20. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:45 | ||
21. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:49 | ||
22. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 02:03 | ||
23. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:22 | ||
24. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:27 | ||
25. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 02:27 | ||
26. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 02:27 | ||
27. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 02:27 | ||
28. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 02:34 | ||
29. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 02:34 | ||
30. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 03:22 | ||
31. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
32. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
33. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
34. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 03:25 | ||
35. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 03:25 | ||
36. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
37. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:25 | ||
38. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:25 | ||
39. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:29 | ||
40. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:29 | ||
41. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 03:35 | ||
42. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 03:41 | ||
43. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:48 | ||
44. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 03:52 | ||
45. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:52 | ||
46. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 04:03 | ||
47. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 04:03 | ||
48. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 04:15 | ||
49. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 04:26 | ||
50. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 05:10 | ||
51. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 05:32 | ||
52. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 05:35 | ||
53. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:35 | ||
54. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 05:35 | ||
55. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 05:37 | ||
56. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 05:39 | ||
57. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 05:39 | ||
58. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 05:39 | ||
59. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 05:39 | ||
60. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 05:42 | ||
61. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:42 | ||
62. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 05:45 | ||
63. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 05:46 | ||
64. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 05:48 | ||
65. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 05:48 | ||
66. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:48 | ||
67. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 05:48 | ||
68. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 05:53 | ||
69. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:55 | ||
70. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 06:00 | ||
71. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 06:10 | ||
72. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 06:18 | ||
73. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 06:31 | ||
74. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 06:31 | ||
75. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 06:42 | ||
76. | VEBER Matic | Slovinsko | 06:49 | ||
77. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 06:49 | ||
78. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:49 | ||
79. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 07:14 | ||
80. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 08:00 | ||
81. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 08:00 | ||
82. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 08:00 | ||
83. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:00 | ||
84. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 08:00 | ||
85. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 08:00 | ||
86. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 08:00 | ||
87. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 08:00 | ||
88. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 08:22 | ||
89. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 08:31 | ||
90. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 10:38 | ||
91. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 10:38 | ||
92. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 11:18 | ||
93. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 11:18 | ||
94. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 11:18 | ||
95. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 11:18 | ||
96. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 11:32 | ||
97. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 12:09 | ||
98. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
99. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
100. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:09 | ||
101. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:09 | ||
102. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:09 | ||
103. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 12:09 | ||
104. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 12:09 | ||
105. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
106. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 12:09 | ||
107. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 12:09 | ||
108. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 12:09 | ||
109. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 12:09 | ||
110. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 12:09 | ||
111. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 12:09 | ||
112. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 12:09 | ||
113. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
114. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 12:09 | ||
115. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 12:33 | ||
116. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 12:33 | ||
117. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:33 | ||
118. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 13:07 | ||
119. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 13:12 | ||
120. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 14:19 | ||
121. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 14:19 | ||
122. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
123. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 14:19 | ||
124. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
125. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 14:19 | ||
126. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:19 | ||
127. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 14:19 | ||
128. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 14:19 | ||
129. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:19 | ||
130. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
131. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 14:19 | ||
132. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:19 | ||
133. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 14:19 | ||
134. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
135. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 14:19 | ||
136. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
137. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 14:19 | ||
138. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
139. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
140. | COTAR Luka | Slovinsko | 14:19 | ||
141. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 14:19 | ||
142. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 14:45 | ||
143. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 14:45 | ||
144. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 14:45 | ||
145. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 14:45 | ||
146. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 14:45 | ||
147. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 21:31 | ||
148. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 22:05 | ||
DNF | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | odstúpil |
7. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
8. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:14 | ||
9. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
10. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:16 | ||
11. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:16 | ||
12. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:19 | ||
13. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:24 | ||
14. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
15. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:28 | ||
16. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:34 | ||
17. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:35 | ||
18. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 00:37 | ||
19. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:41 | ||
20. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:45 | ||
21. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:49 | ||
22. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 02:03 | ||
23. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:22 | ||
24. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:27 | ||
25. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 02:27 | ||
26. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 02:27 | ||
27. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 02:27 | ||
28. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 02:34 | ||
29. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 02:34 | ||
30. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 03:22 | ||
31. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
32. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
33. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
34. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 03:25 | ||
35. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 03:25 | ||
36. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 03:25 | ||
37. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:25 | ||
38. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:25 | ||
39. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:29 | ||
40. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:29 | ||
41. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 03:35 | ||
42. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 03:41 | ||
43. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:48 | ||
44. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 03:52 | ||
45. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:52 | ||
46. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 04:02 | ||
47. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 04:02 | ||
48. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 04:15 | ||
49. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 04:26 | ||
50. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 05:10 | ||
51. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 05:31 | ||
52. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 05:35 | ||
53. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:35 | ||
54. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 05:35 | ||
55. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 05:37 | ||
56. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 05:39 | ||
57. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 05:39 | ||
58. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 05:39 | ||
59. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 05:42 | ||
60. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:42 | ||
61. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 05:44 | ||
62. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 05:46 | ||
63. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 05:47 | ||
64. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 05:47 | ||
65. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:47 | ||
66. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 05:47 | ||
67. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 05:53 | ||
68. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:55 | ||
69. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 06:00 | ||
70. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 06:09 | ||
71. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 06:17 | ||
72. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 06:31 | ||
73. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 06:31 | ||
74. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 06:42 | ||
75. | VEBER Matic | Slovinsko | 06:49 | ||
76. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 06:49 | ||
77. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:49 | ||
78. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 07:14 | ||
79. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 07:59 | ||
80. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:59 | ||
81. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 07:59 | ||
82. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:59 | ||
83. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 07:59 | ||
84. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 07:59 | ||
85. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 07:59 | ||
86. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:59 | ||
87. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 08:21 | ||
88. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 08:31 | ||
89. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 10:38 | ||
90. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 10:38 | ||
91. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 11:18 | ||
92. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 11:18 | ||
93. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 11:18 | ||
94. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 11:18 | ||
95. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 11:31 | ||
96. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 12:09 | ||
97. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
98. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
99. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:09 | ||
100. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:09 | ||
101. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:09 | ||
102. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 12:09 | ||
103. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 12:09 | ||
104. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
105. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 12:09 | ||
106. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 12:09 | ||
107. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 12:09 | ||
108. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 12:09 | ||
109. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 12:09 | ||
110. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 12:09 | ||
111. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 12:09 | ||
112. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:09 | ||
113. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 12:09 | ||
114. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 12:33 | ||
115. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 12:33 | ||
116. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:33 | ||
117. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 13:07 | ||
118. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 14:19 | ||
119. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 14:19 | ||
120. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
121. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 14:19 | ||
122. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
123. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 14:19 | ||
124. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:19 | ||
125. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 14:19 | ||
126. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 14:19 | ||
127. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
128. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 14:19 | ||
129. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:19 | ||
130. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 14:19 | ||
131. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 14:19 | ||
132. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 14:19 | ||
133. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
134. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 14:19 | ||
135. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
136. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
137. | COTAR Luka | Slovinsko | 14:19 | ||
138. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 14:44 | ||
139. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 14:44 | ||
140. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 14:44 | ||
141. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 14:44 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 11:08:34 | 3 | ||||
2. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:04 | |||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | |||||
4. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:14 | |||||
5. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:16 | |||||
6. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:21 |
87. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 08:48 | ||
99. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 12:17 | ||
106. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 12:19 | ||
110. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:33 | ||
114. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 13:17 | ||
130. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 14:29 | ||
145. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 16:41 | ||
146. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 19:08 |
7. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:22 | ||
8. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 00:24 | ||
9. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:24 | ||
10. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:25 | ||
11. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:27 | ||
12. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:29 | ||
13. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:34 | ||
14. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:34 | ||
15. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:38 | ||
16. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:44 | ||
17. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:45 | ||
18. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 00:47 | ||
19. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | ||
20. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:55 | ||
21. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:59 | ||
22. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 02:13 | ||
23. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:32 | ||
24. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 02:37 | ||
25. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:37 | ||
26. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 02:37 | ||
27. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 02:37 | ||
28. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 02:44 | ||
29. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 02:44 | ||
30. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 03:32 | ||
31. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 03:35 | ||
32. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 03:35 | ||
33. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:35 | ||
34. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 03:35 | ||
35. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 03:35 | ||
36. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:35 | ||
37. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:35 | ||
38. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 03:35 | ||
39. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:39 | ||
40. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:39 | ||
41. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 03:45 | ||
42. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 03:51 | ||
43. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:58 | ||
44. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 04:02 | ||
45. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 04:02 | ||
46. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 04:13 | ||
47. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 04:25 | ||
48. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 04:36 | ||
49. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 05:20 | ||
50. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 05:27 | ||
51. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 05:42 | ||
52. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 05:45 | ||
53. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 05:45 | ||
54. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 05:47 | ||
55. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 05:49 | ||
56. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 05:49 | ||
57. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 05:49 | ||
58. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 05:49 | ||
59. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:52 | ||
60. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 05:52 | ||
61. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 05:55 | ||
62. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 05:58 | ||
63. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 05:58 | ||
64. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:58 | ||
65. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 05:58 | ||
66. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 06:03 | ||
67. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:05 | ||
68. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 06:10 | ||
69. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 06:20 | ||
70. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 06:28 | ||
71. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 06:41 | ||
72. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 06:52 | ||
73. | VEBER Matic | Slovinsko | 06:59 | ||
74. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:59 | ||
75. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 06:59 | ||
76. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 07:24 | ||
77. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 07:38 | ||
78. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 08:09 | ||
79. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:10 | ||
80. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 08:10 | ||
81. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 08:10 | ||
82. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 08:10 | ||
83. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 08:10 | ||
84. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 08:10 | ||
85. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 08:32 | ||
86. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 08:41 | ||
87. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 08:48 | ||
88. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 09:01 | ||
89. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 10:48 | ||
90. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 10:48 | ||
91. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 11:28 | ||
92. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 11:28 | ||
93. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 11:42 | ||
94. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 11:42 | ||
95. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 11:53 | ||
96. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:04 | ||
97. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 12:09 | ||
98. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 12:11 | ||
99. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 12:17 | ||
100. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 12:19 | ||
101. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 12:19 | ||
102. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 12:19 | ||
103. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:19 | ||
104. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 12:19 | ||
105. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 12:19 | ||
106. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 12:19 | ||
107. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 12:19 | ||
108. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:19 | ||
109. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 12:19 | ||
110. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:33 | ||
111. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:43 | ||
112. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 12:43 | ||
113. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 12:56 | ||
114. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 13:17 | ||
115. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 13:22 | ||
116. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 13:33 | ||
117. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 13:56 | ||
118. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 14:16 | ||
119. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 14:19 | ||
120. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 14:22 | ||
121. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 14:25 | ||
122. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:29 | ||
123. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 14:29 | ||
124. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 14:29 | ||
125. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 14:29 | ||
126. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 14:29 | ||
127. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 14:29 | ||
128. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 14:29 | ||
129. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 14:29 | ||
130. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 14:29 | ||
131. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 14:29 | ||
132. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:29 | ||
133. | COTAR Luka | Slovinsko | 14:29 | ||
134. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 14:31 | ||
135. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 14:47 | ||
136. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 14:48 | ||
137. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 14:55 | ||
138. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 14:55 | ||
139. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 14:55 | ||
140. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 15:21 | ||
141. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 15:37 | ||
142. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 16:02 | ||
143. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 16:33 | ||
144. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 16:40 | ||
145. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 16:41 | ||
146. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 19:08 | ||
147. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 21:41 | ||
148. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 23:13 |
4. | 16.6. | Ľubľana > Kamnik | 155 km | Roglič |
profil etapy, 2599 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Na štvrtý deň naplánovali v Slovinsku kráľovskú etapu. Merala len 155 kilometrov, no cyklistom sa do cesty postavili tri náročné stúpania, čo dnešný deň predurčovalo k nepredvídateľnej záležitosti. Je pravdou, že po zdolaní poslednej vrchárskej prekážky ostávalo do cieľa stále dostatok kilometrov na to, aby všetci všetkých postrážili, ale nikto nezabúdal na zajtrajšiu časovku a na to, že Primož Roglič je v tejto disciplíne z favoritov asi najsilnejší.
Rigobertovi Uránovi, Rafalovi Majkovi, Matejovi Mohorovičovi či ostatným adeptom na víťazstvo tak nič iné ako útočiť neostávalo. Prišla tiež informácia o tom, že kvôli chorobe opustil preteky Daryl Impey (Mitchelton - Scott). So včerajšou etapou mal dnešný deň spoločné jednu vec. Letelo sa, cyklisti chceli byť pravdepodobne čo najrýchlejšie na hoteloch.
Úvod etapy spestrili tri šprintérske prémie v mestách Medvode, Škofja Loka a v meste Kranj. Dve z nich vyhral víťaz prvej etapy Simone Consonni (UAE), čím sa dostal do bodovacieho dresu. Nasledovali trochu hluché pasáže, až sa po 65 kilometroch od balíka odtrhlo trinásť ľudí. Boli to Amund Jansen (Lotto NL - Jumbo), Domen Novak (Bahrajn - Merida), Fausto Masnada (Androni), Žiga Grošelj (Adria Mobil), Nicola Bagioli (Nippo Vini), Rubén Plaza (Israel Cycling Academy), Gerd Fidler (Ma Bike), Matteo Bono (UAE), Jethe Biermans (Kaťuša), Žiga Ručigaj (Ľubľana Gusto), Michele Gazzara (Sengemini) a dvojica z Bory - Hansgrohe Rüdiger Selig a Davide Formolo.
O pár kilometrov neskôr s k nim pripojil aj Johann Van Zyl (Dimension Data), a tak sa stala z trinástky štrnástka pretekárov. No a potom prišlo prvé stúpanie dňa. Kopec Jezersko bolo ohodnotené stupňom dva. Na jeho úpätie prišla skupina s náskokom dve a pol minúty a jeho sklon odradil Rüdigera Seliga, ktorý sa rozhodol vrátiť sa nazad. Do problémov sa dostávali aj ďalší, a to nielen z úniku.
Z balíka si ako prví vystúpili Niccolo Bonifazio (Bahrajn - Merida), Matteo Pelucchi (Bora - Hansgrohe) a s Markom Cavendishom (Dimension Data) Michael Kolář i Samuel Oros (Dukla). Ostatní Slováci sa zatiaľ držali. Postupne sa to ale menilo a v asi 50-člennej skupine sa ocitli všetci okrem Martina Haringa a Andreja Cullyho, ktorí bojovali pred touto skupinou.
A živo bolo aj na čele. Únik bol rozprášený, ostal tam z neho už len Fausto Masnada, ktorý vyhral horskú prémiu prvej kategórie na Pavličovovom sedle, ešte pred tým zdolal ako prvý aj Jezersko, a tak si s najväčšou pravdepodobnosťou zaistil dres pre najlepšieho vrchára. Prenasledovali ho štyria muži. Matej Mohorič, Rubén Plaza, Amund Jansen a Pawel Poljanski. Za touto skupinou nasledoval poriadne okresaný "pelotón", no a prvá skupina, ktorej súčasťou bol aj náš Martin Haring.
Nasledoval posledný kopec dňa. A Volovljek mal priniesť ešte krušné chvíle. Z favoritov bol na tom ideálne Primož Roglič, ktorému sa na čele viezol kolega, takže mu mohol v prípade núdze pomôcť, navyše sa mohol šetriť. A slovinský pretekár očividne ušetril síl dosť, asi dvadsať kilometrov pred páskou sa rozhodol zaútočiť. Chytili sa ho Urán, Majka, ale aj Arslanov, ktorého Gazprom odviedol počas etapy kusisko práce. Rogličovi sa podarilo vyhrať posledný kopec tohto ročníka Okolo Slovinska, no o ničom ešte nebolo rozhodnuté.
K trojici Rafal Majka, Ildar Arslanov a Rigoberto Urán sa navyše pridala ďalšia trojica pretekárov Iván Sosa, Tadej Pogačar a Michael Storer. Pre Rogliča znamenalo posledných pätnásť kilometrov tréning pred zajtrajškom. Zo Slovákov bol na tom stále najlepšie Martin Haring, ktorý išiel v skupine za favoritmi, no rozrastala sa zozadu, profíci už nemali záujem ísť. V záverečných skupinách sa nachádzali všetci jeho kolegovia aj Michael Kolář.
Roglič ale ukázal jeho najsilnejšiu stránku. Časovku. V podstate absolvoval 20-kilometrový únik, ktorý priviedol do zdarného konca. Zajtra ho čaká rovnako dlhá "ostrá" časovka. Všetkým tak dal jasne najavo, kto v Slovinsku zvíťazí. Tento 28-ročný skokan na lyžiach dnes vyhral už po piaty raz v sezóne. A je veľmi pravdepodobné, že si zajtra pripíše víťazstvá s poradovými číslami šesť a sedem.
Videosumár etapy |
Úspešný deň pre dvojmiliónovú alpskú krajinu podčiarkol druhým miestom Matej Mohorič, ktorý na Rogliča stratil 32 sekúnd. To, čo sa im nepodarilo včera, dnes obaja odčinili. Tretí skončil Rafal Majka a aby nebolo Slovincov málo, na štvrtej priečke dokončil etapu Tadej Pogačar. Piaty finišoval včerajší víťaz Rigoberto Urán.
Zaujímavé zmeny nastali aj v GC. Na prvé miesto sa pochopiteľne dostal dnešný víťaz. Druhý Riberto Urán naňho stráca 32 sekúnd. Na tretí stupienok sa prebojoval Rafal Majka, štvrtú priečku okupuje Ildar Arslanov a piaty je Matej Mohorič. V Top 10 sú až štyria Slovinci. Rogliča s Mohoričom dopĺňajú ešte siedmy Tadej Pogačar a ôsmy Janež Brajkovič. Jazdec Adria Mobilu bol kedysi výborným časovkárom, uvidíme teda, či sa zajtra posunie ešte vyššie.
Zo Slovákov bol opäť najlepší Martin Haring. Bojoval statočne, 47. miesto a strata ľahko cez dvanásť minút neznie vôbec zle, mal smolu, že jeho menšiu skupinu postupne dobehlo 40 ľudí a už nechceli ísť. Opäť ukázal, že z našich kontinentálnych jazdcov je najlepší v kopcoch, teda zaujímavý typ pre MS v Rakúsku, kde budú presne takéto stúpania a bude problém s pomocou Saganovi. Druhým Slovákom v cieli bol Andrej Cully so stratou takmer 18 a pol minúty. V rovnakej skupine finišoval aj Martin Vlčák. Pre čoskoro 20-ročného jazdca veľké skúsenosti. Obaja celý deň utekali grupettu, nechceli to vypustiť a čakať. Podarilo sa im to až do cieľa. Ostatní jazdci Dukly Banská Bystrica dokončili etapu s väčšími stratami, no dokončili ju, a to môžeme považovať za úspech. V tejto konkurencii určite. Zajtra sa preteky uzavrú 20-kilometrovou časovkou do ktorej by mali nastúpiť všetci Slováci a Kolář si bude môcť otestovať krajanov, teda či by nechcel zabojovať o titul v Karlových Varoch.
Vyjadrenie Primoža Rogliča (víťaz etapy a líder GC) |
"Cítil som sa lepšie než včera. Po celý čas na stúpaní mal môj tím dobrú pozíciu. Vedel som, že aby som chod vecí zmenil, musím odísť na začiatku stúpania a vyšlo to. Vyhrať kráľovskú etapu pred toľkými obrovskými fanúšikmi je skvelý pocit. Je to až neuveriteľné. Veľmi sa teším na zajtrajšiu časovku." |
Vyjadrenie Mateja Mohoriča (2. miesto) |
"Bola to zradná etapa, lebo obsahovala tri celkom strmé kopce, ale poznal som ich, lebo som tu trénoval ako malý, keď som prvýkrát začal s bicyklovaním. Vedel som, že druhé stúpanie bude najťažšie, tak som skúsil útok v zjazde a fungovalo to. Chytili ma na polceste na stúpanie, tak som stúpal s nimi a potom som to v zjazde skúsil opäť. Pripojili sa ku mne ešte dvaja jazdci zozadu, takže sme pekne spolupracovali, aby sme získali aspoň malú výhodu pred posledným stúpaním. Šiel som svoje tempo a nezaujímal sa o ostatných. Potom som čakal na záverečný šprint, skúšal som predtým atakovať, no nešlo to, tak som si vyšpurtoval druhé miesto." |
Vyjadrenie Rafala Majku (3. miesto) |
"Hoci som sa dnes necítil dobre, s výkonom môžem byť spokojný, hlavne preto, lebo som nedávno dokončil tréning vo vysokej nadmorskej výške. Dnes to nebol najlepší deň, no stále som schopný v čelnej skupine zamiešať karty. Moji tímoví kolegovia dobre pracovali a všeobecne sme podali dobrý výkon. Snáď sa zajtra budem cítiť lepšie a v časovke vydám zo seba maximum. Okolo Slovinska je dobrá príprava na Tour de France, takže môžeme byť spokojní s tým, čo sme na týchto pretekoch zatiaľ predviedli." |
Audio vyjadrenie Martina Haringa po etape (naj Slovák) |
{play}images/music/2018/haring-18-slovinsko-po-4-etape.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Výsledky | ||||||||
1. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 3:44:53 | 14 | ||||
2. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:32 | 5 | ||||
3. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:32 | 3 | ||||
4. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:32 | |||||
5. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 00:32 | |||||
6. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:32 |
47. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:05 | ||
87. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 18:27 | ||
93. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 18:27 | ||
112. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 20:51 | ||
117. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 20:51 | ||
119. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 20:51 | ||
130. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 21:00 | ||
138. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 21:00 |
7. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:32 | ||
8. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:32 | ||
9. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 00:32 | ||
10. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:32 | ||
11. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 01:02 | ||
12. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 01:37 | ||
13. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:37 | ||
14. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 01:37 | ||
15. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 01:37 | ||
16. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 01:37 | ||
17. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
18. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 01:37 | ||
19. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 01:37 | ||
20. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 01:37 | ||
21. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 01:37 | ||
22. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:37 | ||
23. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 01:37 | ||
24. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:39 | ||
25. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:39 | ||
26. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 03:39 | ||
27. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:39 | ||
28. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 03:39 | ||
29. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 04:45 | ||
30. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 04:45 | ||
31. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 05:45 | ||
32. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 05:49 | ||
33. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 05:49 | ||
34. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 05:49 | ||
35. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 05:53 | ||
36. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 06:50 | ||
37. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:18 | ||
38. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 07:18 | ||
39. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 07:18 | ||
40. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 08:36 | ||
41. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 08:36 | ||
42. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 09:18 | ||
43. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 09:18 | ||
44. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 09:18 | ||
45. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 09:34 | ||
46. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 11:45 | ||
47. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:05 | ||
48. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 12:08 | ||
49. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 12:08 | ||
50. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 12:08 | ||
51. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 12:08 | ||
52. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 12:08 | ||
53. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 12:08 | ||
54. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 12:08 | ||
55. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 12:08 | ||
56. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 12:08 | ||
57. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 12:08 | ||
58. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:08 | ||
59. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 12:08 | ||
60. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 12:08 | ||
61. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:08 | ||
62. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 12:08 | ||
63. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 12:08 | ||
64. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 12:08 | ||
65. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 12:08 | ||
66. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:08 | ||
67. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 12:08 | ||
68. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 12:08 | ||
69. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 12:08 | ||
70. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 12:08 | ||
71. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:08 | ||
72. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 12:08 | ||
73. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 12:08 | ||
74. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 12:08 | ||
75. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 12:08 | ||
76. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 12:08 | ||
77. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 12:08 | ||
78. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 12:08 | ||
79. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 12:08 | ||
80. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:08 | ||
81. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 12:08 | ||
82. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 12:08 | ||
83. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 12:08 | ||
84. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 12:08 | ||
85. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 16:39 | ||
86. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 18:27 | ||
87. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 18:27 | ||
88. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 18:27 | ||
89. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 18:27 | ||
90. | VEBER Matic | Slovinsko | 18:27 | ||
91. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 18:27 | ||
92. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 18:27 | ||
93. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 18:27 | ||
94. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 18:27 | ||
95. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 18:27 | ||
96. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 18:27 | ||
97. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 18:27 | ||
98. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 18:27 | ||
99. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 18:27 | ||
100. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 18:27 | ||
101. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 18:27 | ||
102. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 18:27 | ||
103. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 18:27 | ||
104. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 18:27 | ||
105. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 18:27 | ||
106. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 18:27 | ||
107. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 18:27 | ||
108. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 20:18 | ||
109. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 20:44 | ||
110. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 20:51 | ||
111. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 20:51 | ||
112. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 20:51 | ||
113. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 20:51 | ||
114. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 20:51 | ||
115. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 20:51 | ||
116. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 20:51 | ||
117. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 20:51 | ||
118. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 20:51 | ||
119. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 20:51 | ||
120. | COTAR Luka | Slovinsko | 20:57 | ||
121. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:57 | ||
122. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 20:57 | ||
123. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 20:57 | ||
124. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 20:57 | ||
125. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 20:57 | ||
126. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 20:57 | ||
127. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 20:57 | ||
128. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 20:57 | ||
129. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 21:00 | ||
130. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 21:00 | ||
131. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 21:00 | ||
132. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 21:00 | ||
133. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 21:00 | ||
134. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 21:00 | ||
135. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 21:00 | ||
136. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 21:00 | ||
137. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 21:00 | ||
138. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 21:00 | ||
139. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 21:00 | ||
140. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 21:00 | ||
141. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 21:00 | ||
142. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 23:49 | ||
143. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 23:51 | ||
DNF | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | odstúpil | ||
DNF | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | odstúpil | ||
DNF | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | odstúpil | ||
DNF | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNS | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 14:53:27 | 3 | ||||
2. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 00:33 | |||||
3. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:43 | |||||
4. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:49 | |||||
5. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:52 | |||||
6. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:57 |
74. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 20:53 | ||
108. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 31:45 | ||
113. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 33:08 | ||
118. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 33:20 | ||
119. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 33:24 | ||
131. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 35:30 | ||
142. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 37:32 | ||
143. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 37:36 |
7. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:00 | ||
8. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 01:07 | ||
9. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 01:59 | ||
10. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:00 | ||
11. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:07 | ||
12. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 02:12 | ||
13. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 02:16 | ||
14. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:22 | ||
15. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 02:23 | ||
16. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 02:25 | ||
17. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:29 | ||
18. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 02:33 | ||
19. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 03:17 | ||
20. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 03:47 | ||
21. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 04:12 | ||
22. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 04:15 | ||
23. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 05:13 | ||
24. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 06:12 | ||
25. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 06:17 | ||
26. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 06:17 | ||
27. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 06:17 | ||
28. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:15 | ||
29. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 07:23 | ||
30. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 09:20 | ||
31. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 09:32 | ||
32. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 09:52 | ||
33. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 10:21 | ||
34. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 10:28 | ||
35. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 11:04 | ||
36. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 11:10 | ||
37. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 11:53 | ||
38. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 12:51 | ||
39. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 13:02 | ||
40. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 13:07 | ||
41. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 14:46 | ||
42. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 15:28 | ||
43. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 15:29 | ||
44. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 15:30 | ||
45. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 15:43 | ||
46. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 15:43 | ||
47. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 15:43 | ||
48. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 15:43 | ||
49. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 15:47 | ||
50. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 15:59 | ||
51. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 16:06 | ||
52. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 16:10 | ||
53. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 16:43 | ||
54. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 17:52 | ||
55. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 17:53 | ||
56. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 17:55 | ||
57. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 17:57 | ||
58. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 17:57 | ||
59. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 17:57 | ||
60. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 18:00 | ||
61. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 18:03 | ||
62. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 18:06 | ||
63. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 18:06 | ||
64. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 18:18 | ||
65. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 18:28 | ||
66. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 18:36 | ||
67. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 19:00 | ||
68. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 19:46 | ||
69. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 20:18 | ||
70. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 20:18 | ||
71. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 20:18 | ||
72. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 20:18 | ||
73. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 20:49 | ||
74. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 20:53 | ||
75. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 22:03 | ||
76. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 23:32 | ||
77. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 24:01 | ||
78. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 24:04 | ||
79. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 24:17 | ||
80. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 24:26 | ||
81. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 24:26 | ||
82. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 24:27 | ||
83. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 24:27 | ||
84. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 25:12 | ||
85. | VEBER Matic | Slovinsko | 25:26 | ||
86. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 26:35 | ||
87. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 26:37 | ||
88. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 26:37 | ||
89. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 26:37 | ||
90. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 26:38 | ||
91. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 26:39 | ||
92. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 26:53 | ||
93. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 27:06 | ||
94. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 27:57 | ||
95. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 29:16 | ||
96. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 29:56 | ||
97. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 29:56 | ||
98. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 30:02 | ||
99. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 30:10 | ||
100. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 30:10 | ||
101. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 30:29 | ||
102. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 30:47 | ||
103. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 30:47 | ||
104. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 30:47 | ||
105. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 30:47 | ||
106. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 30:49 | ||
107. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 31:39 | ||
108. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 31:45 | ||
109. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 31:50 | ||
110. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 32:47 | ||
111. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 32:55 | ||
112. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 32:57 | ||
113. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 33:08 | ||
114. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 33:09 | ||
115. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 33:10 | ||
116. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 33:17 | ||
117. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 33:17 | ||
118. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 33:20 | ||
119. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 33:24 | ||
120. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 33:34 | ||
121. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 33:52 | ||
122. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 33:54 | ||
123. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 34:30 | ||
124. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 35:13 | ||
125. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 35:15 | ||
126. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 35:20 | ||
127. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 35:26 | ||
128. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 35:27 | ||
129. | COTAR Luka | Slovinsko | 35:27 | ||
130. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 35:30 | ||
131. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 35:30 | ||
132. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 35:30 | ||
133. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 35:48 | ||
134. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 35:49 | ||
135. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 35:52 | ||
136. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 35:56 | ||
137. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 36:06 | ||
138. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 36:34 | ||
139. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 36:35 | ||
140. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 37:31 | ||
141. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 37:31 | ||
142. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 37:32 | ||
143. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 37:36 |
5. | 17.6. | Trebnje > Novo Mesto | 21,5 km | Roglič |
profil etapy, 225 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Derniéra sa v Slovinsku niesla v duchu časovky. Bolo už o víťazovi celého podujatia rozhodnuté? Možno áno, ale cyklistika je veľmi, veľmi nepredvídateľný šport, a tak mal Primož Roglič ešte čo robiť. Rafal Majka, Rigoberto Urán a domáci Matej Mohorič sa navyše rozhodne neplánovali vzdať. Plejádu favoritov dnešného dňa ešte rozšírili Alex Dowsett, Jan Bárta, Luka Mezgec, Janež Brajkovič či Jan Tratnik.
Na jazdcov čakalo 21,5 ľahkých kilometrov, čo ešte viac nahrávalo jazdcovi Lotta NL - Jumbo, avšak, človek nikdy nevie. Všetko otvorila dvojica našich pretekárov z Dukly Banská Bystrica. Prvý sa na trať vydal Martin Vlčák. Svojho kolegu nasledoval Samuel Oros. Pre našich mladíkov je už len dokončenie takýchto náročných pretekov úspechom a veľkou školou do budúcnosti.
Na čele pretekov sa ako prvý udržal dlhší čas Marco Mathis z Kaťuše, ktorého časom 25:33 nahradil jeho krajan v službách Mitchelton - Scott, Roger Kluge. O pár minút sa ale vedenie menilo opäť, úlohu favorita "z druhej vlny" potvrdil Jan Tratnik (CCC). Nemcov čas vylepšil o dvadsať sekúnd. Ešte pred tým došiel do cieľa aj ďalší favorit dňa Alex Dowsett (Kaťuša), no britský cyklista svoju starú formu hľadá. Pokoril síce Mathisa, no Klugeho už nie. Na solídne výsledky z časoviek na Gire tak nenadviaže.
Po štarte šiestich desiatok pretekárov sa stále na čele držal Jan Tratnik z poľského tímu s oranžovými dresmi. Na druhom mieste sa tak trochu prekvapujúco držal Tom Scully (EFEF), no a bronzový stupienok zatiaľ držal Roger Kluge (Mitchelton - Scott). Potom odštartovala veľká česká nádej. Jan Bárta, čo znamenalo, že sa otvorila záverečná tridsiatka pretekárov. Na čele pretekov žiadne zmeny. A nezmenil to ani Bárta, bývalý kolega slovenskej enklávy v Bore svojich 21 kilometrov nezvládol.
Až prišiel do cieľa Jack Bauer (Mitchelton - Scott), ktorý na Slovinca stratil len jedenásť sekúnd. Časom 25:24 sa tak zaradil na pozíciu číslo dva. Na majstrovstvách Nového Zélandu skončil tento rok až ôsmy, vlani si však vychutnal víťazstvo. Tretí aj naďalej ostával iný rodák z Nového Zélandu Tom Scully (EFEF). Rysoval sa preňho solídny výsledok, na štartovacej rampe však stále ostávali tí najlepší. Elitnú desiatku otvoril Marco Canola (Nippo Vini).
A štartovacia rampa si užila posledné tri chvíľky pozornosti. Zaslúžili sa o to Rafal Majka, Rigoberto Urán a Primož Roglič. Na trať sa tak vydal už každý pretekár. O približne 25 minút sa mali preteky Okolo Slovinska skončiť. Z poľsko - kolumbijskej dvojice mal väčšie predpoklady Rogličovi zakúriť Poliak, 43 sekúnd bolo ale zrejme priveľa. Pekný výsledok sa tiež črtal pre Jozefa Černého, ktorý na Tratnika stratil len deväť sekúnd! Bývalý jazdec poľského CCC, obliekajúci si dres Elkovu - Author, tak napravil zaváhanie Jana Bártu.
Na medzi čase, ktorý sa meral približne v polovici časovky, mali veľké problém Ildar Arslanov, ale aj Rafal Majka. Bojovalo sa tiež o dres pre najlepšie mladíka. Tento súboj prebiehal medzi Tadejom Pogačarom a Michaelom Storerom. Rozdiel medzi nimi bol totiž len na úrovni troch sekúnd. O celkovom víťazovi bolo pravdepodobne už rozhodnuté. O víťazovi dnešnej časovky, ale ešte nie!
Neuveriteľné! Pogačar bol od Storera rýchlejší o štyri sekundy a získal tak biely dres. Pre Slovincov sa dnes črtal krásny deň. Potvrdili sa tiež katastrofy v podaní Rafala Majku a Ildara Arslanova, druhé miesto pre Rigoberta Urána, ale hlavne víťazstvo Primoža Rogliča. Slovinec navyše berie o víťazstvo v etape, na krajana Tratnika získal 27 sekúnd. Obdivuhodný výkon. Zvíťazil časom 24:46.
Krásne tretie miesto dnes získal Jozef Černý z Elkovu - Author, ktorý akoby nahradil Jana Bártu. Cyklisti banskobystrickej Dukly sa s ním stretnú opäť na Sibiu Cycling Tour v Rumunsku. Štvrtý skončil Jack Bauer (Mitchelton - Scott) a piaty Tom Scully (EFEF). V GC ostali pohromade len dve prvé dve miesta.
Podujatie vyhráva Primož Roglič, Rigoberto Urán zase ustál súboj o druhú pozíciu. Absolútne prepadol Rafal Majka, pre ktorého musí konečné šieste miesto sklamaním. Na treťom mieste sa tak môže usmievať Matej Mohorič. Jazdec Bahrainu Merida jazdil počas pretekov aktívne, bolo ho vidno. "Zemiakovú medailu" si odnáša Tadej Pogačar (Ľubľana), ktorý navyše získava biely dres určený pre najlepšieho mladého pretekára. Elitnú päťku dotvára Michael Storer (Sunweb), ktorý je možno ešte smutnejší ako Majka.
Zo Slovákov dnes skončil najlepšie Michael Kolář, na Rogliča stratil takmer tri minúty a obsadil 67. priečku. Z Dukly patrí prvenstvo Samuelovi Orosovi, ktorý stratou takmer tri a pol minúty obsadil 88. pozíciu. Porazil viacero zaujímavých mien, zväčša šprintérov Sachu Modola, Caleba Ewana, Dylana Groenewegena či Marka Renshawa a Mattea Pelucchiho.
Vyjadrenie Primoža Rogliča (víťaz etapy aj GC) |
"Tento výsledok je perfektný. Som nesmierne šťastný, že som mohol zvíťazit tu pred domácim publikom. Ale nebolo by to možné bez podpory môjho tímu a fanúšikov. Aj im patrí víťazstvo. Na tento týždeň nikdy nezabudnem. Podľa mňa bolo Okolo Slovinska ideálna príprava na Tour de France, ktorá za tri týždne začína. Tieto preteky mi perfektne dodali intenzitu späť do nôh. Nasledujúce týždne budú pozostávať hlavne z tréningov a dúfam, že budem na Tour pripravený. Ale teraz si užijem svoje víťazstvo." |
Vyjadrenie Kena Vanmarckeho (DS EF Education First - Drapac) |
"V časovke šlo všetko dobre. Rigo sa nikdy nedostal do problémov a mohol si nastaviť také tempo, aké chcel. Jeho hlavný cieľ bude o tri týždne, nie teraz, preto považujeme tento týždeň za dokonalú prípravu." |
Vyjadrenie Mateja Mohoriča (3. miesto v GC) |
"S dnešným výsledkom som spokojný. Na štarte som mal zo včerajšku a predvčerajšku dosť unavené nohy, ale snažil som sa podať maximálny výkon a zajazdiť dobrú časovku. S mojim tretím miestom som nadovšetko spokojný." |
Audio zhodnotenie Martina Fraňa po pretekoch (DS Dukly) |
{play}images/music/2018/frano-18-slovinsko-zhodnotenie.mp3|zdroj: Cycling-Info.sk{/play}
Budeme publikovať aj sumár a komentár šéfredaktora k pretekom.
Výsledky | ||||||||
1. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 24:46 | 14 | ||||
2. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:27 | 5 | ||||
3. | ČERNý Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:36 | 3 | ||||
4. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 00:38 | |||||
5. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 00:44 | |||||
6. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 00:47 |
67. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 02:51 | ||
88. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 03:29 | ||
102. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 03:42 | ||
115. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 04:11 | ||
118. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:17 | ||
124. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 04:25 | ||
126. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:31 | ||
130. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:50 |
7. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:47 | ||
8. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:52 | ||
9. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:53 | ||
10. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:56 | ||
11. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:02 | ||
12. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 01:02 | ||
13. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 01:04 | ||
14. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:16 | ||
15. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 01:17 | ||
16. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 01:17 | ||
17. | STORER Michael | Team Sunweb | 01:21 | ||
18. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 01:22 | ||
19. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:30 | ||
20. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 01:32 | ||
21. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:34 | ||
22. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 01:37 | ||
23. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 01:38 | ||
24. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 01:44 | ||
25. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:45 | ||
26. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:53 | ||
27. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 01:54 | ||
28. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 01:56 | ||
29. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 02:00 | ||
30. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:01 | ||
31. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 02:02 | ||
32. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 02:04 | ||
33. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 02:04 | ||
34. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 02:04 | ||
35. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 02:05 | ||
36. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 02:08 | ||
37. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 02:10 | ||
38. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 02:12 | ||
39. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 02:15 | ||
40. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 02:15 | ||
41. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 02:18 | ||
42. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:19 | ||
43. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 02:20 | ||
44. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 02:20 | ||
45. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:22 | ||
46. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 02:25 | ||
47. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 02:26 | ||
48. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:28 | ||
49. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 02:30 | ||
50. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 02:30 | ||
51. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 02:32 | ||
52. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 02:34 | ||
53. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 02:35 | ||
54. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 02:35 | ||
55. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 02:38 | ||
56. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 02:38 | ||
57. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:38 | ||
58. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 02:42 | ||
59. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 02:42 | ||
60. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 02:44 | ||
61. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 02:45 | ||
62. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 02:46 | ||
63. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:46 | ||
64. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 02:47 | ||
65. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 02:49 | ||
66. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:51 | ||
67. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 02:51 | ||
68. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:53 | ||
69. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 02:57 | ||
70. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 02:58 | ||
71. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 02:58 | ||
72. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 03:03 | ||
73. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 03:04 | ||
74. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 03:05 | ||
75. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 03:08 | ||
76. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 03:09 | ||
77. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 03:14 | ||
78. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:17 | ||
79. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 03:17 | ||
80. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 03:20 | ||
81. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 03:21 | ||
82. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:22 | ||
83. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 03:23 | ||
84. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 03:24 | ||
85. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 03:24 | ||
86. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 03:26 | ||
87. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:27 | ||
88. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 03:29 | ||
89. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 03:30 | ||
90. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 03:30 | ||
91. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 03:31 | ||
92. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 03:33 | ||
93. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:34 | ||
94. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:38 | ||
95. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 03:39 | ||
96. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 03:39 | ||
97. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:40 | ||
98. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 03:40 | ||
99. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 03:40 | ||
100. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:40 | ||
101. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 03:41 | ||
102. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 03:42 | ||
103. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 03:45 | ||
104. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:49 | ||
105. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 03:50 | ||
106. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 03:51 | ||
107. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 03:51 | ||
108. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 03:55 | ||
109. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 03:55 | ||
110. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:59 | ||
111. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 04:02 | ||
112. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 04:02 | ||
113. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 04:06 | ||
114. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 04:07 | ||
115. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 04:11 | ||
116. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 04:13 | ||
117. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 04:13 | ||
118. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:17 | ||
119. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 04:17 | ||
120. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 04:18 | ||
121. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 04:20 | ||
122. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 04:21 | ||
123. | VEBER Matic | Slovinsko | 04:21 | ||
124. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 04:25 | ||
125. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 04:30 | ||
126. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:31 | ||
127. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 04:39 | ||
128. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 04:44 | ||
129. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 04:49 | ||
130. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:50 | ||
131. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 04:58 | ||
132. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:00 | ||
133. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 05:00 | ||
134. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 05:10 | ||
135. | COTAR Luka | Slovinsko | 05:11 | ||
136. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 05:22 | ||
137. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 05:27 | ||
138. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:32 | ||
139. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 05:49 | ||
140. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 05:54 | ||
141. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 06:03 | ||
142. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:30 | ||
143. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 07:17 |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 15:18:13 | 125 | ||||
2. | URÁN Rigoberto | EF Education First - Drapac | 01:50 | 85 | ||||
3. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 02:14 | 70 | ||||
4. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 02:16 | 60 | ||||
5. | STORER Michael | Team Sunweb | 02:18 | 50 | ||||
6. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 02:21 | 40 |
73. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 25:10 | ||
108. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 35:56 | ||
117. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 36:50 | ||
120. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 37:45 | ||
127. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 38:14 | ||
128. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 38:21 | ||
139. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 41:01 | ||
143. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 42:07 |
7. | ČERNý Josef | Elkov - Author Cycling Team | 03:09 | 35 | |
8. | BRAJKOVIč Janez | Adria Mobil | 03:15 | 30 | |
9. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 03:15 | 25 | |
10. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 03:16 | 20 | |
11. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 04:00 | 15 | |
12. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 04:21 | 10 | |
13. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 04:22 | 5 | |
14. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 04:26 | 5 | |
15. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 04:30 | 5 | |
16. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 04:34 | 3 | |
17. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 04:37 | 3 | |
18. | GOLčER Jure | Adria Mobil | 05:12 | 3 | |
19. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 05:15 | 3 | |
20. | POLJANSKI Pawel | BORA - hansgrohe | 05:57 | 3 | |
21. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 07:20 | 3 | |
22. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 07:25 | 3 | |
23. | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe | 07:54 | 3 | |
24. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 08:40 | 3 | |
25. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 08:55 | 3 | |
26. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 08:57 | ||
27. | SOSA Ivan Ramiro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 09:01 | ||
28. | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 10:07 | ||
29. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 10:55 | ||
30. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 12:32 | ||
31. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 12:50 | ||
32. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 12:59 | ||
33. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 13:22 | ||
34. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 13:24 | ||
35. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 13:26 | ||
36. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 13:55 | ||
37. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 14:56 | ||
38. | BAUER Jack | Mitchelton - Scott | 15:24 | ||
39. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 15:24 | ||
40. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 15:33 | ||
41. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 16:05 | ||
42. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 16:26 | ||
43. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 17:21 | ||
44. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 17:47 | ||
45. | KUSZTOR Peter | My Bike - Stevens | 18:14 | ||
46. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 18:27 | ||
47. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 18:46 | ||
48. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 19:05 | ||
49. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 19:23 | ||
50. | PUCCIONI Dario | Sangemini - MG.Kvis | 19:24 | ||
51. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 19:25 | ||
52. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 19:34 | ||
53. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:05 | ||
54. | RIABUSHENKO Alexandr | UAE Team Emirates | 20:27 | ||
55. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 20:27 | ||
56. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 20:33 | ||
57. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 20:43 | ||
58. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 20:45 | ||
59. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 20:48 | ||
60. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 21:07 | ||
61. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 21:21 | ||
62. | LAVRIC Martin | Slovinsko | 21:33 | ||
63. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 21:51 | ||
64. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 22:27 | ||
65. | BELLETTI Manuel | Androni - Sidermec - Bottecchia | 22:46 | ||
66. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 22:56 | ||
67. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 23:06 | ||
68. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 23:41 | ||
69. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 23:55 | ||
70. | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Team | 23:57 | ||
71. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 24:00 | ||
72. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 24:13 | ||
73. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 25:10 | ||
74. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 25:47 | ||
75. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 26:00 | ||
76. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 26:16 | ||
77. | HAYMAN Mathew | Mitchelton - Scott | 26:39 | ||
78. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 27:11 | ||
79. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 27:24 | ||
80. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 27:47 | ||
81. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 28:05 | ||
82. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 28:15 | ||
83. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 28:39 | ||
84. | BONO Matteo | UAE Team Emirates | 28:44 | ||
85. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 28:51 | ||
86. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 28:57 | ||
87. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 29:09 | ||
88. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 29:44 | ||
89. | VEBER Matic | Slovinsko | 29:47 | ||
90. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 30:01 | ||
91. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 30:34 | ||
92. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 30:37 | ||
93. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 30:43 | ||
94. | SCULLY Thomas | EF Education First - Drapac | 30:46 | ||
95. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 30:58 | ||
96. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 31:38 | ||
97. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 32:06 | ||
98. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 32:52 | ||
99. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 33:03 | ||
100. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 33:04 | ||
101. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 33:36 | ||
102. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 33:59 | ||
103. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 34:01 | ||
104. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 34:13 | ||
105. | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 34:31 | ||
106. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 34:39 | ||
107. | COLNAGHI Luca | Sangemini - MG.Kvis | 35:26 | ||
108. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 35:56 | ||
109. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 36:07 | ||
110. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 36:16 | ||
111. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 36:29 | ||
112. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 36:29 | ||
113. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 36:34 | ||
114. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 36:35 | ||
115. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 36:38 | ||
116. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 36:48 | ||
117. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 36:50 | ||
118. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 36:57 | ||
119. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 37:38 | ||
120. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 37:45 | ||
121. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 37:47 | ||
122. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 37:50 | ||
123. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 37:57 | ||
124. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 38:01 | ||
125. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 38:04 | ||
126. | MIRZA Yousef Mohamed | UAE Team Emirates | 38:06 | ||
127. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 38:14 | ||
128. | KOLář Michael | BORA - hansgrohe | 38:21 | ||
129. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 38:48 | ||
130. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 38:49 | ||
131. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 39:09 | ||
132. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 39:15 | ||
133. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 39:15 | ||
134. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 39:25 | ||
135. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 39:28 | ||
136. | CEMAZAR Nik | Slovinsko | 40:01 | ||
137. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 40:30 | ||
138. | COTAR Luka | Slovinsko | 40:38 | ||
139. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 41:01 | ||
140. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 41:04 | ||
141. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 41:19 | ||
142. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 41:29 | ||
143. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 42:07 |